Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Eredeti játékok OFF topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-02-27 09:59:50

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#130001) Mr.Csizmás válasza FunPro (#129999) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a vicc az, hogy pár óra guglival sokkal jobb ingyenes dolgokat lehet összeszedni a fórumokról :U mondjuk van aki eladja a lelkét, pl Albula Bahn anno freeware volt, vagy épp csomó német cucc rw0381 usertől.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#130002) Dilikutya válasza FunPro (#129998) üzenetére


Dilikutya
félisten

Itt azért elhangzik pár téves elképzelés, meg hibás elgondolás.

Hogy a kiadó mikor van a pénzénél, teljesen irreleváns, mivel ugye ezek nem nonprofit cégek, minden cent bevételt jelent. Épp ezért érdekli a kutyát, hogy megveszed. Vagy ha nem előrendelek, meg teljes áron veszek, akkor kár is megvennem? Abban van igazság természetesen, hogy a folytatás elkészültébe a nagyon akciós eladások nem akkora mértékben számítanak.
A torrentezés és az 1-10% elég hasraütésszerűnek tűnik nekem.
Teljesen egyértelmű, hogy a lemezeladásoknak is a letöltés vert oda. Részben, mert ugye most sokkal több előadó van, mint 30 éve, töredezettebb a piac, letöltés nélkül sem hoznának a lemezeladások tételenként olyan számokat, mint anno, de érdekes lenne tudni az összesített adatokat. A zenészek nem tojnak bele az eladásokba, mert ha nem veszi a kutya se, a kiadó sem támogatja, önerőből felvenni és kiadni akár országosan, akár világszinten pedig elég sok pénz és munka. Ha egy zenekar nem teljesít jól a kasszáknál, mehet kiadót keresni, mert az aktuális nem fogja kiadni, finanszírozni a lemezét. És a turnét sem fogja segíteni. Egy Metallica megáll a saját lábán, közel 40 év alatt eljutottak oda, hogy saját kiadó és menedzsment van, de a világ legnagyobb zenekarainak egyike.
Tört Windows-t használ még valaki? Már mindenhez is úgy dobják utánad, meg néha nevetséges összegekért lehet már venni. Én már nem is tudom, hogy kell Windows-t törni, utoljára Win7-ből láttam kalózverziót.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#130003) cskamacska


cskamacska
addikt

És most hogy a Crytek féle warez dühöngést letudtuk, zakciók:

Steam
Besiege 4€
South Park franchise - Stick of Truth 3€, Fractured But Whole 6€, egyben 8€
IL-2 Sturmovik: Battle of Stalingrad 11,74€

GMG
The Council 8,28€
Battlefleet Gothic: Armada 2 11€

Yuplay.ru
Ancient Space 96 rubel~460 forint
Crusaders: Thy Kingdom Come 45 rubel~220 forint
Garfield Kart 25 rubel~120 forint

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#130004) Golden9 válasza cskamacska (#130003) üzenetére


Golden9
addikt

Az utolsó link téves.

[ Szeretkezve ]

(#130005) ZsZso válasza Golden9 (#130004) üzenetére


ZsZso
Közösségépítő

Igaz ami igaz, tényleg az volt. Mázli, hogy a keresővel meg lehet találni :K . Érdemes is elnézni az oldalra, mert van még más érdekesség is (apróbb, régi játékok).

A Lego játékok is akciósak még mindig.

[ Szerkesztve ]

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#130006) MrTwister válasza cskamacska (#130003) üzenetére


MrTwister
őstag

Gondolom pl. ez: [link] régiózáras, tehát itthonról nem aktiválható, honnan lehet tudni, hogy mi vehető?

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#130007) Golden9 válasza ZsZso (#130005) üzenetére


Golden9
addikt

Csak szóltam, engem nem zavart, attól a domain-tól elmegy a kedvem a vásárlástól.

[ Szeretkezve ]

(#130008) vidaila válasza MrTwister (#130006) üzenetére


vidaila
aktív tag

Erre én is kíváncsi lennék

http://steamcommunity.com/id/juhaszjani1988/

(#130009) ZsZso válasza MrTwister (#130006) üzenetére


ZsZso
Közösségépítő

Leírás

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#130010) FunPro válasza Dilikutya (#130002) üzenetére


FunPro
senior tag

Igen, az 1-10% teljesen hasraütés volt.

