Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31551) BlackDevil


BlackDevil
aktív tag

Sziasztok.
Segítség kellene.
az 1es oszlopban devizanemek vannak a 2-ban meg számok.

A szűrést úgy kellene csinálnom, hogy a -5000 alattiakat mutassa, de csak azoknál ahol devizanem huf. Pl gbp lehet 10 is.

»OΛKΞN« √ ツ Toborzás: https://goo.gl/bO5GhH <--- Star Citizen ---> https://goo.gl/ptspnT ¤ Steam ---> shorturl.at/NSVW1 | Social Club ---> http://goo.gl/nPIu51 | Hackthat: http://goo.gl/kAJnpV

(#31552) Fferi50 válasza BlackDevil (#31551) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Bekapcsolod az autoszűrőt. 1-es oszlopon szűrsz a HUF-ra, 2-es oszlopon a -5000 alattiakra.

Üdv.

(#31553) BlackDevil válasza Fferi50 (#31552) üzenetére


BlackDevil
aktív tag

De így csak a huf értékeket írja ki. Úgy kellene hogy a többi devizanem összes értékét mutassa. A huf-nál meg csak a -5000 alattiakat.

»OΛKΞN« √ ツ Toborzás: https://goo.gl/bO5GhH <--- Star Citizen ---> https://goo.gl/ptspnT ¤ Steam ---> shorturl.at/NSVW1 | Social Club ---> http://goo.gl/nPIu51 | Hackthat: http://goo.gl/kAJnpV

(#31554) d.bali válasza Delila_1 (#31120) üzenetére


d.bali
csendes tag

Szia Delila_1!
1x már segítettél egy nagyot és van egy további probléma, amit valószínűleg az excel korlátja gátol.
Anno meg csináltam az általad használt névkezelőt:
"Felveszel a névkezelőben egy új nevet, a név legyen számolás, a hivatkozás pedig =KIÉRTÉKEL(Munka1!A1)." :C :C

Ez azóta is szuperül üzemel mind addig, amíg az egyenlet karakter hossza nem lesz 256-nál több. Ez esetben ugyanis ez a beépített makró meghal!
Van esetleg valamilyen megoldás erre?
Ha nem, akkor marad a lokálisan felülírás úgyis csak elenyésző számban fordul elő!

Köszi a választ!

(#31555) perfag válasza ktomee (#31544) üzenetére


perfag
aktív tag

Az Excel 2007 óta nem használtam a Pivotot, szóval szakértő nem vagyok.
Letöltöttem a drive-ról a minta fájlodat, bekapcsoltam a (megváltozott nevű) Power Pivotot, látom rohadtul megváltozott benne minden, de kezelhetőnek tűnik :D .
Azt, hogy mit szeretnél kimutatni, no azt nem értem. Már ott kezdődik a problémám, hogy hangsúlyozottan (magyar Excel 2016) és ehhez képest sheet-ekről beszélsz.

Jobb lenne privátban folytatni, de csak akkor, ha nem sürgős, ma este meccs, pénteken elutazom.

(#31556) Fferi50 válasza BlackDevil (#31553) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Akkor fel kell venned egy segédoszlopot, mivel az autoszűrőben nem érvényesíthetsz egyszerre két feltételt vagy kapcsolattal:

=VAGY(HIBÁS(SZÖVEG.KERES("HUF";A2));ÉS(NEM(HIBÁS(SZÖVEG.KERES("HUF";A2)));B2<-5000))

A SZÖVEG.KERES függvény azért van, ha lenne más karakter is a cellában. Ha biztos vagy benne, hogy nincs, akkor használhatod a következőt:
=VAGY(A2<>"HUF";ÉS(A2="HUF";B2<-5000))

Ez a képlet akkor igaz, ha az A oszlopban nem HUF van, illetve A oszlopban HUF, B oszlopban -5000 -nél kisebb az érték.
Erre már használhatod az IGAZ autoszűrőt.

Üdv.

(#31557) Fferi50 válasza perfag (#31555) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ebben az esetben az Összesítés funkciót lehet használni kis trükközéssel.
A trükk:
Minden munkalapra beszúrsz egy új A oszlopot.
A2 cella képlete:=B2&";"&C2&";"&D2&";"&E2
Ezt végighúzod az egész oszlopon, minden munkalapon.

