Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Eredeti játékok OFF topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-02-27 09:59:50

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#113751) i2k válasza tomsolo (#113748) üzenetére


i2k
senior tag

Kár, hogy összeraktad a sok szép hardvert - elfértek vóna egy vitrinben és kész. :DDD
Azt, aki kitalálta, hogy minden BiZZBaZZ világítson egy PC-n és benne, azt egy kanálnyi oxigénnel lőném fel a Holdra.

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#113752) ayo válasza i2k (#113750) üzenetére


ayo
addikt

Azokat anno olcsón be tudtam még szerezni a régi szép időkben, de most én se venném meg.
Nekem ki lett maxolva, van egy pálya, amit az első részből emeltek át, az nagyon tetszett, de amúgy semmi érdekes.

Egyébként az 1-et nagyon bírtam, a 2 alapvetően annak a tökéletesített verziója volt, ezért talán azt a legjobban, a 3 viszont már kicsit vergődés volt nekem. A DLC-kről emiatt is teljesen lemondtam, de sokat hozzádobott az is, amikor 3 részre osztották a pályát és 21 euróért akarták, hogy megvegyem.
Most is jó drága és annyira nem volt jó, hogy ennyi év után újra elővegyem, inkább veszek belőle mást vagy majd talán egyszer a 4-et ha 5-10 euró környékén lesz.

http://jateknaplo.blog.hu

(#113753) Dilikutya válasza i2k (#113750) üzenetére


Dilikutya
félisten

Úgy rémlik, én a GMG-n vettem azokat, valami 1font körül lehetett darabja.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#113754) tomsolo


tomsolo
őstag

Westboro+Soundtrack - 5,94€

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#113755) cyberkind


cyberkind
félisten

Lehet hülye kérdés mert Konami meg minden japán dolog, de van remény a régi Metal Gear-ek mondjuk Steam-re kerülésére?

Paranormal Cocktivity

(#113756) maross válasza tomsolo (#113754) üzenetére


maross
veterán

Szimpi jatek, probalta valaki?

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#113757) Crytek válasza cyberkind (#113755) üzenetére


Crytek
veterán

Totál semmi esélye... Nem látják ezek a hülyék hogy a retronak újrakiadásoknak most van a fénykora.
Silent Hillekkel is lehetne tarolni ,de nem :(

Next PC Upgrade: 2022

(#113758) Plebi válasza Crytek (#113757) üzenetére


Plebi
senior tag

Egy Heart of darkness újrakiadás jó lenne. GoG-on viszonylag sokan kérik, de eddig semmi.

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#113759) cyberkind válasza Crytek (#113757) üzenetére


cyberkind
félisten

Pedig foglalkozni se kéne sokat mert ott a PS3-as HD verzió mindből. :(

Paranormal Cocktivity

(#113760) reelc válasza Plebi (#113758) üzenetére


reelc
veterán

Sajnos nem egy játék járt így abból a korszakból.
Freelancer, Soldier of Fortune, Black & White-ok, stb. Már annyi elég lenne, ha lehetne kapni, és futnának újabb rendszereken.
De van ami kapható pl. Oddworldök.

Gondolom van aminek jogi akadálya van, van aminek nincs már meg a forráskódja, és van amit le sem tojik a kiadója ennyi idő távlatából. Mindre volt már példa.

[ Szerkesztve ]

(#113761) Crytek válasza cyberkind (#113759) üzenetére


Crytek
veterán

Sajnos ez van.... Pedig egy kicsit felújított verziós Silent Hill 1-2-3 pc-re elég jó volna...Főleg hogy az 1 ki sem jött pc-re. De őket már nem érdekli semmi :(

Next PC Upgrade: 2022

(#113762) reelc válasza Crytek (#113761) üzenetére


reelc
veterán

Sok céget nem érdekel. Szerintem a felújításokra lenne pénz, idő és energia. Csak nem éri meg nekik, mert egyrészt nem hozna sok pénzt, másrészt az említett erőforrások kellenek a DLC és mikrotranzakció nevű "fejlesztésekhez". Ja meg persze a megjelenés utáni patchelésekhez. Mert sokszor úgy alakul, hogy nem sikerül tesztelni a játékot a megjelenés előtt, stb.

Persze vannak kivételek, nem kezdek el kiadókat, játékokat sorolni, úgyis tujátok. Csak a legfrissebbet írom le.
StarCraft Remastered.

