Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32601) Abry


Abry
tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem: van egy excel fájlom, ami egy másik fájlból veszi (frissíti) az adatokat, amivel össze van kapcsolva (ehhez annyira nem értek).

Az elvárás az lenne, hogy írásvédetté tegyük a táblát, de ha írásvédett akkor nem engedi befrissíteni.

Találtam egy macro-t neten, amivel áthidalható a probléma (elméletileg), de mégse működik.

Az elv az lenne, hogy unprotect-eli -> frissít -> protect, viszont amikor lefuttatom, akkor azt írja, hogy az írásvédelem miatt nem megvalósítható a módosítás (frissítés).

Tudnátok ebben segíteni?

A kód:

Sub Refresh ()

ActiveSheet.Unprotect

ActiveWorkbook.Connections("Forras_tabla").Refresh

ActiveSheet.Protect

End Sub

[ Szerkesztve ]

(#32602) Bazs-


Bazs-
tag

Sziasztok,

Neten találtam ezt a makrót, ami egy munkalapról eltávolítja az összes képletet.:

Sub keplet_helyett_ertek()

Range("a1").Select
'Képleteket tartalmazó tartományok kijelölése
Selection.SpecialCells(xlCellTypeFormulas, 23).Select

'A keletkezett területek bejárása és képlet-érték csere
For Each akt_range In Selection.Areas
akt_range.Formula = akt_range.Value
Next

End Sub

Hogy kellene átalakítani, hogy ne csak egy munkalapról, hanem az összesről eltávolítsa a képleteket ?

Köszönöm előre is

(#32603) lappy válasza Bazs- (#32602) üzenetére


lappy
őstag

Sub All_Cells_In_All_WorkSheets_1()
Dim sh As Worksheet
For Each sh In ActiveWorkbook.Worksheets
sh.Select
With sh.UsedRange
.Cells.Copy
.Cells.PasteSpecial xlPasteValues
.Cells(1).Select
End With
Application.CutCopyMode = False
Next sh
End Sub

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#32604) mindanee


mindanee
tag

Sziasztok!

Arra van ötletetek, hogy excelben hogyan lehetne organization chart-ot heggeszteni?

Három oszlopom van:
1 - Munkavállaló neve
2 - Munkavállaló felettese
3 - Munkvállaló részlege (tehát ebben a szervezeti egységben dolgozik)

Elméletben ebből már össze lehetne rakni, de sajnos nem tudom hol kezdjek neki :(

Ha tudnátok adni egy iránymutatást azt nagyon megköszönném :)

Üdv,
Dani

(#32605) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok,

hogyan lehet úgy diagramot másolni egyik excelből a másikba, hogy az érték és adattartomány is átkerüljön, és NE a forrás excel adatira hivatkozzon? (Hanem a cél helyere másolt/excelben lévő cellák ugyan azon pozícióira.)
(Office 2010 professional plus. Excel verzió: 14.0.7172.5000)

Köszi!

free your mind

(#32606) lappy válasza mindanee (#32604) üzenetére


lappy
őstag

Organizational Chart Template
ezek között találhatsz neked megfelelőt

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#32607) lappy válasza Jazz (#32605) üzenetére


lappy
őstag

Másold át a munkalapot és kész.

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#32608) mindanee válasza lappy (#32606) üzenetére


mindanee
tag

Szia!

Köszi, de ezek nekem nem jók. Amit belinkeltél az ugyanúgy "manuális" munkát igényel.

Én olyat szeretnék, ami az input adatokból generál egy org. chart-ot :)

(#32609) Jazz válasza lappy (#32607) üzenetére


Jazz
veterán

Sajna nem jó. Ha átmásolom munkalapostól az rendben van hogy most már a cél excelen belül lesz, de továbbra is arra a munkalapra fog hivatkozni ahova áthelyeztem.
Innen nekem még át kéne helyezni az eredetileg szánt munkalapra. Mivel ott van a környezet ahova bekéne építeni.

