Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Eredeti játékok OFF topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-02-27 09:59:50

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#113851) sagem válasza lappa86 (#113849) üzenetére


sagem
addikt

Elvileg elhagyja a játék az early access jelzőt és ezért emelkedik az ára. Az már más kérdés, hogy sokak véleménye szerint még mindig EA státuszban van benne sok minden és ez így pofátlanság..:)

Tény, hogy nem olcsó a cucc, EA-nak sem volt olcsó, így meg pláne.. :)

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#113852) ViharVadász válasza lappa86 (#113849) üzenetére


ViharVadász
őstag

Hát ha már egyszer népszerű, akkor már legyen nagyobb nyereség az új játékosokon. :(

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#113853) lappa86 válasza sagem (#113851) üzenetére


lappa86
tag

De akkor előbb hagyják el az early accest és csak utána emeljenek árat, mert ez így nagyon kínos.

Always with the negative waves.

(#113854) sagem válasza lappa86 (#113853) üzenetére


sagem
addikt

Na ja, "kicsit" korán kezdték meg az emelést, csak AUG 8-án hagyja el hivatalosan a játék az EA-t. Mondjuk szerintem aki akarta az már behúzta..meg most volt a sale is, nem hiszem, hogy sok embert érint a dolog :)

De az tény, hogy ezzel a korai áremeléssel megint sikerült lábon lőni magukat, már ami a marketingüket illeti , rengetegen elégedetlenkednek a Steamen is:)

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#113855) lappa86 válasza sagem (#113854) üzenetére


lappa86
tag

Igen, én is azt nézem, hogy 500-1000 körüli, sőt valakinél 3000+ játékórával is röppent a negatív értékelés az árazás miatt.

Always with the negative waves.

(#113856) tomsolo


tomsolo
őstag

Aki esetleg most szeretne gépet összerakni, de nem túl boldog a hazai videókártya árak miatt annak ajánlom figyelmébe az evga európai oldalát - pl. amit nekem sikerült 205-ért beszereznem az szállítással, adóval együtt megáll 640 euróból.

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#113857) cskamacska válasza cyberkind (#113801) üzenetére


cskamacska
addikt

Az a gond, hogy rossz helyen akarsz belekötni az AMD-be. 6 évvel a dózer után most már a játékfejlesztők is kezdenek többszálúsítani, és pont a Ryzen több magot/szálat ad per forint ráfordítás, még ha az órajel és az IPC nem is olyan magas mint a Kaby Lake-nél.
Az hogy az Intel nem lett Athlon64-Pentium4 módra lemosva és felmosva alapvetően azon játékok sara, amelyek legjobban egy 20GHz-es 2 magos Pentium/i3-on futnának, mert 10 évvel a Core2Quad és Phenom procik megjelenése után továbbra sem tudnak 2 szálnál többel mit kezdeni. :U

aminek viszont lehet örülni: Jelentősen változtat a DirectX 12 implementáción az új GeForce driver
"További változás, hogy a Fermi architektúra is megkapta a DirectX 12 támogatását, de csakis a minimális képességekkel. Ez ugyan az ígéretekhez képest jó másfél évet késet, de legalább elkészült."

Nvidia quietly rolls out DX12 support for Fermi GPUs

ADAPTER "NVIDIA GeForce GTX 560M"

Topikjában jól megkaptam, hogy sz@rnak a pofon. Ha DX12-re úgy tekintünk, hogy csak és kizárólag arra van tartva, hogy a Demizsont 4K full grafon kicsit simábban futtassa mint a DX11, akkor igazuk is van.
Ha viszont úgy tekintünk rá, mint a következő Windowsos grafikus API-ra, aminek a támogatása nélkül később már a leggagyibb képernyővédő, vagy a Win10-be visszacsempézett hivatalos Aero Theme csicsa sem fog elindulni, akkor talán máshogy néz ki a dolog. :)

Persze az AMD fanok fejében pártutasításra csak az maradt meg, hogy csapataink mindig is a GCN-el álltak harcban. A driver támogatottság is ennek megfelelő, egy szem Win10 RTM és egy szem bétás Crimson meghajtó a VLIW tulajok jussa, és nem az lesz a legnagyobb bajuk hogy lassú lesz a kártyájukon a Battlefront 2 DX12-ben, mint a GTX580 tulajoknak, hanem hogyan bírják működésre, ha egy Win10 troll update nem fogadja el a régi meghajtót. :(