[ Szerkesztve ]

(#113763) TheProb válasza maross (#113756) üzenetére


TheProb
veterán

Vicces, hogy soundtrack-kel olcsóbb, mint nélküle :D

De amúgy ja, nem tűnik rossznak. Nyilatkozz Tomi! :D

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#113764) Crytek válasza reelc (#113762) üzenetére


Crytek
veterán

De pont ez az hogy az említett példám is mutatja Silent Hill 1-2-3..

Egyedül az 1-et kéne mai kornak megfelelőre gyúrni sima port és hogy menjen win10-en meg 64 biten... a 2-3 ma is kotta modon pöccre indul.
Tehát alapból ha már a meglévő 2-3at tennék csak fel úgy ahogy van már pure bevételre tennének szert.. SH Homecoming ment el ~100k példányban a 2-3 meg szerintem sokkal jobbak.
De ha nekik büdös a pénz így jártak

Next PC Upgrade: 2022

(#113765) tomsolo válasza TheProb (#113763) üzenetére


tomsolo
őstag

este megvettem, ennyit tudok mondani ;] ;]

egyébként mióta van a steamen refund, semmi kockázat nincs

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#113766) Crytek


Crytek
veterán

A srác inditott új kört Tonnányi game fillérekért fake nem fake van ott minden :C

( Múltkor valakivel beszéltem a steamgroundról hogy nincs paypal stb ,de sajnos már nem emlékszem ki volt )

Next PC Upgrade: 2022

(#113767) gyimger válasza Crytek (#113766) üzenetére


gyimger
őstag

Szerintem amikor sokan arra panaszkodnak, hogy a Steam tele van szeméttel, egy ilyen listára gondolnak.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#113768) Agyzuzo válasza gyimger (#113767) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Igen, ezeket hívják úgy, hogy "e-penis bundle". :D

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#113769) Mr.Csizmás válasza gyimger (#113767) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

pár hónapnyi ilyen foskazal villázás árából már kijönne egy -50%-os GTA5 :C

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#113770) Crytek válasza gyimger (#113767) üzenetére


Crytek
veterán

Erről egyedül a csodálatos és nagyszerű Valve tehet senki más! De mivel pénzéhes görények addig ez lesz ölik a fake cuccli és a sok bowli hegyekbe.

Next PC Upgrade: 2022

(#113771) ayo


ayo
addikt

és ha már ilyen jó a téma: 16000+ achievement

http://jateknaplo.blog.hu

(#113772) i2k válasza ayo (#113771) üzenetére


i2k
senior tag

Kíváncsiaknak: jelenleg 16552 öcsi, a két játékkal.
* Zen vs Zombie - 10274
* Universe in Fire - 6278

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#113773) ayo válasza i2k (#113772) üzenetére


ayo
addikt

kedvencem, hogy egyik játéknál helytelenül achievmentként írják a címben + az összefoglalóban meg "More than 17,000 achievements", ami meg azt jelenti, hogy nekik nem sikerült ilyen jól összeadni a két számot :D

http://jateknaplo.blog.hu

(#113774) eszement24 válasza tomsolo (#113714) üzenetére


eszement24
aktív tag

Az mx-4 paszta azért befigyelt a háttérben :D

(#113775) tomsolo válasza eszement24 (#113774) üzenetére


tomsolo
őstag

Kell is az. :K Most fut tíz perce a FurMark CPU Burner tesztje, stabil 66 fokot mérek vele.

EVGA kártya is jól hűt, FurMARKon 3 perc alatt 64 fokra ment fel, nagyjából annyi is azóta - néha leesik 62 -re. Abszolút nem kályha kategória lett a stuff, ennek nagyon örülök - oldallapokat se kellet levenni ;]

[ Szerkesztve ]

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#113776) cyberkind válasza tomsolo (#113775) üzenetére


cyberkind
félisten

Kryonaut-tal jobban jártál volna. :K

Paranormal Cocktivity

(#113777) tomsolo válasza cyberkind (#113776) üzenetére


tomsolo
őstag

Persze, biztos így van. ;)

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#113778) cyberkind válasza tomsolo (#113777) üzenetére


cyberkind
félisten

Tekintve, hogy nálam csak 3 tubusnyi MX4 szárad bele a tubusba mert sokkal jobb a Kryo, igen, de láthatod a hővezetésnél is az értékeket. ;)

Paranormal Cocktivity

(#113779) CactuS válasza tomsolo (#113775) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

60 fok? Kellett nekem 7700k, ott terhelés alatt kissé más a leányzó fekvése. Gyári értékkel innen indult és idáig sikerült levinni. Egyszer majd megskalpoltatom, ha úgy alakul.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#113780) cyberkind válasza CactuS (#113779) üzenetére


cyberkind
félisten

Ismerősnek 4.5-ön egy Gta 5 multiban simán megvan a 80fok, de az se ritka, hogy még több, így még arra se sikerült rájönni, hogy tuningos vagy átlagos darab a proci, hihetetlen amit az Intel művel, ha ugyanez lesz a 6 magos asztalinál akkor ismét jó irányba mennek a dolgok. :W

