Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31451) bteebi


bteebi
veterán

Sziasztok!

Van egy legördülő listám, aminek a forrása egy másik lapon van egy sorban. A probléma az, hogy ezek a listaelemek egyesített cellákban vannak (3 cella van egyesítve), mivel minden listaelemhez 3 oszlop tartozik. Ezeknek az oszlopoknak a megjelenítésére mindenképp szükség van, mert azokba kell adatokat megadni. Így viszont a legördülő listában (a másik lapon) csak minden 3. elem (sor) tartalmaz információt (a 3 egyesített cella miatt a legördülő lista első eleme a cella értéke, a következő 2 elem/sor üres, majd az azt következő elem egy másik érték, majd 2 sor üres, stb.). Ez így elég hülyén néz ki, viszont legördülő listát sajnos csak egybefüggő tartományban (sorban vagy oszlopban) lehet csinálni.

Két dolog jutott eszembe (rész)megoldásnak. A listaelemeknek csinálhatnék az utolsó oszlopban egy segédoszlopot (ahová egyszerűen felsorolnám ezeket az elemeket), de az úgy elég gagyi megoldás lenne. Egy másik megoldás lehetne még - bár az meg hülyén néz ki -, hogy nem egyesítem a cellákat, és mindhárom cellába (mindhárom oszlopba) beírom ugyanazt az értéket. Akkor viszont ugye háromszor jelenne meg a név a legördülő listában, ami talán még rosszabb.

Szerintetek meg lehet oldani a fenti elrendezés mellett - lehetőleg segédsor/oszlop nélkül - azt, hogy az elemek csak egyszer jelenjenek meg, és ne legyenek üres sorok? Remélem érthetően fogalmaztam - sajnos nem vagyok biztos benne :DDD :B. Mindenesetre előre is köszönöm a javaslataitokat! :R

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#31452) bteebi válasza pctomi90 (#31450) üzenetére


bteebi
veterán

Teljesen fix ez az elrendezés? Tehát az első oszlop a Terminal no., majd utána a Wire diameter meg a Crimping data oszlopok fixen váltogatják egymást? Ha igen, akkor makróval elég könnyen megoldható. Ha azzal is megfelel, akkor megcsinálom.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#31453) Fferi50 válasza rukh (#31449) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Mivel szöveges cellák is vannak, így módosítani szükséges az összegképletet:

Maradva az eredeti mintámnál:

=SZUM((MARADÉK(SOR(A1:A100);3)=0)*1*HA(SZÁM(A1:A100);A1:A100;0))

A magyarázat hozzá:
MARADÉK(SOR(A1:A100);3)=0

Azt vizsgálja, hogy mely cellák sorszáma osztható 3-mal, mivel ekkor 0 a maradék.
Az Excelben a HAMIS és az IGAZ logikai értékeket 0 ill. 1 számértékként lehet kezelni (visszafelé igaz az, hogy minden 0-nál nagyobb szám Igaz logikai értékké konvertálódik), ezért a
(MARADÉK(SOR(A1:A100);3)=0)*1 kifejezés akkor 1, ha a sor száma 3-mal osztható, egyébként 0.
Amennyiben minden cellaérték szám, akkor elég csak az összeadandó tartománnyal megszorozni ezt az eredményt, ahogyan az eredeti képletemben van.
Ha viszont szöveges cellák is vannak, akkor azokat helyettesíteni kell 0 értékkel, erre szolgál a
HA(SZÁM(A1:A100);A1:A100;0) része a képletnek, vagyis amennyiben a cella számot tartalmaz, akkor azzal szorzunk, ha szöveg, akkor 0 a szorzó.
A tömbképlet pedig azért kell, hogy az adott tartomány minden sorára végrehajtsa az adott műveletet.

Üdv.

(#31454) rukh válasza Fferi50 (#31453) üzenetére


rukh
aktív tag

Hi Fferi50!