Beszúrsz egy új munkalapot, ahová az összesítés jön.
Ezen a munkalapon adatok, összesítés. A párbeszédpanelen kiválasztod az összeg függvényt. A hivatkozás mezőben szép sorban kijelölöd a hónapok adatait tartalmazó munkalapot (megnyitott fájl területét), hozzáad.
Bejelölöd a feliratokat vegye a felső sorból, bal oszlopból.
Az egyes fájlokat külön-külön is hozzáadhatod az összesítési területhez.

Az összesítő munkalapon kijelölöd az A oszlopot (ahol a pontosvesszővel elválasztott értékek vannak),
Adatok - szövegből oszlopok - tagolt - pontosvesszőt bejelölöd, következő lapon a $B$2 cellát jelölöd ki egérrel. A Befejezés gombra megkérdezi, hogy felülirja-e az adatterületet, a kérdésre igen a válasz. Ki lesz bontva az A oszlop szépen.

Ezután az A oszlopot ki is törölheted.

Ide töltöttem a mintát

A 3 hónapot 3 külön fájlba tettem ki, mivel azt írtad, hogy egy-egy fájl nagy, utána összesítettem - ezt láthatod az Adatok összesítés lapon.

Ha kérdésed lenne, szívesen válaszolok.

Üdv.

(#31558) BlackDevil válasza Fferi50 (#31556) üzenetére


BlackDevil
aktív tag

Köszönöm a segítséget!

»OΛKΞN« √ ツ Toborzás: https://goo.gl/bO5GhH <--- Star Citizen ---> https://goo.gl/ptspnT ¤ Steam ---> shorturl.at/NSVW1 | Social Club ---> http://goo.gl/nPIu51 | Hackthat: http://goo.gl/kAJnpV

(#31559) bigsee válasza detroitrw (#31549) üzenetére


bigsee
addikt

Kösz mindenkinek, megoldódott! Céges progiban elektronikus úton küldött doksiban volt a két excel. Egyik gépen meg lehetett nyitni a mellékleteket, másikon nem...

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#31560) bteebi


bteebi
veterán

Sziasztok!

Randomizálással kellene munkabeosztást készítenem. Egy héten két napra (keddre es csütörtökre) kellene 2-2 embert beosztani úgy, hogy legalább az év végéig mindenki ugyanannyiszor dolgozzon. Meg persze soha senki se legyen önmagával beosztva :).

Írtam már hozzá egy egyszerűbb makrót:

Sub randomize()
Dim col As Integer, lastcol As Integer, rowind As Integer, firstindex As Integer, lastindex As Long

lastindex = Sheets("Beosztás").Cells(Sheets("Beosztás").Rows.Count, 1).End(xlUp).row
firstindex = Sheets("Beosztás").Cells(lastindex, 1).End(xlUp).row
lastcol = Sheets("Beosztás").UsedRange.Columns.Count

For col = 2 To lastcol
For rowind = 4 To 7
Cells(rowind, col) = Cells(Int((lastindex - firstindex + 1) * Rnd + firstindex), 1)
Next rowind
Next col

End Sub

Ez egyelőre sajnos csak a munka egyszerű részét csinálja meg, vagyis teljesen véletlenszerűen osztja be az embereket. Így viszont persze nagyon nem egyenletes az elosztás, lásd a képen:

Próbáltam rákeresni más fórumokban is, hogy mit lehetne ezzel kezdeni, de egyelőre nem találtam rá megoldást. Tudnátok valahogy segíteni az elindulásban? Valami olyan elképzelésem van, hogy egy tömbbe kellene gyűjteni a már felhasznált neveket, aztán ha már minden név benne van a tárolóban, akkor újraírni azt. Az viszont egy nagyon jó kérdés, hogy ezt hogy lehetne megcsinálni...

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#31561) lenkei83


lenkei83
tag

Sziasztok!

workbooks.open-nel probálnék filet nyitni és importálni, a gond viszont az, hogy az importálandó .xls file valami régi formátumú. Excelben simán meg tudom nyitni (olvasásra), viszont ha VBA-ban próbálom ugyanezt, akkor hibára fut: "A megnyitni kívánt fájltípust az Adatvédelmi központ fájlblokkolási beállításai blokkolják."
Az okát tudom, excelben kell kivenni a pipát a blokkolt file típusoknál. A kérdés az, hogy a VBA le tudja e kezelni valahogy úgy, hogy ehhez ne kelljen hozzányúlnom?

