Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#38501) Frogged


Frogged
aktív tag

Sziasztok

Kb 1 hete cseréltem a win10 Home-ot Pro-ra, formáztam a gépet friss telepítés volt mert nem engedte upgradelni.
Van a gépben egy egy 250es és egy 500as M2 ssd Crucial Mx500-as.
Gyanus volt hogy a win telepítő nem látja a nagyobb ssd-t de gondoltam majd megoldom ha fent a windows.
De az eszközkezelő sem tud vele mit kezdeni nem engedi formázni se a tulajdonságokra rá megyek minden üres.
A kötet nem olvasható hiba üzenetet írja, a bios láttja de beszürkülve.
Végül le kapta ma win10et raktam egy Daphile-t mert csak zenére van ez a pc, de persze semmi változás.
Átraktam a gamer gépembe hátha valami progit találok ami rendbe teszi erre az a gép hibátlanul kezeli, de vissza téve a másik PC-be ugyan úgy rossz.
Gondoltam hogy hátha az SSD foglalat adta meg magát de akkor gondolom nem látná a Bios beszürkülve sem.

Én már arra gondoltam hogy mivel csak zenéket tárolok rajta egy USB M2 dokkolóval használnám ha nem tudom rendbehozni.
Nektek esetleg van valami tippetek a megoldásra :F

(#38502) Laccoss válasza Frogged (#38501) üzenetére


Laccoss
addikt

Asrock X570 ilyen lapod van? Pontosan melyik verziója? Amelyet én néztem, ott egy PCIe/sata3 m.2, és egy PCIe m.2 csatlakozó van. Szóval két sata m.2 nem fog menni, csak 1. Persze ez változhat a lap tudásától függően.

(#38503) Frogged válasza Laccoss (#38502) üzenetére


Frogged
aktív tag

Az a Gamer gépem, a Zene PC-ben egy Asus Prime Z270M-plus van.
Korában hiba nélkül ment a Win 10 Home-al, csak a win letörlése és ujra rakása óta jött ellő ez a gond.

(#38504) Laccoss válasza Frogged (#38503) üzenetére


Laccoss
addikt

Ha a biosban nem állítottál el valamit, akkor driver gond lesz. Bár sata-hoz meg nem kell külön driver...

[ Szerkesztve ]

(#38505) Dragon3000 válasza Frogged (#38501) üzenetére


Dragon3000
veterán

Próbáld meg a zene gépben felcserélni a 2 ssd-t hátha úgy menni fog vagy ha a nagyobbat akkor sem látja, akkor nem a foglalattal van gond, hanem valami mással.

(#38506) robyg


robyg
senior tag

Sziasztok.

Tudnátok nekem segíteni a Gigabyte GA-Z97X-Gaming 3 alaplapomba szeretnék venni egy 500Gigás M2 SSD-t.
Melyiket ajánlanátok nekem?
A Samsung 970 Evo és Pro között van valami különbség?

Előre is köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#38507) MaxxDamage válasza Raymond (#36691) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Most újítás van és 2TB NVMe (Samsung PM981) SSD-t vettem, elvileg holnap érkezik.
Macrium-al a jelenlegi 512-s PM981 lesz "költöztetve" át a 2TB-ra.
Az a kérdésem, hogy azzal is kivitelezhető az üres hely kihúzható? (úgy hogy az a meghajtó egyben rendszer SSD-ként használva is lenne?) Jelenlegi laposomba csak 1 db NVMe port van, így trükkösen Sata3 SSD-re új rendszer telepítéssel tudnám kivitelezni Macrium-al a 2TB SSD-re való 512-s költöztetést... :B :U

Nagyon remélem, hogy nem lőttem mellé ezzel a 2TB-s PM981-el (58k volt ami jó ár szerintem)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#38508) Raymond válasza MaxxDamage (#38507) üzenetére


Raymond
félisten

Lehet valtoztatni a mereteket a Macrium-al is (Cloned partition properties) vagy utanna is siman a Windows Disk Management-ben. Az utobbi van hogy nem megy (alltalaban nem) mert a vegen szok lenni meg egy kis system partition ami klonozas utann termeszetesen szinten a nagy particio utan lesz de az ures hely meg a kicsi mogott. Ilyenkor peldaul a Minitool Partition Wizard progiban lehet a poziviokat es a mereteket alligatni.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#38509) MaxxDamage válasza Raymond (#38508) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:R
Remélem sikerrel járok majd :D

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#38510) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

Black Friday-en beeshet szerintetek az 1TB-os 860 EVO ára?

