Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32201) Aladaar


Aladaar
tag

Sziasztok,

segítséget szeretnék kérni a következő témában: devizakészlet nyilvántartását szeretném egyszerűsíteni Libre office-ban, eddig manuálisan számoltuk :(
Tehát a feladat: adott egy nyitó devizaösszeg, egy árfolyammal. Ha bevétel jön, akkor azt a jegybank árfolyamán kell felvinni, ez nem is probléma. Letöltöm a jegybanktól az árfolyamlistát, és fkeressel hozzárakom. Viszont a kiadásokat FIFO (first in, first out) elven, vagyis a kiadást mindig először az adott készleten lévő legrégebbi összeg árfolyamán kell kivezetni, ha ez kevés, a 2. legrégebbi összeg árfolyamán, és így tovább. Makrókhoz nem értek, egy kész táblázatot szeretnék, ami a következő oszlopokból áll:
Dátum (én adom meg)
Kiadás v. bevétel devizaösszege (én adom meg, kiadást mínusszal, bevételt plusszal)
Árfolyam (ha bevétel, én adom meg, ha kiadás, ezt kérem kiszámoltatni, ha több tételből fog összeállni a kiadás, elég az átlagos árfolyamuk, nem kell tételesen mutatnia)
Ft összeg (előző kettő szorzata)
Aktuális készlet Ft értéke
Aktuális készlet devizaösszege

köszi,
A.

(#32202) Lasersailing válasza Aladaar (#32201) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Szia,

Miért nem átlagárfolyamon vezetitek a készpénzkészletet? Én átírnám a számviteli politikát és utána egy gonddal kevesebb. Ha ezt választod, akkor már egyszerű: számolsz egy oszlopban átlagárfolyamot, majd egy if-függvény:
- bevétel esetén MNB árfolyam
- kiadás esetén átlagárfolyam használata.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#32203) Aladaar válasza Lasersailing (#32202) üzenetére


Aladaar
tag

Igen, tényleg egyszerűbb lenne, de év közben már nem válthatunk, meg amúgy sem az én jogköröm eldönteni.

(#32204) Lasersailing válasza Aladaar (#32203) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Szerintem semmi nem tiltja, hogy év közben változtass számviteli politikát, max. az emberek megszokása...

De persze nem ez volt a kérdésed, hanem excel kérdésed volt.

Közben próbálgattam excelben megoldani, de számomra túl bonyolult FIFO készpénz kezelést lekövetni automatikusan, sajnos nem tudok segíteni. :(

(#32205) Lasersailing válasza gaben1117 (#32193) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Szia,

Én állásinterjún fel szoktam tenni azt a kérdést, hogy milyen excel függvényt ismer, ill., melyik a kedvence.
Sokat elárul, ha 3 db-ot tud felsorolni, vagy belekezd egy hosszú felsorolásba (aminek egy részét akár nem is ismerem...).

(#32206) Lasersailing válasza Aladaar (#32203) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Szia,

valamit összeraktam, de ezt óvatosan használd, mert csak a "tipikus" esetben működik: 1 bevételt követően sok kiadás jön, majd ismét egy bevétel...

A1-től oszlopok:
Bevétel - csak pozitív számok
Kiadás - csak negatív számok
Egyenleg - =+C2+A3+B3
Dátum
irány - =IF(A3>0,"Bevét","Kiadás")
Utolsó kiadáskori kp - =IF(E4="Kiadás",C4,IF(E3="Kiadás",C3,IF(E2="Kiadás",C2,"KÉPLETHIBA")))
napi MNB
"Historical f/x" - =IF(E3="Kiadás",IF(ABS(B3)>F3,(F3*INDEX($H2:H$3,MATCH(F3,$F2:F$3,0)-1)+(ABS(B3)-F3)*G2)/ABS(B3),H2),G3)
Bevétel - =IF(ISBLANK(A3),0,A3*G3)
Kiadás - =IF(ISBLANK(B3),0,B3*H3)
Egyenleg - =+K2+I3+J3

Remélem így érthető lesz, ha nem, akkor írj, addig nem törlöm az excel file-t, amiben csináltam.

Üdv.

(#32207) edari


edari
őstag

Sziasztok

Olyan függvényt keresek, ami megmondja hogy az adott érték hanyadik oszlopban van.
Van egy pár ötletem, de elég bonyolultak, remélem Ti tudtok valami könnyebbet.

