Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Eredeti játékok OFF topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-02-27 09:59:50

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#129001) ayo


ayo
addikt

pont ennyiért kéne, hogy ne kelljen átmenni, ha vmit alkotnak :)

http://jateknaplo.blog.hu

(#129002) SyMbioTe válasza fatal` (#129000) üzenetére

Tudom, én is ezt modnom, úgyse tiltják le. Nekik az a cél, hogy minél több gépen szaladjon a Win10.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#129003) FunPro válasza fatal` (#129000) üzenetére


FunPro
senior tag

Meg amúgy a kulcs az már lényegtelen, úgyis a microsoft fiókhoz társul a license, ahhoz meg szerinten nem tartozik kulcs.

[ Szerkesztve ]

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#129004) fatal` válasza FunPro (#129003) üzenetére


fatal`
titán

De az első aktiváláshoz kell a kulcs. :)

(#129005) FunPro válasza fatal` (#129004) üzenetére


FunPro
senior tag

Ja, úgy értettem, hogy az első aktiváláskor (a kulcs beírásakor) generálódik egy digitális licensz, amihez szerintem nem társítanak kulcsot.

Értsd:
Ha egyszer ezt megszerezted, nincs mit letiltani rajta.

Legalább is gondolom. :K

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#129006) fatal` válasza FunPro (#129005) üzenetére


fatal`
titán

Törlik a szerverről a liszenszt az adott géphez és kész. :) Így értettem, nem feltétlen magára a kulcsra.

De egyébként igazad van. :)

(#129007) csaba951 válasza ayo (#129001) üzenetére


csaba951
veterán

Erre a TeamViewer QuickSupport-ot ingyenesen használhatod magán célra. Ezt a verziót ráadásul telepíteni sem kell. Letölti, elindítja és bediktálja neked a csatlakozási kódot mobilon/messenger-en.

(#129008) Crytek


Crytek
veterán

Most vagy mert a kutya se vette steamen (steamspy hetek ota 100-200k között megakadt) vagy mert valóban szarrá keresték magukat és a MS-ot már nem is érdekli. De Gears 5 steamen - 50% off
Ha nem MS lenne azt mondanám jövőre Humble Choicbe lesz :C

Next PC Upgrade: 2022

(#129009) reelc válasza Crytek (#129008) üzenetére


reelc
veterán

Ez nincs benne valamelyik Passukban?
Ha igen, akkor eleve kevesebb az eladás, nyilván jobban megéri így nekik az akció, hátha veszik.

(#129010) Crytek válasza reelc (#129009) üzenetére


Crytek
veterán

Benne van. De furcsa na. Egy jó cím végre és az elmondottak alapján jól is fogy erre már most kezdik a kukába lövését

Next PC Upgrade: 2022

(#129011) Dilikutya válasza FunPro (#129003) üzenetére


Dilikutya
félisten

MS fiók nélkül már nem lehet Windows-t aktiválni?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#129012) fatal` válasza Dilikutya (#129011) üzenetére


fatal`
titán

De lehet. A windows aktiválása még belépés előtt történik, független a fióktól. Nem fiókhoz köti a kulcsot, hanem a PC-hez generál egy azonosítót a telepítés után (hardverek alapján).

(#129013) Źşë'


Źşë'
addikt

egy készülő Half Life cím VR-re :R

[ Szerkesztve ]

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#129014) FunPro válasza fatal` (#129012) üzenetére


FunPro
senior tag

Nana!

Nálam szépen hozzácsapta a microsoft fiókomhoz a licenszet. :K
(És ha jól emlékszem be is kell jelentkeznem aktiváláshoz.)

[ Szerkesztve ]

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#129015) Dreimus válasza FunPro (#129014) üzenetére


Dreimus
senior tag

Nekem ilyen olcsó kulcsra egyszer kiírta hogy aktiválva aztán pár hónapra rá jobb alul kiírta hogy Windows Aktiválása, majd ott írta hogy kalózok áldozata lettem, mert a kulcs nem jogtiszta és vegyem fel a kapcsolatot a kerskedővel ha még sem érzem jogosnak. Tehát óvatosan az ilyen olcsó kulcsokkal.

