Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32451) Delila_1 válasza lappy (#32450) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nem lehet függvénybe tenni.

A függvény a cellában =Másol(A2,B2) lenne (honnan as range, hova as range)
Ezt kellene felülírni az =a2 hivatkozással.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32452) Oly


Oly
senior tag

Sziasztok

Ismét nagy fába vágtam a fejszém és kérném a segítségeteket.

Kapok minden nap egy hosszú listát és azt kellene vizsgálnom, hogy mik változtak benne. Lehetnek benne az előző naphoz képest csak darabszámban is változások, de ha változott valami, akkor az érintett csoportot is listázza kis nekem.
Példa:

Látható, hogy az ásványvíz csoport változott, ezért az egész csoportot látnom kell. Ami előző naphoz képest már nem szerepel a listában, azt hozza kis 0 mennyiséggel. Amelyik csoport (Pálinka) nem változott, azt pedig ki se hozza, mert nem érdekel :)

Elsőre úgy gondoltam, hogy kér egymásba ágyazott for ciklussal össze hasonlítom a két listát, és ahol volt változás azt a termékcsoport nevet kiíratom egy ideiglenes táblába, majd újra futtatom már ezzel a listával hasonlítva, de külön figyelni kell a 0-ra változott tételekre is.... Ez nagy falatnak tűnt.
Gondolkodtam Halmazokban is, és akár Accessben is, de nagyon nyár van, és a lakásfelújítás-költözés project mellett nagyon eltompultam.
Lehet, hogy nem látom a fától az erdőt? Van erre valami egyszerűbb megoldás?

Előre is köszönöm a segítséget.

oly

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#32453) Delila_1 válasza Oly (#32452) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Éppen ilyen kérdésre válaszolt FFeri az index fórumon a 29264-es hsz-ben.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32454) Oly válasza Delila_1 (#32453) üzenetére


Oly
senior tag

Szia

Sajnos ez nem teljesen jó.
A duplika szűrést hamar elvetettem, mert ha mindkét listában szerepel valami (pálinka), akkor csak az egyik példányt veszi ki, pedig az nem kellene, hogy benne maradjon egyik példány sem.
Az oda-vissza FKERES már jobban hangzik, de itt nekem pont a mennyiségi változást kellene kihoznia..
és ha kihozza az FKRERES hiba miatt a Savas vizet, nem húzza mellé a menteset, pedig az is kellene.

[ Szerkesztve ]

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#32455) Oly válasza Oly (#32454) üzenetére


Oly
senior tag

Az FKERES mégis jó lehet, ha kétszer csinálom meg. Na ezen majd a költözés után elindulok.
Köszi a segítséget!

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#32456) Delila_1 válasza Oly (#32452) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Egyszerűbb egy új létrehozása a tegnapi és mai táblázatokból. Nem Változtak, hanem aktuális lesz a neve.

Itt a megoldás.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32457) Declare


Declare
őstag

Sziasztok!

Egy (szerintem) nagyon egyszerü kerdesem lenne most elsö körben (aztan lehet lesz majd most megint pár :B )

Ezt a kodot hogyan tudom ugy atirni, hogy a SUBTOTAL fv. mindig az adott oszlop 6-ik cellajatol vegezze el a müveletet? (Tehat a masodik fele, hogy R[-5]C az oké, viszont az elsö fele, az R[-10]C az mindig az adott oszlop, felülröl 6-ik vellaja legyen)

ActiveCell.FormulaR1C1 = "=SUBTOTAL(9, R[-10]C : R[-5]C)"

mod: ja es az oszlopban vannak ertekek es vannak neha üres cellak is....de ez mindegy kell, hogy legyen, mindig a felülröl 6-ik cella kellene kezdö pontnak.
:R

[ Szerkesztve ]

(#32458) Delila_1 válasza Declare (#32457) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

R6C

A szögletes zárójelek közé írt érték a relatív-, az anélkül megadott pedig fix érték.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32459) Fferi50 válasza Declare (#32457) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Szerintem így próbáld:
ActiveCell.FormulaR1C1 = "=SUBTOTAL(9, R6C : R[-5]C)"

Üdv.

(#32460) Declare válasza Delila_1 (#32458) üzenetére


Declare
őstag

& (#32459) Fferi50

èreztem én, hogy egyszerü a kerdes :B :D

:R :R :R

(#32461) mjanoshu


mjanoshu
csendes tag

Sziasztok,

segítségre lenne szükségem a következő témában:

Ha egy adott mező A1 "ZÖLD" színű, akkor az A2 töltse ki "1'-re viszont ha A1 "PIROS" színűre váltom akkor az A2 legyen "0".

