Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31951) alfa20


alfa20
senior tag

Sziasztok!

Az alábbi képletbe, hogy kell beilleszteni egy 'Workbook' és egy 'Sheets' váltózót?

Munkafüzet1-nél vannak a változók:
Dim fuzet As Workbook
Set fuzetWB = ActiveWorkbook ' Munkafüzet1.xlsx
Dim lap As Sheets
Set lapSH = ActiveSheet ' Munkafüzet1.xlsx "Munka1" lapja

Munkafüzet2:
"=VLOOKUP(RC[-1],[Munkafüzet1]Munka1!C1:C2,2,0)"

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#31952) Delila_1 válasza alfa20 (#31951) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Azt add meg, melyik füzetből, melyik lapról, melyik cella alapján akarsz kerestetni melyik füzet, melyik lapjának melyik tartományából.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31953) Fferi50 válasza alfa20 (#31951) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Nekem úgy tűnik, kevered a makrót (VBA-t) a képletekkel. Változókat csak VBA-ban tudsz használni, a Range.Formula és annak különböző változataiban tudod a képleteket megadni a definiált változókkal, de az bonyolultabb egy kicsit.
Pl. Range("A1").Formula="=" & lapSH.Range("C1").Address(External:=True) makró sor beírja az aktuális munkalap A1 cellájába az =[Munkafüzet1.xlsx]Munka1!$C$1 képletet.

A változók használatának és érvényességi körének is megvannak a maga szabályai, ezt javaslom olvasd el a Help-ben.

Szerintem egyszerűbb, ha neveket használsz a munkafüzet1-ben és azt használod a munkafüzet2-ben.
De a példádban egyszerűen egy másik munkafüzet adott tartományára hivatkozol és ez működik akkor is, ha a hivatkozott munkafüzet éppen nincs nyitva(!).

Üdv.

(#31954) alfa20 válasza Fferi50 (#31953) üzenetére


alfa20
senior tag

eddig úgy oldottam meg, hogy mind a makró táblát, mind a kész táblát egy-egy 'string' váltózóban tároltam és a kész táblából hivatkoztam a makróra vissza. Azért tárolóm a makrót is mert több folyamat fut egymás után és némelyiknek vége lesz így egy Tovább gombbal megy tovább. A makró tábla változóját meg tovább adom az új makrónak, hogy ne kelljen újra és újra definiálni :). mivel többen használják a táblát így a neve is mindenhol más és más, ki hogy menti el.

a képlet eddig így nézett ki szerkezetileg 'String' változókkal:

"=VLOOKUP(RC[-1],'[" & makroWB & "]" & makroWB_netto & "'!C1:C2,2,0)"

Csak gondoltam átvariálom 'Workbook' és 'Worksheet' változóra, de akkor marad így :)

[ Szerkesztve ]

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#31955) Fferi50 válasza alfa20 (#31954) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Amint az előző példából láthatod, a munkalap változó maga "tudja", hogy melyik munkafüzethez tartozik, tehát a hozzá tartozó tartományok is tudják a teljes címet. Ebből következik, hogy nem szükséges külön definiálni munkafüzet változót is.
A példád szerintem a következőképpen "fordítható le":
"=VLOOKUP(RC[-1],'[" & makroWB & "]" & makroWB_netto & "'!C1:C2,2,0)"

"=VLOOKUP(RC[-1],"& lapSH.Range("C1:C2").Address(External:=True) & ",2,0)"

Azt pedig Te döntöd el, hogy ez egyszerűbb, vagy bonyolultabb, mint amit eddig használtál.

Üdv.

(#31956) alfa20 válasza Fferi50 (#31955) üzenetére


alfa20
senior tag

:R Köszi!
Rágódom rajta, mert tetszik amit mutattál :)

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#31957) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Sziasztok,
A kollégám egy excel dokumentum lapjait jelszóval védett, de nem emlékszik hogy mit adott meg anno, és most a főnök szólt hogy módosítson benne bizonyos dolgokat. Egész nap kerestünk valami programot amivel vissza lehet állítani, de nem sikerült. Tudtok ajánlani valamit, mert félő hogy leszedi a fejét a "bigboss" ? 😭

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#31958) gaborlajos


gaborlajos
csendes tag

Sziasztok!