Makró nem jöhet szóba.

(#32208) Aladaar válasza edari (#32207) üzenetére


Aladaar
tag

hol.van függvény

(#32209) edari válasza Aladaar (#32208) üzenetére


edari
őstag

És tényleg!

Azt hittem az csak sorszámot ad meg.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#32210) Dr V


Dr V
őstag

Sziasztok!

Egy érdekes prolémávan kűzdök.
Van egy excel táblázatom, amibe az adatokat egy másik táblázatból másolom be. A táblázat HAHIBA képletekből all és eszerint jeleníti meg az adaokat. A táblázat tartalmaz 4 további oszlopot, amibe elektronikusan (név, datum) hagyják jóvá az adott bejegyzéseket.
A problémám az az, hogy ezeket a jóváhagyott sorokat szűrések és sorba rendezések után az excel ösze keveri és elmásznak az aláírások, illetve olyan nevek is kerülnek bele, akik már nem dolgoznak nálunk. Hogy lehetne ezen az elmászáson úrrá lenni?

(#32211) Lasersailing válasza Dr V (#32210) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Szia,

Vannak elhide-olt sorok a táblázatban? Talán onnan szedi a már nem ott dolgozó neveket?

Próbáld meg az egész táblázatot kijelőlni (aláírásokkal együtt) és leszedni majd újra rárakni tenni az automatikus szűrőt (autofilter). Ez segít?
(Nekem hasonló esetekben ez segített, ha jól értem a problémát).

Üdv.

(#32212) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Meg lehet jeleníteni egy hiperhivatkozást, ha az mondjuk képre, vagy pdf-re mutat?
Van egy listám, minden sorban egy hiperlinkkel. Egy pdf-re mutat(jelenleg,de ha csak képpel megy nem baj), amit meg szeretnék jeleníteni miniatűrben, vagy bárhogy mielőtt rákattintanánk.
Nem úgy kellene, hogy az egeret fölé toljuk, hanem minden hiperlinket megjelenít valahogy, valahol :)

(#32213) lappy válasza huan (#32212) üzenetére


lappy
őstag

get-digital-help.com
show and hide picture vba
erre keress rá
Sajnos telefonon nem tudom bemàsolni a linket.

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#32214) huan válasza lappy (#32213) üzenetére


huan
őstag

:R

(#32215) DopeBob


DopeBob
addikt

Sziasztok,

elakadtam egy diagram készítésnél, nem tudom, hogy tudnám megoldani.

Adott egy Kezdő időpont egy vég időpont és ez ehhez tartozó érték. Ezt szeretném ábrázolni grafikon, terhelés diagram szerűen, de nem sikerül. Meg lehet adni valahogy, hogy két külön adatsor jelenti az X tengelyt?

MZ/X

(#32216) DopeBob válasza DopeBob (#32215) üzenetére


DopeBob
addikt

-

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#32217) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Egy nagyon profi Exceles tudna nekem segíteni diagramkészítésben?

Pl. ezen a diagramon szeretném a bal oldali GTX 960 és GTX 960 SLI szövegeket fél-fél sorral feljebb tolni, hogy a saját diagrampárjukhoz képest függőlegesen középre legyenek igazítva. Valamint alulra szeretnék egy jelmagyarázatot; világos szürke kis négyzet, melléírva, hogy minimum fps, mellé pedig egy sötét(ebb) szürke négyzet, melléírva, hogy átlag fps.

Valahogy így, csak kevesebb négyzettel, és más szöveggel.

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#32218) bteebi válasza Delila_1 (#32194) üzenetére


bteebi
veterán

Nagyon köszönöm, működik! :)

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#32219) Delila_1 válasza bteebi (#32218) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32220) Delila_1 válasza Bjørgersson (#32217) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A szürke négyzetek alakzatok, a 2 szöveg pedig szövegdoboz.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32221) Bjørgersson válasza Delila_1 (#32220) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Koszonom szepen! :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#32222) Delila_1 válasza Bjørgersson (#32221) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nincs mit. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32223) mntn


mntn
tag

Sziasztok!

