Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31601) föccer válasza Vladek83 (#31600) üzenetére


föccer
nagyúr

Jól értem megjelenik a két darab " jel és ez a baj?

Ezt egyszerűen kiszedheted egy szöveges képlettel:

=KÖZÉP(A1;2;HOSSZ(A1)-1)

Nincs előttem excel, így a tévedés jogát fenntartom. :) A lényeg, hogy a közepéről ki kell szedni a 2. karaktertől a teljes hossz -1 karakterig lévő szövegrészt. A1-ben van az eredeti szöveg.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#31602) Fferi50 válasza Vladek83 (#31600) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Szerintem egyszerűen másolás - majd ugyanoda irányított beillesztés - értéket.

Üdv.

(#31603) Fferi50 válasza lenkei83 (#31599) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

"Az esetleg lehet, hogy ha F8-al megyek végig a kódon, akkor nem lövi le?"

Eltaláltad.

Üdv.

(#31604) Musuz


Musuz
csendes tag

Hello

Van egy ilyen kezdetű makróm:

Sub Adatbe()
'Aktiv munkalapon(data_filtering)
Sheets("data_filtering").Select
'Megkeresi következő üres sort
Range("A1").Select
Selection.CurrentRegion.Select
sor = Selection.Rows.Count
hova = sor + 1

Na most én azt szeretném,ha nem az "A1" cellánál kezdené az adatmentést,
hanem a "B34" cellánál,átírtam de nem úgy működik,ahogy szeretném.
Mi lehet a baj?

(#31605) Vladek83 válasza Fferi50 (#31602) üzenetére


Vladek83
tag

Szia!

Ó, hogy erre nem gondoltam... :W Köszönöm! :R

föccer Neked is köszönöm! :R

üdv,

(#31606) Stevan87 válasza Fferi50 (#31584) üzenetére


Stevan87
tag

Még egy kísérletet teszek,mert még mindig nincs megoldásom, hátha... :-)

Szóval itt ezeket kellene számokká alakítani,a hónapokat.

[link]

(#31607) Delila_1 válasza Stevan87 (#31606) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

1 km-es képletet írtam bele, amit értékként saját magára illeszthetsz.

dátum.xls

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31608) lenkei83 válasza Fferi50 (#31603) üzenetére


lenkei83
tag

Ezt még sosem figyeltem így meg, bár logikus... :))

(#31609) Stevan87 válasza Delila_1 (#31607) üzenetére


Stevan87
tag

Nagyon szépen köszönöm! Így már tökéletes!
Kösz!!! :R

(#31610) Delila_1 válasza Stevan87 (#31609) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31611) ktomee válasza Vladek83 (#31600) üzenetére


ktomee
csendes tag

Szia,
Ha jó egy segédoszloppal akkor a HELYETTE függvénnyel tudod törölni a felesleges karakaktereket.

(#31612) ktomee válasza Fferi50 (#31557) üzenetére


ktomee
csendes tag

Sziasztok,

A hétvégén végül egy más helyről kapott megoldás segített, ide írom ha esetleg más id küzd hasonló problémával.

A megoldás a Powerquery (magyarul talán lekérdezes). Ezzel beolvasva az eredeti fájlokat (összetűzésbe funkcióval) , már jóval kisebb lett a táblázat mérete MBban így működik egy hagyományos Pivot tábla.

Ez jelenleg jó megoldás, de még nem vagyok benne biztos, hogy év végéig is elég lesz (eddig csak 4 hónap adata van benne)

(#31613) rozsa89 válasza Delila_1 (#31597) üzenetére


rozsa89
újonc

Szia Delila!

Nagyon szépen köszönöm a segítséget.
:)) Nagyon örülök neki!!! :))

Sajnos nem volt időm előbb fellépni.
Annyit szeretnék kérdezni ezzel kapcsolatban, hogy ilyeneket hol és melyik könyvből, vagy honlapról érdemes tanulni. Sajnos hiába látom a képletet, attól még nem értem. Szeretném megérteni, hogy legközelebb egyedül is menjen és tudjam, hogy mit miért. Már ha nem gond.

