Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Eredeti játékok OFF topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-02-27 09:59:50

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#113301) #57527808 válasza cyberkind (#113300) üzenetére


#57527808
törölt tag

2066-nál eredetileg pasztázásról volt szó, de ma volt a hír, hogy később változtatnak ezen, de akkor is zsákbamacska lesz. a 65 wattos 8 magos zen mellé akármelyik 30000 forintos b350 lap bőven megteszi, és minimum 20% tuning is belefér a gyári hűtővel.
a 6800K is jó alternatíva ár/érték arányban, csak ott a lap és a 4 csatornás ram dobja meg az árát.
én alapvetően 6 magos sandy-t akartam régebben, de kihúztam a 4 magossal zen-ig. amd fan (pörög-pörög) létemre intel ssd-t és nv vga-t raktam mellé :DDD utóbbi főleg gta-nak és a bányászoknak köszönhető, de az amd töketlenkedése is kellett hozzá, hogy vega még sehol sincs. de megjelenéskor is kb csak képen fogjuk látni, amíg be nem esik az eth ára.

(#113302) tomsolo
én is elfogult vagyok, ezért is kérdeztem a valós okra.

[ Szerkesztve ]

(#113302) tomsolo válasza #57527808 (#113299) üzenetére


tomsolo
őstag

3D rendereléshez minden mindig jobb ami erősebb - (a legjobb felhőben tolni manapság, de nincsenek olyan hosszú anyagok, hogy ez érdekeljen komolyabban.)

AMD sajna már évtizedek óta elvesztett engem, fel sem merül a használata, magszám ide vagy oda.
Még nincs eldöntve a pontos típus, nagyon vacillálok még a 6700 és 7700 között is.

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#113303) cyberkind válasza #57527808 (#113301) üzenetére


cyberkind
félisten

De nem azért várnám meg, hogy 2066-ot vegyek, hanem az árak változása miatt, mellesleg a 6 magos asztali is mindjárt jön, így szerintem ennél jobb lehetőség nincsen. :)

(#113302) tomsolo
Ha 6700 mellett kötsz ki akkor nézz használtat, szerintem. ;)

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#113304) gyimger


gyimger
őstag

Nemrég beszéltük itt, hogy a Windows 10 jobb teljesítményt nyújt játékokban, mint a 7, most néztem pár in-game performance tesztet YT-on és nem estem hasra. A Win7 gyakran ráver pár FPS-t a 10-re.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#113305) cskamacska válasza gyimger (#113304) üzenetére


cskamacska
addikt

Ugyanazon a hardveren csodákat nem lehet elérni, ha a 7 valami komolyabb feature-t nem támogat akkor esetleg, de azért még nem olyan öreg hogy ilyenből sok legyen.

Ez a "Win10 és ugyan miért nem vált mindenki rá azonnal" téma elég macerásra sikerült, de valahol ez van, ha egyetlen cég egyetlen termékéből lehet válogatni mainstream-ben. :( Ha a cégnek éppen aktuálisan az a pillanatnyi érdeke, hogy a felhasználók sz@pjanak, akkor bezony sz@pni fognak, max megideologizálják maguknak hogy ez így is jó, vagy lemaradnak 1-2-3 verzióval, és akkor meg az elavultság lesz baj.

Win10-el sem az a gond, hogy szaracsempe(meghekkelhető, megszokható) meg hogy kémkedik(részben kikapcsolható), hanem hogy a MS közben szarabb céggé vált, és ennek mindenki megissza a levét:
- Tesztelőik jó részét kivágták, és azóta érezhetően bugosabbak a kiadásaik, telemetria gyakorlatilag fizető bétateszterekké változtatja a felhasználókat. Win10 alatt több kékhalál jött elő mint XP alatt, azért ehhez sokat kellett gyúrni a fijjúknak. :U
- A rolling release nyavalyáinak másik adagját(első a vasalt bakancsos frissítések torkon való leerőltetése) még csak most kapjuk a nyakunkba, mikor a Win10 driverek / programok sem lesznek.. Win10 kompatibilisek. ;] Nem ám arról van szó, hogy Win7/8 driverrel működöttt a 10 is adott ápdétig, hanem konkrétan nem fog menni se a driver se a program, mert egyszerűen a 2022 edition nem ugyanaz lesz mint a 2015 RTM változat, ami között lespóroltak 2-3 főverziót.
- Piti MS trükkök, a rendszer random elemeinek a felhasználóra erőltetése(beleértve a Store-t, az UWP-t, reklámokat, mindent ami aktuálisan akár legkisebb hasznot hajtja és beleerőltetik). Éppen belebotlottam .topik: A Kaspersky újabb pereket indított a Microsoft ellen Nem az első, nem az utolsó.

