Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32051) nemlehet válasza bsh (#32050) üzenetére


nemlehet
őstag

Hülye kérdés, de azt hol kell így általánosan átállítani? Mert egyesével (vagy kijelölve az összeset) az ok, de folyamatosan kerülnek be új sorok és hivatkozások és ennek automatán kéne működnie ezért gondoltam a feltételes formázásra.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#32052) bsh válasza nemlehet (#32051) üzenetére


bsh
őstag

jobb katt a hivatkozáson:


aztán ott állíthatsz cellakitöltést, betűtípust, méret szín ,amit csak akarsz. ez az összes hivatkozás stílusra vonatkozik, a később bekerülőkre is.

[ Szerkesztve ]

(#32053) Mexildos


Mexildos
aktív tag

sziasztok!

egy olyan kérdésem van, hogy Excelbe bemásoltam nagyon sok rekordot. A gond az hogy a szavak végén van ahol 1 van ahol több szóköz van. Ezt szeretném megszüntetni. Egyenként végig menve ez hosszú lenne. Tudnátok erre nekem mondani egy jó lehetőséget? Kérlek segítsetek.

(#32054) Delila_1 válasza Mexildos (#32053) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A TRIM függvény leveszi a szöveg elején és végén lévő szóközöket.

=TRIM(A1) (ha az A1-ben van a szöveg)

Ezt lemásolod végig a szövegeket tartalmazó cellák mellé, majd másolod a tartományt, és az eredeti oszlopra irányítottan, értékként beilleszted. A segédoszlopot törölheted.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32055) Mexildos válasza Delila_1 (#32054) üzenetére


Mexildos
aktív tag

Köszönöm, működik :) ha mást is érdekel akkor magyarítva kimetsz a függvény neve.

(#32056) Delila_1 válasza nemlehet (#32049) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Azt hiszem, kevered a dolgokat. Ami alapból kék és aláhúzott karakterekkel jelenik meg, az a HIPERHIVATKOZÁS, nem a HIVATKOZÁS függvény.

A formátumra már megkaptad a választ.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32057) Delila_1 válasza Mexildos (#32055) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32058) Fferi50 válasza bsh (#32048) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

"de így B:C-ben nem, pedig elvileg kéne neki, nem?"

Sajnos nem, a Match függvény csak egy oszlopot vagy egy sort tud vizsgálni, több sorból/oszlopból álló tartományt nem.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#32059) bsh válasza Fferi50 (#32058) üzenetére


bsh
őstag

leírás csak contigous arrayt ír, B : C meg egy contigous 2 dimenziós array szerintem.
de ha nem, hát nem, akkor marad a csúnyábbik megoldás ezek szerint. :O :R

[ Szerkesztve ]

(#32060) Polllen válasza bsh (#32048) üzenetére


Polllen
nagyúr

Elnéztem. :B

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#32061) alfa20


alfa20
senior tag

olyat lehet?

akarok készíteni egy közös használatú táblázatot, 63 felhasználó + admin (ő fogja reggelente frissíteni az adatokat). 1-1 felhasználó csak a saját munkalapját érje el és csak abban töltse amit kell.
Első körben készítettem egy 'Login' munkalapot, ha megnyitják a táblát csak ez van felfedve, a többi rejtett.
Bejelentkezést követően, elrejtem a 'Login' lapot és felfedem a belépett felhasználó munkalapját (a többi továbbra is rejtve), itt egy kivételével zárolt az összes oszlop.
viszont amit szeretnék, hogy ne lehessen jobb egérrel fel fedni másol lapjait, vagy a felfedéshez legalább jelszó keljen, illetéktelen ne nézegesse mások lapjait.

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#32062) Fferi50 válasza alfa20 (#32061) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ha a munkalap visible tulajdonságát xlVeryHidden-re állítod, akkor semmilyen felhasználói listában, sem jobb egérgombos listában nem látszik.
Felfedni is csak makróból/VBA-ból lehet. Mivel a projekt közös használat esetén nem nyitható ki a VBA nézetben sem, ezért gyakorlott felhasználó is csak akkor tudja megnézni, ha a közös használatot feloldja - az pedig jelszóval (bár nem túl erősen, de) védhető.

A közös használatnak - főleg a mentésekkor - lehetnek problémás helyzetei, erre figyelj oda nagyon.

Üdv.

(#32063) Delila_1 válasza alfa20 (#32061) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

1 alkalommal elrejted az összes lapot úgy, hogy a lapfülön jobb klikk se mutassa azokat.

Sub Rejtes()
Dim lap As Integer

For lap = 2 To Sheets.Count
Sheets(lap).Visible = xlSheetVeryHidden
Next
End Sub

Itt az első lap az, amit belépéskor mindenki láthat.

