Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32401) excelproblem válasza lappy (#32399) üzenetére


excelproblem
újonc

Ezeket az adatokat mérte a műszer, ezért nem lehet növelni a felbontást. De amúgy ez is 3-szor pontosabb, mint amit hasonló mérésekhez használnak. Ha növelnénk a felbontást, a diszkrét időpontokban történő mérés miatt ez a kis intervallum egy idő után szintén túl nagy lenne az apadás üteméhez képest, és az adatsor ugyanúgy lépcsőssé válna.
Ránézésre egyik recessziós görbén se lehet látni törést, de jó gyakorlati érzékkel le lehet választani a felszíni lefolyásból származó árhullámot. Több módszer is van rá a szakirodalomban, árhullám-szeparálásnak hívják (hydrograph separation), de csak elméleti leírások, a gyakorlatban nem működnek.
De amúgy minden apadási görbe ilyen törésmentes:

Ugyanakkor az adatsor magában rejti az árhullám szeparálásához szükséges információkat. (Persze nem a JPG kép, amit először csatoltam, hanem maga az adatsor.)

[ Szerkesztve ]

(#32402) Delila_1 válasza excelproblem (#32401) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A start és csúcs értékek közötti változáshoz képest nyilván nagyon kicsi a törés szakasz értékeinek a változása, ezért nem látszik a diagramon.

Ábrázold külön diagramon a csökkenés alsó harmadát vagy negyedét, akkor kinagyítva láthatod az értékeket.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32403) Bjørgersson válasza lappy (#32400) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Koszonom! :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#32404) bteebi


bteebi
veterán

Sziasztok!

Kicsit rendhagyó, mert igazából Worddel kapcsolatos, viszont VBA-s kérdés, úgyhogy szerintem érdemesebb itt feltenni, mint a Word topikban. Van egy Word file, ami a lenti makrón felül mezőket tartalmaz. Azt szeretném, hogy egy dialógusból kiválasztott másik Word file-ban a megegyező nevű mezők tartalmát felülírja a kiindulási file-ban lévő értékekkel.

Ez utóbbinál akadtam el. Elvileg egy mezőnek a ActiveDocument.Fields(n).Result adja meg az értékét, így például a MsgBox mezo.Result működik is, viszont arra, hogy mezo.Result = "1" Type mismatch hibakódot kapok. Ezen kívül azt se tudom, hogy azt hogy lehetne megcsinálni, hogy (csak) azoknak a mezőknek a tartalmát írja felül a makró a megnyitandó file-ban, amiknek az eredeti file-ban is ugyanaz a neve (pl. Cim1, Cim2, stb.). A meglévő kód:

Sub MezoToltes()
Dim innen As Document, ide As Document, mezo As Field, WordApp As Application
Set innen = ActiveDocument
Set ablak = Application.FileDialog(msoFileDialogOpen)
ablak.Filters.Clear
ablak.Filters.Add "Word dokumentumok", "*.doc*"
ablak.Title = "Válaszd ki a feltöltendő file-t"
ablak.InitialFileName = innen.Path
ablak.InitialView = msoFileDialogViewList
ablak.FilterIndex = 1
filechosen = ablak.Show
If filechosen = -1 Then
fajlnev = ablak.SelectedItems(1)
Set WordApp = CreateObject("Word.Application")
WordApp.Documents.Open fajlnev
WordApp.Visible = True
Else: Exit Sub
End If
For Each mezo In innen.Fields
mezo.Result = "1"
Next mezo
innen.Fields.Update
End Sub

Előre is köszönöm a javaslataitokat! :R

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#32405) excelproblem válasza Delila_1 (#32402) üzenetére


excelproblem
újonc

Ránagyítva se látszik semmilyen törés. Íme az adatok a csúcs után, a fenti árhullámnál:

(tábl)

De a többi árhullámnál is hasonló a helyzet, itt látható még néhány:

(ábra)

Pedig ha ránézünk az ábrákra, valahogy mégis érezhető, hogy ezek az árhullámok elkülöníthetők az alapvízhozamos részektől. Azt a részt kéne megcsípni, ahol a "vízszinteshez közelítőtől" elkezd jobban eltérni az adatsor. Csak ez nem elég egzakt, meg kéne támogatni valami matekkal is. A már említett korrelációs vizsgálat logikus módszernek tűnt, de nem jelezte hirtelen változással a keresett töréspontot, ahogy vártam. De nagyon bízom benne, hogy valakinek lesz rá ötlete. :)

