Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32801) morgusz válasza Fferi50 (#32794) üzenetére


morgusz
csendes tag

Szia!

Köszi a makrót, de lehet, hogy rosszul írtam le, hogy mit akarok, mert csak a feltételeknek megfelelő legnagyobb sorszámú sor email-jét csinálta meg.

Annyi email kellene, ahány sorban igaz, hogy "S"oszlopban "küldhető", "M" oszlopban "1 " szerepel.

(Illetve nem tudom hova került a többi, ha legyártotta.Vagy csak akkor csinálja a többit, ha elküldtem azt az egyet?)
Még annyit szeretnék kérdezni, hogy ahhoz mit kell megváltoztatni, hogy rögtön küldje ahogy elkészült, mert úgyis egy másik fiókba kerül először, ahonnan a cég nevében továbbküldöm.

(#32802) Fferi50 válasza morgusz (#32801) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Szerintem a
Set Email = Outlookprogi.CreateItem(0)
On Error Resume Next
For xx = 2 To 100
If IsEmpty(Cells(xx, "I")) Then Exit For
If Cells(xx, "S") = "küldhető" And Cells(xx, "M") = 1 Then

programrészt kellene átírni így:

On Error Resume Next
For xx = 2 To 100
If IsEmpty(Cells(xx, "I")) Then Exit For
If Cells(xx, "S") = "küldhető" And Cells(xx, "M") = 1 Then
Set Email = Outlookprogi.CreateItem(0) 'abban nem vagyok biztos, hogy mindig (0) paraméter kell, lehetséges, hogy azt is kell növelni, ezt próbáld ki lsz.

Az elküldése szerintem a .send lehet (de ez csak tipp, nézd meg lsz.)

Üdv.

(#32803) terencehIII


terencehIII
tag

sziasztok!
szükségem lenne egy kis segítségre.
Van két munkalapom, az elsőn adatok, a második lapon képet. Az adatoknál a képekre szeretnék hivatkozni, de sajnos csak munkalapra sikerül.
Tehát ha az egyik adatra kattintok akkor a hozzá tartozó képre ugorjon a másik munkalapon.
Valakinek van ötlete hogy tudnám megoldani.
köszi :R :R

(#32804) thomas50.000


thomas50.000
csendes tag

Sziasztok!

Van egy munkalapom. Azt szeretném elérni, hogyha erre a munkalapra lépek (kattintok), akkor automatikusan tegye csökkenő sorrendbe a 4. oszlop (D oszlop) alapján az adatokat.

A válaszokat előre is köszönöm!

(#32805) Delila_1 válasza thomas50.000 (#32804) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A másik fórumon, ahol feltetted a kérdést, válaszoltam.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32806) Delila_1 válasza terencehIII (#32803) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Itt egy füzet, benne a válasz.

A területeket, ahol a képek vannak, elnevezed. A Hiperhivatkozásnál a definiált nevek közül választasz.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32807) Declare


Declare
őstag

Elakadtam egy gondolatmenetben :B asszem megsem ertem teljesen a "loop" logikajat még.

Ennek a makro resznek azt kellene csinalnia, hogy vizsgalja G oszlopt es ahol "Value1" erteket talal ott vegrahajtani par dolgot, ahol "Value2"-t ott mast, ahol "Value3" -t ott megint mast. Majd ha visszater a lap tetejen ujra az elsö "value2" ertekhez akkor vegzett. (atlathatosag kedveert leegyszerüsitettem, hogy a Value1,2,3 talalatokkor mit csinaljon, szoval elsö sorban a logikai hibat keresnem, nem alternativ makrot a feladatra :B )

Nagyjabol jol müködik, de megsem. En ugy kepzelnem, hogy ennek ugy kellene futnia, hogy elindul G1 töl, megy lefele folyamatosan, majd eleri a tabla aljat, visszaer G1 re megy, megy es amikor elerte megint a value2 t akkor megall.

E helyett ez többször egymas utan, össze vissza vegzi el a müveleteket. Egyedül az elsö If nel ( a mycell) müködik ugy ahogy kell. A többi nem. (szoval a makro fut, meg is all, de a vegrahajtando parancsokbol latom, hogy valami nem jo, valahogy többször visszater es vegrahajt utasitasokat ugyan abban a cellaban.....bogarasztam a netet, futtattam többfele probalkozast, amiben valtoztatgattam ezt azt, de sehogy sem jo :( )

igy elsö blikkre, meg tudjatok mondani, hol a logikai hiba?