Belépéskor felfeded a felhasználó lapját (Sheets("Józs1").Visible = xlSheetVisible, a füzet bezárásakor ismét elrejted.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32064) alfa20


alfa20
senior tag

Köszönöm mind kettőtöknek, akkor ott rontottam el, hogy spóroltam a karakterekkel :D a True és a False használatával.

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#32065) w.miki válasza Fferi50 (#32025) üzenetére


w.miki
veterán

Még egy kérdés ;)
Kiderült, hogy óraszámra is ki kell számolnom, ezért az F oszlopba beírtam a napi óraszámot, ami Ha Pih., akkor 0, H-Szo: 11, és V: 10.
Hogyan tudnám, hogy az aktuális értékkel megszorozza az adott napot, és óraszámra is kiszámolja, ki mennyit dolgozott?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#32066) lappy válasza w.miki (#32065) üzenetére


lappy
őstag

Neked ez a táblázat napi heti vagy hónapos felbontású mert akkor úgy kell vele összesíteni az óraszámokat

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#32067) w.miki válasza lappy (#32066) üzenetére


w.miki
veterán

napi :B

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#32068) Fferi50 válasza w.miki (#32065) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ha az F oszlopba végig írtad az órákat, akkor SZUMHATÖBB függvény az F oszlopra, azzal a feltételekkel, amivel a Darabhatöbb ment.

Üdv.

(#32069) w.miki válasza Fferi50 (#32068) üzenetére


w.miki
veterán

bocsi, demonstrálnád példával :DDD
az Fben órák vannak, és így számolom a napokat, ahogy írtad:
=DARABHATÖBB($A:$A;$N5;$D:$D;O$1)+DARABHATÖBB($A:$A;$N5;$E:$E;O$1)
Hova lesz a szumhatöbb F?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#32070) lappy válasza w.miki (#32069) üzenetére


lappy
őstag


persze egy kis szerkesztés még kell

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#32071) Nowitzki


Nowitzki
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem!
A "Sheet1"-en a "D" oszlopban vannak a cikkek, a "K" oszlopban vannak a mennyiségek, az "L" oszlopban pedig a dátum.
Egy csikkhez és egy dátumhoz minden sorban szerepel ugyanaz a mennyiség is.
A többi oszlopban különböző értékek vannak így a duplikációkat nem lehet törölni.
A "Sheet2"-n a "B34" és a "C34" cellában meg van adva 2 dátum.
Milyen képlettel lehetne kiszámoltani, hogy a "Sheet2"-n a "B34" és a "C34" cellában megadott dátumok között szummázza cikk szerint a mennyiségeket, de egy cikkhez és egy dátumhoz csak egyszer számolja a mennyiséget?

Köszönöm!

(#32072) Fferi50 válasza Nowitzki (#32071) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

A Szumhatöbb/Darabhatöbb függvények hányadosa lehet jó:

=SZUMHATÖBB(Sheet2!K:K;Sheet2!D:D;A35;Sheet1!L:L;">=" & $B$34;Sheet2!L:L;"<=" & $C$34)/DARABHATÖBB(Sheet2!D:D;A35;Sheet2!L:L;">=" & $B$34;Sheet2!L:L;"<=" & $C$34)

Ha A35 cellában van a cikkszám. A képlet pl. az E35 cellába és húzhatod lefelé az oszlopon.

Szóba jöhet még a kimutatás, ahol állíthatod a szűrőket tetszés szerint.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#32073) Nowitzki válasza Fferi50 (#32072) üzenetére


Nowitzki
csendes tag

Üdv! Ez az átlag. Szumma az egész osztva a darabbal.

(#32074) Fferi50 válasza Nowitzki (#32073) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

"Egy csikkhez és egy dátumhoz minden sorban szerepel ugyanaz a mennyiség is."
Amint írtad, minden sorban azonos dátumra ugyanaz a mennyiség szerepel. Tehát ha az összeget elosztod a darabbal, akkor mit kapsz vissza?
Kipróbáltad amúgy?

Üdv.

(#32075) Nowitzki válasza Fferi50 (#32074) üzenetére


Nowitzki
csendes tag

Kipróbáltam.
Ide feltöltöttem egy mintát:
https://www.dropbox.com/s/zvbda2m8q3g56v3/Book1.xlsx?dl=0

(#32076) Fferi50 válasza Nowitzki (#32075) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Bocs, egyrészt elírás is volt a képletben, mert Sheet1 helyett több helyen Sheet2 szerepelt, másrészt a képlet csak akkor ad helyes eredményt, ha azonos dbszám fordul elő minden tételből. Mea culpa.