Milyen függvénnyel s hogyan tudnám ezt kivitelezni!?

Előre is köszönöm a segítséget!

Jani

(#32462) bsasa1 válasza mjanoshu (#32461) üzenetére


bsasa1
csendes tag

Szia!

Sima függvénnyel ez szerintem nem fog menni csak valamilyen makrós megoldással. Pl egy:
Képletek/névkezelő/új:
Név: hatter
Hivatkozás: =CELLÁT.VESZ(63;Munka1!$A1)
ez visszaadja az A1 cellában beállított háttérszín kódját
színes cella mellé B1-be: +HA(hatter="ide az általad beállított zöld kódja kell idézőjel nélkül";1;0)

Utána csak lehúzod a képletet.
Azt így hirtelen nem tudom, hogy frissül-e automatikusan a dolog.

(#32463) mdk01


mdk01
addikt

Segítsetek légyszi, hogy hogyan lehet egy cellán belül szöveget keresni?
Nézegettem ezeket a szövegtalál és tsai függvényeket, de azok számokat adnak eredményül, viszont engem az érdekelne, hogy hogyan lehet egy cellán belül megkeresni egy bizonyos szöveget és ha megtalálta, akkor az legyen az eredmény is.
Pl. Egy cella tartalma a "Piros alma" akkor én rákeresek az "alma" -ra és ha megtalálta akkor az "alma" az eredmény is.

Előre is köszönöm :R

(#32464) Fferi50 válasza mdk01 (#32463) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

A szövegdaraboló függvényeket kell kombinálni a szöveg.keres/talál függvénnyel. Pl.
Közép("piros alma";szöveg.keres("alma";"piros alma");hossz("alma"))

Üdv.

(#32465) mdk01 válasza Fferi50 (#32464) üzenetére


mdk01
addikt

Valóban.
Köszönöm :)

(#32466) RedHarlow


RedHarlow
aktív tag

Sziasztok, excelben egy HTML táblázatkészítőt szeretnék készítettni:

A lényeg a következő lenne:

Ugye HTML-ben így néz ki egy táblázat:

<tr>
<td>adat</td>
<td>adat</td>
<td>adat</td>
</tr>

Nos én addig eljutottam, hogy összefűzzel létrehozom az E oszlopba, sorrendbe az általam használni kívánt adatokat.

E
<td>${T:3000:n=melleklet1:border=false:style="color:black;width:250px"}</td>
<td>${T:3001:n=melleklet2:border=false:style="color:black;width:250px"}</td>
<td>${T:3002:n=melleklet3:border=false:style="color:black;width:250px"}</td>

Ebből egy X soros (X=változó) 3 oszlopos táblázatot szeretnék készíteni. Addig eljutottam ugye, hogy megvannak a celláim de ezeket ugye <tr></tr> közé kell tenni, ezért arra lenne szükségem, hogy a makró hozzon létre mindig egy sort (<tr>) majd lépjen 3 sort és utána hozzon létre két sort (</tr>)(<tr>) majd ismét lépjen hármat és hozzon létre ismét két sort (</tr>)(<tr>) és ezt folytassa addig ahány oszlop van.

<tr>
<td>${T:3000:n=melleklet1:border=false:style="color:black;width:250px"}</td>
<td>${T:3001:n=melleklet2:border=false:style="color:black;width:250px"}</td>
<td>${T:3002:n=melleklet3:border=false:style="color:black;width:250px"}</td>
</tr>
<tr>
<td>${T:3000:n=melleklet1:border=false:style="color:black;width:250px"}</td>
<td>${T:3001:n=melleklet2:border=false:style="color:black;width:250px"}</td>
<td>${T:3002:n=melleklet3:border=false:style="color:black;width:250px"}</td>
</tr>
<tr>
<td>${T:3000:n=melleklet1:border=false:style="color:black;width:250px"}</td>
<td>${T:3001:n=melleklet2:border=false:style="color:black;width:250px"}</td>
<td>${T:3002:n=melleklet3:border=false:style="color:black;width:250px"}</td>
</tr>
<tr>
<td>${T:3000:n=melleklet1:border=false:style="color:black;width:250px"}</td>
<td>${T:3001:n=melleklet2:border=false:style="color:black;width:250px"}</td>
<td>${T:3002:n=melleklet3:border=false:style="color:black;width:250px"}</td>
</tr>
<tr>

Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget!

