Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31901) Delila_1 válasza PeLa87 (#31900) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31902) Dr V


Dr V
őstag

Sziasztok!

Hogy tudom megjeleníteni, h mikor volt utoljára az adatok frissítve egy táblázatban? Nem kézi adatváltoztatásra gondoltam, hanem amikor az Adatok/összes frissítése gombot megnyomom.

(#31903) sz.j válasza Delila_1 (#31897) üzenetére


sz.j
nagyúr

Valami ilyesmire lenne szükségünk.
Amit küldtél anyagot azzal megoldható ez?

A linken látható "Szerkezet", "Kitámasztó" és "Vezérlés" opciókra nincs szükségünk.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#31904) Delila_1 válasza sz.j (#31903) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nézd meg a privát üzeneteidet. :K

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31905) sz.j válasza Delila_1 (#31904) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszi, megnézem.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#31906) róland


róland
veterán

A mellékelt képen látható munkabeosztás tervezőben, hogyan lehetne letiltani az adott hónapot követő napoknál a tervezési lehetőséget?

[link]

A dolgozókhoz rendelt munkabeosztások adatérvényesítésből választhatóak, soronként.
A példán látható, hogy a 31 napos tervező táblában 2017. februárt követően március 3-ig lehet jelenleg tervezni.
Megoldható, hogy a "táblázat" utolsó 3 oszlopa az adott hónaphoz igazodóan legyen csak használható?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#31907) Fferi50 válasza róland (#31906) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ha jól látom, akkor a hónap az A2 cellában van. Szerintem az adatérvényesítéssel meg lehet oldani, hogy ne lehessen semmit írni, ha a hónap nem 31 napos.
Pl. a 31. napot tartalmazó oszlopra a következő adatérvényesítést lehet kiadni:
Adatok - érvényesítés - egyéni - a képlet mezőbe pedig ezt írod:
=NEM(VAGY(A2="február";A2="április";A2="június";A2="szeptember";A2="november"))
A 29. 30. esetén elég a
=NEM(A2="február")
képlet.
A figyelmeztető és hibaüzenetekben meg lehet adni az okát a beírás elutasításának.

Hasonló képletekkel a feltételes formázással elérhető, hogy a cellák más színűek legyenek - értelmes felhasználó ebből már megérti, hogy ott nincs keresnivalója.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#31908) Delila_1 válasza róland (#31906) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Tettem fel egy fájlt, amiben le vannak tiltva a következő hónap napjaihoz rendelt érvényesítési értékek.

A hétvégéken kívül más háttérszínnel jelöltem az ünnepnapokat, és az áthelyezett szombatokat is.

Az A3 képlete adja a hónap munkaóra számát. Kivétel az a két hónap (március és október), ahol 8 órával több lesz a mutatott értéknél. Ezt majd valaki ügyesen megoldja.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31909) róland válasza Delila_1 (#31908) üzenetére


róland
veterán

Köszönöm a minta táblázatot. Megpróbáltam annak alapján megcsinálni, de az Excel 2007 nem engedi a megfelelő képlet bevitelét az adatérvényesítésnél.


[link]

A mellékelt képernyőképen látható hibaüzenetet kapom, ha az AH1 vagy AH2 mezőbe írt képleteket akarom megadni. Míg az AH3 mezőben szereplő képletet megadását engedi az általam használt Excel változat, viszont az nem jó.

U.i.: Megnéztem az általad küldött munkafüzet vonatkozó adatérvényesítését, ami működik, de abban a pillanatban, ha csak akár az adatérvényesítés "Hibajelzés" fülére is szeretnék átváltani, ugyanúgy a fenti hibajelzés jön elő.

[link]

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#31910) Delila_1 válasza róland (#31909) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nem kell semmilyen képletet beírnod sehova, az általam küldött füzet feltételes formázásai már tartalmazzák a megfelelő képleteket. Azért küldtem. :K

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31911) lappy válasza Delila_1 (#31910) üzenetére


lappy
őstag

Szia!
Az utolsó oszlopokat amik szürkék azoknál hogyan lehet a beírást korlátozni?

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#31912) Delila_1 válasza lappy (#31911) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nézd meg az $AD$5:$AF$50 cellákra vonatkozó érvényesítést.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31913) Delila_1 válasza lappy (#31911) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Valószínű, hogy nem adtad a Beosztás nevet annak a tartománynak, aminek a saját fájlomban én adtam.

Ezt tévedésből címeztem Neked, Rólandnak szól.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31914) föccer


föccer
nagyúr

Üdv!

