Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27501) jlaudio válasza voriae (#27492) üzenetére


jlaudio
tag

Nem a szin alapján döntök csak mivel ezüst T3-at szeretnék logikus volt, hogy akkor az obi is legyen ezüst de sajna már elfogyott mire én megrendeltem volna és ezért lett a fekete változat. Mondjuk máshol volt ezüst változat is de 63 euróval többe került volna és nekem annyit már nem ért meg pluszba kifizetni, itt meg 30 % engedmény volt úgyhogy megvettem.
A H1-en meg csak elgondolkoztam, hogy jó árban van 3 napig és nem járnék e jobban vele mint egy T3-al, mert kb ugyanazon az áron adnák és ugye ennek jobb a fogása és van benne IBIS is. Csak ugye valamivel nagyobb és nehezebb de inkább a nagyobb méret miatt vagyok bizonytalan, mert a mostani gépem is sokszor amiatt marad otthon, hogy túl nagy.
Mondjuk élőben soha nem tudtam összehasonlitani a két vázat, akinek van mind a 2 az meg tudná mondani, hogy mennyire érződik nagyobbnak a H1?

(#27502) madgie válasza jlaudio (#27501) üzenetére


madgie
titán

Sokkal. A H1 szinte DSLR fogást ad, nagy és magas (!) markolat, vastagabb maga a váz is, a T2 meg vérbeli MILC, amit kábé ujjbegyesen tudsz megfogni elől, hátul kell a hüvelykujjadnak támaszkodnia, hogy jól megfogható legyen. Munkára, nagyobb objektívekkel (56/1.2 és felette) fényévekkel kényelmesebb a H1, amatőr szinten viszont a hordozhatóság is számít, ott a T-forma a praktikusabb.

(#27503) taranis


taranis
addikt

madgie: neked USB-vel milyen gyorsan másolódnak át a PC-re (Mac-re) a képek az X-T3-ról? Én két kábellel próbáltam, valamiért az USB3-as portjaimban is csak USB2-es sebességgel működik, elég lassú.

colorizer.net

(#27504) Clemi válasza taranis (#27503) üzenetére


Clemi
veterán

Én a tetheringet próbáltam és direkt vettem hosszú USB3 kábelt :( de egy fikarcnyival se jelenik meg gyorsabban az exponált kép a LR-ban, mint korábban az USB2 kábelen az XT1-el. Gyanítom, hogy egy nagy kamu csak a T3 USB3 port is, simán USB2 az, csak a kialakítása USB3. :F

(#27505) madgie válasza taranis (#27503) üzenetére


madgie
titán

Nemtom, ezer éve kártyaolvasózok :) Most kipróbáltam egy USB-C kábellel, átállítottam USB Reader-re a menüben a T3-at, rádugtam a Macre, fel sem ismeri :D

Clemi: az X-T2 a tesztek szerint jóval gyorsabban dolgozott az X RAW Studio-val USB 3-0 kábellel, mint sima Micro USB-vel, szóval gyorsabbnak kell lennie T3-on is... max bugos még :D

[ Szerkesztve ]

(#27506) madgie válasza madgie (#27505) üzenetére


madgie
titán

Kifutottam a szerkesztési időből: felismeri a Mac, csak fingom nincs, hogy kell PTP megtalálni az eszközt :D Mondom, ezer éve kártyaolvasót használok.

Szerk: megtaláltam ,egy "képletöltő" nevű gyári app, ami importálás közben nem ír sebességet :DDD

Szerk2: és a Lightroom is látja... de hülye vagyok ehhez :)) (az sem ír sebességet).