Ha Excel 2016-ban kitöltök egy cellát akkor az nem jelenik meg, viszont a szerkesztőlécben látszik a tartalom. A cellákat ha kijelölöm és a kurzort a kitöltőszín ikon fölé húzom akkor megjelenik minden és úgy is marad (nincsenek formázva a cellák, tehát nincs fehér betű vagy kitöltés beállítva). További érdekesség, hogy ha kitöltöm "vakon" a cellákat, elmentem majd bezárom, megnyitás után látszik minden. :F
Ehhez kérném a segítségeteket.

(#32224) HREH


HREH
senior tag

Sziasztok!

A következő lenne a problémám: létre kellene hoznom kb. 80 munkalapot, a következő módon:
1. ez egy külön munkalap lenne, a következőtől indulnának egy szisztéma szerint
2. Anna
3. Anna_eredmények
4. Béla
5. Béla_eredmények
.
.
.
stb.

bonyolításnak annyi, hogy az anna és a béla (és az összes többi sima neves lap) tartalma ugyanaz lenne (egy-egy sablonszöveg lenne mindegyik lapon, nyilván egyszer megcsinálnám, utána a többi is ugyanezt tartalmazná a másolás miatt)
hasonlóan, az eredményes lapok tartalma is ugyanaz lenne, csak a név lenne más

ez megoldható lenne valahogyan, hogy ne kelljen egyesével kb. 80 lapot létrehoznom ill. átnevezgetnem?
remélem érthető volt :DD

(Ja, és 2016-os Excel, ha ez számít valamit)

[ Szerkesztve ]

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#32225) Delila_1 válasza HREH (#32224) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Írd be az első lap AA oszlopába a létrehozandó lapok elnevezését. Ha ez az oszlop foglalt, akkor egy másikba, a makróban meg írd át a

lapnev = Cells(sor, "AA")

sorban az AA-t a kiválaszott oszlopod betűjelére.

Sub Nyolcvan_Lap() 'a Föld körül
Dim sor As Integer, lapnev As String

For sor = 1 To 80
lapnev = Cells(sor, "AA")
Sheets(1).Copy After:=Sheets(Sheets.Count)
ActiveSheet.Name = lapnev
Next
End Sub

A makrót modulba kell másolni, lásd a Téma összefoglalót.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32226) b3n1t0


b3n1t0
csendes tag

Sziasztok,

az alábbi kihívást tárnám elétek, melyben szükségem lenne a segítségetekre.
Adott az alábbi szerkezetű táblázat (1), melyből a (2) táblázat szerinti végeredményt kellene generálnom az alábbi feltételek szerint:
- egy sornyi adatból annyi sort kellene létrehozni amennyi érték van az AJ:AQ tartományban - (2) tábla
- a (2) táblán jól látszik egy sor „felosztása”, a 4 érték alapján (AJ:AQ tartomány értékeivel módosítjuk K oszlop dátumát (kivonunk illetve hozzáadunk dátumhoz), AR:AZ tartomány értékeivel – ami százalék tulajdonságú – pedig szorozzuk a P:AH tartomány értékeit, kerekítve a legközelebbi egészre
- AJ:AQ tartomány értékei párban vannak a AR:AZ tartomány értékeivel (tehát AJ-ben lévő értékhez AR-ben lévő érték tartozik, AK-ban lévő értékhez AS értéke stb…)
- ezt kellene az összes sorra elkészíteni :)

(1)

(2)

Mindenkinek köszönöm aki foglalkozik vele!

Poco X5 Pro 5G *** "Néha nulla vagyok / Néha meg egy / Nem osztok, nem szorzok / Nekem egyre megy" - (ETA - Nulladal)

(#32227) bsasa1 válasza b3n1t0 (#32226) üzenetére


bsasa1
csendes tag

Szia!

Hát nem vagyok valami nagy vba-s, de egy régebbi makrómat átszabtam a tábládra.
Sor azonosítók nem látszódnak, feltételeztem, hogy a 2. sorban van adat.
Nálam működik, de egy hozzáértő biztos szebben oldaná meg.