És nincs alternatíva, ha nem tetszik akkor lehet tovafáradni, és nem használni a desktop programoknak / játékoknak elég fajsúlyos részét. Esetleg az lehet majd megoldás, hogy ha később a MS a mobil és más versenytársi nyomásra válaszul még inkább "elrontja" vagy kispórolja a Win10-et, ami már parasztlázadáshoz vezet, akkor esetleg eljön egy szabadabb, Win mellett megerősödött Chrome, MacOS, és Linuxdesktopéve fémjelezte világ. :K

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#113306) arty válasza tomsolo (#113302) üzenetére


arty
veterán

"AMD sajna már évtizedek óta elvesztett engem, fel sem merül a használata, magszám ide vagy oda."

ebből élsz (vagy kereset kieg) és ennyire nem értesz hozzá? :DD (bocs!)

---

(#113305) cskamacska : és most olvasom, de a szerver vonal is átáll erre az uj update-feature-rémálomra... énnemtom ezek a holdon élnek? mindenesetre szerveren "könnyebb" átállni linuxra, amikor az adott program kiváltásra kerül. remélem buknak egy rendeset.

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#113307) cyberkind


cyberkind
félisten

Szóval az új CoD-ban nem lesz horogkereszt de lesz fekete német is? :F Még az elsőn nem lepődök meg mert Activision de a másodikon igen mert már minden sorozatban és lassan filmben is ez lesz, kicsit se uncsi. :U

(#113304) gyimger
Akkor ne válts, nem tudom miért olyan nagy probléma a Win 10 apdét. :)

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#113308) Frod válasza cyberkind (#113307) üzenetére


Frod
addikt

Tudom, hogy sokaknál ezek is kiütik a biztosítékot, de megmondom őszintén én ott tettem le két perc után a játékról amikor láttam a multit, hogy ugyanaz a veszettül rohangálós, agyatlan gyors sz*r, mindenféle akcióért badge-eket feldobáló, pontszámot képedbe vágó... Nem tudom, lehet én értettem máshogy amikor mondták ez a vissza a gyökerekhez, kb óriási változásokra számítottam, de most már tudom, hogy erre sem lesz szükségem semmilyen módon.

Do you see the white shadow?

(#113309) ayo válasza Frod (#113308) üzenetére


ayo
addikt

vissza a "gyökerekhez"

amúgy meg

[ Szerkesztve ]

http://jateknaplo.blog.hu

(#113310) Skullwipe válasza ayo (#113309) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Ez az, ez kell nekem, végre. Na ez durván söpörne a kaszáknál, végre valami új ötlet. Magyarul akár lehetne, nők a harcmezőn a jogaikért.

[ Szerkesztve ]

(#113311) KisApám válasza ayo (#113309) üzenetére


KisApám
addikt

Ha nézed pl. Ben Shapiro-t vagy Milo Yiannopoulos-t a YouTube-on, sok ilyen LibTard Feministával talákozhatsz. :DDD

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#113312) gyimger válasza cyberkind (#113307) üzenetére


gyimger
őstag

Nem volna probléma a Win10 downgrade, ha nem válna a teljesítmény kárára. Mint ahogy az SSD-HDD között ebben nincs eltérés, a nagyobb erőforrást igénylő 10-nél már van.