Dim i As Integer, mycell As Range, myfind As Range, mycell2 As Range, elso As String, mycell3 As Range
Set myfind = Range("F:F").Find(what:=myValue2, LookIn:=xlValues, lookat:=xlWhole, searchdirection:=xlNext)
If Not myfind Is Nothing Then
elso = myfind.Address
Do While True
Set mycell = Range("F:F").Find(what:=myValue2, LookIn:=xlValues, lookat:=xlWhole, searchdirection:=xlPrevious, after:=myfind)
Set mycell2 = Range("F:F").Find(what:=myValue1, LookIn:=xlValues, lookat:=xlWhole, searchdirection:=xlPrevious, after:=myfind)
Set mycell3 = Range("F:F").Find(what:=myValue3, LookIn:=xlValues, lookat:=xlWhole, searchdirection:=xlPrevious, after:=myfind)
If Not mycell Is Nothing Then
i = mycell.Row
Range("G" & i).Value = Range("=F" & i).Value
End If
If Not mycell2 Is Nothing Then
i = mycell2.Row
Range("G" & i).Value = Range("=F" & i).Value
End If
If Not mycell3 Is Nothing Then
i = mycell3.Row
Range("G" & i).Value = Range("=F" & i).Value
End If
Set myfind = Range("F:F").Find(what:=myValue2, LookIn:=xlValues, lookat:=xlWhole, searchdirection:=xlNext, after:=myfind)
If myfind.Address = elso Then Exit Do
Loop
End If

[ Szerkesztve ]

(#32808) Delila_1 válasza Declare (#32807) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Azt hiszem, túlbonyolítod a feladatot. Minek ide-oda ugrálni? Elég egyszer végigmenni az adatokon.

A makróban elég bugyuta feladatokat adtam meg a 3 különböző értékre.
Value1-nél a H oszlop azonos sorába írja be hivatkozással az F aktuális sorának az értékét. a másik kettőnél az I-be, ill. a J-be.

Sub HarmasFeladat()
Dim sor As Long
Application.ScreenUpdating = False
sor = 2
Do While Cells(sor, "G") > ""
Select Case Cells(sor, "G")
Case "Value1"
Cells(sor, "H") = "=F" & sor
Case "Value2"
Cells(sor, "I") = "=F" & sor
Case "Value3"
Cells(sor, "J") = "=F" & sor
End Select
sor = sor + 1
Loop
Application.ScreenUpdating = True
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32809) Declare válasza Delila_1 (#32808) üzenetére


Declare
őstag

Ezt fogom itt hasznalni! Nagyon köszi :R

Viszont ettöl függetlenül erdekelne a hiba a fenti macroban :B Maga a logika hibas, mert nem azt csinalja, amit es ahogy gondolok es ez zavar :)

(#32810) Delila_1 válasza Declare (#32809) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Range("=F" & i).Value

Szintaktikailag helytelen.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32811) Declare válasza Delila_1 (#32808) üzenetére


Declare
őstag

Nem jo nekem ez sajnos, mert nekem vannak üres cellaim is, nem egybefüggö a dolog, szoval ez igy nem müködik :(

(#32810) Delila_1 :F ez nekem müködik pedig. Nem csak itt sok helyen. :F ilyenkor a "Gi" (i a valtozo) cellaba beirja az "Fi" cella erteket

[ Szerkesztve ]

(#32812) Delila_1 válasza Declare (#32811) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Tényleg működik az egyenlőség jeles, de anélkül is.

A bemásolt makród is hiba nélkül lefut nálam üres sorok esetén is, csak ugrál. Először az alsó Value2 sorba ír, majd az első Value1-be, utolsó Value3-ba, első Value2-be, stb.

Az én makrómban a
Do While Cells(sor, "G") > ""
sorban a G-t írd át F-re.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32813) Delila_1 válasza Declare (#32811) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Sub HarmasFeladat()
Dim sor As Long, usor As Long
Application.ScreenUpdating = False
usor = Range("F" & Rows.Count).End(xlUp).Row

For sor = 2 To usor
Select Case Cells(sor, "F")
Case "Value1"
Cells(sor, "H") = "=F" & sor
Case "Value2"
Cells(sor, "I") = "=F" & sor
Case "Value3"
Cells(sor, "J") = "=F" & sor
End Select
Next
Application.ScreenUpdating = True
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32814) Declare válasza Delila_1 (#32812) üzenetére


Declare
őstag

Igen, müködik, lefut hiba nelkül, ezt irtam is, csak a vegrehajtando feladatok között van egy olyan, amit ha 2x egymas utan hajt vegre, nem jo eredmenyt ad. Az elso esetben (az if not mycell..." esetben tökeleesen müködik. A masodik "If Not mycell2" egy egyszerü feladat van, az is tökeletes, de lehet mar ott is gubanc lenne. A harmadik "If not mycell3" ahol ugyan olyan feladatai vannak, mint az elso ("If not mycell") esetben es az többször egymas utan is lefut ugyan azon a cellakon. Ezt az eredmenyböl latom, mert nem jo.

