Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Eredeti játékok OFF topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-02-27 09:59:50

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#139001) gejala válasza cyberkind (#139000) üzenetére


gejala
őstag

Csak egyféle RT létezik, de a mai hardvereken sokat kell trükközni, hogy mennyire legyen lebutítva, hogy használható sebességgel fusson, de azért jól is nézzen ki. Nyilván minden új szériánál feljebb lehet majd kicsit csavarni a minőséget.
A cél a full path-tracing mindenre, ami a jelenetben van, a teljes látótávolságra. De ehhez még évtizedek kellenek, hogy meglegyen így is legalább a 8K@120 fps a fotorealizmushoz.

[ Szerkesztve ]

(#139002) tomsolo válasza csuvicsuva (#138997) üzenetére


tomsolo
őstag

opcionális, minden feloldható

borzasztó addiktív cucc

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#139003) csuvicsuva válasza tomsolo (#139002) üzenetére


csuvicsuva
őstag

Az akkor külön pozitívum, majdhogynem fehér holló. :R

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#139004) section9 válasza cyberkind (#139000) üzenetére


section9
őstag

Aki a 2000es evek idejen volt gamer az meg emlekszik, hogy akkor is kb minden videokartya generacio ujabb verzioju pixel shadert tamogatott. :)

(#139005) csuvicsuva


csuvicsuva
őstag

IT rasszizmus. Remélem, már perelik őket, főleg, ha még a teljesítménye is jobb, mint az fekete testvéreié. :U ;]

[ Szerkesztve ]

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#139006) csuvicsuva válasza csuvicsuva (#139005) üzenetére


csuvicsuva
őstag

Azt elfelejtettem, hogy csak 4320i felbontást tud, mert a 4320p az túl progresszív. :DDD

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#139007) FunPro válasza csuvicsuva (#139005) üzenetére


FunPro
senior tag

Lehet rövidebb. :B :))

[ Szerkesztve ]

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#139008) csuvicsuva válasza FunPro (#139007) üzenetére


csuvicsuva
őstag

Ez jó volt, kérem a többieket is, hogy kezeljék a helyén, természetesen nem akarok újabb ideológiai komment háborút. :R

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#139009) Dilikutya válasza section9 (#139004) üzenetére


Dilikutya
félisten

A DirectX-ről nem is beszélve. :) De akkoriban volt látható fejlődés is, most meg jóformán csak a gépigényeknél veszed észre, de a különbség csak sebességben mutatkozik meg.
De a 2000-es évek eleje nagyon más világ volt, akkor a processzorok is évente duplázták az órajelet kb.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#139010) i2k


i2k
senior tag

https://store.steampowered.com/app/1774580/STAR_WARS_Jedi_Survivor/
STAR WARS Jedi: Survivor™

MINIMUM:
Requires a 64-bit processor and operating system
OS: Windows 10 64-bit
Processor: 4 core / 8 threads | Intel Core i7-7700 | Ryzen 5 1400
Memory: 8 GB RAM
Graphics: 8GB VRAM | GTX 1070 | Radeon RX 580
DirectX: Version 12
Network: Broadband Internet connection
Storage: 155 GB available space
Additional Notes: Internet required for non-optional patching, no online play.

RECOMMENDED:
Requires a 64-bit processor and operating system
OS: Windows 10 64-bit
Processor: 4 core / 8 threads | Intel Core i5 11600K | Ryzen 5 5600X
Memory: 16 GB RAM
Graphics: 8GB VRAM | RTX2070 | RX 6700 XT
DirectX: Version 12
Network: Broadband Internet connection
Storage: 155 GB available space
Additional Notes: Internet required for non-optional patching, no online play.

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#139011) csuvicsuva válasza i2k (#139010) üzenetére


csuvicsuva
őstag

Minimumnál az a 8GB memória szerintem minimum el lett írva. Prociban egy ezressel le vagyok maradva.

Majd jó lesz egy év múlva Xboxon EA Playben, főleg, hogy még az első is várat magára.