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#113858) sagem válasza lappa86 (#113855) üzenetére


sagem
addikt

Igen, mondjuk a legtöbb ember nem is a korai emelésen, hanem az áron akadt ki, ez a 70 euro azért eléggé agresszív árazás, több mint a duplája a korábbi árának :)

Bár..2015-ös játék..és kismilliószor volt már akciózva (10 dollárra is), szerintem tényleg behúzta már aki akarta :)

Plusz ugye ők azok, akik EA alatt is egy elég drága fizetős DLC-t dobtak ki a játékhoz, abból is volt masszív botrány :))

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#113859) eszement24 válasza sagem (#113858) üzenetére


eszement24
aktív tag

Én akartam, de nem húztam be, mert bőven sok volt a (tényleges) negatív komment, és ez alapján meg akartam várni, hogy lesz-e belőle valami. Ennyiért kenjék a hajukra. Majd 90%ért esetleg.

[ Szerkesztve ]

(#113860) sagem válasza eszement24 (#113859) üzenetére


sagem
addikt

Kulcs oldalakon még mindig normál áron adják, ha tényleg kell, akkor még most érdemes behúzni, amíg nem kezdik el ezeken is az égbe lőni az árait :)

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#113861) Dilikutya válasza lappa86 (#113855) üzenetére


Dilikutya
félisten

Aki megvette már régen, olcsóbban, és beletette a fél életét, az most minek nyomja a negatív értékeléseket? Nem ennyiért vette, és 500-1000 órával amúgy is nehéz elhinni, hogy negatív gondolatai lennének a játékkal kapcsolatban.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#113862) gyimger válasza Dilikutya (#113861) üzenetére


gyimger
őstag

Nem pont ugyanaz a példa, de én a Mortal Kombat X-re adtam negatívot, mert egy időre abandonware lett a játék, félbehagyták, nem frissítették, DLC sem jött... amit azóta ugye orvosoltak, de ettől az értékelésem megállja a helyét

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#113863) lappa86 válasza Dilikutya (#113861) üzenetére


lappa86
tag

Mert így akarja jelezni a később érkezőknek, hogy 70 eurót nem ér ez a játék, és hogy nem ért egyet azzal, hogy már nem először emelték a készítők az alapárat. A legegyszerűbben ugyanis így lehet a játékfejlesztőnek visszajelezni, hogy ez aljas húzás volt.

Always with the negative waves.

(#113864) micafighter válasza tipuka (#113847) üzenetére


micafighter
nagyúr

Vicces, föleg hogy volt már humble havi bundleban is, wasteland 2 DC mellett :)

(#113865) TheProb


TheProb
veterán

No, íme a képek:

[kép] [kép] [kép] [kép] (kupit ne nézzétek)

Egyelőre eléggé húzom a számat...:
3200MHz helyett csak ~2143-on mennek a RAM-ok, valamint random elszáll a kép és csak hardresettel lehet újra életet lehelni a gépbe... Most újrahúztam a win-t, hátha a win által letöltött chipset driver jobb neki, mint az ASUS oldalán lévő. Bár ez fura lenne... Egyelőre fel van b@szva az agyam... :W
+A 1070-re köthető chase fan nem csinál semmit egyelőre...

Bocs a mega offért

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#113866) tomsolo válasza TheProb (#113865) üzenetére


tomsolo
őstag

ugye nem egy csatornán mennek 2143Mhz-en a ramok ? :D

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#113867) TheProb válasza tomsolo (#113866) üzenetére


TheProb
veterán

Dual-nak látja a rendszer. De nem értem ezmiez. Bios-t egyből frissítettem, ennek ellenére csak ennyi...
Ja, meg ilyen finomságok, hogy az egeret 5/2 indítással nem "látta", csak ha újra bedugtam a kábelt...
Szép kilátások...

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#113868) tomsolo válasza TheProb (#113867) üzenetére


tomsolo
őstag

nade akkor 1500-at kéne látnod, érted DDR 2x 1500 = 3000

+ egyébként első indításkor mindig csak a legszükségesebbet dugd rá, a ház venti se kell a videókártyára

[ Szerkesztve ]

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#113869) TheProb válasza tomsolo (#113868) üzenetére


TheProb
veterán

[link]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#113870) tomsolo válasza TheProb (#113869) üzenetére


tomsolo
őstag

és most azt látod amit írtam :)

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#113871) Źşë' válasza lappa86 (#113849) üzenetére


Źşë'
addikt

aki eddig meg akarta venni az megvette, aki meg nem vette az meg most már pláne nem fogja :DDD

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#113872) TheProb válasza tomsolo (#113870) üzenetére


TheProb
veterán

Logikája eddig is tiszta volt. Csak nem azt mutatta, amit kellett. Nem tudtam, hogy külön kapcsolgatni kell profilokat hozzá...

