Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32901) Fferi50 válasza Tomjack (#32899) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

A Gyakoriság tömbképletet javaslom. Másik lehetőség: beírod a számokat egy oszlopba, majd a Darabteli függvénnyel megszámoltatod, mennyi van belőlük az adott számhalmazban.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#32902) thomas50.000


thomas50.000
csendes tag

Sziasztok!

Van egy ilyen makróm!

ActiveSheet.DrawingObjects.Delete
Dim Kepneve As String, utvonal As String, sor As Long

utvonal = "d:\valaki\valami\" '***

For sor = 2 To 65
Kepneve = Cells(sor, "A") & ".png" '*****
With ActiveSheet.Pictures.Insert(utvonal & Kepneve)
.Top = Rows(sor).Top
.Height = Rows(sor).Height
.Left = Columns(1).Left + Columns(1).Width - .Width
End With
Next
End Sub

Minden jól is működik a képek magassága megegyezik a sor magasságával, viszont a szélességük eltér.
Én 0,8 cm-re szeretném az összesnek a szélességét.

Erre valaki tudna megoldást?

Előre is köszönöm!

(#32903) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Lenne egy ilyen kis táblázatom...
Ahogy látszik a 7-esnél zöld a két cella.
Azt szeretném elérni egyszerűen, hogy mindenhol, ahol van "x", az zöldüljön be ugyan így.
Úgy meg tudom csinálni, hogy 120x beírom a szabályt, de ezt szeretném megúszni. :B

Ha meg kijelölöm az egész oszlopot, akkor meg csak az első sort figyeli, és vagy mind zöld lesz, vagy egyik sem, attól függően, hogy van-e ott x vagy nincs.

Van erre egyszerű megoldás?

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#32904) lappy válasza s7evcsenko (#32903) üzenetére


lappy
őstag

Feltételes formázás használatával megoldható

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#32905) s7evcsenko válasza lappy (#32904) üzenetére


s7evcsenko
addikt

:)
Úgy csináltam meg a 7-es sort, de nem szeretném 120x megismételni...
Erre keresem a megoldást.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#32906) lappy válasza s7evcsenko (#32905) üzenetére


lappy
őstag

mert így kellett volna
csak az adott tartalmú cellák szabály

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#32907) s7evcsenko válasza lappy (#32906) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Nekem pont, hogy a mellette lévő cella lenne a lényeg, hogy zöld legyen, vagy mindkettő.
Nem az x-en van a hangsúly, hanem a számokon.
Gyűjtöm a sorszámozott kártyákat, és szeretném egyértelműen látni, hogy melyik van meg melyik nincs.

Mondjuk ha úgy nem lehet, akkor ez is jó lesz így, csak erősebben kell figyelnem, hogy melyik mellett van a zöld :B

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#32908) Delila_1 válasza thomas50.000 (#32902) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az End With sor fölé vidd be:

.Width = 22.67717

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32909) Delila_1 válasza s7evcsenko (#32905) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Így add meg a feltételes formázás képletét.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32910) s7evcsenko válasza Delila_1 (#32909) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Na ez az! :R :R

Tudnál linket adni, ahol ez el van magyarázva?
Mert bár működik, igazából nem értem. :B

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#32911) lappy válasza s7evcsenko (#32910) üzenetére


lappy
őstag

Ez azt csinálja hogy soronként megnézi hogy a B cellákban van e "xX. Ha van akkor abban a sorban az A:B cellákat színezi.
Nincs olyan link ami ezt elmagyarázza max a feltételes formázás használatát.

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#32912) Delila_1 válasza s7evcsenko (#32910) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A képletben a $ jellel rögzítettem a B oszlopot. Ez azt jelenti, hogy minden sorban a B oszlop értékét veszi feltételként alapul, mégpedig az érvényességi területként meghatározott (A:B) oszlopokban.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32913) thomas50.000 válasza Delila_1 (#32908) üzenetére


thomas50.000
csendes tag

Köszönöm szépen!

(#32914) Delila_1 válasza thomas50.000 (#32913) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nincs mit. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32915) HREH


HREH
senior tag

Olyat hogyan lehet csinálni, hogy ha egy cellába beírok egy adott szót, akkor az alatta lévő cellákba automatikusan írjon be előre megadott szavakat?
Gondolok itt arra, hogy az A1 cellába beírom például, hogy virágok, erre az A2 cellába írja be, hogy "rózsa", A3-ba hogy "ibolya" és így tovább.
Hogyan kellene ezt megoldani? Több kulcsszavam lenne, minden kulcsszó alá menne 10-12 szó.

Előre is köszönöm!

