Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31051) Reinhardt


Reinhardt
őstag

Hello,

Kene egy olyan makro, ami 5-6 elore megadott szoveg kozul random kivalaszt egyet es beirja a kovetkezo sorba miutan irtam valamit. Tehat mint egy chat program. Az se lenne rossz, ha mondjuk zold lenne amit en irok, es kek amit o, esetleg jobbra zart az enyem balra az ove. Excel 2016. Megoldhato?

Koszi

[ Szerkesztve ]

(#31052) stumpjumper


stumpjumper
csendes tag

Sziasztok!

A lap jobb oldalára hogyan tudok oldalszámot rakni?

(#31053) róland válasza stumpjumper (#31052) üzenetére


róland
veterán

Fejléc/lábléc jobb oldali részén kell beszúrni az oldalszámozást.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#31054) róland


róland
veterán

Excel 2007-ben az alább problémára keresem a megoldást (lehetőleg makró nélkül):

Adott táblázat adott sorában legördülő listában szereplő adatokból lehessen választani. S a választási listában ne legyenek üres sorok.

Pár kép, hogy miről is van szó.

Adatérvényesítésnél hiába jelölöm be az "Üres cellák mellőzése" opciót:

[link]

Akkor is tele lesz üres cellával a választólista:

[link]

DE VALÓJÁBAN ILYEN LISTÁT SZERETNÉNK:

[link]

Az adott névhez tartozó adatok "dinamikusan" változnak. A név alapján generálódik, hogy az adott sorban milyen adatok közül lehet választani.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#31055) student


student
őstag

Hello
azt hogy tudom beállítani

hogy ha beírok pl. 1-est a cellába akkor az váljon pirossá
ha 2-est akkor kék stb

?

(#31056) róland válasza student (#31055) üzenetére


róland
veterán

Feltételes formázás/Új szabály/Csak az adott tartalmú cellák formázása. S minden színt külön be kell állítani az összes kívánt cellára. (Legegyszerűbb, ha a kijelölt adattartományra egyszerre megcsinálod az összes kívánt szabályt.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#31058) Delila_1 válasza Reinhardt (#31051) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Egy eseményvezérelt makróval megoldható. Ehhez kell pár adat.

– Melyik cellákban van a 6 adat, amit véletlenszerűen be akarsz íratni?
– Mindig 1 cellába írsz be, vagy pl. egy oszlopba?
– A karakterek, vagy a háttér színe legyen kék, ill. zöld?

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31059) Reinhardt válasza Delila_1 (#31058) üzenetére


Reinhardt
őstag

1. Ahol a legegyszerubben megoldhato, lehet barhol
2. Oszlop kellene
3. A karkter legyen szines, vagy oldalra zart. Cella maradjon alap.

(#31060) Delila_1 válasza Reinhardt (#31059) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A 6 választható adatot a Z1:Z6 tartományba írtam.

A makrót a laphoz kell rendelned. Erről olvashatsz a Téma összefoglalóban.

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
If Target.Column = 1 Then
Application.EnableEvents = False
With Range(Target.Address)
.HorizontalAlignment = xlRight
.Font.ColorIndex = 10
.Offset(1) = Range("Z" & Int(Rnd() * 6) + 1)
.Offset(1).Font.ColorIndex = 5
.Offset(1).HorizontalAlignment = xlLeft
End With
Application.EnableEvents = True
End If
End Sub

Az A oszlopba beírt adat alá írja a véletlen kiválasztott értéket.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31061) Reinhardt válasza Delila_1 (#31060) üzenetére


Reinhardt
őstag

Koszi szepen, tokeletes. :)

(#31062) Delila_1 válasza Reinhardt (#31061) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31063) róland válasza Delila_1 (#31060) üzenetére


róland
veterán

Erre van valami javaslatod?

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#31064) Delila_1 válasza róland (#31063) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

"A név alapján generálódik, hogy az adott sorban milyen adatok közül lehet választani."

Hány féle érvényesítésre van szükséged?