(#129017) Dilikutya válasza Hokunda (#129016) üzenetére


Dilikutya
félisten

+ FreeDOS... de amúgy nem kötelező megvenni. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#129018) cskamacska válasza Dilikutya (#129017) üzenetére


cskamacska
addikt

De azért még körbe éppen röhöghetjük. :P

Alza friday független kuponozása még mindig a legértelmesebb mind közül:
Játéknapló - Alza kupontrükközés avagy az év legjobb akciója!

Talán pár Balkán Friday tételnyi kivétel van, de azt bogarássza ki a sok töltelék szemét közül aki tudja. :O

pl eMAGon van olcsó Dell SE2416 24 colos IPS monitor 30000 forintért, ami a P241xH vonal ocósított változata: nincs USB, nincs DisplayPort(csak VGA Dsub és HDMI 1.4), nincs VESA rögzítés, butább az állvány is mert nincs magasság állítás és forgatás, de a panel az ugyanaz a PWM mentes IPS egész tűrhető képpel. Nyilván a kiírt 60000 forint ár átverés, de a többi boltban 40-45000 így van tényleges megtakarítás.

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#129019) ayo válasza cskamacska (#129018) üzenetére


ayo
addikt

épp ma lettem 3 utp kábellel gazdagabb :D néztem hogy van már bontott utp kábel, gondolom az igazi best buy arcok rendelés után elállnak a fölösleges dolgoktól, hogy maxolják a nyereséget :D

http://jateknaplo.blog.hu

(#129020) JóGéza válasza ayo (#129019) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Kár, hogy nem működik az elállás. Akkor ugyanis a kedvezménytől is elállsz.

(#129021) Mr.Csizmás válasza JóGéza (#129020) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

levonják a kedvezményt + ha digitális ajándék volt és beaktiváltad, akkor annak az értékét is.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#129022) JóGéza válasza Mr.Csizmás (#129021) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Ahogy írtam.

(#129023) reelc


reelc
veterán

Úgy látszik a kicsit upgradelt Blood: Fresh Supply™ és az Ion Fury után van még igény hasonlóra: WRATH: Aeon of Ruin - Early Access.
Mondjuk a POSTAL 4: No Regerts - Early Accesst már írta valaki korábban.

(#129024) tomsolo válasza cskamacska (#129018) üzenetére


tomsolo
őstag

éne ma rendeltem meg videókarit egy olyan boltban ahol nem is volt akciós mégis, itt volt a legolcsóbb :P

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#129025) sto1911


sto1911
veterán

https://index.hu/mindekozben/poszt/2019/11/22/black_friday_extra_mosogep_egy_doner_kebab_araert/

Akiknek visszamondták a Dirt rendelését...

(#129026) Krogoth válasza sto1911 (#129025) üzenetére


Krogoth
senior tag

(#129027) sto1911 válasza Krogoth (#129026) üzenetére


sto1911
veterán

:(
(Nem olvasom azt a topikot btw.)
Az a mosógép biztosan ki lesz szállítva, ha már az indexen is fent volt :D

Másrészt, amiért ide bedobtam: ezek szerint a már kifizetett majd a bolt által lemondott Dirt kulcsokért lehet cirkuszolni, hisz elvileg jogtalan.

(#129028) gyimger válasza ayo (#128994) üzenetére


gyimger
őstag

Érdekes egybeesés. Tegnap szereltem be új alaplapot, 1151, DDR4, sok új dolog, és a még korábbi gépen telepített, jogtiszta, aktivált Windows nyivákolni kezdett, hogy nincs aktiválva. Mondom nem baj, fiókhoz van kötve, de a Windows leszarta. Vettem is mérgemben ebay-ről egy kulcsot 1600-ért, azt megette. Még így sem 70.000, amit a Store ajánlott.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#129029) sto1911 válasza gyimger (#129028) üzenetére


sto1911
veterán

Supportot felhívod/chat és aktiválják.