Tudna Valaki segíteni!!!!!!!!!!!!!!!!!

Az alábbi dologban kérném a segítségeteket, biztosan egyszerű, de én már elveztettem a fonalat.
Egyszerű jelenléti ív, amiben az kell számolnom, hogy a ledolgozott órákból, mi esik 6-22 és 22-6
közé.
Készítettem egy kis mintát, valahogy így kellene megoldanom.
Előre is köszönöm:

(#31959) lappy válasza VANESSZA1 (#31957) üzenetére


lappy
őstag

Advanced_Office_Password_Recovery_Professional_5.50.477

én ezt használom

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#31960) lenkei83 válasza VANESSZA1 (#31957) üzenetére


lenkei83
tag

Egy katt és kész! :DD

[link]

(#31961) Imy válasza Fferi50 (#31950) üzenetére


Imy
veterán

Ismétlődést hogyan lehet színezni feltételes formázással? :R

(#31962) lappy válasza Imy (#31961) üzenetére


lappy
őstag

Feltételes formázás - cellakijelölési szabályok - ismétlődő értékek

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#31963) VANESSZA1 válasza lenkei83 (#31960) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Köszönöm szépen, reggel gyorsan kipróbáljuk😂

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#31964) HENE


HENE
aktív tag

Sziasztok!

Excel 2013-ban készítek kimutatást. Ehhez kapcsolódóan lenne két kérdésem:

1. A kiválasztott mezők nevét nem jeleníti meg a kimutatásban a Kimutatás rendezése ->"Megjelenítés kicsinyítve" beállításban (csak annyit ír, hogy sorcimékék, illetve az oszlopoknál üres mező), Csak a "Megjelenítés tagolva" és a "Megjelenítés táblázatos formában" beállítások esetén írja ki, hogy melyik mezők vannak használatban. Beállítható, hogy a "Megjelenítés kicsinyítve" esetében is megjelenjenek a mezőknevek vagy ez így fix?

2. A másik kérdés az elrendezéssel kapcsolatos
Megoldható-e, hogy több mezőt vegyek fel az oszlopok közé, de azokat ne alá-fölé rendeltségben értelmezze, hanem egymás mellett? Vagyis az első mező értékeit ne bontsa tovább a második mező értékei szerint, hanem ugyanazon a szinten, egymást követően jelenjenek meg. Nem tudom, hogy érthető-e ez így?

:R

(#31965) Zola007


Zola007
veterán

Milyen diagramtípus kellene válasszak, ha egy időgrafikonon szeretnék megjeleníteni több adatsort, amiben eltérő dátummal vannak a mérési eredmények?
:R
pl:

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#31966) oke


oke
senior tag

Sziasztok!

Némi segítséget kérnék egy napi szinten elvégezendő feladathoz. Jelenleg szűrésekkel, törlésekkel és másolásokkal oldom meg. De jó lenne valami makró megoldás, csak én nem nagyon vagyok járatos benne. Gyakorlatilag három különböző táblázatról van szó, az egyikből (Fő táblázat) bizonyos feltétételek alapján törlök sorokat, ha ez megvan, bemásolom ebbe a Fő táblázatba egy másik SZŰRT táblázat bizonyos oszlopait a megfelelő helyre. Majd a harmadik táblából az első táblába áthoznom bizonyos feltételek alapján bizonyos értékeket.

a; Első excel – Fő táblázat, amiből törölni kell sorokat első körben. Oszlopok elnevezései, számai mindig azonos, a sorok száma viszont változó:
1. feladat: „P” oszlop alapján törölni kell a mai, tegnapi és a tegnap előtti dátummal rendelkező sorokat . A cellák formátuma: 2014.08.25 10:28:44
2. feladat: „AA” oszlop alapján törölni kell a mai és a jövőbe mutató dátummal rendelkező sorokat. A cellák formátuma itt is: 2014.08.25 10:28:44
3. feladat: „U” oszlop alapján törölni kell két szó valamelyikét tartalmazó sorokat. jelenleg szűrésnél bepipálom a tulipánt és a rózsát, majd törlöm ezen sorokat.
4. feladat: „S” oszlopnál is hasonló kell mint fent, csak nem kettő, hanem három dologra kell rászűrni és ezen sorokat törölni.

