Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32151) Delila_1 válasza Pikkolo^^ (#32149) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nem látszanak a sor- és oszlopazonosítók a képen.

Modulba tedd a makrót.

Sub Kigyujtes()
Dim sor As Long, oszlop, ide As Long

sor = 3
Do While Cells(sor, "B") <> ""
oszlop = Application.Match(Cells(sor, "C"), Rows(2), 0)
If VarType(oszlop) = vbError Then
MsgBox "Nincs " & Format(Cells(sor, "C"), "yyyy.mm.dd") & " dátum a 2. sorban"
Else
ide = Cells(Rows.Count, oszlop).End(xlUp).Row + 1
Cells(ide, oszlop) = Cells(sor, "B")
End If
sor = sor + 1
Loop
End Sub

Nézd meg a képen, hogy a keresendő dátumokat tartalmazó sor feljebb van, mint a C oszlop első dátuma, ez fontos.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32152) Delila_1 válasza Bazs- (#32150) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ehhez rögzítesz egy makrót a másolásokkal, majd makróbarátként mented a füzetedet.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32153) Pikkolo^^ válasza Delila_1 (#32151) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Köszönöm. Csak makróval lehet ezt megoldani?

(#32154) bsasa1 válasza Pikkolo^^ (#32153) üzenetére


bsasa1
csendes tag

Szia,

megoldható makró nélkül is, a tömbképlet (Ctrl+Shift+Enterrel kell beütni) kb így néz ki:
=HAHIBA(INDEX($A$1:$A$20;KICSI(HA(($B$1:$B$20)<>E$1;"";SOR($B$1:$B$20));$D2));"")
Csak hozzá kell szabni a táblázathoz a hivatkozásokat és a sor függvény eredményét.

üdv.

(#32155) Polllen válasza Fferi50 (#32132) üzenetére


Polllen
nagyúr

:R

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#32156) bsasa1 válasza DeFranco (#31836) üzenetére


bsasa1
csendes tag

Szia!

Bár nem hiszem, hogy már érdekes, de ha mégis, akkor ez a te mátrixodra is tud működni.
2 sor képlete:
Oszlopok megtalálása:
HAHIBA(KICSI(HA(($A2:$T2)<>"";OSZLOP($A2:$T2);"");1);""), tömbképlettel, annyi, hogy az 1-est kell cserélni attól függően hányadik találatot szeretnéd.
Mellé értékek:
HAHIBA(INDEX($A2:$T2;;V2);"")

(#32157) bteebi


bteebi
veterán

Sziasztok! Egy mappából szeretnék egy cellában megadott file-t megnyitni. A file-ok elnevezése lista_"dátum".pdf, pl. lista_201601.pdf. A dátumot kérem be a C4-es cellába. Ezt a makrót írtam hozzá:

Sub listakereso()
Dim datum As Long
datum = ActiveSheet.Range("C4")
If Dir$("D:\Proba\lista_" & datum & ".pdf", vbDirectory) <> "" Then
Shell CreateObject("Wscript.Shell").RegRead("HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\App Paths\AcroRd32.exe\") & " /A " & Chr(34) & "&zoom=" & 95 & Chr(34) & " " & Chr(34) & "D:\Proba\lista_" & datum & ".pdf" & Chr(34), vbNormalFocus
Else
MsgBox "Nem találom a listát!", vbExclamation
End If
End Sub

Teljesen jól működik - vagyis működne -, viszont a file-oknak esetenként több verziója van (és mindegyik verzió benne van a mappában), a fenti példánál maradva pl. lista_201601 v1.pdf (és akár v2, v3, stb.). Emiatt szükség van arra (?), hogy egy loop-pal végignézze az összes file-t:

Sub listakereso2()
Dim datum As Long, file As Variant
datum = ActiveSheet.Range("C4")
Do While (file <> "")
If Mid(file, 7, 6) = datum Then
Shell CreateObject("Wscript.Shell").RegRead("HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\App Paths\AcroRd32.exe\") & " /A " & Chr(34) & "&zoom=" & 95 & Chr(34) & " " & Chr(34) & "D:\Proba\" & file & Chr(34), vbNormalFocus
Exit Sub
End If
file = Dir()
Loop
MsgBox "Nem találom a listát!", vbExclamation
End Sub

Ez azonban még mindig csak ugyanazt csinálja, amit az előző makró, csak jóval bonyolultabban. A feladat pedig igazából az lenne, hogy a legutolsó file verzió nyíljon meg. Ennél viszont már sajnos elfogy nálam a tudomány. Tudnátok ötletet adni arra, hogy hogy lehetne folytatni?