(#32467) Fferi50 válasza RedHarlow (#32466) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

A cella tartalmához ugyanúgy hozzáfűzheted a táblázat kódot is. Ha 3 sorod van egy cellában, akkor elejére <tr> végére </tr>.
Ha egy-egy "táblázat sor" van benne, akkor minden "első" (hárommal osztva maradék 1) elejére teszed a <tr> és minden harmadik (hárommal osztva 0) végére teszed a </tr>.

Pl az F oszlopban, ha az adataid az első sorban kezdődnek, a képlet:
=ha(maradék(sor();3)=1;"<tr>";"") & E1 & Ha(maradék(sor();3)=0;"</tr>";"")

Ha nem az első sorban kezdődnek a tételek, akkor a maradék kalkulációt kell hozzáigazítanod.

Üdv.

(#32468) RedHarlow válasza Fferi50 (#32467) üzenetére


RedHarlow
aktív tag

Köszönöm, tökéletes megoldás. : )

(#32469) mukibuci


mukibuci
MODERÁTOR

A fenti táblázatból szeretném egy cellába összeszedni az összes adott dátumhoz kapcsolódó igen-ek darabszámát, tehát 8.1 -> 2db, 8.2 -> 1db. erre mi a legegyszerűbb mód? Mindenféle segédtáblák nélkül megoldható :F

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#32470) DeFranco válasza mukibuci (#32469) üzenetére


DeFranco
nagyúr

DARABHATÖBB képlettel megoldható egyszerűen.

nyilván a képletbe is beírhatod közvetlenül a feltételt (idézőjelek között) nem kell a (példában D1 és E1) cellára mutogatni érte

(#32471) mukibuci válasza DeFranco (#32470) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

ahh, kb ezzel nem próbáltam csak :DDD nagyon köszi :R

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#32472) DeltaPower


DeltaPower
őstag

Sziasztok! Kereszttábla-jellegűen felépített adatokat hogy lehet sorokra bontani?
Előre is kösz a segítséget.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#32473) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Ezt meg lehet vajon oldani függvénnyel, hogy egy cella tartalmában lévő karakterek(valamilyen feltétel alapján, jelen esetben a számok) másmilyen színűek legyenek? (vagy feltételes formázással)

[ Szerkesztve ]

(#32474) Delila_1 válasza huan (#32473) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Függvénnyel nem, de egy rövid makróval igen.
Másold modulba a makrót. Állj a cellára, is indíthatod.
Ha sok ilyen színesítendő cellád van, akkor tehetsz a gyorselérési eszköztárra a makróhoz egy ikont.

Sub Piros()
Dim elso As Integer, hossz As Integer

elso = InStr(ActiveCell, "(") + 1
hossz = Len(ActiveCell) - elso
ActiveCell.Characters(Start:=elso, Length:=hossz).Font.Color = RGB(255, 0, 0)
End Sub

Nagyon sok színezendőhöz érdemes egy ciklust írni.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32475) Aladaar válasza Lasersailing (#32204) üzenetére


Aladaar
tag

Valaki lenne olyan kedves átírni a következő képletet nem tömbfüggvényesre?
köszi,
A.

{=HA($B2>=0;B2*C2;-(MAX(HA($E$2:$E2<-SZUMHA($B$2:$B2;"<0");$F$2:$F2))
-(SZUMHA($B$2:$B2;"<0")+MAX(HA($E$2:$E2<-SZUMHA($B$2:$B2;"<0");$E$2:$E2)))
*INDEX($C$2:$C2;HOL.VAN(MIN(HA($E$2:$E2>=-SZUMHA($B$2:$B2;"<0");$E$2:$E2));$E$2:$E2;0))
+SZUMHA(OFSZET(D2;-1;0;-SOR(D2)+1;1);"<0")))}

(#32476) Fferi50 válasza Aladaar (#32475) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Szerintem ez pont attól működik, hogy tömbképlet. Másik lehetőség makróval elvégezni a kívánt számításokat.

Üdv.