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#113313) cyberkind válasza gyimger (#113312) üzenetére


cyberkind
félisten

Lehet, én 8.1-ről mentem, azután sokkal jobb volt, a Gta 5 is sokkal jobban megy, de nem igazán tudok erre mást írni. :)

Paranormal Cocktivity

(#113314) TheProb


TheProb
veterán

Vanishing of Ethan Carter "sima" és a Redux között mi a különbség? csak grafikai rework? most nézem, hogy 2 külön játéknak veszi a steam. Még kártya is külön van mind2-höz.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#113315) wesker24 válasza TheProb (#113314) üzenetére


wesker24
senior tag

Semmi különbség nincs köztük csak a Vanishing of Ethan Carter Redux egy felújított Graphics Remaster semmi más !

I am the Lord of Deadside !!! The Horror the horror I embrace it !

(#113316) Crytek válasza TheProb (#113314) üzenetére


Crytek
veterán

A sima UE3-as a remastered meg már UE4-es. Performanceon meg is látszik :)

Next PC Upgrade: 2022

(#113317) szallasi007 válasza arty (#113306) üzenetére


szallasi007
őstag

Én nem tudom szerver oldalon hogy váltod ki pl a Skype for Businesst, a Sharepoint 2016-ot, az exchange 13 v 16-ot, a DAG-ot, az UM-et, az Azure-t (cloud bérlést, szerverek, license, tárhely és társai)?
Az tény hogy a winfos szerverek is botrány mód működnek, de alternatíva ami jól működik és vállalati szektorban is megállja a helyét szerintem cseppet kevés van. Amik vannak azokat meg szépen megveszik a nagyok és ugyanúgy fizetnek érte a cégek.

(#113318) TheProb válasza Crytek (#113316) üzenetére


TheProb
veterán

Akkor sok jóra nem számítok a szaros kis GTX760M-emmel... :DDD

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#113319) Crytek válasza TheProb (#113318) üzenetére


Crytek
veterán

De én mindent koxin tolok ,ezt is 4K-ra felskálázva stb. Elég jól belőhető szerintem kisebb gépekre. Bár azért vettem anno Ti-t soha ne kelljen butítgatnom.

Ethan Carter Redux VGA teszt

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#113320) TheProb válasza Crytek (#113319) üzenetére


TheProb
veterán

Ha minden jól megy, akkor jövő héten államvizsga és nem kell 2 felé szakadnom, hogy laptop kelljen. Utána tervezek én is már asztali gépet venni, nagyon cserés már ez a mostani ASUS lapos, de már mondom megvárom a suli végét, aztán veszek egy asztalit.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#113321) Źşë' válasza Crytek (#113319) üzenetére


Źşë'
addikt

soha ne mondd hogy soha :D következő metro megfogja majd szvsz :DDD

más: btw mi ez a vga hiány most a piacon már egy-két hete kb? ennyire szar a munkaerőpiaci helyzet világszerte?! ennyire szarul fizetnek külföldön is?! ;] :(((

[ Szerkesztve ]

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#113322) Crytek válasza Źşë' (#113321) üzenetére


Crytek
veterán

Most is van sok cucc ami fingatja...

A legkomolyabb az az Arma 3.... annak nem tudom ,hogy a maxhoz milyen gép kell hogy meglegyen a 60 fps... Nem is benchmarkoltam abban sokat. Elég volt 10-15 perc mert 22fps-el ment csak és kb semmi nem volt a képen se harc semmi csak bandukoltam.. Erre a játékra majd egy köz. csúcs NV-vel (1090Ti vagy legyen bármi is a neve) visszanézek.De a Metro 2033 Redux is be tudja vinni a "barlangos" pályán 2x fps-ig..

Mindenki bányássza a szarságokat azért nincsen VGA, csak az nem akinek lövése sincs ,hogy mi ez.

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#113323) Mr.Csizmás válasza Źşë' (#113321) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

[link] bányászat, a hozzáértők már levezették, miért drágul, miért nem 3.60 a kenyér... ;] :DD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#113324) Dilikutya válasza Crytek (#113322) üzenetére


Dilikutya
félisten

A Metro 2033 valami elcseszett cucc, az alapkiadást is évekig használták gépet fingatni teljesítmény- és fogyasztástesztekben. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#113325) ProEvoFan válasza Źşë' (#113321) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

...vga árak az egekbe :Y Pl a gtx1060 6gb kb 30000 forinttal lett drágább.

