Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31501) robull5


robull5
csendes tag

Sziasztok, bocsánat hogy zavarok de ha valaki tudna egy gyors segítséget azt megköszönném, ha találkozunk kap egy tábla csokit.

Nos kérdésem a Munka1-ben vannak adataim A1-E120
"A" oszlop Név, "B" lakcím, C" utca, "D" szám "E" ajtó. mondjuk de ugyanezen ember többször is szerepel a listában (csak szemléltetés nem emberek vannak a listában) pontosan 6-szor ismétlődik.

Én a Munka2-ben az A oszlopban mondjuk az A2 szimpatikus itt szeretnék egy legördülő listát és a 120 emberből kiválasztom Kisi Pistit akkor egyrészt kiírja az A oszlopba 6-szor Kis Pistit és mellé automatikusan B, C, D, E oszlopba hozza a mellette lévő adatokat. Tehát én az összes Kis Pisti adatait ki akarom iratni, nem csak egyét (és munka1-et "A" oszlopát nem akarom ABC-be rendezni mert vannak közte bizonyos sorok amik kellenek másra). Választó listát tudok csinálni, csak nem tudom hozzátársítani a B,C,D,E adatokat.Valaki tud ebben segíteni? Üdvözlettel Robi

(#31502) Fferi50 válasza robull5 (#31501) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

A 2. és további oszlopok értékeit az FKERES függvény használatával rendelheted hozzá a találathoz:

A B2 cella képlete =FKERES($A2;Munka1!$A$1:$E$120;2;0)
A C2 cella képlete =FKERES($A2;Munka1!$A$1:$E$120;3;0)

és így tovább.

Ha viszont van fejléc mindkét munkalapon, akkor egyszerűsödik a képlet a HOL.VAN függvény használatával:
A B2 cella képlete:
=FKERES($A2;Munka1!$A$1:$E$120;HOL.VAN(B$1;Munka1!$A$1:$E$1;0);0)
Ez végighúzható a többi oszlopon és a sorokon egyaránt.

Ha viszont többször is előfordul a keresési érték és a mellette levő értékek esetenként mások, akkor bonyolultabb lesz a keresés, mert mindig az előző találat utáni tartományban kell a következő keresést indítani az FKERES 2. paraméterében. Ehhez a Darabteli függvénnyel meg kell számolni, hány találat volt már. Ma este már nem mennék bele ennek a képletnek a meghatározásba, de volt már ilyen mintám, majd körülnézek a gépen.

Üdv.

(#31503) fila


fila
senior tag

munkalapot szeretnék elrejteni,
ez nem nehéz,

de meg lehet azt csinálni, hogy csak jelszóval lehessen felfedni?

Előre is köszi a segítséget.

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#31504) Fferi50 válasza fila (#31503) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

A VBA nézetben (amelyre Alt+F11 visz át) a Properties ablakban (ha nem látod, akkor F4 előhozza) a munkalap Visible tulajdonságát xlVeryHidden -re kell állítani - ebben az esetben a felhasználó nem is látja a munkalap listákban sehol. Így felfedni is csak akkor tudja, ha tudja, hogy létezik ilyen munkalap.

Jelszavas felfedést csak makróval lehet megoldani: Írsz egy makrót, amiben bekéred a jelszót, ha egyezik, akkor felfeded a munkalapot. Jelszóbekérés az Inputbox tulajdonsággal lehetséges. Ezt a makrót egy vezérlőhöz, vagy billentyű kombinációhoz rendeled.

Viszont ha csak magadnak szeretnéd ezt a munkalapot használatra, akkor az első verzió szerintem megfelel. Más kérdés, hogy gyakorlott exceles ettől azt még gyorsan felfedi (a jelszós megoldásnál is!).
Persze nehezíthető a dolog munkafüzet védelemmel...

Üdv.

(#31505) fila válasza Fferi50 (#31504) üzenetére


fila
senior tag

Köszi, az első megoldás is jobb mint az egyszerű elrejtés.
Bár a nem elrejtett munkalapon kiderül a munkalap léte a hivatkozások miatt.

Makró számomra teljesen ismeretlen dolog.

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#31506) bsasa1


bsasa1
csendes tag

Sziasztok!

Ha jól tudom az excel cellák úgy is hivatkozhatóak, hogy a "sorszámukat" adom meg. Erre gondolok: A1=1, B1=2, C1=3...
Nem tudja véletlenül valaki, hogy vba-ban hogyan tudom ezt az értéket lekérdezni, anélkül hogy számolni kelljen?