Találkozott már valaki ilyenne?

köszi
P.

(#31562) Delila_1 válasza bteebi (#31560) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Kicsit másképp rendeztem az adatokat. Az A oszlopban vannak a hetek 21–52-ig. A heti 2 dátum a B és C oszlopban látható. A neveket a K oszlopba tettem.
A makró a heti 2 nevet a D és E oszlopba írja be. Két ellenőrző oszlopot tettem be az F, ill. az L oszlopba, a képen látszik ezeknek a képlete.

A makró

Sub Beosztas()
Const also = 1: Const felso = 17
Dim napok(1 To 17), db As Long, tele As Long
Dim sor As Integer, oszlop As Integer, dolg As Integer

For sor = 2 To 33
For oszlop = 4 To 5 'D:E
Veletlen:
Randomize
dolg = Round(Rnd() * (felso - also) + also, 0)
If napok(dolg) = "X" Then GoTo Veletlen
napok(dolg) = "X"

Cells(sor, oszlop) = Cells(dolg, 11) 'K oszlop, nevek
DoEvents
db = 0
For tele = 1 To 17
If napok(tele) = "X" Then
db = db + 1
End If
Next

If db = 17 Then
For tele = 1 To 17
napok(tele) = ""
Next
db = 0
End If
Next
Next
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31563) Delila_1 válasza d.bali (#31554) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Vágd ketté a szöveges képletet pl. egy plusz jelnél, és tedd mellé, másik oszlopba. Külön-külön értékeld ki a két cellát, majd add össze az értéküket.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31564) Delila_1 válasza Declare (#31550) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31565) Delila_1 válasza bteebi (#31560) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Többszöri futtatásnál előfordult az ellenőrző F oszlopban IGAZ érték, ami azt jelzi, hogy saját magával került valaki egy műszakba. Ilyenkor kell egy új futtatás.

Az L oszlopban látszik, hogy egyenletesen oszlik meg a beosztások száma a dolgozók között.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31566) Delila_1 válasza bteebi (#31560) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Jobbnak látom feltölteni a módosított füzetet.

Előbb 1 hétre csak 2 embert "sorsoltam ki", ebben 2×2-t.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31567) Stevan87


Stevan87
tag

Sziasztok.

Olyan segítség kellne (mint én... hozzá nem értő) szájbarágósan elmondani,ha lehet ilyet csinálni excel-ben,hogy van pl dátum. 1990. december 20.
Ezt átírja szám formátummá. Tehát 1990.12.20.

Ilyet lehet? Próbálgattam függvénynél,de semmi sikerrel.

(#31568) föccer válasza Stevan87 (#31567) üzenetére


föccer
nagyúr

jobb klikk a cellán, cella formátum, dátum-nál válaszd ki a szükséges alakot, leokézod, és jó lesz. Ugyan az az adat, csak a cella formátuma más.

Az excel 1900.01.01-től eltelt napok számában méri a dátumot. Tehát ha egy cella értéke 10 és átálíítod dátum formátumra, akkor 1900.01.11. fog megjelenni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#31569) Stevan87 válasza föccer (#31568) üzenetére


Stevan87
tag

Pont most találtam én is meg ezt a cellaformázás lehetőséget.
De bármire kattintok,változatlanul hagyja.
Mit rontok el?

(#31570) föccer válasza Stevan87 (#31569) üzenetére


föccer
nagyúr

Oké gombbal kell bezárni a párbeszédablakot.

Próbáld ki azt, hogy egy üres cellának átállítod a formátumát, majd abba a cellába írod be a dátumot.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#31571) Stevan87 válasza föccer (#31570) üzenetére


Stevan87
tag

Persze,leokézom,de semmi.
S másik megoldással sem működik :( Nem igazán értem. De holnap megnézem másik gépen is, azon újabb excel van. Hátha.
S köszönöm!

