Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32101) Fferi50 válasza dajkapeter (#32095) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ha nem a tartomány első oszlopában kívánsz keresni, illetve a céloszlop előrébb van, mint ahol a keresés tárgya, akkor az INDEX - HOL.VAN függvény párost lehet használni, nem kell megvátoztatni az oszlopok helyzetét, Pl:
=INDEX(A:D;HOL.VAN(Keresem;C:C;0);2)
a B oszlopból írja ki azt az értéket, ami a C oszlopban keresett értékkel egy sorban van.

Üdv.

(#32102) Ded&Dad


Ded&Dad
újonc

Sziasztok!
Szeretném a segítségetek kérni egy kis makro probléma megoldásában.

Van egy táblázatom nem olyan sok adattal egyenlőre, de késöbb bővítés lesz. És szeretném az egyik oldal szűrőként használi. Legyen a neve nyitóoldal. Ezen az oldalon létrehoztam egy ComboBoxot és hat textboxot. Ha a Comboboxból kiválasztok egy kódot akkor a hozzátartozó infókat dobja a mellete lévő hat textboxba. Annyit sikerült megcsinálnom hogy a comboboxba beletettem a kódokat, de bármit írtam a textboxokhoz nem akarta nekem kidobni a többi infót. Még a FilterOff sem működik rendesen.

Kivagyok tőle rendesen már :D

Ebben szeretném a segítségeteket kérni nagyon S.O.S-ben.

Előre is köszi a segítséget.

A táblázatot tudom küldeni majd. :)

(#32103) arpiodzo válasza gyga (#26987) üzenetére


arpiodzo
újonc

Szia Gyga!
Nem tudom, hogy kaptál-e érdembeli választ vagy rájöttél-e azóta hogy mi volt az a rejtett kitörölhetetlen csatolás, de pont most találkoztam ezzel a problémával. Jó egy napot szívtam vele, végül rájöttem a titok nyitjára. Oszloponként másoltam át új fájlba az adatokat, figyeltem mikor fog élesedni a hivatkozások gomb. Persze ezt is többször elvégeztem és tényleg csak akkor tűnt el a csatolás, ha az egész lapot töröltem. Így megpróbálkoztam azzal is, hogy irányított beillesztés, és csak a képleteket másoltam. Láss csodát, így nem lett egyetlen külső hivatkozásom sem, bezzeg, amikor a formátumot is rámásoltam, akkor rögtön megjött. Na, át is néztem azonnal a feltételes formázásokat, itt derült ki, hogy némelyik másolt formátum között voltak bizonyos munkalapra illetve azok celláira való direkt hivatkozások. Ezeket töröltem vagy átalakítottam, ezután pedig már a hivatkozások közül is sikerült kiírtanom. Remélem segített.... :)

(#32104) dajkapeter válasza bsasa1 (#32096) üzenetére


dajkapeter
senior tag

Miután leírtam és megkérdeztem rá is jöttem... Csak szerkeszteni már nem tudtam és folytattam a munkt :))

Nagyon szépen köszönöm a segítségeket! :)

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#32105) Fferi50 válasza Ded&Dad (#32102) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

"de bármit írtam a textboxokhoz nem akarta nekem kidobni a többi infót"

Valóban jó lenne látni, hogy mit sikerült eddig összehoznod, mivel többféle megoldás is lehetséges.
A textboxot hozzá lehet kötni cellához, akkor onnan veszi az értéket, de közvetlenül is lehet bele írni makróval - attól függ, milyen tipusú vezérlőt használsz.

Üdv.

(#32106) bsasa1 válasza Juditta_56 (#32100) üzenetére


bsasa1
csendes tag

Szia,

ha megfelel úgy, hogy egy tömbbe íratod ki a munkalapneveket, akkor egy megoldás pl:
bármelyik szabad cellára: Képletek / Név megadása: ide beírsz egy nevet, alulra a hivatkozásba a képlet:
=HELYETTE(MUNKAFÜZETET.VESZ(1);"["&MUNKAFÜZETET.VESZ(16)&"]";"")

ezután kijelölsz egy vízszintes tartományt, amennyi lapod van (vagy többet), és beírod a nevet, amit megadtál és Ctrl+Shift+Enter egyszerre.