(#32406) bteebi válasza excelproblem (#32405) üzenetére


bteebi
veterán

Ez igazából nem Excel probléma, és nem is Excelnek való probléma. Az OriginLab Origint ajánlanám erre, ami azt hiszem egy az egyben tud deriválni - ami ennél a feladatnál nem ártana, mert ha jól gondolom, akkor tulajdonképp első körben egy inflexiós pontot keresel, ami az első deriváltnál a maximális érték, a másodiknál pedig nulla. Az egy simítás/exponenciális illesztés után minden bizonnyal könnyebben menne. Meg a logaritmikus ordinátát is meg lehetne próbálni. De ha nem ismered, akkor is nézd meg az Origint, azt hiszem van demo verziója. Addiktív :D. Mondjuk deriválni talán az Excel is tud (manuálisan mindenképp), szóval azon keress maximumot. Gondolom.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#32407) excelproblem válasza bteebi (#32406) üzenetére


excelproblem
újonc

Az inflexiós pontot sokkal egyszerűbb megtalálni, de nem azt keresem. Bár ha onnan indulok, valóban homogénebb az adatsor. Próbáltam simítani, de nem segített közelebb a megoldáshoz. A logaritmikus ordináta se mutat semmit, csak a görbe "hasa" lesz kisebb, de az ívben ugyanúgy nem látszik tendencia-változás. Kösz amúgy, kipróbálom az Origint, de nem tudom, milyen transzformációval tudna segíteni a keresett pont megtalálásában. Mondom, se a loess-féle lokális regresszió nem segített, se a differencia-képzés, se a logaritmálás, se a szukcesszíven növelt szakaszok korreláció-analízise.

(#32408) Fferi50 válasza Sprite75 (#32397) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Íme a makró:
Ellenőrzi, hogy ne szöveg legyen beírva, érvényes legyen a számérték amit beírtak, illetve rákérdez, hogy felülírható-e az egyszer már bevitt számérték. Beírja az utolsó módosítás időpontját az AZ oszlopba (tehát, ha sikeres az új érték beírása a cellába, akkor ír időpontot az AZ oszlopba, egyébként nem).
Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
Dim KeyCells As Range, ujertek As Integer
Set KeyCells = Range("C4:AY108") ' ez a vizsgálandó terület
If Not Application.Intersect(KeyCells, Range(Target.Address)) Is Nothing Then
Application.EnableEvents = False
If Not IsNumeric(Target.Value) Then
MsgBox "Nem számot írtál be, kérlek javitsd ki!", vbCritical, "Ellenőrzés"
With Application
.Undo
.EnableEvents = True
End With
Exit Sub
End If
If Target.Value < 0 Or Target.Value > 300 Then
MsgBox "Ez az érték nem felel meg a követelményeknek: " & Target.Value, vbCritical, "Ellenőrzés"
With Application
.Undo
.EnableEvents = True
End With
Exit Sub
End If
ujertek = Target.Value
Application.Undo 'visszaállítjuk a változás előtti értéket
If Target.Value >= 1 And Target.Value <= 300 Then 'ha a régi érték jó
If MsgBox("A(z) " & Target.Address(rowabsolute:=False, columnabsolute:=False) & " cella már tartalmazott egy helyes értéket: " & Target.Value & vbLf & "Kicseréli erre: " & ujertek, vbYesNo, "Ellenőrzés") = vbYes Then
Target.Value = ujertek
End If
Else
Target.Value = ujertek
End If
Cells(Target.Row, 52).Value = Time
Application.EnableEvents = True
End If
End Sub

Üdv.

(#32409) bteebi válasza excelproblem (#32407) üzenetére


bteebi
veterán

Talán kicsit hülyén hangzik, de akkor lehet, hogy olyasvalamit keresel, ami gyakorlatilag nincs is ott, bár elvileg ott kellene lennie...

Az Origint (demo verzió innen) viszont mindenképp nézd meg. Rengeteg beépített függvénye van, talán olyat is találsz, ami egy az egyben erre a feladatra való (de amúgy custom függvényeket is lehet vele modellezésre használni). Amit első körben próbálnék ki vele, az egy másodrendű exponenciális függvény illesztése a csökkenő szakaszra (valószínűleg nem kis hibával terhelt, bár némi szerencsével elég jól megtalálható az ideális megoldás), ahol is a második exponenciálisnál kapott x (idő) érték adná meg azt, amit szeretnél. Talán.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#32410) excelproblem válasza bteebi (#32409) üzenetére


excelproblem
újonc

Köszi szépen, megnézem majd ezt az Origint.
Szóval a legjobban illeszkedő másodrendű exponenciális függvénynél a második exponenciális értéke lehet a keresett hely. Megpróbálom, bár el fog tartani egy ideig, amíg elsajátítom a program használatát. Kösz az ötletet, hátha segíteni fog.

