Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#38101) MaxxDamage válasza Frawly (#38096) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:R
Közben találtam elvileg a számomra megfelelőt. :)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#38102) Frawly válasza Ribi (#38097) üzenetére


Frawly
veterán

Nem vagyok biztos benne, meglehet, hogy van ilyen. Technikailag nincs akadálya, ha van olyan aktív eszköz a két csati között, ami protokoll szinten alakít át. De hogy ténylegesen is van ilyen, ami ezt megbízhatóan megcsinálja, azt nem tudom. Az NVMe-USB3.0-3.2 átalakítókra is panaszkodik egy csomó ember.

De nagyon függ attól is, hogy mire kell. Én ilyennel nem szenvednék, vennék helyette egy PCIe NVMe kártyát, legfeljebb a gép nem tud róla bootolni, meg a BIOS nem látja, de modern OS alatt háttértárnak látszik.

(#38103) MaxxDamage válasza Frawly (#38102) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nekem csak arra kellene, hogy ha esetlegesen eladásra kerülnének az NVMe SSD-k akkor tudjam formázni eladás előtt.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#38104) varmi2 válasza ubyegon2 (#38098) üzenetére


varmi2
nagyúr

Szerintem ez az átalakító m.2 nvme ssd-ből sosem csinál sata-t. A sata csati azért van rajta, ha m.2 sata ssd-t teszel bele, akkor átalakítja normál satára. De ha m.2 nvme ssd-t teszel bele, akkor csak az u.2 portra alakít, satára nem.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#38105) Raymond válasza varmi2 (#38104) üzenetére


Raymond
félisten

Ott a pont!

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#38106) ubyegon2 válasza Frawly (#38099) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Persze, ez a badblock-os dolog már csak arra jó, hogy kipróbáld, milyen is ez élesben, amúgy ez az MX már kampeca, nyilvánvalóan. Kicsit meglepődtem én is, mert sokat emlegetted, mikor az MX500 szóba került, de ezek szerint két eset van, vagy ilyen vacak az MX300 és akkor milyen lehet az MX500 vagy csak egy rossz darabot fogtál ki. :( Ráadásul pont a nagy árzuhanás előtt!
Látszik, hogy Linuxot futtatsz rajta, kb ugyanez az érték volt a 4 éves Intel 520-pn is 7TB-tal.
Egyszóval ez a kapott terhelés ez semmi, nyugdíjas korodik kellett volna ilyen ütemmel mennie.
Esélyes, hogy az MX-ek NAND-ja elég silány ezek szerint?

Tápellátás stabil, amiben üzemelt?

(#38107) ubyegon2 válasza varmi2 (#38104) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igazad van, kicsit felületes voltam! Sorry! :B Elolvasva a Delock leírását a termékről, tényleg csak úgy működik, ahogy írtad.

(#38108) Frawly válasza ubyegon2 (#38106) üzenetére


Frawly
veterán

Nem biztos, hogy mind ilyen silány. 1 modellel való tapasztalat még nem statisztika. Egy-egy döglött, hibás darab minden gyártó minden modelljében van. Elvileg ha nyugaton nem lennének ilyen anti-jótállásos beállítodottságúak, akkor még lenne rá 7 hónap jótállás. Sajnos nyugaton nem tartanak még ott, hogy ilyen 3-5 év garikat adjanak mindenre, mint magyarhonban.

Engem csak az lepett meg, hogy még ezt a lájtos felhasználást sem bírta, és előbb fárad a NAND, mint a vezérlő. Az SSD-k 99%-ánál ez fordítva van, mikor a NAND már rojtosra van írva, akkor is marad benne egy kis szufla és inkább a vezérlő szeret gallyra menni.

(#38109) Frawly


Frawly
veterán

Az is biztos, hogy mindenképp lecserélem. Nem dobom ki, megpróbálom megmenteni (és másik gépben hasznosítani), de nagy reményt nem fűzök hozzá.

Valószínű WD Blue lesz helyette, vagy bepróbálok valami ismeretlent, de gyorsan kell, mert nincs időm ezen a héten szívni. kell a gép minden nap, azonnal kell valami, amire fel tudok gyorsan lőni egy használható rendszert.

