Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31151) Delila_1 válasza Nowitzki (#31146) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Sub Torles()
Dim sor As Long, usor As Long

usor = Range("A" & Rows.Count).End(xlUp).Row

For sor = usor To 1 Step -1
If Application.WorksheetFunction.CountIf(Columns(1), Cells(sor, "A")) > 1 Then
Rows(sor).EntireRow.Delete Shift:=xlUp
End If
Next
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31152) Nowitzki válasza Delila_1 (#31151) üzenetére


Nowitzki
csendes tag

Üdv,

Ez nálam kitörli az összes sort.

(#31153) Delila_1 válasza Nowitzki (#31152) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Akkor törölhetné az összes sort, ha nem az A oszlopban vannak az adataid, az általad csatolt képpel ellenkező módon.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31154) Carasc0 válasza Delila_1 (#31153) üzenetére


Carasc0
őstag

Csak érdeklődés szintjén kérdezem hogy te melyik Office-t használod? :R

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#31155) Nowitzki válasza Delila_1 (#31153) üzenetére


Nowitzki
csendes tag

De ott vannak. Itt a fájl:
https://www.dropbox.com/s/3c58n07qe3fqm2v/Book2.xlsm?dl=0

[ Szerkesztve ]

(#31156) bteebi válasza Carasc0 (#31149) üzenetére


bteebi
veterán

Szerintem gyakorlatilag mindegy. Én valószínűleg inkább a 64 biteset választanám, de a 32 bitessel minden bizonnyal kevesebb lehet a probléma :DDD.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#31157) csaba.cs


csaba.cs
újonc

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni, nem tudom hogy egyáltalán megoldható-e az elképzelésem.
Van 4db cellám, C,D,E és H. A c,d,e cellákba értékek vannak, H cella üres. Az lenne a kérdés, hogy megoldható-e az hogyha a C,D,E cellák közül valamelyiket kitöltöm egy színnel(legyen ez a szín most sárga) akkor a sárgára színezett cella értéke, és a cella színe is bekerüljön a H cellába. Csatoltam egy képet hátha így érthetőbb. És előre is köszönök bármilyen segítséget/ötletet!

[ Szerkesztve ]

(#31158) Delila_1 válasza bteebi (#31156) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Feltettem ide a fájlt.

Az eredeti lapodat átneveztem, az új neve Eredeti. Készítettem róla egy másolatot, a Sheet1-et, ezen dolgoztam.

Tettem a lapra egy feltételes formázást, majd futtattam a makrót. A makró végén az F oszlopba írtam egy ellenőrző képletet. Ha itt minden sorban IGAZ érték van, akkor rendben van a dolog.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31159) Delila_1 válasza Carasc0 (#31154) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Mikor melyiket, több verzió van fenn a gépemen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31160) Declare


Declare
őstag

Sziasztok!

Egy kis macro s segitseget kernek.

Egy excel sheet -et szeretnek macroval PDF formatumba lementeni. Az lenne a cel, hogy a macrot elinditva, az excellel azonos mappába, mentse le maskent a tablazatot PDF formatumba ugy, hogy a neve az az excel fajl neve + egy szocska legyen ("_Laserteileliste")

Tehat:

"29.03.2016 XY Project.xlsm" (fajl nev) es ebböl a macro "29.03.2016 XY Project_Leserteileliste.PDF" et mentene el.

Van egy macro-m, ami majdnem ugy müködik, ahogy nekem kellene:

Sub Laserteile_PDF()

Dim FSO As Object
Dim s(1) As String
Dim sNewFilePath As String

Set FSO = CreateObject("Scripting.FileSystemObject")
s(0) = ThisWorkbook.FullName

If FSO.FileExists(s(0)) Then
'//Change Excel Extension to PDF extension in FilePath
s(1) = FSO.GetExtensionName(s(0))
If s(1) <> "" Then
s(1) = "." & s(1)
sNewFilePath = Replace(s(0), s(1), ".pdf")

'//Export to PDF with new File Path
ActiveSheet.ExportAsFixedFormat _
Type:=xlTypePDF, _
Filename:=sNewFilePath, _
Quality:=xlQualityStandard, IncludeDocProperties:=True, _
IgnorePrintAreas:=False, OpenAfterPublish:=True
End If
Else
'//Error: file path not found
MsgBox "Error: this workbook may be unsaved. Please save and try again."
End If

Set FSO = Nothing


End Sub

Ez az adott mappaba elmenteni az excel nevvel megeggyezö néven a pdf et. A baj az, hogy nem tudom, hogy lehet a plussz szócskát betenni a nevébe es ez felülirja, mindig a legutobbit.