Sajnos konkrét számokat ilyen esetben nehéz mondani, mert amelyik tanulmány azt vizsgálta, mennyire káros a warez, azok azt hozták ki, hogy semennyire, esetleg még lendíthet is az eladásokon.

Amúgy pont most volt egy cikk, hogy a witcher 3 áttlépte az 50 milliós profitot steamen, így mégjobban keres rajta innentől a cdpr. Szóval ilyen extrém esetben valóban számíthat a 3 évvel későbbi vásárlás. Esetleg a sok kicsi sokra megy alapon a sok 5 eurós eladás sokat dobhat a latba, de az már olyan "valamiből bejött" pénznek minősül gondolom, így nagyon nem támogatsz vele semmit.

A zene világ meg már teljesen átalakult, igaz, a bakelitlemez második reneszánszát éli. Viszont a legtöbb zene már fent van spotyn, youtube-on, stb., így sok lemezeladással már nem nagyon számolnak gondolom. Mondjuk ebből kifolyólag kalóz zeneletöltés is visszaszorulhatott.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#130011) Crytek válasza FunPro (#130010) üzenetére


Crytek
veterán

2018 novembere óta. Tehát 1 év alatt... Steam ezen rendszere csak ekkor jött létre.
Halo MCC és Jedi ezt kb 2 hét alatt letudták (de persze ezek friss címek)

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#130012) FunPro válasza Crytek (#130011) üzenetére


FunPro
senior tag

Jé, itt nem a mindenkori számít?

Mert akkor az szép teljesítmény.

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#130013) Crytek válasza FunPro (#130012) üzenetére


Crytek
veterán

Mivel 2018 novemberétől számit az 50 millió $.
Ez egy friss 60$-os címnél 833.333db és meg is van a 80% a 70 helyett.

Next PC Upgrade: 2022

(#130014) Dilikutya válasza FunPro (#130010) üzenetére


Dilikutya
félisten

A lemezeladás köszöni, él és virul. Nyilván a széttagoltság miatt alacsonyabb számokkal, de még pörög a stream ellenére is.
Meg az életvitelszerű zenehallgatás Youtube-ról még mindig bohóckodás, tudatlanság. Videót streamelni pusztán zenehallgatás miatt...
Vinyl eladások valóban megnőttek, de volt is honnan megnőni. Egyébként sosem tűnt el, bizonyos műfajokban folyamatosan létezett, sőt kommersz, nagy zenekarok is hoztak ki vinyl-en, pl. Metallica, Kiss. Csak most kicsit népszerű lett, így a Media Markt-ban is fixen van polcon pár darab.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#130015) maross válasza Dilikutya (#130014) üzenetére


maross
veterán

nem tudom te hol elsz, de en senkit nem ismerek aki zenet venne cd-n. bohocoknak, tudatlanoknak youtube a meno (koztuk nekem is), nemesebb arcellel rendelkezoknek spotify es még ki tudja mi, de nem fizikai adathordozo, az tuti. Keresesre elso [link]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#130016) Dilikutya válasza maross (#130015) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én ismerek. Az összes hazai kedvencemtől megveszem, nem boldogítom őket a Spotify-al. Nagy ritkán Bandcamp, ha csak digitális megjelenés van.
A Youtube meg egész egyszerűen nem alkalmas zenehallgatásra, nem arra lett kitalálva, ennek megfelelően egy jó zenelejátszó majdnem összes jó tulajdonságával sem rendelkezik, a hangerő és play gombot leszámítva.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#130017) Mr.Csizmás válasza Dilikutya (#130016) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

jobb zenész körökben az artisjus a maffia szó szinonimája.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#130018) Lackki válasza Mr.Csizmás (#130017) üzenetére


Lackki
senior tag

ez pontosan így van :D több kerül a zsebbe mint a szerzők/kiadók zsebébe

Privátot hamarabb észreveszem

(#130019) Dilikutya válasza Mr.Csizmás (#130017) üzenetére


Dilikutya
félisten

Értem, tehát ne vegyem meg. Ennyi erővel Spotify-on se hallgassam meg, onnan még kevesebb jut vissza.
Artisjusnak szerintem nem sok köze van ahhoz, hogy a lemezeladásokból mennyi jut az előadónak, az a jogdíjakból (rádiós lejátszások, üres adathordozó) befolyó pénzeket osztja szét. Akit eleve nem játszanak a rádiók, annak ez mindegy.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#130020) echterion válasza Dilikutya (#130019) üzenetére


echterion
nagyúr

A hangsúly a szerinted-en van.