The Last of Ust végül kipróbáltad?

[ Szerkesztve ]

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#139012) i2k válasza csuvicsuva (#139011) üzenetére


i2k
senior tag

The Last of Ust haza sem vittem - nem akarom szó szerint felgyújtani a PC-met a shader compile-lal :)

STAR WARS Jedi: Survivor™
Vélhetően a Steam lapról kopizták a cikkek. De itt van az EA-lapról: [Itt is 8-at írnak]

STAR WARS Jedi: Survivor™ PC Minimum System Requirements
OS: Windows 10 64-bit
RAM: 8Gb
CPU Features: 4 core / 8 threads
CPU* AMD: Ryzen 5 1400
GPU** AMD: Radeon RX 580
GPU Features: DX12, 8Gb VRAM
Storage: 155Gb
*CPU alternate: Intel Core i7-7700
**GPU alternate: Nvidia GTX 1070

STAR WARS Jedi: Survivor™ PC Recommended System Requirements
OS: Windows 10 64-bit
RAM: 16Gb
CPU Features: 4 core / 8 threads
CPU* AMD: Ryzen 5 5600X
GPU** AMD: RX 6700 XT
GPU Features: DX12, 8Gb VRAM
Storage: 155Gb SSD
*CPU alternate: Intel Core i5 11600K
**GPU alternate: Nvidia RTX2070

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#139013) csuvicsuva válasza i2k (#139012) üzenetére


csuvicsuva
őstag

Fogadjunk, hogy ez is majd AMD-vel fog dögledezni. :)

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#139014) Aljasvip válasza i2k (#139012) üzenetére


Aljasvip
senior tag

TLOU: nem fog felgyulladni a gép.
Szerintem az első visszajelzések után visszább vettek a CPU használaton, mert nálam 60% felé (effective clock) sose ment, így a röpke másfél órás shader compile alatt végig 70°C alatt maradt a CPU.
(aki nem tudja, hogy ez az 5800X3D-nél mit jelent: lepkefing terhelés)

Shader compile előtt szenvedett még a menüben is a VGA (~64fps a 7900XTX-el, ~250W-ból), ezért le kellett limitáljam a 30 fps-re (-> ~110W).
A nagy meló után már nagyon simán fut a játék, úgy ahogy kell.

[ Szerkesztve ]

(#139015) i2k válasza Aljasvip (#139014) üzenetére


i2k
senior tag

Ja, hát ha olyan gépem lenne (mint neked), szavam sem lenne és már végig is játszottam volna - lehet 3x is :)

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#139016) i2k válasza csuvicsuva (#139013) üzenetére


i2k
senior tag

Tartok tőle, hogy az első (v1.0) nem lesz hibátlan.
Mekkora rákfenéje a rohanás ennek az iparnak!

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#139017) csuvicsuva válasza i2k (#139016) üzenetére


csuvicsuva
őstag

Kíváncsi leszek milyen állapotban jön, ha már két(?) hónapot csúsztattak rajta.

TLoU-t azóta nem próbáltam, nem tudom hány javítás jött, most olyan filmezhetnék jött rám.

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#139018) Aljasvip válasza i2k (#139015) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Engem most csak felhúzott. 15GB frissítés, és újabb 15 perc shader compile, így már 102 percem van a játékban a nagy semmire.

Inkább belekezdtem egy ME Andromeda újrajátszásnak, ez a PS Port gyöngyszem így pihen még pár hónapot. ;]

(#139019) Crus válasza Aljasvip (#139018) üzenetére


Crus
őstag

ME Androméda? Pénzért újra letolnám. Sok pénzért.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#139020) echterion válasza Crus (#139019) üzenetére


echterion
nagyúr

Olyan jó lett a port, hogy inkább Androméda. :DDD :DDD :DDD

**********

(#139021) csuvicsuva válasza Aljasvip (#139018) üzenetére


csuvicsuva
őstag

Akkor legalább elmondhatjuk, hogy valamit csak reszeltek rajta.