(#32477) leroyclub


leroyclub
senior tag

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni. Van egy elég egyszerű dokumentumom, amiben egy partner nyilvántartást vezetek. Itt régebben beraktam egy active X-es checkboxot minden partner sorába, viszont ahogy gyarapodtak a partnerek úgy egyre lassabb lett ez a vezérlő betöltés. Most inkább egy új cellában egy szöveggel jelölném, de nem tudom megszüntetni a checkboxokat, mivel nem cellában vannak, hanem olyan mintha rajta lenne a cellán. Csak jobb egérgombbal tudom kijelölni de akkor sem törölni, csak kivágni. De van hogy 10 kivágás után tünik csak el, addig jelölgeti ki és be. Van erre valami megoldás? Csatolok egy képet is hogy eltudjátok képzelni:

(#32478) Delila_1 válasza leroyclub (#32477) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ctrl+g-re bejön az Ugrás ablak. Ott kiválasztod az Irányított gombot, majd az Objektumokat.
A Delete gomb egyszerre törli az összeset.

Azért csak 10 kivágás után tünik el 1-1 objektum, mert egymás hegyén-hátán vannak. A felsőd kitörlöd, marad alatta 9 másik. Ha megnézed, más a neve az alsónak, mint amit kitöröltél. :)

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32479) leroyclub válasza Delila_1 (#32478) üzenetére


leroyclub
senior tag

Köszönöm! Sikerült! Nagyon hálás vagyok, hogy megmentettél több óra szenvedéstől! :)

(#32480) userguru


userguru
újonc

Van két excel tábla: az egyik egy n sorból álló táblázat (tab.xls), a másik egy A/4-es oldalon megjelenítendő sablon fájl, amiből éppen n db. lesz (sab_1.xls …. sab_n.xls). A cél a tab.xls egyes soraiból az n db sablon fájl generálása (ami aztán nyomtatásra kerül).

Kérdéseim:
1./ A sablon fájl adott cellájának, a tab fájlból való kitöltéséhez beírandó képlet:
’path[tab.xls]Munka1’!P3 (pl.: a tab fájl P oszlopának 3 sorában lévő adatot vegye át,
igen ám, de a 3 helyett egy változót kellene beírni, hiszen ez minden sab_x fájlnál más és más lesz (a tab fájl x. sorának megfelelően), ráadásul e változó értéke a saját sab fájlból veendő, ugyanis ez a sab fájl sorszáma, ami a sab fájl egyik cellájának értéke is egyben, s amit kézzel is beírhetó (egyébként a sab_x fájl nevében is ez a szám szerepel). Röviden: a cellába beírandó képletbe mit írjak a 3-as helyére?

2./ A cella képletben szereplő paraméterekre is lehet keresni (illetve cserélni), mint a cella értékekre? Hogyan?

Köszönöm előre is a válaszokat: V. Péter

(#32481) lappy válasza userguru (#32480) üzenetére


lappy
őstag

Az első problémád nagyon hasonlít egy körlevélhez ott is hasonló módon kell elvégezni a műveletet.

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#32482) Delila_1 válasza userguru (#32480) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Lappy jól írta, nagyon hasonlít a feladat a Word körlevél funkciójához, csak ott nem lehet *.xlsb-be menteni az elkészült dokumentumokat.

Elkészíted a Sablon.xlsb fájlt. A makrót a tab.xls moduljába viszed be. A két fájl azonos mappában legyen.
A makróban a csillagos sorok közötti részt értelemszerűen a saját fájljaid szerint írd meg.
Címsort feltételezve a tab füzetben, a sab változó (aktuális sor) értékét 2-ről indítom.

Sub Sablonok()
Dim sab As Long, utvonal As String
Dim WSInnen As Worksheet, WSIde As Worksheet

utvonal = ActiveWorkbook.Path & "\"
Set WSInnen = Workbooks("tab.xls").Sheets("Munka1")

sab = 2
Do While WSInnen.Cells(sab, 1) <> ""
'A Sablon.xlsb megnyitása
Workbooks.Open Filename:=utvonal & "Sablon.xlsb"
Set WSIde = Workbooks("Sablon.xlsb").Sheets("Munka1")
WSIde.Activate
'***********************************************************************
WSIde.Cells(2, 2) = WSInnen.Cells(sab, 1) 'B2-be a tab aktuális sor A-ja
WSIde.Cells(5, 4) = WSInnen.Cells(sab, 2) 'D5-be a tab aktuális sor B-je
WSIde.Cells(8, 2) = WSInnen.Cells(sab, 3) 'B8-ba a tab aktuális sor C-je
'...
'...
'***********************************************************************
WSIde.SaveAs Filename:=utvonal & "sab_" & sab - 1 & ".xlsb"
ActiveWindow.Close
sab = sab + 1
Loop
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32483) Delila_1 válasza leroyclub (#32479) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Örülök neki, szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32484) Aladaar válasza Fferi50 (#32476) üzenetére


Aladaar
tag

Nem lehet megadni más formában? Sajnos Libreoffice-ban kellene használnom, ott másmilyen a makró, és nem ismeri fel a tömbötse :(.