És ott vagyok ahol a part szakad. Ugyan úgy máshova fog hivatkozik. Csak annyi változik hogy már nem egy másik file-ra, hanem már az adott file-on belül de egy másik munkalapra.
(És nem lehet azt játszani hogy akkor legyen a diagram fix, és köré építek mindent, mivel ahova szeretném másolni ott ugyan úgy vannak diagramok/adatok csak sokkal több)

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#32610) lappy válasza mindanee (#32608) üzenetére


lappy
őstag

Akkor ez kell neked

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#32611) lappy válasza Jazz (#32609) üzenetére


lappy
őstag

ez nem segít

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#32612) Bazs- válasza lappy (#32603) üzenetére


Bazs-
tag

Köszönöm :R :R

(#32613) Jazz válasza lappy (#32611) üzenetére


Jazz
veterán

Egyesével átírja a gyerek? Uhh. Hát ez tényleg nem.

Látom mások is küzdenek ezzel a problémával: [link]

free your mind

(#32614) mindanee válasza lappy (#32610) üzenetére


mindanee
tag

Köszi, ez jó lehet. (Csak sajnos makróval még hadilábon állok :( )

Viszont megtaláltam, ami beválhat: Visio-ban van org. chart készítésre külön funkció, úgyhogy azzal fogok szöszölni :)

Köszönöm még egyszer a segítséget :)

(#32615) Fferi50 válasza Jazz (#32605) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Próbáld a következőt meg:

Nyitva van a forrás és a cél munkafüzeted is
A diagramot átmásolod a forrás munkafüzetből a cél munkafüzetbe - így persze a hivatkozások a forrás munkafüzetre fognak mutatni, de a cél munkafüzetben:
Kapcsolatok menü - hivatkozások - kiválasztod a forrásra hivatkozást (lehet, hogy csak az az egy van)- váltás - utána kiválasztod a megjelent fájllistából a cél munkafüzetet, enter.
A hivatkozás átváltódik a cél munkafüzetre.
Erről meggyőződhetsz, ha kiválasztasz egy sorozatot és az állapotsoron nézed a képletét - a váltás nyugtázása után csinálj egy frissítést, ekkor látni fogod, hogy eltűnt a forrás munkafüzet a hivatkozásból.

Üdv.

(#32616) Jazz válasza Fferi50 (#32615) üzenetére


Jazz
veterán

Működik! Köszi! :R

free your mind

(#32617) Reinhardt


Reinhardt
őstag

Nyomtatasnal a fent ismedlodo sorokat nem tudom beallitani, az a resz nem aktiv.
igazabol ez az egesz resz nem aktiv.
Excel 2016

[ Szerkesztve ]

(#32618) mormota


mormota
senior tag

egy kis segítségre lenne szükségem feltételes formázás történetben

adott csoportosított felsorolás, hozzá kapcsolódóan értékelési oszlopokkal, x-et kell tenni az adott számérték oszlopába.

azt szeretném, hogy ha az x az első két oszlopban van, akkor az adott sor piros, ha a 2. kettőben sárga, ha az utolsó 3-ban akkor zöld legyen.

a képletet nem tudom összerakni:S

Illusztrálok, tehát vagyok

(#32619) bsasa1 válasza Reinhardt (#32617) üzenetére


bsasa1
csendes tag

Szia,

itt tudod beállítani: Lap elrendezése / Címek nyomtatása

(#32620) bsasa1 válasza mormota (#32618) üzenetére


bsasa1
csendes tag

Szia,

feltételezve, hogy az értékelési oszlopok B:H-ig tartanak:
=+VAGY($B2="x";$C2="x")
=+VAGY($D2="x";$E2="x")
=+VAGY($F2="x";$G2="x";$G2="x")

(#32621) lappy válasza mormota (#32618) üzenetére


lappy
őstag

Darabteli és ha függvénnyel
Megvizsgálod hogy az adott oszlopban van e "x" és annak megfelelően lehet színezni

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#32622) Reinhardt válasza bsasa1 (#32619) üzenetére


Reinhardt
őstag

Megvan, koszi :R

(#32623) mormota válasza bsasa1 (#32620) üzenetére


mormota
senior tag

és sormásolással viszi a formázást is.. remek, köszi

Illusztrálok, tehát vagyok

(#32624) EmberXY


EmberXY
addikt

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy az megoldható-e makró nélkül, hogy amikor egy hivatkozásra kattintva eljutok a hivatkozott cellára, az valamilyen módon megkülönböztetett formázást kapjon, de csak addig, amíg el nem lépek róla? És ez "globálisan" értendő, vagyis minden hivatkozásnál ugyanezt kéne csinálnia... (2007-es Excel)
Ha van ötlet, azt köszönöm előre is. :R

Up the Irons!