Köszi,
bsasa

(#31507) Fferi50 válasza bsasa1 (#31506) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ilyen lehetőség a VBA-ban szerintem nincs. (De igazából nem is látom a szükségességét, hiszen a "hagyományos" címzéssel is megtalálható a cella).
Ugyanakkor működik a Tartomány, vagy akár munkafüzet cells(x) = akármi értékadás, de a cells(x).address és minden tartományhoz kapcsolódó tulajdonság és metódus.

Üdv.

(#31508) robull5 válasza Fferi50 (#31502) üzenetére


robull5
csendes tag

Szia Feri, gyönyörű a képlet ami írtál megfelelően működik, egy szépséghibája van (ahogy írtam) ha kiválasztom a Ferit :) akkor valamiért csak 1 Ferit mutat, és nem hozza az összes 6-ot a mellette lévő adatokkal együtt (vagy ha 8 Anita van akkor mind a 8-at hozza elő egy kattintásra). 1-re tökéletesen működik.
Lehetséges ezen segíteni? Üdv Robi
[L:/dl/upc/2016-05/11/241317_imruk1loipnrb6uh_feri.jpg](IMG:/dl/upc/2016-05/11/241317_imruk1loipnrb6uh_feri.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

[ Szerkesztve ]

(#31509) Fferi50 válasza robull5 (#31508) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ahogyan írtam, természetesen van arra - egy jóval bonyolultabb - képlet, hogy minden tételt kihozzon, csak meg kell keresnem a fájlt. Annyit még árulj el lsz. hogy az egymás alatt levő sorokban hogyan szeretnéd látni, az A oszlop marad üres, de B-F oszlopban annyi sor van kitöltve, ahány tétel van, vagy az A oszlop is legyen kitöltve?
Lehet kicsit hosszabb lesz a dolog, ezért légy türelmes.

Üdv.

(#31510) Delila_1 válasza robull5 (#31508) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szerintem egyszerűen tegyél a címsorba autoszűrőt, amiben kedved szerint szűrhetsz a különböző nevekre, akár többre is.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31511) Fferi50 válasza robull5 (#31508) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ide feltöltöttem azt a mintát, ami megteszi, amit szeretnél.
A képleteket megtalálod külön is kimásolva.

Üdv.

(#31512) robull5 válasza Fferi50 (#31511) üzenetére


robull5
csendes tag

Ferenc, köszönöm szépen amit küldtél, belelátsz a gondolataimba :) Én nem vagyok ekkora nagy excel guru, de lenyűgözött ez a 1,5 soros képernyő hosszúságú képlet :) amely teszi a dolgát mint a gép. Teljesen "kielégítettél" vele.Hogyan juttathatom el a tábla csokit? Köszönettel Robi

(#31513) Fferi50 válasza robull5 (#31512) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

A köszönet éppen elég. A tábla csokit pedig majszold el Te helyettem, majd én is előveszek egyet a készletből.
(Mint írtam, ez egy korábban már elkészített alapra épült, csak meg kellett találni és testreszabni.)

Üdv.

(#31514) spe88


spe88
senior tag

Hello,

Olyat tudok csinalni, hogy egy adott oszlop ures cellaiba irjon 1-et egy fuggveny, de ugy, hogy ne kelljen semmi segedoszlopot letrehoznom?

Koszi

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#31515) Delila_1 válasza spe88 (#31514) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nem kell függvény.

Kijelölöd a tartományt, amiben az üres cellák vannak. Ctrl+g-re bejön az Ugrás menü. Ott Irányított gomb, majd Üres cellák. Kijelöli az üres cellákat, amik közül az első lesz aktív. Nem szünteted meg a kijelölést, hanem beírsz egy 1-est, és Ctrl+Enterrel beviszed, egyszerre az összes kijelölt helyre.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31516) spe88 válasza Delila_1 (#31515) üzenetére


spe88
senior tag

Köszi, erre nem is gondoltam. Gondolom ez működik makróban is ezen az elven. Jól mondom?

Adott tartományban (fejléc) adott szöveget megkeres és ahol megtalálta, abban oszlopban keresné az üres cellákat.