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#32916) s7evcsenko válasza Delila_1 (#32912) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Nagyon jól működik, köszönöm szépen! :R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#32917) Delila_1 válasza s7evcsenko (#32916) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32918) Pikkolo^^ válasza Delila_1 (#32900) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Sajnos amit feltöltöttél az jelenleg nem használható, mert nem sorrendben vannak az adatok hanem teljesen össze vissza. Szerencsére a másik megoldás működik.

[ Szerkesztve ]

(#32919) Delila_1 válasza Pikkolo^^ (#32918) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Megnéztem, mindkét lapon emelkedő sorrendben vannak az adatok a feltöltött fájlban.

Ha a saját fájlodra vonatkozik az össze-vissza, akkor 1 kattintással rendezheted.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32920) Jampec82


Jampec82
csendes újonc

Sziasztok,

következő lenne a problémám:

az alábbi képletet szeteném használni:
=INDEX((TruDisk5001!B3:P42;TruDisk3001!B3:P42);D2;E2;F2)
ahol ugye adott a 2 tartomány, és a D2/E2/F2 mezőkben megadott értékekkel szeretném megadni, hogy melyik tartomány melyik sorában, illetve oszlopában keressen.

Az a problémám, hogy mivel 2 különböző, a képletet tartalmazó munkafüzettől eltérő munkafüzetre hivatkozok, így nem működik, viszont, ha a képletben csak 1 munkafüzetre hivatkozok, akkor remekül keres.

Próbáltam már elnevezni is a tartományt, de úgy sem megy, csak ha 1et használok az Index-ben.

Hol lehet a probléma?

Előre is köszi!
Jani

(#32921) poffsoft válasza Jampec82 (#32920) üzenetére


poffsoft
addikt

Úgy tűnik nem tudja egyesíteni két eltérő lapon a tartományt az excel.
Talán össze kellene másolni a lapokat egy lapra, és ott keresni az indexxel...

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#32922) Jampec82 válasza poffsoft (#32921) üzenetére


Jampec82
csendes újonc

Köszi! Akkor megpróbálom majd úgy...
Ez amúgy bug, vagy csak valami rés a pajzson az excel esetében?

(#32923) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Excelben hogy tudom a diagram szövegét a chartra helyezni mint ahogy itt van a képen?

(#32924) poffsoft válasza Jampec82 (#32922) üzenetére


poffsoft
addikt

Pont ezt mondják az utolsó hozzászólásban: gyárilag ennyit tud az excel.
Mondjuk a kérdéses tartományokat egy lapra másolni nem elegáns, de működő megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#32925) tzimash válasza Fferi50 (#32892) üzenetére


tzimash
őstag

Hali,

Rábeszéltél, maradtam az állapotsornál :)

A makróban van egy fkeres függvény is, ami egy külső fájlból dolgozik, előfordulhat hogy nem fog ott adatot találni. Ilyenkor teljesen fölösleges tovább futnia a makrónak, mert nem fog jó eredmény születni.
Most úgy néz ki, hogy E2 cellában van az fkeres, majd autokitöltéssel kitölti az E oszlopot (előzőleg megszámoltattam a sorokat) ameddig kell, majd az egész E oszlopra egy Copy-Paste csak értékkel.

Ezután kellene átnézni az E oszlopot, hogy van-e benne #HIÁNYZIK érték, ha igen dobjon egy üzit, hogy pl: "az értékek hiányosak" és álljon meg a makró. Ha nincs #HIÁNYZIK akkor fusson tovább jelzés nélkül.

Gondoltam még arra, hogy esetleg manuálisan beírni a hiányzó adatot, de az macerás lehet sok hiányzónál, egyszerűbb a külső fájlt frissíteni. Kb negyedévente fordulhat elő változás a fájlban.

(#32926) Fferi50 válasza tzimash (#32925) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Többféle út is járható
Dim hiba As Range
Set hiba = Range("E:E").Find(what:="#", LookIn:=xlValues, lookat:=xlPart)
If Not hiba Is Nothing Then MsgBox "Hiányosak az adatok, a program befejeződik!": Exit Sub

vagy
dim hibas as integer
hibas = Application.CountIf(E:E, CVErr(2042))
if hibas>0 then stb.

A kilépést magad is el tudod intézni, csak 1 mintát írtam.

Üdv.

(#32927) STib


STib
újonc

Sziasztok,

Egy olyan ötletünk támadt, hogy excelben valósítjuk meg a kiadott feladatok és az időráfordítás nyomon követését. Ehhez készítettünk is egy alapexcelt a megfelelő oszlopokkal (Feladat, Tevékenység, ...). Az elképzelésünk az, hogy mindenkinek van saját timesheet munkalapja / excel táblája, amelybe a nap végén beírja, hogy milyen feladattal és mennyit foglalkozott. Ez lehet egy sor, vagy éppen több feladat esetén több sor is egy nap.