(#129030) Crytek válasza gyimger (#129028) üzenetére


Crytek
veterán

Hw csere esetén deaktiválni kell a windows keyt majd a cd kulcs újra élni fog ha az új gépbe aktiválod

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#129031) FunPro válasza sto1911 (#129027) üzenetére


FunPro
senior tag

Nem akarom előről kezdeni, de a dirt buli kicsit más.

Menjünk átt kicsit scifibe, és képzeljük el, hogy a gép a kihelyezett cédula alapján módosítja az árakat a boltokban.

Képzeljük el, hogy egy ilyen világban gondolok egyet, és nekiállok gyártani otthon saját árcédulát mondjuk egy mosógéphez. Teszem azt, sikerül legyártanom egy teljesen hiteles másolatot, sőt, mindjárt hármat, három külön üzlethez.

Aztán megfogom, elslattyogok a boltokba, és kirakom az én, saját készítésű, 1000 Ft-os céduláimat.

Innentől a boltok elkezdik árulni a rontott áron, eladnak 100 db-ot (házhozszállítással), majd hirtelen rájönnek, hogy valaki kicserélte a cédulákat.

Ilyen esetben jogos lenne visszamondaniuk a kiszállítást, vagy be kell nyelniük az én hülyeségemet?

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#129032) sto1911 válasza FunPro (#129031) üzenetére


sto1911
veterán

Miért lenne más? Itt is, ott is a bolt elrontotta, törvény szerint köteles annyiért adni amennyiért ki van rakva. Ráadásul már fizetés után vették vissza.
A példád meg teljesen irreleváns.

(#129033) FunPro válasza sto1911 (#129032) üzenetére


FunPro
senior tag

Irreleváns?

Pedig a dirtnél pont ez volt. :K

Nagyker (még mindig nemtudom ki árrazza a játékokat ilyenkor) elkurt valamit, a kisker (értsd bolt) megszívta.

A bolt annyiban hibás, hogy nem kézzel áraz, hanem ráhagyatkozik a központi (forgalmazói (?)) adatbázisra. Feltéve, hogy ezt hibának lehet mondani, hiszen a rendszer működik, ha partnernél is minden klappol. :U

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#129034) sto1911 válasza FunPro (#129033) üzenetére


sto1911
veterán

Nem ismertem a hatteret, csak annyit, hogy a bolt ennyiert adta. Azert irtam, hogy irrelevans, mert valoszinusitettem, hogy nem szandekos karokozas tortent.
Viszont meg mindig azt mondom, hogy en a bolttal vagyok kapcsolatban, ennyiert vettem, ennyiert kotelesek ideadni. Hogy aztan egymas kozt hogyan intezik el, az engem hidegen hagy.

(#129035) gyimger válasza sto1911 (#129034) üzenetére


gyimger
őstag

Ez így van, legalábbis így kéne lennie. Te egy jóhiszemű vásárló vagy. Boltban sem rohannak utánad ês veszik ki a kosaradból a terméket, hogy nem ennyiért akartuk adni. GMG-n fogtam ki jó akciót, amikor a Hitman 2 Goldot alapáron vettem meg, aggódtam miatta, de meghagyták.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#129036) FunPro válasza sto1911 (#129034) üzenetére


FunPro
senior tag

Erre csak annyit tudok írni, hogyha egyszer te is hasonló helyzetbe kerülsz, remélem akkor is így fogsz gondolkodni. ;)

Részemről befejeztem. :K

#gyimger

Szerintem a boltban simán kikapja a kasszásnéni az árut, ha gyanúsan olcsónak találja. :K

[ Szerkesztve ]

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#129037) sto1911 válasza FunPro (#129036) üzenetére


sto1911
veterán

Attól, hogy a boltnak kellemetlen, vannak törvények, amiket be kell tartani.

Nem, nem kapja ki a kasszásnéni, mert a kezére lesz csapva. Biztosan újdonság, de rá is vonatkoznak törvények...

(#129038) ZsZso válasza sto1911 (#129037) üzenetére


ZsZso
Közösségépítő

A törvény biztos be lesz tartva :K. A kérdés az, hogy mi van az aprósbetűs részben, amire általában kérdés nélkül mondjuk: "nekem megfelel". A digitális termékeket a kézzel foghatókhoz hasonlítani szerintem nagyon abszurd egyébként is.