Paranormal Cocktivity

(#113781) i2k válasza ayo (#113773) üzenetére


i2k
senior tag

Hát igen :DDD :D

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#113782) i2k válasza cyberkind (#113780) üzenetére


i2k
senior tag

Régen meg ugye az AMD-t és a füstöt hozták össze... :DDD
Megfordult a világ. Elég ránézni a Ryzenekre. S jön majd a Threadripper is...

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#113783) cyberkind válasza i2k (#113782) üzenetére


cyberkind
félisten

A Ryzenekben az a legjobb, hogy forrasztva vannak, kb ennyi jót tudnék elmondani azokról. :DDD

Sajnos nem lett annyira ütős mint vártuk és mondták, se a piac se az Intel nem csinálta össze a pelust. :(((

Paranormal Cocktivity

(#113784) FollowTheORI válasza cyberkind (#113783) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem meg az intel most kicsit összecsinálta magát... :P

Egyrészt egyértelmű a kapkodás részükről... másrészt valszeg a szerver oldalon még nagyobb parában lehetnek... ugyanis nagyobb fogyasztással és kevesebb PCIE-vel tudják hozni ugyanazt, mint az AMD, vagy kicsit jobbat.Többutas rendszereknél meg aztán pláne majd. Ráadásul jóval olcsóbban hozza az AMD. :)
Szóval price/perf és perf/power alapon is rosszabbul állnak.
Alapvetően itt most az intel-t a brand védi csak, meg a szerződései az OEM-ekkel... AMD-nek ezzel nehéz megküzdenie most is, mint anno régen is. Hiába hoz jobb a terméket.

De ez itt nagyon off.

Amugy a 6700K milyen hőfokokat termelt hasonló körülmények között, kéne valami bázis is a kijelentésekhez.
(Hogy most ez jobb vagy rosszabb e mint előtte en general).
Mert ha úgy nézem hogy az én 4770K-m ezzel a nyomi lappal amim van, már 4GHz 1.2V mellett is simán dobálhat hasonló hőmérsékleteket... akkor az 7700K "fényévekre" van tőle pozitív irányban minden téren. :D

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#113785) cyberkind válasza FollowTheORI (#113784) üzenetére


cyberkind
félisten

Valahogy a kapkodáson kívül mást nem veszek észre, persze a pcie lane-nel (vagy mi ez) nem is foglalkozok mert a többkártyás téma csak púp, a hűtési gondok nemhogy javulnának inkább még szarabb lesz hiába a Ryzen, nem igazán tudom megérteni mi folyik ott de nem tetszik.

A 6700K-nál szerintem jelenleg nincs jobb játékos Intel proci, csak azt kellett volna vennem a 4790K helyett. :D

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#113786) i2k válasza cyberkind (#113783) üzenetére


i2k
senior tag

Miért. mit vártál nyáron hóembert?
Ráadásul, olcsón?

We Switched to AMD Ryzen! TOTALLY WORTH IT!

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#113787) cyberkind válasza i2k (#113786) üzenetére


cyberkind
félisten

Jó volna ha csak nyáron izzana mint a Nap, de sajnos az egész el van kúrva a 3000-res széria óta, és ez csak romlik.

Paranormal Cocktivity

(#113788) CactuS válasza FollowTheORI (#113784) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

6700k-nál én úgy tudom, hogy nincsen se ilyen melegedési, se a már említett heat-spike problémák. Alapértelmezettem állati volt hallani, ahogy beindult az Apache a Brocken bordán + beindult a 3 db 140mm-es Alpenföhn Wing Boost 2 a házban, mindezt akkor, amikor nyitottam egy új tab-ot a chromeban. Pedig a ház egy TT F51 Supressor, aminek azért van zajcsillapítása és jó a szellőzése. De ez ilyen, azóta állítgattam, tesztelgettem, ráment pár napom, ami szerintem vicc egy ilyen árazású rendszer esetében, mert nem extrém tuningról van szó, hanem normális használatról. De most már nem süvít a szél. Ha egy picit jobb lett volna a Ryzen, akkor gondolkodás nélkül cseréltem volna az egész párost, annyira tele volt a t*köm vele a végén (RAW feldolgozás miatt még mindig bennem van, hogy váltani kéne, de most működik, így nem akarok már ezzel foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#113789) tomsolo válasza CactuS (#113779) üzenetére


tomsolo
őstag

IntelBurntestet nem nyomtam még, de a többi cpu égetőnél is max 66-70 fok volt.