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31065) róland válasza Delila_1 (#31064) üzenetére


róland
veterán

Egy munkabeosztás tervezőről van szó. Több munkafüzet van összekapcsolva. Az egyik különálló munkafüzetben kerül meghatározásra, hogy adott személy milyen beosztásokban dolgozhat (és ehhez milyen konkrét munkabeosztások lehetnek nála). (Jelenleg 70 elemből áll a teljes munkabeosztás lista, amiből az egyes személyeknél egyedileg meghatározott részlista van.)
Mostanáig annyira jutottam, hogy a mintában jelzett névsorba beírt személyhez tartozó munkabeosztásokat a csatolt munkafüzetből kikeresi a rendszer és az így nyert 70 cella széles listából lehet választani. A probléma az, hogy a választólistában az üres cellák is megjelennek.
Az adott sorhoz tartozó érvényesítési adatok (70 cella hosszban) jó pár cellával eltolva az adott sorban találhatóak.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#31066) róland válasza róland (#31065) üzenetére


róland
veterán

A dolgozókhoz így van hozzárendelve, hogy milyen beosztásuk lehet, s a tervező részen (korábbi képek) az adott sorban szereplő dolgozóhoz tartozó beosztásokból készül a választólista.


[link]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#31067) Delila_1 válasza róland (#31066) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Feltettem egy füzetet.

Az Adatok lapon oszlopokban, táblázatokban vannak az egyes érvényesítés típusok. A 4-es táblázatnál jeleztem, hogy a G2:G4 tartománynak a _4 nevet adtam, de az első 3-nál is így jártam el. Szükséges a kezdő _ karakter, mert számot önmagában nem lehet névként megadni. Nézd meg a Névkezelőt. A táblázatok tetszés szerint bővíthetőek, ne hagyj üres cellákat bennük.

A Munka1 lapra a nevek után beszúrtam egy oszlopot, ami a névhez tartozó érvényesítés típusát tartalmazza. Az érvényesítést a teljes (C2:E10) területre egyszerre vittem be, az Indirekt függvény alkalmazásával.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31068) róland válasza Delila_1 (#31067) üzenetére


róland
veterán

Jó az ötlet, viszont nem tudom megmondani, hogy hányféle érvényesítés lesz. :(

Jelenleg 1+10 csoport van, az első csoportban azon beosztások vannak, amelyek mindenkinél szerepelnek (SZN, SZk, SZG, BE, JJ, HT, X), a további 10-ből pedig bármennyi választható bárkihez (lehet, hogy csak 1, de akár mind a 10 csoport is szerepelhet adott személynél).

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#31069) Delila_1 válasza róland (#31068) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ha "bármennyi választható bárkihez", akkor ezt érvényesítéssel nem tudod megoldani (szerintem).

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31070) róland válasza Delila_1 (#31069) üzenetére


róland
veterán

Küldtem privátot.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#31071) Vladek83


Vladek83
tag

Sziasztok!

Létezik valami trükk a láblécbe írható max. karakterének a kijátszására?

üdv,

(#31072) tgumis válasza Fferi50 (#31045) üzenetére


tgumis
tag

Megcsináltam de valamiért hármassával számoz egy helyett ahol rejtve vannak a cellák

Sub szamoz()
'
' szamoz_Makró
'

'
sorsz = 1
For xx = 15 To 16
If Not Cells(xx, 1).EntireRow.Hidden Then
Cells(xx, 1).Value = sorsz
sorsz = sorsz + 1
End If
Next
End Sub

mi lehet a probléma valaki tudja?

(#31073) tgumis válasza Fferi50 (#31045) üzenetére


tgumis
tag

auuuu
megvan a probléma :(
Egyesítve voltak a cellák.
erre van valami megoldás?

(#31074) macera2


macera2
aktív tag

Olyan progit keresek, amivel időzítő funkciót tudnék megvalósítani.
Pontosabban:
- Előre beállíthatok egy időtartamot, max. 4-5 perc, másodperces felbontással.
- START,
- Monitoron grafikusan kijelzi, hogy hol tart,
- Az időtartam végén Stopp, és hangjelzés.