Sub makro1()

Dim i As Integer, j As Integer, f As Integer
Dim sor As Integer, hova As Integer

hova = InputBox(prompt:="Hányadik sorba?") - 1
sor = Range(("K2"), Range("K2").End(xlDown)).Rows.Count

For i = 1 To sor
For j = 1 To 8
Range("K" & hova + (i - 1) * 8 + j) = Range("K" & 1 + i) + Cells(2 + i - 1, 36 + j - 1)
Range("L" & 1 + i & ":O" & 1 + i).Copy Destination:=Range("L" & hova + (i - 1) * 8 + j & ":O" & hova + (i - 1) * 8 + j)
For f = 1 To 19
Cells(hova + (i - 1) * 8 + j, 16 + f - 1) = Cells(1 + i, 16 + f - 1) * Cells(2 + i - 1, 44 + j - 1)
Next f
Next j
Next i

End Sub

a nullás sorok törlése kimaradt véletlen, de előbb ebéd :)

[ Szerkesztve ]

(#32228) Fferi50 válasza b3n1t0 (#32226) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

A következő makró egy új munkalapra kibontja a sorokat, úgy hogy minden új sor után tesz egy üres sort, illetve a legelső sorba beírja az eredeti értékeket - ezt a sort el tudod hagyni, ha kitörlöd, nem okoz semmi problémát, megjegyzésben mellé írtam.

Sub kibonto()
Dim rngalap As Range, rngdatum As Range, wsh1 As Worksheet, wsh2 As Worksheet, xx As Integer, sor As Range, cl As Range
Set wsh1 = ActiveSheet
Set rngalap = Intersect(wsh1.UsedRange, wsh1.UsedRange.Parent.Columns("K:AH"))
Set wsh2 = Worksheets.Add(after:=Sheets(ActiveSheet.Name))
xx = 1
For Each sor In rngalap.Rows
sor.Copy Destination:=wsh2.Cells(xx, "K") ' ez az eredeti értéket tartalmazza, ha nincs rá szükséged akkor kitörölheted a következő sorral együtt
xx = xx + 1
Set rngdatum = wsh1.Range("AJ" & sor.Row & ":AQ" & sor.Row)
For Each cl In rngdatum.Cells
If IsEmpty(cl) Then Exit For
wsh2.Cells(xx, "K").Value = sor.Cells(1) + cl.Value
Range(wsh2.Cells(xx, "L"), wsh2.Cells(xx, "O")).Value = Range(sor.Cells(2), sor.Cells(5)).Value
Range(wsh2.Cells(xx, "P"), wsh2.Cells(xx, "AH")).Formula = "=int(" & sor.Cells(6).Address(external:=True, columnabsolute:=False) & "*" & cl.Offset(0, 8).Address(external:=True, rowabsolute:=True, columnabsolute:=True) & "/ 100)"
Range(wsh2.Cells(xx, "P"), wsh2.Cells(xx, "AH")).Value = Range(wsh2.Cells(xx, "P"), wsh2.Cells(xx, "AH")).Value
xx = xx + 1
Next
xx = xx + 1
Next
End Sub

Üdv.

(#32229) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy egy kérdésem amiben örülnék, hogyha tudnátok segíteni.

Van egy olyan oszlopom melyben utca nevek vannak így:

kicsirigó u.
nagykacsa u.
óriáspulyka tér
etc...

Azt szeretném megcsinálni, hogy hátulról vizsgálva a ezt az oszlopot a függvény az u. illetve tér és egyéb utca vég neveket hátulról az első szóközig válassza le és azt rakja át egy üres táblába. Nagyon nehéz ilyet megcsinálni? Kérlek segítsetek.

(#32230) Male


Male
nagyúr

Sziasztok!
Egy remélem egyszerű kérdés, de nem találok rá megoldást... van több adatsorom, amik így néznek ki:

Egyik:
2016.01.02 -1
2016.01.05 2
2016.01.06 3
2016.01.08 0

Másik:
2016.01.01 1
2016.01.05 1
2016.01.06 -2
2016.01.07 5

Tehát mindegyikhez az első oszlopban dátumok vannak, a második oszlopban értékek. Ezt kéne egy diagramon ábrázolni (vonal diagram) dátum szerint Excel 2010-el. Ami miatt nem lesz jó az eredmény, hogy a dátumok nem folytatólagosak, és az adatsorokban is különböző dátumok vannak... ezt pedig egyszerűen nem veszi figyelembe, hanem az egyik adatsor 4. elemével a másik adatsor negyedik eleme kerül egy vonalba, pedig a példában egy nap különbség van köztük, és így egy nappal eltolódva is kéne megjelenniük.
Meg lehet ezt valahogy egyszerűen oldani? Ha igen, hogyan?