Egy makró elkészítésében kérem a segítségeteket.

Adott egy munkalap, amenynek az A-AB oszlopig vannak adatok, a 12. sortol. (felette fejlécezés)

Azt kellene megoldani, hogy ha a C oszlopban érvényes adat van, akkor egy tartományt határozzak meg, amely sor azonosítóját az AD oszlop aktuális sorába betesz (ahonnan indirekt függvénnyel már ki tudom szedni)

Érvényes adat két érték lehet "F" és "D". Az adatok véletlen szerűen váltakozva vannak a sorokban.

A tartományt úgy kell meghatározni, hogy az aktuális sorral együtt, pontosan 32 elem legyen az éppen érvényes adatból.

Tehát mondjuk C63 tartalma "F" és C30:C63 tartományban 32 db "F" és 1 db "D" szerepel, akkor, akkor AD63-ban írja be nekem azt, hogy 30. Értelem szerűen, ha "felfelé haladva" kell összeszámolni az aktuális érvényes cellákat, és ahol megvan a 32.-ik, annak a sorára van szükségem.

Ha a C oszlopban elfogytak az adatok, akkor leállhat a makró, ha új értéket viszek be, akkor le kell futnia újra.

Abban az esetben, ha a 12. sorig nem "gyűlik össze" a 32 elem, akkor a visszaadott érték minden esetben 12 legyen, így minden esetben a táblázat elejétől tudok számolni. (tehát elképzelhető, hogy a 64. sorig csak 12 lesz az eredmény, ha pont felesben vannak az F-ek és a D-k.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#31915) Delila_1 válasza föccer (#31914) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nemrég volt hasonló feladat, amire Fferi adott jó választ. Keress rá, hátha hozzá tudod idomítani a saját munkádhoz.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31916) Zola007


Zola007
veterán

üdv
van egy táblázatom
Egy számra ki kellene keresnem a legközelebbi értéket egy adott oszlopból és a találati érték sorának első oszlopában lévő értéket kiíratni.
pl. ez a táblázat:

Azt mondom, hogy a C oszlopban keresse a 73.9-et, akkor eredményül a 74-hez tartozó sorban A oszlopbeli cella eredményét adja, jelen esetben 8.5

Az én tudományom az Fkeres függvényig terjedt, de ebbe nem sikerül belevennem közelítő értéket, csak konkrétat.
Meg lehet ezt oldani makró nélkül?

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#31917) detroitrw válasza Zola007 (#31916) üzenetére


detroitrw
addikt

Így hirtelen ez jut eszembe: klikk

és mi van ha két érték közötti szám a keresési érték? akkor a kisebbet vagy a nagyobbat találja meg?
pl.: 73-nak mi az "A" oszlop találata?

[ Szerkesztve ]

(#31918) Zola007 válasza detroitrw (#31917) üzenetére


Zola007
veterán

azért írtam a 73.9-et, mert az 72 és 74 közé esik

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#31919) Zola007 válasza detroitrw (#31917) üzenetére


Zola007
veterán

elnézést, félreértettem a kérdésed.
Ha "félúton" van, akkor a kerekítési szabályoknak megfelelően.
A TÖBBSZ.KEREKÍT függvénnyel is próbálkoztam, az 73.0-át a 74-hez felfelé kerekíti

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#31920) detroitrw válasza Zola007 (#31919) üzenetére


detroitrw
addikt

Akkor jó, "feluton" a nagyobbhoz kozelit hozza eredmenyul amit linkeltem :)

[ Szerkesztve ]

(#31921) Fferi50 válasza Zola007 (#31916) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Szerintem az INDEX - HOL.VAN függvény alkalmazása lesz a számodra hasznos:
A képlet:
=INDEX($A$1:$A$7;HOL.VAN($E$1;$C$1:$C$7;-1)
A keresett érték az E1 cellában van.
A HOL.VAN függvény megkeresi a csökkenő sorrendben azt a legkisebb értéket, amely egyenlő vagy nagyobb, mint a keresési érték, ennek a sornak a számát adja vissza. Az INDEX pedig kiírja az A oszlopból az adott sorban levő értéket.
Javaslom hozzá még a Súgó tanulmányozását.

Üdv.

(#31922) Fferi50 válasza Delila_1 (#31915) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Íme

Üdv.

Bocs, ez Föccernek szól!

[ Szerkesztve ]

(#31923) Fferi50 válasza föccer (#31914) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!
A link hozzá

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#31924) Timer válasza Fferi50 (#31883) üzenetére


Timer
veterán

Szia!

