Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31401) pomk válasza Fferi50 (#31399) üzenetére


pomk
őstag

Köszi, de sajnos nincsenek tengelyek. Olyan, mintha csak simán a számok lennének odaírva.

Itt pedig kicsit átalakítva. Látható, hogy a prios négyzetekben lévő jelölések duplázódnak. Így pl. az első sorba beírt adatot a zöld 2015 év végét jelölő vonal bal és jobb oldalán is megjeleníti.
Én úgy szeretném, hogy az első 52 oszlop legyen 2015, a 2. pedig 2016. Így az "Actual start" 36. hetétől tartson a jelölés az "Actual Finish" 21. hetéig, ne pedig 2x 36-tól 52-ig.

(#31402) Fferi50 válasza pomk (#31401) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Bocs, de ez akkor nem egy Gantt diagram, hanem egy azt imitáló munkafüzet. Valahol biztosan meg van adva benne, hogy milyen szabályok szerint töltse ki az egyes cellákat. Ezt innen a távolból nem lehet megmondani. Szerintem egyszerűbb lenne a készítőt megkérdezni (már ha elérhető).
Ha egy üres - vagy semleges - mintát fel tudnál tenni valahová, talán többet tudnánk segíteni. (Esetleg priviben.)

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#31403) AMDaZERG_1 válasza Fferi50 (#31400) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Kipróbáltam, hogy megnyitottam egy új excel fájlt, de ott már annak rendje szerint Ft van a pénznemre nyomva.
Nem tudom mi történhetett, de gyanús, hogy amikor átvette a gépet bejelentkezett rendszergazdai felülettel, ami szerintem angolra van állítva, majd kijelentkezett, majd én újra be, és utána nyitottam meg a fájlomat.
Valahogy számomra érthetetlen okból a területi beállítás szerintem angol maradt, és ezért válthatott át.
Nem vettem észre, hogy már dollár a pénznem és úgy mentettem el az állapotot.
Az a makró nem volna rossz, de még megpróbálom az itthoni gépemen visszavarázsolni valahogy.
Köszönöm a segítséget, ha nem sikerül dűlőre jutnom jelentkezem :)

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#31404) pomk válasza Fferi50 (#31402) üzenetére


pomk
őstag

Értem. Köszi!
Az első fotó a 2013-as Excel template-jei között fut "Gantt project planner" néven.
Írok privit.

(#31405) ktomee


ktomee
csendes tag

Sziasztok!

A következő problémában szeretném a segítsélgeteket kérni (magyar Excel 2016):

Adott havonta egy-egy munkafüzet, mely tételkódonként tartalmazza minden vevő forgalmát, illetve az adott forgalmat terhelő különböző költségeket (a táblkázatban minden hónapban ugyanazok az oszlopok). Egy-egy ilyen hónap kb 50 ezer sor, de mivel a költségeket függvények számolják, ezért a munkafüzetek elég nagyok (havonta olyan 40 Mb).

Ezeket a havi kalkulációkat szeretném összegezni egy külön munka füzetbe PIVOT táblával. Mi erre a legegyszerűbb módszer úgy hogy ne kelljen duplikálnom adatokat manuálisan?

Előre is köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#31406) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Sziasztok!

Azt be lehet állítani, hogy az alkalmazás nyelve globálisan ne változzon, viszont egy magyar Excel-ben angolul írja ki a függvények neveit? Köszi!

(#31407) Victoryus válasza Fferi50 (#31397) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Alap állapotban ennyi van: -------- Ez a lista legelső eleme. Ezt szeretném minden tantárgyas oszlopban beállítani. A tantárgyak nevét egy másik munkalapról van veszi, azok abc rendben vannak.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#31408) Fferi50 válasza Victoryus (#31407) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Kijelölöd az oszlopot. A makró ez:
Sub alap
Selection.Value="--------"
End Sub

Vagy ha tudod a lista első elemét tartalmazó cella címét:
Sub alap
Selection.Value=Sheets(x).Range("A1").Value 'x a munkalap neve, A1 helyett írod a cella címét
End Sub

Üdv.

