Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Eredeti játékok OFF topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-02-27 09:59:50

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#113551) eami válasza tomsolo (#113546) üzenetére


eami
addikt

"kábelmenedzsmentből csillagos ötös". Azért megnézném mit hoznának ki vmi átlag 10-20k rövid kábeles táppal ebből :DDD

amúgy meg tetszetős ház és az ára sincs elszállva.

(#113552) arty válasza cyberkind (#113550) üzenetére


arty
veterán

de miért kell érdekeljen a hőfok, amíg nincs throttling? (nárpedig 80 környékén tuti nincs)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#113553) cyberkind válasza arty (#113552) üzenetére


cyberkind
félisten

Nem tudom, én pl szeretem ha hideg a proci (is) amennyire lehet, igaz nálam nem sokat befolyásol élettartalmilag de mégis csak hosszabb életű marad a proci, illetve ahogy írtam ez nem normális, a Sandy szériánál egy i7-nek simán lehetett adni 1.4V-tot és akkor se volt 80 csak a közelében(?), de cserébe nem 4.2-n ment, azóta van ez a buzulás a kupakkal meg az az alatti pasztával.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#113554) eami válasza cyberkind (#113553) üzenetére


eami
addikt

amúgy valakinek halt már meg itt procija? (na nem úgy hogy szarrá lett húzva, meg állandóan birizgálva)

(#113555) tomsolo válasza eami (#113554) üzenetére


tomsolo
őstag

Nekem igen, AMD. ;)

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#113556) gyimger válasza eami (#113554) üzenetére


gyimger
őstag

Nekem igen, egy Q8300 Quad Core :DDD

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#113557) cyberkind válasza eami (#113554) üzenetére


cyberkind
félisten

Nekem proci nem, de lapom halt már meg, egy király kis budget Giga. :D

Paranormal Cocktivity

(#113558) eami válasza tomsolo (#113555) üzenetére


eami
addikt

biztos kiengedted belőle a füstöt, azt nem szabad AMDnél :DDD

(#113559) maross válasza cyberkind (#113557) üzenetére


maross
veterán

budget giga ismerosomnek ugy erkezett, hogy chipset, rajta muanyag folia, rajta chipsethuto, aztan csodalkoztak miert fagyogat :)...q8300 es hasonlo E8xxx halalrol se hallottam még, azok borzasztoan birjak :).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#113560) cyberkind válasza maross (#113559) üzenetére


cyberkind
félisten

Már a kezdetekkor is alig tudtam életre kelteni a gépet de mivel sikerült így hagytam a garizást, de aztán csak beadta szűk egy évvel később, mindezt zsír új lapként. :)

Paranormal Cocktivity

(#113561) tomsolo válasza cyberkind (#113557) üzenetére


tomsolo
őstag

gigabyte cuccaim rendre a garidő plusz egy nap után azt mondták: pahh!.

azóta se vettem giga cuccot

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#113562) cyberkind válasza tomsolo (#113561) üzenetére


cyberkind
félisten

Ezt jó, hogy mondod mert akkor a 980TI-től meg kell szabadulnom 19 tavasza előtt. :D :))

Paranormal Cocktivity

(#113563) morfondőr válasza tomsolo (#113561) üzenetére


morfondőr
őstag

Nekem pedig eddig csak pozitív tapaztalataim voltak a Giga cuccokkal, igaz most épp egy sincs a gépemben! :)

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#113564) tomsolo


tomsolo
őstag

cdkeyen 50 fontos steam wallet kód, kuponnal: 42,75 GBP :)

[ Szerkesztve ]

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#113565) ayo válasza tomsolo (#113564) üzenetére


ayo
addikt

fck... :D

http://jateknaplo.blog.hu

(#113566) Źşë' válasza arty (#113552) üzenetére


Źşë'
addikt

az majd jól fog jönni ha még a szobában lesz vagy 30 fok, az még megy feljebb is, ha lehet akkor legyen már minél hűvösebb, annál tovább él a cucc ;)

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#113567) CactuS válasza #57527808 (#113525) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

W7 > W10 még megy? Azt hittem már lejárt az ingyenes update.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#113568) TheProb válasza tomsolo (#113524) üzenetére


TheProb
veterán

Most nézem csak, hogy te is épp gépet építesz. Én is kedden adtam le a rendelést:

Alaplap: ASUS ROG STRIX B350-F
CPU: AMD Ryzen 5 1600
RAM: Corsair Vengeance LPX DDR-4 16GB/3200 KIT
VGA: ASUS GeForce GTX 1070 Strix
PSU: FSP HEXA+ 500W
Case: NZXT Source 340 - Fehér

340k lesz így kb.
Remélem jó befektetés lesz a Ryzen...