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#113873) TheProb válasza tomsolo (#113866) üzenetére


TheProb
veterán

Azért jelentős a növekedés: [kép]
2133-on kb 10k-val kevesebb volt mind az írás, mind az olvasás.

Kíváncsiság kedvéért csinálsz nekem 1 ilyen tesztet, összehasonlításként?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#113874) tipuka válasza micafighter (#113864) üzenetére


tipuka
addikt

vicc az egész, kenjék a hajukra ennyiért :D

(#113875) tomsolo válasza TheProb (#113873) üzenetére


tomsolo
őstag

ja jelentős :D

majd a mindennapokról is csinálj tesztet

rendbe jött a vas a memória rendbe rakása után?

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#113876) TheProb válasza tomsolo (#113875) üzenetére


TheProb
veterán

Win reinstall óta jó, meg nem raktam fel az ASUS fél 1+ gigás!!! chipset drivert, hanem csak amit a win telepített. Amúgy egész hűs ez a 1070. 53 volt átlagban DOOM alatt, Mondjuk marhára meglepő, hogy full maxon csak <30%-os kihasználtságot mutat a gpu-ra. Ezért nem kapcsolt be a rákötött chase fan se... ;]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#113877) tomsolo válasza TheProb (#113876) üzenetére


tomsolo
őstag

Játékok nem nagyon fogják izzasztani, sokban 60 fps cap van, ezért nem eszi a gput annyira.
Nyomj egy 3D mark stressz tesztet(cirka 20 perc) vagy egy FaceWorks demót.

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#113878) cyberkind válasza tomsolo (#113877) üzenetére


cyberkind
félisten

Vagy Crysis 3-at fullra tolva, nem lesz meg a 60fps de a kártya 100-on fog menni. :D

Paranormal Cocktivity

(#113879) TheProb válasza tomsolo (#113877) üzenetére


TheProb
veterán

Közben kivettem a ház elejébe beszerelt 2 melóból szervált hűtőt, mert akkora hangjuk volt, mint 1 autópálya...
Szal most egyelőre a stock venti van benne, a gyári helyén, mind2 rákötve az alaplapra.
Bár szívem szerint azt, amelyik a tetején tolja kifelé a meleget, azt a ház elejére tenném "szívni", csak akkor meg a tetején ott marad a rács, hogy szabadon áramoljon befelé a por...

Btw: Nekem azért vannak kivetnivalóim ezzel a házzal.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#113880) CactuS válasza cskamacska (#113857) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Az, hogy a játékipar nem használja ki a több magban rejlő potenciált nem a processzorgyártók sara, a tény attól még tény: benchmarkokban nagyon hasít az AMD, de játékoknál vannak limitációk a teljesítményében, teljesen mindegy, hogy mi miatt. Lehet mutogatni a programozókra, de jelenleg akkor is ez van, lehet 5 év múlva más lesz, de akkor nem is ez lesz a proci felhozatal.

Dilikutya: Az Arkot én is megvettem, én akkor adtam nekik negatív reviewt, amikor volt pofájuk egy fizetős kiegészítőt kiadni egy EA játékhoz úgy, hogy optimalizálatlan, laggos bughalmaz volt a játék. Szórakoztató, de jó ha tudja a leendő vásárló, hogy mire számítson. A 70 eurós árcédulát pedig már tényleg pofátlanságnak lehet nevezni, gyűjtenek a céges nyaralásra vagy nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#113881) maross válasza CactuS (#113880) üzenetére


maross
veterán

Nem caritas, a legtobb penzt probaljak kihozni belole, mindenki ugy áraz ahogy akar. De attol még lehet rossz lepes, az ido ugyis eldonti. Ez olyan mint pl te most dolgozol hasamra utok 300-ert, es ha tudod hogy egy tollvonassal at tudnad irni 600-ra a fizudat, akkor megtenned vagy sem? persze hogy, hulye lennel nem atirni.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#113882) CactuS válasza maross (#113881) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ja, csak ha lenne egy nyilvános önéletrajzom, ahol a munkaadóim beírhatnak kommenteket és odaírnák, hogy a mukám 100k-t sem ér, akkor az lehet nem lenne túlságosan bizalomgerjesztő. :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#113883) maross válasza CactuS (#113882) üzenetére