Jelenleg 43k (ingyenes szállítással), várjak még vagy nem lesz sokkal olcsóbb a BF alkalmával?

Köszi.

(#38511) Chaser válasza tothjozsi96 (#38510) üzenetére


Chaser
titán

kizárt dolog mert nem tudom ( :
egészen komolyan, miből gondolod h bárki tudja erre a választ? nagy eséllyel még a kiskerek sem tudják
_________
adata gammix s11 pro tulajokat kérdezem:
milyen színű a bordája? van olyan kép aminél szép pirosnak látszik, de a legtöbbön rózsaszín-ciklámen szerű

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38512) Laccoss válasza Chaser (#38511) üzenetére


Laccoss
addikt

(#38513) Chaser válasza Laccoss (#38512) üzenetére


Chaser
titán

láttam ezt, köszönöm, ezért kérdek tulajt, mint mondtam van ahol más színűnek látszik - jó srgb lefedettségű ips kijelzőm van, szóval az nem sokat "torzít" -, pl itt is és sok képen
visszaküldhetném ha nem tetszik, de nem szeretnék azzal bajlódni, hátha van itt akinek van ilyen

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38514) tothjozsi96 válasza Chaser (#38511) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Gondoltam írok ebbe a topic-ba mert biztos tudják páran hogy BF alkalmával szokott-e lenni SSD árcsökkenés, vagy hogy számíthatok-e arra hogy beesik az ára, avagy ne várjak mert ennyiért is jó deal.

Nem a választ keresem hanem inkább tipp-et kértem hogy van-e értelme várakoznom, vagy vegyem meg ennyiért. Nem sürgős számomra, csak nem férnek el a játékok már a 860 EVO 500-asomon.

(#38515) Bodz válasza tothjozsi96 (#38510) üzenetére


Bodz
nagyúr

Drágább is lehet majd.

(#38516) Chaser válasza tothjozsi96 (#38514) üzenetére


Chaser
titán

kismillió ssd van, és ha szokott is lenni pont erre a tjpusra, lehet idén nem lesz
most komolyan, ha azt mondom várj akkor várni fogsz, ha azt mondom ne várj akkor megveszed most?
:U ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38517) tothjozsi96 válasza Chaser (#38516) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Oké, látom nem érthető a kérdésem vagy nem akarod megérteni.
Biztos hogy lesz Samsung SSD akciózás, csak azt nem tudom hogy az 1TB-os modelleket is szokták-e.
2 éve vettem egy 850 EVO 500GB-ost, 43k-ért az MM-től BlackFriday alkalmával. Viszont fogalmam sincs hogy az 1TB-osat is szokták-e akciózni, de gondolom akkor te se tudod.

Ki lehet forgatni az ember szavait, csak felesleges. :U ( :

[ Szerkesztve ]

(#38518) Chaser válasza tothjozsi96 (#38517) üzenetére


Chaser
titán

ahogy fentebb mondták, drágább is lehet
megkérdezem újra, szted ki tud erre _biztosan_ válaszolni?
és attól független, h mi a válaszod, a reális válasz:
senki
nem kell hozzá kétdiploma', egy sem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38519) Laccoss


Laccoss
addikt

Itthon nem akkora nagy szám a BF, ill. lehet lesz olcsóbban, de nem olcsóbban, mint mondjuk tavasszal/nyáron volt. Úgy lehet akciózni. Ill. lehet olyanok lesznek akcióban amit nem igazán akarnak vinni, és ki akarják szórni a raktárból.