Működik, meg is értettem - nagyon köszönöm :))

Egy de azonban megjelent: eddig úgy gondoltam, ha egy adott tartományon belül szeretném a példa szerint minden harmadik cella értékét összeadni, akkor a tartomány első sora lesz az első sor (tehát az előzőekben csatolt képen szereplő C1-C9 tartomány esetében a C1, C4, C7 cellák tartalmát adja össze), azonban a munkalap sorainak sorszámaival dolgozik, tehát a C3, C6, C9 cellák tartalma lesz összeadva (a példa szerint az óraszámok).
Hogyan lehetne a hárommal nem osztható minden harmadik: C2, C5, C8, .... cella (létszám) tartalmát összegezni (általánosan: egy tartományon belül minden n-edik celláét, azokét is, amelyek sorszáma nem osztható n-nel)?

Előre is kösz a segítséget, üdv,
Rukh

[ Szerkesztve ]

Üdv mindenkinek, Rukh

(#31455) Fferi50 válasza rukh (#31454) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Akkor ebben a részben:(MARADÉK(SOR(A1:A100);3)=0)*1 az =0 helyett =1 vagy =2 a feltétel vizsgálat.

Vagyis akkor a maradék értékét kell megfelelően kiválasztanod.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#31456) rukh válasza Fferi50 (#31455) üzenetére


rukh
aktív tag

Szuper vagy, kösz!

Üdv mindenkinek, Rukh

(#31457) #36268800


#36268800
törölt tag

[Excel 2007][Érettségi 2008. október]

A7 - A30 tartalma: 0:00 - 23:00-ig az órák (formátum: idő)
C7 - C30 tartalma: hőmérséklet adatok (-6 és 6°C között)

Erről szeretnék egy diagramot a következőképpen:
függőleges tengely: C7 - C30
vízszintes tengely: A7 - A30

idáig meg is vagyok, viszont a vízszintes tengelyen ha "idő" formátumban jelenítem meg az adatokat, akkor így következnek sorban: 0:00 2:24 4:48 stb.

hogyan tudom beállítani azt, hogy óránként változzon a skála? Néztem róla videót a youtube-on, de a videó készítője sem tudott erre megfelelő magyarázatot adni. Köszi előre is a választ!

[ Szerkesztve ]

(#31458) tgumis


tgumis
tag

Sziasztok
Szeretnék egy makrót arra hogy ha bezárom az Excel munkafüzetemet akkor mentse másként. A mentéskor kérdezze meg, hogy milyen néven kívánom menteni. Nekem annyit sikerült amit a rögzítővel vettem fel, hogy folyton azon a néven akarja elmenteni.
Sub Makró2()
'
' Makró2 Makró
'

'
ActiveWorkbook.SaveAs Filename:= _
"C:\Users\tgumis\Desktop\Munkafüzet1.xlsm", FileFormat:= _
xlOpenXMLWorkbookMacroEnabled, CreateBackup:=False
End Sub

Persze előtte még van egy makró amit szeretném ha lefuttatna
Sub osszetett_összesito()
Sheets("ért_és_anyagkiad_lap").Unprotect Password:="Jelszo81"
Sheets("ért_és_anyagkiad_lap").Range("$L$1:$L$763").AutoFilter Field:=1
Sheets("összesítő").Unprotect Password:="Jelszo81" 'felold