(#32411) Sprite75 válasza Fferi50 (#32408) üzenetére


Sprite75
tag

Nagyon szuper köszi.
A Célkeresztes makróval kombinálva nagyon vagány.
Mondhatnám, hogy Pali bácsi biztos (az majdnem olyan mint az atombiztos de itt szigorúbbak a követelmények.)

Hiba nélkül dolgozik, nagyon köszönöm. :)

Majd holnap élesben Pali bácsi is teszteli Ő képes egy 3*3 as táblában legalább 10 hibát találni vagy kreálni. A múltkor azzal a furcsa jelenséggel találkozott hogy a win asztalon minden ikon több példányban jelent meg.
Megoldottam a problémáját, levettem a billentyűzet sarkáról a CTRL ról egy iratos mappát :)

Szóval holnap teszt.Küszi még egyszer
Üdv

(#32412) thomas50.000


thomas50.000
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy az excelben a gyorsbillentyűket lehet-e állítani.

A beillesztés ugye a ctrl+v. Az a baj, hogy ha így illesztek be az excelben akkor a formátumot is változtatja.

Nekem a "célformátummal egyező formátum" beillesztés kell, viszont nagyon macerás mindig oda kattintani.

Szeretném valahogy megoldani. Akár makróban is jó lenne, ha máshogy nem megy.

Előre is köszönöm!!

(#32413) lappy válasza thomas50.000 (#32412) üzenetére


lappy
őstag

Itt a megoldás

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#32414) Delila_1 válasza lappy (#32413) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Amit belinkeltél, az a képleteket illeszti be. A formátum másolására legegyszerűbb a formátumfestő ecset használata.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32415) thomas50.000 válasza Delila_1 (#32414) üzenetére


thomas50.000
csendes tag

Akkor a "célformátummal egyező formátum"-ra nincs makró megoldás?

(#32416) Delila_1 válasza thomas50.000 (#32415) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Kijelölöd a céltartománynak nevezett területet, felveszed az ecsetet, és végighúzod azon a tartományon, amit az előbbivel egyező formátumban szeretnél látni.

Vagy

Sub Formatum()
Selection.PasteSpecial Paste:=xlFormats
Application.CutCopyMode = False
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32417) thomas50.000 válasza Delila_1 (#32416) üzenetére


thomas50.000
csendes tag

Igen az ecsetes megoldást is szoktam használni, de az is kicsit macerás. Ezért lenne jó a makrós megoldás.

Sajnos 400-as hibát ír,

(#32418) Delila_1 válasza thomas50.000 (#32417) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az alkalmazása úgy történik, hogy kijelölöd a formázott területet, Ctrl+c-vel másolod, kijelölöd azt a területet, ahova a formátumot szeretnéd beilleszteni, és indítod a makrót.

Az utolsó lépés helyett jó a bill. kombináció, ha adtál a makrónak olyant.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32419) thomas50.000 válasza Delila_1 (#32418) üzenetére


thomas50.000
csendes tag

Jah. Értem. Sajnos nekem ez nem jó, mert weblapról szoktam másolni, nem excelen belül.

Nekem nem a formátumot kéne, hogy másoljon, hanem pont hogy azt nem. Csak az értéket.

(#32420) Delila_1 válasza thomas50.000 (#32419) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Selection.PasteSpecial Paste:=xlValues

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32421) thomas50.000 válasza Delila_1 (#32420) üzenetére


thomas50.000
csendes tag

Köszönöm. De sajnos ez is csak excelen belüli másolás-beillesztésnél működik.

(#32422) Delila_1 válasza thomas50.000 (#32421) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Készítesz egy sablon füzeted a saját formátumaiddal. Innen másolod a formátumot arra a lapra (tartományra), ahova letöltötted a webes adatokat.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32423) thomas50.000


thomas50.000
csendes tag

De pont az lenne a lényeg, hogy felgyorsítsam ezt a folyamatot.

A beillesztésnél van egy ilyen lehetőség, hogy célformátummal egyező formátum (c).