(#38110) ubyegon2 válasza Frawly (#38108) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Persze, biztosan hibás darab volt, de fél éven belül ki fog derülni, nem tudom hányan használnak még ilyet, ha nem sokan, akkor nem tudjuk meg, ha elkezd hullani.....

Látod, itthon mégis sírnak sokan, hogy miért nem adják itt meg ott az 5/3 éveket! ;) Persze itt minimum 5x annyi munkaórába van az ára!

Lehet, hogy ez a túl lájtos felhasználás sem jó neki. :N Én azért még mindig gyanakodnék az energia ellátásra, ha csak nincs valami valóban minőségi tápod, ami kezel minden elektro anomáliát. Sajna a tápokat még annyira sem ismerjük, mint az SSD-ket.(lehet, hogy nálad ez nem áll fenn)

Szerintem WD Blue alá ne menj, ha csak nem akarsz írni egy blogot, SSD szívásaim címmel.
De lehet, hogy Patriot vagy Gigabyte nem is lenne rossz! ;) Csak azt az olasz nevű német csodát ne!!!

Ideiglenesen ki tudod szedni a pendrive-odból is ami benne van! Én is azért vagyok nyugodt, mert ha minden borul, még a pendrive 850 EVO-ja ott van tartalékban.

[ Szerkesztve ]

(#38111) Frawly válasza ubyegon2 (#38110) üzenetére


Frawly
veterán

Ez egy laptopban volt, így az energiaellátást nem tudom milyen. De még ha azzal is van a baj, annak a vezérlőt kellett volna kinyírnia, nem a NAND-ot.

Ismeretlenebb márkát csak akkor próbálok be, ha az ára indokolja. A pendrive-os SSD-im hagyom, azok pennek lettek befogva, és túl kicsik belsők meghajtónak (64-240 GB), csak vészesetben fogom be őket. Min. 500 GB-os kell, de ha árban nem sokkal több, akkor 1000 gigásat veszek, igaz az már az én igényeimet tekintve overkill.

[ Szerkesztve ]

(#38112) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Ja ez laptop! Abban azért rendezettebb viszonyok vannak, mint egy desktopban.😉
Szerintem egy 500-as 860 EVO-t vegyél bele és nem kell akkor állandóan másikat venned!

(#38113) Dragon3000 válasza Frawly (#38111) üzenetére


Dragon3000
veterán

Esetleg nézelődj aprón, mert szoktak lenni nagyon kevés írással és garanciával jó ssd-k, esetleg még bontatlan is előfordul.

(#38114) Frawly válasza ubyegon2 (#38112) üzenetére


Frawly
veterán

860 EVO is játszik, de olyanom már van, gond nincs vele. Igaz még nem régóta van meg, és elég keveset van használva. Az van Win10-ezésre befogva.

Azért gondoltam másra, hogy hátha olcsóbban megúszom, meg legalább kipróbálok mást is. Bár ha találok jó áron EVO-t, simán lehet mégis az lesz.

(#38113) Dragon3000: külföldön vagyok, így az apró nem játszik. De nem is nagyon fontolgatom, mert használtan sem sokkal olcsóbbak. Amire viszont most törekedni fogok, hogy legyen rá több gari.

(#38115) Armagedown


Armagedown
őstag

Megérkezett a GoodRam CL100 ssd, eddig jónak tűnik, a hőmérsékletét mindig 48 foknak mutatja a HDS.


Megfelelőek az Ssdok által kiírt adatok?

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#38116) proradeon


proradeon
őstag

Sziasztok!

A minap licitáltam vaterán egy Samsung 970 Pro 512GB-ra, és meg is nyertem azt. De a képeket elnézve fennakadt a szemem egy apróságon: Az eladó által feltöltött képen látható, hogy a "V-NAND" szóban a "V" betű sima betűként szerepel. Ezzel ellentétben bármelyik review-ban egy dizájnosabb V betűvel van írva a "V-NAND" szó (lásd pl.: [link])

Feltúrtam a netet, de nem találtam egy hiteles fotót (nem renderképet!) sem, amin ugyanígy sima V-vel szerepelt volna 970 Pro. Renderképeken sima V-vel van a Samsung oldalán, de ez csak növeli a kételyt bennem (hiszen innen lelophatják esetleges fake terméket gyártó kínaiak).