[ Szerkesztve ]

(#113326) DrTechnoid


DrTechnoid
őstag

Pár hete és most egy hasonló karcsi ár , :


vagy ennyivel jobb lenne az Asus ?

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#113327) cyberkind válasza DrTechnoid (#113326) üzenetére


cyberkind
félisten

F*szt jobb, ez a hülye és buzi bányászás miatt van, nemhiába tűntek el a kártyák mindenhonnan, még az NV-k is, ja és feljebb megy az 1070 és 1060-asok ára is. :W :U

Ezt meg se említem: Azzal számolni kell mostantól, hogy RX 470-480-570-580 és 1060-1070-ből szinte biztos lesz olyan ami ment heteket, hónapokat csőgázon.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#113328) TheProb válasza cyberkind (#113327) üzenetére


TheProb
veterán

Fasza, hogy fogok akkor következő hónapban gépet építeni...? :F :O

Meglepődtem amúgy ezen a dolgon most nagyon. Igaz, hogy nem követem a HW piacot évek óta, de erre nem számítottam. De mitől indult most be ez a dolog ennyire, mi történt? Meg én azt hittem, hogy ez a bányászás dolog már rég lefutott téma és csak a kis kínaiak szarakodnak ezzel, mert nincs már igazán értelme.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#113329) Źşë' válasza Mr.Csizmás (#113323) üzenetére


Źşë'
addikt

nagyjából tisztázódott a kép, de azt még nem értem hogy miért kell oda ennyi csúcs vga? meg prociból miért nem fogy (vagy ha fogy is nem i7ek), azt is észrevettem hogy táp is fogy rendesen, ill hogy nem igen van készleten... fingom nincs miért kell ennek a eth farmnak ekkora hardver, ha valaki tisztában van vele akár pmben akár ide leírhatná :R

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#113330) ayo válasza TheProb (#113328) üzenetére


ayo
addikt

én is valahol itt maradtam le, hogy már semmi értelme mert nincs...

http://jateknaplo.blog.hu

(#113331) bullseye


bullseye
addikt

Vajon mikortól tudom ráfizetés nélkül 1080Ti-re cserélni az RX 470-esemet? ;]

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#113332) Dilikutya válasza Źşë' (#113329) üzenetére


Dilikutya
félisten

Számításigényes feladat, ugyanakkor a VGA sokkal hatékonyabb, mint a CPU.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#113333) cyberkind válasza TheProb (#113328) üzenetére


cyberkind
félisten

Sose volt lefutva csak a 290/x után ismét beindult nagyon a móka, amivel az a bajom, hogy most már nincs alternatíva se mert mindent lenyúltak, aztán ezek a kártyák mennek majd fel az apróra ahogy fentebb bemásoltam, szóval neked így marad az 1080 ha találsz, esetleg külföldön, vagy a 980TI, mert ez egy jó darabig nem fog változni, tavaly a szar start miatt nem voltak kártyák, most meg ezért, nonszensz. :W

Paranormal Cocktivity

(#113334) TheProb válasza cyberkind (#113333) üzenetére


TheProb
veterán

mert a 980Ti-al jobban járnék, mint a 1060-nal? Érdemes még 9 szériás kártyába beruházni?

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#113336) cyberkind válasza TheProb (#113334) üzenetére


cyberkind
félisten

Alaphangon 30%-kal erősebb, simán hozza azt amit az 1070, igen, 250-300W-tot fogyaszt de kegyetlen egy disznó ez a kártya, én 1070 helyett vettem, szóval neked ez előrelépés volna majd, de ha nem kell ennyi kakaó akkor bőven jó az 1060, persze abból is a 6GB-os.