De így csak tömbben sorban tudod megjeleníteni a neveket, innen még be kell őket hivatkozni abba a cellába ahová szeretnéd.

Bár lehet a legújabb exceleken már nem működik a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#32107) oke


oke
senior tag

Sziasztok!

Több szolgálati beosztást használunk excelben, ezekből kellene készítenem egy olyan közöset is, ahol egyben is látszana mindenki. Maga az adatok módosítása továbbra is a külön szolgálati exceleken történne.
A jelenlegi táblázatok majdnem egységesek. Felépítésük hasonló:
Az oszlopban vannak a nevek, az 5, sorban a napi dátumok egy hónapra vonatkozóan, ezek metszeténél pedig az, hogy dolgozik e a kolléga az adott napon, délutános, délelőttös stb. Minden hónap külön fülön van, a fenti adatokkal
Hogy lehetne ezt egyszerűen megoldani? Próbálkoztam azzal, hogy sima egyenlőségjellel hivatkoztam a másik excel adott cellájára, de ha valamit variáltak az eredeti excelen, akkor borult minden.
Itt egy példa kép, Márciusig látszanak a fülek, de egész évre vonatkozik:

Excel 2007

[ Szerkesztve ]

(#32108) Delila_1 válasza oke (#32107) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az INDEX és a HOL.VAN függvényekkel tudod összehozni.

Kellene azt is tudni, hogy a többi "excelben" (ez különböző füzeteket, vagy azonos füzetben más lapokat jelent?) mi az egyes lapok neve. Esetleg a hét, vagy a dátum?

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32109) bsasa1 válasza Juditta_56 (#32100) üzenetére


bsasa1
csendes tag

Bocsi, közben leesett, hogy igazából ez is egy makró, úgyhogy nem fogod tudni sima xlsx-be lementeni.

(#32110) oke válasza Delila_1 (#32108) üzenetére


oke
senior tag

külön excel fájlok. Összesen 3 db. Mindegyiknél külön fülön a hónapok, azaz ilyen szempontból azonosak a felépítések..gyakorlatilag mintha a képen látható fájlból lenne 3 db, csak más fájlnévvel. Lényegében a a dolgozók neveik különböznek. Szerencsére nincs azonos.
A közös excelnek is így kell kinéznie (ez lenne a 4. excel), csak az összes név és a hozzá tartozó adatok szerepelnének benne havi bontásban.

[ Szerkesztve ]

(#32111) Delila_1 válasza oke (#32110) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Mi az, amit összekavarnak? A nevek?

Szerk.: igen a nevek. Rájöttem, mikor figyelmesebben olvastam a válaszodat. :B

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32112) oke válasza Delila_1 (#32111) üzenetére


oke
senior tag

Tudod, beszúrnak egy oszlopot, beszúrnak egy sort :)

(#32113) Delila_1 válasza oke (#32112) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A gyűjtő füzet Január!B6-os cellájának képlete, ami a Munkafüzet2.xlsx Január lapjáról behivatkozza az adatot

=INDEX([Munkafüzet2.xlsx]Január!$A$1:$AD$17;HOL.VAN($A6;[Munkafüzet2.xlsx]Január!$A:$A;0);HOL.VAN(B$5;[Munkafüzet2.xlsx]Január!$5:$5;0))

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32114) oke válasza Delila_1 (#32113) üzenetére


oke
senior tag

Köszönöm, megnézem.