Tudtok ebben segiteni? :B Kicsit autodidacta modon tanulgatom is a macro keszitest, a netröl, ilyen alap szinten, kb ertem miröl van szo ebben a macroban, de azert sokminden nem tiszta :B

(#31161) Nowitzki válasza Declare (#31160) üzenetére


Nowitzki
csendes tag

Szia,

Próbáld meg ezt:
Sub ActiveSheetExportToPdf()
ActiveSheet.ExportAsFixedFormat _
Type:=xlTypePDF, _
Filename:=ThisWorkbook.Path & "\" & Left(ThisWorkbook.Name, (InStrRev(ThisWorkbook.Name, ".", -1, vbTextCompare) - 1)) & "_Laserteileliste" & ".pdf", _
Quality:=xlQualityStandard, _
IncludeDocProperties:=True, _
IgnorePrintAreas:=False, _
OpenAfterPublish:=False
End Sub

(#31162) Declare válasza Nowitzki (#31161) üzenetére


Declare
őstag

:R Nagyon köszi! Szuper!

Annyit esetleg még hogy lehet megoldani, hogy ne irja felül automatikusan a regi fajlt?

(#31163) Nowitzki válasza Declare (#31162) üzenetére


Nowitzki
csendes tag

Ez hozzáírja a fájlnévhez a mentés dátumát (év, hó, nap, óra, perc).
Sub ActiveSheetExportToPdf1()
ActiveSheet.ExportAsFixedFormat _
Type:=xlTypePDF, _
Filename:=ThisWorkbook.Path & "\" & Left(ThisWorkbook.Name, (InStrRev(ThisWorkbook.Name, ".", -1, vbTextCompare) - 1)) & "_Laserteileliste_" & Format(Now, "yyyymmdd_hhnn") & ".pdf", _
Quality:=xlQualityStandard, _
IncludeDocProperties:=True, _
IgnorePrintAreas:=False, _
OpenAfterPublish:=False
End Sub

Ez pedig hozzáad egy növekményes azonosítót a fájlnévhez ha az már létezik.
Sub ActiveSheetExportToPdf2()
cntr = ""
If Dir(ThisWorkbook.Path & "\" & Left(ThisWorkbook.Name, (InStrRev(ThisWorkbook.Name, ".", -1, vbTextCompare) - 1)) & "_Laserteileliste" & cntr & ".pdf") = "" Then GoTo xprt
If Dir(ThisWorkbook.Path & "\" & Left(ThisWorkbook.Name, (InStrRev(ThisWorkbook.Name, ".", -1, vbTextCompare) - 1)) & "_Laserteileliste" & cntr & ".pdf") <> "" Then
cntr = 1
Do Until Dir(ThisWorkbook.Path & "\" & Left(ThisWorkbook.Name, (InStrRev(ThisWorkbook.Name, ".", -1, vbTextCompare) - 1)) & "_Laserteileliste" & cntr & ".pdf") = ""
cntr = cntr + 1
Loop
End If
xprt:
ActiveSheet.ExportAsFixedFormat _
Type:=xlTypePDF, _
Filename:=ThisWorkbook.Path & "\" & Left(ThisWorkbook.Name, (InStrRev(ThisWorkbook.Name, ".", -1, vbTextCompare) - 1)) & "_Laserteileliste" & cntr & ".pdf", _
Quality:=xlQualityStandard, _
IncludeDocProperties:=True, _
IgnorePrintAreas:=False, _
OpenAfterPublish:=False
End Sub

[ Szerkesztve ]

(#31164) tgumis válasza bteebi (#31093) üzenetére


tgumis
tag

Szia
Kipróbáltam és az 1-es után megáll a történet

(#31165) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Sziasztok!

Van-e olyan guru aki tud egy függvényt nekem erre:

Rendelhető két pizza. 45 féle pizza van. 45*45 variáció. Ezeknek a pizzáknak az árát kéne kiszámolni egy oszlopba az összes lehetséges kombinációban
pl: 1150Ft-os pozzához lehet párosítani 1150Ft/1290Ft/1650Ft/1490Ft-os pizzát stb

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#31166) Nowitzki válasza PowerBuldog (#31165) üzenetére


Nowitzki
csendes tag

Hol vannak megadva a pizzák árai?
Tegyük fel az "A" oszlopban vannak egymás alatt felsorolva az egyes pizzák árai. Akkor mondjuk ez működhet:

Sub pizza()
sor = 1
For pizza1 = 1 To 45
For pizza2 = 1 To 45
Cells(sor, "B") = "pizza" & pizza1 & "+" & "pizza" & pizza2
Cells(sor, "C") = Cells(pizza1, "A") + Cells(pizza2, "A")
sor = sor + 1
Next pizza2
Next pizza1
End Sub

[ Szerkesztve ]

(#31167) PowerBuldog válasza Nowitzki (#31166) üzenetére


PowerBuldog
veterán

sajnos nem igazán működik :(

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#31168) Nowitzki válasza PowerBuldog (#31167) üzenetére


Nowitzki
csendes tag

Ha az "A" oszlopban vannak egymás alatt felsorolva a pizzák árai, akkor működik. Ezért kérdeztem, hogy hol vannak neked megadva az egyes pizzák árai.