(#31409) Victoryus válasza Fferi50 (#31408) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Szia!
Nagyon szépen köszönöm!

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#31410) pomk


pomk
őstag

Még egy kérdés: ha beírom a today fgv.-t, jó dátumot ad ki, viszont ha beírom a weeknum fgv.-t, akkor egyel nagyobb számot ad, mint a valóság. Ez vajon mitől lehet?
=today() => 2016.04.28.
=weeknum() => 18

[ Szerkesztve ]

(#31411) sedyke


sedyke
tag

Sziasztok!
Tudnátok segíteni? Az alábbi problémával küszködök.
Ha több munkalapon vannak munkatábláim azonos felépítéssel 51 soros ismétlésekkel (pl. 1 termék kód: B1, ár: J46, 2. termék kódja: B52, ára: J97 stb.) és kigyűjtöttem az összes terméket egy terméklistába, akkor hogyan tudom a termék neve mellé hozzárendelni az árat? Már minden termék mellé ki van gyűjtve az is, hogy melyik munkalap és hányadik cellában van a termék kód, csak nem tudom hozzárendelni a 45 sorral lejjebb lévő árat. Indirekt függvény gondolom, de nekem az valahogy sose ment.
Előre is köszi.

(#31412) Polllen


Polllen
nagyúr

Sziasztok!

Nincs valakinek ötlete, hogyan lehetne a legegyszerűbben megoldani a következő problémát?

Van egy műszak 6:00-14:20 között.

3 szünettel:
7:50-8:00
9:40-10:00
11:50-12:00

Tudom egy munkafolyamat kezdését és befejezését. Ki kellene számolni a szünetek nélkül az időtartamot...

Pl.: Kezdés: 7:40, befejezés 10:05, ebből ki kellene venni 10+20 percet.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#31413) Fferi50 válasza pomk (#31410) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

A Weeknum (HÉT.SZÁMA) rendelkezik egy második (opcionális) paraméterrel, amely megmondja, hogy milyen módszerrel számoljon. Ha elhagyod, akkor az első hét az, amelyikben a január 1-e van. Ha 21 a második paraméter, akkor az első hét az, amelyikben az első csütörtök van.
Ezért a képlet =Weeknum(today();21) adja az európai - általunk is használt - eredményt

Üdv..

(#31414) róland válasza Fferi50 (#31382) üzenetére


róland
veterán

Átnéztem, de sehol nem láttam, hogy "HIBA" értéket adott volna valamelyik függvény. (Elképzelhető, hogy az okozza a problémát, hogy egy sor első 4 cellája fix érték, a következő 63 cella másik táblázat alapján vagy üres, vagy tartalmaz adatot, majd az utolsó 3 cella megint fix?) [Bár, ezzel a "problémával" már együtt tudunk élni.]

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#31415) Fferi50 válasza róland (#31414) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Amennyiben a hahiba függvényben az üres sztringet átirtad hiba szövegre és nem a hiba szöveg jelenik meg a cellában eredményként, akkor az azt jelenti, hogy olyan cellát talált, ami "üres". Ezt tesztelheted úgy, hogy átmenetileg az üres cellákat feltöltöd értékkel a képlet helyett.

Üdv.

(#31416) ZsoAce


ZsoAce
tag

Sziasztok!

Nem találok arra lehetőséget, hogy mint a "fent ismétlődő sorok" beállítás, nyomtatásnál alul is lehessen adott sorokat ismételni, ha több lapos listát szeretnék nyomtatni.
Lehet, hogy nincs is ilyen az excelben?
Hogyan lehetne megoldani, hogy egy formanyomtatvány szerűséget össze tudjak hozni alul ismétlődő sorokkal?