Játék közben - bár eddig a 3D mark bencsek mentek rajta - max 58 fok volt.

Viszont, nyomtam egy tesztet (3D Mark Time Spy) mennyit változik ha single chanelbe rakom a ramot(2400 vs 1200 ):

Nos kérem szépen a 7152-ből, lett 7000. Sazl nagyon kell a 3 gigaherzes ram.

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#113790) FollowTheORI válasza CactuS (#113788) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

No még egy off részemről aztán annyi... :)

Ez valszeg vezérlés kérdés is, nálam pl fixen 900-ra van minden venti állítva, így nem buzergálja semmilyen hőfok. Szóval ez megoldható, ha csak ez a baj. :)
Persze ehhez jó hűtőbordák kellenek, szerencsére a Noctua ilyen. :D

Mondjuk volt mikor rádugtam alaplapira énis, ott tényleg hozzá kell szokni, hogy a hőmérséklet emelkedésével akkor is emeli a fordulatot, ha nem feltétlen lenne szükséges. (Ha nem állítod át persze valami custom görbére, én ezt azért kerülöm csak, hogy ne kelljen semmilyen fölös progit felrakni. :D saját hóbort, de legalább azokkal sincs probléma. Nálam se videókártya, se alaplap, se semminek nincs fent a progija, egy sem)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#113791) TheProb válasza tomsolo (#113789) üzenetére


TheProb
veterán

Én is MX4 pasztát vettem. Első körben kíváncsiságból a gyárival teszem fel a hűtőt, aztán megmérem mi a különbség az MX-4-gyel. Túl nagy diffire nem számítok, de legalább tudom legózni a gépet... :D

Persze ehhez először itt kéne lennie a többi komponensnek...

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#113792) tomsolo


tomsolo
őstag

Humble
Mr. President - 0,04 €

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#113793) szami777 válasza tomsolo (#113792) üzenetére


szami777
addikt

Ilyen élethű fizikát legutóbb a Goat Simulatorba láttam. :DDD

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#113794) i2k válasza tomsolo (#113792) üzenetére


i2k
senior tag

Úristeneztaszart...

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#113795) i2k


i2k
senior tag

Ryzen OFF:

A legkisebb, sima Ryzen (1600) szinte alszik minden játékban (~50%-al kevésbé kell pörögnie, mint az i5-7640X-nek) - miközben hozza, de leginkább veri az Intelt: https://www.youtube.com/watch?v=_VFwW1t7NKk

//Szekr., még mielőtt valaki jönne vele: s mindezt egy GTX 1060-assal, a népfelbontáson (1920*1080).

[ Szerkesztve ]

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

(#113796) cyberkind válasza i2k (#113795) üzenetére


cyberkind
félisten

Hány mag van a Ryzen 5-ben? :D

Paranormal Cocktivity

(#113797) echterion válasza cyberkind (#113796) üzenetére


echterion
nagyúr

Számít? A teljesítmény a lényeg meg az ár. :))

**********

(#113798) cyberkind válasza echterion (#113797) üzenetére


cyberkind
félisten

Számít mert nemhiába nincs terhelve ha több benne a mag, pont ezért volt érdekes meg vicces sokszor a 8 magos 16 szálas 1700/x vs 7700K ami 8 szálas.

Meg hát az órajelek se azonosak.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#113799) echterion válasza cyberkind (#113798) üzenetére


echterion
nagyúr

Nem számít, ha egy ársávban vannak, mert ugyanaz a célcsoportjuk. És ha félgőzzel hozza a szintet, akkor marad még benne kraft ergo többre is képes lesz, mint a másik ugyanazért a pénzért.

**********

(#113800) i2k válasza cyberkind (#113798) üzenetére


i2k
senior tag

Mi lenne szerinted az "igazságos" összevetés egy non profi tesztertől?

Vagy megfordítom: mennyire érdekli az embereket az, hogy
- azonos órajeleken
- azonos magszámok mellett
egy-egy adott, a boltok polcáról levehető Inteé-AMD CPU hogy viszonyul a másikhoz?

A világ játékosai meg minden szarra ráugranak - perverz/katasztrófa kíváncsiságból, elfogultságból, vagy csak a puszta "csillogóan új tehát kell" elv mentén, miközben 80+%-ban mindenkinek 100 - 2000 végigjátszatlan játéka van minden platformon.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Eredeti játékok OFF topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.