Ez olyan „Commodor Szupergrafik” ízű, programozási feladat, de hátha van valami Win 10 környékén is.
Előre is kösz a tippeket.

(A saját feljegyzéseim közt ez a topik általános Olyan Progit Keresek címszóval van ellátva. Ha tévedtem, akkor elnézést, és esetleg egy helyes linkkel megajándékozhatnátok.)

[ Szerkesztve ]

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#31075) bteebi válasza tgumis (#31073) üzenetére


bteebi
veterán

Szia!

Valami ilyesmit próbálj:

ActiveSheet.UsedRange.UnMerge

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#31076) bteebi


bteebi
veterán

Sziasztok!

Van egy makróm, aminek a segítségével egy adott xls file-ba (ami eredetileg a makrót tartalmazta) egy text file-ból (amit dialógusablakban kérek be) adatokat olvasok be. Ezt úgy oldottam meg, hogy az Excel file-ra így hivatkozok:

Set cel = ThisWorkbook.ActiveSheet

A Workbooks.OpenText-tel megnyitott text file-ra pedig így:

Set forras = ActiveWorkbook.Sheets(1)

Mivel elég sok Excel file-nál kellene használni ezt a makrót, és hogy ne kelljen mindig bemásolni a makrót az adott file-ba, ezért az egyéni makró munkafüzetben (personal.xlsb) szeretném használni. Ezzel viszont az a baj, hogy a Set cel = ThisWorkbook.ActiveSheet értelemszerűen nem fog működni, mivel akkor a ThisWorkbook az egyéni makró munkafüzet, nem pedig az a file, amibe szeretném az adatokat bemásolni. Van valamilyen ötletetek ennek a megkerülésére? :F Előre is köszönöm a javaslatokat! :R

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#31077) m.zmrzlina válasza bteebi (#31076) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Nálam is sok olyan makró működik ami hasonló feladatot lát el. Én úgy oldottam meg ezt a problémát, hogy a makrós munkafüzetbe olvasom be a textfájlt vagy az .xls-t, megcsinálom a fájlon a szükséges dolgokat és aztán elmentem a kívánt formátumba.

Így nem kell pakolgatni a makrót meg nem kell a minden .xls forrásfájlból xlsm-et csinálni. Plusz a makrós munkafüzetbe kiválóan lehet változókat mentegetni, meg a feldolgozáshoz szükséges listákat tárolni.

(#31078) Dr. Student


Dr. Student
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem.

Amit szeretnék.

Adott egy hosszú lista. (1000 sor) 8-32 karakter hosszúságú nevekkel.

Létrehoztam egy listát az Adatok - Érvényesítés módszerrel.

A cél az volt, hogy egy legördülő listából tudjam kiválasztani a megfelelőt, ha elkezdtem begépelni.

Tegyük fel, hogy elkezdem gépelni, hogy "Duna" és ő feldobja a legördülő listából, hogy Dunakeszi, Dunaharaszti... és így tovább.

Ehhez szeretnék segítséget kérni.

Ha egyszer beírom a nevet akkor már feldobja, de csak azt amit már használtam. :R :R

Dr. Student

(#31079) duplab


duplab
csendes tag

Sziasztok!

Virtuális gépek ip címét ki kellene gyűjtenem egy táblába. Nos a problémám az lenne, hogy ezek a címek olyan formában vannak mint pl: host_192.168.1.1-32 vagy net_192.168.1.39_32, és ezekből nekem le kellene vágnom illetve ki kellene szednem a fölösleget és ilyen formába kellene hoznom: 192.168.1.1/32.

Igazából eddig megvagyok, subtitute és replace függvényekkel megoldottam, de sajnos van pár cím ami után
van némi szöveg zárójelbe téve ,pl:net_192.168.1.39-32 (a gép neve) ezt is replace-el próbáltam leszedni, de mikor a find utasítás nem talál keresett karaktert #value! értéket adja ki.