(#32231) Fferi50 válasza Mexildos (#32229) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ezt a képletet próbáld meg ugyanazon táblában. Utána az eredményt átmásolhatod értékként, ahova szeretnéd.
A képlet tömbképlet, tehát Ctrl+Shift + Enter billentyűk egyidejű lenyomásával viheted be, az Excel kapcsos zárójelbe teszi majd.

=BAL(A1;MAX((KÖZÉP(A1;SOR(A1:A100)-(SOR()-1);1)=" ")*SOR(A1:A100)-(SOR()-1)))

Az adott cím az A1 cellában van, az A1:A100-ban nem számít, hogy mi van, csak a sor számára van szüksége a képletnek, viszont legalább olyan nagy legyen a vége, ahány betű előfordulhat a nevekben.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#32232) Fferi50 válasza Male (#32230) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

X Y diagramot próbáld.

Üdv.

(#32233) sajog159 válasza Male (#32230) üzenetére


sajog159
aktív tag

Ilyesmi diagramot szeretnél az adataidből?

[ Szerkesztve ]

(#32234) Male válasza sajog159 (#32233) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, pontosan ilyet!
Közben megoldottam, nem túl szépen, de működik. (Ha másnak is kéne, így csináltam meg: Készítettem egy teljes dátum oszlopot, amin minden naptári nap szerepel, aztán mellé az egyes adatsoroknak egy-egy oszlop, mindegyik oszlopban FKERES függvénnyel kikeresi a dátumnak megfelelő értéket az adott adatsorból, ha meg nincs ilyen dátummal értéke, akkor mindig a korábbi utolsót másolja oda (utolsó paraméter IGAZ beállítással). Persze így most vannak felesleges adatpontok (napok), amikor semmi nem változik, de nem vészes, és legalább teljesen időarányosan jelenik meg.

Fferi50 neked is: Köszönöm!

(#32235) b3n1t0 válasza bsasa1 (#32227) üzenetére


b3n1t0
csendes tag

bsasa1 & Fferi50 - Köszönöm :R :R

[ Szerkesztve ]

Poco X5 Pro 5G *** "Néha nulla vagyok / Néha meg egy / Nem osztok, nem szorzok / Nekem egyre megy" - (ETA - Nulladal)

(#32236) Male válasza Fferi50 (#32232) üzenetére


Male
nagyúr

Szia!

Hú, nagyon szépen köszönöm! :R
A saját nyakatekert megoldást átváltottam erre, és tökéletes lett!

(#32237) bteebi


bteebi
veterán

Sziasztok! Az A oszlopban különböző rendelési tételek vannak felsorolva, a B oszlopban lévő cella pedig vagy üres, vagy egy dátum van benne attól függően, hogy meg lett-e rendelve az adott tétel. A termékek (pl. labda) egyesével fel vannak sorolva az F oszlopban (F1-től lefelé). Azt szeretném összeszámolni a G oszlopban, hogy az adott termékhez hány aktív (nem teljesített) rendelés van. Ha azt feltételezzük, hogy az A1:A100 tartományban vannak a rendelések, akkor a darabtelivel könnyen meg lehet számolni, hogy hány termékrendelés van összesen, azt viszont nem tudom (csak makróval - és úgy sajnos nagyon lassú), hogy hogy lehetne meghatározni csak az aktív (nem teljesített) rendelések számát. Nem tudom, hogy mennyire volt érthető, amit írtam, ezért feltöltöttem egy képet is.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#32238) lappy válasza bteebi (#32237) üzenetére


lappy
őstag

Értem mit szeretnél:P
Ha fgv-el próbáld.
pl.
kellene egy dátum amihez nézi hogy mikorra kell teljesíteni és ha attól eltér akkor összegzed

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#32239) sajog159 válasza bteebi (#32237) üzenetére


sajog159
aktív tag

Jól értem, hogy Neked a G oszlopban lévő üres cellák száma kell?

(#32240) Dr V


Dr V
őstag

Sziasztok!

Hogy lehet megoldani, hogy a nyomtatás során egy hosszú, keskeny táblázat 2 hasábban legyen kinyomtatva? Az oldal bal tetején kezdődik a táblázat, a job oldal tetején meg folytatódik, a bal also rész vegetal. Olyasmit szeretnék elérni, mint a napilapoknál látható a cikkekben. Mindenképpen az excelben kell gondolkodnom, mert a wordnek nincsenek olyan funkicói, amire jelen esetemben szükségem van.