@Chaser: Mint láthatod, eléggé csillogós a felület, és ahogy ráesik a fény, olyan színű. Biztos, hogy nem rózsaszín, hanem inkább ciklámentől sötétebb vörösesbe menő, a fénytől függően. Ha pedig nem tetszik, le lehet cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#38520) Chaser válasza Laccoss (#38519) üzenetére


Chaser
titán

tudom, h visszavihetem
ellenben ez olyan kérdés, amire a tulaja _biztosan_ tud válaszolni :)
nem szívesen viszek vissza semmit ha nem muszáj, tudom h az ilyeneket nehéz fényképezni, videózni, a kínai sárcnál elég nagy fényszűrés és kontraszt volt, de lehet egyébként más a szín
ha lesz tulaj és megmondja milyen akkor lesz, ha nem akkor nem lesz :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38521) fer


fer
őstag

Sziasztok! Pár napja vettem egy Kingston A1000-t, de a HDS nem írja ki a kondíciót!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#38522) Bodz válasza fer (#38521) üzenetére


Bodz
nagyúr

Próbáld a legújabb bétával! Ha úgy sem megy akkor ez van.

(#38523) fer válasza Bodz (#38522) üzenetére


fer
őstag

Úgy tudom ez a legújabb.

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#38524) Bodz válasza fer (#38523) üzenetére


Bodz
nagyúr

(#38525) fer válasza Bodz (#38524) üzenetére


fer
őstag

Azzal sem megy :(

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#38526) Chaser válasza fer (#38525) üzenetére


Chaser
titán

attól nincs baja, írj a supportnak, lehet következőben már benne lesz

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38527) robyg


robyg
senior tag

Sziasztok.

Tudnátok nekem segíteni van egy Gigabyte GA-Z97X Gaming 3as lapom.

Vettem egy Kingston 500GB SKC2000M8/500G NVMe M.2 SSD-t amit a gyári M.2es slotba raktam be.

A bios látja ag SSD-ét.

A problémám a Windows 7 telepítésével van.

Pendriveról raktam.

Amikor elérek oda hogy kiválasszam hova telepítse a Win7et nem látja azt a formázatlan 465Gigát.

Tudnátok segíteni mi lehet a gond?
Elöre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#38528) dugo_ válasza robyg (#38527) üzenetére


dugo_
veterán

Tudnátok segíteni mi lehet a gond?

Az, hogy egy 2009-es rendszert akarsz telepíteni 2019-ben...

Vagy megpatcheled a telepítőt nvme driverrel, mivel a 7 még nem támogatja natívan, vagy váltasz win10-re. Értelme csak az utóbbinak van.

(#38529) Chaser válasza robyg (#38527) üzenetére


Chaser
titán

ha van sata eszközöd húzd le mindet és úgy tepepíts az ssd-re, ha felment a win mehetnek vissza
w7-re meg "olvass rá", van megoldás, ma láttam másik nvme ssd-nél

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38530) Doky586 válasza robyg (#38527) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem biztos akadnak itt olyanok akik szívességből ingyen becserélik az nvme ssd-det egy sata ssd-re... Így mindenki jól járna.

(#38531) Frawly válasza fer (#38525) üzenetére


Frawly
veterán

A Kingston saját progijával nézd. Az NVMe-seket ritkán ismerik az általános SSD infós szoftverek, inkább SATA-sokra vannak kitalálva. Ismernek egy-két NVMe-t is, de csak a legnépszerűbbeket, Samsung 960, 970, stb..

(#38532) fer válasza Frawly (#38531) üzenetére


fer
őstag

Azzal már néztem ok!

[ Szerkesztve ]

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#38533) fer válasza Chaser (#38526) üzenetére


fer
őstag

Szerintem akkor már másnak is feltűnt, csak nem én vettem egyedül ilyen ssd-t...? Várok lehet a következőben már javítják!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#38534) Bodz


Bodz
nagyúr

Mondjuk érdekes azért, hogy ebben a tesztben már az 5.20-as is ismerte.

(#38535) tothjozsi96 válasza fer (#38521) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Legfrissebb BIOS-al próbáltad?

(#38536) Laccoss válasza fer (#38532) üzenetére


Laccoss
addikt

BIOS-ban nincs RAID módban?