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#31517) Delila_1 válasza spe88 (#31516) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Igen. Match függvénnyel megkeresed az oszlopot, és annak az utolsó kitöltött celláját. Kijelölöd a tartományt, és a

Selection.SpecialCells(xlCellTypeBlanks) = 1

sor már be is írja.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31518) bsasa1 válasza Fferi50 (#31507) üzenetére


bsasa1
csendes tag

Köszi, igazából csak elméletben merült fel a kérdés, hogyan lehetne a cellának ezt a tulajdonságát számolás nélkül megkapni. Gyakorlati haszna valóban nem sok lenne, csak most tanultunk a kollégákkal VBA-t, és pár dolgot már tudunk, sokat viszont még nem :)

(#31519) spe88 válasza Delila_1 (#31517) üzenetére


spe88
senior tag

Azt hiszem, már is előjött egy lehetséges programhiba! :)

Szóval, az adott oszlopban, ha az utolsó sorba (sorokba) is kellene írnia makrónak egyest, akkor azt nem találja meg, hiszen nincs kitöltve, a tartományban nincs benne. Valahogy úgy kellene csekkoltatni, hogy mekkora tartományban keresse meg az üres cellákat, hogy a fejlécben egy másik nevű oszlopra keres és abban keresné meg az első üres cellát és akkor az már biztos, hogy jó lesz, mert abban oszlopban mindenhol van érték az első üres celláig.

Ezt, hogy oldanád meg? Csak most tanulgatom ezt az egészet, de nem egyszerű. :)

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#31520) Delila_1 válasza spe88 (#31519) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Range("D2:D" & Range("E" & Rows.Count).End(xlUp).Row).Select
Selection.SpecialCells(xlCellTypeBlanks) = 1

Itt a D oszlop üres celláit tölti ki az E oszlop alsó kitöltött sora szerint.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31521) Delila_1 válasza spe88 (#31519) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Másképp:

Sub Egyes()
Dim oszlop, usor As Long

oszlop = Application.Match("Cím1", Rows(1), 0)
usor = Range("E" & Rows.Count).End(xlUp).Row
Range(Cells(2, oszlop), Cells(usor, oszlop)).Select
Selection.SpecialCells(xlCellTypeBlanks) = 1
End Sub

A Cím1 szöveget keressük az első sorban.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31522) Delila_1 válasza Delila_1 (#31521) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A Select-et kiküszöbölve:

Sub Egyes()
Dim oszlop, usor As Long

oszlop = Application.Match("Cím1", Rows(1), 0)
usor = Range("E" & Rows.Count).End(xlUp).Row
Range(Cells(2, oszlop), Cells(usor, oszlop)).SpecialCells(xlCellTypeBlanks) = 1
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31523) Declare


Declare
őstag

Sziasztok!

Segitettek mar többször, ujra lenne egy macros kerdesem :B

Van egy ilyen macrom, ami szepen teszi a dolgat, ahogy kell:

Sub myDeleteRows()
Dim MyCol As String
Dim i As Integer
For i = 1 To Range("A" & "1353").End(xlUp).Row Step 1
If Application.WorksheetFunction.CountIf(Range("H" & i & ":H" & i), "Charge") > 0 Then
Range("A" & i).EntireRow.Delete
End If
Next i

End Sub

Ezt szeretnem ugy atalakitani (csak nem sikerül, pedig szerintem nem lehet nehez :( ), hogy keresse a "Charge" ertekeket a H oszlopban es ha talal egyet az "i-edik" sorban, akkor masolja az "E13" - "AB14" tartomanyt az "E(i)" - "AB(i)" tartomany helyere :F

Elöre is köszi :R

(#31524) Declare válasza Declare (#31523) üzenetére


Declare
őstag

Megvan :B nem er nevetni :D

Sub copy()
Dim MyCol As String
Dim i As Integer
For i = 1 To Range("A" & "1353").End(xlUp).Row Step 1
If Application.WorksheetFunction.CountIf(Range("H" & i & ":H" & i), "1") > 0 Then
Range("E13:AB14").copy Range("E" & i & ":AB" & i + 1)
End If
Next i

End Sub

ha esetleg van egyszerübb megoldas es van valakinek ideje/kedve leirni, szivesen olvasnam el ettöl függetlenül, hogy ez most müxik :B :R

(#31525) Spet


Spet
addikt

Sziasztok,

Egyszerű kérdéssel fordélnék hozzátok. Ezreléket (‰) szeretnék beállítani excelben, így az lenne a kérdésem, hogy a szám/egyéni mezőbe mit kell beírnom (képlettel számíttatott értékek, nem szeretném végig pötyögni)? Válaszokat előre is köszönöm.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#31526) Delila_1 válasza Declare (#31524) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Néhány megjegyzés:

A makró címének ne adj VBA kulcsszót (copy).
Deklaráltál egy MyCol változót, amit később nem használsz fel (apró dolog, nagyobb baj lenne fordítva).
A for-next ciklusnál alapérték az 1-es lépésköz, ezért nem kell kiírni.
Ha az A oszlop utolsó értéke >=13, akkor a másolt E13:AB14 tartomány felülírja a vizsgált H oszlop értékét.
Nincs szükség a függvényre, hiszen 1 cella értékét vizsgálod, nem egy tartományét.