[ Szerkesztve ]

(#27507) Parci válasza madgie (#27502) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem ugyan sosem kellett munkára, de épp ezért nyafogtam anno annyit egy x-h1 típusú vázért, mert amikor még egyáltalán fotóztam, az úgy nézett ki, hogy egész napos túrázás alatt végig a kezemben volt. végülis a munkánál is ugyanez van, végig kézben van. na ehhez viszont "kell" a grip (x-t típusú vázakkal nálam ujjgörcs volt pár óra alatt).

ejj, de jó lenne valami pöpec helyen túrázni anyafejjel, gyerekek nélkül két hetet :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#27508) madgie válasza Parci (#27507) üzenetére


madgie
titán

Nem írtam oda, hogy kivéve: Parci :D

(#27509) Clemi válasza madgie (#27505) üzenetére


Clemi
veterán

Nem az X-Raw studióról írtam, mert azt nem is használom, hanem a Tetheringről (Fujifil X Axquire) és hogy mennyi idő után érkezik meg az exponálást követően a kép a laptop kijelzőre.

(#27510) Parci válasza madgie (#27508) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

pechedre pont egybeesett az ide félévenkénti benézésemmel :DDD

amúgy ez a 60/2,4 valami fantasztikus rajzú cucc, az 27/2,8 is bőven várakozáson felüli volt, de megérte ráfizetni azt a tízezret még úgy is, hogy ennek is szorul egy szakaszon a fókuszgyűrűje, mint a most eladott-lepúzott ;] 35-ösödnek.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#27511) madgie válasza Parci (#27510) üzenetére


madgie
titán

Most az 56/1.2 megy a szervizbe, évek óta megvan, eszembe nem jutott soha, hogy a bajonett felőli oldalon a csavarok kilazulhatnak (gondoltam kaptak egy kis rögzítőt a gyárban, miért lazulna), erre a héten azt vettem észre, hogy annyira elment tilt/shiftbe az 56, hogy jájj. Lekaptam a gépről, négyből két csavar tökre meglazulva, de szerintem annyira, hogy a mount mögötti hézagolók is kijöhettek a helyükről.

Örültem ennek, egy nap derült ki azzal, amikor az amozonnál belefutottam egy nagyon olcsó 16-55-be, amit meg is rendeltem, aztan láttam, hogy az eladó tele van gyanúsan olcsó portékával... azóta futok a pénzért. Meglesz persze, az Amazon már Cancelled Ordernek írja, de amíg nincs feloldva a számlámon a zárolás, addig nem vagyok teljesen nyugodt :D

[ Szerkesztve ]

(#27512) Parci válasza madgie (#27511) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

dacia feeling, meg kell húzni a csavarokat, amúgy jó :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#27513) taranis válasza madgie (#27511) üzenetére


taranis
addikt

Na, kellett neked az a nagy, nehéz, drága obi a kis milcre. Remélem hamar visszakapod a lóvét persze :)

colorizer.net

(#27514) madgie válasza Parci (#27512) üzenetére


madgie
titán

Múltkor elkopott a fék, gondoltam ha már kiccsalád, normálisat rakatok bele. Az Unixnál szemrebbenés nélkül hozták ki a ránézésre 6000 éves kinézetű Brembo dobozt, a hülye dácsiásnak jó lesz az is. Tárcsákon foltos kopások, miegymás, ránézek a srácra, ennyire hülyének nézek ki? :D

(#27515) Neon válasza Parci (#27510) üzenetére


Neon
csendes tag

Milyen vázon használod a 60/2.4-et? Pont akartam kérdezni tőletek, hogy vajon T2 T3-on hogy muzsikál ez az obi. Mert egy dolgot írnak a neten, hogy lassú az AF. De ezen infók is kb 2-3 évesek már.... Vajon az új vázakkal mi a helyzet? Ha jobb lett rajtuk, azonnal rendelem is.

(#27516) taranis


taranis
addikt

Ma próbálgattam viszonylag sokat a Mitakon 35 f0.95-öt, a képe tágra nyitva egy álom, de a 3 éves lányom szülinapi partiján csak rövid ideig és rekeszelve használtam, 0.95-ön teljes képtelenség számomra követni vele a gyereket :)

Aztán ez a face/eye detection sem volt sokáig bekapcsolva, olyan póló volt rajta, amin volt egy fej, és néha a gyerek arcáról elmászott a fókusz a pólóra, és az nem mindig volt ugyanabban a fókuszsíkban.