Még mindig ugyanaz a makró van napirenden, de adódott két újabb kérdésem vele kapcsolatban:

- Megoldható-e, hogy az Excel dokumentum megnyitásakor a kurzor már alapból a szövegbeviteli cellán legyen? Jelenleg bele kell kattintani a mezőbe az adat beviteléhez, pontosabban, ha ezen a cellán áll, mentéskor az Excel megőrzi a pozíciót, de ha esetleg félrekattintva ment, akkor ez már nem igaz. Jó lenne kikényszeríteni ezt valahogy a programból.

- Megoldható-e, hogy két keresési ciklus között (tehát amikor bevisz egy cikkszámot, amihez kapcsolódóan a makró megnyitja a hálózaton lévő fájlt, de újabb cikkszám bevitel még nem történt meg) ne az előzőleg bevitt cikkszám legyen, hanem mondjuk egy nulla, vagy egy "Olvassa be a vonalkódot!" felirat?

Köszönöm a válaszaidat előre is! ;)

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
If Not Intersect(Target, Range("C2")) Is Nothing Then
Application.EnableEvents = False
ActiveWorkbook.FollowHyperlink Address:=Sheets("DATA").Range("$A$2:$A$1000").Find(What:=Target.Value, LookIn:=xlValues, lookat:=xlWhole).Offset(0, 1).Value
Application.EnableEvents = True
Range("C2").Select
End If
End Sub

[ Szerkesztve ]

(#31925) föccer válasza Fferi50 (#31923) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem tudom kibogarászni, ennyire nem értek a wba objektumaihoz, hogy mi, mit csinál. :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#31926) Fferi50 válasza Timer (#31924) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

- Megoldható-e, hogy az Excel dokumentum megnyitásakor a kurzor már alapból a szövegbeviteli cellán legyen?

A Thisworkbook kódlapjára másold be az alábbi makrót:
Private Sub Workbook_Open()
Application.EnableEvents = False
Sheets("Munka1").Select 'Munka1 helyére írd be a kereső munkalapod nevét.
Range("C2").Select
Application.EnableEvents = True
End Sub

A VBA projektben a Thisworkbook összetevőre kattintasz kettőt és a megjelenő ablakba bemásolod.

- Megoldható-e, hogy két keresési ciklus között (tehát amikor bevisz egy cikkszámot, amihez kapcsolódóan a makró megnyitja a hálózaton lévő fájlt, de újabb cikkszám bevitel még nem történt meg) ne az előzőleg bevitt cikkszám legyen

Application.EnableEvents=True elé írd be ezt a sort:
Range("C2").Value=0, vagy Range("C2").Value="Kérem, olvassa be a vonalkódot!"

Viszont ez utóbbi elég hosszúnak tűnik, ha mellette levő cellában is van adat, akkor nem fog végig kiférni.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#31927) Fferi50 válasza föccer (#31925) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Tegyél fel egy kisebb mintát légy szíves, mert akkor pontos makrót tudok hozzá adni.

Üdv.

(#31928) föccer válasza Fferi50 (#31927) üzenetére


föccer
nagyúr

Kő egyszerű. Készítettem egy képet róla, ezekből a pozíciókból indulhat a dolog.

Ha a logikát meglátom benne, akkor menni fog átírni az esetleges apróágokat, neveket, hivatkozásokat. Valaimor Delphi rendszerben foglalkoztam object pascal alatt programozással, így a logikát végig fogom tudni követni, csak halvány lila gőzöm sincs, hogy a WBA milyen objektumokat használ. :(

Esetleg van valami korrekt, érhető leírás a hazsnált objektumokról? Szívesen megtanulnám a makrózást, mert sokat segítene, rengeteget használom a programot, de csak függvények szintjén.

Köszönöm szépen előre is a segítségedet!

ps: visszaolvasva az eredeti hozzászólásomat nem egyértelmű, ezért pontosítok: A keresett tartomány minden esetben az aktuálisan vizsgálat sortól visszafelé, felfelé indul, tehét mindig a megelőző adaokra vonatkozik.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#31929) Timer válasza Fferi50 (#31926) üzenetére


Timer
veterán

Szia!