Azt hittem, ha az excelben van ilyen ikon, akkor az elérhető makrón keresztül is. De úgy tűnik nem.

(#32424) Delila_1 válasza thomas50.000 (#32423) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Tedd azt az ikont a gyorselérési eszköztárra. Ikonon jobb klikkre gyorsmenüt kapsz, ahol egy kattintással átmásolhatod.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32425) TofJoco


TofJoco
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni az alábbiak miatt.
Adott egy vonalkód olvasó. Ennek az eszköznek be lehet állítani, hogy olvasás után adjon egy billentyűparancsot (én entert adok meg, mert azt szeretném, hogy rögzítés után az excel oszlop következő (alábbi) cellájába ugorjon. De ami a lényeg, hogy ezzel egy időben az excel B oszlopában (a "beírt karaktersor mellé) rögzítenie kellene az vonalkód szkennelés időpontját. Óra, perc, másodperc. Tud ilyet az excel? A válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Lenovo VIBE Z - Baralajbi ROM-al. Megválok tőle. Ha valakit érdekel, írjon privátban.

(#32426) Delila_1 válasza TofJoco (#32425) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ha jól gondolom, az A oszlopba olvastatod be az adatot.
Add meg a formátumot a B oszlophoz.

A lapodhoz rendeld a makrót (Téma összefoglaló útmutatása szerint).

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
If Target.Column = 1 Then 'itt módosíthatod a bevitel oszlopszámát
Application.EnableEvents = False
Range(Target.Address).Offset(, 1) = Time
Application.EnableEvents = True
End If
End Sub

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32427) TofJoco válasza Delila_1 (#32426) üzenetére


TofJoco
tag

Azta!!!
Köszönöm a gyors választ. Azt hiszem ez menni fog. :) :R

Lenovo VIBE Z - Baralajbi ROM-al. Megválok tőle. Ha valakit érdekel, írjon privátban.

(#32428) Delila_1 válasza TofJoco (#32427) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. Működnie kell!

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32429) RazoR


RazoR
veterán

Sziasztok!

2013-as magyar office.
Nem tudom, hogy erre létezik-e függvény, de a következő kéne nekem ha lehetséges:
Adott egy szám 5354 ami a lehetséges maximum érték ami százalékos értékben 75%.
Kivitelezhető az, hogy mondjuk a 3542 értéket a 5354-hez viszonyítva kiszámoljam százalékosan a 75%, hoz képest ha a 75% a 100%? Remélem érthető voltam. :B

(#32430) lappy válasza RazoR (#32429) üzenetére


lappy
őstag

Egy kicsit nem értem.
A 75% hoz képest akarod megnézni az új szám hány százaléka.
1. körben 5354 - 75%
2 körben 5354- 100% mennyi %-a a 3542? ez a 66,1 %-a
ilyenre gondoltál?

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#32431) RazoR válasza lappy (#32430) üzenetére


RazoR
veterán

Nem. De közben megvan, kicsit túlbonyolítottam..
=A1/5354*75%

(#32432) Lipton


Lipton
őstag

Sziasztok!

Van egy gépkocsi adatbázisom amit folyamatosan töltök. Oszlopai:
Dátum - kitöltés ideje
Rendszám - GK rendszám
majd sok sok adat

Hogyan tudom leszűrni vagy valamilyen függvénnyel megjelölni, hogy melyek az egyes rendszámokhoz tartozó utolsó bejegyzések, azaz szeretnék egy "aktuális" listát az összes rendszám utolsó dátumos bejegyzéséről?

köszi

(#32433) lappy válasza Lipton (#32432) üzenetére


lappy
őstag

Azért van 1-2 dolog amit tudni kellene.
Csak egy dátum van vagy minden egyes adat bevitelhez teszel egy dátumot.

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#32434) Lipton válasza lappy (#32433) üzenetére


Lipton
őstag

Minden adatbevitel egy dátum de naponta maximum egy bejegyzés van.
Mit kellene még tudni?

1. 2016.01.01 AAA111 adatok
2. 2016.01.01 BBB222 adatok
3. 2016.01.01 CCC333 adatok
4. 2016.01.02.AAA111 adatok
5. 2016.01.02.BBB222 adatok
6. 2016.01.03.AAA222 adatok

Innen a 6. 5. 3. sorok kellenek nekem valahogy.
Az is jó, ha egy oszlopban valamilyen függvénnyel "jelölni" tudom, hogy ez egy utolsó sor egy rendszámhoz.