(#31417) Fferi50 válasza ZsoAce (#31416) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ilyen opció tudtommal nincs az Excelben. Fix értékeket beírhatsz az élőlábba kézzel, vagy makróval.

Üdv.

(#31418) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Sziasztok. Nagy segítség kellene nekem hátha tud valaki megoldást az alábbi feladatra:

A következő excel feladat megoldàsàban kèrnèm segìtségeteket:

"A" oszlopban talàlhatóak a dâtumok úgy, hogy egy dàtum(nap) többször szerepel, mellette a "b" oszlopban a műszakok pl. Délelőtt. Össze kellene szummàzni a műszakokat úgy, hogy a többször szereplő dàtumot és műszakot egynek szàmolja, mivel az valójàban egy műszak.  Ezutàn a délutàn és éjszakàt is a fentiek alapjàn szàmolja, majd összeadja a tényleges műszakokat, mivel adott napon(nem minden nap) 3műszak történik. Természetesen a cél az, hogy egy hónapban összesen mennyi műszak teljesült.

Remélem jól fogalmaztam. :B :R

(#31419) szőröscica válasza SzlobiG (#31418) üzenetére


szőröscica
addikt

Ha standardizált formában vannak ezek, akkor nagyon könnyű. Csinálj egy concatot a C oszlopba, "=A1&B1", aztán remove duplicates.

(#31420) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Biztos én bénázom, de hogy a francba lehet átállítani egy értékekkel teli oszlopban (törtek), hogy a tizedes elválasztó vessző helyett pont legyen? A formázásnál létrehoztam egyedi sablont, de nem változik semmi, az office beállításainál beállítottam, de nem változik semmi, WTF? Pl. az A1 mezőben egy egész van, az A2-ben egy tört (a tizedes elválasztó vessző) - ha nyomok egy =A1/A2-t, akkor hibát ír ki (#ÉRTÉK!), ha az A2 mezőben a törtben megváltoztatom a vesszőt pontra, egyből megy a képlet. Komolyan mondom ilyen nincs.

(#31421) szőröscica válasza Jhonny06 (#31420) üzenetére


szőröscica
addikt

Beállítások/speciális/szerkesztés/a rendszerbállítások szerint - itt tudod áttállítani

(#31422) Jhonny06 válasza szőröscica (#31421) üzenetére


Jhonny06
veterán

Igen, ott próbáltam először, de sehogy nem megy, még így se: ####.##

Csak ha kézzel átírom. Itt valami beállítások nagyon összeakadhatnak, más OS szinten is átírtam a regionális beállításoknál, és még úgy se.

(#31423) SzlobiG válasza szőröscica (#31419) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem jó sajna.

A "b" oszlop végén kell a műszakokat szummàzni,mert a többi oszlopban adatok vannak.

Valahogy ìgy:
A oszlop      B oszlop
2016.01.01   délelőtt
2016.01.01   délelőtt
2016.01.01   délelőtt
2016.01.01   délutàn
2016.01.01   délutàn
2016.01.02   éjszaka
2016.01.02   éjszaka
A oszlop                 B oszlop
Műszak összesen:        3

Meglehet ezt oldani?

(#31424) csferke


csferke
senior tag

Sziasztok!
Nemrégen kérdeztem de mivel senki nem reagált, hát megpróbálom még egyszer.