Nagyon szépen köszönöm, holnap kipróbálom, és visszajelzek! ;)

(#31930) gaborlajos


gaborlajos
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi dologban kérném a segítségeteket, biztosan egyszerű, de én már elveztettem a fonalat.
Egyszerű jelenléti ív, amiben az kell számolnom, hogy a ledolgozott órákból, mi esik 6-22 és 22-6
közé.
Készítettem egy kis mintát, valahogy így kellene megoldanom.
Előre is köszönöm:
Lajos

[ Szerkesztve ]

(#31931) Fferi50 válasza föccer (#31928) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Bocs, nem is az kell neked, amire az előbb hivatkoztam. Egy csaknem betűre hasonló feladatot priviben oldottam meg egy topiktársnak. Nem kell hozzá makró, elég egy tömbképlet:

=HAHIBA(NAGY(HA($C$12:$C12=$C12;SOR($C$12:$C12);"");32);12)

Ez visszaadja annak a sornak a számát, amelyben visszafelé 32 azonos F vagy D értéket tartalmazó cellatartomány kezdődik (ha még nincs annyi, akkor 12 a sor száma).
A tömbképletet Shift+Ctrl + Enter billentyűkombinációval kell bevinni és az Excel kapcsos zárójelbe teszi. Az AD12 cellába beviszed a képletet, majd Ctrl+L használatával lehúzod az oszlopon, ameddig kell.

Ha összegezni, vagy átlagolni szeretnél hasonló módon, arra is megvan a tömbképlet, csak írj - nem kell hozzá külön segédoszlop!

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#31932) föccer válasza Fferi50 (#31931) üzenetére


föccer
nagyúr

Köszi szépen úgy néz ki, hogy jó lesz. :K Még tesztelem egy keveset.

Ez a tömb képlet pontosan miért és mire is jó?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#31933) föccer válasza föccer (#31932) üzenetére


föccer
nagyúr

Kicsit utána olvastam és azt kell mondanom, hogy zseniális ez a tömbképlet. Hogy az eredmény nem egy érték, hanem egy eredmény vekor lesz, amiben aztán még "kedvünkre" garázdálkodhatunk, akár akár n-dik elem kereséssel is. Indirekttel összekombózva, hinyje, Frenetikus. :R

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#31934) Fferi50 válasza föccer (#31933) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Igen, a tömbképlet rendkívül hasznos jószág - én is csak nem túl régen jöttem rá az ízére, pedig elég hosszú ideje excelezek, de valahogy nem füllött a fogam hozzá (vagy nem értettem meg jó sokáig a működését), szinte minden olyan másik függvényhez felhasználható, ahol tömb (vektor) és/vagy tartomány az egyik paraméter.

A másik dolog, amivel "trükközni" lehet hasznosan, az a cellák címzése - $ használat sorra, oszlopra,illetve elhagyása, $ jellel lehet rögzíteni a sort, oszlopot ill. a konkrét cellát, ebben az esetben nem "csúszik tovább" a cella címe a képlet húzásakor.

Üdv.

(#31935) föccer válasza Fferi50 (#31934) üzenetére


föccer
nagyúr

Igen, azért a $ megvolt eddig is, meg az indirektet is használom már jó ideje, azért az is elég finom tud lenni, bizonyos esetekben.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#31936) Vater


Vater
csendes tag

Segitsegre lenne szuksegem, nem tudom melyik fuggvenyt kellene hasznalnom:

"A" oszlopban talalhato meg a termekazonosito (SKU)
"B" oszlopban a termek megnevezese
"D" oszlop ures, ide kellene beirni a termek lokaciojat a webaurhuzban

"I" oszlopban ujra a termekazonosito (SKU)
"J" oszlopban meg van adva a lokacio a webaruhazban

Kerdesem az lenne a sokat latottakhoz, melyik fuggvennyel tudom megkeresni az "I" es "J" oszlopra hivatkozva a D oszlop hianyzo adatait?

[kép]Excel doktorok!

Elore is koszonom

[ Szerkesztve ]

(#31937) föccer válasza Vater (#31936) üzenetére


föccer
nagyúr

I és J oszlop legyen sorba rendezve I szerint, és D3-ba: =FKERES(A3;$I$3:$J$1000;2;0)

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#31938) Vater válasza föccer (#31937) üzenetére


Vater
csendes tag

Koszonom, sikerult megoldani

(#31939) Vater


Vater
csendes tag

Egy ujabb talany, igerem ma az utolso

"A" oszlop = termekazonosito szamok
"B" oszlop = rendeles azonosito szamok
"C" oszlop = doboz azonosito kod amibe az "A" oszlopban talalhato termekeket becsomagoltak - egy rendeleshez tobb doboz is tartozhat
"D" oszlop = az "A" oszlopban talalhato termekek sulya
"E" oszlop = termekleiras

Kerdesem a kovetkezo lenne: hogyan tudnank megoldani hogy a kilistazzuk egy rendeleshez (B oszlop) tartozo ossz sulyt? Ha esetleg ez megvan, hogyan tudnank csak kilistazni a 10 legnehezebbet amit H/I oszlopba kellene illeszteni?