**********

(#130021) snecy20 válasza maross (#130015) üzenetére


snecy20
veterán

Metalos körökben abszolút fut még a CD, kazetta, Vinyl vásárlás.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#130022) FunPro válasza Dilikutya (#130016) üzenetére


FunPro
senior tag

Itt hívnám fel a figyelmet a youtube music létezésére, amit gondolom senki nem használ, de egy létező dolog.

Amúgy szerintem pedig a nagy hangszóró nem alkalmas zenehallgatásra (ha csak nem egy cseszett drága szettről beszélünk), zenét csak is jó minőségű fülhallgatóval. :DDD

Ahhoz pedig jó minőségű zene is dukál, amit a legtöbb online boltban megtudsz venni, kiváló flac minőségben.

Szóval ha sznoboskodni akarsz, persze, meg lehet venni lemezen (vagy egyszerűbben online), de a botfülű népeknek jó lesz a youtube is. :K

Spoiler:
A botfülűek vannak nagyobb többségben.

#snecy20

Az 50 éves kollegám pedig fel van háborodva, hogy miért nem lehet már faxolni. Gondolom érzed a generációs szakadékot. :)

[ Szerkesztve ]

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#130023) snecy20 válasza FunPro (#130022) üzenetére


snecy20
veterán

Én személyesen különösebben nem érzem a generációs szakadékot, mert saját magam is rendelkezem kb ~1500-as nagyságrendű eredeti hanghordozóval, igaz csak CD-k... és a kora 30-as generáció vagyok. Van még mindig egy pici, de megbízható ''mag'' a zenekedvelők, zenegyűjtők között, akiknek egy zenei produktum csak akkor lesz teljes, ha azt birtokolhatja fizikai valójában, lapozgatva hozzá a booklet-et, stb.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#130024) cskamacska válasza Dilikutya (#130019) üzenetére


cskamacska
addikt

ha már belelovaltátok magatokat ebbe az ökörségbe, hát legyen.rovat

PH topik - Artisjus - Új jogdíjköteles termékek 2020

Artisjus.hu PDF - Tájékoztató új jogdíjköteles terméktípusokról

CHS Artisjus tájékoztatás partnereinknek

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#130025) FunPro válasza snecy20 (#130023) üzenetére


FunPro
senior tag

Igen, ez a nagyzolás. Meg amúgy a kora 30-as generációddal már öreg vagy, ahogy az én 26 évemmel szintén öreg vagyok ilyen téren.

Nem azt mondtam, hogy a lemezekre nincs igény (még írtam is, hogy az lp-re egyre nagyobb van), de a 16 éves nemműgyűjtő Lali pont letojja, hogy mi van ott a polcán. Ahogy az sem érdekli, hogy a youtube-on nincs eq vagy a stereo zenének csak a felét hallja, mert csak a jobb fülében van füles. :K

Márpedig a fogyasztói tendenciákat a tömeg alapján szokták nézni...

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#130026) maross válasza snecy20 (#130021) üzenetére


maross
veterán

csak a koszoni el es virul zavart, a számok (~5%-on pang a tophoz kepest) nem ezt mutatják.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#130027) tomsolo válasza maross (#130026) üzenetére


tomsolo
őstag

7-8 éve nem használok cdt, dvdt

[ Szerkesztve ]

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#130028) snecy20 válasza maross (#130026) üzenetére


snecy20
veterán

De nem is haldoklik a fizikai hanghordozók piaca. 8-10 éve már a megváltozott igényekhez idomultak a kiadók is és az előadók is. Az online tartalom egyszerű elérhetősége okán abszolút semmi csoda nincs abban ha 95% - 5% az arány a digitális javára.