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#113569) tomsolo válasza TheProb (#113568) üzenetére


tomsolo
őstag

hehe, source 340 ház itt is

a 340k jobban hangzik mint az 570, de ebben nincs moncsi,hűtő, ssd, hdd, ami cirka 120 k, plusz erre rájön a 1070/1080 difi

[ Szerkesztve ]

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#113570) TheProb válasza tomsolo (#113569) üzenetére


TheProb
veterán

Tényleg, csak azt láttam, hogy az nzxt-t kifogásolja az egyik kollega, azt nem hogy ugyan az a modell :D

Jaja, ssd-t meg a hdd-t átmentettem a laptopból. Kijelzőnek meg évek óta a 32colos tv-t használom. stock hűtő elég nekem.
1080-at mennyiért sikerült venni amúgy?

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#113571) tomsolo válasza TheProb (#113570) üzenetére


tomsolo
őstag

205

volt pár óráig iponon 180 ezerér de azt nem mertem bevállalni :D

Egyébként nagyon várom első evga kártyám

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#113572) TheProb válasza tomsolo (#113571) üzenetére


TheProb
veterán

Én mióta egyetemre járok (vagyis már tegnap óta nem ;] )laptopot használtam, így elég rég volt már asztalim. De most pont kapóra jött a dolog. Asus nem tudta megjavítani a laptopomat és kártérítenek, visszaadják a teljes vásárlási árát, aztán most abból építek gépet. :DDD

Végre jó lesz normális grafon játszani, meg végre elővehetem a doom-ot, meg F4-et, mert a GTX 760M-mel játszhatatlan volt mind2.

Nekem 150ért sikerült a 1070-et venni. elvileg hétfőn hozza a postásbácsi

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#113573) cyberkind válasza TheProb (#113570) üzenetére


cyberkind
félisten

Én minden olyan házat kifogásolok aminek zárt az eleje mert a levegő nem igazán jut be, legyen az bármilyen venti vagy radi és venti. :D

Én a CM Mastercase Pro 5-tel nagyon jó vételt csináltam, imádom ezt a házat. :))

Paranormal Cocktivity

(#113574) tomsolo válasza cyberkind (#113573) üzenetére


tomsolo
őstag

meddig tart szétfúrni rá egy szellőző rózsát? húsz perc?

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#113575) cyberkind válasza tomsolo (#113574) üzenetére


cyberkind
félisten

Ja, nem elég, hogy fizettem a házért, még barmoljak rá én szellőzőt, nekem ez sose volt pálya. :N

Paranormal Cocktivity

(#113576) TheProb válasza cyberkind (#113573) üzenetére


TheProb
veterán

Én minél kisebb és minimalistább házat akartam, ez teljesíti az igényeket. a levegőt majd beszívja, nem csak a ház elején van levegő... ;]

De amúgy előről is tud levegő szívni.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#113577) tomsolo válasza cyberkind (#113575) üzenetére


tomsolo
őstag

miller vagy, az van. ;]

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#113578) cyberkind válasza TheProb (#113576) üzenetére


cyberkind
félisten

Nem nem, csak fentről elég kevés jut a vga-ra és a többi komponensre, nekem 3 14-es szippant elől meg egy szintén 14-es fent, így minden jól van hűtve bőven, mielőtt félreértés lenne kifelé is van egy 14-es. :D

Tud elől csak nagyon nem mindegy, hogy mennyit, valakinek 10 fokot is hozott a vga-n a panel levétele és hasonlók.

Nálam egy ilyen zárt ház a 970-et eléggé befűtötte, persze a hűtés se volt annyira jó azon de még ez is hozzájött.

(#113577) tomsolo
Ezek az igényeim, igazából anno a FD Core 3000 vagy 3500-as semmi pénzért majdnemhogy mindet tudta, imádtam azt a házat ahhoz képest, hogy budget kategóriába tartozott.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#113579) tomsolo válasza cyberkind (#113578) üzenetére


tomsolo
őstag

ki lehet pattintani azt a plexit, akkor elég nyitott lesz? :D

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#113580) cyberkind válasza tomsolo (#113579) üzenetére


cyberkind
félisten

Akkor már az oldallapot szedd le, úgyse kell az, csak ha gyerek van a közelben. :P

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#113581) szami777 válasza eami (#113554) üzenetére


szami777
addikt

Szeptemberben lesz hat éves az i5 2400-am, köszöni jól van. :)
Halhatatlanok.

Az akkor összerakott konfig óta csak egy alaplap, táp meg a vga halt be.(tápon kívül mind cserélve garisan)

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#113582) echterion válasza CactuS (#113567) üzenetére


echterion
nagyúr

Már lejárt, de még mindig beaktiválja w10-nek. Nekem a 8.1-es laposomat fogadta el win10 telepítés után. Nem kellett kulcs, aktiváltnak vette az első ellenőrzés után.