Atomic Heart 70+ GB Xboxon, megjelenés óta kábé kétszer annyi méretű peccs jött hozzá, a legutóbbi 30+ GB-nál meguntam és letöröltem az egészet. Majd ha játszok vele, akkor letöltöm újra a 70+ gigát, úgyhogy ne tessék nekem panaszkodni. ;]

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#139022) Crus válasza echterion (#139020) üzenetére


Crus
őstag

Nálam Day1-tól veri a vállalhatatlan PS5-ös verzát. Egyetlen zavaró difi volt, a 15 perces shader compile első nap, az PS5-ön... az...óóóó... wait... 1 óra volt mire PS5-ön egyáltalán játszani tudtam vele, mert telepített, frissített, maszatolt. Szóval, ez így vicces, mert PC-n JÓVAL előbb, és drasztikusan szebb minőségben játszhattam vele miután megvettem.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#139023) csuvicsuva válasza Crus (#139022) üzenetére


csuvicsuva
őstag

És még a kromatikus aberrációt is ki tudtad kapcsolni. Elmúltak már azok az idők konzolon, hogy elindítod a játékot, aztán játszol. Pontosabban nem múlt el, csak átalakult. :D

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#139024) Aljasvip válasza Crus (#139019) üzenetére


Aljasvip
senior tag

Telnek-múlnak az évek és nem jött egyetlen jobb sci-fi RPG játék azóta se.
Majd a Stratfield, talán, egyszer... ha lesz egyáltalán immerzív személyes story benne.

Így évek múltán visszatérve látom, hogy mennyi energiát tettek bele, és hogyan építkezett a ME3-ra, szerintem jó irányba. A nagy Internet hisztiről meg azóta látjuk mennyire érdemes rá adni: semennyire.

A MEA lehet egy 7/10 játék, de még így is messze többre tartom mint a PS exkluzív sztori-csőjátékokat.

Nálam a 100+ perc shader compile teljesen leírta a TLOU-t. Ilyen sz@r megoldással meg sose találkoztam eddig.
Ha nem a VGA mellé kaptam volna, akkor menne a refund.

(#139025) Crus válasza csuvicsuva (#139023) üzenetére


Crus
őstag

Semmit nem tudok azzal se kezdeni, hogy a legtöbb helyen, ha felkapcsolom a lámpát, 4k felbontás mellett úgy szaggat PS5-ön, hogy visszasírom a PS4-es Remastered-et.

Az meg ahogy átrajzolták a karaktereket, az egyszerűen röhejes. Úgy néz ki Ellie is, mintha folyamatosan gázok gyötörnék, hol fent, hol lent és küzd azért, hogy visszatartsa. Egy torz arc lett... mondjuk tényleg kezd hasonlítani a dízel Bella Ramsey-re. Erre amúgy Digital Foundry-s vakegér (aki a CA-t és a szaggatást se látja) azt mondta, hogy a karaktermodellek sokkal realisztikusabbak, életszerűbbek lettek... hát sok randa' embert láttam már, de a TLOU Part I Remake-ben nyugodtan versenyt is rendezhetnének és zavarban lennék, hogy kinek adjam az első díjat.

Az A.I.-t se nagyon értem... hardon tologatom és konkrétan nem is értem a lőfegyverek minek vannak a játékban, teljesen feleslegesek. Irgalmatlanul könnyen döglik ebben mindenki is. Gyakran látok olyat, hogy triggerelem az A.I.-t folyamatosan ettől egyetlen irányba néz, ahol korábban volt valami esemény, majd oldalról odasétálok és mivel meg se mozdul, ezért bármit tehetek vele. Esküszöm a régibe többet és jobban mozogtak.

Volt egy hely, ahol beálltam egy könyvespolc mögé és szó szerint 8 ellenfelet öltem meg puszta kézzel, sorban egymás után jöttek, el se kellett onnan mozdulnom.

Az már csak hab a tortán, hogy a volumetric lighning a PS5-ös verzában néha a falra akkora pacákat rajzol, mint a gyerekem az óviban.