(#31169) PowerBuldog válasza Nowitzki (#31168) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Ááá, elnézést, még új ez a mackró téma, valóban működik! :) Nagyon szépen köszönöm.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#31170) Nowitzki válasza PowerBuldog (#31169) üzenetére


Nowitzki
csendes tag

Vagy ha a részleteket is ki akarod íratni akkor:

Sub pizza()
sor = 1
For pizza1 = 1 To 45
For pizza2 = 1 To 45
Cells(sor, "B") = "pizza" & pizza1 & "+" & "pizza" & pizza2 'pizzák sorszámai
Cells(sor, "C") = Cells(pizza1, "A") & "+" & Cells(pizza2, "A") ' pizzák árai
Cells(sor, "D") = Cells(pizza1, "A") + Cells(pizza2, "A") 'pizzák összege
Cells(sor, "E") = "=" & Cells(pizza1, "A").Address & "+" & Cells(pizza2, "A").Address 'pizzák összege képlettel
sor = sor + 1
Next pizza2
Next pizza1
End Sub

(#31171) atti1848 válasza atti1848 (#31081) üzenetére


atti1848
senior tag

Erre megoldást valaki? :R :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#31172) tombar


tombar
senior tag

sziasztok

olyan jellegű problémám van, hogy van egy folyamatosan futó makró, ami adatgyűjtőként funkcionál. megnyomsz egy gombot egy mérőgépen, és az általa mért érték bekerül egy excel tábla egy osrral és oszloppal meghatározott helyére.
2 gondom van vele. egyik, hogy mindig a soron következő cellán kell lennie a kijelölésnek és magának az excel ablaknak kell aktívnak lennie. kód ismeretének hiányában (még nem néztem meg, illetve ehhez a részéhez nem értek) van lehetőség ennek a kiküszöbölésének.

előre is köszönöm.

Everybody knows, you dance like you fuck. So let me see you dance!

(#31173) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Van egy emailform, ami az egyes adatokat emailben küldi, vesszővel vagy bármilyen karakterrel elválasztva, amit kérek. Van olyan karakter, amit használva ha kimásolom azt az ömlsztett sort, akkor cellántként szétszedi az Excel?
Vessző és pontosvessző nem jó, külön sorokat használva pedig külön sorokba teszi, de egymás mellé kellene sorokba.

Tudom, hogy ki lehet másolni, notepadbe be, CSV-be export, de hátha van szimplább megoldás, egy másolás egyszerűbb.

(#31174) föccer válasza Kalandor (#31173) üzenetére


föccer
nagyúr

Van ilyen funkciója az excelnek, hogy szövegből import (talán adatok menüben). Ott meg lehet adni, hogy mi az elválasztókarakter.

Nincs előttem excel, holnap meg tudom nézni, csak csörögj rám, hogy el ne felejtsem..

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#31175) Kalandor válasza föccer (#31174) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

De írtam, hogy pont ezt akarom elkerülni, ha lehet valami speciális karakterrel vagy valamivel, szimplán csak kimásolni.

[ Szerkesztve ]

(#31176) föccer válasza Kalandor (#31175) üzenetére


föccer
nagyúr

Küld át az adatokat, egy sornyi példával, holnap délelőtt összedobok neked rá valamit.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#31177) Kalandor válasza föccer (#31176) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Bármi adat jó :) Csak eg yolyan karakter kell, aminél az Excel automatikusan külön cellába dobálja a folyószöveget:

adat1, adat2, adat3, adat4, adat5

Szóval az a karakter kell a vessző helyett, aminél ezt kimásolva és excelbe téve nem 1 hanem 5 egymás melletti cellába kerül az adat.
Ha van ilyen karakter.

