Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31201) tgumis


tgumis
tag

Sziasztok!
Hogy tudnám azt megoldani hogy ne kelljen kétszer is futtatnom a lenti makrót azért, hogy az autó szűrő működjön. Szóval fixen az itt beállított soron legyen a szűrés. Mert vannak munkalapok amelyiken van beállítva csak más soron van amelyiken nincs és van amelyiken a makróban megjelölt sorban. Mert most csak akkor kerül oda ha nincs bekapcsolva ha már van szűrés a munkalapon akkor a futtatás után eltűnik.
Illetve hogyan tudnám azt megcsinálni, hogy az összes munkalapon egy indítással fusson le az egész.
Ja esetleg annyi hogy az ablaktábla rögzítést fixen az az A 10 cellán állva szeretném.
Sub fejlec_formazas()
ActiveSheet.Unprotect Password:="Lufi09"
With ActiveWindow 'ablaktabla rogzites
.SplitColumn = 1
.SplitRow = 10
End With
ActiveWindow.FreezePanes = True 'ablaktabla rogzites vége
Range("I1:I3").Select 'szinezés
With Selection.Interior
.Pattern = xlSolid
.PatternColorIndex = xlAutomatic
.Color = 14336204
.TintAndShade = 0
.PatternTintAndShade = 0
End With 'szinezés vége
Range("B1:D3,B8:D158,I8:J158,M8:N158,P8:P158,S8:V158,Y8:Y158").Select 'cellatulajdonságok nem zárolt nem rejtett
Selection.Locked = False
Selection.FormulaHidden = False
Range("A6:J6").Select 'autoszűrő
Selection.AutoFilter
'kodolás
ActiveSheet.Protect Password:="Lufi09", UserInterfaceOnly:=True _
, AllowFormattingColumns:=True, AllowFiltering:=True
ActiveSheet.EnableSelection = xlNoRestrictions
End Sub

Remélem tudtok segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#31202) Nowitzki válasza tgumis (#31201) üzenetére


Nowitzki
csendes tag

Ha jól értem azt szeretnéd, hogy ha volt is beállítva autofilter akkor azt törölje és helyette a kódban beállított autofiltert alkalmazza és ezt csinálja meg az összes sheet-en??

(#31203) tgumis válasza Nowitzki (#31202) üzenetére


tgumis
tag

Ha volt beállítva akkor ugye eltünteti és nem hozza létre oda ahová én állítottam be.
Ha nem volt beállítva akkor mindegy, hogy hova mert megadom nekiéds létrehozza.
Az lenne a lényeg, hogy ha van akkor azt módosítsa arra ahová én akarom ha meg nincs akkor rakja oda ahova én akarom.

(#31204) Bazs-


Bazs-
tag

Sziasztok,

Kimutatáshoz excel alapon kapok jelenléti íveket. Minden munkavállalóhoz egy külön filet tartozik. A kimutatáshoz készítettem egy másik táblázatot, aminek az egyik fülére bemásolom a jelenléti ívet és a másik fülön a megfelelő képletek segítségével kapom az eredményt, amit kinyomtatok.

Valahogy megoldható, hogy automatikusan a jelenlétis táblázatokból kimásolja az adatokat (1:1-ben át kell csak másolni) a táblázatom egyik fülére, majd a másik fülön megjelenő eredmény kinyomtatásra kerüljön ?
Ami még bonyolíthatja a dolgokat, hogy a kapott excelek file neve változó ( pl: új munkavállaló van ), így minden hónapban más számú jelenléti ívet kellene feldolgozni.

Tudom nem egyszerű a dolog és lehet meg sem lehet oldani, de ha bármilyen ötletetek van, azt szívesen fogadom.

Köszönöm előre is.

(#31205) hallgat


hallgat
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni egy konkrét feladat makróval történő megoldására, Excel 2010 alatt.
A kiinduló állapotban van egy táblázat, ami fejlécet tartalmaz.
Az "A" oszlop tartalmazza termékcsoportok ID számát, van benne ismétlődés, az ismétlődések száma random.
A további oszlopok az adott sorban található termékcsoporthoz rendelt jellemzők ID-ját tartalmazza.
A kiinduló tábláról egy kép:

Azt szeretném, hogy a makró szedje össze, hogy az egyes termékjellemző ID-k melyik csoport ID alatt szerepelnek. Hasonló végeredményre gondoltam, de az sem baj, ha nem egy cellába kerülnek, hanem külön cellákban, jobbra követő oszlopokba:

Ennél jelentősen több persze mind a csoport, mind a jellemzők mennyisége.
A kiinduló adattartomány A1:BE2070 tartományba esik.