(#32485) Fferi50 válasza Aladaar (#32484) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

LibreOffice-ban nem vagyok otthon.
Excelben a tömbképlet műxik csak ebben a képletben.

Üdv.

(#32486) thomas50.000


thomas50.000
csendes tag

Sziasztok!

Ha egy excelt munkalapot exportálok html-be, és képet is tartalmaz, akkor a mappába mindig duplán rakja a képeket, két méretben. Ez miért van, és valahogy lehetne úgy, hogy csak egy kép legyen?

A válaszokat előre is köszönöm!

(#32487) Polllen


Polllen
nagyúr

Sziasztok!

Adott ez a kód, amivel kb 50.000 sorba kerül egy képlet, a probléma az, hogy néha előbb lép tovább a következő műveletre, minthogy befejezte volna a kalkulációt, így random az utolsó x ezer sorhoz nulla érték kerül...

Range("D2:D" & req_end).FormulaR1C1 = _
"=IFERROR(RC[-1]*VLOOKUP(RC[-3],'[MRP value list rev_1.xlsm]MatMaster'!C2:C8,7,0),0)"

Range("D2:D" & req_end).Value = Range("D2:D" & req_end).Value

Próbáltam azzal, hogy beillesztek egy calculate parancsot, de ezt is simán átlépi:

Range("D2:D" & req_end).FormulaR1C1 = _
"=IFERROR(RC[-1]*VLOOKUP(RC[-3],'[MRP value list rev_1.xlsm]MatMaster'!C2:C8,7,0),0)"
Worksheets("Req").Calculate
Range("D2:D" & req_end).Value = Range("D2:D" & req_end).Value

Természetesen debug-ban lépésenként végrehajtva tökéletesen működik.

Tudok olyan beillesztési módot, ami 100% működik, de gyors is?

Pl. Selection.Autofill?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#32488) Delila_1 válasza Polllen (#32487) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Két lépésben is megadhatod. Először a D2:D2500, majd a D2501:D & reg_end tartományra add meg a képlet beírását.

A második kérdésre:

Range("D2:D" & reg_end).Copy
Range("D2").PasteSpecial Paste:=xlValues
Application.CutCopyMode = False

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32489) blountex


blountex
senior tag

Üdv!

Kérnék 2 dologban egy kis segítséget.
Egyik egy egyszerű dolog:
Azt szeretném kiíratni az egyik cellában hogy ha mondjuk az A1es cellába beírom, hogy TNT akkor a B1es cellába írja ki hogy előzetes különben ne írjon semmit ki (ha nincs ez a TNT feltétel). Ez idáig nem gond, de mikor duplikálom a függvényt és megváltoztatom a TNT mondjuk UPSre akkor már nem működik jól. Pedig egy hasonló példánál ezt eltudtam játszani minden gond nélkül.
=HA(A1="TNT";"előzetes";""=HA(A1="UPS";"előzetes";""))

A másik egy bonyolultabb voltaképp nem tudom milyen lehetőség van rá.
Itt képen szemléltetem a példát!

[ Szerkesztve ]

(#32490) edari válasza blountex (#32489) üzenetére


edari
őstag

=HA(A1="TNT";"előzetes";""=HA(A1="UPS";"előzetes";""))

helyett

=HA(A1="TNT";"előzetes";HA(A1="UPS";"előzetes";""))

(#32491) Fferi50 válasza blountex (#32489) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

A második kérdésedre:
Ha jól gondolom, akkor az adott oszlopban szereplő számokat szorozni kell az oszlop első (x-edik) sorában megadott értékkel és összeadni.
Erre két lehetőség is van: (ha a szorzók az első sorban, a számok a B:D oszlopban vannak, eredmény az A oszlopban)
Képlet A2 cellába:
=$B$1*$B2+$C$1*$C2+$D$1*$D2
Majd ezt végighúzod az A oszlopon.
Vagy:
=Szorzatösszeg($B$1:$D$1;$B2:$D2)
Ezt húzod végig az A oszlopon.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#32492) blountex válasza edari (#32490) üzenetére


blountex
senior tag

Köszi.