(#32625) lappy válasza EmberXY (#32624) üzenetére


lappy
őstag

Macro nélkül nem!

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#32626) EmberXY válasza lappy (#32625) üzenetére


EmberXY
addikt

Igazából arról lenne szó, hogy egy adott munkalapon van nagyon sok különálló táblázat, egymás mellett és alatt elrendezve (ez tulajdonképpen egy gép használati napló, ami azt rögzíti, hogy egy bizonyos gépet mikor ki használt, minden gépnek van egy külön táblázata, ami szükség esetén szűrhető dátum, brigád, név szerint).
A lap első oszlopaiban kategóriánként fel vannak sorolva a gépek, gyári számmal, egyéb adatokkal, és mindegyik géphez tartozik egy hivatkozás, ami az ő saját táblázatának fejlécére ugrik, legyen az bárhol a lapon, és minden táblázat fejlécén van egy vissza link is, ami a lap legelejére (bal felső sarkára) visszavisz.

A nehézségek ott kezdődnek, hogy bár a hivatkozás hiába visz jó helyre, a sok táblázat közül nem mindig egyértelmű, hogy melyik is kell éppen, mivel sokszor teljesen random, hogy éppen hogy áll a lap, valahol ki van jelölve a kívánt cella, de mindig máshol, középen, szélen, vagy éppen legalul vagy legfelül, ezért szerettem volna, ha legalább más szín kitöltést kaphatna a hivatkozott cella, így rögtôn kitűnne, hogy melyikről is van szó.

Egy másik nehézség, hogy ahogy egy táblázat egyre inkább bővül, és új adatot kell felvenni, egyre többet kell legörgetni a fejlécről, miután a hivatkozás célbaért.

Elég érdekes megvalósítás, az biztos, de fontos, hogy egy munkalapon belül legyen megoldva ez a terület, mivel az egész excel tábla egy összetett nyilvántartás, minden lapon más-más fajta adatok, kimutatások vannak.
Próbáltam egy "ömlesztett" táblázattal megoldani, ami szűrhető lett volna minden adat szerint, de annál minden új adat felvételekor újra fel kellene vinni a gép nevet, gyári számot, stb, ugyanazon gép többszöri használatakor ugyanúgy ismételten el kéne menteni az alapadatokat is, hogy szűrni lehessen.
Szerintem már én is belekavarodtam, de remélem, hogy érthetően írtam le, hogy mi a gondom. :D

Ha már mindenáron makró kell, mennyire bonyolult ezt összehozni, érdemes egyáltalán, vagy elvetélt ötlettel próbálkozom?
Ha van ötlete valakinek, azt előre is köszönöm. :R

Up the Irons!

(#32627) Fferi50 válasza EmberXY (#32626) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Némi munkával és egy kis makróval megoldható a dolog.
A makró futásához elég sok előkészület kell, de szerintem megéri.
1. lépés: Ha nem kimutatások vannak a lapon, akkor minden "táblázatot" célszerű átalakítani Táblázattá a beszúrás táblázat menüpontban, a nevüket használjuk majd. Ha csak kimutatások vannak, akkor azok neve használható. Ha nem szeretnéd táblázat formában használni, akkor is minden részterületnek adj nevet légy szíves. Mindhárom esetet nevezzük most táblának.
2. lépés: Kinevezel egy cellát, amelyben a kiválasztott tábla nevét fogjuk megadni. Ezt természetesen elrejtheted, lényeg, hogy a használandó területen kívül legyen. Ez nálam az AQ68 cella volt.
3. lépés: Minden táblára egyenként feltételes formázást csinálsz az alábbiak szerint:
A formázandó cellák kijelölése képlettel, A képlet pedig:
=$A$68="Táblanév" formátumnak kijelölöd amit szeretnél látni pl. kitöltés zöld, érvényesség =Táblanév
Ha táblázattá alakítottad, vagy kimutatás, akkor a bővítésnél automatikusan bővül a terület.
4. lépés: A munkalap kódlapjára bemásolod az alábbi makrót (lapfül - jobb egérgomb - kód megjelenítése)
Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)
dim tbl as Variant
Application.EnableEvents = False
Range("AQ68").Value = 0' ide annak a cellának a címét írod, ahová a feltételes formázás jelzőjét tetted
On Error Resume Next
For Each tbl In ActiveSheet.ListObjects ' ha kimutatások vannak akkor Pivottables
If Not Intersect(Target, Range(tbl)) Is Nothing Then
If Err = 0 Then Range("AQ68") = tbl.Name: Exit For
Err = 0
End If
Next
Application.EnableEvents = True
End Sub