Ez a feladat az én szerény VBA tudásomat már messze meghaladja.
Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket!

[ Szerkesztve ]

Office 2010 Attól, hogy a verebek alakzatba állnak, az még nem SAS!

(#31206) hallgat válasza Bazs- (#31204) üzenetére


hallgat
csendes tag

A változó fájlnevek nem akkora gond, ha tartasz egy külön munkalapot a fájlnevek megadására.
Itt mondjuk az "A" oszlopban a fájlok elérési útját megadod szövegesen, egyenként.
Ha van új, azt hozzáteszed.
Így a makró tudja majd, hogy melyik fájlokkal kell foglalkoznia és azoknak mi a pontos elérési útja.

Ez persze nem megoldás a makróra, de a fájlnevekre igen.

Office 2010 Attól, hogy a verebek alakzatba állnak, az még nem SAS!

(#31207) sztanozs válasza MaCS_70 (#31187) üzenetére


sztanozs
veterán

szvsz az ISO-t biztos ismeri - illetve az egyértelmű formátumokat is:
ISO: yyyy-mm-dd
egyértelmű: yyyy/mm/dd

Én általában a másodikat használom, még nem volt vele gondom.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#31208) Delila_1 válasza Bazs- (#31204) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nézz el ide.

Keveset kell módosítani benne.
A Range("A1:A25").Copy WSGy.Range("A" & usor) 'másolás sorban az A1:A25 helyett írd be a jelenléti tartomány területét. Mivel ez változik, bőven add meg a sorok számát, hiszen ha többet másol 1-1 füzetből, mint a kitöltött terület, úgyis csak üres cellák kerülnek a gyűjtő füzetedbe, amik a következő jelenléti behívásakor felülíródnak.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31209) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Olyat szeretnék csinálni, hogy mikor az Excel-ben az Autofill-t használom, (cella jobb sarkát megfogom és lehúzom), a cellában lévő formulában szereplő értékek ne eggyel nőljenek, hanem kettővel.

Tehát így néz ki az első cella:
=A1
És így kéne a másodiknak Autofill után
=A3
és így tovább A5,A7 stb.

Ezt hogyan lehetne megoldani? :R

(#31210) Delila_1 válasza Vasinger! (#31209) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Beírod a két hivatkozást, kijelölöd együtt a két cellát, és úgy "húzod" le.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31211) Vasinger! válasza Delila_1 (#31210) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Igen, ezt próbáltam, de sajnos mégsem azt csinálja:

(#31212) MaCS_70 válasza sztanozs (#31207) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm a válaszodat!

Amint arra rájöttem, kezelni tulajdonképpen jól kezeli a cellák tartalmát, csak megjeleníteni nem hajlandó a formázásban meghatározottak szerint. A dolog érdekessége, hogy ha megnyitom az Excelt egy üres táblával, akkor egyetlen egyszer jól csinálja.

Példa:
Beírom az A1-be, hogy 4/4. Ez is jelenik meg: 04 ápr
A2-be: 4/4. ekkor már az jelenik meg: 4/4
A3-ba: =A2+1. Kiírja: 42465, ami ugye az 1900 óra eltelt napok száma, azaz tudja ő, hogy mit számoljon.
Az egész oszlop cellaformátumát Dátum/98. március 14. formátumra állítom.
Az eredmény:
16 április 4.
4/4
16 április 5.

Tehát ha ő számol, akkor hajlandó a formázás szerint megjeleníteni a dátumot, az általam beírt dátumot viszont csak akkor, ha azt valóban yy-mm-dd formában adom meg, illetve a legelső beadásra elfogadja a mm/dd formátumot.

Érdekes.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#31213) the radish


the radish
senior tag

Sziasztok!

Userform texbox-nál meg lehet azt oldani, hogy ráklikkelésnél ne a kurzor helye, hanem az egész textbox átírásra kerüljön, azaz bekéküljön?

Nem találok ilyen beállítást.

(#31214) Fferi50 válasza the radish (#31213) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Beleklikkre nem találtam megoldást, de egérmutató rávitele esetére az alábbi kis makró - amit a Textbox1 megfelelő eseménykezelőjébe írtam, aktiválja a Textbox1 -et és "bekékíti" a teljes szöveget - azaz gépelés elkezdésekor törlődik a benne levő szöveg.
Private Sub TextBox1_MouseMove(ByVal Button As Integer, ByVal Shift As Integer, ByVal X As Single, ByVal Y As Single)
If Me.ActiveControl.Name <> "TextBox1" Then
TextBox1.SetFocus
Application.SendKeys "+({TAB})"
Application.SendKeys "{TAB}"
'Textbox1.Text="" 'is kitörli a szöveget, ha fölé viszed az egérmutatót, akkor nem kell az előző két sor (nyilván véletlen kitörlés ellen kell még egy rákérdezés ebben az esetben msgbox használatával)
End If
End Sub

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#31215) csferke


csferke
senior tag

Sziasztok!