Szoval ezert irtam, hogy müködik, fut, megall, azt csinalja amit kell kb, de össze vissza es nem is minden esetben csak 1x hajtja vegre a müveletet. Ez bosszant, hogy nem tudom, hol lehet a hiba...

A makrod, amit csinaltal ((#32813) Delila_1) viszont ugy nezem most mar tökeletes lesz ehhez a feladatomhoz, szoval nagy köszönet megegyszer, ezzel a feladatom tökeletesen meg lesz oldva, egyszerübb is, de ettöl függetlenül a "hol a hiba" kerdesem a bemasolt makromra nagyon erdekelne :)

Igy viszont lett egy ujabb makro a kis "gyüjtemenyembe", amihez nyulhatok, ha valamit meg kell oldanom :R :)

[ Szerkesztve ]

(#32815) morgusz válasza Fferi50 (#32802) üzenetére


morgusz
csendes tag

Köszi!

A változtatással szépen legyártja!
A küldést majd később kipróbálom.

(#32816) alfa20


alfa20
senior tag

Sziasztok!

Az alábbira lenne egyszerűbb megoldás?

Private Sub cb_Clear_Click()

Munka1.TextBox1.Value = ""
Munka1.TextBox2.Value = ""
Munka1.TextBox3.Value = ""
Munka1.TextBox4.Value = ""
Munka1.TextBox5.Value = ""
Munka1.TextBox6.Value = ""
Munka1.TextBox7.Value = ""
Munka1.TextBox8.Value = ""
Munka1.TextBox9.Value = ""
Munka1.TextBox10.Value = ""
Munka1.TextBox11.Value = ""
Munka1.TextBox12.Value = ""
Munka1.TextBox13.Value = ""

End Sub

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#32817) TrollBalint válasza Fferi50 (#32793) üzenetére


TrollBalint
addikt

Hello,

közben tesztelgettem a képletet és a következőkre jutottam. Ha nem table formátumban használom, akkor valóban jól működik a tömbképlet.
Viszont, ha a table-s excelben probálkozom, akkor sok helyen #### jelet kapok, ahogy az írtam is korábban. De ha a képletedben =MIN(IF(Sheet1!$A$1:$A$47=$A4;1;100)*1*(Sheet1!$B$1:$B$47)) a 100-at árírom valami kisebb számra, akkor már ki tudja írni a dátumot, de 2132. 10. 23 és hasonló jövőbeni dátumok jönnek ki. (ha nem tömbképletként teszem be, akkor mindenhova 0 jön ki)

A forrásadatoknál sehol nincsen üres cella

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#32818) b3n1t0 válasza alfa20 (#32816) üzenetére


b3n1t0
csendes tag

Private Sub cb_Clear_Click()

For i = 1 To 13

Munka1.Controls("Textbox" & i).Value = ""

Next

End Sub

[ Szerkesztve ]

Poco X5 Pro 5G *** "Néha nulla vagyok / Néha meg egy / Nem osztok, nem szorzok / Nekem egyre megy" - (ETA - Nulladal)

(#32819) Roxy27


Roxy27
tag

Sziasztok, nem vagyok egy excel zseni... :B
erre kellene egy gyors frappáns megoldás:

A sárga és piros mezőkbe kellene összeadnia a km-eket szeparálva értelem szerűen. A D oszlopot vizsgálva... ahol 0 az céges, ahol 1-es ott a privát.
Tehát külön adja össze a céges ill. a privát km futást...
Please help :R

Hogy egyszerűbb legyen...Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=roxy27

(#32820) alfa20 válasza b3n1t0 (#32818) üzenetére


alfa20
senior tag

köszönöm, ezzel próbálkoztam, de az alábbi hiba üzenetet kapom a 'Controls'-ra:

Method or data membernot found

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#32821) Delila_1 válasza Roxy27 (#32819) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Céges: =SZUMHA($D$3:$D$6;0;$G$3:$G$6)

Privát: =SZUMHA($D$3:$D$6;1;$G$3:$G$6)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32822) Roxy27 válasza Delila_1 (#32821) üzenetére


Roxy27
tag

:R :R :R :R :C Működik.. naná! Köszi!