Ezt szeretném kivitelezni.
Munka1 A1-be beírok egy évszámot (2016) akkor a Munka1 B1-be adja össze a Munka2 G oszlopát azzal a feltétellel, hogy a Munka2 D oszlopában lévő dátumok évei megegyeznek a Munka1 A1-ben lévővel.
Angol Excel 2007 a dátum formátuma dd.mm.yyyy

köszi

(#31425) Fferi50 válasza csferke (#31424) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Munka2-ben csinálsz egy segédoszlopot =Year(D:D) (pl. X)
Ezután Munka1 B1-ben a képlet =Sumif(Munka2!X:X,A1,Munka2!G:G)

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#31426) Fferi50 válasza SzlobiG (#31423) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Próbáld meg ezt a tömbképletet pl. a B21 cellába:
=SZUM(ÉS(A2:A20<>A1:A19)*1;(B2:B20 <>B1:B19)*1)
Ez akkor működik, ha az adatok nap és műszak szerint rendezve vannak - azaz egymás után következnek az adott napon a délelőtti - délutáni - éjszakai műszakok sorai ! a sorrend mindegy csak ne felváltva legyen pl. délelőtt - délután !
Ezt egy rendezéssel egyszerűen el tudod érni.
A tömbképletet shift+ctrl + Enter együttes lenyomásával tudod bevinni és arról ismered meg, hogy a képletet kapcsos zárójelekbe teszi az Excel.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#31427) Polllen válasza Polllen (#31412) üzenetére


Polllen
nagyúr

Sziasztok!

Végül ez alapján meg tudtam oldani, ha valakinek kellene ilyesmi.

Röviden:
Külön tábla a szüneteknek kezdési és befejezési időponttal és utána tömbképlet használatával a szünetek kiszámolása. Majd a folyamat idejéből az összeadott szüneteket kivonása.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#31428) Fferi50 válasza SzlobiG (#31423) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Itt van a jó képlet!

Próbáld meg ezt a tömbképletet pl. a B21 cellába:
=SZUM((A2:A20 & B2:B20<>A1:A19 & B1:B19)*1)
Ez akkor működik, ha az adatok nap és műszak szerint rendezve vannak - azaz egymás után következnek az adott napon a délelőtti - délutáni - éjszakai műszakok sorai ! a sorrend mindegy csak ne felváltva legyen ugyazon a napon pl. délelőtt-délután-délelőtt !
Ezt egy rendezéssel egyszerűen el tudod érni.
A tömbképletet shift+ctrl + Enter együttes lenyomásával tudod bevinni és arról ismered meg, hogy a képletet kapcsos zárójelekbe teszi az Excel.

Bocs az előzőt nem teszteltem végig.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#31429) csferke válasza Fferi50 (#31425) üzenetére


csferke
senior tag

Szia!
Köszi, de segédoszlop nélkül nem lehetne??
=Sumif((year(Munka2!D:D)),A1,Munka2!G:G) valami ilyesmi, mert EZ nem működik. :W

[ Szerkesztve ]

(#31430) Fferi50 válasza csferke (#31429) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Próbáld ki lsz. ezt a tömbképletet:
=SUM(IF(YEAR(Munka2!D:D)=Munka1!$A$1,Munka2!G:G,0))

(Tömbképletet shift+ctrl+ Enter együttes lenyomásával vihetsz be, az Excel kapcsos zárójelbe teszi.)

Még rövidebben:

=SUM((YEAR(Munka2!D:D)=$A$1*1)*(Munka2!G:G))
Szintén tömbképlet.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#31431) SzlobiG válasza Fferi50 (#31428) üzenetére


SzlobiG
félisten

Köszönöm sikerült megoldást találni részben a módszereddel. :R

(#31432) csferke válasza Fferi50 (#31430) üzenetére


csferke
senior tag

:F
Sajnos mindkét képlet #VALUE! hibát ad

(#31433) Polllen válasza csferke (#31432) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ctrl + Shift + Enter-rel vitted be? Ott van a képlet előtt és mögött a nyitó és záró jel { }?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#31434) csferke válasza Polllen (#31433) üzenetére


csferke
senior tag

Igen.

És még egy picit bonyolítanám a dolgot.
A Munka2 G oszlop első 3 sora az egy bizonyos "összegző fejléc" tehát csak a 4. sortól kellene az évenként összegzés.