b; a feladat mások része, egy másik excel táblázat SZŰRT oszlopainak másolása a fenti excel következő üres sorába. Helyileg nem egy mappában vannak:
1. feladat: az adott excel. „B” oszlop másolása a fenti excel „C oszlopába” – csak itt az átmásolt cellákat színezze citromsárgára
2. feladat: az adott excel. „C” oszlop másolása a fenti excel „S oszlopába”
3. feladat: az adott excel. „D” oszlop másolása a fenti excel „AB oszlopába”
4. feladat: az adott excel. „E” oszlop másolása a fenti excel „AC oszlopába”
5. feladat: az adott excel. „N” oszlop másolása a fenti excel „T oszlopába”
6. feladat: az adott excel. „Q” oszlop másolása a fenti excel „U oszlopába”

c; ez egy harmadik táblából történő „adatáthozás” lenne, két oszlop összehasonlítása alapján. Az egyezéseknél a hozzá tartozó sor egy másik oszlopának értékét másolja át az fő táblázat megadott oszlopába. Példa:

Egyik tábla két oszlopa:

B oszlop C oszlop
12345 Laci
23456 Pisti
34567 Ildi
45678 Zoli

A fő tábla,ahova kerülnének az adatok. A „B” oszlopok kerülnek összehasonlításra. és ha van azonoso, akkor a mellette lévő C oszlopban található értéket átmásolja a Fő táblázat C oszlopába. Ahol nincs egyezés, ott üresen marad:

B oszlop C oszlop
45678 Zoli
34567 Ildi
00000
12345 Laci

Köszönöm előre is. Excel 2003-at használok.

[ Szerkesztve ]

(#31967) Delila_1 válasza oke (#31966) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Eléggé összetett a feladat.

Jó lenne, ha ki tudnád tenni a 3 táblázatot tartalmazó füzeteket egy elérhető helyre (a nem publikus adatok helyére valamit beírva), jelezve, hogy melyik a fő-, az egyes és kettes táblázat.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31968) oke válasza Delila_1 (#31967) üzenetére


oke
senior tag

Megpróbálom.
Kiegészítés: A fő tábla minden nap készül, és kollégák által beírt megjegyzések/hozzáfűzések kerülnek bele az egyik oszlopba. A következő nap ez funkcionál az általam jelzett lesz a 3. táblázat ként. A megjegyzések kerülnek átmásolásra minden nap a Fő táblába.

[ Szerkesztve ]

(#31969) Delila_1 válasza oke (#31968) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nézd meg a privátot is!

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31970) oke válasza Delila_1 (#31969) üzenetére


oke
senior tag

köszi, válaszoltam

(#31971) oke válasza Delila_1 (#31969) üzenetére


oke
senior tag

Felraktam ide a három táblázatot:

[link]

(#31972) Delila_1 válasza oke (#31971) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Délután megnézem, ha addig nem kapsz választ.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31973) oke válasza Delila_1 (#31972) üzenetére


oke
senior tag

Köszönöm!

(#31974) VANESSZA1 válasza lenkei83 (#31960) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Ez tényleg jó :)

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#31975) Mittu88


Mittu88
senior tag

Sziasztok!

A következő problémám van:

Egy egyszerű makrót futtatok, ami a C:\ helyre készít egy PDF fájlt.

A probléma, hogy ha a nyomtatás munkalapról gombnyomással indítom a makrót, a PDF-be nem teszi bele az oldaltörést.

Ha F8-cal indítom és lépésenként megyek végig rajta, akkor viszont szépen megcsinálja, ahogy kell.

Dropbox letöltés

Mitől lehet ez és hogy lehet kijavítani?