Hogy egyszerűbb legyen...Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=roxy27

(#32823) Delila_1 válasza Roxy27 (#32822) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szivi. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32824) Fferi50 válasza TrollBalint (#32817) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Mutatnál egy képet, esetleg feltennéd valahova a mintafájlt, mert sajna nem tudok mire gondolni pillanatnyilag.

Üdv.

(#32825) Magnat


Magnat
veterán

Üdv,

hogyan lehetséges egy cellára egyszerre igaz, hogy:

IsEmpty:false
Len:0
.Text= semmi
.Value= semmi
WorksheetFunction.IsText=true

Tehát elvileg text, nem üres, mégis 0 a hossza és nincs tartalma... Ez egy konzekvens állapot v vmi bug? A tábla egyébként Oracle Forms-ban lett előállítva vmilyen pluginnal, valamit frissítettek az alkalmazáson és azóta ezt csinálja. Régebbi változattal kimentett tábláknál ugyanilyen celláknál az IsEmpty érték true. (Ezen a különbségen szépen el is hasalt a Vba scriptem, ok, át tudtam írni a Len használatával, de azért kíváncsi lennék, mi a szösz ez.)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#32826) b3n1t0 válasza alfa20 (#32820) üzenetére


b3n1t0
csendes tag

Szia,

ezt a TextBox vezérlőt használva, nálam a kód működik, az első megoldás UserForm-on elhelyezett TextBox-okra vonatkozott

Private Sub CommandButton1_Click()

For i = 1 To 13

Munka1.OLEObjects("Textbox" & i).Object.Value = ""

Next

End Sub

[ Szerkesztve ]

Poco X5 Pro 5G *** "Néha nulla vagyok / Néha meg egy / Nem osztok, nem szorzok / Nekem egyre megy" - (ETA - Nulladal)

(#32827) Tomjack


Tomjack
tag

Szisztok,

Kérdésem az lenne hogyan tudom egy exel táblázatban a leggyakrabban szereplő számokat kiválasztani?

Köszönöm

(#32828) Fferi50 válasza Tomjack (#32827) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

2007-es vagy annál korábbi Excelnél MÓDUSZ, annál frissebben MÓDUSZ.EGY függvény.

Üdv.

(#32829) Tomjack válasza Fferi50 (#32828) üzenetére


Tomjack
tag

Köszönöm kipróbálom.

(#32830) Tomjack válasza Tomjack (#32829) üzenetére


Tomjack
tag

Kipróbáltam, köszönöm. Ez egy számhalmazból így megmondja a legtöbbet ismétlődő számot.
Lehetne valahogy az első 10 leggyakrabban ismétlődő számot is kilistázza?

(#32831) DasBoot


DasBoot
aktív tag

Szép napot, Mindenkinek! Azt szeretném kérdezni, hogy az MSExcel-t hogyan tudnám mérésadat gyűjtésre használni? Pl. a hőmérsékletet beírni egy újabb cellába percenként, vagy bármilyen időközönként. Üdv.: Joe

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#32832) Fferi50 válasza Tomjack (#32830) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ha 2007 utáni Exceled van, akkor MODUSZ.TÖBB

Üdv.

(#32833) Tomjack válasza Fferi50 (#32832) üzenetére


Tomjack
tag

Szia próbáltam azt is, de hogy lehet vele megcsinálni hogy a 10 legtöbbször előforduló számot kikeresse?

(#32834) Fferi50 válasza Tomjack (#32833) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Pillanatnyilag egyszerű megoldás nem jut eszembe, de csinálhatod a következőt:
Egy segédoszlopba átmásolod az összes számot - utána adatok - ismétlődések eltávolítása.
Majd a mellette levő cellába megszámoltatod a darabteli függvénnyel az eredeti helyen levő előfordulásokat, ezután az eredményt sorbarendezed csökkenő módon. (=darabteli(eredeti hely, bal oldali cella))

Üdv.

(#32835) poffsoft válasza Tomjack (#32830) üzenetére


poffsoft
addikt

Esetleg gyakoriságot kellene használni?