Tudnátok valami tanácsot adni, esetleg egy rövid kódot írni, mivel nem boldogulok!
Köszi, BB

ui: VBA-ban van esetleg cellákban karakterenkénti vizsgálatra lehetőség?

(#31080) tgumis válasza bteebi (#31075) üzenetére


tgumis
tag

szia
Most az történik, hogy az egyesített cellákat felosztja és úgy számozza be :S
Sub szamoz()
'
' szamoz_Makró
'
'
ActiveSheet.UsedRange.UnMerge
sorsz = 1
For xx = 2 To 22
If Not Cells(xx, 1).EntireRow.Hidden Then
Cells(xx, 1).Value = sorsz
sorsz = sorsz + 1
End If

Next
End Sub

(#31081) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.

Van egy excel fájl a fájlszerveren, ami megosztott, így egy időben többen is szerkeszthetik. Minden rendben működik, míg egyszer csak egyik felhasználónak nem menti el az adatait, mert mentéskor lefagy az egész excel és aztán többször nem is tudja menteni, illetve van hogy megnyitni sem. Ha kikapcsolom a megosztást, akkor már meg tudja nyitni és menteni is, de amint újra megosztom, ismét előjön a hiba. Más tudja szerkeszteni. Eddig 2 felhasználó van, aki nem tudja megosztottként szerkeszteni. Már próbáltuk újratelepíteni az office-t, sőt, már 2013-s office-t is tettünk a gépére, de azzal sem működött, már kiszedtem a megosztást és kidobtam mindenkit aki bent ragadt az exycel-ben, de akkor sem. Az office az 2010 PKC vagy 2010 Prof. Plus.

Előre is köszönöm a segítségeket. :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#31082) spe88


spe88
senior tag

Hello!

Adott egy Excel fájl, aminek az egyik munkalapján sok hiperhivatkozás van, ezeket szeretném lementeni valami HTML MHT esetleg PDF fájlba, mindegy csak meglegyen, ha a link már nem él.
Mivel több száz link van, ezért valami makróra gondoltam, vagy bármi másra, ami kikerüli az egyenként megnyitós-lementős módszert!

(a nevük lehet a hiperhivatkozás címe is, természetesen a spec. karakterek nélkül, de ez már részletkérdés szerintem)

Valakinek van tippje, hogy csináljam?

Köszi

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#31083) róland válasza spe88 (#31082) üzenetére


róland
veterán

Most nincs előttem Excel, de pl. LibreOffice-ban (a táblázatkezelőjében is) lehet exportálni PDF-be a dokumentum kiválasztott lapjait. (Gondolom, ez MS Office-ban is működik már.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#31084) spe88 válasza róland (#31083) üzenetére


spe88
senior tag

Nekem egy lapon van több 100 hiperhivatkozás webcímekre. Ezeket szeretném lementeni valami formátumba.
Erre gondoltál?

Ha igen akkor rápróbálok a LibreOffice-ra, mert én Excelben nem találtam ilyen funkciót, de lehet csak nem voltam elég figyelmes!

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#31085) petike971


petike971
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni:

Egy xls-ben adatok vannak A-G oszlop között. Azt szeretném elérni, hogy K-L oszlopban megjelenjenek az A és G oszlop azon adatai amelyek G oszlopban nem nullák. Továbbá az is jó lenne Ha a K-L oszlopban 24 soronként különböző színkitöltéssel jelennének meg az adatok, mert 24 soronként tovább kell másolnom innen.

Előre is köszönöm

(#31086) orc88


orc88
őstag

Üdv!