Viszont a minta alapján egy lehetséges megoldás, amihez annyi szükséges - remélem megoldható -, hogy a Sheet1 munkalap adatai rendezve legyenek 1. szint termék, 2. szint dátum, 3. szint mennyiség (azaz D, L és K oszlop) szerint.

Ezután egy segédoszlopba beirod a következő képletet: (én az M oszlopba írtam, de gondolom ott lehetnek még adatok:
=HA(ÉS(D2=D1;K2=K1;L2=L1);0;HA(ÉS(D2=T(Sheet2!$A$35);L2>=Sheet2!$B$34;L2<=Sheet2!$C$34);K2;0))
Ez megy az M2 cellába, majd végig, ameddig adatok vannak.

A Sheet2 munkalap A35 cellájába kerül a termék kód - itt vigyázni kell, mert a szám-szöveg ellentmondás bekavarhat - ha szövegként van a termék kódja a Sheet1 munkalapon, ide is szövegként kell bevinni.

A képlet a B5 cellába:
=SZUM(Sheet1!M:M)

Ha változtatod a termék kódot, vagy a dátumot, természetesen változik az eredmény is.

Próbálok még vele ügyeskedni, de szerintem már ez is használható.

Üdv.

(#32077) DasBoot


DasBoot
aktív tag

Jó reggelt! Mérésadatgyűjtésre szeretném használni az MSExcel-t. Külső adatforrásból, ha van ott változás, (PLC) kellene jeleket mindig egy újabb szomszédos cellába beiatni. Hogyan tudom ezt megtenni? Köszönöm a válaszokat.

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#32078) autosportos


autosportos
csendes tag

Sziasztok! Arra lennék kíváncsi, hogyan tudnám Excelben megoldani az alábbi felmerülő problémát. Szóval van egy munkaidő kezdése és egy munkaidő befejezése cellám idő formátumokkal, ezekbe a cellákba kerül a 7:00 és a 15:30. A munkaidőt egyszerű kiszámolni, az ominózus cellába ugye a 8:30 fog kerülni. Hogyan tudnám ezt átalakítani, hogy ne a 8:30-at, hanem a 8,5 értéket írja ki? Sehogy sem sikerült átalakításokkal, formátummódosítással.

Nem tudom, nehezíti-e a példát, hogy a munkaidő celláját egy egyszerű, az #ÉRTÉK! kiírását lehetőleg mellőző feltételhez kötöttem:
=HA(C6="";"";(D6-C6))

[ Szerkesztve ]

(#32079) lappy válasza autosportos (#32078) üzenetére


lappy
őstag

egy lehetséges megoldás
=ÓRA(HA(C6="","",(D6-C6))) + PERC(HA(C6="","",(D6-C6))) / 60 + MPERC(HA(C6="","",(D6-C6))) / 3600

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#32080) blountex


blountex
senior tag

Sziasztok!

Nagyon réghasználtam már Excelt (igazából csak suli miatt, különösebben nem volt szükségem rá), és csak alapfüggvényeket ismerek. Kérnék egy kis kiindulási alapot a következő feladathoz. Van már egy meglévő tervezett excel tábla, amire ha van rá lehetőség szeretném még jobban kibővíteni. A kibővítés alatt azt értem, hogy sokszor kell manuálisan méretet megadni doboztól függően (mindegyik doboznak más-más magassága van). A raklapnak van egy fix mérete és magassága, ami 60x80x16cm vagy 120x80x16cm és utána jön még rá a doboznak a magassága. A kis raklapon 1 sorban 4 doboz fér el, a nagy raklapon 1 sorban 8 doboz. A példa így néz ki:

Vegyünk egy nagy raklapot, és legyen 32 doboz rajta, ami 4 sorból áll, mert (4x8=32). Abból a 32 dobozból van 3db típus (legyen A-B-C) és mindegyik típusnak más és más a mérete, ami a következő: A 15cm - B 16cm – C 17cm. Az A dobozból van 5 darabunk a B dobozból 23 darabunk és a C dobozból 4 darabunk. Először a (B) 23 dobozt veszem alapul, ami 3 sor és a negyedik sorban megkeresem a következő legmagasabb dobozt, ami a C lesz 17 cm-rel. Így jön ki az, hogy: 3*15cm+17cm és a raklapmagasság, ami 120x80x78cm.

Remélem valamennyire érthetően tudtam elmagyarázni, ettől ez még egy kicsit bonyolultabb szokott lenni. Valami ötlet a megvalósítására, hogy merre induljak el?