A legideálisabb megoldás egyébként az lenne, ha pl. egy message boxba (vagy input boxba) össze lenne gyűjtve az összes file verzió (beleértve az eredeti file-t is), és pl. egy radio button-nel (vagy esetleg drop down-nal) lehetne kiválasztani a megfelelő file-t.

Előre is köszönöm a segítségeteket! :R

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#32158) ipij


ipij
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni EXCEL MAKRÓ ügyben.
Több alakzatokhoz (pl. téglalap) szeretnék rendelni egy makrót.
A makró attól függően futna le, hogy melyik alakzatra kattintottam.
A kérdés, hogy hogyan tudom lekérdezni az alakzat nevét amire kattintottam?
(Kijelölt alakzat nevét letudom kérdezni, de az nem jó.)
(Nagyon kezdő vagyok!)
Előre is köszönöm.
Üdv:
ipi

(#32159) bteebi válasza ipij (#32158) üzenetére


bteebi
veterán

Az miért nem jó, ha különböző makrókat rendelsz a különböző alakzatokhoz? Bontsd több kisebb részre a makród, és Call-lal hívd meg a közös részt, így annak a résznek nem kell többször megjelennie a kód(ok)ban.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#32160) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Arra van lehetőség, hogy egy Excel munkalap tartalma egy gombnyomásra egy üres Word dokumentumba kerüljön bele? Természetesen makrón keresztül.

(#32161) sajog159 válasza sajog159 (#32117) üzenetére


sajog159
aktív tag

Lenne egy kérésem: szeretnék, ha valaki pü-ben vagy ide a fórumra (ha lehet üzenethez fájlt csatolni) küldene nekem egy XLS Excel fájlt. Mindegy mit tartalmaz, arra vagyok kíváncsi, hogy egyáltalán ki tudom e nyitni.

Köszönöm.

(#32162) Fferi50 válasza ipij (#32158) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Sajnos ezt csak úgy tudod megoldani, ha minden alakzathoz rendelsz egy makrót, ami alapján fogod tudni az adott alakzat nevét.
A közös makrót pedig a névvel paraméterezve hívod meg.
Pl.
Sub makro_teglalap1
makro_kozos "teglalap1"
End Sub

Sub makro_kozos(ByVal neve As String)
Select Case neve
Case Is = "teglalap1"
'ide jön amit csinálnia kell
Case Is = "valami mas........"
'ide jön amit csinálnia kell
End Select
End Sub

Az egyenkénti makrót egyszer megírod, utána másolod és változtatod benne a neveket.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#32163) Fferi50 válasza bteebi (#32157) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Szerintem a dir() paranccsal végig tudsz menni az összes fájlon.

file=Dir("D:\Proba\lista_" & datum & "*.pdf"
do while file<>""
lista=lista & "," & file
file=dir()
loop

A listát használhatod egy cella érvényesítéséhez, amiből kiválasztható amelyiket meg kell nyitni, vagy csinálhatsz egy drop-down-t a munkalapon, aminek a forrása a lista.

Ezen kívül lehet még olyan, hogy a FileDateTime(file) függvénnyel lekérdezed az adott fájl dátumát és a legfrissebbet kiválasztod megnyitásra.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#32164) Fferi50 válasza Pikkolo^^ (#32160) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Igen, meg kell nyitnod hozzá a Word alkalmazást az Excel makróban, abba kreálni egy új dokumentumot és az Excel tartalmat belemásolod.