'Dim oszlop As Integer
oszlop = Sheets("Kezdőlap").Range("C9") + 4 '>>>>>ITT HATÁROZZUK MEG A BEILLESZTÉS OSZLOPÁT Sheets("Kezdőlap")Range("C9") + 4
Sheets("ért_és_anyagkiad_lap").Range("G15:G423").Copy Sheets("összesítő").Cells(11, oszlop) '>>>>>CELLS (11, =A BEILLESZTÉS HANYADIK SORBAN KEZDŐDJÖN >>>>>Sheets("adat").Range("B2:B5") A MÁSOLANDÓ TERÜLET MEGHATÁROZÁSA
Sheets("összesítő").Select
Range("E11:AI419").Select
Selection.Locked = True ' cellatulajdonságra vonatkozik
Selection.FormulaHidden = True ' cellatulajdonságra vonatkozik
Sheets("összesítő").Protect Password:="Jelszo81", UserInterfaceOnly:=True _
, AllowFiltering:=True _
, AllowFormattingColumns:=True
Sheets("ért_és_anyagkiad_lap").Protect Password:="Jelszo81", UserInterfaceOnly:=True _
, AllowFiltering:=True _
, AllowFormattingColumns:=True '>>>>>munkalap lekódolása
Sheets("összesítő").Activate
Sheets("ért_és_anyagkiad_lap").Unprotect Password:="Jelszo81"
Sheets("ért_és_anyagkiad_lap").Range("$L$1:$L$763").AutoFilter Field:=1
Sheets("összesítő_műanyag_élelmiszer").Unprotect Password:="Jelszo81" 'felold

'Dim oszlop As Integer
oszlop = Sheets("Kezdőlap").Range("C9") + 4 '>>>>>ITT HATÁROZZUK MEG A BEILLESZTÉS OSZLOPÁT Sheets("Kezdőlap")Range("C9") + 4
Sheets("ért_és_anyagkiad_lap").Range("F456:F461").Copy Sheets("összesítő_műanyag_élelmiszer").Cells(3, oszlop) '>>>>>CELLS (11, =A BEILLESZTÉS HANYADIK SORBAN KEZDŐDJÖN >>>>>Sheets("adat").Range("B2:B5") A MÁSOLANDÓ TERÜLET MEGHATÁROZÁSA
Sheets("összesítő_műanyag_élelmiszer").Select
Range("A1:AJ261").Select
Selection.Locked = True ' cellatulajdonságra vonatkozik
Selection.FormulaHidden = True ' cellatulajdonságra vonatkozik
Sheets("összesítő_műanyag_élelmiszer").Protect Password:="Jelszo81", UserInterfaceOnly:=True _
, AllowFiltering:=True _
, AllowFormattingColumns:=True
Sheets("ért_és_anyagkiad_lap").Protect Password:="Jelszo81", UserInterfaceOnly:=True _
, AllowFiltering:=True _
, AllowFormattingColumns:=True '>>>>>munkalap lekódolása
Sheets("összesítő_műanyag_élelmiszer").Activate

Sheets("ért_és_anyagkiad_lap").Unprotect Password:="Jelszo81"
Sheets("ért_és_anyagkiad_lap").Range("$L$1:$L$763").AutoFilter Field:=1
Sheets("összesítő_műanyag_élelmiszer").Unprotect Password:="Jelszo81" 'felold

'Dim oszlop As Integer
oszlop = Sheets("Kezdőlap").Range("C9") + 4 '>>>>>ITT HATÁROZZUK MEG A BEILLESZTÉS OSZLOPÁT Sheets("Kezdőlap")Range("C9") + 4
Sheets("ért_és_anyagkiad_lap").Range("F499:F740").Copy Sheets("összesítő_műanyag_élelmiszer").Cells(9, oszlop) '>>>>>CELLS (11, =A BEILLESZTÉS HANYADIK SORBAN KEZDŐDJÖN >>>>>Sheets("adat").Range("B2:B5") A MÁSOLANDÓ TERÜLET MEGHATÁROZÁSA
Sheets("összesítő_műanyag_élelmiszer").Select
Range("A1:AJ261").Select
Selection.Locked = True ' cellatulajdonságra vonatkozik
Selection.FormulaHidden = True ' cellatulajdonságra vonatkozik
Sheets("összesítő_műanyag_élelmiszer").Protect Password:="Jelszo81", UserInterfaceOnly:=True _
, AllowFiltering:=True _
, AllowFormattingColumns:=True
Sheets("ért_és_anyagkiad_lap").Protect Password:="Jelszo81", UserInterfaceOnly:=True _
, AllowFiltering:=True _
, AllowFormattingColumns:=True '>>>>>munkalap lekódolása
Sheets("összesítő_műanyag_élelmiszer").Activate


End Sub

(#31459) Fferi50 válasza tgumis (#31458) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

A makróban konkrétan meg van adva a mentési név " "C:\Users\tgumis\Desktop\Munkafüzet1.xlsm","
Ha te szeretnéd megadni a nevet, akkor
Application.Inputbox metódussal, vagy az Inputbox függvénnyel kérd be a nevet egy változóba:
ujnev=Application.Inputbox ' a paramétereit lsz. nézd meg
utána a név helyére beírod az ujnev változót.