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#129039) sto1911 válasza ZsZso (#129038) üzenetére


sto1911
veterán

Az apróbetűs egy részét simán felülírja az adott ország törvényei.
Más kérdés, hogy rengeteg mindenre nincsenek felkészítve, gyorsabban változik a világ a törvényeknél.

(#129040) adrian360


adrian360
őstag

van olyan akinek tényleg törölték most a dirt rally 2 kódját ? nekem azóta sem jött semmi email sem muve-től sem steamtől, hogy baj lenne. ennyi idő után már remélem nem szórakoznak.

(#129041) gyimger válasza adrian360 (#129040) üzenetére


gyimger
őstag

Nem tudom elképzelni, hogy a Steamet érdekelje egy viszonteladó elárazási problémája.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#129042) Dilikutya válasza sto1911 (#129037) üzenetére


Dilikutya
félisten

A linkelt indexes cikk is írja, hogy a bolt nem köteles odaadni annyiért, ha az elírás mértéke aránytalanul nagy. Pl. a DIRT2 esetében sem. Más kérdés, hogy mivel több helyen is 10-ed áron ment a játék, valószínűleg a nagykertől jött a tévedés. De pl. egy 70+ ezres mosógépet sose kapsz meg, ha lemarad egy, jelen esetben két nulla. Persze oda is adhatnák, aztán majd a veszteséget levonják a felelősök fizetéséből, de gondolom érzed, hogy mindenki jobban jár, ha te nem kapod meg aránytalanul olcsón.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#129043) sto1911 válasza Dilikutya (#129042) üzenetére


sto1911
veterán

Láthatod (ha akarod látni), hogy menet közben jött az update, nyilván amikor linkeltem, akkor az áthúzott mondatok miatt linkeltem.

Viszont: "Az eMAG tiszteletben tartva az ügyfeleit teljes felelősséget vállal az eset kapcsán az érintett ügyfelek előtt. Minden vásárló részére, aki - a 740 forintos termékáron és a 6490 forintos szállítási költséggel együtt - összesen 7230 forintos áron jutott hozzá a termékhez ezért az összegért kerül kiszállításra a fent említett mosógép"

Ennyi a különbség egy normális hozzáállású meg egy sokadrangú bolt között.

Felelősség: ja, nyilván senki ne vállaljon semmiért se felelősséget mert felelni kellene érte, hát persze. :D

[ Szerkesztve ]

(#129044) ZsZso válasza sto1911 (#129043) üzenetére


ZsZso
Közösségépítő

"Ennyi a különbség egy normális hozzáállású meg egy sokadrangú bolt között."
1. Index cikk volt belőle
2. Valószínűleg 2-3 darab terméket adtak csak el ennyiért és úgy vannak vele, hogy százszor jobban megéri nekik mintha ezt a "bukott összeget" egy hirdetési kampányba tolták volna.

Ez a bolt is dobott már vissza elárazott termékeket, nem is egyszer, úgyhogy azért ne ajnározzuk :).
+ mint említettem digitális termék != kézzel fogható termék

[ Szerkesztve ]

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#129045) sto1911 válasza ZsZso (#129044) üzenetére


sto1911
veterán

Nem ajnározom, ezek tények. Velem is előfordult már mindkét eset (és ráadásul a Dirtben nem is voltam érdekelt). Se a mosógép se a játék esetében sem tudja senki mennyit adtak el.

Úgy gondolod ha őket is megpörgeti az index, visszaállítják a tranzakciót? Pörgessük meg?

Szerintem teljesen mindegy, hogy milyen termék, a kérdés nem ez. Ha elárazás szempontjából van különbség, akkor mondd el mi az és miért és hol van ez leírva. Tényleg érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#129046) SyMbioTe válasza sto1911 (#129034) üzenetére

Pontosan ezért írja bele szinte minden online webshop az ASZF-be, hogy irreálisan nagy árkülönbség esetén, ők is elállhatnak a szerződrétől. Sőt, ha még nem igazolták vissza a rendelést, csak jött egy megerősítő email, hogy rögzítették, akkor mégcsak szerződésbe sem vagy a bolttal.

