Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32951) Delila_1 válasza olloczky (#32949) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Beállsz a rendezendő oszlopba. NEM jelölsz ki semmit, csak megnyomod az A–Z, vagy a Z–A gombot attól függően, hogy emelkedő-, vagy csökkenő sorrendben akarod látni az oszlop tartalmát.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32952) olloczky válasza s7evcsenko (#32950) üzenetére


olloczky
senior tag

És tényleg.. csak nekem a nevek hivatkozásként vannak, nem beírt szövegként és így nem rendezi sorba :W erre valami tipp?

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#32953) Delila_1 válasza olloczky (#32952) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Abban az oszlopban rendezd az adatokat, ahonnan hivatkozol. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32954) olloczky válasza Delila_1 (#32953) üzenetére


olloczky
senior tag

Magic :D köszönöm!! :R

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#32955) Delila_1 válasza olloczky (#32954) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

:) :) :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32956) tzimash válasza retesz147 (#32947) üzenetére


tzimash
őstag

Sok mindent nem találtam róla, de úgy csináltam, hogy a kiterjesztést xlsx-ről átneveztem zip-re. Így beletudtam mászni a fájlba egy fájlkezelővel, ahol a valami.zip\xl\worksheets\ mappában lévő sheet1.xml-t (vagy amelyik problémás) megnyitottam notepaddal, ahol megkerestem a sorokra vonatkozó (erre már nem emlékszem pontosan, most meg nem találom) részt és átírtam 1048576-ról kevesebbre.
Mindezt valami neten talált angol leírás alapján. Működött, többször is kénytelen voltam használni, mert az akkori főnököm rendszeresen gallyra vágta ily módon a fájlt. Igaz makró abban nem volt. Mindenesetre mielőtt belekezdesz csinálj egy biztonsági másolatot :)

[ Szerkesztve ]

(#32957) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Sziasztok!

A következő a problémám, van két oszlopom és szeretném kigyűjteni valamilyen függvénnyel C oszlopba azokat az azonosítókat amiknél a B oszlopban végig van egyezés és D oszlopba pedig azokat ahol nincs egyezés.

Ami van:

A: B:
1 répa
1 répa
1 répa
2 retek
2 káposzta
3 saláta
3 saláta
3 saláta
4 uborka
4 paradicsom
4 paradicsom

Amit szeretnék:

A: B: C: D:
1 répa 1 2
1 répa 3 4
1 répa
2 retek
2 káposzta
3 saláta
3 saláta
3 saláta
4 uborka
4 paradicsom
4 paradicsom

Előre is köszönöm!

(#32958) retesz147 válasza tzimash (#32956) üzenetére


retesz147
addikt

rendben, hétfőn ránézek!

köszönöm! :R

Xiaomi 13 eu dev...

(#32959) Delila_1 válasza retesz147 (#32958) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Adj mentést a füzetedre. Nyiss egy új füzetet, aminek egy moduljába (lásd a Téma összefoglalót) beviszed az 1 soros makrót.

Sub mm()
Rows(ActiveSheet.UsedRange.Rows.Count + 1 & ":" & Rows.Count).Delete
End Sub

Állj a kérdéses füzeted kérdéses lapjára, és indítsd a makrót – Alt +F8-ra feljön egy ablak, ahol kiválaszthatod az mm címűt.
Nézd meg, rendbejött-e. Ha igen, adj új mentést a füzetre.

Ez a makró megkeresi a füzetben azt a sort, ahol az utolsó bevitt érték van, és az alatta lévő sorokat törli.

Ha valamikor volt egy adat jóval lejjebb, amit később töröltetek, az Excel megjegyzi ezt az egyszeri beírást, és ennek a soráig állítja be a görgető sávot. A makró "elfelejteti" a hajdani beírást.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32960) tzimash válasza Delila_1 (#32959) üzenetére


tzimash
őstag

Valamivel profibb megoldás, mint amit én találtam anno :) hogy miért nem idejöttem egyből annak idején... :D

(#32961) Delila_1 válasza tzimash (#32960) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Majd kiderül a "profizmus" a próbánál.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32962) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Sziasztok!