Üdv.

(#31460) Szicskeee


Szicskeee
tag

Sziasztok!

Adott egy excel amiben van kb 30db PDF es 30db masik Excel =EMBED("Worksheet";"")-kent. Megoldhato-e, hogy kinyomtassam egyben az egeszet es ne kelljen minden objektumra raklikkelni es printet nyomni?

(#31461) alevan


alevan
őstag

Sziasztok.

Lenne egy listám, amiben az egyik oszlop text-ben elmentett számsorok.

A gondom, hogy a számsorokban sok cellában a számok nullával kezdődnek.

Hogy tudnám a számok elejéről a nullákat eltüntetni?

Szóval 002-ből 2, 00020-ból 20 legyen.

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#31462) Polllen válasza alevan (#31461) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ha nem akarsz képletekkel vacakolni, jelöld ki a mezőket és:

A felkiáltójeles ikon automatikusan feljön, ha valami mondandója van az excel-nek.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#31463) #36268800 válasza #36268800 (#31457) üzenetére


#36268800
törölt tag

Üdv!

Esetleg erre valakinek van megoldása? Még mindig nem jöttem rá sajnos.

(#31464) Polllen válasza #36268800 (#31463) üzenetére


Polllen
nagyúr

Most nincs előttem Excel, de a tengely beállításoknál van olyan opció, h mi legyen a min és max adat, illetve milyen léptékkel jelenjenek meg az adatok.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#31465) #36268800 válasza Polllen (#31464) üzenetére


#36268800
törölt tag

Ezt tudom, de nem jó úgy. Az időpontokat teljesen rosszul jeleníti meg, a videóban is ezzel küszködik a faszi és végül ilyen közelítő meg elég macerás módon oldja meg, de tutira van egyszerűbb és jobb megoldás is, amit egy középiskolástól el lehet várni érettségin. Ha esetleg megtennéd és vetnél rá egy pillantást, nagyon sokat segítenél vele! (és ez mindenkinek szól)

(#31466) Fferi50 válasza #36268800 (#31465) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

A tengely formázásoknál a szám fület kell kiválasztani, egyéni beállítás [óó]:pp majd a forráshoz csatolva négyzetet bejelölni. De lehet, hogy a forráshoz csatolás bejelölése is elég. Esetleg a tengelyen az osztásközt kell 1/24 -re beállítani (ami egy órának felel meg az Excelben).

Ebben az esetben szerintem minden a kívánalmaknak megfelelő lesz. (És ezt az érettségiző diák biztosan tudja - ha a tanár a videóban nem is...)

Üdv.

(#31467) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv

Tud e olyat az Excel, hogy beírom szám formátumban az EAN kódot és a mellette lévő cellába pedig generálja vonalkód formában?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#31468) lumpy92 válasza csferke (#31263) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Köszönöm a tippet! Sajnos csak 32-biteshez jó,ezért nálam nem játszik.

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#31469) alevan válasza Polllen (#31462) üzenetére


alevan
őstag

Köszi. Eddig észre sem vettem a felkiáltójelet :D

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#31470) #02644736


#02644736
törölt tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném! A képen látható a táblázatom első pár oszlopa. Olyat szeretnék bele, hogy pl. a C136 cellába, ami egy hétfői nap, a D oszlopból az előző heti értékeket összeadja, jelen esetben C129-C135-ig. Nem akarom kézzel megkeresni a hétfőket, és mindenhova egyesével beírni. Valahogy képlettel kellene megoldani, hogy minden hétfőnél az előző heti értékeket összeadja.