Ezeken felül, a vezetőnek pedig olyan munkalapja / excel táblája lenne, amelybe az egyes kollégák által beírt sor megjelenik, persze automatikusan. (Ez a munkalap / excel csak nyomon követésre szolgálna, ebbe manuális nem írnánk bele.)

A kérdésem az, hogyan lehet megoldani azt, hogy az a sor, amit az egyes kollégák beírnak a saját timesheetjükbe az automatikusan átmásolódjon a vezető nyomon követő exceljének következő üres sorába.

Alap excelfelhasználó vagyok, makrót még készítettem, de sejtem, hogy ezt abban kellene megoldani, így aki tud segíteni, kérem vegye ezt is figyelembe és amennyiben lehetséges, a kezdeti lépéseket is írja meg.

Mivel az is cél, hogy az egyes munkatársak ne láthassák egymást timesheetjét, ezért billegek az egy közös munkafüzetnél, mert ott csak a szerkesztést tudnám levédeni, a tartalom láthatóságát nem. Ezért most egyszerűbbnek tűnnek az egyéni munkafüzetek, amelyekből egy közös munkafüzetbe másolódnak az adatok.

Előre is köszönöm a segítséget, ha valamiben nem voltam egyértelmű, kérdezzetek kérlek.

(#32928) Delila_1 válasza STib (#32927) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Meg lehet oldani egyetlen füzetben is. Az egyes lapok annak függvényében válnak láthatóvá, hogy ki nyitotta meg a füzetet.
Ha gondolod, privátban megbeszélhetjük. A privát nem díjazást jelent.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32929) tzimash válasza Fferi50 (#32926) üzenetére


tzimash
őstag

Köszi,

Az első szépen teszi a dolgát :)

Azt láthatóvá lehet tenni az msgboxban, hogy ahol E oszlopban hibát talált, abban a sorban milyen érték szerepel az A oszlopban?

(#32930) Delila_1 válasza tzimash (#32929) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Dim hiba
On Error Resume Next
hiba = Range("E:E").Find(what:="#", LookIn:=xlValues, lookat:=xlPart).Row
If hiba Then
MsgBox "Az első hibás cella " & Range("E" & hiba).Address
Exit Sub
End If

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32931) STib válasza STib (#32927) üzenetére


STib
újonc

Köszönöm a választ és a segítséget, feladat megoldódott.

(#32932) Fferi50 válasza tzimash (#32929) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Én maradnék a saját javaslatomnál:
Dim hiba As Range
Set hiba = Range("E:E").Find(what:="#", LookIn:=xlValues, lookat:=xlPart)
If Not hiba Is Nothing Then MsgBox "Az első hibás adat az " & hiba.Row & ". sorban van" & vbLf & "az A" & hiba.Row & " cella értéke: " & hiba.Offset(0, -4).Value: Exit Sub

Üdv.

(#32933) Delila_1 válasza STib (#32931) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32934) tzimash


tzimash
őstag

(#32930) Delila_1 és (#32932) Fferi50
Köszi mindkettőtöknek!

(#32935) lenkei83


lenkei83
tag

Sziasztok!

Visual studiohoz és azon belül VBA + hozzá kapcsolódó adatbázishoz ért valaki? :)

Üdv.:
P.

(#32936) STib válasza Delila_1 (#32928) üzenetére


STib
újonc

Köszönöm Delila_1, működik!

(#32937) tzimash


tzimash
őstag

Már megint itt vagyok... :)

A kiindulási állapot balra, el kellene valahogy jutni a jobb oldali formáig...
Ami gondot okoz:
A C oszlopban tulajdonképpen dátumok vannak növekvő sorrendben, e szerint kellene beszúrnom sorokat (nagyjából) 3-10-30-60 "naponként".

Tudtok segíteni?

szerk: a képen elírtam "2 1 hónapnál régebbi termékek"

[ Szerkesztve ]

(#32938) tzimash válasza tzimash (#32937) üzenetére


tzimash
őstag

Már dátummá tudom alakítani a C oszlopban lévő számot. yupee :)

(#32939) retesz147


retesz147
addikt

Sziasztok!

Régebben már kértem Tőletek segítséget, most ismét megtenném.

Van egy elég nagy excel (naponta több sorral bővül, szolgálati naplónak használjuk), amiben az első "tulajdonos" (aki ezt megalkotta) makróval oldott meg pár funkciót, amit sajnos jelszóval levédett és magával vitte távozáskor.
Namost én megörököltem és nem engednek új excelt létrehozni (15-en használják, én tartom karban).

Olyan kérdésem lenne, hogy 1000000+ sorig engedi a függőleges csúszka az egér/csúszka lehúzását, viszont ugye onnan tudok még görgetni, de csúszkával már nem tudok tovább menni.