Segitsegetek elore is koszonom

[link]

[ Szerkesztve ]

(#31940) föccer válasza Vater (#31939) üzenetére


föccer
nagyúr

Első kérdésre a SZUMHATÖBB függvény kell neked, a másodikat NAGY függvénnyel és tömbképlettel lehet megoldani. A konkrét képletekre most már zsibbadt vagyok, így közel 24 óra meló után. :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#31941) Delila_1 válasza Vater (#31939) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Készítesz egy kimutatást, ahol a sorcímkékhez a B oszlop a rendelés ID címsort-, az értékekhez a termelés ID-t adod meg. Ez van nálam a K:L tartományban.

A kimutatásból veszi az adatokat a G és H oszlop, amiknek a képlete látszik a megjegyzésekben. A SOR() függvény az aktuális sor számát adja, ezért vontam le 2-t belőle. Pl. a H3-ban a SOR()-2=1, tehát a NAGY függvény az első legnagyobb értéket adja vissza az L4:L16 tartományból.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31942) Timer válasza Fferi50 (#31926) üzenetére


Timer
veterán

Természetesen ez is működik! ;) Nagyon szépen köszönöm! :C

(#31943) Dr V


Dr V
őstag

Sziasztok!

Hogy tudom leszabályozni egy excel táblában, hogy a felhasználók mely cellákat, cellatratományokat szerkeszthetik?

(#31944) Delila_1 válasza Dr V (#31943) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A Korrektúra | Változások | Tartomány módosításának engedélyezése menüponttal.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31945) gaborlajos


gaborlajos
csendes tag

Sziasztok!
Az alábbi dologban kérném a segítségeteket, biztosan egyszerű, de én már elveztettem a fonalat.
Egyszerű jelenléti ív, amiben az kell számolnom, hogy a ledolgozott órákból, mi esik 6-22 és 22-6
közé.
Készítettem egy kis mintát, valahogy így kellene megoldanom.
Előre is köszönöm:
http://prohardver.hu/dl/upc/2016-06/27/423054_p0m2lwazua90xvw3_excell_jpg.jpg

(#31946) Dr V


Dr V
őstag

Sziasztok!

Azt hogy tudom megnzni, h amikor az összes adatot frissítem, akkor a power query éppen melyik táblázatot frissíti? Van egy két nagyobb lekérdezésem és nem tudom, hogy melyiknek tart sokáig a frissítése.

(#31947) lappy válasza gaborlajos (#31945) üzenetére


lappy
őstag

ebből indulj ki

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#31948) gaborlajos válasza lappy (#31947) üzenetére


gaborlajos
csendes tag

Szia!

Köszönöm szépen, ez nagyon érdekes megoldás,el is mentettem, de ez is csak engem minősít, de nem nem tudom lefordítani az én problémámra. Ha jól értem, akkor ez a szabályozott munkaidőhöz képes számolja a pihenőórákat és a túlórát. Nálam viszont ez esetleges és ebben a intervallumban határoztuk meg a nappalra(6-22) ill. az éjszakára (22-6) járó bért. ezért kell ez a bontás.

Köszönöm.

(#31949) Imy


Imy
veterán

Van két excel lapom.
Hasonló, de mégis egyes sorokban más adatokkal. Akár lehet benne plusz sor, vagy hiányozhat is belőle sor.

Hogyan lehet a kettő különbségét megnézni, vagy a különbségeket (sorokat) akár megszinezni, persze ezt mind automatikusan.

(#31950) Fferi50 válasza Imy (#31949) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ha van a sorokban egyedi azonosító,akkor meg lehet próbálni az FKERES, vagy a HOL.VAN függvényekkel megkeresni mindkét lapon a másikra vonatkozó értékeket.
Esetleg egy munkalapra összemásolni mindkét adathalmazt és feltételes formázással az ismétlődő értékeket színezni (2007--es Exceltől működik, de csak egy oszlopra).
Az ismétlődő adatokat el lehet távolítani - ez akár az egész sor ismétlődését is nézheti.

Ha nincs egyedi azonosítód, akkor trükközni kell. Mindkét munkalapon az utolsó oszlop után össze kell fűzni az egész sor adatát és ez alapján kell keresni a másik munkalap hasonló oszlopában.
Az összemásolt adatokon is ezen az oszlopon kell az ismétlődést feltételes formázással színezni.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.