(#31976) w.miki


w.miki
veterán

Excelben hogyan lehet olyat csinálni, hogy megszámolja, hogy egy adott oszlopban, hány Béla, hány Tibi, és hány Zoli van?
Esetleg, ha a Zoli neve mellett, a másik oszlopban ott a Tibi is, akkor mind a kettőt beleszámolja?
Ha üres, akkor csak Zoli dolgozott aznap.
P napon senki nem dolgozik.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#31977) föccer válasza w.miki (#31976) üzenetére


föccer
nagyúr

SZUMHATÖBB függvényt nézd meg.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#31978) w.miki válasza föccer (#31977) üzenetére


w.miki
veterán

összegtartomány, kritériumtartomány1, 2,...
én ezeket nem értem, mit írjak be?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#31979) Mittu88 válasza w.miki (#31978) üzenetére


Mittu88
senior tag

DARABHATÖBB függvényt használj, és a kritériumtartomány az adott oszlop (pl, G:G), a kritérium meg a név (pl. "Béla").

Így néz ki teljesben a képlet:
=DARABHATÖBB(G:G;"Béla")+DARABHATÖBB(G:G;"Tibi")+DARABHATÖBB(G:G;"Zoli")

Ez összeszámolja, hogy a G oszlopban hány Béla, Tibi és Zoli van összesen.

(#31980) w.miki válasza Mittu88 (#31979) üzenetére


w.miki
veterán

köszi :R

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#31981) lappy válasza Zola007 (#31965) üzenetére


lappy
őstag

Szia!
Igazából sok lehetőséged van nem tudom stílusban milyen lenne az igény

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#31982) w.miki válasza Mittu88 (#31979) üzenetére


w.miki
veterán

még egy kérdés ezzel kapcsolatban:
Azt hogyan tudom megcsinálni, hogy HA az első oszlopban Március van (A), és csak HA az összesítő oszlopban (F) is Március van beírva, csak akkor számolja ki, ezeket az értékeket.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#31983) Zola007 válasza lappy (#31981) üzenetére


Zola007
veterán

nem lényeges, jó a sima jelölős vonaldiagram, csak közös idősávot nem tudok felvenni csak segédtáblázattal

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#31984) Imy


Imy
veterán

Ha cellák tartalmát másolom, azaz van pl egy számom 1, majd az alatta lévő cellában 2.
Ha a többi cellába 3, 4...100-at akarok másolni, akkor egyértelmű, hogy kijelölöm, és lehúzom, akkor kitölti automatikusan a cellákat. De pl ilyen esetben jó lenne, ha a cella formázáshoz nem nyúlna (szegély, szín, stb).
Ezt hogyan lehet megoldani?

(#31985) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Üdv!
Adott egy excel táblázat,ahol A oszlop Neveket a B oszlop pedig születési éveket tartalmaz.
A C1 oszlopba annak a személynek a nevét szeretném függvényel ki íratni aki a leghamarabb született.

MIN számitás már megvolt a D1-be

Az FKERES FÜGVÉNY viszont nincs értéket dob erre (D1;A2:B10;2;HAMIS,)

A2-B10 közt van a tartomány.

Kezdő vagyok.

Köszi

(#31986) lenkei83 válasza aprokaroka87 (#31985) üzenetére


lenkei83
tag

Cseréld fel a 2 oszlopodat. "A" lesz a születési dátum, "B" pedig a név. Így már menni fog az fkeres is.

(#31987) Delila_1 válasza aprokaroka87 (#31985) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

=INDEX(A2:B10;HOL.VAN(MIN(B2:B10);B2:B10;0);1)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31988) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Köszi mindenkinek!
ma megnézem

(#31989) lappy válasza Imy (#31984) üzenetére


lappy
őstag

Ha másolni akarsz akkor kijelölés után csak értéket illesz be.

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#31990) lappy válasza Zola007 (#31983) üzenetére


lappy
őstag

Mit értesz közös idősávon?
Azt érted hogy a négy sorban lévő értékeket egy időhöz vegye fel.

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#31991) Zola007 válasza lappy (#31990) üzenetére


Zola007
veterán

Azt, hogy egy X időtengelyen ábrázolja, de adatsoronként különböző görbén.
Magyarul közös időskálát használjon az össze értékgörbe
jóval több sor van/lesz

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#31992) lappy válasza lappy (#31990) üzenetére


lappy
őstag

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#31993) Zola007 válasza lappy (#31992) üzenetére


Zola007
veterán

az adatok sorokban vannak, nem oszlopokban
illetve az azonos oszlopban lévők sem azonos dátummal
Ezek soronként teljesen független adatok, csak annyi a közös, hogy az idő mindegyiknek " ugyanúgy telik", tehát gyakorlatilag egyetlen közös naptárskálán kellene megjelenítenem őket

ilyesmire lenne szükségem, de nem tudom közös időskálára felvenni őket:

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#31994) lappy válasza Zola007 (#31993) üzenetére


lappy
őstag


ilyenre gondoltál?