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#27517) cousin333 válasza Neon (#27515) üzenetére


cousin333
addikt

Az X-T3-on elvileg határozottan jól muzsikálnak: [link], nincs az a huntolgatás, ami régen volt.

"We spared no expense"

(#27518) pethob válasza Neon (#27515) üzenetére


pethob
aktív tag

A 60/2.4 T2/PRO2-n érezhetően lassabb mint a többi objektív. Nem egy akció kamera vele a gép, de azért bőven használható single focus-ban. Elég sokat kell tekernie az elektromotornak, ha végig megy a teljes zoom tartományon, az tizedmásodpercekben mérhető. Ha teljes homályba kerül és elkezd élességre vadászni, akkor ezt meg kell várni. Ha csak kicsit mozdul el a téma és csak utána kell igazítania, akkor ott nem zavaró.

Ez az objektív rohadt éles, jó képe van. Nem egy kompromisszum mentes macro, a Zeiss, meg persze a új Fuji 80 is jobb macro nála, csak ezeknél jóval olcsóbb, és portréra is nagyon jól használható, nyitva is. Szerintem kicsit alul értékelt a Fuji objektívek közül. Mondjuk 50/2 helyett csak akkor venném, ha a macro is érdekel, 56/1.2 mellé meg vegyen az ember 80-as macro-t. De ha még nincs lefedve ez a tartomány, és kéne egy jó portré objektív, meg néha lőnél 1-1 közelít, vagy fordítva, kéne egy macro obi, de legyen jó portréra is, akkor ez a titkos best buy.

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#27519) madgie válasza pethob (#27518) üzenetére


madgie
titán

"56/1.2 mellé meg vegyen az ember 80-as macro-t"

Vennék, de nagyon brutális ára van :D

(#27520) kiskami válasza taranis (#27516) üzenetére


kiskami
tag

Az én gépemben (X-T20) szerintem ez az arcfelismerés tartalmaz easter egg játékot. Olyan helyeken talál néha arcot, hogy röhögnöm kell.

(#27521) madgie válasza kiskami (#27520) üzenetére


madgie
titán

Mind ilyen, már a Panasonic G1 is képes volt a szőnyeg formáira ráállni :D

(#27522) #16820480


#16820480
törölt tag

Lenne két kérdésem:
- evf/LCD módoknál ki lehet választani valahogy azt, hogy ha én csak két mód között akarok váltani, akkor csak azok legyenek a gombbal elérhetők és ne kelljen mind az 5-6 módot végigléptetni?
- film simulation bracketing esetén beállítható valahogy, hogy csak két képet csináljon, ne hármat?

E3-on nem találok erre beállításokat, esetleg van olyan váz, ami tudja?

(#27523) sonikon válasza kiskami (#27520) üzenetére


sonikon
csendes tag

Mint a Nikon, ilyesmire gondoltál? :D

[ Szerkesztve ]

(#27524) jlaudio válasza madgie (#27502) üzenetére


jlaudio
tag

Köszi a segitséget segitettél a döntésben én is gondoltam, hogy sokkal nagyobb de a kisördög az mindig dolgozik ;]
Megvárom a T3-at remélhetőleg hamar megjön az új szállitmány, mert már majdnem vettem egy T2-őt ami amúgy biztosan megfelelne az igényeimnek de csak a kitobis változat van promón a kitobi meg felesleges lenne most, hogy már megrendeltem a 35 f2-őt. Meg inkább kicsengetem a plusz pénzt most a T3 ért, mert később biztos megbánnám ha a T2-őt venném. :N

(#27525) madgie válasza #16820480 (#27522) üzenetére


madgie
titán

Egyik se tudja szerintem. Film simulation bracketnél én még azt szeretném, hogy nem csak a filmszim típusát lehetne megadni, hanem a Shadow/Highlight tones-t is, vagy éppen az újabb vázaknál a DR Priority-t és a Color Chrome-ot.