Mi a véleményetek? Nyilván nem szeretnék valami fake copy-t venni.

Természetesen az eladóval is egyeztetek ez ügyben.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#38117) Laccoss válasza proradeon (#38116) üzenetére


Laccoss
addikt

Kellene találni egy 2019-es gyártásút, mert úgy látom, amiknél duplasoros a V az 2018 első negyedév. De pl. EVO-ba és EVO plus-ban van 2018.11-es van, ott sima V-NAND-al írja.

(#38118) horvathpeter


horvathpeter
aktív tag

Sziasztok!

4 hónapja vásároltam egy Samsung 860 EVO 500GB-s ssd-t. Normális az ha azóta 2,6 TB adatot írt magára?
Nekem soknak tűnik. Az 5 éves Kingston V300-as 60 gigáson van kb. 5TB. Mi írhat ennyit rá? Esetleg a Windowsban érdemes/kell-e valamit állítani? Win 10 van rajt, pár program illetve a Forza 4 és 7.

Köszönöm szépen a segítséget!

[ Szerkesztve ]

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#38119) Frawly válasza proradeon (#38116) üzenetére


Frawly
veterán

Nem hamisítják ezeket, akármilyen is a V rajta. Inkább az írásmennyiség a fontos, ha SSD-t veszel használtan, az eladótól inkább SMART adatokat kérj.

(#38120) Frawly válasza Armagedown (#38115) üzenetére


Frawly
veterán

Minden okésnak tűnik a beállítások terén. A sebesség sem olyan rossz ahhoz képest, hogy olcsó SSD és csak 120 gigás.

(#38121) Bodz válasza horvathpeter (#38118) üzenetére


Bodz
nagyúr

Ha visszaosztod 4 hónapra, akkor semmi különös. Nincs okod aggódni. Legtöbb embernél a kezdeti időszakban a legmagasabb az írás Win telepítés, frissítés, stb, stb miatt.
Gyors indítás, rendszer visszaállítás, hibernálás, ilyesmik irkálnak "feleslegesen" (kinek hogy ugye).

[ Szerkesztve ]

(#38122) Frawly válasza horvathpeter (#38118) üzenetére


Frawly
veterán

Az 4 hónap alatt átlag napi 21,9 GB írás, teljesen normális Win10-nél. A 60 gigás Kingstonon valószínű még nem Win10-et használtál, hanem Win7-et, ami kevesebbet ír, meg a kisebb tárterület miatt kevesebbet irkáltál rá, azért van rajta átlagban csak napi 2,8 GB írás, ami meg rendellenesen alacsony Win7-hez, de még XP-hez, Linuxhoz mérten is.

A játékok tuti nem írnak sokat, csak amíg feltelepülnek, utána csak olvasnak a lemezről, meg minimális írás lehet, amikor a mentéseket tárolják.

Azt is figyelembe kell venni, amit előttem írtak, hogy eleinte magasabb a napi átlag, aztán lemegy. Hiszen nem telepítesz minden hónapban Windowst, nagy játékokat, stb.. Így a napi átlag csökkenni fog akkor is, ha nem spórolsz az írással.

Ha kíváncsi vagy mi írja rá ennek a napi ~22 gigának a nagy részét, a Feladatkezelőben a Részletek fülön kapcsold be az I/O írás oszlopot, rendezd aszerint a listát, és hagy úgy a gépet futni hosszabb ideig, meg fogod látni mi írja a legtöbbet. Tuti valami Windows szolgáltatás lesz, frissítés, víruskereső vagy hasonló. Esetleg böngésző lehet még a befutó.

(#38123) Laccoss válasza Frawly (#38122) üzenetére


Laccoss
addikt

Nálam a vezető a firefox és a discord (ez utóbbi nem tudom miért...)

Bár a firefox és a discord az ssdre van telepítve, de a firefoxnál a appdata fájlok, és cache is vinyón van. És így is 3 hónap alatt 1.77 TB írás volt, bár 500 GB már volt rajta.