(#31178) föccer válasza Kalandor (#31177) üzenetére


föccer
nagyúr

Ez alapvetoeb a pontos vesszo, es csv-kent kell impprtalnod. Ha ez nem jo, akkor hasznalhatsz barmilyen karaktert, csak meg kell adni, hogy milyen.karaktert hasznalsz. 3 kattintas az egesz

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#31179) Kalandor válasza föccer (#31178) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

De éppen ez az, hogy nem akarjuk notepadbe tenni majd importálni, egyszerűen csak kimásolni. Ha van rá lehetőség és van ilyen karakter, amit importálás nélkül is így kezel az Excel.
2-3x annyi munka importálni mint bemásolni :)

(#31180) Nowitzki válasza Kalandor (#31179) üzenetére


Nowitzki
csendes tag

Importálás nélkül tabulátorral kell elválasztva lenniük az értékeknek hogy másolás-beillesztéskor külön cellába kerüljenek az értékek. Minden más esetben csak importálással működik, vagy beillesztés után "text to columns", mindkettőre lehet makrót írni. Például ha ezzel "¿" legyen elálasztva akkor csak bemásolod az "A1" cellába a "¿"-vel elválasztott értékeket (pl.: adat1¿adat2¿adat3¿adat4¿adat5) és futtatod ezt:
Sub Macro1()
Range("A1").TextToColumns Destination:=Range("A1"), DataType:=xlDelimited, Other:=True, OtherChar:="¿"
End Sub

akkor szétszedi cellákba.

[ Szerkesztve ]

(#31181) Kalandor válasza Nowitzki (#31180) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Importálás nélkül tabulátorral kell elválasztva lenniük az értékeknek hogy másolás-beillesztéskor külön cellába kerüljenek az értékek.
Nekem ez van Wordpress formulában, hogy ezeket kiküldi emailben:
[nev],[szuletesi_ido],[megye],[iranyitoszam],[telepules]
és emailben ez érkezik meg:
nev,szuletesi_ido,megye,iranyitoszam,telepules

A kapcsos zárójelek közt elvileg azt írok, amit csak akarok, a rendszer kiküldi. Milyen karaktert írjak?

^I-t, és HT symbolt próbáltam, azt nekem nem veszi be az Excel. Mi a helyes karakter?

A második megoldásodat értettem, csak makro nélkül, teljesen egyszerűen szeretném megoldani :R

[ Szerkesztve ]

(#31182) Declare válasza Nowitzki (#31163) üzenetére


Declare
őstag

Nagyon szepen köszi! :R

Szuperül müködik! Megprobalom megerteni, hogy is irtad meg pontosan :B

Mivel foglalkozol amugy, hogy ezeket a kerdeseket, ilyen pikk-pakk valaszolgatod meg? (ha nem titok persze :) )

(#31183) Nowitzki válasza Declare (#31182) üzenetére


Nowitzki
csendes tag

Nincs mit! Minőségügyi mérnök vagyok, de elég sok statisztikát is kell készítenem, úgyhogy inkább megtanultam makrókat írni rá.

(#31184) föccer válasza Kalandor (#31181) üzenetére


föccer
nagyúr

Az excel magától nem fogja tudni, hogy a beszúrandó szöveget szét kell szednie-e vagy sem. Az adat importtal tudod utasítani erre.

Ha mindenképpen csak beszúrással akarod rendezni a dolgot, akkor vagy makrót kell mögő tenni, vagy szöveg tördelő függvénnyel kell szétszedned a beszúrt szöveget. Szerintem mind a kettő bonyolultabb, mint exportálni.

A függvényeset össze3dobtam neked, átküldöm e-mailen.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#31185) Nowitzki válasza Kalandor (#31181) üzenetére


Nowitzki
csendes tag

Mindenféle utómunka nélkül szerintem sem lehetséges szétválasztani a szöveget (csak ha tabulátorral vannak elválasztva az egyes értékek). Szerintem a legegyszerűbb ha a fenti makrót bemásolod a "PERSONAL.XLSB" fájlba és akkor az összes excel fájlban működni fog egy klikkre.

(#31186) Kalandor válasza Nowitzki (#31185) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Köszi, Wordből kimásoltam és tényleg az Excel cellákra veszi szét. A tabulátorokat még a Wordpress is bevette(!), csak a mailben érkezik már meg mint szóköz.

Ha a fejlesztők át tudják verni a tabulátorjeleket a mailszerveren, nyertünk :R Ha nem, akkor makro lesz :R

[ Szerkesztve ]

(#31187) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Üdvözlöm a tudós topiclakókat!

Ha már lett volna a problémám, elnézést kérek, a kereső segítségével nem találtam nyomát.

Tehátakkorlás suk!

Gyakorlati (és pénzügyi) okok miatt több gépemen is az Office régebbi, jelesül 2000 és 2003 becenevű változata fut. A Windows 8.1-ig nem is volt komoly gondom, egy-két funkció ugyan eltűnt a 8-ra váltáskor, de nem volt vészes.