Sub wordos()
Dim wrd As Object, wd As Document
Set wrd = CreateObject("word.application") 'Word nyit
wrd.Visible = True
Set wd = wrd.documents.Add 'új dokumentumot nyit
ActiveSheet.UsedRange.Copy 'kijelölöd a másolandó területet (pl. Range("A1:F25")
wrd.Selection.Paste 'ha képként szeretnéd beilleszteni, akkor PasteSpecial, paraméterekkel HELP segít
wrd.Activate
wd.Save 'itt meg kell adnod, hogy milyen néven mented
wrd.Quit ' Word bezár
End Sub

Figyelem! A makró futtatása előtt a VBA ablak Tools Menüjében a References menüpontban be kell jelölnöd a megfelelő Microsoft Word könyvtárat!!! (pl. 2016-os nál Microsoft Word 16.0 Object Library).

Üdv.

(#32165) Pikkolo^^ válasza Fferi50 (#32164) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Köszönöm a segítséget, hétfőn tudom majd kipróbálni.

(#32166) ipij válasza bteebi (#32159) üzenetére


ipij
csendes tag

Köszönöm a választ.
100-as nagyságrendű az alakzatok száma, nem akartam ennyi makrót.
Üdv:
ipi

(#32167) ipij válasza Fferi50 (#32162) üzenetére


ipij
csendes tag

Köszönöm a választ.

(#32168) ipij válasza Fferi50 (#32162) üzenetére


ipij
csendes tag

Sziasztok.
Hátha valakit érdekel a megoldás.
Tudom, hogy ez reklám, de megérdemlik. A PentaSchool EXCEL topic-ban ezt a választ kaptam horvimitől.

Sub proba()
alakzat_neve = ActiveSheet.Shapes(Application.Caller).Name

MsgBox alakzat_neve
End Sub

Működik!!

Üdv:
ipi

(#32169) bteebi válasza Fferi50 (#32163) üzenetére


bteebi
veterán

Köszönöm! :R Módosítottam a makrót, így már egy dropdown-ba (vagy bármi másba) ki tudom gyűjteni a file-okat az általad megadott módon. Hogy lehetne ezt megjeleníteni egy message/input boxban?

Sub listakereso()
Dim datum As Long, file As Variant, lista As String
datum = ActiveSheet.Range("C4")
file = Dir("D:\Proba\lista_" & datum & "*.pdf")
lista = ""
Do While (file <> "")
If lista = "" Then
lista = file
Else
lista = lista & "," & file
End If
file = Dir()
Loop
With ActiveSheet.Range("C5").Validation
.Delete
.Add Type:=xlValidateList, AlertStyle:=xlValidAlertStop, Operator:= xlBetween, Formula1:=lista
.IgnoreBlank = True
.InCellDropdown = True
End With
If lista = "" Then
MsgBox "Nem találom a listát!", vbExclamation
End If
End Sub

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#32170) Delila_1 válasza bteebi (#32169) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Létrehozol egy userformot, ami egy listboxot tartalmaz, meg egy gombot.

Modulba:
Sub ListaFeltoltes()
Dim FN As String

FN = Dir("D:\Proba\lista_" & datum & "*.pdf")
Do While FN <> ""
UserForm1.ListBox1.AddItem FN
FN = Dir()
Loop
UserForm1.Show
End Sub

Ez a makró feltölti a feltételeknek megfelelő fájlok nevével a listboxot, és indítja a formot.

A gomb click eseményébe írhatod be, hogy mi legyen a listboxban kiválasztott 1 vagy több fájllal. Ha többet is ki akarsz választani, akkor a listbox MultiSelect tulajdonságát fmMultiSelectMulti-ra kell állítanod, az alapértelmezett fmMultiSelectSingle helyett.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32171) Delila_1 válasza bteebi (#32169) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Másik módszer, ha a C5-be akarsz érvényesítést bevinni a fájlnevekhez.

Az M oszlopba írtam be pár adatot, az M1-ben címmel. A tartományt táblázattá alakítottam, M2-től lefelé elneveztem a tartományt. A C5 forrásához ezt a nevet vittem be.