**********

(#113583) tomsolo válasza tomsolo (#113571) üzenetére


tomsolo
őstag

lál, most már 223 ennek a kártyának az ára

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#113584) arty válasza Źşë' (#113566) üzenetére


arty
veterán

bárcsak menne a celeron466-osom... ;) sajnos - bár nem tuningtól - meghalt... nagy hasznát venném.... ha érted mire célzok ;)

ameddig kell, elmegy a cpu, 80 fokosan is (vagy annál is melegebben, attól függ melyik), hogy nem bírja ki örökkévalóság+2 napig, szerintem senkit nem érdekel - addigra egy ilyen ugyis az ezer forintos kategória lesz (és a használható alaplapok hamarabb tűnnek el)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#113585) sixpak válasza cyberkind (#113573) üzenetére


sixpak
nagyúr

Ha lecseréled a 980ti-t, akkor jó lesz a teli előlapos ház is, 1080-nak bőven jó az a ház, feleannyit fogyaszt, mint a tied.
980ti az kazán, azt én sem raknám olyan házba. :D

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#113586) eszement24 válasza gyimger (#113556) üzenetére


eszement24
aktív tag

Hogy a ***-ba lehetett kinyírni egy C2Q-t? Kalapács? Sarkazás? Tuning? :F

Hiába járt le rég, várhatóan jó darabig még mindig engedni fog váltani W10re (én arra tippelek, hogy kb bármeddig, nincs meg a kitűzött célszám)

[ Szerkesztve ]

(#113587) CactuS válasza eszement24 (#113586) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Csak annyi, hogy W10-et kell telepíteni? Nekem a retail 8.1-es kulcsomat nem fogadta el a W10 telepítéskor. :F

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#113588) Skullwipe válasza CactuS (#113587) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Az még is hogy lenne jó w10-hez? Volt egy időszak, mikor lehett róla frissíteni ingyen, de annak már vége van.

(#113589) echterion válasza CactuS (#113587) üzenetére


echterion
nagyúr

Akkor megy, ha biosba pakolt kulcsod van. Bepötyögés nem játszik.

**********

(#113590) FollowTheORI válasza CactuS (#113587) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem fog menni, szerintem rosszul tudja. :)

Egyetlen kiskapu van még talán azt hiszem, ha beállítod vakok és gyengénlátók funkciókkal a windows-t és utána nyomsz rá egy W10 upgrade-et, akkor ingyen átkonvertálja még a licenced és a géphez köti az aktivációd.

Majd utána telepítessz egy tiszta W10-et. Mivel az aktiváció géphez kötött ezért nem kell utána semmilyen kulcsot már beütni.
Elvileg már csak így lehet kapni régi windowsról 10-et.

(#113589) echterion

Ez sem igaz, amíg volt az ingyenes upgrade év, addig a Annyversary Update és későbbi telepítők már elfogadták a régi windows kulcsait. Tehát nem kellett az upgrade-t lezongorázni előtte, hanem mehetett a tiszta W10 telepítés egyből régi kulccsal. De ez már elvileg nem él szintén.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#113591) eszement24 válasza echterion (#113589) üzenetére


eszement24
aktív tag

Win7-nél játszik a bepötyögés, viszont 8-nál én sem vagyok benne biztos. Eddig csak Bios/UEFI-be égetett kulcsos példányt frissítettem rá.
Cactus: a megfelelőhöz próbálod? (Home a simához, Pro a Prohoz)? Honnan származik a telepítő? Az én dobozos 8-as kulcsom az ingyenes időszak alatt lett aktiválva, így azzal nem tudom neked megnézni.

FollowTheORI: hivatalosan nem is megy, de nap mint nap megcsinálom 98%ban windows 7-es coa matricás gépekkel, úgy, hogy előtte nem vette igénybe, amikor a kedvezmény volt. Most nem tudok neked egyet sem leakasztani /pill, hogy meg tudjam mutatni, hogy működik.

(A "cégem" Microsoft GOLD partner, relatíve közel vagyok a tűzhöz) ;)

[ Szerkesztve ]

(#113592) #57527808 válasza FollowTheORI (#113590) üzenetére


#57527808
törölt tag

a hirdetésből másoltam ki:
"Amennyiben a felhasználó mozgásában, látásában vagy hallásában bármilyen részben korlátozott, ingyenes Win10 frissítésre jogosult. Szemüveghasználat is jogosulttá tesz!"
szemüveges vagyok, de a kutya sem kérdezte a kód beírásakor.
nálam szűz win 10 pro telepítésnél elfogadta a kódot. szóval még win 7 -> win 10 upgrade-et sem kellett megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

(#113593) Mr.Csizmás válasza #57527808 (#113592) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ez olyan dolog, mint a roki parkolókártya imho :U

én is szemüveges vagyok, de megveszem inkább rendesen /refurb serial/

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#113594) #57527808 válasza Mr.Csizmás (#113593) üzenetére


#57527808
törölt tag

ez a rendes refurb serial.

ennél melyik "rendesebb"?
számlát és matricát is kapsz.
vagy akkor mit jelent a refurb? nálam az újrahasznosítottat jelenti.
a linkelt hirdetésből indult az egész, csak nem akartam linkelni, hátha szabályba ütközik.