(#38124) Frawly válasza Laccoss (#38123) üzenetére


Frawly
veterán

A Firefox íráscache mindenképp az SSD-n legyen!!! Gyorsít a böngészésen. Ha mégis kímélni szeretnéd az SSD (felesleges), akkor állítsd be, hogy a memóriába cache-eljen. HDD-n a cache nem sokat ér, lassabbak lesznek az oldalbetöltések és renderelés.

1,25 TB 3 hónap alatt napi ~14 GB, egyáltalán nem vészes, még a duplája sem lenne az, az is beleférne a szokásos 20-30 giga/nap átlagba, amit itt a topikban a legtöbb embernél tapasztalunk.

A Discordnak viszont nem lenne szabad sokat írnia.

[ Szerkesztve ]

(#38125) Laccoss válasza Frawly (#38124) üzenetére


Laccoss
addikt

Meglátom, bár a sebességgel nincs gondom, meg hozzászoktam:)

Az írási mennyiség is sok mindentől függ, pl. nálam 0-24-ben megy a gép, másnál meg ugye pl. délután bekapcsolja 2 órára...

(#38126) Raymond válasza Laccoss (#38125) üzenetére


Raymond
félisten

Ez teljesen mindegy, nem kell kimelni az SSD-t, arra vetted hogy hasznald. Nem kell felni, nem fogod elkoptatni.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#38127) Frawly válasza Laccoss (#38125) üzenetére


Frawly
veterán

Azért nincs gondod vele, mert hozzászoktál. De az SSD-nek pont az lenne az értelme, hogy gyorsítson, és a sebességkritikus dolgok ne a lassú HDD-n legyenek. Ha mindent átraksz a lassú HDD-re, akkor nem nagyon volt értelme SSD-t tenni a gépbe. Felesleges kímélni, a garanciális íráslimitet átlagfelhasználással az életben nem éred el rajta, még értelmes torrentezéssel sem.

Az valóban számít, hogy mennyit megy a gép, azon belül is, hogy mennyit van naponta TÉNYLEGESEN használva, azaz a futási időnek hány %-a üresjárat (SSD használatot tekintve).

Nálam a fő gépben napi 12 órát megy az SSD, de ennek nagy része üresjárat számára, és mikor nem is üresjáratban van, a Linux meg marha keveset ír rá, az nem firkálgatja a lemezt mindenféle hülyeségért.

(#38128) Laccoss válasza Frawly (#38127) üzenetére


Laccoss
addikt

Egyrészt azért raktam át, mert így ha tönkremegy, és gariztatni kell akkor a bizalmas infók nem kerülnek más kezébe (loginok, mentett adatok stb). Egyszerűbb, mint folyamatosan backup-ot csinálni róla.

(#38129) Frawly válasza Laccoss (#38128) üzenetére


Frawly
veterán

Ha tönkremegy, akkor bizalmas adatok mindenképp idegen kézbe kerülhetnek, amennyiben az SSD nem volt titkosítva (vagy szoftveresen vagy hardveresen). Nem kell ahhoz böngészőcache. Ráadásul be lehet állítani a böngészőt, hogy kilépéskor törölje a cache-t.

(#38130) Laccoss válasza Frawly (#38129) üzenetére


Laccoss
addikt

Amik a böngészőben vannak? Hogyan? Ha nem az ssdre menti a jelszavakat, böngészési előzményeket a böngésző?

(#38131) Frawly válasza Laccoss (#38130) üzenetére


Frawly
veterán

Ja, hát így a böngészőcache nem is kerül idegen kézbe. De titkosítatlan rendszeren ott van a lábnyomod, doksijaid, doksielőzmények, telepített programok, stb.. Mondom, ha emiatt aggódsz, akkor állítsd be a böngészőben, hogy törölje a cache-t kilépéskor. Vagy cache-eljen RAM-ba (ha van min. 8 GB RAM-od), és akkor rebootkor, kikapcsoláskor veszik el automatikusan a cache, amit én preferálok is (RAM-ba teszem, de nem az SSD kímélése miatt), nem adatvédelem miatt, de az unokáimnak nem akarom eltenni, hogy a Firefoxszal mit böngésztem 2018. február 32-én, milyen sütik meg JS szutykok jöttek le aznap a redditről meg a youtube.com-ről, egyszerűen elektronikus szemét, nem szorul megőrzésre az utókornak. 16 GB RAM-om van minden gépben, bőven overkill, nagy része ott áll kihasználatlanul, nem zavar, ha oda cache-el a böngésző. Az adataim védelmére titkosítást alkalmazok.