Fferi50
Köszi, de bocsánatot kérek egy kicsit elírtam, pontosítok és megpróbálom másképp leírni.
Ha a 38. sorban összeadjuk a számokat akkor kijön egy fix szám: 1053 (ez van a maradó szám helyén)
Az 1053at kell úgy lebontani hogy 0 legyen.
Ha a sorban 25x kiírom a 40-t majd utána a 32-t és végül a 21-et akkor megkapom az 1053at.
Csak hogy fölösleges 25x kiíratni a 40et ha mindig ugyan az a szám, ezért ha csak 1x veszem a 40et a 32-t a 21-et akkor jön ki a maradó számnál a 960 holott itt jó lenne ha 0 szerepelne.
Jelenleg a maradó szám helyen ilyen képlet van:
=HA(I4="";"";K4-SZUM(I38 : R38))
A k4es cellában van a fix szám 1053, amiből kivonja az általa megadott 40,32,21 értéket és így jön ki a 960.
Ő azt nem tudja hogy én mondjuk a 40es számot megszeretném még szorozni 24x=960 hogy megkapjam a 0-át.

[ Szerkesztve ]

(#32493) Polllen válasza Delila_1 (#32488) üzenetére


Polllen
nagyúr

Szia!

Köszönöm a tippeket!

Régen a pastespecial-t használtam, de lassúnak találtam. Igaz, azzal soha sem volt ilyen gondom, hogy ne kalkulálna ki mindent.

Következő futásnál megnézem. :R

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#32494) Fferi50 válasza blountex (#32492) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

A leírtak alapján javaslom az Adatok menücsoport - lehetőség elemzés eszközeit nézd át légy szíves.

Üdv.

(#32495) Delila_1 válasza Polllen (#32493) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Írd meg, mire jutottál!

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32496) EmberXY


EmberXY
addikt

Sziasztok!
Azzal a problémával szembesültem, hogy egy adott munkalapon elhelyezett hivatkozások, amik ugyanazon munkalapon belülre mutatnak, nem működnek, miután a munkalapot átnevezem (gondolom, a hivatkozás szerves részét képezi az is, hogy melyik lapra mutat, de ezt valamiért nem kezeli dinamikusan, mint a képleteket úgy általában).
Van erre valami megoldás, vagy egyenként kell átszerkesztenem manuálisan a hivatkozásokat?
Köszönöm előre is, ha van valami ötlet (2007-es Excelről van szó). :R

Up the Irons!

(#32497) bsasa1 válasza EmberXY (#32496) üzenetére


bsasa1
csendes tag

Szia,

Ctrl+H csere funkcióval egyszerre tudod az összeset módosítani.

(#32498) EmberXY válasza bsasa1 (#32497) üzenetére


EmberXY
addikt

Köszi a tippet, de próbáltam, nem jutok eredményre ezzel, ugyanis a hivatkozások, vagyis azok tartalma nem jelenik meg konkrét szövegként, csak ha fölé viszem a kurzort, akkor mutatja, hogy melyik cellára hivatkozik, és itt szerepel a hivatkozott cella előtt a munkalap neve is " !"-lel a végén, nekem ezt kéne módosítanom valahogy, mert ez akkor nem változik, ha munkalapot átnevezem.
Ha az átnevezés után helyezek el hivatkozást, az már nyilván működik, de rengeteg olyan van, amit még előtte hoztam létre.
A csere menüben próbáltam úgy is, hogy a keresés helyének a "képletek"-et választottam, úgy sem talál semmit, "!"-lel vagy anélkül ugyanez a helyzet.

Up the Irons!

(#32499) bsasa1 válasza EmberXY (#32498) üzenetére


bsasa1
csendes tag

Ha el vannak nevezve a hivatkozások, akkor kicsit nehézkesebb a dolog. Ezt találtam hirtelen, első ránézésre szerintem a fenti markónak működnie kell:
[link]
Régi és az új neveket kell csak beírni az idézőjelek közé felül.

[ Szerkesztve ]

(#32500) Fferi50 válasza EmberXY (#32498) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Nézd meg lsz. az Adatok menüpont - hivatkozások tételét, ott lehet szerintem egy lépésben módosítani a hivatkozásokat.

Üdv.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.