Ha van kimutatás és általad átalakított táblázat is, akkor két ciklus kell egymás után, egy a ListObjects, egy másik pedig a Pivottables objektumokra. Ha még neveid is vannak(nem alakítottad táblázattá a tartományt, csak névvel láttad el, akkor az is külön ciklus és ott a névvel variálni kell, nem lesz jó rá a fenti sor).

Ha több munkalapodon is van hasonlóra szükség, akkor a névadást és a formázást minden lapon el kell végezned, a makrót viszont akkor a Thisworkbook kódlapjára kell beírni a következő két sor közé:
Alt+F11 - VBA projectet kibontod, ott a Thisworkbook -ra dupla katt - bal oldali lenyílóból Workbook - jobb oldali lenyílóból SheetSelectionChange, megjelenik az alábbi két sor.
Private Sub Workbook_SheetSelectionChange(ByVal Sh As Object, ByVal Target As Range)

End Sub

A makró és a megelőző munkád eredménye:
A hivatkozásra kattintva a megfelelő tábla átszíneződik a feltételes formázásnak megfelelően (ezért egy színűre, de akár különböző színűre is formázhatod a táblákat), ha a táblán belül kattint, vagy másik cellára lép, marad a formázás. Ha másik táblára kattint, akkor a másik tábla formázódik át, az előző formázása megszűnik. Ha táblán kívülre kattint, akkor megszűnik a formázás. Értelemszerűen akkor is megszűnik a formázás, ha visszaugrik a hivatkozás oszlopokra.

Ezután nincs más hátra, mint makróbarát munkafüzetként elmenteni az egészet - kipróbálni és remélhetőleg örülni.

Remélem, sikerül megoldani. Ha bármi gondod lenne, csak írj lsz.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#32628) cigam


cigam
félisten

Az excel online-ba készült egy adatbázis szerüség. Hogyan tudnám lekérdezhetővé tenni? Elég lenne a megadott oszlopban részértéket keresni. Pl. a nevek oszlopban keressen rá az összes Pistára, és mutassa a találatokat. Ráadásul úgy kellene megoldani, hogy véletlen se tudjon beletörölni, módosítani az eredetin.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#32629) EmberXY válasza Fferi50 (#32627) üzenetére


EmberXY
addikt

Köszönöm szépen, hétfőn mindenképp kipróbálom a munkahelyen, és megírom, hogy mire jutottam. :R

Up the Irons!

(#32630) EmberXY válasza Fferi50 (#32627) üzenetére


EmberXY
addikt

Szia!

Megkezdtem a módosításokat, rögtön el is akadtam. :B

Táblázattá alakítás megtörtént, eddig rendben.

1. Kijelöltem egy cellát, de azt a részt nem teljesen értem, hogy "amiben a kiválasztott tábla nevét fogjuk megadni"... Abba nekem írnom kell valamilyen táblanevet?
Illetve az sem teljesen világos, hogy a táblázatok " neveit használjuk majd", eszerint el kell neveznem minden táblázatot? Mert ilyen opciót nem találtam, a beszúrás->táblázat menüben sem. :F
És így a 3. pontnál is elakadok, mert a formázáshoz minek a nevét kell írnom a "Táblanév" helyére?