Az adataid idegen kézbe kerüléssel nem a lassú HDD használatával kell védekezni (ami épp úgy gariztatáskor idegen kézbe kerülhet), hanem titkosítással. Pont erre is találták ki, nem önszopatásra.

(#38132) ledgeri válasza Laccoss (#38123) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A session-store 5 másodpercenként újraírja magát, vagy mennyi, van egy kapcsolója, amivel át lehet állítani, HDS-s total írás grafon pici torés van azon a napon, amikr átállítottam 3 percre... (bár az is tény, hogy nálam ~1000 lapot tárol, mert nem jutok a végére :) )

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#38133) Pete1


Pete1
tag

Sziasztok,
A segítségeteket kérem: meg tudná mondani valaki, hogy mit jelent a "Media and Data Integrity Errors" ?
Javítható ez a hiba, vagy számítsak az SSD tönkremenetelére?

Üdv.

(#38134) ledgeri válasza Pete1 (#38133) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A gondosan körbevágott képekkel az a baj, hogy pont a lényeg marad le...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#38135) Frawly válasza Pete1 (#38133) üzenetére


Frawly
veterán

Nem valami biztató, de nem is feltétlenül aggódnék miatta. Ez egyébként pontosan milyen SSD? Azt látom, hogy ~12 tera írás van rajta és kb. 3-12 hónapos SSD (power on time-ból ítélve). Ha még garis, akkor szóba jöhet a csere. De fontos az SSD pontos típusa, mert lehet a HDS rosszul olvassa ki a SMART-ot, főleg, ha nem a legújabb verzió.

(#38136) Pete1 válasza Frawly (#38135) üzenetére


Pete1
tag

Szia,

Bocsánat érte, nem tudtam, hogy minek lehet jelentősége:

Egy 128 GB-os Samsung SM961. Csak az a furcsa vele, hogy 4-5 hónap alatt vagy 3 %-ot romlott a kondíciója.
A Firmware még soha nem volt frissítve (OEM).

(#38137) Frawly válasza Pete1 (#38136) üzenetére


Frawly
veterán

Ebben az esetben meg kell próbálni gariztatni. A Samsungnál nem lehet, mert ez egy OEM Samsung, annál az OEM gyártónál lehet, amelyik beépítette, vagy a boltba, ahol vetted.

A neten azt írják, hogy ez kellő indok a gariztatásra. A HDS verziójával sincs baj, kellően új verzió, ismeri ezt az SSD-t, jól írja ki az adatokat, nem téves riasztás, tényleg hibás az SSD.

(#38138) Pete1 válasza Frawly (#38137) üzenetére


Pete1
tag

Sajnos nem garanciális. De mire lehet számítani? Az SSD gyors, tökéletesen működik, semmi jele annak, hogy hibás lenne. Ahogy a HDS is írja, "Ajánlatos a lemez állapotának folyamatos ellenőrzése"? Mikor várható hogy megadja magát? Vagy lehet, hogy évekig húzza még?

(#38139) enginev3.0


enginev3.0
félisten

SSD X másodpercenként 100%on pörög és ilyenkor megáll a letöltés, feladatkezelő szerint az írás olvasás 0kb/s, aztán újra elindul

Mitől lehet ez?
Micron SSD ugyan ilyen használatot meg sem érez
Ez pedig egy toshiba q300

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#38140) Frawly válasza Pete1 (#38138) üzenetére


Frawly
veterán

Akkor várd ki, hogy szaporodnak-e a hibák. Ha nagyon gallyon van egy SSD, azon érezni lehet más jelekből is, fagyogat rajta a rendszer, túlzottan belassul korábbi önmagához képest.

(#38139) enginev3.0: mutass róla SMART táblát. Vagy gyári programmal, vagy Crystal Disk Info-val, ha a Hard Disk Sentinel legújabb verziója nem ismerné fel.