Még egyszer nagyon szépen köszönöm! :DD

Üdvözlettel: rozsa :)

Egy tudásra szomjazó... :)

(#31614) Delila_1 válasza rozsa89 (#31613) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. :)

Sokat kell nézegetni a súgóban a függvényeket, és próbálkozni is érdemes velük. Az Excel fórumokon is tanulhatsz, meg a YouTube-on.

="S1-"&KÖZÉP(A2;3;6)*1&"/"&DARABTELI(A$2:A2;"*" & KÖZÉP(A2;3;6) &"*")

Ebben a képletben az & jellel fűzünk össze különféle adatokat.

"S1-" ez egy meghatározott szöveg

KÖZÉP(A2;3;6)*1 Ez az A2 szövegének a közepe, a 3. karaktertől kezdve 6 karakter hosszan. A *1 azért kell, mert a szövegnek a közepe is szöveg, a szorzással számmá alakítjuk. Nem feltétlen szükséges.

"/" szintén meghatározott szöveg

DARABTELI(A$2:A2;"*" & KÖZÉP(A2;3;6) &"*") ennek a KÖZÉP részét már tudod, az elé- és mögé tett "*" azt határozza meg, hogy a DARABTELI függvénnyel olyan adatokat akarunk megszámlálni a tartományban (A$2:A2), amelyekben szerepel a középrész, függetlenül attól, hogy a cellák teljes tartalma-e az érték, vagy csak része.

A DARABTELI függvényben szereplő $ jel megértéséhez olvass utána a relatív-, fix-, és vegyes hivatkozásoknak.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31615) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem.
Van egy ilyen adattábla:
- az A-oszlopban ismétlődő számsorok vannak
- a B-oszloban tetszőleges számok vannak
- a C-oszloba már én írtam függvényt: =HA(B2=B1;C2+D1;C2)
csupán azt csinálja, hogy az A-oszlop azonos számsorozatai mellett összegzi a B-oszlop értékeit
- az X-oszlopban az van amit szeretnék, azaz hogy az előzőleg is összegzett B-oszlopok elemeit a legelső helyre kerüljön az A-oszlop ismétlődő számsorozatain belül.

Lehetőleg 1 függvénnyel, nem kell C és X-oszlop is, vagy-vagy.

(#31616) ktomee válasza huan (#31615) üzenetére


ktomee
csendes tag

Szia,

Szerintem a c oszlopot el is hagyhatod a SZUMHA függvénnyel.

Valahogy így: =SZUMHA(a:a;A2;b:b)

(#31617) huan válasza ktomee (#31616) üzenetére


huan
őstag

Szia!
Tökéletes!
Köszönöm! :R

(#31618) South Velen


South Velen
addikt

Sziasztok!

Egy SOS de remélhetőleg egyszerű kérdésem lenne.

Hogy összegzem több munkalap adatait ha ugyanabban a cellában vannak az összegzendő adatok?

Köszönöm elore is.

(#31619) South Velen válasza South Velen (#31618) üzenetére


South Velen
addikt

Megoldva.

(#31620)



addikt

Sziasztok!

Az alábbi formulát szeretném beírni B oszlopba

B1 --> sum(A1)
B2 --> sum(A1:A2)
B3 --> sum(A1:A3)
B4 --> sum(A1:A4)
etc

Hogy tudom a legegyszerűbben megoldani?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#31621) Delila_1 válasza (#31620) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

=szum(a$1:a1)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31622) válasza Delila_1 (#31621) üzenetére



addikt

lool, köszi
tipikus túlbonyolítás részemről már valamilyen index függvényben gondolkoztam :)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#31623) Delila_1 válasza (#31622) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31624) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

Sziasztok!

itt off topic, de ez a téma áll legközelebb google táblázatokhoz.

Tudnak az egy accunton lévő, külön álló táblázatok együtt működni, úgy mint az excelben?

Megpróbáltam ugyan azzal struktúrával hivatkozni az egyik táblában a másikra de azt mondja, hogy a "rendszer elemzési hibát talált a képletben"

Valakinek van esetleg erre megoldása? (sorokat kéne egy feltétel alapján átmásolni, egy másik táblába/fájlba)

(#31625) rozsa89 válasza Delila_1 (#31614) üzenetére


rozsa89
újonc

Szia! :)

Köszönöm szépen! :)) Így már érthetőbb az egész.
Most már tudom, hogy hogyan kell több függvényt összekapcsolni. ;) Ezt nem tanították... Csak egyesével.... És azokból is a legalapvetőbbeket.