Megoldható valahogy?

[ Szerkesztve ]

(#31471) Fferi50 válasza #02644736 (#31470) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

"Valahogy képlettel kellene megoldani, hogy minden hétfőnél az előző heti értékeket összeadja"

Ehhez először is valamilyen módon tudatni kell az excellel az adott napi dátumot. Legegyszerűbben egy elrejtett segédoszlopba lehet betenni szerintem az adott hónap adott napjához tartozó dátumot, mert ebből a megjelenítésből nem látom át, hogyan lehetne képlettel kibogozni.
Mondjuk az E oszlopban van a dátum, E136-ban 2016.05.09 valamilyen dátumformátumban (nem szöveg).
A képlet a C136 cellába:
=HA(HÉT.NAPJA(E136;2)=1;SZUM(ELTOLÁS(D136;-1;0;-7;1));"")
Ezt a képletet húzod végig a C oszlopon.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#31472) Delila_1 válasza #02644736 (#31470) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Másik megoldás:
=SZUM(INDIREKT("D" & SOR()-7 & ":D" & SOR()-1))

Ez az előző hétfőtől vasárnapig összegzi a D oszlop adatait. Kijelölöd a C129:C136 tartományt – ebből csak a C136 tartalmaz képletet –, és együtt lemásolod az alatta lévő sorokba.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31473) #02644736


#02644736
törölt tag

Köszönöm, kipróbálom őket.

Másik kérdés: feltételes formázással akarom pl. az E oszlop celláit színezni a mellettük lévő F oszlopban található értékek alapján. AZ F oszlopban lehet 1,2,3,4,5 vagy semmi. Ez kivitelezhető? Milyen képletet kellene beírni a feltételes formázáshoz?

(#31474) Delila_1 válasza #02644736 (#31473) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az E oszlopba kell bevinned a felt. formázást, mindegyik értékre külön.

=F2=1

Az első egyenlőségjelet úgy kell értelmezni, mintha azt írnád be, hogy HA(F2=1).

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31475) teacherhajni válasza Delila_1 (#11105) üzenetére


teacherhajni
újonc

Kedves Felhasználók!
Problémám a következő: Van egy több száz soros xls-em különböző termékekkel. Ezekhez a termékekhez kellene a fotójukat hozzárendelnem, lehetőleg automatizálva. Arra találtam itt megoldást 2011-es hozzászólásokban, hogy ez makrókkal megoldható, próbálkoztam is, nagyjából működik (makrók terén nagyon kezdő vagyok, kb. 1 napja ismerkedem velük főleg az itteni tippek alapján). Alapvetően az automatizálás résszel van problémám, hogy ugorjon át a következő sorban lévő cellára.

Tehát pl. C:\Users\Public\Pictures\Sample Pictures mappában van minden termék képe összegyűjtve, a termék cikkszáma Tulipán (pl. A2 cellába beírva), a kép neve emiatt Tulipán.jpg, akkor pl. a D2 cellába illessze be a képét. Utána pedig haladjon tovább az A oszlopban lévő többi cikkszám alapján. A beillesztett képek legyenek pl. 4 cm magasak, tartsák meg a méretarányt, helyeződjenek át a cellával, de a méret maradjon, és legyen pl. 160 px magas a sor, ahova bekerült a kép (ez a formázás rész a makró rögzítés funkcióval már megy). És az még fontos, hogy ha az xls-t elküldöm emailen, akkor ne keresgélje a mappát, ahol a képeket megtalálta, hanem az xls-hez csatolva legyenek a képek.
Ja, és 2003-as excelem van itthon, az irodában meg még régibb...

Előre is köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#31476) Delila_1 válasza teacherhajni (#31475) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Modulba tedd a lenti makrót.