A makrót bemásoltam, valószínűleg működne is, mert a kiválasztott cella értékét 0-ra változtatja (ennyit értek belőle :D), a többi rész nyilván még nincs a helyén.

Bocsánat, hogy ilyen láma vagyok, de elakadtam...
:R

Up the Irons!

(#32631) Fferi50 válasza EmberXY (#32630) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

"el kell neveznem minden táblázatot?"
Amikor a beszúrás - táblázat átalakítást megcsináltad, akkor az Excel automatikusan adott neki egy nevet, ezt megtudhatod, ha a táblázat törzsét (fejléc nélkül) kijelölöd, mivel ekkor a szerkesztőléc mellett a bal oldalon megjelenik a neve. Ugyanitt a lenyílóban megláthatod, milyen nevek vannak az adott lapon.
Ezeket a neveket kell a feltételes formázásban az érvényesség képletbe beírni.
Miután OK vagy Alkalmaz gombot nyomsz, a név átváltozik az adott névhez tartozó tartományhoz és ezt látod a későbbiekben.

Szerintem ennyi az egész.

Üdv.

(#32632) daddy9


daddy9
tag

Sziasztok!

Egy PDF illetve TXT exportáló makróra lenne szükségem, ami megcsinálja az alábbiakat:
- Az első munkalapon (Adatbekérő) lenne elhelyezve egy gomb ez indítaná az exportálást (PDF és TXT is).
- A 2-től 5. munkalapokon (Borító, Leírás, Kérelem, Tartalom) találhatóak kész nyomtatványok, amik az első munkalapon lévő adatokat veszik át. Ezeket szeretném egy újonnan létrejövő "dokumentumok" mappába rakni Borító.pdf, Leírás.pdf, Kérelem.pdf és Tartalom.pdf néven.
- A 6. munkalapon (info) is vannak adatok az A1:B13 tartományban. Ezt szeretném TXT formátumban (szóközzel elválasztva) elhelyezni egy CD_alma vagy CD_körte vagy CD_szilva mappában attól függően, hogy az első munkalap B2-es cellájában alma/körte/szilva van írva. Ennek a neve info.txt lenne értelemszerűen.
- Az már csak hab lenne a tortán, ha a táblázat mondjuk a C:\ gyökérben van elhelyezve, de az elérési utat én adom meg az első munkalap O43-as cellájába írva pl így: "C:\munka\1001-2015\". Akkor ezen a mappán belül hozza létre a 'dokumentumok' és a 'CD_alma' mappát és esetleg egy másolatot is készít magáról (vagy mentés másként) a meglévő 'munkaközi' mappába.

Ha ezt valaki nekem el tudná mondani, hogy milyen elemekből és hogyan rakjam össze / hol olvassak utána (esetleg meg is írja :)) ), azt nagyon megköszönöm (igény esetén sörrel jutalmazom)! :)
Elkezdtem olvasgatni a témakörben, de úgy érzem nagyon sok gyakorlás kellene, mire odáig eljutnék, hogy ezeket összehozzam.
A segítséget előre is nagyon köszönöm!

(#32633) EmberXY válasza Fferi50 (#32631) üzenetére


EmberXY
addikt

Most már sínen vagyok, működik is, már csak végig kell csinálni minden táblázatnál a formázást.
Az volt a gond, hogy a legelső táblázatnál valamit elronthattam, vagy többször hozhattam létre, vagy valami ilyesmi, emiatt dupla fejléce van, és kijelölésre sem látszik a neve (Táblázat1 sincs, 2-vel kezdődik a lista), végig ezen próbáltam volna ki a folyamatot, ezért nem ment, ezzel még holnap elszórakozom, de egy másik táblázatnál már tökéletesen megy, úgyhogy a módszer működik, már csak végig kell játszani, az elsőt meg kijavítani.
A táblázatos megoldásban még az is külön szuper, hogy mindegyik táblázat fejlécében eleve ott a szűrési lehetőség, míg eredetileg ez nem volt elérhető, csak amelyiknél külön be volt kapcsolva, és egyszerre csak egynél működött.
Még egy dolog van, amit majd meg kell oldani, mégpedig hogy a táblázatoknak ugyebár fejlécet is csinált az excel, és ez plusz sorokat jelent, mivel eredetileg volt már fejlécük, és így a hivatkozások is csúsztak 1-1 sorral, de szerintem ez már csak formázási finomhangolás kérdése, holnap még bütykölni kell rajta.
Addig is nagyon köszönöm a segítséget. (Ha még ezután is elakadnék, akkor megint jövök :D) :R :R

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#32634) Declare


Declare
őstag

Sziasztok!