[ Szerkesztve ]

(#113595) Mr.Csizmás válasza #57527808 (#113594) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

no-no, nem erre gondolok, hanem a régi már lejárt kulcs disabled persons féle aktiválására. persze akinek nem inge, ne vegye magára, itt ph-n többször láttam már hsz-ben a módszert, de meg is jegyezték az etikus mivoltát.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#113596) #57527808 válasza Mr.Csizmás (#113595) üzenetére


#57527808
törölt tag

ilyenről nem is hallottam.
alapvetően tomsolo gépes hozzászólására írtam ezt a verziót. csak annyit írt, hogy "plusz Windows meg egér"
azért jeleztem ezt a lehetőséget, mert jobb a szürke boltos kulcsoknál szerintem.
pont előző este kaptam spam-et a vasárnapig tartó 4700 forintos kuponkódról. azonnal leiratkoztam a hírlevélről, de ettől függetlenül elvileg ez a legolcsóbb legális forrás*.

*szemüvegesként

[ Szerkesztve ]

(#113597) echterion válasza FollowTheORI (#113590) üzenetére


echterion
nagyúr

Ne mondd már, hogy hazudok, mert konkrétan így jártam egy-két hónappal ezelőtt a most is használt Alienware 17-es laposommal. Tudom, meddig szólt az akció, meg is lepődtem rajta rendesen, pedig már be is volt készítve a win10 kulcs aktiválásra, ha tetszik a rendszer, aztán mikor be akartam nekk adni pár nap után, jött a meglepi. Még talán a gaming notebook topikba is írtam erről anno.

**********

(#113598) FollowTheORI válasza eszement24 (#113591) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nos, az hogy a rendszer engedi még nem jelenti azt hogy "legális" is. :)

Hivatalosan a free upgrade véget ért... kivéve a disabled use ugye, amit már tárgyaltunk.

Tudod ez olyan, hogy az OEM is hardverhez kötött volt régen, aztán mégis újra lehetett aktiválni másik gépen... :)

Meg lehet csinálni, lehet, csak az már nem legális tisztán.

De ne menjünk filozófiai vitákba erről... szerintem elég off volt erről, így részemről zárva a téma.

(#113597) echterion

Oké. Bár nem feltétlen durván értettem, hogy hazudsz. Csak az nem igaz hogy csak BIOS key, meg pötyögés nem ment. Mert bizony ment.
Nekem meg volt 8.1 kulcsom és bizony megette... akkor 1:1, és részemről zárva ezis. :)
(Amugy AU utáni telepítő volt?)

Szép napot mindenkinek. :R

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#113599) Źşë' válasza arty (#113584) üzenetére


Źşë'
addikt

azért biztosan nem menne el akkora időintervallumban mint amit te poénosan példaként felhozol - még ha nincs is rá szükség... azért nem mindegy hogy az ember elvan vele mittomén 4 évig, váltani akar és jó is lenne ha el lehetne adni legalább beleszámítana az új konfig árába... de már semmire sem jó, mert lehalt mint egy lerobbant rohadt kasztnis astra, pedig még kellene lenni benne kakaónak

kb olyan mint egy HDD ami egy olyan gépben van benn amiben rohadt kevés ram van, és a rendszer ill. programok folyamatosan írják, mert nincs free ram

de mondhatnék egy bányászásra agyonhasznált vgat is, ugyan ott lyukadunk ki

szummázva, semminek nem tesz jót a meleg, nem véletlen hűtik a tranyókat, procikat, és még sorolhatnám ami melegszik...

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#113600) echterion válasza FollowTheORI (#113598) üzenetére


echterion
nagyúr

Nos, nekem nincs windows kulcsom a gépemhez, mert nem kaptam olyat, szóval nem lehetett nálam pötyögés. :))
De ha arra értetted, hogy másoknál működhetett, akkor igen, látom, van, akinek megy win7-tel.

Amúgy szerintem azért működik, mert direkt hagyta így mikrofos. Elég erőszakos volt az átállós kampányuk, simán kinézem belőlük, hogy direkt van így. Nem olyan amatőrök ezek ám. :))

Mellesleg, hogy ellenőrzik, hogy én szemüveges vagyok-e például?

**********

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Eredeti játékok OFF topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.