Sub ListaFeltoltes_1()
Dim FN As String, sor As Long

Range("M2:M" & Range("M" & Rows.Count).End(xlDown).Row).ClearContents

FN = Dir("D:\Proba\lista_" & datum & "*.pdf")
sor = 2
Do While FN <> ""
Range("M" & sor) = FN
sor = sor + 1
FN = Dir()
Loop
End Sub

Futtatás után a kiválasztott fájlok nevei lesznek a C5 érvényesítésében.

Azt is megteheted, hogy a fájlnevek betöltése után emelkedő sorrendbe rendezed az M oszlopot, majd a C5-ben az M oszlop alsó értékét jeleníted meg az érvényesítés helyett.

=INDEX(M:M;HOL.VAN("zzzz";M:M;1);1)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32172) bteebi válasza Delila_1 (#32170) üzenetére


bteebi
veterán

Nagyon köszönöm! :R Már majdnem teljesen jól működik :). A UserForn-on létrehoztam egy OK és egy Cancel gombot. A Cancel gombbal csak be akarom zárni a formot, és megszüntetni a kijelölést/törölni a listát. Ha jól gondolom, akkor arra jó ez a két sor:

UserForm1.Hide
UserForm1.ListBox1.Clear

A ListBox-ban kijelölt elem(ek)re egyébként hogy kell hivatkozni (engedélyeztem a MultiSelect-et)? Én azt hittem, hogy a ListBox1.Selected jó lesz erre, de azzal nem működik, "Argument not optional" hibaüzenetet kapok. Hogy kellene hivatkoznom rá?

Shell CreateObject("Wscript.Shell").RegRead("HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\App Paths\AcroRd32.exe\") _
& " /A " & Chr(34) & "&zoom=95" & Chr(34) & " " & Chr(34) & "D:\Proba\" & ListBox1.Selected & Chr(34), vbNormalFocus

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#32173) Delila_1 válasza bteebi (#32172) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

For sor = 0 To ListBox1.ListCount - 1
If ListBox1.Selected(sor) = True Then
' **** amit akarsz ***
Exit For 'ezt csak akkor érdemes megadni, ha csupán 1-et akarsz kiválasztani a listából
End If
Next

A form bezárása Unload Me.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32174) bteebi válasza Delila_1 (#32173) üzenetére


bteebi
veterán

Ezt is köszönöm! :R

Végül összeállt minden, és jó is lett. Bemásolom ide a végső kódokat:

Sub listakereso()
Dim datum As Long, file As Variant
datum = ActiveSheet.Range("C4")
file = Dir("D:\Proba\lista_" & datum & "*.pdf")
Do While (file <> "")
UserForm1.ListBox1.AddItem file
file = Dir()
Loop
If UserForm1.ListBox1.ListCount = 0 Then
MsgBox "Nem találom a listát!", vbExclamation
Exit Sub
End If
UserForm1.Show
End Sub

Az OK gombhoz rendelve pedig:

Private Sub ButtonOK_Click()
Dim sor As Integer
For sor = 0 To ListBox1.ListCount - 1
If ListBox1.Selected(sor) = True Then
Shell CreateObject("Wscript.Shell").RegRead("HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\App Paths\AcroRd32.exe\") _
& " /A " & Chr(34) & "&zoom=95" & Chr(34) & " " & Chr(34) & "D:\Proba\" & ListBox1.List(sor) & Chr(34), vbNormalFocus
End If
Next sor
Unload Me
End Sub

Lényeges elem, hogy bár a kiválasztást a ListBox1.Selected(sor) adja, a listaelem nevét viszont a ListBox1.List(sor) - időbe telt, amíg megtaláltam :).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#32175) Delila_1 válasza bteebi (#32174) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Végül megtaláltad, örülök neki. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32176) Mittu88


Mittu88
senior tag

Sziasztok!

Van megint egy olyan problémám, amire még Stackoverflow-on se találok megoldást...

Van ez a kép:

Az én gépemen hiba nélkül lefut, a belső hálózatról megnyitja a Database.xlsx-et, a wb változó kap is nevet meg minden.

VISZONT: egy másik gépen hibára fut ( Type Mismatch '13' ). Azaz érdekes a jelenség. Megnyitja a fájlt, de dobja ezt a hibaüzenetet. Ezután rámegyek az End-re, vagy Debug-ra (aztán a négyzetre kattintva leállítom, lényegtelen), majd a következő futtatáskor lefut...