Viszont a táblázat jelenleg 5000+ sorig van kitöltve. A csúszka nagyon pici,így elég kényelmetlen vele mozogni.Ha a táblázat valahogy érzékelné az aktuális utolsó sort és csak addig engedné le a csúszkát, majd onnantól a görgő lépne működésbe, annak nagyon örülnék.

Megoldható ez valahogy?

Köszönöm szépen! :R

nagyon pongyola a megfogalmazásom, de remélem érthető voltam

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 eu dev...

(#32940) Delila_1 válasza tzimash (#32937) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Egy feltételes formázás sokat segíthet.

A G2:G5 tartományban láthatod a vázlatot a formázáshoz. A < és > jelek mögé oda tedd az = jelet, ahova jónak látod.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32941) Delila_1 válasza retesz147 (#32939) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A csúszkán nem tudsz változtatni, de egy oszlopban állva a Ctrl+le nyíllal azonnal az alsó adatodhoz érsz. Olyan oszlopban tedd ezt, ahol nincsenek üres cellák.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32942) tzimash válasza Delila_1 (#32940) üzenetére


tzimash
őstag

Megpróbálom így megcsinálni. Remélem nem lesz kifogása senkinek ellene. Meg amúgy is, formailag kb. 4 éve ugyanúgy néz ki a táblázat, épp itt az ideje a design váltásnak :)
Köszi! :R

(#32943) Delila_1 válasza tzimash (#32942) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A feltételes formázással mindig naprakészek a színek.

Lehetne még pontosítani azon, hogy hány napos egy hónap, de nem hiszem, hogy ebben a feladatban sokat nyomna a latban.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32944) retesz147 válasza Delila_1 (#32941) üzenetére


retesz147
addikt

köszönöm szépen! :R :R

Mitől lehet, hogy a csúszka olyan sokáig megy? Van benne valami tartalom (cellaszegély, ilyesmi?)?

Xiaomi 13 eu dev...

(#32945) tzimash válasza retesz147 (#32939) üzenetére


tzimash
őstag

Egyszer ilyen "mi a bánatnak van 1milla sor" problémát már oldottam meg, megpróbálom megkeresni hol találtam meg.
Az a baj, ha a makrót minden nap használjátok és az rontja el, akkor mindig elő fog jönni ez a probléma.

(#32946) Agostino


Agostino
addikt

sziasztok

adott egy excel file, benne kettő sheet. mind a kettő sheet kapott /kapna egy-egy gombot, ami meghívja ezt a rövid vba-t:

Sub export()

ActiveWorkbook.SaveAs Filename:=oktober, FileFormat:=xlCSV, Local:=True

Application.GetSaveAsFilename

End Sub

A szintaxis a súgó szerint jó, mégis 400-as hibát dob. Ha a fenti helyett ezt használom:

Sub export()

ActiveWorkbook.SaveAs "C:\...\teszt.csv", FileFormat:=xlCSV, Local:=True

End Sub

Ez lefut, viszont a helyet én adom meg ami nem szerencsés, azt szeretném, hogy a user tenné, illetve ideális lenne ha a háttérben lefutna és nem e mentett file nyílna vissza.

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#32947) retesz147 válasza tzimash (#32945) üzenetére


retesz147
addikt

Köszi! :R

Gyanakodtam a makróra, de mivel jelszóval védett, így, ha az okozza, akkor sajnos nem fogok tudni mit tenni ellene. :W

Xiaomi 13 eu dev...

(#32948) Agostino válasza Agostino (#32946) üzenetére


Agostino
addikt

no, csak sikerült egyet működésre bírnom

Sub export()

strFileSaveName = Application.GetSaveAsFilename(Range("X6") & " " & Range("X9") & "01 munkalap feltoltesre" & Range("X10"), _
fileFilter:="Pontosvesszővel tagolt CSV file (*.csv), *.csv")

ActiveWorkbook.SaveAs Filename:=strFileSaveName, FileFormat:=xlCSV, Local:=True

End Sub

Ez tök jó és a jelek szerint a kívánalmak szerint működik is, ami nekem nem tiszta - nem annyira asztalom a makrózás - az a range beállítás fent. ez biztos láma kérdés...

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#32949) olloczky


olloczky
senior tag

Sziasztok

Alap kérdésem lenne: van két oszlopom névvel és azonosítoval. Hogy tudnám úgy a neveket ABC sorrendbe szedni, hogy az azonosító a tulajdonosánál maradjon?

név azonosít
jancsi 10
géza 20
albert 30
.
.
.

üdv olloczky

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#32950) s7evcsenko válasza olloczky (#32949) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Kijelölöd mindkét oszlopot, de csak annyit jelölsz ki, amennyiben tartalom van, és ABC sorrendbe rendez.
Az első oszlop alapján rendezi mindig tudtommal, és viszi vele a B oszlopot.

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.