tomsolo

Nincs jelentősége. Egy 'hardcore' zenegyűjtő nem foglalkozik mp3-ak meg FLAC-ek felhalmozásával. Az továbbra is CD-Vinyl-Kazetta vonalon mozog, tök mindegy hogy 2020-at írunk.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#130029) tomsolo válasza snecy20 (#130028) üzenetére


tomsolo
őstag

értem de az emberiség nagyon kis százaléka zenegyűjtő

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#130030) Dilikutya válasza snecy20 (#130028) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az eladásokat nem a gyűjtők pörgetik főleg, hanem rajongók. Tetszik, megveszi.
Visszaesett a piac ezen része, de még messze nem haldoklás, van is értelme. Játékot adathordozón eladni sokkal kevésbé, mire meghozza a futár, töltheted rögtön az első giga patch-et, addig el se indul, de van hogy eleve nem az egész játék van a lemezen. Pár év múlva meg már fel se tudod telepíteni a gyári lemezről a frissítések miatt, párszor vettem az utóbbi években dobozos játékot, mert úgy olcsóbb volt, és a lemezt betéve már indult is a Steam-ről a letöltés.
Filmnél sincs jobb formátum jelenleg, mint a fizikai, a stream messze nem hozza azt a minőséget, rendes letöltős szolgáltatás meg szerintem nincs is, ahonnan pénzért tudsz leszedni 10-20-30-40 GB-os valóban BD minőségű filmeket.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#130031) cskamacska válasza Dilikutya (#130030) üzenetére


cskamacska
addikt

Csak épp nem te választod meg hogy min éred el legálisan a zenédet. :P

SoundCloud - Skeler selects

Ezt kérném kislemezen, de egy 24 bit/96 KHz-es DVD-Audio lemezt sem utasítok vissza. :K
Ehhez képest tudomásom szerint egy teljes Skeler szám jutott fizikai CD lemezre valahol kukutyinfalva-alsón: SKELER - GŁĘBIA a Czeluść ‎– Czeluść Wolumin #4-re

De még egy Rózsaszín Pitbullnál is több kiadott CD lemez után mára csak Youtube, Deezer és iTunes lejátszó/linkek vannak az oldalukon.

Amúgy az egész zene és filmipar pont a fizikai hordozók görcsös erőltetésén csúszott el. :U
Egy Steam szerű netes boltot BÁRMELY nagy kiadó tudott volna gründolni már 90-es években akár(hisz ugyanekkor vágott minta klipek már voltak a weboldalaikon), csak a csökkent képességűek vagy jó 20-25 évig azt hiányolták, hogy nincs valami ultra durva DRM ami megakadályozná a másolást, és nem tudták pontosan előírni hogy mit, mikor, micsodán, és meddig lehet használni.

Zenékkel és filmekkel folyamatosan még sokkal komolyabb Gaben féle service problem volt mint a játékokkal bármikor, és a szerencsétlenek nem jöttek rá mit akarnak a vevőik, helyette kergették a Napstert meg a ThePirateBay-t 20 évig. Most hogy a tech cégek lefölözik a piacot, most mehetnek segget csókolni, és nézni hogy veszik át a helyüket. :W :K

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#130032) reelc válasza cskamacska (#130031) üzenetére


reelc
veterán

A Napster akkora sátán volt a zeneiparnak és az mp3 is, mint most egyeseknek itt az Epic. ;]

Az almások egész hamar kijöttek a zene boltjukkal a többiekhez képest.

[ Szerkesztve ]

(#130033) FunPro válasza snecy20 (#130028) üzenetére


FunPro
senior tag

Akkor már egy kis érdekesség.

Valamelyik nap szóbakerült nálunk tudomisén melyik régi magyar poppbanda karrierje.
Ránéztem, és meglepődve láttam, hogy valami 2007-2010 környékén kiadtak egy lemezt, ami aranyba ment. Első gondolatom ez volt: :Y

Gondoltuk, hogy az milyen szép eladás szám lehet. Első gondolatunk az volt, hogy az arany lehet olyan 100.000 - 500.000!? A platina meg olyan 500.000 - 1.000.000 eladott példányig!?
Azért az ember fejében mégis az a kép él, hogy aki csinál egy aranylemezt az valami isteni teljesítményt jelenthet.

Erre a valóság letaglózott:

Jelenleg egy lemez aranybameneteléhez MAGYARORSZÁGON nem kel több.......csupán 2.000 példány! :Y
A platina ennek a duplája.

Hihetetlen!