Számít az, hogy azon a gépen le van tiltva az internet, és csak hálózat van?

Más különbség nincs a gépek között. Talán még annyi, hogy ott lehet, hogy 32 bites a windows, nálam meg 64.

u.i.: a fájlszerveren az adott mappához mindenkinek van írási-olvasási joga.

[ Szerkesztve ]

(#32177) Fferi50 válasza Mittu88 (#32176) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Nem oka a hibának szerintem, de felesleges az Err változót definiálnod, mivel az rendszer függvény, ami az ErrObjectet adja vissza - alapértelmezett tulajdonsága a Number.

Talán az lehet a probléma, hogy sok időbe telik megtalálnia a fájlt a hálózaton, esetleg érdemes lenne megpróbálni, hogy előtte arra a könyvtárra ugrassz a makróban a chdir paranccsal.

A Type Mismatch hibát a wb változódra írja ki?

Üdv.

(#32178) Mittu88 válasza Fferi50 (#32177) üzenetére


Mittu88
senior tag

Szia Feri!

Megpróbálom a chdir-t, és szólok, hogy javult-e a helyzet.

Amúgy szerintem nem a wb változóra írja, bár tény, hogy Nothing-on marad.

Találtam neten egy hasonló problémát: ITT

A srác nem Workbook változóra állítva nyitja meg a fájlt, és mégis jelentkezik nála a probléma NÉHA.

Ez az érthetetlen amúgy, hogy nálam is, elsőre hibára fut, de ha lelövöm a makrót hibára futás után, és utána be akarom zárni az excelt (workbook_close esemény hatására fut ez is), akkor simán lefut.

u.i.: szinte ugyanaz a hardver mindkét gépen. A szoftver meg teljesen ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#32179) Mittu88 válasza Mittu88 (#32178) üzenetére


Mittu88
senior tag

ChDir nem segített :O

(#32180) Fferi50 válasza Mittu88 (#32179) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Sajnos csak tippelgetek (mint anno a rabbi a juhoknál :) ).
Milyen tartalma van annak a fájlnak, amiből megnyitod a másikat? Nem lehet, hogy nagy munkalap aktív éppen benne?
(Nekem volt olyan problémám régebben, hogy diagram makrós beszúrásánál nem adta hozzá a címet meg még egy-két dolgot makró futáskor, ha lépésenként futtattam, akkor viszont nem jött elő a hiba... Hosszú idő után az derült ki, hogy egy nagyon sok adatot tartalmazó munkalap után próbáltam beszúrni a diagramot és ez vitte "tévútra" a folyamatos futású makrót - valami miatt az aktív munkalapról akart adatot rakni a diagramba beszúráskor. Amint egy kis adattartalmú munkalap volt aktív, ez a probléma megszűnt.!)

Nem tudom, hogy munkafüzet nyitáskor ilyen okozhat-e problémát.
Talán meg kellene próbálni egy teljesen üres, csak a makrókat (+ egy munkalap) tartalmazó munkafüzettel futtatni.

Üdv.

(#32181) Mittu88 válasza Fferi50 (#32180) üzenetére


Mittu88
senior tag

Az makrós fájlban jelenleg 220 sornyi adat van, kb 18 oszlop szélesen. Van még egy háttéradat munkalap, de azon jelentéktelen mennyiségű adat van.

A fájlszerveren lévő fájlban (amit megnyit a makró) 1200 sornyi adat van.

Amúgy úgy működik a rendszer, hogy a makrós fájlban rögzítik a gépekhez tartozó adatokat (termelés, műszaki hiba, stb.)

Ha mindegyik esemény (sor) lezárt, vagy törölt állapotú, akkor engedi bezárni a fájlt.

Ha bezárja, megnyitja a fájlszerveren lévő adatbázisfájlt, és oda feltölti azokat, amik még nem rögzítettek. Ezek a sorok utána a Rögzített oszlopba kapnak egy 1-es értéket.