Egy tudásra szomjazó... :)

(#31626) Delila_1 válasza rozsa89 (#31625) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

:)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31627) Dr V


Dr V
őstag

Sziasztok!

Power queryben csinálok egy lekérdezést egy az excelen belül lévő táblázatből. A táblázat 1X6os méretű, kevés adattal.
Mihelyst előjön a query ablaka vagy egyéb queryt érintő műveletet szeretnék csinálni, egyből fagy a program és percekig karikázik a kurzor.
Mit kell beállítani, h dolgozni is tudjak a programmal? A gépem I5, 8gb ram...

(#31628) Mindless


Mindless
tag

Sziasztok!

Egy raktár excelt kell továbbfejlesztenem.

Röviden a lényege az lenne, hogy egy táblán bekerülnek a termékek a raktárba soronként, különböző beszerzési árakon.

Ezt a kiadási oldalon a rendszernek össze kellene szednie soronként és a megfelelő mennyiséget a megfelelő árral összepárosítania, hogy a megfelelő index hozzáadásával eladási árat tudjak belőle számolni.

Bevét

Kivét

Előre is köszi.

Jó hétvégét.

Üdv,
Pali

(#31629) Fferi50 válasza Mindless (#31628) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ha ez ilyen egyszerű lenne...
"kiadási oldalon a rendszernek össze kellene szednie soronként és a megfelelő mennyiséget a megfelelő árral összepárosítania"
Milyen elvet használtok a készlet kiadásnál FILO,FIFO,LIFO, ÁTLAGÁR???
Szerintem kellene egy egyértelmű termék azonosító oszlop mindkét táblába, mert név alapján nem feltétlenül lehet azonosítani (pl. Coca-Cola lehet 0,33, 1,5, 2 kiszerelés, de akár rekeszes is, sörről nem is beszélve).

Üdv.

(#31630) Mindless válasza Fferi50 (#31629) üzenetére


Mindless
tag

Szia.
Ital és snack automatákról van szó.
Eddig az ár nem volt változó elég volt a mennyiségeket kivonni. De most új termékek kerültek be a rendszerbe ahol már változni fog az ár is gyakrabban.
Nekem az a fontos hogy nyereséget tudjak számolni. De ugye gépenként változhat az eladási ár és a beszerzési forrás alapján a beszer ár is.
Számomra bármilyen megoldás jó ami alapján összegszerűen tudom követni a gépbe töltött árukat. A bevételből úgyis tudom a haszonkulcsot számítani.
Erre keresek megoldást.
Köszi.

(#31631) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

Korreláció számításban szeretném kérni a segítségeteket.

Egy bizonyos dolog hasznosságát 1-5-ig értékelhették az emberek (1=egyáltalán nem hasznos, 5=nagyon hasznos). Vannak a férfiak, akik 1-es számot kaptak a táblázatban és vannak a nők, akik 0-át.

Korrelációt vontam a kitöltők neme és aközött, hogy ki hány pontra értékelte az 1-5-ös skálán a dolog hasznosságát.

Ha a korrelációra az jött ki, hogy mínusz 0,34, az mit jelent? Azt, hogy a férfiak kevésbé ítélik hasznosnak a dolgot, vagy azt, hogy a nők ítélik kevésbé hasznosnak?

[ Szerkesztve ]

(#31632) Fferi50 válasza Mindless (#31630) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

"De ugye gépenként változhat az eladási ár és a beszerzési forrás alapján a beszer ár is."

Éppen ezért kérdeztem, hogy milyen értékelési elveket kívánsz érvényesíteni. Mert nem mindegy, hogy a 100 Ft-ért beszerzett árut adod el 120 Ft-ért, vagy a 130 Ft-on beszerzettet.
Választható lehetőségek:
FIFO: mindig a legkorábban beszerzett termékből történik az értékesítés (vagyis a legrégebben raktáron levőt tekintjük eladottnak).
LIFO: mindig a legutolsó beszerzésből értékesítünk (azaz a legfrissebb terméket adjuk el).
ÁTLAG: a készleten levő termékek alapján átlagárat számolunk és ezen az áron értékeljük az eladott terméket.

