Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31251) natë


natë
nagyúr

Sziasztok, béna vagyok az Excelben, ezért segítséget kérnék. A mellékelt diagramnál a piros (adatsor3) oszlopot szeretném a kék oszlop tetején látni, elkülönítve, értékének kijelzésével, az eredeti színekkel, s a tetejükön egy szumma értékkel. Megoldható? :R

(#31252) Fferi50 válasza natë (#31251) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ez egyáltalán nem egyszerű szerintem.
Kombinált diagramot kell létrehoznod - halmozott oszlop, csinálni a két összegnek egy összegző sort, ezt betenni vonaldiagramként és láthatatlanná tenni a vonalat és a jelölőket, csak az érték legyen a pontok felett.
A "második oszlop" hozzávétele kicsit macerás lehet, nem biztos, hogy menni fog ugyanazon a diagramon más típusban. Erre megkerülő megoldás egy másik - ugyanolyan méretű diagram, amit átlátszóvá teszel és az első fölé húzol fedésben. Játszogatni kell vele, hogy rendesen összejöjjön, de ha megvan, akkor örömet fog okozni.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#31253) CFCJT26


CFCJT26
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem. Méghozzá abban hogy van két táblázatom, az egyikben adatok halmaza 5 munkalapon. 3 oszloposával szummázva vannak alájuk egy összevont cellába, és ezeket a szummázott értékeket mind az 5 munkalapon, szummázni kell egy másik táblázatba, azaz hivatkozni kell egyikből a másikba. Ez mind meg is van. Viszont ha húzom jobbra hogy csinálja meg a többinél is ua az érték marad, ha pedig feloldom a rögzítést, nem hármasával viszi arrább az oszlopokat. Tehát itt gondolok arra hogy nekem úgy kellene számolnia h a1:c1, d1:f1 és nem úgy h a1:c1, b1:d1. Remélem sikerült értelmesen megfogalmazni :D Előre is köszi a segítséget.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#31254) tgumis válasza Nowitzki (#31246) üzenetére


tgumis
tag

:R :C
köszi

(#31255) Daughtry93


Daughtry93
újonc

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem. Méghozzá abban hogy van két táblázatom, az egyikben adatok halmaza 5 munkalapon. 3 oszloposával szummázva vannak alájuk egy összevont cellába, és ezeket a szummázott értékeket mind az 5 munkalapon, szummázni kell egy másik táblázatba, azaz hivatkozni kell egyikből a másikba. Ez mind meg is van. Viszont ha húzom jobbra hogy csinálja meg a többinél is ua az érték marad, ha pedig feloldom a rögzítést, nem hármasával viszi arrább az oszlopokat. Tehát itt gondolok arra hogy nekem úgy kellene számolnia h a1:c1, d1:f1 és nem úgy h a1:c1, b1:d1. Remélem sikerült értelmesen megfogalmazni :D Előre is köszi a segítséget.
Üdv.

(#31256) lumpy92


lumpy92
aktív tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdez, hogy van rá mód, hogy excelben könnyebben elérjem az "alsó index" ill. "felső index" parancsokat?
Sokat használom, és jelenleg elég időigényes feladat. Olyasmi kéne,mint a WORD-ben is van, sajnos én nem tudtam megoldani a menüszalag testreszabásával. :N

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#31257) Delila_1 válasza lumpy92 (#31256) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Csak teljes cella alsó-, ill. felső indexbe tételéhez írhatsz makrót.
Nem tudsz makrót indítani, mikor 1 cellán belül jelölsz ki pár karaktert, csak ha kiléptél a cellából.

Sub felső()
Selection.Font.Superscript = True
End Sub


Sub alsó()
Selection.Font.Subscript = True
End Sub

Ha így megfelel, javaslom, hogy a personalba másold be (lásd Téma összefoglaló), majd a gyorselérési eszköztárra tegyél ki hozzájuk 1-1 ikont.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31258) Söri


Söri
tag

Sziasztok!

Lenne egy kis problémám a makróval való másolással.
Egy nagyobb adathalmazt egy szövegszerkesztőből másolok ki és a beillesztést makróval szeretném végezni.
Maga a beillesztés elvégezhető, de a dátumot szöveggént értelmezi.
Ha kézzel illesztem be (ctrl-v) akkor megfelelően kezeli.