Kicsit pontosítok az előző (tegnapi hozzászólásomon, hátha így átláthatóbb lesz).

Tehát egy olyan excel függvényre lenne szükségem, amely két oszlopot vizsgál A és B oszlopot. Szeretném kigyűjteni C oszlopba azokat az azonosítókat (ID-kat), amiknél az A és B oszlopok celláiban A oszlopok értékei alapján B-re nézve végig egyezés van. D oszlopba pedig azokat azonosítókat (ID-kat), amiknél a fenti művelet nem teljesül és nincs meg a "folyamatos" egyezés...

Csatoltam egy excel képet. A felső a kiindulást mutatja, az alsó a várt eredményt. Színekkel is jelöltem, hogy érthető legyen, a zöld szín az egyezőek, a piros szín a nem egyezőek. A C és D oszlopokban látható az A-ból kigyűjtött azonosítók.

Előre is köszönöm szépen a segítségeteket.

(#32963) Agostino


Agostino
addikt

sziasztok

az activeworkbook.saveas parancs csak nem lesz szerencsés felhasználói szempontból a vba-mhoz, hiszen az adott munkafüzetet is átnevezi - bár a szükséges csv-t kiadja a kód többi része - én pedig azt szeretném, hogy csak egy tetszőleges helyre elmentett tetszőleges nevű mentés készüljön, az eredeti xls semmibe se módosuljon. adott lenne az activeworkbook.savecopyas, de az compile errort dob :F

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#32964) Aliszalámi


Aliszalámi
tag

sziasztok! létezik az excelhez bővítmény vagy ilyesmi, ami ábrát tud rajzolni a VBA-ban írt programhoz az eredmény függvényében?

konkrétan olyanra gondoltam, hogy van egy félkör és a középpontból a megfelelő helyekre behúzzunk egy sugarat és ezek a megfelelő helyek függenek a kezdeti adatoktól

(#32965) retesz147 válasza Delila_1 (#32959) üzenetére


retesz147
addikt

Nagyon szépen köszönöm! Hétfőn kipróbálom melóban és visszajelzek....

annyi, hogy jelszóval védett a makró rész, így lehet nem fogok hozzáférni....nem tudom, ezzel kapcsolatban nincs tapasztalatom!

:R :R

Xiaomi 13 eu dev...

(#32966) Delila_1 válasza retesz147 (#32965) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nézd meg jobban a válaszomat. "Nyiss egy új füzetet, aminek egy moduljába..."

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32967) Mexildos


Mexildos
aktív tag

A 32962-esre senki nem tud segíteni?

Lehet összetetten fogalmaztam. De a lényeg hogy a sorrend a következő lenne:

Az "A" oszlop számokat tartalmaz míg a "B" zöldségeket.

A lényeg annyi lenne hogy egy függvény vizsgálja hogy ahol például 1-esek vannak ott a B oszlopnál mindig ugyanaz van-e. Nagyon fontos, hogy a vizsgálat mindig csak addig tart ameddig 1-esek vannak. Ha már 2-essel kezdődik akkor csak azon belül vizsgál. Ha talál változást azt kilistázza a D oszlopba ha nincs változás akkor a C-be.

Kérdésem az hogy ezt meg lehet-e oldani egyszerűen függvénnyel vagy ehhez VB script kell? Valaki ebben tudna segíteni nekem? Tényleg nagyon megköszönném mert kínlódom vele egy ideje.

[ Szerkesztve ]

(#32968) Delila_1 válasza Mexildos (#32967) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Függvénnyel nem, de makróval megoldható.
Ha délutánig nem kapsz választ, megírom.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32969) Vladek83


Vladek83
tag

Sziasztok!