Sub Masolas()
Dim i As Integer
For i = 1 To Range("A1353").End(xlUp).Row
If Range("H" & i) = "1" Then Range("E13:AB14").Copy Range("E" & i)
Next i
End Sub

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31527) Delila_1 válasza Spet (#31525) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A cellaformátum legyen pl. # ##0" ‰", ahol a ‰ jelet úgy adod meg, hogy nyomva tartod a bal Alt-ot, a számbillentyűzeten pedig bepötyögsz 0137-et.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31528) Spet válasza Delila_1 (#31527) üzenetére


Spet
addikt

Köszönöm kézzel beírt értéknél működik, viszont számított értéknél, pl 1,14%-nál ami ugyebár 11,4‰ lenne, rögtön 0‰-é váltja. (lehet az a baj, hogy általános cellákból ván számítva és nem szám cellaként vannak beállítva?)

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#31529) Delila_1 válasza Spet (#31528) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szorozd a tartományt 10-zel. Beírod a 10-et egy üres cellába, Ctrl+c-vel másolod, kijelölöd a felszorzandó tartományt, jobb klikk, irányított beillesztés, szorzás.

Az újonnan bevitt celláknál már eleve a képletben legyen a szorzás.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31530) DS39


DS39
nagyúr

a DARABTELI függvénynek lehet több kritériumot megadni, plusz feltételt?

azt szeretném megoldani, hogy adott C oszlop benne számok, a darabtelinek megadtam hogy nézze az egész C oszlopot, és kritériumnak egy adott értéket. ez eddig rendben is van. de szeretnék egy plusz feltételt is, ha pl. a C3 cella értékét akkor számolja, ha a B3-ban egy másik adott érték szerepel. a lista nem rendezett, és később változik, hogy miből mennyi van, ezért nem tudok szűkített tartományt megadni neki, csak úgy ha rendezem B oszlop szerint, és mindig újradefiniálom a tartományt.

remélem érthetően írtam le.

azt is el tudom képzelni, hogy van erre a problémára egy másik, okosabb függvény is.

[ Szerkesztve ]

(#31531) Delila_1 válasza DS39 (#31530) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nézd meg a DARABHATÖBB függvényt!

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31532) DS39 válasza Delila_1 (#31531) üzenetére


DS39
nagyúr

Köszönöm, ezzel sikerült. :R

(#31533) Delila_1 válasza DS39 (#31532) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nincs mit. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31534) rebb


rebb
tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem.
Van két táblázatom (A és B)
A B-ben lévő időket kellene lecserélnem az A-ban lévőkre, de hiába idő formátum mindkettő, mégsem egyforma (a B-ben lévő a szerkesztő lécben 6:30:00-nak látszik az A-ban lévő meg csak 06:30-nak)
Ha duplán bele kattintok az A-ban lévő időre, akkor átíródik a megfelelő formátumra, de 12000 cellánál ez kicsit soknak tűnik.
Valami megoldást esetleg tudna valaki, hogy egyszerűbb legyen?

Készítettem egy xls-t, ami mindkét formátumot tartalmazza, ha esetleg a fenti írásom egy kicsit kusza lenne.
https://drive.google.com/open?id=0B77CHvUPfVf0TjBhMlhJYkRlNFU

Köszönöm szépen.

(#31535) #36268800


#36268800
törölt tag

[Excel 2007]

Sziasztok!

Hogyan tudok négyzetkilométert megadni egyéni formátumnál? Tehát arra vagyok kíváncsi, hogy ha beírom a szám után, hogy " km2", a 2 hogyan kerül felső indexbe anélkül, hogy ki kellene keresnem a karaktertáblából, vagy a Word-ből kellene kimásolnom? Van erre valamiféle "sup" parancs, vagy ilyesmi?

Köszönöm előre is!

(#31536) Delila_1 válasza #36268800 (#31535) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szerintem csak kikeresni tudod, a Windsor BT font tartalmaz ilyent.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31537) Musuz


Musuz
csendes tag

Hello

Segítséget szeretnék kérni valószínűség számításban.
Kép 1:

Kép 2:

Remélem érthető!

Köszönöm!

(#31538) föccer válasza Musuz (#31537) üzenetére


föccer
nagyúr

Ezt most ugye te se gondoltad komolyan?

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#31539) Musuz válasza föccer (#31538) üzenetére


Musuz
csendes tag

De,komolyan gondoltam a lényegét,csak nemtom,hogy megvalósítható-e.
A meglévő adatok alapján kellene a legvalószínűbb számokat megsaccolni 1 és 999 között a következőkhöz:
Front wing:
Rear wing:
Engine:
Brakes:
Gearbox:
Suspension:

Ha van rá vmi megoldás,örömmel fogadnám.
Köszönöm!