[ Szerkesztve ]

(#32081) blountex válasza blountex (#32080) üzenetére


blountex
senior tag

Egy kis javítás:
3*16cm+17cm ->120x80x81 cm

[ Szerkesztve ]

(#32082) lappy válasza blountex (#32080) üzenetére


lappy
őstag

Mit is szeretnél a dobozzal és a raklappal?

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#32083) blountex válasza lappy (#32082) üzenetére


blountex
senior tag

Azt szeretném elérni, hogy az Excel magától számolja ki raklapon levő dobozokat, (meg van határozva hogy 1 sorban hány doboz fér el, valamint hogy 1 doboznak milyen a mérete) és adja hozzá a raklapméretet.

[ Szerkesztve ]

(#32084) lappy válasza blountex (#32083) üzenetére


lappy
őstag

Milyen magas legyen a raklap+doboz?

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#32085) blountex válasza lappy (#32084) üzenetére


blountex
senior tag

A gond itt az, hogy ez bonyolult, de megpróbálom másképp leírni.
Van egy fix raklapméret mint írtam: 120x80x16cm (a 16 cm az a magasság és a doboznak is van egy fix magassága 14-15-16-17-19cm attól függ milyen a doboz. Egyébként maga a doboz méret: 31x41x15cm)
A raklapon 1 sorban 8 doboz fér el. A 8 doboz állhat különböző méretből és nekem mindig az adott sorban lévő doboznak a legmagasabb mérete kell.

[ Szerkesztve ]

(#32086) lappy válasza blountex (#32085) üzenetére


lappy
őstag

A példa sem jó amúgy mert 8x3=24 és neked csak 23 dobozod van.
De kezdem érteni kit akarsz.
Van egy megrendelés A-B-C dobozokkal különböző darabbal ezeket szeretnéd a raklapra rakni úgy hogy 8 legyen egy sorban majd addig amíg el nem fogy, illetve figyelembe véve a darabszámot is.

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#32087) autosportos válasza lappy (#32079) üzenetére


autosportos
csendes tag

No, végül sikerült megoldanom. :) Így lesz korrekt:
=HA(C6="";"";SZÖVEG(((D6-C6)*24);"0,0\ \óra"))
Mindenképp kell a SZÖVEG függvény, ami értelmezi a szöveges részeket, a 0,0 a formátumot adja meg. Az első backslash után kell egy szóköz karakter, ez választja el a számot a szövegtől, a második backslash után pedig mehet maga az "óra" szó. Tehát a munkakezdés és -befejezés óó:pp formátumban íródik ki, az aznapi munkaidő pedig tizedestört alakban. Beosztásban jobban átlátható ily' módon. :) Amúgy köszönöm a gyors reagálást.

(#32088) merkucyo


merkucyo
aktív tag

Sziasztok!

A következő problémára keresem a megoldást:

Van nekem 10 excel táblám külön-külön lementve. Mind a 10 ugyan olyan elrendezésű, de különböző az adatok értéke. Ha beírogatom a számomra fontos képleteket az egyik excel táblába van arra mód, hogy a többibe egyszerű úton-módon tudjam beilleszteni a képleteket és ne kelljen újraírogatnom őket a maradék 9 alkalommal?

Válaszokat előre is köszönöm :R

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#32089) Delila_1 válasza merkucyo (#32088) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az elsőben, ahova már beírtad a képleteket, másold be a makrót egy modulba.
A többi 9 fájlt másold át egy új mappába, legyen ez a "C:\aaa\"

A WS.Range("B10:H100").Copy FN.Sheets("Munka1").Range("B10") sorban írd át a másolandó képletek helyét, ami itt a B10:H100 tartomány.
A sor első fele WS.Range("B10:H100").Copy adja a másolandó tartományt, a második rész, FN.Sheets("Munka1").Range("B10") pedig azt, hogy a megnyitott füzetben hova másoljon. Itt csak a terület bal felső cellájának a helyét kell megadni.

A makró egyenként megnyitja a 9 fájlt, elvégzi a másolást, menti és bezárja a megnyitott füzetet.
Ha rendesen összejött, visszamásolhatod a 9 fájlt az eredeti helyükre.