Gondoltam arra, hogy visszafele átforgatom az egész táblázatot egy külön lapon, majd egy külön rendszám lista alapján hol.van függvénnyel megkeresem az elsőt (mert ugye forditva vannak a sorok) és bejelölöm az eredetiben vissza valamilyen idexes módon.

(#32435) lappy válasza Lipton (#32434) üzenetére


lappy
őstag

ezt olvasd át

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#32436) bsasa1 válasza Lipton (#32434) üzenetére


bsasa1
csendes tag

Szia!

Azért elsőre nekem sem volt túl egyértelmű, hogyan is néz ki ez a táblázat,
de feltételes formázásban cellák kijelölése képlettel:
=+MAX(HA(B$2:B$9=B2;A$2:A$9;0))-A2=0
Dátumok nálam az "A", rendszámok a "B" oszlopban a 2-től a 9-ig sorig.
Dollárjelekkel kell egy kicsit játszani, attól függően, hogy csak egy oszlopot, vagy az egész sort szeretnéd jelölni.

[ Szerkesztve ]

(#32437) thomas50.000


thomas50.000
csendes tag

Sziasztok!

A darabteli függvény kritérium megadásánál van egy olyan opció, hogy például azokat számolja össze, amikben szerepel az "ara". Ezt úgy adom meg ugye, hogy "*ara*".

Azt szeretném kérdezni, hogy a feltételes formázásnál van-e ilyen lehetőség, mert sajnos ha így adom ott meg, akkor nem működik. (Ott nem darabtelit használok, csak simán egyezést!)

A válaszokat előre is köszönöm!

Tomi

(#32438) lappy válasza thomas50.000 (#32437) üzenetére


lappy
őstag

=HA(DARABTELI(C3:C5;"*ara*")>0;1;0) foglald egy ha fgv-be és ha a darabteli nagyobb min 0 akkor színes ha nem akkor marad fehér

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#32439) Fferi50 válasza thomas50.000 (#32437) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Egyezésnél ilyen lehetőség nincs, viszont használlhatod a SZÖVEG.KERES vagy SZÖVEG.TALÁL függvényt szerintem, ahol van joker karakter lehetőség is.

Üdv.

(#32440) thomas50.000 válasza lappy (#32438) üzenetére


thomas50.000
csendes tag

Köszönöm!

(#32441) Lipton


Lipton
őstag

lappy, bsasa1: köszönöm, megnézem, jelzek majd vissza az eredményről!

(#32442) bteebi válasza bteebi (#32404) üzenetére


bteebi
veterán

Erre van valakinek ötlete?

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#32443) Lipton válasza lappy (#32435) üzenetére


Lipton
őstag

Ezzel sikerült, érdekes megoldás, köszi!

(#32444) WildBoarTeam


WildBoarTeam
aktív tag

Tárgytalan, közben megtaláltam a beállításokban a hiba okát. :U

[ Szerkesztve ]

blabla

(#32445) w.miki


w.miki
veterán

Egy cellát hogyan tudok képlettel átmásolni, úgy hogy a formátumot is vigye?
Tehát B9 legyen = K9, de az aláhúzás, betűtípus minden másolódjon.
Ha pedig üres a cella (K9), maradjon üres (a B9), és ne 0-t írjon bele.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#32446) lappy válasza w.miki (#32445) üzenetére


lappy
őstag

Képlettel sehogy ahhoz macro kell.

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#32447) Delila_1 válasza w.miki (#32445) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A lappy által említett makró

Sub Masolas()
If [K9] > "" Then [K9].Copy [B9]
End Sub

Gondolom, nem ezt az egy cellát akarod másolni. Írj egy kicsit többet a feladatról.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32448) Delila_1 válasza Delila_1 (#32447) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Hülyeséget írtam, bocsi.

Sub Masolas()
If [K9] > "" Then
[B9] = "=K9"
[K9].Copy
[B9].PasteSpecial xlPasteFormats
End If
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32449) w.miki válasza Delila_1 (#32447) üzenetére


w.miki
veterán

köszi, ennyi elég, egy lapon van az egész blokk, szóval a ctrlc, ctrlv is megteszi :R

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#32450) lappy válasza Delila_1 (#32448) üzenetére


lappy
őstag

Ugyan ezt meg lehet csinálni personal függvénybe?
Azaz mondjuk a függvény neve MASOL( A2 ; B2; ) és az A2 értékét és tulajdonságát a B2 re teszi

Bámulatos hol tart már a tudomány!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.