Az utolsó részét hogy kell értelmezni, mit csinál?
=INDEX(HOL.VAN(B$5;[Munkafüzet2.xlsx]Január!$5:$5;0))

(#32115) Delila_1 válasza oke (#32114) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Azt az oszlopot keresi ki a másik füzet adott lapjának 5. sorában, ahol a dátumok megegyeznek a két füzetben.

Az INDEX tartományának a $A$1:$AD$17 helyett $A:$AD-t is adhatsz.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32116) oke válasza Delila_1 (#32115) üzenetére


oke
senior tag

Ismét egy hülye kérdés, miért AD-ig? Miért nem AF-ig?

(#32117) sajog159


sajog159
aktív tag

Egy, feltehetően Excel probléma jelent meg a napokban. Office/Excel 2013 van a gépemen.

Egy összesítő fájlban gyűjtöm az OTP átutalási számla adatait. Pár napja nagyon furcsa jelenséggel találtam szembe magamat. Az XLS formátumban exportált fájlokat nem tudom kinyitni a gépemen. Ha exportálási ablak kinyílik az OTP Direktnél, két opció van:
1. Open with (MS Excellel). Ilyenkor elindítja az Excelt – ha nem volt nyitva – de semmit nem olvas be. Magát a fájlt ilyenkor a „C:\Users\Gábor\AppData\Local\Temp” könyvtárba teszi le és - eddig – kinyílt az Excel fájl. Két kép erről:


2. Save file. Ilyenkor a „…/Letöltések” könyvtárba menti a fájlt (ahonnan ki lehetett nyitni, eddig!)
Még pár furcsaság, ami eddig nem volt. A „…/Temp” könyvtárból a letöltött fájl eltűnik/kitörlődik, amikor bezárom a Mozillat !?

Ha másik PC-re küldöm át e-malben, ott nincs gond a kinyítással.
Ha másik PC-ről lépek be OTP Direktbe, ott nincs ez a jelenség.
Ha saját PC-ről, de MS Edge-el lépek be azOTP Direktbe, ugyanaz a probléma lép fel.

Ha Firefox bezárása előtt átmásolom másik könyvtárba, ott megmarad, de onnan sem nyitható ki. Ha PDF fájlt töltöm le és átmásolom „/Temp” könyvtárból, onnan kinyitható, vagy ha eleve a „Open with” opciót választom akkor is kinyílik, de /Temp könyvtárból ez is eltűnik Firefox bezárása pillanatába.

Hát, röviden nem sikerült leírni, de remélem valakinek lesz türelme elolvasni és tanácsot is adni mit tehetek a probléma megszüntetésére! :W :W :W

Előre is kösz,

[ Szerkesztve ]

(#32118) Delila_1 válasza oke (#32116) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Mert biztosan elnéztem. :B

Ha oszlopokat nem szúrnának be a júzerek, akkor az oszlop-kereső részhez az indexes függvényben elég lenne annyi, hogy OSZLOP(), mert ez a függvény így hivatkozás nélkül az aktuális oszlop számát adja, ami elméletileg azonos a mindegyik fájlban.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32119) lappy válasza oke (#32116) üzenetére


lappy
őstag

Valószínű elírás történt

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#32120) Juditta_56 válasza bsasa1 (#32109) üzenetére


Juditta_56
aktív tag

Köszönöm! :R

Úgy látszik, kénytelen leszek makrózni... :(((

[ Szerkesztve ]

"You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one"

(#32121) lenkei83 válasza Juditta_56 (#32120) üzenetére


lenkei83
tag

Feltöltöd a tábládat? :)

(#32122) oke válasza Delila_1 (#32118) üzenetére


oke
senior tag

köszi :)
Érdekes, mert AD-vel is működött..