(#38537) Frawly válasza Laccoss (#38536) üzenetére


Frawly
veterán

NVMe-ről van szó, ott egy darab meghajtóval kizárt bármiféle RAID mód.

(#38538) Laccoss válasza Frawly (#38537) üzenetére


Laccoss
addikt

Ok, akkor én nem tudom értelmezni a leírtakat.

(#38539) Frawly válasza Laccoss (#38538) üzenetére


Frawly
veterán

Lehetséges a RAID NVMe-kkel természetesen, de úgy nem, hogy csak 1 darab NVMe SSD van bent. NVMe-t csak úgy tudsz RAID-módban hajtani, ha eleve RAID kötetbe raksz legalább 2 NVMe meghajtót. Utóbbit meg nem lehet véletlenül csinálni, mivel egy többlépéses folyamat, az UEFI BIOS-ban és a Windows telepítésekor is.

Ezzel szemben sok SATA vezérlőt lehet akkor is RAID módban használni, ha csak 1 meghajtót visz. És ebből szokott lenni a kavar, hogy az emberek össze-vissza állítgatják ezt a BIOS-ban, IDE-RAID-AHCI, mivel nem tudják melyik micsoda.

NVMe-nél ez nincs, ott nem lehet elbarmolni a beállításokat, hogy véletlenül IDE módban hagyod, meg RAID-ben, meg hogy nem menne a TRIM. Ilyenekkel egyáltalán nem kell foglalkozni NVMe-nél.

(#38540) robyg válasza Chaser (#38529) üzenetére


robyg
senior tag

Win 10 látja.
Sajnos át kell térnem a win 10re ott látja.
:R

(#38541) Chaser válasza robyg (#38540) üzenetére


Chaser
titán

Legtobb esetben megoldhato 7 alatt is, de regi motorosokaz is meg tud izzasztani

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38542) lsc


lsc
nagyúr

Üdv
Mi lehet a gond

Az élet kegyetlen .

(#38543) Laccoss válasza lsc (#38542) üzenetére


Laccoss
addikt

Teszteld újra.

(#38544) Doky586 válasza lsc (#38542) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az All gombot kellett volna megnyomni, nem az alatta levőket egyenként.

(#38545) Frawly válasza Doky586 (#38544) üzenetére


Frawly
veterán

Egyetértek, tesztelje újra, az All gombra nyomva. Ne nyúljon addig hozzá, amíg a teszt be nem fejeződött. SSDOK-ban jónak tűnik minden beállítás. A gép is valami új ryzenes laptop, szóval inkompatibilitás sem játszik.

HD Sentinellel vagy a SanDisk progijával rá lehet nézni a SMART értékekre, de szerintem azok is rendben lesznek.

(#38546) Chaser válasza omfgk (#38404) üzenetére


Chaser
titán

Tudom nem most volt, nekem pedig mast mondott a samsung ufsz, a support es a foszerviz is ( : -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38547) Benhill


Benhill
senior tag

Hello.

Vettem egy ilyet: Asgard 3D NAND 256GB M.2 NVMe
Alaplapom: MSI B150 Gaming m3 / legfrissebb bios

Az a gondom hogy nem ismeri fel a bios. Belerakva elrejti a másik csatlakoztatott SSD-t, csak a HDD-k látszanak.

Mi lehet a gond?

SSD elméletileg M.2 2280
Alaplap pedig támogatja: 1 x 2280 Key M(SATA) [Ezen a linken is úgy látom]

(#38548) varmi2 válasza Benhill (#38547) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az a gond hogy a lapod csak m.2 sata ssd-t támogat, te viszont m. 2 nvme ssd-t vettél, ami nincs támogatva.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#38549) lsc válasza Doky586 (#38544) üzenetére


lsc
nagyúr

Az lett megnyomva.

Az élet kegyetlen .

(#38550) Bodz válasza Benhill (#38547) üzenetére


Bodz
nagyúr

Az M.2 a lapodon csak sata eszközöknek van.
PCI-E átalakító kell neked és akkor működni fog az Asgard. Egy példa, de van drágább, olcsóbb is.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.