Van-e erre a problémára megoldás?

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#31259) tgumis


tgumis
tag

sziasztok
hogyan tudok munkalap nevet képlettel megadni egy másik függvényen belül:
Van egy pár munkalapom
102;104;111 stb
ezeken a munkalapon a B oszlopban számok vannak például a 102 es munkalapon 102.1.34.56 vagy 102.1.2.3. sb tehát az első szám mindig egyezik a munkalap nevével
az utolsó munkalapomra bemásolok hasonló formátumú számokat 102.1.2.3.vagy 111.1.3.12
amikről egyenlőre nem tudom hogy van e már valamelyik munkalapomon ebből a számból
most úgy keresem hogy minden egyes új számnál át kell irnom a munkalap nevét a függvényben:
B1=101.1.13 =HOL.VAN(B1;'101'!A:A;0)
B2=102.1.4.257.6 =HOL.VAN(B2;'102'!A:A;0)
ugye a Bal függvényből meg tudom határozni az első 3 számjegyet de nem tudom hogy lehetne ezt bele applikálnom a HOL.VAN függvényben ezt használja
szóval hogy '101' helyett függvény adja a 101 et BAL(B3;3)
remélem érthető

(#31260) föccer válasza tgumis (#31259) üzenetére


föccer
nagyúr

Használd az INDIREKT függvényt, pont ilyesmire találták ki. :K

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#31261) Fferi50 válasza Söri (#31258) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Mi történik akkor, ha a pastespecial format paraméterét elhagyod? Mert úgy gondolom, a "Szöveg" nem lehet szabatos paraméter érték.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#31262) Lajkó22


Lajkó22
csendes tag

Sziasztok!

A gépemen Office 2007 van fent. Excelben hiperhivatkozást írtam, ami egy másik munkalapra mutat, de nem engedi végrehajtani, a "számítógépen érvényben lévő korlátozások miatt ez művelet nem hajtható végre" szöveg jelenik meg.

Ez a probléma a Wordben is jelentkezett.
Már végignéztem a beállításokat, de nem jöttem rá, hogy lehetne aktívvá tenni ismét ezt a funkciót. Azóta van korlátozódva a hiperhivatkozások, mióta az Alapértelmezett alkalmazásokat alaphelyzetbe állítottam a Gépházban.
Ebben kérnék segítséget, hátha a leírtak alapján van valakinek ötlete, mit kellene tennem, beállítanom, hogy ismét használni tudjam. Köszi előre is!

(#31263) csferke válasza lumpy92 (#31256) üzenetére


csferke
senior tag

"alsó index" ill. "felső index"
[link]

Ezt nézd meg.Hátha bejön.

(#31264) Söri válasza Fferi50 (#31261) üzenetére


Söri
tag

Ha elhagyom akkor se változik a helyzet.

Viszont rájöttem a megoldásra.
Ha szöveggént másolunk dátumot akkor ezekben a formátumokban tegyük:
yyyy-mm-dd
yyyy/mm/dd
yyyy-mm-dd hh:mi:ss

Az én esetemben csak át kellett konvertálnom a lekérdezésben a dátum oszlopot "2016/04/10" erre a formátumra és már rendesen kezeli a makróval való másolást az excel.

Üdv

(#31265) Exportlaptop


Exportlaptop
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni az excellel kapcsolatban.
Excel 2013-as verzióm van.
A következő a helyzet:
Van 2 excel táblázatom.
Az elsőben:
A-tól L oszlopig vannak benne adatok.
E oszlopban van a termékkód
I, J, K oszlopban képek neve van beírva.
L oszlopban van még egy adat, mégpedig a kategória.
Van egy másik excel táblázatom ahonnan be szeretnék rakni az első excel táblázatba pár adatot, mégpedig van egy oszlopnyi kép nevem pluszba.
A második excelben tehát:
A oszlop = termékkódok
B oszlop = hiányzó képek (van ahol üres)

A termékkód szerint szeretném tehát beazonosítani az első excel táblázatban levő termékeket és berakni az első excel M oszlopába a második excel B oszlopát.
Mit kell tennem?