Megpróbálhatom a kisebb munkalapra váltást, de a háttéradatos munkalap nagyon rejtettben van, úgyhogy max. beszúrok egy munka1-et.

(#32182) Mittu88 válasza Fferi50 (#32180) üzenetére


Mittu88
senior tag

Próbáltam a sima Workbooks.Open(Filename:="elérési útvonal") parancsot is, ugyanúgy Type mismatch '13'.

Köze nincs a típushibához az egész sornak... Office újratelepítés segíthet?

Érdekes, hogy az én gépemen simán lefut.

(#32183) Fferi50 válasza Mittu88 (#32182) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Nem tudom, hogy az Office újratelepítés segíthet-e. Erre mondják, hogy próba-szerencse. De az általad linkelt problémát sem oldották meg....
Valószínűleg a gép memóriája "zavarodik meg" időnként, ezért írja a típushibát. A parancsgombok is okozhatják - milyen típusúak? ActiveX vagy Munkalap vezérlők?

Helyette inkább javasolnám a Ribbonra feltenni saját menüként - ha szeretnéd, tudok benne segíteni - a Custom UI programmal lehet megoldani.

Üdv.

Ui: csak estefelé leszek elérhető újra.

(#32184) Mittu88 válasza Fferi50 (#32183) üzenetére


Mittu88
senior tag

ActiveX verzérlőket használok. Munkalap vezérlőt még sose használtam, az ActiveX vezérlőben eddig mindent meg tudtam oldani.

Ribbonra fel tudom úgy tenni, hogy akármelyik gépen nyitják meg, ugyanott jelenjen meg?

Szívesen megismerném ezt a módszert is. Én délután 4 után nem leszek, holnaptól meg nyaralok vasárnapig. Írnál egy gyorstalpalót privátban (vagy akár itt, hátha másokat is érdekel)?

(#32185) Delila_1 válasza Mittu88 (#32184) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Mivel Feri csak estére ígérte a választ, megpróbálom helyettesíteni.

A Téma összefoglalóban elolvashatod a personal füzet létrehozásának a módját. Ebbe másold be a már működő makró(i)dat.

Itt meglátod, hogyan tehetsz ki ikont a makró(k) indításához a gyorselérési eszköztárra.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32186) bexinho23


bexinho23
őstag

Üdv!

Van egy viszonylag jól összedobott "finance management"-em, amit szerintem még jobban le lehetne egyszerűsíteni. Viszont ötletek híján vagyok. Sokat kerestem google-ben template-eket, amikből átemelhetnék hasznos funkciókat az enyémbe, de alig találni valóban kreatívat, nem önismétlőt.

VBA-t elég jól ismerem, tehát nem lenne akadály annak használata sem. De mivel mobilról is megnyitom ezt az excel fájlt, így jó lenne, ha nem ütköznék akadályba megnyitáskor. Így lehet ezt most mellőzném.

Ti használtok saját költségvetésetek kezelése céljából ilyen ilyen "programot"?

(#32187) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

melyik az a fv amivel osszetudom adni a kulonbozo sorokban levo ertekeket
igy nez ki a tabla
Aoszlop Boszlop
sor1 a 2
sor2 a 3
sor3 b 4
sor4 b 2
azt keresem hogy a =5, b=6

[ Szerkesztve ]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#32188) dellfanboy válasza dellfanboy (#32187) üzenetére


dellfanboy
senior tag

ill ha #N/A-t kapok eredmenynek hogy tudom automatikusan 0-va varazsolni?

elozo HSz-hoz a1 cella erteke A b1 cella erteke 2
a2 cella a b2 erteke 3

[ Szerkesztve ]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#32189) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

megvan sumif :U f*sze vagyok neha ennyire balek :(( mentsegemre legyen mondva mennek mar haza es en tartom mar csak a frontot

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#32190) gaben1117


gaben1117
senior tag

Sziasztok!

Egy elég fura kérésem lenne felétek. Össze kéne írnom 6 db elméleti excel kérdést, ami arra lenne hivatott hogy konkrét feladat vagy teszt íratása nélkül nagyjából kiderüljön, hogy a válaszadó mennyire van képben az excel-lel. :)

Kb. olyan felosztásba kéne nehézség szerint, hogy 2 alap, 2 közepes és 2 gyakorlottabb kérdés, amit már csak az tudhat jól megválaszolni, aki rendszeresen használja.