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#130034) Dilikutya válasza FunPro (#130033) üzenetére


Dilikutya
félisten

A csúcs a gyémánt lemezvolt, amihez 400 ezret kellett eladni 1992-ig, utána 92-97 között 200 ezret. Platina 200 ezernél tetőzött a csúcskorszakban. 2007-2010 környékén 5000-7500 volt az aranylemez feltétele.
Jelenleg nehezebb mérni az eladásokat, mivel ott a streaming, az minek számít, meg ahol valódi, teljes áras digitális eladás van (Apple, Google, Bandcamp stb.), van lehetőség dalonként venni, lehet a többség nem is veszi meg a teljes lemezt. Bár itthon szerintem ezek az eladások is a béka segge alatt vannak.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#130035) Crytek


Crytek
veterán

(#130036) FunPro válasza Crytek (#130035) üzenetére


FunPro
senior tag

Valaki biztos örül majd neki. :D

Összességében nem voltam elájulva a játéktól, pedig ha jól emlékszem kimaxoltam.

A grafika egyébként biztos jó lesz gépen. :K

[ Szerkesztve ]

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#130037) echterion válasza FunPro (#130036) üzenetére


echterion
nagyúr

Nekem tetszett a sztori meg a játékmenet, bár az endgame után már elhagytam, egyszer végigjátszós játék, de megérte az árát.

**********

(#130038) Dilikutya válasza Crytek (#130035) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez nem valami steamdb bejegyzésen bukott le először? Ahhoz képest egy francia Amazon link semmiség. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#130039) Crytek válasza Dilikutya (#130038) üzenetére


Crytek
veterán

Én nem tudom majd akkor elhiszem ha már meg lehet venni..Na attól a pillanattól kezdve már csak 5-7 év és én is tolhatom :C

Next PC Upgrade: 2022

(#130040) reelc


reelc
veterán

4 éves volt tegnap a Grim Dawn.
Egy kis link gyűjtemény a fejlesztők posztjaira, visszatekintésként az elmúlt évekre.

(#130041) MrTwister válasza ZsZso (#130009) üzenetére


MrTwister
őstag

:R Már nézem is!

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#130042) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

nem semmi korlátlanul játszhatsz és 30 napig visszaveszik a játékokat a http://gog.com osok
[link]

(#130043) Crytek válasza bobalazs (#130042) üzenetére


Crytek
veterán

És ez vajon miért éri meg nekik?

Next PC Upgrade: 2022

(#130044) morfondőr válasza bobalazs (#130042) üzenetére


morfondőr
őstag

Nagyvonalú gesztus, de sajnos nagyon sokan vissza fognak vele élni még ha monitorozzák is a refund-olókat! :(

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#130045) Lackki válasza bobalazs (#130042) üzenetére


Lackki
senior tag

gondolom ez inkább akkor lesz igaz ha vmi bughalmaz fost adnak ki :D

Privátot hamarabb észreveszem

(#130046) FunPro válasza morfondőr (#130044) üzenetére


FunPro
senior tag

Igazából nem hiszem.

Jelenleg a GOG-ról beszélünk. Arról az oldalról, ahol drm mentes cuccokat osztogatnak...

Jobban belegondolva, eddig sem állt semmiből megvenni bármelyik cuccot, letölteni a telepítőt, majd rányomni a refound gombra. :K

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#130047) morfondőr válasza FunPro (#130046) üzenetére


morfondőr
őstag

A cikkben írják: "Previously, GOG's policy was a bit stricker than the likes of Steam's, as refunds were only guaranteed if the game hadn't been downloaded and played." Vagyis ha már letöltötted, akkor korábban nem adtak refund-ot. Én nagyon remélem, hogy nem ütik meg a bokájukat, mert a gog galaxy 2-t nagy megelégedéssel használom már hónapok óta és remélem hogy folytatják azt az utat, amin elindultak.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#130048) maross válasza morfondőr (#130047) üzenetére


maross
veterán

Nem ertem miert csinaljak, steames 2 oras rule teljesen jo. Ettol minimalis szamu user lesz boldog, cserebe egy csomo kijatszom oszt visszakerem a penzt visszaelesert.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#130049) morfondőr válasza maross (#130048) üzenetére


morfondőr
őstag

És ami a legrosszabb, hogy a tranzakciós díjakon elég sokat bukhat a CDPR, még ha minden felhasználó csak egyszer játssza el ezt rosszhiszeműen.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#130050) cyberkind


cyberkind
félisten

2.5 Font, vagy 3 Eu a Division 2 abban a fos Uplayben ennyit talán megérhet ez a tsoda.

Paranormal Cocktivity

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Eredeti játékok OFF topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.