[ Szerkesztve ]

(#31435) Fferi50 válasza csferke (#31434) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Akkor a képletet úgy változtasd lsz. hogy egész oszlopok helyett konkrét tartományokat adj meg. Pl. D4:D2000, G4:G2000. Azért ad hibát a képlet, mert a fejlécben nyilván nincs értelmezhető év érték.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#31436) csferke válasza Fferi50 (#31435) üzenetére


csferke
senior tag

:W
Passsssz
Most nem ad hibát DE nem is veszi figyelembe az IF-et

(#31437) Fferi50 válasza csferke (#31436) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Egy pársoros mintapéldát fel tudnál tenni valahova?

Ez lenne a tömbképlet:

=SUM((YEAR(Munka2!D4:D2000)=$A$1*1)*(Munka2!G4:G2000))

Üdv.

(#31438) xao


xao
csendes tag

Üdv

Adott egy lista.xlsx , amiben 1-50-ig vannak munkalapok adatokkal. Ebben szeretnék egy másik excel fájból matatni.

A másik fájban ezt a függvényt adtam meg. legyen annak a fáljnak összesit.xlsx a neve.

=FKERES($B3;'O:\[lista.xlsx]17'!$A:$C;3;0)

Mint látható itt a lista fájl 17 nevű munkalapjában keres. A 17-et lehet helyettesíteni az összesit.xlsx fájlban egy cellára való hivatkozással valahogy, annak a cellának a tartalma ebben az esetben 17.
Nem akarom mindig minden oszlopban végig cserélgetni a függvényben a számot.

Köszi

--== WEF WEF ==--

(#31439) föccer válasza xao (#31438) üzenetére


föccer
nagyúr

Használd az INDIRECT függvényt és akkor elég 1 cellában átírni az adott munkalapnak a nevét.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#31440) xao válasza föccer (#31439) üzenetére


xao
csendes tag

Szia,

Le tudnád írni egy példával?
Nem vagyok egy Excel zseni.

Köszi :)

--== WEF WEF ==--

(#31441) föccer válasza xao (#31440) üzenetére


föccer
nagyúr

Nincs előttem excel, fejből meg nem írnék hülyeséget. Keress rá a súgóban, elég jól használható. Ott vannak példák is a függvény hazsnálatrára. A lányege, hogy összefűzött szövegként megadott paramétert a további függvények hivatkozásként tudják kezelni.

Mivel a hivatkozásban egy számot kell megadni (mert ez a neve az adott munkalapnak), de az indirekt szöveget vár paraméternek, így használnod kell a SZÖVEG() függvényt is, aminek a második paramétere "0" legyen.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#31442) csferke válasza Fferi50 (#31437) üzenetére


csferke
senior tag

Minta

[ Szerkesztve ]

(#31443) csferke válasza Fferi50 (#31437) üzenetére


csferke
senior tag

Szia,
addig ügyetlenkedtem a link-el amíg kifutottam a szerkesztési időből :(( és későn vettem észre, hogy a B1-ben a képletből kimaradt a { } de C1 és D1-ben ott van.

Az okozhat-e hibát, hogy a Munka2 D oszlopában vannak összevont mezők (pl. D153:D154)

köszi a türelmedet

[ Szerkesztve ]

(#31444) Fferi50 válasza csferke (#31443) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Bocs, de programom volt a mai napra, így csak most értem vissza.
Nem az a probléma, hogy összevont cellák vannak benne (mert az összesítendő cella is ugyanúgy össze van vonva - ha nem lenne, valószínűleg problémát okozna), hanem az, hogy a dátum oszlopodban nem minden érték dátum!
Pl. van február 30-i érték is, ami nyilván lehetetlen, de néhány más, ránézésre helyes esetben is "panaszkodott" az ÉV képlet..
Ezért azt javaslom, az ÉV képlettel nézd meg egy segédoszlopban, mely dátumok nem jók, itt hibát fog adni a képlet, ezeket javítsd ki lsz. utána már mennie kell az összegképletnek is. (Vigyázz az ÉV képlet másolással, mert az összevont cellákat nem szereti, oda külön kell beírnod.)