(#31540) #36268800 válasza Delila_1 (#31536) üzenetére


#36268800
törölt tag

Akkor ezek szerint ilyesmiket nem lehet nagyon paraméterezni? Gondoltam különben. :D Na hátha ilyen apróságok is felkeltik majd a fejlesztők figyelmét... :)

(#31541) detroitrw válasza Musuz (#31539) üzenetére


detroitrw
addikt

Szerintem ehhez sokkal több info kellene, hogy valamilyen szinten "használható" adathalmazt kapjál

ill. pályákra lebontva kellene legalább ennyi variáció mint amennyit itt felsoroltál
nagy valószínűséggel akkor is kellene pluszba egy tapasztalati tényező pályánként az adott beállításra

(#31542)



addikt

Sziasztok!

Van egy templatem, amin szeretnék picit automatizálni, mert nagyon fárasztó kézzel backsolvolgatni...

Valahogy így néz ki:

A oszlopban egymás alatt vannak random számok (értékként)
B oszlopban vannak formulák egymás alatt, amik az A oszlopban lévő párjukra hivatkoznak

Azt kéne csinálni, hogy én mondjuk C1-be beírom, hogy '100'. És akkor az excel az A oszlopban lévő számokat úgy állítja be, hogy mellettük a B oszlopban minden cella '100' legyen.

A sorok egymástól függetlenek. Szóval A1-B1 páros és A2-B2 egymástól független.

Target solverrel meg tudom csinálni, de egyesével kell minden alkalommal és 32 párocskával naponta többször eljátszani elég fárasztó.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#31543) válasza (#31542) üzenetére



addikt

Jólvan, közben rájöttem, hogy solverrel meg tudom csinálni. :)

Ha esetleg van valakinek egyszerűbb vagy elegánsabb megoldása, azért kíváncsi vagyok.

szerk: viszont jó lenne, ha solverben be tudnám állítani, hogy csak X tizedesjeggyel dolgozzon, mert az is fontos lenne. Erre van esetleg mód? Globálisan excelben nem szeretném átállítani, csak ezen az egy dolgon kéne lekorlátozni.

[ Szerkesztve ]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#31544) ktomee válasza ktomee (#31405) üzenetére


ktomee
csendes tag

Van esetleg valakinek ötlete, a fenti kérdésemre.
Csatolok egy minta fájlt, hogy miről is lenne szó:

[link]

A feladat az lenne, hogy a Január, Február és Március sheeteken lévő adatokat szeretném összesíteni egy PIVOT táblába, lehetőleg úgy hogy ne kelljen egy sheetre másolnom, mivel a sheetek egyesével kb 30 MB-s fájlokban vannak.

Van valakinek valamilyen ötlete erre Ecel 2016ban?

Előre is köszi minden segítséget.

(#31545) bigsee


bigsee
addikt

Sziasztok! Kaptam egy PDF fájlt, amibe bevan ágyazva két xls. Ezeket hogyan lehet ebből kiexkaválni? Légyszi segítsetek, nem lelem a megoldást! Köszi!

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#31546) föccer válasza bigsee (#31545) üzenetére


föccer
nagyúr

Keress online konvertereket pdf2doc vagy pdf2xls néven. Sok reményt ne fűzz hozzá, lehet egyszerűbb és gyorsabb lesz felgépelni és megformázni. Az ingyenes verziók kb semmit sem tudnak kezdeni az táblázatokkal, pláne, ha magyar nyelven van. párszor csináltam ilyt, annyi hibát rakott bele, hogy újra kellett gépelnem. Profi, fizetős cuccot még nem hazsnáltam.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#31547) bigsee válasza föccer (#31546) üzenetére


bigsee
addikt

Ettől féltem, köszi! Maga a Reader erre nem alkalmas, ugye?!

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#31548) föccer válasza bigsee (#31547) üzenetére


föccer
nagyúr

A Reader biztosan nem, mert az csak olvasni tudja a fájlokat, de szerkeszteni nem.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#31549) detroitrw válasza bigsee (#31547) üzenetére


detroitrw
addikt

látni kéne hogy milyen beágyazásról van szó
ha simán ki tudod jelölni a szöveget akkor biztos át lehet ültetni (ilyenkor érdemes oszloponként másolni a tartalmat), max előtte formázni kell

(#31550) Declare válasza Delila_1 (#31526) üzenetére


Declare
őstag

:R :R
Köszönöm szepen! (A kod javitast es a tanacsokat is!!)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.