(#32241) sajog159 válasza bteebi (#32237) üzenetére


sajog159
aktív tag

Ez jutott eszembe:

- H oszlop függvény =ÜRES(G1)
- I oszlop függvény =HA(H1=HAMIS;0;1)
- I7 cella =SZUM(I1:I6)

[ Szerkesztve ]

(#32242) bsasa1 válasza bteebi (#32237) üzenetére


bsasa1
csendes tag

Szia!

Így hirtelen nem világos, hogy az kell, amelyik mellett üres cella van, vagy fordítva, de darabhatöbb függvénnyel tudod megszámoltatni:
+DARABHATÖBB(A$1:A$100;F1;B$1:B$100;"")
+DARABHATÖBB(A$1:A$100;F1;B$1:B$100;">0")

[ Szerkesztve ]

(#32243) bteebi válasza bsasa1 (#32242) üzenetére


bteebi
veterán

Szia! A kép egy minta a G oszlopban a helyes megoldással. Tehát azt szeretném kapni képlettel, amiket kézzel beírtam oda. Megcsináltam makróval, és működik is, de macerás és lassú (200 soron 5 tétellel tesztelve legalább 5 másodperc...). Egyébként tudom, hogy nem magyaráztam túl jól :B, ezért most egy kicsit tovább ragozom:

- labda: egy rendelés hiányzik csak (a többinél van rendelési időpont a B oszlopban)
- zokni: minden meg van rendelve, 0 db van hátra
- nadrág: 2 rendelés hiányzik (az A6 és az A7, az A5 rendben van)

Remélem így már érthető(bb). Az bosszant, hogy majdnem teljesen biztos vagyok benne, hogy meg lehet(ne) oldani egy relatíve egyszerű képlettel (leginkább Fferi és Delila szokott olyanokat írni), csak nem tudom, hogy hogyan :B.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#32244) bsasa1 válasza bteebi (#32243) üzenetére


bsasa1
csendes tag

Igen ehhez felesleges makró, az első képletet bemásolod a G1-be és simán lehúzod.

[ Szerkesztve ]

(#32245) lappy válasza bteebi (#32243) üzenetére


lappy
őstag

Ezek szerint mégsem értettem mire akartál képletet :D

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#32246) bteebi válasza bsasa1 (#32244) üzenetére


bteebi
veterán

Működik is, köszönöm :R. Igazából nem tudom, hogy miért nem gondoltam rá, pláne úgy, hogy amúgy a DARABTELI megvolt :B... Ez az oldal egyébként tele van hasznos DARABTELI példákkal (többek között wildcard-okkal), szerintem kifejezetten érdemes megnézni.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#32247) gyu84


gyu84
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, a probléma a következő: egy táblázatban adott két munkalap, az egyik munkalapon az értékeire a másik munkalap értékei alapján van beállítva feltételes formázás, ha át szeretném másolni egy másik munkafüzetbe akkor nem viszi át a feltételes formázás színezéseit, próbáltam az a teljes munkalapot átmásolni, a tartalmát is. Formátummásoló is a szabályokat másolja át.
Van erre valami makrós megoldás?
Válaszokat előre is köszönöm!

(#32248) Fferi50 válasza gyu84 (#32247) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Mi a kérdés? Egy adott - feltételes formázású munkalapról adatokat másolnál egy másik munkafüzetbe és szeretnéd, ha a feltételes formázással megadott színekkel kerülne át (ott már nyilván a feltételes formázás nem érvényesülhet, hiszen az másik munkafüzet másik adatai alapján keletkezik.)?

Üdv.

(#32249) gyu84 válasza Fferi50 (#32248) üzenetére


gyu84
tag

Szia, igen, pontosan így.
Erre keresnék megoldást, hogy ne kelljen mindkét munkalapot átmásolnom, mert ezt küldöm tovább, ahonnan a feltételeket nézi, azt nem szeretném elküldeni. Jelenleg PDF-be nyomtatom ki és úgy küldöm, de az nem az igazi.

(#32250) Delila_1 válasza gyu84 (#32249) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

El kell küldened mindkét lapot. Azt, ahonnan a formázás veszi a feltételt, elrejtheted.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.