maross
veterán

Akkor a piac automatikusan modositani a 600-as kerelmedet 580-ra vagy amennyire szukseges :). Biztos volt ott egy agytroszt aki bearazta, majd meglincselik ha buko lesz a tortenet :).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#113884) i2k válasza maross (#113881) üzenetére


i2k
senior tag

De jó lenne 300,000 Ft-os fizetést kapni, és mellette sírni... :DDD

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#113885) ayo válasza maross (#113881) üzenetére


ayo
addikt

és a Steam mondjuk 90%-a hülye mert nem írja át 600-ra ? Nem hinném :B

http://jateknaplo.blog.hu

(#113886) i2k


i2k
senior tag

"HumbleBundle Monthly Bundle

A curated bundle of games sent to your inbox every month.
Get over $100 in games for just $12.

Immediately receive NBA 2K17 (MSRP $59.99) and Pillars of Eternity (MSRP $44.99) with more to come!
Each game is yours to keep. Cancel anytime. Enjoy 10% off the Humble Store."

//Megint nem kell előfizetnem :)

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#113887) TheProb válasza i2k (#113886) üzenetére


TheProb
veterán

Uh, pillars of eternity. Már nagyon régóta szemezgetek vele, csak mindenhol kurva drága volt, még sale alatt is... Lehet most akkor behúzom.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#113888) Crytek válasza i2k (#113886) üzenetére


Crytek
veterán

Rossz felé megy a bundle sanszos hogy lemondom az előfizut :(

Next PC Upgrade: 2022

(#113889) tomsolo válasza i2k (#113886) üzenetére


tomsolo
őstag

Nekem a Pillars nem jött be. NBA meg hidegen hagy minden formában.

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#113890) echterion válasza Crytek (#113888) üzenetére


echterion
nagyúr

Francba, túls sok a régebbi AAA cím. Rontja a steam-es listád összképét. :DDD

**********

(#113891) Crytek válasza echterion (#113890) üzenetére


Crytek
veterán

Ami nem érdekel az számomra 0.1 Ft-ot sem ér szóval lehet olyan game is ami ma jelent meg 200 euroért.

Next PC Upgrade: 2022

(#113892) echterion válasza Crytek (#113891) üzenetére


echterion
nagyúr

Igen, ezzel így vagyok én is. Csak eddig sem noname játékok voltak a húzócímek, szóval nem tudom, mit jelent az a rossz irány nálad.

**********

(#113893) Crytek válasza echterion (#113892) üzenetére


Crytek
veterán

Rossz irány lásd fentebb. Ami engem nem érdekel :DD Előző pakkból is csak Sherlock ami ér valamit nekem.

Next PC Upgrade: 2022

(#113894) tomsolo válasza Crytek (#113893) üzenetére


tomsolo
őstag

sherlock nekem is kéne, a többi vagy megvan vagy nem fontos

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#113895) Crytek válasza tomsolo (#113894) üzenetére


Crytek
veterán

Ahogy nézem bontásban 2$-ért szórják annyit megér.

Next PC Upgrade: 2022

(#113896) eami válasza i2k (#113886) üzenetére


eami
addikt

ha valaki aktiválta már az armellot, megmondaná hogy pontosan mit aktivál? csak az alapot vagy ad DLCket is?

(#113897) horvathd válasza eami (#113896) üzenetére


horvathd
aktív tag

Csak az alapjátékot.

"The Kid just rages for a while."

(#113898) maross válasza Crytek (#113895) üzenetére


maross
veterán

Joval tobbet is meger, jol sikerult jatek.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#113899) i2k válasza tomsolo (#113889) üzenetére


i2k
senior tag

Személy szerint a Pillars nálam betalált --- be is kellene fejeznem majd, hisz megvan a DLC-pakk is --- és a Tyranny szintúgy.

Az NBA-t viszont én sem kérném.

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#113900) bullseye válasza Crytek (#113893) üzenetére


bullseye
addikt

Jaj, ne kelljen már harapófogóval kihúznunk belőled. Mégis, milyen játékokat lennél hajlandó elfogadni megfelelőnek?

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Eredeti játékok OFF topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.