Ebből következik, hogy az elszámolás módja befolyásolja az adott időszak eredményességét.

Üdv.

(#31633) Mindless válasza Fferi50 (#31632) üzenetére


Mindless
tag

Bocsánat, nem tudtam megfelelően értelmezni az előző üzenetedet.

Ebben az esetben FIFO. :)

(#31634) Brandynew válasza Brandynew (#31631) üzenetére


Brandynew
őstag

Valaki? :U

(#31635) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni a lenti táblázattal kapcsolatban.
Ez egy költségvetéshez hasonló tábla lenne dátumokkal(A), bevételekkel(B) és kiadásokkal(B).
A C-oszlopban egy kategóraijelölő szócska, ami lehet:
fizu,rezsi,extra,bolt,kocsi,bank
Azt szeretném megoldani, hogy egy adott intervallumon belül összegezze az azonos kategóriaszócska melletti összegeket.
Pl. a képen:
2016.02.10 és 2016.02.16 között:
fizu= 100.000
rezsi= -36.810
extra= -1.960
bolt= -6.432
kocsi= -9.935
Egy A-oszlopbéli intervallumban szeretném összegezni kategóriánként a kiadás-bevételeket, amiből majd grafikont szeretnék készíteni, de szükséges lenne a kiadások összegezve.

(#31636) Vigec


Vigec
csendes tag

Sziasztok!

Szöget kellene visszaszámolnom háromszög oldalaiból. Elvileg van arkusz az excelben, csak gyakorlatban az enyémből hiányzik.
Találkozott már valaki hasonló jelenséggel? Kell hozzá, valamilyen kiegészítőt feltelepíteni?

(#31637) föccer válasza huan (#31635) üzenetére


föccer
nagyúr

Jelöld ki a felső sort és állíts be rá autoszűrőt. Válaszd ki a megfelelő dátumot és a kategória szerint rakd sorrendbe, majd részösszeggel tudod csoportosan összegezni az adott tételeket.

Lehet egyszerűbb lenne külön vezetni minden hónapra a táblázatot és akkor egy szumha megoldást jelent.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#31638) huan válasza föccer (#31637) üzenetére


huan
őstag

Köszi!
A második megoldás, miszerint minden hónap külön tábla, egyszerűbb.
Valamit nem értek viszont.
Ha a SZUMHA tartománya a C-oszlop, és kritérium a C, összegtartomány viszont a B, akkor ezt adja:

Fizuból pl.1db van a táblázatban, a SZUMHA-ja miért nem 100.000 és miért 32.670?

(#31639) ktomee válasza huan (#31638) üzenetére


ktomee
csendes tag

Az összegtartomány is az oszlop legyen: b:b

(#31640) huan válasza huan (#31638) üzenetére


huan
őstag

Sorry, bénázok...
az összegtartomány nem csak a B, hanem a B B oszlop
Köszi :R

Megelőztél :))

[ Szerkesztve ]

(#31641) lappy válasza Vigec (#31636) üzenetére


lappy
őstag

2007-es excelben alapból benne van. Milyen exceled van?

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#31642) lenkei83


lenkei83
tag

Sziasztok!

Lehet valahogyan tesztelni a Workbook_Open eseményt? Valamiért ha megnyitom a táblát, rögtön elszáll az Excel. Nem a kód akad ki, hanem lefagy az Excel és hibakeresést indít.
Tudom melyik esemény a "hibás" és az az érdekes, hogy ha kiveszem a Workbook_Open-ből és normál módon futtatom vagy akár Workbook_SheetChange-el, működik rendesen.
Egyébként maga a kód ami futna, ribbon button enable/disable funkcióhoz kapcsolódik, szóval nem egy bonyolult valami.

Sub EnableDisableRibbonButtons()

If Munka8.Range("B2") = "" Or Munka8.Range("J2") = "" Then
Call RefreshRibbon(Tag:="buttongroupx")
Else
Call RefreshRibbon(Tag:="*")
End If

End Sub

Szóval van valami debug mód Workbook_Open-hez? :F

Köszi & üdv.:
P.