[ Szerkesztve ]

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#139026) echterion válasza Crus (#139022) üzenetére


echterion
nagyúr

Ezt már kitárgyaltuk, nálad jó volt, sokaknál meg nem. És a PS5 verzió szar szerinted. Oké, de lépjünk sztem.

**********

(#139027) Crus válasza echterion (#139026) üzenetére


Crus
őstag

Nem én hoztam fel sztem.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#139028) i2k


i2k
senior tag

A TLoU WRZ átka:

Az 1.0.2.0-as frissítés miatt most a játék 95+%-át újra le kellene tölteni az 1.0.1.5-re... (hash)
Hát-kösz-nem. Shift + Delete.
Én is ránézek majd ~1 év múlva, a... v2.0-s verzióra.

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#139029) csuvicsuva válasza Crus (#139025) üzenetére


csuvicsuva
őstag

Akkor úgy látszik, ha remaster/remake, akkor már csak a Capcomban lehet bízni. :(

echterion: Crus legalább nem az elvakult PS fanboy, aki bármire azt mondja, hogy jó, csak azért, mert exkluzív, ráadásul úgy, hogy nagy kedvence a játék. Szerintem PS topikban két hsz után kitiltanák egy hétre, ha ilyeneket le merne írni, még úgy is, hogy a játék összes verziója megfordult a szeme előtt. Nekem például az ő szava többet ér, mint ha valaki leírja, hogy ne vegyél Xboxot, mert nincs rá játék.

Az Ellie a fején pörög, meg a házban elázó karakteres videókat láttátok? :D

Ez a sima fejen pörgés
A felturbózott verzió
Az elázós

Még gyűjtögetek Hogwartsban, meg lusta voltam szétszedni és kitakarítani a gépet, hogy beszereljem a csillivilli proci hűtőt, azért nem kezdtem el a játékot, ráadásul tegnap megnéztem az első John Wicket, úgyhogy most jön a 2-3, aztán keresek valami klasszik népirtás szimulátort, úgyis régen lövöldöztem ki magam. :D

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#139030) Golden9 válasza csuvicsuva (#139029) üzenetére


Golden9
addikt

Nem jó az elázós link.

[ Szeretkezve ]

(#139031) csuvicsuva válasza Golden9 (#139030) üzenetére


csuvicsuva
őstag

Köszi, rosszul másoltam telefonon. [link]

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#139032) i2k válasza csuvicsuva (#139029) üzenetére


i2k
senior tag

Én nem mertem leírni azt, amit Te, nehogy elfogultsággal legyek megvádolva (bár, aki a sorok közt tud olvasni, az tudja rólam, hogy nagyon bírom Crus munkásságát), de: mintha én írtam volna azt, amit írtál.
Crus - nem is hiszem, hogy túlzás - vakon végig tudja játszani mind a 2 fő részt.
Érdemes megnézni az 2. végigjátszásának első 1-2 videóját, ahol nem Digital Foundry mélységgel, de elmondja, hogy milyen különbségeket tapasztalhat(ott) a PS5-re váltással az egyszeri játékos.
Na, ezt fejelte meg most a superior változat.

//Népirtásra: valamelyik GTA vagy DOOM... :DDD

[ Szerkesztve ]

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#139033) Crus válasza csuvicsuva (#139029) üzenetére


Crus
őstag

- A PSVR 2 egy csúcs termék.
- Az OLED csúcs, soha nem ég be.
- A PS5 egy elit konzol, a minőséggel lehet csak egy lapon említeni.
- A Sony egy példaértékű cég, az elképzeléseik a megvalósításaik zseniálisak.
- A Steam Deck egy valódi handheld.
- A TLOU 1 portja egy moslék, a PS5-ös verzió perfekt.
- Az EV megmenti a bolygót.
- A Lego minőséget gyárt.
- Az oroszok Berlinig mennek.