Köszönöm előreis a segítséget!
:R

(#31266) Delila_1 válasza Exportlaptop (#31265) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nézd meg az FKERES függvényt, ilyen feladatokra találták ki.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31267) Nowitzki válasza Delila_1 (#31266) üzenetére


Nowitzki
csendes tag

Vagy pedig index+match, az talán jobb. Az fkeres csak jobbra tud keresni, az index+match pedig balra is. Ha később majd variálod a táblázatot az akkor is fog működni.

(#31268) Dr V


Dr V
őstag

Sziasztok!

Power query, pivottal kapcsolatban tudtok vmi jó netes oktató anyagot? Lehetőleg ne youtubeoasat, hanem olyat, amit gyakorolni is lehet. Párat már találtam, de azoknál a gyakorlás része kimaradt.

(#31269) alfa20


alfa20
senior tag

Sziasztok!

Ismer valaki képletet 9-re és 99-re való kerekítésre?
pl:
81054 -> 81059
81063 -> 81099

tárgytalan, közben ki is találtam:
9-re:
=CSERE(A1;HOSSZ(A1);1;9)
99-re:
=CSERE(A1;HOSSZ(A1)-1;2;99)

[ Szerkesztve ]

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#31270) kgamby


kgamby
csendes tag

Sziasztok,

egy kis segítség kellene. Készül egy táblázatom minden hónapban átlag 100-120 ember adja le az igényét ezen a táblázaton keresztül. Egy hónapban akár több alkalommal is. Egy kérés alkalmával több tételt is kérhet ezek mind külön sorba kerülnek, és kérésenként kapnak számot (tehát ha kér 10 tételt egyszerre akkor annak ugyanaz lesz a száma ez külön oszlop) azt kellene valahogy megszámolnom hó végén, hogy egy adott emberke hány alkalommal intézett felénk kérése az adott hónapban.

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv,
Gamby

(#31271) Delila_1 válasza kgamby (#31270) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

DARABTELI függvény.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31272) lenkei83


lenkei83
tag

Sziasztok!

Van egy ilyen formulám: =CÍM(HOL.VAN($E$10;INDIREKT("'"&C14&"'!"&"A:A");0);1;4;1;$C14) aminek a végeredménye egy másik munkalap adott cellája, konkrétan ez: 'MED-220'!A50
Na én erre a cellára szeretnék hivatkozni egy eltolás képletben a hivatkozás mezőben, viszont ha az előzőleg említett képletet berakom, nem fogadja el.
Van valakinek ötlete?

Felraktam a táblát mintának
[link]

Köszi
P.

(#31273) lizakattila


lizakattila
senior tag

Sziasztok!

Hogyan lehet azt megoldani, hogy egy adott cellába ha adatot írok és ez az adat egy adott csoportnak az eleme, akkor azt kiemelje mondjuk zölddel.
Pl.: Az adott csoport legyen az európai országok. Tehát ha az adott cellába európai ország nevét írom akkor emelje ki, ha nem akkor ne történjen semmi.
Feltételes formázssal próbáltam, de csak egyenként tudtam megoldani, sehogy nem találtam ide vonatkozó függvényt, amivel meg lehetne. :F

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#31274) hibavissza


hibavissza
veterán

Sziasztok!

Van arra mód, hogy az adott Excel fájl minden megnyitását számoljuk? Magyarán látni akarom, hogy hányszor lett megnyitva az adott Excel létrehozása óta.

(#31275) Delila_1 válasza lizakattila (#31273) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Írd be egy oszlopba az európai országokat. A feltételes formázásnál FKERES, vagy DARABTELI függvénnyel hivatkozz erre az oszlopra. =darabteli(országnevek_tartománya;A1)>0

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31276) Delila_1 válasza hibavissza (#31274) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A ThisWorkbook laphoz rendeld a Workbook_Open makrót. Ebben 1 sor legyen:

Sheets("Munka1").Range("AZ5")=Sheets("Munka1").Range("AZ5")+1

Természetesen más lapra és cellára írhatod át. A cella mindig az aktuális megnyitások számát tartalmazza.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31277) atish15


atish15
aktív tag

Sziasztok. Abban szeretnék segítséget kérni, hogy olyan funkciót keresek excel 2010-ben mint azt hiszem hogy volt a 2003-ban, mégpedig, hogy azzal az értékkel számoljon amit mutat a cellában. Azért fontos ez mert a cellákban általában két tizedes jegyig számolunk, és a többi nem látszik. De a számításnál minden jegyet figyelembe vesz.