Egy cellába szeretnék be írni egy nevet, majd annak a monogramját szeretném kiíratni. Hogy lehet ezt megoldani? Csak olyan megoldást találtam ahol külön cellában van a név.
Előre is köszi! :R

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#31087) Delila_1 válasza orc88 (#31086) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

=BAL(A1;1) & KÖZÉP(A1;SZÖVEG.KERES(" ";A1) +1;1)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31088) orc88 válasza Delila_1 (#31087) üzenetére


orc88
őstag

Köszi szépen! :C :R

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#31089) Delila_1 válasza orc88 (#31088) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31090) orc88 válasza Delila_1 (#31089) üzenetére


orc88
őstag

Infó órán vagyok, 5-ösért ment a dolog :P :DDD :R

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#31091) Delila_1 válasza orc88 (#31090) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Akkor remélem, érted, miről van szó. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31092) orc88 válasza Delila_1 (#31091) üzenetére


orc88
őstag

Igen persze, csak az összefűzésekkel szoktam bajban lenni. :B De inkább nem off-olom szét a topikot.

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#31093) bteebi válasza tgumis (#31080) üzenetére


bteebi
veterán

Ha jól értettelek, akkor valami ilyesmi jó lesz:

Sub szamoz()
sorsz = 1
For xx = 2 To 22
If Not Cells(xx, 1).EntireRow.Hidden Then
If Cells(xx, 1).MergeArea.Rows.Count = 1 Then
Cells(xx, 1).Value = sorsz
sorsz = sorsz + 1
ElseIf Cells(xx, 1).MergeArea.Rows.Count > 1 And Cells(xx - 1, 1).MergeArea.Rows.Count = 1 Then
Cells(xx, 1).Value = sorsz
sorsz = sorsz + 1
End If
End If
Next xx
End Sub

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#31094) bteebi válasza bteebi (#31093) üzenetére


bteebi
veterán

Ez ugyanaz, csak rövidebb. Látszik, hogy nem volt időm átnézni :).

Sub szamoz()
sorsz = 1
For xx = 2 To 90
If Not Cells(xx, 1).EntireRow.Hidden Then
If Cells(xx, 1).MergeArea.Rows.Count = 1 Or Cells(xx, 1).MergeArea.Rows.Count > 1 And Cells(xx - 1, 1).MergeArea.Rows.Count = 1 Then
Cells(xx, 1).Value = sorsz
sorsz = sorsz + 1
End If
End If
Next xx
End Sub

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#31095) Joltee


Joltee
aktív tag

Sziasztok! Rá lehet venni egy lépésben az Excelt, hogy minden egyes fülön az élőfejeket jelenítse meg (sok fül van)? Nem nyomtatásban, hanem a képernyőn. (Office 2010)

[ Szerkesztve ]

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#31096) Declare


Declare
őstag

Sziasztok!

Excelben hogy tudom azt megoldani, hogy bizonyos cellakban a szam formatum elvalaszto jele ne "," hanem "." legyen ?

Nem szeretnem a területi beallitasokat megvaltoztatni. Csak szövegformatumu mezövel tudtam megoldan, de szebb es elegansabb lenne, ha maradhatna szam formatum. Van erre mod szerintetek?

(#31097) Persephone11


Persephone11
újonc

Sziasztok!

Excel 2010-ben jött elő egy olyan problémám, hogy jobb egérgomb menüben a másolás, kivágás, beillesztés parancsok inaktívak. CTRL-C-vel működik a másolás, ugyanazon a gépen más alkalmazásban (World) nincsen ilyen problémám. Nem az adott táblázattal van a gond, mert egyáltalán nem működik az adott gépen semmilyen excel táblában. Másik gondom, hogy sorba rendezésnél megduplázza a sorokat. A 2 probléma egyidőben jött elő előzmény nélkül.
Másik gépre küldtem a táblát, ott nincs ilyen probléma az adott táblázattal. Köszönöm a választ, ha valaki találkozott már hasonlóval.

(#31098) Jarod1 válasza Persephone11 (#31097) üzenetére


Jarod1
addikt

win update frissítések letöltve officehoz?

(#31099) spe88


spe88
senior tag

Erre valakinek lenne tippje?

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#31100) Persephone11 válasza Jarod1 (#31098) üzenetére


Persephone11
újonc

Igen, minden naprakész :F

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.