Még egy dolog tűnt fel. Ha az összesítő tábla 5 sorában, ahol a napok vannak az egyik nap dátumát - mondjuk a 7-ét - átírom 8-ára, akkor nem az átírt oszlopban változnak az adatok és jelenik meg a 8-ához tartozó adat, hanem a következő oszlopban történik változás. Nyílván erre műveletre nincs szükség, csak a függvényt próbáltam értelmezni, mi mit csinál és erre ez jött ki, amit kicsit furcsállok :)

(#32123) Juditta_56 válasza lenkei83 (#32121) üzenetére


Juditta_56
aktív tag

Nem tudom feltölteni, olyan sok mindent kéne eltüntetni belőle, hogy nem maradna tábla... :F

De azóta már működik Delila_1 makrója. Köszönöm, még egyszer! :R

[ Szerkesztve ]

"You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one"

(#32124) Delila_1 válasza Juditta_56 (#32123) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Örülök. hogy sikerült beüzemelned. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32125) Mittu88 válasza Mittu88 (#32099) üzenetére


Mittu88
senior tag

(#32126) lenkei83 válasza Mittu88 (#32125) üzenetére


lenkei83
tag

Kb annyi a lényege, hogy nincs oldaltörésed. Magyarul ha nyomtatsz egyet, akkor egyetlen egy oldalad lesz kinyomtatva vagyis az oldaltörésed ugyanaz mint az első oldalhoz kapcsolódó nyomtatási terület nagysága.

Van a linken minta kód is, teljesen jól mutatja hogy mi a gond.

Vélhetően Nálad így néz ki az oldaltörés, na ezt nem tudja értelmezni a kódod:

Ezt már tudja:

Üdv
P.

(#32127) sajog159 válasza sajog159 (#32117) üzenetére


sajog159
aktív tag

Meglepő e-mailt kaptam az OTP-től:

Tisztelt Sajó Gábor!

Szíves elnézését kérjük, hogy az OTPdirekt internetes szolgáltatás igénybevétele során kellemetlenséget tapasztalt.
Bankunknak tudomása volt a levelében jelzett átmeneti technikai problémáról. A hiba elhárítását szakembereink elvégezték, ezért az OTPdirekt internetes szolgáltatás újra zavartalanul igénybe vehető.
Köszönjük türelmét és megértését.
Az OTP Bank NyRt. szolgáltatásaival a továbbiakban is állunk az Ön szíves rendelkezésére.
Tisztelettel:
XXXXX Gabriella
OTP Bank Nyrt.

A levél azért meglepő, mert most leellenőriztem és a probléma egyáltalán nem szűnt meg! :W :W :W

De nagyon örülnék, ha valaki itt a fórumon hozzá tud szólni ehhez.

(#32128) Mittu88 válasza lenkei83 (#32126) üzenetére


Mittu88
senior tag

Na igen, de valamiért nem teszi be az oldaltörést.

Arra a kódra, hogy
Thisworkbook.Worksheets("mlapnév").HpageBreak.Add "Adott cella"
nem csinál semmit, a
Thisworkbook.worksheets("mlapnév").HpageBreak(1).Location "Adott cella"
meg Subscrypt out of range hibára fut.

Hogy tudok oldaltörést beszúrni egy adott sor fölé, hogy ne dobjon hibaüzenetet?

[ Szerkesztve ]

(#32129) Polllen


Polllen
nagyúr

Sziasztok!

Ti tudtok olyan megoldásról, ahol az adat napi bontásban szerepel, de egy chart-ban az utolsó hét napi bontásban, az előtte lévő adatok havi bontásban jelennek meg?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#32130) szente


szente
addikt

Sziasztok!

Igazából OpenOffice Calc-ban dolgozok, de hátha tudtok segíteni.
Szóval kellene nekem egy olyan fügvény,makró,bármi amivel eltudom azt érni, hogy 50Ft-ra kerekítsen a szabályoknak megfelelően. Már ha létezik ilyen. :B Ha lehet, akkor majd kicsit szájbarágósabban, mert nem vagyok valami expert. :) Nagyjából bármilyen megoldás érdekel, mert 3000 db számot kellene kerekítenem, kézzel kicsit macerás lenne.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#32131) Fferi50 válasza szente (#32130) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Próbáld ezt a képletet:
=INT(A1/50)*50+HA(MARADÉK(A1;50)<=29;0;50)

Ez a kerekítés szabályai szerint 29-ig, ill. 79-ig lefelé, ezután felfelé kerekíti 50-re és 100-ra az adott számot.