Azt szeretném, hogy ha egy lap B oszlop adott sorába beírok egy számot akkor automatikusan az adott sor A oszlopába írja be a pillanatnyi dátumot+időt (yyyy.mm.dd. óó:pp). Ez az érték ebben a sorban többet nem kell, hogy változzon.
Új sor B új érték automatikusan az A-ban a B-be íráskori dátum+idő.

köszi

(#31216) Delila_1 válasza csferke (#31215) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A laphoz rendelt makró:

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
If Target.Column = 2 Then _
Target.Offset(0, -1) = Format(Now, "yyyy.mm.dd hh:mm")
End Sub

Ez a teljes B oszlopra vonatkozik, tehát ha az oszlop bármelyik cellájába írsz valamit, az A oszlop azonos sorában megjelenik az aktuális idő.

Meghatározott cella esetén a feltétel
If Target.Address = $B$10" Then _

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31217) the radish válasza Fferi50 (#31214) üzenetére


the radish
senior tag

Nagyon köszi!

(#31218) csferke válasza Delila_1 (#31216) üzenetére


csferke
senior tag

:R
Köszi

(#31219) Delila_1 válasza csferke (#31218) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nincs mit. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31220) nobiand


nobiand
aktív tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy lehet eltávolítani pl.: 6805.00 számból a .00-át.
Csak a 6805-re lenne szükségem.
Rengeteg sor van, így egyenként meghalnék vele. :)
Biztos nagyon alap dolog, de eddig nem volt rá szükségem excelre. :)

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#31221) Delila_1 válasza nobiand (#31220) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

=(BAL(A2;HOSSZ(A2)-3))*1

Ezt a képletet lemásolod az adataid mellé, majd kijelölöd és másolod a képleteket tartalmazó oszlopot, utána irányítottan, értékként rámásolod az eredeti oszlopra. A képleteket tartalmazó oszlopot törölheted.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31222) Vasinger! válasza Vasinger! (#31211) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Esetleg erre valami megoldást? Akár excel makró is jöhet.

(#31223) nobiand válasza Delila_1 (#31221) üzenetére


nobiand
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm! :R

(#31224) Delila_1 válasza nobiand (#31223) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nagyon szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31225) sztanozs válasza Vasinger! (#31222) üzenetére


sztanozs
veterán

Beírod az A2-be, hogy 1, A3-ba, hogy =A2+2 és lehúzod az A3-at amíg szeretnéd.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#31226) Vasinger! válasza sztanozs (#31225) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Igen , ez cseles megoldás, azt csinálja a példámra, amit kell, de ha a cellába nem szám áll, hanem szöveg, akkor nem működik. A lényeg az, hogy minden második cellát kéne "bevenni" a formulába. Tehát A1+2-ből A3 kéne, hogy legyen, de ez nyilván nem működik.

(#31227) sztanozs válasza Vasinger! (#31226) üzenetére


sztanozs
veterán

Feltennél egy képet, hogy hogy kellene kinézzen?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#31228) alfa20 válasza Vasinger! (#31222) üzenetére


alfa20
senior tag

töltsd ki így:
A1 = 1
A2 = 3
A3 = A1+2

és húzd le A3-at.

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#31229) #02644736


#02644736
törölt tag

Sziasztok!

A munka1 fülről az A1 cellában lévő értéket hogy tudom a munka2 fülre átmásolni úgy, hogy a kis indexben lévő 1-es úgy maradjon?
Lásd képet:

(#31230) hallgat válasza #02644736 (#31229) üzenetére


hallgat
csendes tag

Szia!

Ctrl+C, a beillesztendő helyen pedig jobb egérgomb és a menüben a "Beillesztés (B)" lehetőséget választva viszi a formátumot is.
Vagy irányított beillesztés -> "Minden" legyen beállítva

Bár nekem sima Ctrl+C - Ctrl+V -re is úgy viszi át, hogy megmarad a formátum is.

[ Szerkesztve ]

Office 2010 Attól, hogy a verebek alakzatba állnak, az még nem SAS!

(#31231) #02644736 válasza hallgat (#31230) üzenetére


#02644736
törölt tag

Bocs, azt elfelejtettem mondani, hogy képlettel kellene. :))

(#31232) hallgat válasza #02644736 (#31231) üzenetére


hallgat
csendes tag

:C :DD
Arra képletes megoldást nem nagyon fogsz találni.