(#31572) bteebi válasza Delila_1 (#31566) üzenetére


bteebi
veterán

Hát le a kalappal, nagyon hálás köszönet érte! :R :R :R Remélem a hétvégéig megértem a makrót :DDD. Bár nem olyan nagyon hosszú a kód, de azért nem volt kis munka volt :B. Mondjuk úgy könnyű, ha az ember ért hozzá :DDD :R.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#31573) bteebi válasza Stevan87 (#31571) üzenetére


bteebi
veterán

Sajnos ez így nem fog menni. Az Excel a dátumokat - ahogy azt már említették korábban - számként tárolja. Az általad bevitt információ viszont szöveg, hiába ugyanolyan látszólagosan a formátuma, mintha dátum lenne. Próbáld ki, hogy az általad begépelt "dátumot" (szöveget) irányított beillesztéssel egy másik cellába másolod értékként, illetve ugyanezt egy dátum formátumú cellával. Az első esetben az eredeti szöveget fogod visszakapni, a második esetben viszont egy számot (pl. 2016. május 19-e helyett 42509-et).

Azt viszont meg tudod tenni, hogy a hónapok neveit számokra cseréled (pl. december helyett 12), és úgy fog működni.Legrosszabb esetben hozz létre egy segédoszlopot, amibe az eredeti szöveg formátumú "dátumokat" bemásolod, majd lecseréled bennük a hónapokat számokra (12 lépés).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#31574) Delila_1 válasza bteebi (#31572) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A dolg változóba beteszel egy véletlen számot – dolg = Round(Rnd() * (felso - also) + also, 0).
Megnézed, hogy a napok() tömb dolgadik eleme egyenlő-e "X"-el, vagyis használtad-e már ezt a dolg értéket? Ha igen, akkor visszazavarod a futást a véletlen szám generáláshoz. Ha üres ez az elem, akkor egyrészt a beírod a dolgadik nevet a megfelelő helyre – Cells(sor, oszlop) = Cells(dolg, 11) –, másrészt a tömbben foglalttá teszed egy "X"-szel – napok(dolg) = "X" .

A következő ciklussal ellenőrzöd, hogy a tömbben kihasználtál-e minden értéket. A már foglalt tömbelemek értéke "X". Ezt számolod a ciklusban, a db változó segítségével. Ha a db értéke megegyezik a dolgozók számával (db=17), akkor kiüríted a tömb elemeit a következő kis ciklussal, és folytatódik a cellák feltöltése a nevekkel.

Felvetődhet a kérdés, miért éppen napok a tömb neve? A válasz: csak.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31575) Delila_1 válasza Stevan87 (#31567) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Föccer írta, hogy valószínűleg szöveges értékként szerepelnek a látszólagos dátumok.

Ezeket könnyen számmá alakíthatod, pl. a 22666 hsz. szerint.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31576) bteebi válasza Delila_1 (#31574) üzenetére


bteebi
veterán

A magyarázatért külön köszönet! :R

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#31577) Polllen


Polllen
nagyúr

Sziasztok!

Ismét némi segítség kellene.

Van egy nagy file, amibe bekerül egy filter és a leszűrt tartalom egyik oszlopát át kell másolni egy másik sheet-re.

Worksheets("BOM report").Columns(5).Copy Destination:=Worksheets("Outphasing platform list").Columns(2)

Ez a kód a filter-t is bekapcsolja az új sheet-n. Megoldható, hogy ez ne történjen meg?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#31578) Polllen válasza Polllen (#31577) üzenetére


Polllen
nagyúr

Időközben megtaláltam, hogy rossz helyen volt egy filter. :B

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#31579) Dr V


Dr V
őstag

Sziasztok!

2013as excelben hol lehet beállíttani, hogy a hét száma amerikai vagy magyar szabvány szerint számolja? Nem képlettel szeretném megoldani, hanem van valahol egy ilyen beállítás a programban.

(#31580) Delila_1 válasza bteebi (#31576) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. :) Szólj, ha van még valami gond.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31581) lenkei83


lenkei83
tag

Sziasztok!

Freefile kezelésnél meg lehet adni valahogyan, hogy melyik oszlopba kezdje a printelést?
A printre küldött adatom az eredeti (xlsx) fileban második oszlopban van, viszont a csv-ben az elsőbe kellene hogy rakja.
Van erre valami megoldás?

köszi
P.

(#31582) Stevan87


Stevan87
tag

Köszi mindenkinek!