Üdv.

(#32132) Fferi50 válasza Polllen (#32129) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Csinálsz egy kimutatás diagramot az adatokból úgy, hogy havi és heti bontású csoportosítás legyen benne. Ezután az utolsó hetet kibontva hagyod, az összes többit pedig összecsukod.

Üdv.

(#32133) szente válasza Fferi50 (#32131) üzenetére


szente
addikt

Műkszik! :R

(#32134) Fferi50 válasza Mittu88 (#32128) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Thisworkbook.Worksheets("mlapnév").HpageBreak.Add "Adott cella" helyett

Thisworkbook.Worksheets("mlapnév").HpageBreakS.Add "Adott cella"

Az "Adott cella" egy Range objektum pl. worksheets("mlapnev").Range("A56") legyen.

A másik verzió pedig azért hibás, mert a Location objektum, ezért set és = formában kell értéket adni neki.

Set Thisworkbook.worksheets("mlapnév").HpageBreak(1).Location = "Adott cella"

Továbbá csak akkor működik, ha oldaltörés nézetben vagy.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#32135) kemeny76


kemeny76
csendes tag

Sziasztok,

Érdeklődnék, hogy van az excelben olyan lehetőség hogy egy mappába folyamatosan mentett csv fájlt automatikusan beolvassunk munkafüzetbe?

előre is köszönöm a válaszokat.

(#32136) Delila_1 válasza Mittu88 (#32128) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Hát így?

ActiveWorkbook.Sheets("Munka3").HPageBreaks.Add Before:=Range("A22")

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32137) Mittu88 válasza Delila_1 (#32136) üzenetére


Mittu88
senior tag

Ez így nem csinálja meg az oldaltörést:

ActiveWindow.View = xlPageBreakPreview
Application.PrintCommunication = False
Thisworkbook.Worksheets("GépbeállítóTÉR").Activate
ActiveWorkbook.Sheets("GépbeállítóTÉR").HPageBreaks.Add Before:=Range("A55")
'Nincs látszata
Set ActiveWorkbook.Sheets("GépbeállítóTÉR").HPageBreaks(1).Location = Range("A55") 'Subscrypt out of range hiba

Immediate ablakban a ?ActiveWorkbook.Sheets("GépbeállítóTÉR").HPageBreaks.Count eredménye 0 az Add parancs lefutása után is!

Fferi50: nem hiszem, hogy parancsot írtam el, csak trehány módon írtam le. Bocs :(

[ Szerkesztve ]

(#32138) Delila_1 válasza Mittu88 (#32137) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az az 1 sor, amit írtam, bármelyik lapról indítva a makrót, bármelyik másik lapra beteszi az oldaltörést.

Ha az aktív lapon akarsz oldaltörést létrehozni, az

ActiveWindow.SelectedSheets.HPageBreaks.Add Before:=Range("A22")

sorral is megteheted.

Akár ciklust is szervezhetsz köré, ami x soronként szúr be oldaltörést.

Sub Oldaltores()
Dim x As Long

For x = 53 To 300 Step 53
ActiveWindow.SelectedSheets.HPageBreaks.Add Before:=Range("A" & x)
Next
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32139) Mittu88 válasza Delila_1 (#32138) üzenetére


Mittu88
senior tag

Az aktív lapon, de a lap neve egy Worksheet változóba is el van mentve, szóval elég sokféle módon hivatkozhatok rá, de egyikkel se csinálja meg az oldaltörést. Két kép is van a munkalapon, amik valamennyire transzparensek, nem tudom számít-e, de próbáltam már nélkülük is beszúrni az oldaltörést, és egyszerűen nem csinálja meg.