Egy rövid kerdesem lenne (elsö körben :D )

Set FoundCell = Range("F:F").Find(what:="Position")

ebben a sorban a "mit keressen" feltetelhez, tudok megadni több feltetelt? Tehat jelen eseteben a Position cellakra keres, de az kellene, hogy a Position es Text nevü cellakra keressen. Vagy ez ilyen formán nem megoldhato :F

(#32632) daddy9 azert azt erzed, hogy ez nem egy kis munka, amit itt szivessegböl kersz ugye? :D Szerintem indulj neki guglival, macro felvetellel, aztan utanna kerdezz ha elakadsz ;) en is igy csinalgatok mostmar egeszen komolyan összetett macrokat, felhasznalva az itt kapott nem kis segitsegeket is az egyes reszekhez :K

[ Szerkesztve ]

(#32635) Fferi50 válasza EmberXY (#32633) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ha még nem késő...
A táblázattá alakításhoz: Amikor kijelölöd az adatokat, jelöld ki a fejlécet is, azután pedig jelöld be a táblázat rovatfejekkel négyzetet - ebben az esetben nem lesz dupla fejléc szerintem.

Üdv.

(#32636) Fferi50 válasza Declare (#32634) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Kicsit nem értem a kérdést. A Range.Find metódussal a cellák tartalmára tudsz keresni, nem a nevükre... Jelen esetben azokat a cellákat keresi, amelyeknek a tartalma "Position". Egyszerre csak egy tartalmat tudsz keresni - de a további paraméterek függvényében ez lehet a cella képletében, megjegyzésében vagy az értékében (LookIn), ill. a cella egész értékét vagy egy részét keresi (LookAt).

Az újabb szöveg keresését ismételten el kell indítani.

Figyelem, a LookIn és a LookAt paraméterek értéke "öröklődik" - ugyanúgy, mint az Excelben a Ctr+F keresésnél.

Üdv.

(#32637) EmberXY válasza Fferi50 (#32635) üzenetére


EmberXY
addikt

Köszi a tippet, holnap kipróbálom ezt is. Emlékszem, hogy nem volt bepipálva sehol sem...
:R

Up the Irons!

(#32638) Smogus


Smogus
őstag

Sziasztok!

Meg lehet oldani azt, hogy ha egy cella értéke változik akkor a mellette lévő cellában megjelenik a dátum, hogy mikor változott? Nem kell időpont csak egy dátum ami az utolsó módosítást mutatja.
Előre is köszönöm a segítséget.

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#32639) Delila_1 válasza Smogus (#32638) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nem írtad, hol van az a cella. A lenti makró az A oszlopba írt adat esetén az azonos sor B oszlopába írja be az időpontot.

Az A oszlopba írást az If Target.Column = 1 Then sor figyeli. Ha másik oszlopot kellene figyelembe venni, az 1-et írd át az oszlop sorszámára. (B-nél 2, C-nél 3, és így tovább).

A makrót a lapodhoz kell rendelni, ahogy a Téma összefoglalóban olvashatod.

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
If Target.Column = 1 Then
Application.EnableEvents = False
Range(Target.Address).Offset(, 1) = Format(Time, "hh:mm:ss")
Application.EnableEvents = True
End If
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32640) csoki46


csoki46
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy excel fájl, melynek első oszlopában minden sorban másik excel fájl van belinkelve. Ezt hogy tudnám úgy átmásolni, hogy a hivatkozás megmaradjon.