Biztos én vagyok ehhez nagyon béna,de nem sikerült sehogy :(

(#31583) Fferi50 válasza lenkei83 (#31581) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

A nyomtatandó tartományt változóba teszed és azt írod ki fájlba. De ha egy kis mintát mutatnál, talán még értelmesebben is tudnánk segíteni.

Üdv.

(#31584) Fferi50 válasza Stevan87 (#31582) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Egy pár soros mintát feltehetnél valahová elérhető módon. Mert így csak találgatni tudunk, a cella tényleges tartalmát és formáját nem látjuk.

Üdv.

(#31585) lenkei83 válasza Fferi50 (#31583) üzenetére


lenkei83
tag

Szia!

CSV, 001, 002 fülek adataid kell exportálni fejlécek nélkül. A struktúra jó így, csak az első oszlop nem kell a freefileokban.

[link]

Az egyes modul végén vannak a kódok az exporthoz.
Köszi
P.

[ Szerkesztve ]

(#31586) Fferi50 válasza lenkei83 (#31585) üzenetére


Fferi50
őstag

Hali!

Ismerős néhány elnevezés a kódodban :K

A kívánt eredményhez a következőképpen juthatsz el:

If ujfka.Row > 4 Then
If Not IsEmpty(ujfka.Cells(2)) Then
set ujfka = Intersect(ujfka, ujfka.Offset(0, 1))
Print #xx, Replace(Join(Application.Transpose(Application.Transpose(ujfka.Value)), ";"), ",", ".")
End If
End If

A 001 exportálásban lemaradt a rows a usedrange mögül és én pont ezt a makrót kezdtem el nézni...

Szerintem nem kell 3 makró hozzá, elég egy, amit paraméterezetten hívsz meg.

Üdv.

(#31587) lenkei83 válasza Fferi50 (#31586) üzenetére


lenkei83
tag

Hahó!

Sejtettem, hogy találkoztál már velük valahol valamikor........ :DD

Működik, köszönöm.

Tudom én hogy van egyszerűbb megoldás, de könnyebb másolni mint gondolkodni. :W És még mindig nem vagyok olyan szakértől min Ti. :)

üdv
P.

(#31588) rozsa89


rozsa89
újonc

Sziasztok! :)

Ez még nekem nagyon új. Most először regisztráltam fórumra. Remélem tudtok segíteni.

Olyan kérdésem lenne, hogy egy betűvel kombinált számsorból, hogyan lehet átalakítani egy másikra? Ehhez függvényt kell használnom (ha igen melyiket és hogyan), vagy egyedileg kell valamit beírnom.

Pl.: K-000234/20 és ebből szeretném, ha ez lenne: S2-234/1
K-000234/20 ebből a számból mondjuk van 8 db és az előző szám lenne folytatva a per jel után

Remélem érthetően fogalmaztam :F
Több ezer ilyen számot kellene átalakítani, de egyesével ez kivitelezhetetlen.

Előre is köszönöm a segítségeteket! :K

Egy tudásra szomjazó... :)

(#31589) lenkei83


lenkei83
tag

Sziasztok!

Ehhez valami ötlet esetleg?
[link]

üdv
P.

(#31590) bsasa1 válasza rozsa89 (#31588) üzenetére


bsasa1
csendes tag

Szia!

Ha elég szabályos felépítésűek azok a számsorok, akkor valószínűleg megoldható a dolog, de pontosan tudni kellene, hogy mit mire kell cserélni benne.

Üdv.

(#31591) rozsa89 válasza bsasa1 (#31590) üzenetére


rozsa89
újonc

Szia!

Addig oké, hogy "K-000"-ból kell nekem "S1-", aztán marad három szám ugyan úgy, majd a per jel után a szám helyett növekvő sorrendbe kellenek 1-től.
Végig nézegettem a függvényeket, próbálkoztam hülyeségekkel, de nem értem. Sajnos a tudásom édes kevés. :(
A képen látszik, hogy mit mire.
Örülök, hogy már valaki felfigyelt rá. :)) Tűkön ülve várom, hogy hogyan lehetséges. :) És remélem, hogy lehetséges. Amúgy a számsor sokkal hosszabb.

Üdv: rozsa

u.i: szerkesztve...miért nem látszik a képem?

[ Szerkesztve ]

Egy tudásra szomjazó... :)

(#31592) DS39 válasza rozsa89 (#31591) üzenetére


DS39
nagyúr

nem csak fel kell töltened a képet, hanem be is kell illesztened a hsz-be.