Az lehetséges, hogy nem tudja összenyomni olyan picire, hogy egy oldal ráférjen, és ezért nem teszi be?

(#32140) Delila_1 válasza Mittu88 (#32139) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Eddig szó sem volt képről. Az előbbi makrók sem tartalmaznak képtől függő oldaltörést.

Ezek a képek változnak? Mármint a méretük.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32141) Mittu88 válasza Delila_1 (#32140) üzenetére


Mittu88
senior tag

A méretük nem változik, csak a helyük. A cég logoja ugrik be, és háttérképként viselkedik. Ha rányomnak ennek a munkalapnak a "nyomtatására", a kép beugrik az A1 cellába (oldalon belül marad), beállítja a makró az oldaltörést (ez nem működik), kiexportálja pdf-be a munkalapot (2 oldalasra kéne, úgy, hogy a sortörés az 54. és az 55. sor között legyen), aztán törli a kitöltött mezők adatait, a képeket elrakja a BD1 mezőbe (hogy ne legyen szem előtt kitöltéskor), végül e-mailt küld a célszemélyeknek.

[ Szerkesztve ]

(#32142) Delila_1 válasza Mittu88 (#32141) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ha nem változik a méretük, akkor egyszer kell beállítani – kézzel –, és nem kell minden futtatásnál újra megadni az oldaltörés helyét.

Makrót az ismétlődő feladatokhoz szoktunk írni.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32143) Mittu88 válasza Delila_1 (#32142) üzenetére


Mittu88
senior tag

Jó, ez vérciki, eddig nem jutott eszembe :DD

Viszont kipróbálva, így se engedi az oldaltörés beszúrását. Mi a fene lehet ez?

Nincs se lapvédelem, se füzetvédelem. Az van beállítva, hogy 1 oldal széles, 2 oldal magas legyen a dokumentum.

(#32144) Delila_1 válasza Mittu88 (#32143) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Vedd le az 1 széles, 2 magas beállítást, a füzetben (nem a nyomtatási képnél) add meg az oldaltörést.
Lépj vissza a nyomtatási képhez, és ott próbálj kicsinyíteni, nagyítani.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32145) Mittu88 válasza Delila_1 (#32144) üzenetére


Mittu88
senior tag

Ah, működik...

Ezer köszönet :C :R :R

(#32146) Delila_1 válasza Mittu88 (#32145) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

:) :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32147) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Adatok lekérdezésére eddig az F/VKERES függvényt alkalmaztam most viszont olyan a feladat, hogy több db azonos tétel van a keresési feltételek között és ezek mindegyikét meg kellene jeleníteni egy cellában vagy több külön sorban a hozzá tartozó dátummal együtt. Ezt meg lehet-e oldani valamelyik függvénnyel vagy makrót kell hozzá írni?

[ Szerkesztve ]

(#32148) Delila_1 válasza Pikkolo^^ (#32147) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

FKERES(egyik_oszlop) & " " & FKERES(másik_oszlop) & " " & FKERES(harmadik_oszlop)

A dátumoshoz SZÖVEG(FKERES(dátumos_oszlop) ; "éééé.hh.nn")

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32149) Pikkolo^^ válasza Delila_1 (#32148) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Nem írtam le rendesen amit akartam. Csináltam egy szemléltetőt. A lényeg, hogy az adathalmazból adott naptárszerű valamibe kell berakni az adatokat. Amik ugyanazon a napon vannak azokat egymás alá kell berakni.

(#32150) Bazs-


Bazs-
tag

Sziasztok,

Valamilyen módon megoldható, hogy egy excelből olyan másolatot készítsünk, amiben a képletek nincsenek már bent, csak az adatok és a formátum marad meg?
Azonkívül, hogy mindent manuálisan másolok és utána egy másik munkafüzetbe irányított beillesztéssel beteszem.

Nagyon köszönöm előre is.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.