Létezik valami megoldás arra, hogy hogy tudnám egy adott munkalapon a sorok magasságát egységesen megadni. A formátum másolót itt sajnos nem tudom alkalmazni...

üdv,

(#32970) Mexildos válasza Delila_1 (#32968) üzenetére


Mexildos
aktív tag

Szia!

Köszönöm előre is a segítséget. Talán még annyit, hogy teljes legyen a dolog, ha egy soros csak az elem az automatikusan a C mezőbe kerülne.

7 = körte
7 = körte
8 = ananász
9 = mandarin
9 = narancs

A példa kedvéért a 8-asnak csak egy rekordja van. Illetve ha jelöli a macro hogy hány eltérést tapasztalt az szuper lenne, de nem fontos. Tényleg ezer hálám, mert én picit megfáradtam ezzel.

(#32971) s7evcsenko válasza Vladek83 (#32969) üzenetére


s7evcsenko
addikt

A bal felső sarokra rákattintasz (A-tól balra, 1-es felett), amivel kijelöli az egész munkalapot, majd jobb egérrel rákattintasz az egyik sorszámra, ott a választéklistában kiválasztod a sormagasságot, és megadod az értéket.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#32972) Vladek83 válasza Vladek83 (#32969) üzenetére


Vladek83
tag

megoldódott:
Sub sbChangeRowHeightMulti()
'Changing the 3rd-25the row Height
Rows("3:25").RowHeight = 25
End Sub

sajnos nem az én szerzeményem...

s7evcsenko

köszönöm, tökéletes!

üdv,

[ Szerkesztve ]

(#32973) Delila_1 válasza Mexildos (#32970) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Íme

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32974) Delila_1 válasza Mexildos (#32970) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Javítok. Az 1 soros ID-t az előbbiben a D oszlopba írattam fel a C helyett, bocsi.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32975) Mexildos válasza Delila_1 (#32974) üzenetére


Mexildos
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm a scriptet. Hát erre magamtól nem lettem volna képes. Tényleg le a kalappal, hogy erre időt és energiát szántál. Viszont ezzel nagyon sokat segítettél nekem. Még egyszer hálásan köszönöm a segítséget. :R :R :R

(#32976) Dr V


Dr V
őstag

Sziasztok!

Csináltam egy pivot diagrammot. Hogy tudom azt megcsinálni, hogy ha egy oszlopra kétszer rákattintiok, akkor kiírja, hogy milyen értékekből all össze az oszlop? Vagyis (angol verzióban) a drill gomb aktív legyen?

(#32977) konigjanos


konigjanos
senior tag

Sziasztok!
van arra valami ( lehetőleg egyszerű ) megoldás, hogy adott excel tábla bizonyos mezői autómatikusan átkerüljenek másik táblába ( nem munkalapra ) ?
Köszönöm!

(#32978) Delila_1 válasza Mexildos (#32975) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. Örülök, hogy sikerült megoldani a problémádat. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32979) Delila_1 válasza konigjanos (#32977) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Egy sima hivatkozást kell a másik táblába írnod. Pl. a C5 cellában az =A1 beírja a C5-be az A1 cella aktuális értékét. Mikor átírod az A1 értékét, az új jelenik meg a C5-ben

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32980) Dr V


Dr V
őstag

Sziasztok!

Diagramnál rájöttem a megoldásra: a pivot felületen hierarchiát kell étrehozni. Egy darabig eljátszottam ezzel, mire rájöttem.
Viszont nyomtatásnál nem látszódik minden adat, mert egy cellában a többsoros szöveg található. Hogy lehetne azt megoldani nyomtatásnál, hogy nyomtatásnál automatikusan megváltoztassa a sormagasságot?