Kihagytam valamit, vagy így már elég kompatibilis vagyok? Beeeeeee. Beeeee.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#139034) csuvicsuva válasza i2k (#139032) üzenetére


csuvicsuva
őstag

Én talán nem vagyok elfogult, mert többnyire csak olvastalak titeket odaát, még jó régen. Az elmúlt héten váltottunk privátban vagy 40 wall of textet, szóba kerültek a Soulsok, a Sony játékok és még az AC sorozat is. Ő már annyira hardcore, hogy fejhallgatóval, kép nélkül is bármelyik souls-like címen végigrohan. :D

A Doom nekem már túl klasszik lövölde (kis túlzással az egész sorozat kimaradt szinte az összes régi nagy névvel együtt), de a szintén kimaradt GTA IV az nem tűnik rossz ötletnek, csak akkor megint ott tartok, hogy 200 óra homokozás. :(

Közben olvasom, hogy a mostani patch javította az elázást is.

Crus #139033: kábé. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#139035) i2k válasza csuvicsuva (#139034) üzenetére


i2k
senior tag

Hú, a 4. rész...
...hogy azt mennyire tudtam szeretni a Michelle randik miatt... hogy aztán kiderüljön, mennyire felszínes a sztori, a karakter, és úgy általában a játék.

Technóban nagy szívás volt akkoriban a IV, de nem nem-végigjátszhatatlan. Az ending game-nél (üldözés) ne felejtsd el a 30 FPS-es trükköt, különben életed végéig küzdhetsz azzal a bizonyos résszel.
A Gay Tony kieget nem játszottam már végig - és nem a címszereplő miatt (mindig közbejött egy-egy jobb játék).
De, legalább elmondhatom, hogy ~80-90%-os "minden" teljesítéssel lenyomtam.

A GTA 5-öt kábé 3-4 éve próbálom végigjátszani... nem megy.
//Kábé 20 órányi teniszezés meg egyéb lötyögés azé' benne van. :DDD

[ Szerkesztve ]

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#139036) VoltanIgor


VoltanIgor
tag

Pár napja én is nyúzom kíváncsiságból a Last of Us-t, a tegnapi peccsig nem volt vele gondom, leszámítva a nevetséges shader buildinget az elején valami 20-25 percig. Ultrán nagyon jól futott 1440p-n. Viszont az új peccs után (ismét shader építés ugyebár előről, köszi!) Lefagy a faszba pár perc után - mint rájöttem, akkor, ha NINCS bekapcsolva az FSR vagy a DLSS. Ha azok bent vannak, akkor semmi gond.
Afterburnerrel, anélkül, stock beállításokon, alulfeszelve, fps limitet tologatva, mindenhogy. FSR-DLSS valamelyikét bekapcsolva semmig gond.

Ilyet még nem láttam...

Egyébként maxon tényleg eszelősen szép a játék, szó se róla, és jól is fut, amikor nem kressel ki a faszba :)

[ Szerkesztve ]

(#139037) echterion válasza Crus (#139027) üzenetére


echterion
nagyúr

Persze vili, csak arra akartam célozni, hogy felesleges 2 naponta ezt beírni, de végülis elfér, so peace. :R
Én nem ismerem a ps5 verziót, de alapvetően én elégedetlen vagyok a felhozatallal ott, van egy valag remake, remaster, ps4 felújítás, de nem érzem a kényszert a ps4 pro cserére. Eddig volt kb. 2 játék, aminél azt mondtam, jó, hogy ps5-ön játszottam, de kb. ennyi. Majd mostanság a HFW kiegje miatt megint vennem kell egyet, de utána sztem újra el lesz passzolva, talán még az új FF az, ami arra sarkallhat, hogy megtartsam utána is.

csuvi: nem láttam még ezeket, de majd megleskedem, köszi. Az azért gáz, hogy ezzel a tényleg remek játékkal így elbántak. Most fejeztük be párommal a sorozatot, az is remek lett (leszámítva egy részt, ami csak öncélú melegpropaganda volt és semmit nem adott hozzá a történethez), Ellie is jó volt benne sztem, nem volt gáz a csaj, sőt elég jól visszaadta a karaktert, így most neki is álltam friss emlékekkel a folytatásnak.