(#31278) Delila_1 válasza atish15 (#31277) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az INT függvény a szám egész részét adja.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31279) atish15 válasza Delila_1 (#31278) üzenetére


atish15
aktív tag

Talán kicsit bonyolultan fogalmaztam meg. Leegyszerűsítve arról van szó, hogy alapműveletek esetében pl két cellát ha összeszorzunk úgy, hogy mindkét cellában lévő érték 2 tizedesig látható, vagyis a cellaformázásnál szám formátum van 2 tizedesig. De ez nem teljesen pontos mert vannak olyan számok amiben még van jegy csak nem látható és ha két táblázatot szeretnék összehasonlítani, mivel a szorzandó cellák között tizedesekben eltérés van,az eredmény sem lesz pontosan egyenlő. Elvileg van vagy volt a régebbi excelben olyan, hogy ha a cellában 20,15 látszik akkor azzal számol és nem a 20,1556262-el.

(#31280) Delila_1 válasza atish15 (#31279) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Olyan függvényről nem tudok, ami a látszatnak megfelelően számol. Van viszont a KEREK, vagy később a KEREKÍTÉS függvény, amiben megadhatod a tizedes jegyek számát.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31281) Delila_1 válasza lenkei83 (#31272) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A leírásból nekem nem derült ki pontosan, hogy mit szeretnél összegezni. Próbáltam kitalálni, és a fájlt feltöltöttem ide.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31282) atish15 válasza Delila_1 (#31280) üzenetére


atish15
aktív tag

Ez nem függvény. Azt hiszem olyan névvel szerepelt egy gomb hogy számolás a mutatott érték szerint. Találtam erről egy szöveget

Pontosság: Egy számítás pontosságának mérőszáma. Az Excel 15 számjegy pontossággal végzi a számításokat. A számítások pontosságát ugyanakkor módosíthatja, hogy az Excel a képletek újraszámításakor a tárolt érték helyett a jelzett értéket vegye figyelembe.

De ezt nem találom a 2010-ben.

(#31283) Delila_1 válasza atish15 (#31282) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nem találok ilyent a 2003-as verzióban. Talán majd valaki más...

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31284) atish15 válasza Delila_1 (#31283) üzenetére


atish15
aktív tag

Közben megtaláltam. Ha valakinek segítség lenne a jövőben akkor Fájl --> Beállítások --> Speciális --> E munkafüzet számításakor --> Megjelenés szerinti pontosság beállítása.

[ Szerkesztve ]

(#31285) Delila_1 válasza atish15 (#31284) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

:)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31286) Fferi50 válasza lenkei83 (#31272) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Nekem (igaz excel2016-ban) műxik az alábbi képlet:
=SZUM(ELTOLÁS(INDIREKT(I14);1;6;12;1))

Üdv.

Ui. Most Excel 2013 a "legősibb", amit meg tudok nézni.

[ Szerkesztve ]

(#31287) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Sziasztok!

Van-e arra mód, hogy:

-adott 2 munkalap az egyik magyar, a másik német
-alkatrészek vannak mindkettőben (többnyire ugyan azok)
-SKU oszlop szerepel mindkettőben

Azt szeretném összehozni, hogy a magyarból maradjon meg minden ami benne van, DE a németből hozzunk át cella értékeket oda ahol az SKU számok egyeznek!

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#31288) Fferi50 válasza PowerBuldog (#31287) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Attól függően, hogy az SKU oszlop hol szerepel a német munkalapon, használható
-az FKERES függvény, ha az első oszlop az SKU vagy az áthozandó adatok az SKU oszloptól hátrább vannak,
- az INDEX és HOL.VAN függvény páros, ebben az esetben az SKU oszloptól előrébb is lehet az adat.