(#32981) Agostino


Agostino
addikt

sziasztok

cella érvényesítéssel kapcsolatosan volna egy kérdésem. igazából csak annyit szeretnék, hogy amikor a user a legördülő listából kiválasztja teszem azt a januárt, akkor a cella a 01-es értéket veszi fel. sajnos angolul sem jut eszembe erre hogyan keressek rá.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#32982) Mittu88 válasza Agostino (#32981) üzenetére


Mittu88
senior tag

Ugyanaz a cella, amiben kiválasztja a januárt, változzon 01-re? Vagy egy másik cella értéke legyen 01 a kiválasztott Január hatására?

(#32983) Agostino válasza Mittu88 (#32982) üzenetére


Agostino
addikt

szia! igen, ugyan az a cella ne a kiválasztott januárt vegye fel, hanem annak [egy másik munkafüzetben megtalálható párját] a számmal jelölt, jelen esetben 01 nevű párját.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#32984) Mittu88 válasza Agostino (#32983) üzenetére


Mittu88
senior tag

szerintem ezt nem lehet megvalósítani, mert ha ugyanazon cellának megváltozna az értéke a kiválasztás hatására, akkor megint vizsgálná, hogy arra az értékre mit írjon be. Végtelen ciklusba futna.

(#32985) Agostino válasza Mittu88 (#32984) üzenetére


Agostino
addikt

köszönöm! részben én is erre a gondolatra jutottam, de akkor csak megerősítést nyert : )

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#32986) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Sziasztok!

Már megint én kérdezek. Sajnos a táblázat felosztó algoritmussal ez nem oldahtó meg amit szeretnék mert van olyan szó a cellában ami több szóból tevődik össze.

Arra lenne szükségem, hogy a képlet csak az utolsó szótagot válassza le és tegye át a szomszédos üres cellába. Erre van valami jó kis frappáns képlet? :)
Köszönöm a segítséget.

(#32987) Mittu88 válasza Mexildos (#32986) üzenetére


Mittu88
senior tag

Szia!

Ez csak akkor működik, ha két szóból áll:

Ha a szöveg A1 cellában van:
=JOBB(A1;HOSSZ(A1)-SZÖVEG.KERES(" ";A1;1))

Ha több szóból áll, akkor függvénnyel nem tudod, csak ha megírod makróban a függvényt.

[ Szerkesztve ]

(#32988) Mexildos válasza Mittu88 (#32987) üzenetére


Mexildos
aktív tag

Na ez nem jó hír, nem szeretem a makrokat :)

(#32989) Delila_1 válasza Mexildos (#32988) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A szótag leválasztása gyakorlatilag megoldhatatlan.

Az utolsó szót külön cellába tudod tenni, éppen most írtam ilyent valakinek itt, a 29591-es hsz-ben.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32990) Idiofil


Idiofil
aktív tag

Sziasztok,
A következő probléma kapcsán kérnék segítséget:

A cégnél létrehozok egy excelt, melynek az alap adatai egy korlátozott hozzáférésű excel táblázatból vannak hivatkozva. Én, aki létrehozom a számolást, van jogom hozzáférni a háttértáblához.
Összerakom az anyagot, kiküldöm pl 10 embernek (akiknek nincs hozzáférése a háttértáblához).
Nekik ilyenkor jelzi, hogy külső hivatkozások vannak a táblában és megkérdezi őket, hogy szeretnék-e frissíteni. Ha rányomnak arra, hogy igen, akkor minden szám elszáll "#ÉRTÉK, #HIV" stb jellel.
Viszont ha rányomnak arra, hogy ne frissítse, akkor 10 emberből 8-nak láthatóak a számok (csak akkor válik elérhetetlenné, ha rá akarnak frissíteni), de 2 embernél tök mindegy mit nyomnak, automatikusa be akar frissíteni és semmit sem látnak a táblából.

2010-es és 2013-as office-csomagról van szó vegyesen. (Nem lehet a diszfunkciót hozzákötni valamilyen verzióhoz)

(ez néha akkor is fennáll, amikor én lekérdezek PI Datalinken keresztül adatokat és akinek nincs PI lekérdezője, néha befrissít és no-data, másoknak pedig hiába nincs PI lekérdező, de az értékeket megtartja addig, amíg nem akarja frissíteni.