[ Szerkesztve ]

**********

(#139038) i2k válasza echterion (#139037) üzenetére


i2k
senior tag

Tudom, hogy kivágom a biztosítékokat sokaknál (ráadásul úgy, hogy még a sorozatot sem voltam hajlandó elkezdeni), de (költői kérdés, felsóhajtás - mert sejtem, miért őt):

Szebb Ellie-t nem tudtak találni?
Csak nekem tűnt fel, hogy mennyire nem szép a csaj? Még helyesnek sem mondanám.

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#139039) FunPro válasza i2k (#139038) üzenetére


FunPro
senior tag

That's....that's why she's there. :K

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#139040) echterion válasza i2k (#139038) üzenetére


echterion
nagyúr

Nem kell mindenkinek szépnek lennie sztem. Valszeg nem is akartak egy csinosabb arcot ide. A sok negatív vélemény miatt nem is akartam megnézni, de végül örülök, hogy adtam neki egy esélyt, jó sorozat, várom a második évadot.

**********

(#139041) Crus válasza echterion (#139037) üzenetére


Crus
őstag

PS4 Pro szerintem egy nagyon jó időben, jó áron, jó felhozatallal megalkotott gép volt. Volt rá GoW, TLOU Part II, Days Gone, Tsushima, Bloodborne, Spider-Man, UC4 + LL, etc., akár 4k-nak mondott sakkozással, VR kóstolás, meg még egy rakás cím. Ehhez képest a PS5 amit fel tud mutatni, az ijesztően kevés, pedig idén 3 éves lesz már. A PSVR2 még zavarba ejtőbb. És elnézve a jövőbeni listát nem igazán értem mi a cél.
(Ehhez adjuk hozzá azt a brutál listát, ami közben PC-re kijött a Sony felől...)

HZD nálam olyan egynek elment cucc volt, nem hiszem, hogy a kieg. miatt újra vennék egy példányt belőle. Persze jobb volt, mint az 1. rész, de nem nagy veszteség, ha sosem látom többé.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#139042) VoltanIgor válasza Crus (#139041) üzenetére


VoltanIgor
tag

Mondjuk belegondolva, hogy a PS5 már idén 3 éves lesz, úgy valóban eléggé száni, amit fel tud idáig mutatni. Én értem, hogy a lehető legrosszabbkor startolt - Covid, stb - de azért mostanra már illene valami igazán nagyon ütőset felmutatni.

A Soni mostanában kicsit olyan, mint Vincent Vega az ismert meme-ben.

(#139043) Crus válasza i2k (#139038) üzenetére


Crus
őstag

Az egy dízel. Meglátom és rákot kapok tőle. Sadie Sink, Kaitlyn Dever úgy tűnik túl szép volt hálivúdnak', ki kell állni a rémek mellett is. Pedro elmegy, de Nikolaj-Coster Waldau vagy esetleg(!) Josh Brolin jobban hozták volna azt gondolom.

De nem ez a volt a cél, hogy fanservice legyen, az egyértelmű.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#139044) Moby válasza echterion (#139037) üzenetére


Moby
addikt

Gyakorlatilag az az egy rész (meg talán az első rész fele) ami hozzáadott a történethez. Az összes többi szolgalelkű másolata a játék custcene-jeinek, és történéseinek. Annyira volt melegproaganda, amennyire a játék az. Eléggé, de az a rész legalább olyat mutatott, amit a játék semennyire nem járt körbe.

(#139045) echterion válasza Crus (#139043) üzenetére


echterion
nagyúr

Nekem Josh azért volt fura elsőre, mert pont előtte néztem ismét egy Denzel Washington-os filmet (imádom a filmjeit), amiben ő volt a rosszfiú, így kellett kis idő, míg ráállt az agyam ebben a szerepben, mert nem számítottam rá, hogy itt is össze fogok futni vele. Utána viszont szerintem egy korrekt alakítást nyújtott, nekem tetszett.