Amúgy az Excelhez hozzászólva:

van olyan hogy CSERE, HELYETTE, SZÖVEG.KERES függvény, ezek közül valamelyikkel megoldhatod a problémát szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#31593) bsasa1 válasza rozsa89 (#31591) üzenetére


bsasa1
csendes tag

Pl. ha A1 cellától mennek lefelé a számok akkor az első kézzel kell megcsinálni a B1 cellába, de utána működik B2-től lefelé: ÖSSZEFŰZ("S1-";KÖZÉP(A2;6;3);"/";DARABTELI($A$1:A1;A2)+1).
Azt csinálja, hogy veszi az "S1-" kefejezést, a mellette lévő cellából hozzá teszi a számot (234), egy "/" jel, majd felfelé megszámolja, hogy hányadik ugyanolyan számsor, és a végéhez fűzi.
A közép függvény csak akkor jó, ha minden számsorból a 6. karaktertől kell egy háromjegyű szám, egyébként rá kell keresni, ami kicsit bonyolultabb.

Csak azért fura, mert bár nem tudom, de ha van pl:
K-000234/20
K-000234/22
ezekből ugyanaz a számsor lesz.

(#31594) vigyori78


vigyori78
őstag

Sziasztok.
Kis segítségre lenne szükségem, hogy megoldható e és ha igen hogyan:

Van egy táblázatom amit egyszerre több gépen használnak,töltenek folyamatosan, meg van osztva közös használatra, lapvédelem aktiválva van, hogy csak az adott cellákba tudjanak írni.

Szeretnék egy olyat, hogy egy adott géphez odamegyek ahol fut a táblázat, akkor mondjuk a C4 cellába menet közben bele tudjak írni de úgy, hogy az adott cella jelszót kérjen és csak úgy lehessen beleírni, tehát ne keljen a lapvédelmet feloldanom stb...

Előre is köszi.

(#31595) rozsa89 válasza bsasa1 (#31593) üzenetére


rozsa89
újonc

Szia! :)

Már értem, hogy hogy kell a képet beilleszteni....
Szóval a per jel után a szám ugyan az. Csak a betűk az elején változnak és azok is változnának, meg a három nulla utáni számok változnak.

Egy tudásra szomjazó... :)

(#31596) Delila_1 válasza vigyori78 (#31594) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nézd meg a Korrektúra menüben a Tartomány módosításának engedélyezése menüpontot.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31597) Delila_1 válasza rozsa89 (#31595) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A C2 képlete:

="S1-"&KÖZÉP(A2;3;6)*1&"/"&DARABTELI(A$2:A2;"*" & KÖZÉP(A2;3;6) &"*")

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#31598) vigyori78 válasza Delila_1 (#31596) üzenetére


vigyori78
őstag

Köszönöm a segítséget, még annyi kérdésem lenne, az nem megoldható, hogy beleírtam a cellába és rámentek akkor megint jelszót kérjen?

Most ha rákattintok a cellára akkor kéri a jelszót beírom amit akarok rámentek de utána védelem nélkül marad az adott cella míg nincs bezárva addig bárki beleírhat a cellába.

(#31599) lenkei83


lenkei83
tag

Sziasztok!

Az miért lehet, hogy látszólag kikapcsolom a képernyőfrissítést és mégsem veszi fel a false értéket?
Így néz ki a kód:
Private Sub CommandButton1_Click()
Dim ws As Worksheet
Dim cell As Range
Dim cell2 As Range

Application.ScreenUpdating = False
Application.EnableEvents = False

Set ws = Munka8

Ha a set ws-nél berakok egy breakpointot és megnézem az ?Application.ScreenUpdating értékét, akkor True-t dob ki.

Érti ezt valaki? Mert én nem. :O

Az esetleg lehet, hogy ha F8-al megyek végig a kódon, akkor nem lövi le?

Üdv
P.

[ Szerkesztve ]

(#31600) Vladek83


Vladek83
tag

Sziasztok!

Van egy táblázatom,tudna valaki súgni, milyen cellaformázást kell alkalmazni, hogy a következőt érjem el (vagy macro kell hozzá?):

="123alma" -> 123alma

üdv,

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.