Szívesen fogadom a tanácsokat, ötleteket. :R :R
Előre is köszönöm.

Üdv
M

"Those who want respect, give respect"

(#32991) lenkei83


lenkei83
tag

Sziasztok!

Névkezelőben dinamikus tartományokat állítottam be, excelben jól működik. VBA-ban hogyan tudok rá hivatkozni? Konkrétan beraktam egy comboboxot egy munkalapra, és szeretném ha ebben jelennének meg a dinamikus tartományom elemei.

Ez a megoldás nem jó:
ComboBox1.List = Range("yy").Cells.Value

Üdv.:
P.

(#32992) Delila_1 válasza lenkei83 (#32991) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

ComboBox1.RowSource="Munka1!Adott_Név"

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32993) lenkei83 válasza Delila_1 (#32992) üzenetére


lenkei83
tag

Nem igazán sikerül.
Ránéznél a fájlra légy szíves.

[link]

(#32994) Delila_1 válasza lenkei83 (#32993) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Azt nem mondtad, hogy nem userformon, hanem egy lapon van a combobox. :)

Az Alapadatok lapon a C4:C11 tartományt érdemes táblázattá alakítani. A C5:C11-et kijelölve megadtam a Teszt nevet (előtte töröltem a régit). Az ofszetes tartományod nem volt jó, C5-től C12-ig tartott. Persze nem nagy baj, ha pluszban van egy üres sor.

A Combobox lapon beállítod a Tervező módot, a vezérlődre állva megjeleníted a Tulajdonságokat. Itt a ListFillRange opcióhoz beírod: Teszt

Szerk.: azért elég a Teszt szót beírni, mert a tartomány hatóköre az egész munkafüzetre vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32995) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

Egy olyan időzítő sablon scriptre lenne szükségem (Excel 2016), amelynek fő feladatai:

- Excel dokumentum megnyitásakor azonnal aktiválódjon a script.
- A script feladata tulajdonképpen egy paraméter formájában megadott időintervallum visszaszámlása vagy akár fordítva tök mindegy. (pl. 10 perc).
- Ha a megadott időpont lejár, akkor végezzen az Excel automatikus mentést. (felülírásos mentés elég!), majd zárja be a programot úgy ahogy van.
- Az időt én tudjam megválasztani a kódban! :R

Nagyon hálás lennék egy ilyennek! :R

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#32996) lenkei83 válasza Delila_1 (#32994) üzenetére


lenkei83
tag

Írtam, hogy munkalapra raktam be a comboboxot. :)
Oké oké oké. Ha fix named range van az egyértelmű. De itt pont ez a lényeg, hogy dinamikus volt. Vagyis a megadott tartományom belül ha új elem került be, akkor azt is hozta automatikusan + 1 üres sort. Nem véletlenül volt ez így. :)

(#32997) Delila_1 válasza lenkei83 (#32996) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Mivel táblázattá alakítod a tartományt, rugalmas lesz a Teszt. Próbáld ki! Írj hozzá, vagy a táblázat méretét csökkentsd a kis kék sarok felhúzásával.

Bocs, tényleg írtad, hogy munkalapra tetted.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32998) Delila_1 válasza lenkei83 (#32996) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Tényleg nem veszi be combobox esetén a plusz adatot, de ki lehet javítani. Az Alapadatok laphoz rendeltem egy eseménykezelést.

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
If Target.Column = 3 Then Sheets("Combobox").ComboBox1.ListFillRange = "Teszt"
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#32999) lenkei83 válasza Delila_1 (#32997) üzenetére


lenkei83
tag

Aham, jó lesz ez. Táblázattá alakítás nélkül ugyan, de a listfillrange lesz a megoldás.

Köszönöm!

Üdv:
P.

(#33000) Delila_1 válasza lenkei83 (#32999) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.