[ Szerkesztve ]

(#38141) enginev3.0 válasza Frawly (#38140) üzenetére


enginev3.0
félisten

Telefonról vagyok, így jó?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#38142) Frawly válasza enginev3.0 (#38141) üzenetére


Frawly
veterán

Ennek alapján nincs hibája, de ez egy túl rövid SMART tábla. Most vagy a meghajtó közöl csak ennyi adatot, vagy a CDI nem detektálta a többi SMART sort.

Továbbra sem tudok mit mondani a belassulásra. Ez a megáll a letöltés kitétel pontosan milyen és mekkora letöltést takar? Webes letöltés, torrent, hány giga? Csak letöltés vagy fájlmásolás? Windows nem frissít a háttérben, vírusirtó nem tekeri a lemezt?

(#38143) enginev3.0 válasza Frawly (#38142) üzenetére


enginev3.0
félisten

Torrenten töltök csak rá, de egy gyors tesztet atfutva lehet hogy csak ennyit tud ez az SSD

Mindegy hány GB letöltés van, egyszercsak fogja magát, 100% terhelés, írás olvasás 0kb/S (feladatkezelő) aztán újra elkezdi, pár percenként néha pár másodpercenként nem tudom mitől függ

Ha csak olvas akkor nincs ilyen

Hdsentinel is csak ennyit ír

Random write 65MB/s
[link]

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#38144) Frawly válasza enginev3.0 (#38143) üzenetére


Frawly
veterán

Megállni akkor sem kéne a letöltésnek (0 bájt/sec szintre, mint a szög beállni). De jelentős belassulás előfordulhat, elég gyatra minőségű, gyenge, régi, rettenet kicsi írásterhelhetőségű 15 nm-es Toshiba planár TLC NAND van rajta, valami olcsó vezérlő, nuku DRAM cache, SLC cache mértéke sem derül ki. Ez egy belépő szintű modell. Ezek gyakran ennyit tudnak, ha nagy workloadot eresztesz rájuk. Átlag felhasználáshoz készültek, amikor csak OS fut róluk némi böngészéssel, meg 1-2 irodai program, játék és kifújt.

Ha csak letöltőgépről van szó, ajánlom a Linuxot. Nem bolygatja annyit a háttérben a háttértárat, jobbak a fájlrendszerei, a kernel sokkal jobban cache-el mindent, ergo simábbak a lemezműveletek.

A tesztben én egyébként 80,2 MB/sec random write-ot látok (ami 4K Q1T1-et jelent). Ez viszont önmagában nem rossz szint, ahogy látod egy Samsung 960 EVO NVMe is csak 78-at nyom ebben a műfajban, a legtöbb konzumer SATA SSD meg 40-60 között szór. Szóval még a 69 MB/sec sem lenne olyan rossz érték

[ Szerkesztve ]

(#38145) enginev3.0 válasza Frawly (#38144) üzenetére


enginev3.0
félisten

Akkor lehet cserelem, ez meg megy windowsnak

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#38146) enginev3.0 válasza Frawly (#38144) üzenetére


enginev3.0
félisten

Amúgy nem vagyok benne biztos, hogy nem az új windows valami hülyesége miatt is szenved, néha olyan írásokat végez feladatkezelő szerint hogy csak na, a másik ssd-n is

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#38147) nihill


nihill
őstag

Sziasztok!

Ha a 128-as rendszer SSD-t lecserélem 240-esre, akkor csak átmásolom a partíciót, megnyújtom, és kész?
Vagy kell még valamit csinálni?
köszönöm.

(#38148) enginev3.0 válasza nihill (#38147) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ne másold át

Cloneozd

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#38149) jeni válasza nihill (#38147) üzenetére


jeni
félisten

Tessék
Ez alapján állj neki!

(#38150) andaman


andaman
tag

Üdv.

Milyen teszt program ajánlott a nagyobb tisztánlátás érdekében.
Esetleg honnan tudnám azt letölteni.
Kerestem, nem sokra jutottam...
Tegnap lett berakva az ssd.
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

The man is a snowflake on the river.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.