A 10-es upgrade viszont már komoly problémát okoz, mégpedig az Excelben: nem kezeli a dátumbeírást. Azaz, ha beírom, hogy 4/1, akkor kapok egy 4/1-es cellát, nem pedig a mai dátumot -- illetve semmilyen dátumot, akkor sem, ha egyébként dátumformátumú a cella. Ha dátumformátumú cellába írok számot, azt kizárólag 1900. január 1-jétől számított napok alapján hajlandó kiírni, semmilyen elválasztott formátumot nem ismer fel.

Erre vajon van megoldás?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#31188) the radish


the radish
senior tag

Sziasztok!

Excelben tárolt adatok word körlevélbe illesztésénél a dátummal akadt egy kis problémám:

Excelben a megfelelő 2016.04.02 formátum a wordben 04/02/2016 formátumban jelenik meg. Hogy tudnám ezt a hibát orvosolni?

(#31189) föccer válasza the radish (#31188) üzenetére


föccer
nagyúr

Cellaformátumban válaszd ki a megfelelő formátumot.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#31190) the radish válasza föccer (#31189) üzenetére


the radish
senior tag

Cellaformátumban minden ok. A wordben száll el, de megoldódott, a megfelelő kapcsolót kellett a mezőkódba beiktatni.

(#31191) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Sziasztok,

Excelben hogy tudom beállítani, hogy egyes cellák színét vagy betűket megadott színkód alapján formázzon? PL. 26 az fekete stb

Köszi

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#31192) föccer válasza szabonagyur (#31191) üzenetére


föccer
nagyúr

Feltételes formázás néven keresd. Lehet cella értékére is beállítani.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#31193) szabonagyur válasza föccer (#31192) üzenetére


szabonagyur
félisten

Feltételes formázást ismerem, csak ott nem tudom hol kéne.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#31194) föccer válasza szabonagyur (#31193) üzenetére


föccer
nagyúr

Ki lehet választani azt is, hogy cella értéke alapján. Ha több érték is lehet, akkor egyesével be kell az összes értéket felvenni a szabályba.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#31195) szabonagyur válasza föccer (#31194) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez is meg van, de hogyan tudom beállítani, hogy a 26-ra ő a feketét, 1-re fehéret, 199-re sötét szürkét stb állítson be?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#31196) föccer válasza szabonagyur (#31195) üzenetére


föccer
nagyúr

Cella értéke eggyenlő 26 és alul megadod a hozzá tartozó színt. Ez után új szabályt veszel fel ugyan arra a cellára, cella értéke eggyenlő 13 és alul megadod a hozzá tartozó színt. És ezt megcsinálod az összes értékkel.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#31197) szabonagyur válasza föccer (#31196) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hűha ez így eléggé bonyolult...elég sok színről meg árnyalatról lenne szó. Elvben ezek a színkódok eléggé elfogadottak amúgy is, nem lehet valahogy átültetni máshogy?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#31198) föccer válasza szabonagyur (#31197) üzenetére


föccer
nagyúr

Feltételes formázással elég keveset szoktam foglalkozni, így passz, hogy hogyan lehetne ennél hatékonyabban megoldani. :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#31199) bteebi válasza MaCS_70 (#31187) üzenetére


bteebi
veterán

Az Excel a dátumot mindig az 1900. január 1. óta eltelt napok számaként tárolja (1,5 pl. 1900.01.01. 12:00, 2,75 pedig 1900.01.02. 18:00), a cellaformátum az, ami ezt (jobb esetben) az ízlésünknek megfelelően jeleníti meg. Valamilyen beállításbeli problémád lehet csak. Próbáld meg azt, hogy Cellák formázása (Ctrl+1) → Szám → Egyéni → Formátumkód: éééé.hh.nn. Ha így se jeleníti meg rendesen, akkor nincs ötletem :F. Visszafelé (dátumból szám): vagy általános, vagy szám formátum.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#31200) MaCS_70 válasza bteebi (#31199) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezekkel a dátumformázási beállításokkal nagyjából tisztában vagyok, és meg is tudok jeleníteni dátumokat, ami hiányzik, az a rövid dátum beírása.
Win 8.1 alatt még működött, Win 10 alatt a többi általam használt táblázatkezelőben működik -- Win10 alatt Excelben nem működik.

És legjobb tudomásom szerint ehhez még csak beállítás sem kell, ez alapértelmezett szolgáltatás ősidők óta.

Úgyhogy valami azt súgja, hogy a MS próbálja ösztönözni a felhasználókat a váltásra... :(

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.