Sub Masolas()
Dim FN, WS As Worksheet
Const utvonal = "C:\aaa\"
Set WS = ActiveWorkbook.Sheets("Munka1")

Application.ScreenUpdating = False 'Képernyőfrissítés letiltása
ChDir utvonal 'Direktor váltás
FN = Dir(utvonal & "*.xlsx")
Do
If FN <> "." And FN <> ".." Then
Workbooks.Open Filename:=utvonal & FN 'megnyitja a fájlt
WS.Range("B10:H100").Copy FN.Sheets("Munka1").Range("B10") 'másolás az elsőből a megnyitottba
Workbooks(FN).Save 'megnyitott mentése
Workbooks(FN).Close 'megnyitott bezárása
End If
FN = Dir()
Loop Until FN = ""
Application.ScreenUpdating = True 'Képernyőfrissítés engedélyezése
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32090) Juditta_56


Juditta_56
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni? Meg lehet-e képlettel oldani azt, hogy az alábbi munkafüzet Összesítő munkalapján a 201. sorban megjelenjenek a munkafüzet munkalapjainak nevei, ahol a 200. sorba a munkalapok sorszámát már bevarázsoltam.
Az összes érintett munkalap Z4 cellájába pedig kiírattam az adott munkalap nevét.

A probléma az, hogy egyébként a munkalap-neveket csak bemásolni tudnám egyenként, viszont elég sok ilyen munkalap szokott összegyűlni.

Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget!

"You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one"

(#32091) Delila_1 válasza Juditta_56 (#32090) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Képlettel eléggé nehézkes, de egy rövid makró villámgyorsan beírja a neveket. A makrót modulba kell tenni, lásd a téma összefoglalót.

Sub Lapnevek()
Dim oszlop As Integer, uoszlop As Integer

uoszlop = Sheets(1).Cells(200, Columns.Count).End(xlToLeft).Column

For oszlop = uoszlop To 3 Step -1
If Cells(200, oszlop) <> "" Then Cells(201, oszlop) = Sheets(Cells(200, oszlop)).Name
Next
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32092) dajkapeter


dajkapeter
senior tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Van 2 külön álló excelem. Az egyik az alap adatbázis, a másik egy mindig átírós adathalmaz. A lényeg, hogy egy "leltári" rendszert fejlesztenék tovább. Mind a két táblázatban van 2-2 szükséges oszlopom. Az alap adatbázisban előbb nevek vannak az oszlobba a másodikban pedig számok.
A mindig átírós táblázatba csak a számokat írom be és a mellette lévő cellába kellene behivatkoznom az alap excelből a szám melletti nevet, amit ugye a függvénynek előbb meg kellene keresnie.
Erre esetleg van lehetőség? Vagy csak virgonc a fantáziám? Értelmes amit leírtam? Milyen függvénnyel lehet esetleg ilyet megoldani?

2010-es excel

[ Szerkesztve ]

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#32093) bsh válasza dajkapeter (#32092) üzenetére


bsh
őstag

vlookup, offset

(#32094) bsasa1 válasza dajkapeter (#32092) üzenetére


bsasa1
csendes tag

Szia,

ha lehetséges fordítsd meg az alaptáblában, hogy először szerepeljenek a számok, utána a nevek. Akkor egy sima fkeres függvénnyel is rá tudsz keresni. Ebben a formában kicsit bonyolultabb a dolog.

Hirtelen én pl nem is vágom Offset-tel ez hogy jön össze...

(#32095) dajkapeter válasza bsasa1 (#32094) üzenetére


dajkapeter
senior tag

bsh, köszi! Az eltolást nem sikerült integrálnom. Ez nekem nem tiszta. :D

bsasa1:
Az fkeres simán lefut, nincs vele gond. Viszont hogy írjam be az, hogy a mellette lévő oszlopból írja az adatot be? Jelen esetben a neveket és a számokat megcseréltem.

Nem csak rákeresni akarok, hanem az ügylet azonosító számok beírását követően a szomszédos cellába (amiben a függvény van) akarom iratni a másik táblázatban szereplő szám melletti cellában található neveket.

Az eltoláson gondolkoztam én is csak nem tudtam integrálni a függvénybe. :W :F

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#32096) bsasa1 válasza dajkapeter (#32095) üzenetére


bsasa1
csendes tag

Az oszlopszámban tudod megadni, hogy a táblázat hányadik oszlopából hozza be a találatot.
Ha például az azonosítók az "A" oszlopban a nevek a "B" oszlopban vannak, akkor egy 2-es.
Annyi, hogy mindkettőt ki kell jelölni a kereséshez.

(#32099) Mittu88


Mittu88
senior tag

Sziasztok!

Valaki legyen kedves ezt elmagyarázni nekem: https://support.microsoft.com/hu-hu/kb/210663

Egyszerűen nem értem, de pont erre a hibára kéne megoldás.

(#32100) Juditta_56 válasza Delila_1 (#32091) üzenetére


Juditta_56
aktív tag

Köszönöm szépen, a makró az tiszta, de nekem képlettel kéne! :R

"You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.