Ha mégis, az engem is érdekel most már. :K

Ha nem csak egyszer kell és egy cellára, akkor talán makró, de Te látod, hogy megéri e.

[ Szerkesztve ]

Office 2010 Attól, hogy a verebek alakzatba állnak, az még nem SAS!

(#31233) hallgat válasza hallgat (#31205) üzenetére


hallgat
csendes tag

Sziasztok!

Sikerült nagyban könnyítenem a helyzeten, de a megoldás makróval nekem még így is távoli.
Mát csak 2 oszlopom van.
A oszlopban csoport ID-k, ismétlődésekkel.
B oszlopban jellemző ID-k ismétlődésekkel.
Nagyjából így:

Amit el kéne érnem, hogy egy másik munkalapon legyen egy listám, hogy melyik jellemző melyik csoportban szerepel.
A kezdő képből ez lenne a végeredmény:

A makrónak azt kellene megoldania, hogy a kiinduló állapotban elindul Munka1!B2 cellánál, értékét beteszi Munka2!A2 cellájába és B2-be beírja Munka1!A1 értékét. Továbblép lefelé, ha Munka1!B3 tartalma egyezik Munka1B2-vel, akkor Munka2!A2 változatlan marad, de Munka2!B2 értékéhez hozzáteszi egy vesszővel elválasztva Munka1!A3 értékét.
Továbblép. Ha Munka1!Bn értéke más lesz, mint Munka1!Bn-1, akkor Munka2!A következő üres cellájába beírja Munka1Bn értékét, mellé pedig Munka1!An értékét és így tovább.

Ha ebben tudna valaki...

Köszi! :R

Office 2010 Attól, hogy a verebek alakzatba állnak, az még nem SAS!

(#31234) Delila_1 válasza hallgat (#31233) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Készíts egy másolatot a B oszlopról a D-be. Ebben az oszlopban Ismétlődések eltávolítása. Az E oszlopot állítsd szöveg formátumúra. Indulhat a makró.

Sub Ismetlodes()
Dim sorB As Long, sorD As Long, sorE As Long
Dim usorD As Long, usorB As Long

usorD = Range("D" & Rows.Count).End(xlUp).Row
usorB = Range("B" & Rows.Count).End(xlUp).Row
sorE = 2
For sorD = 2 To usorD
For sorB = 2 To usorB
If Cells(sorB, "B") = Cells(sorD, "D") Then Cells(sorE, "E") = Cells(sorE, "E") & "," & Cells(sorB, "A")
Next
Cells(sorE, "E") = Right(Cells(sorE, "E"), Len(Cells(sorE, "E")) - 1)
sorE = sorE + 1
Next
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31235) hallgat válasza Delila_1 (#31234) üzenetére


hallgat
csendes tag

Szuper!
Hálás köszönet!!!! :R

Office 2010 Attól, hogy a verebek alakzatba állnak, az még nem SAS!

(#31236) Delila_1 válasza hallgat (#31235) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31237) Bazs- válasza Delila_1 (#31208) üzenetére


Bazs-
tag

Köszönöm. Próbálkozom vele :)

(#31238) Delila_1 válasza Bazs- (#31237) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ha nem jön össze, add meg, hogy az egyes füzetekből melyik állományokat kell összemásolni.

A

Range("A1").CurrentRegion.Offset(1, 0).Copy WSGy.Range("A" & usor)

sor kijelöli és másolja (címsor nélkül) a megnyitott füzetnek azt a részét, ami az A1 cellától kezdve egybefüggőnek tekinthető. Ezt írhatod be a

Range("A1:A25").Copy WSGy.Range("A" & usor)

sor helyére – ha A1-ben kezdődnek a másolandó tartományaid.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31239) be.cool


be.cool
csendes tag

Sziasztok!

Olyan képletre lenne szükségem ami ki tudja számolni,hogy 2 időpont között mekkora különbség van óó:pp:mm formátumban.

Van egy játék ahol időzíteni kell. Adott például,hogy éjjel 01:00:00 -ra (legyen A1) kell odaérnem és tudom az utat,hogy például 07:02:54 (legyen ő B1) és azt kéne kiszámolni,hogy mikor kell indítanom (C1),hogy ezzel az útidővel az adott időben érkezzek.
Tehát A1-B1=C1 csak ####-eket kapok vissza.

(#31240) Delila_1 válasza be.cool (#31239) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A C2 képlete: =A2-B2

Figyeld a formátumokat!