Sub Kepek()
Dim Kepneve As String, utvonal As String, sor As Long

utvonal = "C:\Users\Public\Pictures\Sample Pictures\"
sor = 2
Do While Cells(sor, "A") <> ""
Kepneve = Cells(sor, "A") & ".jpg"
Rows(sor).RowHeight = 160

With ActiveSheet.Pictures.Insert(utvonal & Kepneve)
.Left = Columns(4).Left
.Top = Rows(sor).Top
.Height = 114
End With
sor = sor + 1
Loop
End Sub

Ez a makró valószínűleg 2003-nál régebbi verziókban is fog működni, de mindenesetre nézd meg a téma összefoglaló utolsó bekezdését.

"helyeződjenek át a cellával" – ez akkor történik meg, ha a teljes sort helyezed át.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31477) teacherhajni válasza Delila_1 (#31476) üzenetére


teacherhajni
újonc

Köszönöm! :C
Picit módosítottam, most ez fut:

Sub Kepek()
Dim Kepneve As String, utvonal As String, sor As Long

utvonal = "C:\Users\Public\Pictures\Sample Pictures\"
sor = 1

Do While Cells(sor, "A") <> ""
Kepneve = Cells(sor, "A") & ".jpg"

With ActiveSheet.Pictures.Insert(utvonal & Kepneve)
.Left = Columns(4).Left
.Top = Rows(sor).Top
.Select
Selection.ShapeRange.LockAspectRatio = msoTrue
Selection.ShapeRange.Height = 120

End With
Rows(sor).RowHeight = 130
sor = sor + 1

Loop

End Sub

Annyival próbáltam kiegészíteni, hogy
- ha a cikkszám nincs kitöltve, akkor ugorjon a következő sor A cellájára, és ne keressen képet
- ha nem találja az adott fájlnevű képet, akkor is ugorjon a következő sor A cellájára, és ne akadjon le.
A logikát sejtem, hogy hogy kell megcsinálni, csak a parancsokat nem...
:R

(#31478) Delila_1 válasza teacherhajni (#31477) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Próbáld így:

Sub Kepek()
Dim Kepneve As String, utvonal As String, sor As Long
Dim usor As Long
utvonal = "C:\Users\Public\Pictures\Sample Pictures\"
usor = Range("A" & Rows.Count).End(xlUp).Row

For sor = 1 To usor
If Cells(sor, "A") = "" Then GoTo Tovabb
Kepneve = Cells(sor, "A") & ".jpg"
With ActiveSheet.Pictures.Insert(utvonal & Kepneve)
.Left = Columns(4).Left
.Top = Rows(sor).Top
.Select
Selection.ShapeRange.LockAspectRatio = msoTrue
Selection.ShapeRange.Height = 120
End With
Rows(sor).RowHeight = 130
Tovabb:
Next
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31479) teacherhajni válasza Delila_1 (#31478) üzenetére


teacherhajni
újonc

Nagyon szépen köszönöm! Ez kézzel több órás munka volt eddig :)

Sub Kepek()
Dim Kepneve As String, utvonal As String, sor As Long
Dim usor As Long
Dim file As String

utvonal = "C:\Users\Public\Pictures\Sample Pictures\"
usor = Range("A" & Rows.Count).End(xlUp).Row

For sor = 1 To usor
Kepneve = Cells(sor, "A") & ".jpg"
If Cells(sor, "A") = "" Then GoTo Tovabb
file = Dir(utvonal & Kepneve)
If file = "" Then GoTo Tovabb
With ActiveSheet.Pictures.Insert(utvonal & Kepneve)
.Left = Columns(4).Left
.Top = Rows(sor).Top
.Select
Selection.ShapeRange.LockAspectRatio = msoTrue
Selection.ShapeRange.Height = 120
End With
If Kepneve = "" Then GoTo Tovabb
Rows(sor).RowHeight = 130

Tovabb:
Next
End Sub

(#31480) Reinhardt


Reinhardt
őstag

Excel 2016, van olyan, hogy belso szegely? Tehat vmi olyat szeretnek, hogy mondjuk G14-P14-ig a cellak szegelye piros, Q14-AK14-ig pedig kek. Most ugye ugy van, hogy amit kesobb adok meg olyan szinu lesz a P es Q kozotti resz. Nekem ugy kellene, hogy P cellanal lathato legyen a piros korben, mig Q-nal a kek. Megoldhato valahogy?