[ Szerkesztve ]

(#32836) poffsoft válasza Magnat (#32825) üzenetére


poffsoft
addikt

Nem lehet, hogy egy aposztrof az üres cella tartalma?
Az 0 hosszúságú text lehet...

[ Szerkesztve ]

(#32837) Fferi50 válasza Tomjack (#32833) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Megpróbálhatod kimutatás készítését is, ahol az egyes számok darabszámát számoltatod az értékek területen.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#32838) poffsoft válasza Tomjack (#32833) üzenetére


poffsoft
addikt

Tömbképletként kell bevinni, a help leírja.

[ Szerkesztve ]

(#32839) Magnat válasza poffsoft (#32836) üzenetére


Magnat
veterán

Nem, tényleg nincs benne semmi, át is másoltam egy üres táblába egy ilyen cellát: [link]
Az A1 celláról van szó.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#32840) Fferi50 válasza Magnat (#32839) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Szerintem az okozza a jelenséget, hogy a szegély formázva van. A szegély színe más, mint a többi celláé. Ha egy másik celláról a formátumot átmásolod, akkor már nem jelentkezik a probléma.
Persze ez csak egy feltevés...

Üdv.

(#32841) Fferi50 válasza poffsoft (#32838) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Sajnos a Help is félrevezető ebben a tekintetben. A MÓDUSZ.TÖBB akkor írja ki a több számot, ha az előfordulásuk azonos - vagyis több értéket lehet módusznak tekinteni, ha csak egy módusz van, akkor csak azt az egy számot fogja így is kiírni és nem adja meg az utána következő előfordulásokat.
Csak nagyon figyelmesen elolvasva a Helpet, jön át ez a "korlátozás":
"A =MÓDUSZ.TÖBB(A2:A13) képletet tömbképletként kell beírnia. Ebben az esetben a MÓDUSZ.TÖBB 1, 2 és 3 értéket ad vissza móduszként, mivel mindegyik háromszor jelenik meg".

Üdv.

(#32842) Magnat válasza Fferi50 (#32840) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

köszi a tippet, de nem az okozza ... lepróbáltam, szegély nélkül is ugyanaz.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#32843) poffsoft válasza Fferi50 (#32841) üzenetére


poffsoft
addikt

akkor marad a nagy fv a gyakorisággal vagy a segédszámításos megoldás vagy a pivot vagy a makró :D

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#32844) poffsoft válasza Magnat (#32842) üzenetére


poffsoft
addikt

szia,
egy csomó formázás van abban a cellában, igazítás, betűtípus, betűméret, és ehhez jön a szegély, meg a védelem.
de ettől még nem tudom sajna a választ...

[ Szerkesztve ]

(#32845) Magnat válasza poffsoft (#32844) üzenetére


Magnat
veterán

Köszi azért, átírtam mindenhol len-re, azzal műxik.

Még egy kérdés, nem csak neked :) : Az Intellisense működése nem tiszta... pl akarom tudni a Cells metódusait, tulajdonságait, stb. Beírom, h "Cells." és a pont lenyomása után segít az Intellisense - vagy ha nem, akkor Ctrl+J-re biztosan. Akkor is segít, ha ezt írom: "Cells()." - viszont pont úgy, ahogy normálisan használni kell, pl. "Cells(1,1).", nem működik. Hiába nyomkodom a Ctrl+J-t, csak dingel. Miért?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#32846) lenkei83


lenkei83
tag

Sziasztok!

Worksheet Protection EnableOutlining = True-val működik, de csak addig amíg meg nem nyitom újra a munkafüzetet.
Jól látom, hogy ez valami bug lehet?

Üdv.:
P.

(#32847) Fferi50 válasza lenkei83 (#32846) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Miután azt írja a Help, hogy ez csak a UserInterFaceOnly=True beállítás esetén múködik. Mivel pedig ezt a beállítást minden meg kell ismételni, valószínüleg ez okozza az általad észlelt problémát.

Üdv.

(#32848) terencehIII válasza Delila_1 (#32806) üzenetére


terencehIII
tag

:R köszi :C

(#32849) poffsoft válasza Magnat (#32845) üzenetére


poffsoft
addikt

Gondolom office advanced feature... :-)

[ Szerkesztve ]

(#32850) lenkei83 válasza Fferi50 (#32847) üzenetére


lenkei83
tag

Szia!

Vagyis minden megnyitásnál kellene futtatnom egy feloldást és zárolást?

Üdv.:
P.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.