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31241) be.cool válasza Delila_1 (#31240) üzenetére


be.cool
csendes tag

Köszönöm, így dátumokkal működik

(#31242) Delila_1 válasza be.cool (#31241) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Dátum nélkül az 1 órából nem tudta kivonni a hetet.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31243) nagyi8703


nagyi8703
újonc

Sziasztok!

Szeretnék kérni egy kis segítséget! Készítettem Excel-be egy séma file-t ahová xml-t szeretnék beimportálni. Az importálás sikerül is, de csak egy file-t tudok behívni. A probléma ott lehet az elgondolásom szerint, hogy a séma csak egy adatsort tartalmaz, így több file beimportálásakor mindig csak egyet jelenít meg a többire hibát dob. Nem tudjátok esetleg ezt az egysoros mezőt hogyan lehetne kiterjeszteni.

Üdv.

Attila

(#31244) Bazs- válasza Delila_1 (#31208) üzenetére


Bazs-
tag

Nagyon köszönöm. Működik, de még egy picit kellene rajt módosítani, ha megoldható.
Most a beolvasott jelenléti ívet, mindig az első üres sortól teszi az előző jelenléti alá. Valahogy meg lehet azt csinálni, hogy fixen például 50 soronként tegye be a következő jelenlétit ?
Tehát az első jelenléti 1-49 sor, második 50-99, harmadik 100-149, stb. (Jelenlétiből nyugodtan beolvasható 50 sor, mert az utolsó néhány hónaptól függően úgyis üres )

Köszönöm előre is.

(#31245) Bazs- válasza Bazs- (#31244) üzenetére


Bazs-
tag

Közben rájöttem. :D

(#31246) Nowitzki válasza tgumis (#31203) üzenetére


Nowitzki
csendes tag

Próbáld meg ezt:
Sub fejlec_formazas()
Application.ScreenUpdating = False
For Each ws In ThisWorkbook.Worksheets
With ws
.Activate
.Unprotect Password:="Lufi09"
With ActiveWindow
.FreezePanes = False
Range("A10").Select
.FreezePanes = True
End With
.Range("I1:I3").Interior.Color = RGB(204, 192, 218)
With .Range("B1:D3,B8:D158,I8:J158,M8:N158,P8:P158,S8:V158,Y8:Y158")
.Locked = False
.FormulaHidden = False
End With
If .AutoFilterMode Then .Cells.AutoFilter
.Range("A6:J6").AutoFilter
' kódolás
.Protect Password:="Lufi09", _
UserInterfaceOnly:=True, _
AllowFormattingColumns:=True, _
AllowFiltering:=True
.EnableSelection = xlNoRestrictions
End With
Next ws
Application.ScreenUpdating = True
End Sub

(#31247) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok. Van egy elég fura problémám az Excelemmel. Office 2013-am van. Adott mondjuk egy olyan feladat, hogy osztályozás: megvannak a százalékos ponthatárok, és olyan függvényt kell kreálni, hogy egyszerűen beírom a pontszámot, és kidobja az eredményt. Többszörösen beágyazott IF (HA) függvényt kell használni, de ERROR-t ír ki. Eredetileg Google Docs-ban csináltam a táblát, de ott is ezt dobta. Elküldtem egy ismerősömnek, és nem értem, hogyan, de neki megjelenítette az eredményt. Megnyitottam a táblát a munkahelyi gépemen, és itt is jó volt! Majd munka után hazamentem, és bár a Google-ban továbbra sem volt jó, de az Excelben igen. Nem értettem a dolgot. Aztán egy másik feladatnál simán átlagot kellett volna számolnom. Egyszerűen ÁTLAG föggvény, kijelölöm a tartományt, és kész, de nem sikerül ez sem, valami ZÉRÓOSZTÓ hibát ír ki. De hát miért akarná 0-val osztani? Vagy valami más hiba van? Nem értem ezt az idióta Excelt, mi baja lehet. Tipp?

(#31248) newgamer


newgamer
aktív tag

Sziasztok! Lenne egy feladat, amiben szeretnék segítséget kérni. Excel 2013-ban van egy táblázat, ahol könyvek vannak felsorolva és meg van adva a könyv ára is. Mellette lévő cellában lehetne választani IGEN és NEM között. Ha IGEN-t adnak meg akkor az összes ilyen esetet adja össze a legutolsó sorban (SZUM). Előre is köszönöm a segítséget!

(#31249) Fferi50 válasza newgamer (#31248) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

SZUMHA függvényt használd lsz.

Üdv.

(#31250) newgamer válasza Fferi50 (#31249) üzenetére


newgamer
aktív tag

Köszönöm, utánanézek!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.