[ Szerkesztve ]

(#27526) Parci válasza Neon (#27515) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

x-t1-en használom, fogalmam sincs, hogy mennyit gyorsul az új vázakon, de tényleg macro hatalmas fókusztartománnyal, szóval... lassú (ha nem kell sokat tekernie, akkor most is oké amúgy). az 50/2 bizonyára jobb általános célokra, de én örültem a +10 mm-nek is, no meg ez volt használtan olcsón.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#27527) kiskami válasza sonikon (#27523) üzenetére


kiskami
tag

:C
(Éljenek az ikrek!)

(#27528) #16820480 válasza madgie (#27525) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát igen, az sem lenne rossz, bár azt nem annyira szoktam állítgatni azért.

Más: Tegnap szerkesztgettem néhány képet C1 Expressben, és egyszer csak kifagyott a program teljesen (bezáródott). Most azóta nem tudom elindítani. Az indításnál akar küldeni egy crash reportot, aztán ha azt átlépem, akkor nem találja a katalógust, és nem tudok választani, hogy újat csináljon vagy kikeresem a meglevőt, mert azonnal kifagy és bezáródik újra :F

Ilyennel találkozott valaki? Próbáltam törölni a katalógust, leszedni és újra feltenni a programot, de továbbra is ez a helyzet.

(#27529) konyi79 válasza #16820480 (#27528) üzenetére


konyi79
addikt

Még talán a 9-es verzióval jártam így. Szedj le valami programot, ami kigyomlálja eltávolításkor a szemetét is, úgy tedd fel újra.

(#27530) mokasirs válasza #16820480 (#27528) üzenetére


mokasirs
csendes tag

Egyszer én is jártam így...
A Revouninstaler progival szedtem le. Majd ezután újraraktam és működött.

[ Szerkesztve ]

(#27531) #16820480


#16820480
törölt tag

Köszi! Igazából az eltávolítás-újratelepítés nem oldotta meg a dolgot, viszont volt valami gond úgy látszik a Radeon driverrel, és azt kellett újratenni (lehet valamelyik WinUpdate kavart be), így most megint működik.

(#27532) madgie válasza #16820480 (#27531) üzenetére


madgie
titán

Just AMD things ;]

(#27533) taranis válasza madgie (#27532) üzenetére


taranis
addikt

Ezzel amúgy egyetértek, viccen kívül. Én annyit szívtam már Radeonnal, hogy inkább kifizettem az Nvidia felárat, de azóta nem fagynak a képkidolgozó/videóvágó programjaim.

colorizer.net

(#27534) #16820480 válasza madgie (#27532) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk szerintem ez inkább #justWindowsthings akkor már. Mivel a Radeon driver hónapok óta nem változott a gépben, Wupdate meg néhány naponta van.

taranis: Mondjuk amennyibe kerül egy VGA manapság, én nem vagyok hajlandó pénzt adni értük, így az Nvidia teljesen kilőve, hiszen ők nem kínálnak integrált megoldást.

(#27535) taranis válasza #16820480 (#27534) üzenetére


taranis
addikt

Én sem örültem neki, de a videóhoz elengedhetetlen.

colorizer.net

(#27536) Mirman válasza #16820480 (#27534) üzenetére


Mirman
őstag

Áh , a fotózáshoz képest fenttartani egy közepes gépet aprópénz. :D

(#27537) #16820480 válasza taranis (#27535) üzenetére


#16820480
törölt tag

Azt megoldottam úgy, hogy nem videózok :)

Mirman: Mondjuk ha azt nézem, hogy +30 ezer lett volna egy 1030, ami teljesítményben kb pont ott van, ahol a mostani integrált kártyám :U :N Akkor nem igazán jó kiadás.