[ Szerkesztve ]

(#31643) Fferi50 válasza lenkei83 (#31642) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ha az eseménykezelő első (vagy valamelyik) sorába beírod a STOP utasítást, akkor ott megáll a program - viszont DEBUG módban nem hajtódik végre a ribbonra vonatkozó utasítás, helyette hibaüzeneteket kapsz, amíg végig nem fut a ribbonos rész.
Szerintem az lehet a probléma, hogy nyitáskor még nincs betöltve a RIBBON, ezért nem tudja végrehajtani a műveletet, később viszont már megvan a megfelelő objektum hozzá.

A saját ribbont be kell tölteni egy általános modulba helyezett makróval, pl.
Sub RibbonOnLoad(ribbon As IRibbonUI)
Set rib = ribbon
End Sub

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#31644) lenkei83 válasza Fferi50 (#31643) üzenetére


lenkei83
tag

Szia!

Sub RibbonOnLoad bent van, emiatt nem lehet baja. Eddig még "safe módban" vagy "makró letiltás értesítéssel" meg tudtam nyitni, most már így sem.
Azt hiszem aludnom kell rá egyet. :)

Üdv.:
P.

(#31645) lenkei83 válasza Fferi50 (#31643) üzenetére


lenkei83
tag

CopyMemory objRibbon, lRibbonPointer, LenB(lRibbonPointer) pontnál akad ki jogosan... :)

Köszi a stoppos megoldást, ezt nem ismertem. :R

[ Szerkesztve ]

(#31646) Ricardo128


Ricardo128
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Meg tudná esetleg mondani valaki, hogy hogyan lehet több munkalapot egy lapra kinyomtatni? Hiába állítom be azt, hogy nyomtatás mindkét oldalra, nem csinálja. Adobe Readernél nincs probléma ugyanezen beállításokkal. Olvasgattam a magyar microsoft segítséget, de ott nem említ olyat, hogy egy lapra több munkalapot.

Előre is köszönöm! :R

gölmétcsül ©

(#31647) Roxy27


Roxy27
tag

Sziasztok,
kellene egy kis segítség:
- az egyik lapon van egy táblázat, aminek az egyik oszlopa 6jegyű számokat tartalmaz
- a másik lapon van az A oszlopban - jelenleg - 67 különböző 6 jegyű szám....
milyen képlettel lehetne keresni, hogy az adott 6 jegyű szám, szerepel e a főtáblában?
Vagy ki kellene iratni, hogy hol, vagy csak az egyezést, hogy melyek szerepelnek a táblázatban. Az is elég, ha a mellette levő oszlopba jönne egy IGAZ... és akkor már csak azokkal kellene foglalkoznom.

Köszi :R

Hogy egyszerűbb legyen...Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=roxy27

(#31648) Delila_1 válasza Roxy27 (#31647) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

FKERES, DARABTELI, vagy HOL.VAN függvényekkel megoldható

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31649) lenkei83


lenkei83
tag

Sziasztok!

Workbook_open eseménybe be van ágyazva egy module-ban lévő kód ami egy egyszerű munkalap védelem. Viszont valamiért munkafüzet megnyitásnál átugrik a soron és nem fut le a kód.
Olvasgattam fórumokon, de nem találtam értelmes választ.

Valakinek valami ötlet?

Üdv.:
P.

Private Sub Workbook_Open()
protect
End Sub

Sub protect()

Dim ws As Worksheet

Application.EnableEvents = False
Application.ScreenUpdating = False

Munka2.AutoFilterMode = False
Munka3.AutoFilterMode = False

Munka2.Range("A5:Y" & Munka2.Range("A5").End(xlDown).Row).AutoFilter
Munka3.Range("A1:D" & Munka2.Range("A1").End(xlDown).Row).AutoFilter

Range("year").Locked = False
Range("month").Locked = False
For Each ws In Worksheets
ws.protect AllowFormattingCells:=True, AllowFiltering:=True, UserInterfaceOnly:=True, DrawingObjects:=True, contents:=True, AllowUsingPivotTables:=True
Next

Munka1.EnablePivotTable = True
Munka1.protect contents:=True

Application.EnableEvents = True
Application.ScreenUpdating = True

End Sub

(#31650) Delila_1 válasza lenkei83 (#31649) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

STOP a protect meghívása elé!

Nem kellene ilyen makrónevet adnod. Legyen inkább pl. MyProtect.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.