(#32641) Declare válasza Fferi50 (#32636) üzenetére


Declare
őstag

Tegnap egesz nap makroztam es nap vegere kicsit bezsibbadt az agyam :D ..jogos, amit irsz, de egyben asszem meg is valaszoltad a kerdesem :K

Ez maga a kod (azaz F oszlopban megkeresi az összes "Position" erteket es törli. Ezen kivül van meg 3 db különbözö szöveg, amit ugyan igy keresni es törölni kell es erre gondoltam, hogy valahogy & jellel hozzaadni, mint feltetelt.... :B

Dim FoundCell As Range
Application.ScreenUpdating = False
Set FoundCell = Range("F:F").Find(what:="Position")
Do Until FoundCell Is Nothing
FoundCell.ClearContents
Set FoundCell = Range("F:F").FindNext
Loop

(amugy az alapjat egy nagyobb makronak pont az kepezi, amiben Te es Delila_1 segitettetek....nagyon jo segitseg, majd azert megmutatom, mit alkottam belöle, csak ugy erdekesseg keppen. Sok mindent megtanulgattam a netes leirasok segitsegevel + a makroitokat felhasznalva :R )

(#32642) Delila_1 válasza Declare (#32641) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ha csak törölni kell a Position kifejezést (majd még másik kettőt), akkor villámgyorsan elvégzi ezt a műveletet a Csere funkció. Ezt rögzítheted makróban, ha többször szükséges "kitisztítani" a lapodat.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32643) Fferi50 válasza Declare (#32641) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ahogyan Delila is írta, egy lépésben:

Range("F:F").Replace what:="Position",Replacement:="",LookAt:=xlWhole

Üdv.

(#32644) EmberXY válasza Fferi50 (#32635) üzenetére


EmberXY
addikt

Szia!

Még egy kérdésem lenne, ha nem vagyok szemtelen... :B

Azt meg lehet oldani valahogy, hogy miután a megfelelő hivatkozásra kattintva eljutok az adott táblázat egy adott cellájára (amire a hivatkozás mutat), az aktív cella ne az legyen, hanem a táblázat soron következő üres sorának valamely cellájája? Így könnyebb lenne új adatot felvinni, nem kellene legörgetni manuálisan.

Ha van valami egyszerű megoldás erre, azt előre is köszönöm. :R

Up the Irons!

(#32645) Fferi50 válasza EmberXY (#32644) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ezt a sort módosítsd:
If Err = 0 Then Range("AQ68") = tbl.Name: Exit For
erre:
If Err = 0 Then Range("AQ68") = tbl.Name: Target.End(xlDown).Offset(1, 0).Activate: Exit For

Üdv.

(#32646) EmberXY válasza Fferi50 (#32645) üzenetére


EmberXY
addikt

Működik, az a része rendben is van, hogy a táblázat legaljára áll, viszont amint új adatot írnék bele, és cellát váltok, rögtön újra elugrik, egyre lentebb és lentebb, míg nem a legalsó táblázat alján megáll.
Az első lépés után nem lehet valahogy "kifagyasztani", hogy egy táblázaton belül csak egyszer csinálja ezt?
:R

Up the Irons!

(#32647) Dr V


Dr V
őstag

Sziasztok!

Egy táblázatban minden hétre vannak tervezett bejárások. A cellák háttérszínét feltételes formázással állítottam be.
Szeretném a megvalósult bejárásokat tartalmazó cellákat zöld színnel jelölni, de a feltételes formázást magasabb rangúként kezeli az excel, hiába állítom át a cella színét, marad a feltételes formázás során beállított szín.
Hogy tudnám a legegyszerűbben átállítani a cellák színét?

(#32648) Delila_1 válasza Dr V (#32647) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Gondolom, soronként valamelyik cellába beírod a megvalósulást. Adj feltételes formázást, erre a cellára hivatkozva.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32649) Dr V válasza Delila_1 (#32648) üzenetére


Dr V
őstag

A hetek soronként, az ellenőrizendő területek oszloponként vannak. Többféle bejárás van hetente, ezek vannak a területek között elosztva. A könnyebb átláthatóság érdekében vannak a különböző bejárások különböző színekkel jelölve.
A megvalósulást nem szeretném máshogy jelölni, a legegyszerűbb megoldás lenne az átszinezés.

(#32650) Delila_1 válasza Dr V (#32649) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Fel tudnál tenni egy képet?

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.