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#32191) bteebi


bteebi
veterán

Sziasztok! Egy adott értéket (ami a D8-as cellában található) szeretnék megkeresni egy makróval megnyitott, elég sok lapot tartalmazó munkafüzetben. Azt szeretném, hogy a keresett értéket tartalmazó cellára ugorjon a makró (elvileg csak egy ilyen cella van). A keresés része nem működik. Megnéznétek, hogy mi a gond vele? Előre is köszönöm! :R

Sub holvan()
Dim srch As String, ws As Worksheet
srch = ActiveSheet.Range("D8")
Workbooks.Open Filename:="D:\proba\minta.xls", ReadOnly:=True
For Each ws In Workbooks("minta.xls").Worksheets
Set found = ws.Cells.Find(What:=srch, LookIn:=xlValues, LookAt:=xlPart)
Next ws
End Sub

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#32192) lappy válasza gaben1117 (#32190) üzenetére


lappy
őstag

Szia!

Ebben nagyon jó segítség a google: excel elméleti feladatok( kérdések)

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#32193) gaben1117 válasza lappy (#32192) üzenetére


gaben1117
senior tag

Szia!

Köszönöm a segítő szándékot, de ezeket már mind végigbogarásztam a google-ben. :) Egyetlen oldal volt, ahol némi használható ötlet van.

Ezért gondoltam, hogy megpróbálok itt segítséget kérni, mert a google nem hozott megoldást.

(#32194) Delila_1 válasza bteebi (#32191) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Kihagytam a másik füzet megnyitását, csak a saját minta füzetemben kerestettem. Majd beírod.

Sub Ugras()
Dim srch As String, ws As Worksheet, lel
srch = "KeresettSzoveg"
For Each ws In Worksheets
On Error Resume Next
lel = ws.Cells.Find(What:=srch, LookIn:=xlValues, LookAt:=xlPart).Address
If lel Then
Application.Goto reference:=Sheets(ws.Name).Range(lel)
Exit Sub
End If
Next ws
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32195) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Sziasztok!

Olyan függvényt keresek, ami óó:pp formátumú időt alakít át egész vagy törtszámokká. Pl. 12:00 = 12; 6:30 = 6,5; 7:15 = 7,25; stb.
Az óra függvényt már megtaláltam, viszont úgy tűnik, hogy lefele kerekített egész számokká alakítja az időket, az pedig nekem nem jó. Lehetséges, hogy átsiklottam valami fölött?

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#32196) Bjørgersson válasza Bjørgersson (#32195) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Na közben csak sikerült megfejtenem. :) Az adott idő formátumú cellát megszorozva 24-gyel megkapom az adott időt szám formájában.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#32197) lappy válasza Bjørgersson (#32195) üzenetére


lappy
őstag

Próbáld a cella formatumot számkent kezelni

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#32198) Bjørgersson válasza lappy (#32197) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Próbáltam, de úgy pl. a 11:00-ból 0,46-ot kapok. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#32199) Fferi50 válasza Bjørgersson (#32198) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Próbáltam, de úgy pl. a 11:00-ból 0,46-ot kapok.

Ami teljes mértékben egyezik is az Excel dátum/idő tárolási szabályaival, ami a következő: A dátumot/időt az Excel számként tárolja, az egész rész a dátumszámolás kezdetétől eltelt napokat jelenti, a törtrész pedig a napon belüli időt 24 órás napra vetítve.
Tehát az előző hsz-ban helyesen tetted, hogy az időt (azaz a törtrészt) megszoroztad 24-gyel. Arra viszont figyelni kell, ha napok is vannak, akkor (is) csak a törtrészt szabad szorozni (kivéve, ha a napokat is órákká szeretnéd alakítani)!

Üdv.

(#32200) Bjørgersson válasza Fferi50 (#32199) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Csak óó:pp van, nap nincs. Köszönöm szépen! :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.