Üdv.

(#31445) csferke válasza Fferi50 (#31444) üzenetére


csferke
senior tag

:F :F
Mégis az összevont cellák okozzák a galibát.
Ki tudja szűrni az Excel az összevontakból, hogy dátumok-ból az év. Ha a "km" is összevont, még ekkor is OK.
Ott van a hiba amikor összevont a dátum és a "km" de az €-nál kettő sor tartozik az egy összevont dátumhoz. A második sorban az év=1900 és már nem is adja hozzá az eredményhez. :W
Ki kell találnom valami ÚJ módot a dátumbevitelhez és minden jó lessz.

köszi a türelmedet és segítségedet :R

(#31446) rukh


rukh
aktív tag

Hi!

Hogyan lehetne a SZUM és a DARABTELI fgv-eket úgy használni, hogy egy tartományban (pl. c3:c66) csak minden n-edik cella tartalmát adja össze/vizsgálja meg?

Üdv és kösz,
Rukh

Üdv mindenkinek, Rukh

(#31447) Fferi50 válasza rukh (#31446) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Az alábbi tömbképletet próbáld ki lsz:

=SZUM((MARADÉK(SOR(A1:A100);3)=0)*1*A1:A100)

Ez minden 3. sorban levő tételt ad össze.

A DARABTELI helyett is SZUM a javaslat:

=SZUM((((MARADÉK(SOR(A1:A100);3)=0)*1*A1:A100)>0)*1)

Mindkét képlet tömbképlet, azaz shift+ctrl + enter kombinációval kell bevinni. Az Excel pedig kapcsos zárójelbe teszi a szerkesztőlécen.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#31448) tam@s


tam@s
tag

Sziasztok! Új munkahelyemen magyar nyelvű excelt kértem, de az elődöm angolt használt, így mentette el a file-okat. Lesz nekem ebből bajom, vagy ezt tudja kezelni az excel? Nem komoly függvényekről van szó, FKERES(), meg néhány pivot tábla.
Köszi a válaszokat előre is!
T.

(#31449) rukh válasza Fferi50 (#31447) üzenetére


rukh
aktív tag

Szia!

Az eredeti feladatról csatolok egy képet:

Különböző időpontokban induló tanfolyamokról kell kimutatást csinálni (ezek száma egy évben kb. 100):
- a tanfolyamok száma (ezt DARABTELI fgv-el meg tudom határozni, a szöveg formátumú dátumok összeszámlálásával),
- az órák és a hallgatók összlétszáma, itt gondoltam arra, hogy ne konkrét cellák értékeit kelljen szummázni, hanem egy adott tartományban (itt a C1-C9) minden második, illetve minden harmadik cellában lévő értékek adódjanak össze, de itt megakadtam ...

Próbáltam, amit javasoltál, de valamiért nem jött össze...
Nem igazán értem a függvényt (belülről kifelé haladva): a MARADÉK ok, a SOR -ahogy értelmeztem, egy darab sor sorszámát adja meg, innentől a 3-al osztást és a .... =0)*1*A1:A100) műveleteket nem tudom értelmezni...

Még egy kis segítséget kérek.

Üdv,
Rukh

[ Szerkesztve ]

Üdv mindenkinek, Rukh

(#31450) pctomi90


pctomi90
csendes tag

Sziasztok,

Segítségre lenne szükségem egy táblázat átalakításában.

A [csatolt] kép felső részében található a jelenlegi táblázatom.
Az alsó részen pedig az ahogyan átszeretném alakítani.

Szerintetek ez excelben lehetséges?

Előre is köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Dell XPS702/Dell U2212HM/Huawei P8 Lite/LG42LM620S/Logitech Z906/SJ4000+

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.