(#31481) Delila_1 válasza teacherhajni (#31479) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31482) Delila_1 válasza Reinhardt (#31480) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ehhez cellánként 2 szegély kellene, de csak 1 van.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31483) #02644736 válasza Fferi50 (#31471) üzenetére


#02644736
törölt tag

Köszönöm! Működik. Abban tudnál segíteni, hogy hogy tudnám mondjuk 1 hónap adatait összegezni, ne csak 1 hétét? pl. május 1-től május 31-ig?

(#31484) Fferi50 válasza #02644736 (#31483) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Az ELTOLÁS függvény 4. paraméterét - ami -7 mivel egy hétről van szó - át kell írnod -31 -re május, -30-ra június esetében.
SZUM(ELTOLÁS(D136;-1;0;-7;1)) helyett pl. SZUM(ELTOLÁS(D136;-1;0;-31;1));"")

Gondolom, ezt a hónap utolsó napja után szeretnéd - a következő hónap első napján - megtenni, ezért a Ha függvénnyel azt kell megvizsgálnod, hogy az adott dátum napja elseje-e:
HA(NAP(E136)=1; SZUM(ELTOLÁS(D136;-1;0; -NAP(E135);1));"")

Feltételezve, hogy E136 éppen elseje, akkor E135 az előző hónap utolsó napja és a fenti képletet lehúzva automatikusan adja a mindenkori előző havi összeget a következő hónap első napján!

Természetesen a havi és heti feltételek kombinálhatóak is.

A feltétel nélkül lehet az adott napot megelőző napig göngyölíteni az összeget:
SZUM(ELTOLÁS(D136;-1;0; -NAP(E135);1))

Ezért ez a képlet minden hó elsején éppen az előző hónap összegét fogja megadni.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#31485) #02644736 válasza Fferi50 (#31484) üzenetére


#02644736
törölt tag

Köszi működik. Viszont még mindig van egy dolog, amit nem tudok még így sem összehozni.
Az összesítők fülön az első két oszlopban vannak a hetek első és utolsó napjai. A bevitel fülről szeretném ide külön külön az oszlopokat összesíteni. pl. az Összesítők fülön a C7 cellában a Bevitel fül F4-F10-ig összegét.

Ebben is tudnál segíteni? Eg kellene keresni ezeket a dátumokat a Bevitel fülön?

[ Szerkesztve ]

(#31486) Delila_1 válasza #02644736 (#31485) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A füzet Bevitel lapján felveszel egy új oszlopot, ami a B oszlopban lévő dátum hetét adja.

Az összesítések lapra készítesz egy kimutatást, majd létrehozod a csoportosítást. Havonta, és ezen belül hetente összesít.

Ha a Bevitel lapon lévő adatokat táblázattá alakítod, a kimutatás követi az újonnan bevitt sorokat, csak rosszul mutatnak az A oszlop összevont cellái.

Ha lehet, kerülöm az összevonásokat, sok bajt okozhatnak. A dátum oszlopban a teljes dátum megjelenítése (a jelenlegi "nn" formátum helyett) kiküszöbölné az összevonásokat, és 1 oszloppal kevesebb lehetne.

Ebben a füzetben átalakítottam a Bevitel lapot.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31487) Petium001


Petium001
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni.
Adott egy excel tábla, termékekkel. az oszlopokban van a megnevezés, súly, stb, és az ár.
Hogyan tudom megoldani, hogy az árat valamilyen módon százalékosan emelje meg ?
pld:0-5000 között +30%, 5001-9000 +27% stb.
Az a gond, hogy több ezer termékről van szó.

Köszönöm

Petium

(#31488) #02644736


#02644736
törölt tag

Az egyik excel dokumentumomban eltünt alul a munkalap fülek. Hogy lehet visszavarázsolni őket?