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#31995) Imy válasza lappy (#31989) üzenetére


Imy
veterán

Ez nem másolás, hanem értékek növelése. ;)

(#31996) Vladek83


Vladek83
tag

Sziasztok!

Van egy dbf fájl, amit excelben szerkesztek.. továbbra is szeretném dbf. formátumba menteni.. ( ha jól nézem, nem lehet ). Ezt csak valami konvertáló programmal tudom megoldani?

üdv,

(#31997) Zola007 válasza lappy (#31994) üzenetére


Zola007
veterán

nem

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#31998) Fferi50 válasza Zola007 (#31993) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ahhoz, hogy az általad kívánt forma kialakuljon, át kell szerkeszteni az adatokat, sajnos nem is egy, hanem több lépésben.

Először az időtengelyt kell közösíteni, amit a következőképpen javaslok:
Egy oszlopba egymás alá minden dátumot másolj le (ez egy sima másolás - beillesztés értékként - transzponálás ha az időértékeid sorokban vannak).
Ezután az Adatok -ismétlődések eltávolítása menüpottal eléred, hogy csak egy-egy időpont maradjon, majd rendezed az időt növekvő sorrendbe.
Ezzel megvan az "időskálád".
Az adatsorok hozzárendelése: Ha sorban vannak az adataid (mint a mintában), akkor a HAHIBA(VKERES) függvénnyel megkeresed az időponthoz tartozó adatokat.
Képlet pl. =HAHIBA($A$70;$A$1:$H$2;2;0);"") az első adatsornál, a második adatsornál a 3-4. sort használod és így tovább.
Ha minden adatsorod beképletezéssel megvan, akkor tanácsos a képleteket átalakítani értékké: kijelölöd az adatokat, másolás - irányított beillesztés értéket.

Mostmár kész a diagramod alapadatainak tartománya. Ezután kijelölöd a tartományt, majd beszúrás, diagram - vonaldiagram jelölőkkel. Jobb egérgomb a diagramon - adatok kijelölése - rejtett és üres cellák gombra kattintasz - bejelölöd az adatpontok összekötése vonallal opciót, majd ok amíg ki nem lépsz a formázásból.

Elvileg ezzel meg is született a diagramod. :)

Üdv.

(#31999) Fferi50 válasza Fferi50 (#31998) üzenetére


Fferi50
őstag

Még egy kiegészítés az előbbihez:

Nagy eséllyel a képlet miatt az egyébként üresnek látszó cellákat a diagram nem fogja üresnek kezelni (még azután sem, hogy értékként visszamásoltad), emiatt még egy nem túl nagy kézi erőt igénylő műveletre van szükség:
Az adattáblára ráteszel egy autoszűrőt, majd minden egyes adatsornál (oszlopnál) kijelölöd az üres megjelölésű cellákat - egyben ütsz rájuk egyet a delete gombbal. Ezt végigcsinálva már valóban rendben lesz a diagram is. Természetesen utána törlöd a szűrőt.
(Sajnos azt nem tudom, miért van ez a mániája az Excelnek... :(( )

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#32000) Zola007 válasza Fferi50 (#31999) üzenetére


Zola007
veterán

Köszönöm a segítséget neked is, de sokkal egyszerűbb a dolog és az imént sikerült megoldani.

Még az ECDL-es időkből emlékeztem, hogy létezik erre diagramtípus, ezért kérdeztem, hogy melyiket kellene választani. Csak mikor próbálgattam, akkor pont ez kimaradt
Ha másnak is hasonló kell, akkor a
- diagramtípusok
  - Pont (X Y) alaptípus
     - "Pont vonalakkal" (Scatter with straight lines)
tudja ezt

"Akkor ajánlott a használata, ha sok adatpont létezik, azok az X tengely szerinti (itt az idő) sorredben állnak, és az adatok külön mintavételeket jelölnek"

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.