(#27538) madgie válasza taranis (#27533) üzenetére


madgie
titán

Tizenpár év alatt én is így voltam vele, ATI/AMD egy tucat VGA tapasztalat alapján mindig nettó sz*pó, nV sose.

(#27539) Neon válasza pethob (#27518) üzenetére


Neon
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a segítségét.

Azt hiszem pontosan azt írtad le, amire magam is gondoltam magát a felhasználást illetően, így megerősítést is nyert a dolog. Korrekt leírást kaptam az AF-el kapcsolatban is. Így az optika meg rendelve.

(#27540) Janaboy


Janaboy
veterán

Szörnyen láma kérdés..X-T10 mekkora ISO-ig zajmentes?

Korábbi javaslat alapján lőném be akkor az automatikát :)

Köszi,
üdv

Janaboy

(#27541) Matska válasza Janaboy (#27540) üzenetére


Matska
senior tag

Én 3200-ra lőttem be, szerintem bőven vállalható.

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#27542) Mercutio_ válasza madgie (#27538) üzenetére


Mercutio_
félisten

dVGA-nál jogos, ott én is Nvidijót választanék, de prociba integrált IGP esetén inkább AMD mint Intel, főleg most ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#27543) Muerte68 válasza Janaboy (#27540) üzenetére


Muerte68
addikt

1600-ig bármire,kis kompromiszummal 3200-is nyugodtan mehet(nem poszter méretben :) )
Én a sokkal régebbi XE1-et 1600-ra állítottam be,a 18-55-el még nem akart fölé menni .

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#27544) Janaboy válasza Matska (#27541) üzenetére


Janaboy
veterán

Köszönöm nektek, így teszek, lassan csak összeállnak itt a dolgok :D
Már csak idő kellene a fényképezéshez :D

Janaboy

(#27545) SidCorky válasza madgie (#27514) üzenetére


SidCorky
senior tag

Belevau: dolgoztam az Unix logisztikai központban, nem nagyon foglalkoznak azzal, hogy tökéletes állapotú legyen a termék, csak a szalagig jusson el egyben ami leviszi a csomagolóknak, ha kell összeragasztgatva, kapja meg érte a 3 forintot a jóember, ha rossz legfeljebb visszaküldi a vásárló és újabb 3 forintért betárolhatja a polcra, majd megint kiszedheti. :D A márkát nem is nézik, fel se tűnik neki hogy BMW vagy Dacia alkatrész van a kezében

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#27546) Matska válasza Muerte68 (#27543) üzenetére


Matska
senior tag

Az E1 tónusait, színeit visszasírom T10 tulajként, sokkal finomabb, kellemesebb volt a szememnek. Holnap hozza a futár a T20-at, kíváncsi leszek mit tud :D

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/146088520@N03/

(#27547) Muerte68 válasza Matska (#27546) üzenetére


Muerte68
addikt

Azzal én is megvagyok,a gyorsabb fókusz meg az újjab filmszimulációk amik miatt váltanék újabra.
Még a 16mpx is elég nekem,de azért majd muszáj lesz feljebb lépni,hálistennek elég olcsók az újjabb vázak használtan.
A T10 ben a hajtogatós kijelző még tetszik a Street fotóknál jól jönne,de az XE2- is megfelelne,az meg masszívabb.

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#27548) madgie válasza SidCorky (#27545) üzenetére


madgie
titán

Mindegy, lerendeltettem velük két garnitúrát aznapra, hátha abból egy már bontatlan új cucc lesz :D

(#27549) voriae


voriae
tag

Laowa bokeh :)

(#27550) KuZo válasza szilu7 (#27122) üzenetére


KuZo
tag

Nagyon köszi az ötletet! A shapeways féle T20-ra való megoldás leváltására rendeltem egyet és nagyon bevált. Bár kb. kétszer annyi az ára, de valóban jobb használni és nem tudom elhagyni a gumigyűrűt sem, amit előtte azért sikerült. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.