(#31489) Delila_1 válasza #02644736 (#31488) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az Excel beállításainál. Speciális, Beállítások megjelenítése ehhez a munkafüzethez, Munkalapfülek megjelenítése.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31490) the radish


the radish
senior tag

Mitől van az, hogy ha egy textboxba hosszabb számot írok be, egyszerűen lefagy az egész, az excelt is csak a feladatkezelőből tudom bezárni.

Pl.:

Előre is köszönöm.

(#31491) Fferi50 válasza Petium001 (#31487) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Az ár oszlopban közvetlenül nem tudod megemelni. Ha jól gondolom, a % mértéke az eredeti ár nagyságától függ. Ebben az esetben valahol máshol a munkalapon kell csinálnod egy táblázatot(pl. x és y oszlopban (a táblázatban az ár határoknak növekedni kell és a kell egy "csillagos eget" írni a végére):.
x y
5000 1,3
9000 1,27
és így tovább.
A végén pl 200000 1

Ezután egy másik oszlopban a képlet (ha D oszlopban van az ár):
=D2*FKERES(D2;X2:Y10000;2)
Az így kapott oszlopot átmásolhatod értékként az eredeti ár oszlopba, majd törölheted.

Üdv.

(#31492) Fferi50 válasza Fferi50 (#31491) üzenetére


Fferi50
őstag

Elnézést kérek, de a képletnél nem figyeltem oda és megviccelt a fórummotor:

=D2*FKERES(D2;X2:Y10000;2)

Üdv.

(#31493) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Sziasztok!

Adott két adatsor (áramerősség, feszültség), melyek felhasználásával egy ilyen diagramot kellene készítenem,

viszont ilyen lesz belőle.

Mit kellene máshogy csinálnom? 2010-es Office-t használok.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#31494) Fferi50 válasza Bjørgersson (#31493) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Szerintem egyrészt a feszültség adatokat nem adatsorként kell használni, hanem x tengely forrásnak.
Másrészt az ábrázolandó adat az áramerősség - feszültség hányadosa lesz (fizika!).

Üdv.

(#31495) Bjørgersson válasza Fferi50 (#31494) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ez lenne a kérdés, hogy ezt hogy tudom megtenni? Másrészt miért a hányadost kellene ábrázolni? Szó nem volt ilyenről (szövegértés!). ;)

szerk.: Közben csak sikerült megszülni.

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#31496) Fferi50 válasza Bjørgersson (#31495) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Örülök, hogy megtaláltad az x tengelyhez az adatforrást. Viszont az alsó ábrád nem volt pariban a felsővel - a mértékek tekintetében, ezért gondoltam a hányadosra, elő szokott fordulni, hogy "manipulálni" kell az adatokkal a kívánt eredmény eléréséhez. (Néha (elég sokszor) kicsit gondolatolvasónak is kell lenni ebben a topicban (is)).

Üdv.

(#31497) Bjørgersson válasza Fferi50 (#31496) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Az első diagramon nem az én méréseim szerepelnek. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#31498) Hun91FaTe


Hun91FaTe
csendes tag

Cellákhoz szeretnék bizonyos értékeket adni, mint a legördülő listánál, annyi különbséggel, hogy mikor elkezdek gépelni kínálja fel automatikusan a kitöltést, hasonlóan mintha böngészőbe lennék.

(#31499) Delila_1 válasza Hun91FaTe (#31498) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az ActiveX vezérlők közül a Beviteli lista nevűt tedd ki a lapodra.

A Tulajdonságok menüpontot kiválasztva megadhatod a ListFillRange paraméternél a választható adatokat. pl. Munka1!A1:A20. A LinkedCell-be beírhatod azt a cellacímet, ahol esetleg a kiválasztott értéket meg akarod jeleníteni.

Érdemes megnézni a többi tulajdonságot is.

A Tulajdonságok menüpont akkor elérhető, mikor a Tervező mód be van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31500) cellpeti


cellpeti
veterán

erre valaki?

Tigris, tigris, csóvafény...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.