Moby: kimondottan a játék történetének elmesélése a film, ezért fikázni sztem nem állja meg a helyét, viszont az a rész ehhez nem adott semmit, csak melegpropaganda volt. Nincs az ilyenekkel gondom, de annak a résznek akkor se lett volna hatása a sztorira, ha nő-férfi pár bármilyen kombinációban bukkan fel benne, akkor is az lenne a véleményem, hogy nincs hozzáadott értéke a filmhez. Ehhez képest a Left Behind beleszövése viszont tényleg nem jól sikerült, ott erős hiányérzetem volt, na oda kellett volna az másik részben elfüstölt energiát felhasználni.

[ Szerkesztve ]

**********

(#139046) csuvicsuva válasza i2k (#139035) üzenetére


csuvicsuva
őstag

Nekem csak azért került teljes parkolópályára a negyedik rész, mert még kalóz koromban benne volt vagy 20 órám, de OS újratelepítésnél elfeledkeztem a mentésekről (azóta minden ilyen jellegű mappa külön partíción, mert felejtettem el fontosabb dolgokat is), hogy akkor nem volt kedvem újrakezdeni és azóta annyi minden jött és ment, hogy ott hever sok minden mással együtt. Ötödik részt még Xboxon kezdtem el, amikor bekerült Game Passba, de nem igazán szippantott be.

Bella Ramseyt én egyedül a Trónok harcában láttam, ott még tök cuki kislány volt, ráadásul a néhány jelenetében lejátszott mindenkit a képernyőről. Én is meglepődtem, mennyire megváltozott, színészi kvalitásairól nem tudok nyilatkozni. A sorozatot maximum akkor fogom megnézni, ha játszottam a két játékkal, vagyis valószínűleg ez is ki fog maradni. :D

Közben úgy döntöttem, hogy a puszta kezem lesz a fegyver, úgyhogy valószínűleg Sifu lesz, amíg még van lehetőségem játszani vele.

[ Szerkesztve ]

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#139047) echterion válasza csuvicsuva (#139046) üzenetére


echterion
nagyúr

Ne hagyd ki a sorozatot sztem, megéri végignézni, de csak a játék végigjátszása után.

**********

(#139048) Moby válasza echterion (#139045) üzenetére


Moby
addikt

A játék történét bárki megnézhette eddig is, fent van youtube-on kb 30 verzióban, ezt felesleges újraforgatni új színészekkel.
Itt a teljes sorozat, egy sokból, csak eddig nem érdekelt senkit, mert nem kellett érte fizetni az HBO-nak, nem cikkeztek róla az oldalak, és nem volt benne Pedro Pascal: [link]
Mi az, ami nincs benne egyik verzióban sem? Igen, az egy rész, aminek már kétszer leírtad, hogy semmit nem tett hozzá. Amit leírhatsz harmadszor is, ugyanaz a homofób marhaság marad, mint elsőre. De akkor hagy kérdezzek vissza: a linken látható videóhoz mit tett hozzá a HBO-s sorozat összes többi része? Pedro Pascalon, Bellay Ramsey-n, és a HBO-s előfizetésen kívül persze.

[ Szerkesztve ]

(#139049) Moby


Moby
addikt

Ez a sorozat fanservice-nek bukás, mert az eredeti talpát sem nyalja meg. Hozzátenni nem tud, mert ha mégis, akkor tönkrevágják a gonosz melegek. Szal marad a nagy semmi, meg az internet felszopása annak, ami 10 évig az orruk előtt volt, csak nem írt hozzá felszopócikket az index, így nem volt meg nekik.
Lehet, hogy az világirodalom kimagasló nagyjait így lehetne eladni a bamba tömegnek: indexel, HBO előfizetéssel, Pedro Pascalokkal. Akkor átütné a falat bármi.

(#139050) csuvicsuva válasza Moby (#139049) üzenetére


csuvicsuva
őstag

Hát... ööö... izé...

Döglött Róka vagy Seth feltörte a fiókodat? :F

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Eredeti játékok OFF topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.