Üdv.

(#31289) gyga


gyga
senior tag

üdv. Excel képlet ügyben kérnék segítséget mert kissé belegabalyodtam.
A1 A2 A3 A4 A5 cellák üresek (még) a A5 az ilyen bónusz cella C1 C2 C3 C4 ben van érték

C2 C3 C4 értéket csak akkor kapok ha az A5 nem üres. Ha A5 Üres akkor max csak C1 értékét kapom

Szóval táblázat a1 a2 a3 a4 a5 cellában van e összeg ehhez kenne külömböző értéket meg kapni.

Ha pl az A1 vagy A2 vagy A3 vagy A4 és A5 -ben van összeg akkor C2-t adja

Ha csak az A1-A4 -ben (itt akár mindben lehet érték de az A5 Üres!!) vannak összegek akkor C1 eredményt adja

Ha A1 A2 A5 -ben van érték akkor C3 az eredmény (itt legalább két érték kell az A1-A4-ben bárhol plussz az A5)

Ha A1 A2 A3 A5-ben van érték akkor C4 az eredmény (itt legalább három érték kell az A1-A4-ben bárhol plussz az A5)

Ha A1- A5 mindben van érték Akkor is C4 az eredmény

Az eredmény pl mehet a B5 mezőbe.
Remélem érthető voltam és előre is köszi annak a foglalkozik vele.

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#31290) Dr V


Dr V
őstag

Sziasztok!

Rendes idő formátumból hogy tudok másodpercet varázsolni? Egyenlőre nem találtam meg a megoldást.
Pl.: 0:03:30 -> 210

(#31291) Delila_1 válasza Dr V (#31290) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A 210 nem másodperc, hanem percben kifejezve a 3:30.

A cellaformátumot kell

-ként megadnod az egyéni kategóriában. Ha valóban másodpercben akarod látni a 3:30-at, akkor a formátum .

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31292) Delila_1 válasza gyga (#31289) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Használd az ÉS függvényt. =ha(és(a1>0; a2>0; ...)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31293) gyga válasza Delila_1 (#31292) üzenetére


gyga
senior tag

igen azon vagyok de valahol mindig elszúrom :( igen hosszú képlet lesz

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#31294) tgumis válasza föccer (#31260) üzenetére


tgumis
tag

Köszi!
Elég nehezen sikerült megértenem, de sikerült

(#31295) tgumis


tgumis
tag

Sziasztok!
Feltételes formázást tudok ugy hogy mondjuk ha a B1 cella értéke 0 akkor a B sor zöld ha nagyobb mint 0 akkor a B sor piros
Vagy csak a B4:B10 tartomány.

(#31296) lappy válasza tgumis (#31295) üzenetére


lappy
őstag

Igen tudsz tartománynak be kell állítani a színezést

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#31297) PowerBuldog válasza Fferi50 (#31288) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Köszi. FKERES-sel jó lett

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#31298) gyu84


gyu84
tag

Sziasztok!
Makróval kapcsolatban szeretnék segítséget kérni, egy oszlopban szövegként tárolt számok szerepelnek az alábbi formátumban XXXX XXXX XXXX XXXX. Szeretném eltávolítani a szóközöket, eddig jutottam:
Worksheets("Munka1").Columns("A").Replace " ", "", SearchOrder:=xlByColumns, ReplaceFormat:=False
Addig működik remekül, amíg nem nullával kezdődik valamelyik szám, átalakítja szám formátumra, hiába állítom az egész oszlopot szövegre. Azt szeretném, ha a szóközök eltűnnének, de megmaradna a szöveg formátum a 0-val kezdődő elemek miatt.
Van erre valami megoldás? Makró érdekelne, képlettel a =HELYETTE(A1;" ";"") jól visszaadja.
Köszönöm előre is.

(#31299) Delila_1 válasza gyu84 (#31298) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Makróban =SUBSTITUTE(A1," ","")

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31300) gyu84 válasza Delila_1 (#31299) üzenetére


gyu84
tag

Hogy végigmenjen az egész oszlopon azt meg FOR ciklussal?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.