Fizikai bolt az más történet, ott ki kell adniuk.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#129047) FunPro válasza sto1911 (#129045) üzenetére


FunPro
senior tag

Igazából több különbség is van:

1) A dirt esetében nem a bolt cseszte el a dolgot. Gondolom neked sem mindegy, hogy azért asznak pofán (jogosan) amit te csináltál, vagy mert valamelyik rokonod csinált valamit.

2) Köztudottan digitális licensz esetében nem birtokolsz semmit, csak jogot kapsz a termék használatára. Teljesen más lenne a helyzet, ha dobozs játékról lenne szó, amiből kiküldés után vonnák vissza a kulcsot.

3) Az elárazás több helyen volt, a kulcsvisszavonós oldalon ott van az ászf-ben, hogy 3. fél miatt nem vállalják a felelősséget.

#gyimger

A steamnek semmiből nem áll visszavonni a licenszet, nem buknak rajta semmit.

[ Szerkesztve ]

I'll try my best, and that's the best anyone can do.

(#129048) ZsZso válasza sto1911 (#129045) üzenetére


ZsZso
Közösségépítő

Nem tény, hogy ez a bolt mindig ezt csinálja, míg a többi nem. Azért csinálta most ezt, mert összességében jól jött ki belőle. Ha nem a boltot állítottad volna szembe más boltokkal hanem a konkrét esetet, akkor tény maradt volna és egy szót se szóltam volna :K . /szerintem/

Digitális áru vásárlásánál a kódot veszed meg, nem azt, hogy életed végéig játszhatsz a játékkal. A CD Galaxisnál ha megkaptad a kódod akkor ők az általuk vállaltaknak eleget tettek. Ha nem működik a kód, akkor refundolnak, vagy cserélnek (ami nekik jobb). Nem fair, szerintem sincs jól ez így, de ez van sajnos.

Nekem itt a pont a sztorira, mert a többiek sem komálják már szerintem a dolgot. Ettől függetlenül örülök, hogy leírtad a véleményed, mert mindig üdítő tud lenni egy másik persepktívából látni a dolgokat. :R

armegoszto.hu - akciók egymás közt :::..::.. https://www.facebook.com/armegoszto ::..::

(#129049) sto1911 válasza ZsZso (#129048) üzenetére


sto1911
veterán

En sem altalanossagban irtam a boltokrol, hanem a mosogep elarazast a SW elarazassal allitottam szembe.

Reszemrol is jo kis beszelgetes volt, kar, hogy egy teljesen fals infobol indult ki :D (BTW szoljon aki unja, vagy tiltson :D )

(#129047) FunPro: 1) nyilvan nem orulnek, de azert a felelossegi lanc nem veletlenul van, fuggetlenul a mostani esettol. Viszont ugy gondolom, hogy ezt a bolt es a nagyker intezze egymas kozott, a belso szerzodesuk alapjan, az mar kerdes, hogy nem igy van.
2) a kulcsokat itt is kikuldtek, aztan a tranzakciot visszavontak, gondolom a kulcsokat is letiltjak valamikor. Ha nem igy lesz, akkor szerintem meg nagyobb blama az ugy :D

(#129046) SyMbioTe: igen, viszont barmit nem irhat bele, hogy lefedje magat, mert a helyi torvenyek felulirjak az ASZF-et. +amit FunPro-nak irtam, sokan mar be is aktivaltak a kulcsokat, tehat nem az automatikus megerositest vontak vissza, hanem a mar teljesitett vasarlast. Aztan meglatjuk, kivancsi vagyok mikor veszik vissza a kulcsokat is, ha egyaltalan.

(#129050) pingtest válasza sto1911 (#129049) üzenetére


pingtest
tag

Másik topicban írtam már róla. Írtam nekik levelet, azt a választ kaptam, hogy nem veszik vissza a kulcsokat. Ha ő hazudott, akkor én is.

Steam: http://steamcommunity.com/id/bbikass/

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Eredeti játékok OFF topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.