(#113335) Crytek
Az enyém 19 nyaráig garis, de úgyis jövőre tervezek a Volta-ból venni max ősszel, úgyhogy 50k-ért kb 1 év garival jó vétel lesz ez valakinek. :DDD

Paranormal Cocktivity

(#113337) Mr.Csizmás válasza Źşë' (#113329) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

valamivel futtatni kell a bányászkódot, na meg a kártyákat nem kötheted be direktbe a fali 220-ba :N

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#113338) FollowTheORI válasza cyberkind (#113333) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

1080 árak is mennek felfelé... szvsz az sem lesz alternatíva sokáig. :)

Sok helyen már most visszament 220-230-ra a 180-190 szintről.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#113339) cyberkind válasza FollowTheORI (#113338) üzenetére


cyberkind
félisten

Az 1060 meg szintén felment vagy megy és ennyiért már nem éri meg amikor a TI 100k se és sokkal többet nyújt, szar az egész. :(

#köcsögbányászok

Paranormal Cocktivity

(#113340) arty válasza szallasi007 (#113317) üzenetére


arty
veterán

sehogy, ezek az ms appok, de a világ nem csak belőlük áll :)

---

amugy a bányászkártyáktól nem kell parázni, mivel kicsit visszavett órajelekkel/fesszel arányosan többet lehet kaszálni (aránytalanul kevesebbet fogyasztanak)... de ha ment is egy kártya fél évet maxon, akkor mi van? elvett a teljes élettartamból 2 évet? addigra amúgy is a kukában landolt volna... ma a throttling megoldja a problémák nagyrészét, nincs akkora para, mint anno a 79xx-es radeonok idején.

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#113341) cyberkind válasza arty (#113340) üzenetére


cyberkind
félisten

Akkor vegyél csak te nyugodtan szarrá hajtott kártyát, én se hajtom rommá a TI-t a várható 2-2 és fél évben. :))

Paranormal Cocktivity

(#113342) #57527808 válasza arty (#113340) üzenetére


#57527808
törölt tag

viszont nem rég jött divatba a "dual"-ozás, ami egy hangyafaxnyi hasznot hoz, de cserébe öli a kártyákat. az értelmesebb bányász az első pár kártya halálozásakor hagyja a 'csába, mert nagyobb kiesés neki a gar ügyintézés...
persze sokan még mindig az alulfeszelt bios-okkal csákányolnak, de dual-ozás miatt csak új kártyát fogok venni, ha cserélem az 1070-et.
290x időkben még vissza mertem vásárolni egy bányásztól a kártyámat (fűtési szezonban amd-t használtam), de most még papíros garisat sem mernék venni használtan.

[ Szerkesztve ]

(#113343) cskamacska válasza Źşë' (#113321) üzenetére


cskamacska
addikt

avagy ahogy egy névtelen nagy bölcs mondotta volt

"Bányászkártyák alatt azt értik, hogy a videokártya számolási képességeit kihasználva a Bitcoin megugrott árfolyama miatt annak alternatíváit(altcoins, főleg Etherum) "bányásszák", gyakorlatilag a rendszert működtetik, átutalásokat hitelesítenek, ezért cserébe számítási ráfordítással arányos jutalékot kapnak a szóban forgó pénznemből. Mivel az AMD kártyái erősebbek általános számítások terén ezért egyértelmű előnnyel bírnak(kb másfélszeres a GTX 1060 és az RX480 között a hash rate különbség), nVidia játékoknál előnyös erősebb pixel fillrate-je nem hatja meg a bányász programokat. :) Bitcoin bányászás idejében(2013 eleje főleg) a HD5870/5970, illetve az olcsóbb HD7900-as kártyák voltak a favoritok, de a videokártyás bányászat gyorsan túlhaladottá vált a igen gyorsan terjedő FPGA alapú ASIC-ok, feladatra létrehozott célprocesszorok megjelenésével, és hónapok alatt lecsengett az egész videokártyás őrület. Ellenben kikerültek az apróra a már nem kívánt kártyák, amiket hetekig-hónapokig teljesen kihajtottak, kb mintha az összes számolóegységet kihasználó tesztprogram futott volna rajtuk végig, ami egy átlag használatnál lényegesen jobban megterheli a kártyát, ezzel együtt mind a hűtés le lett strapálva, mind a meghibásodási hajlandóság megugrott, különösen a már akkor sem legújabb HD5000-es kártyáknál."

Mint látható májusban BTC ára ellszállt a fellegekbe, aztán minden fotelbankár ráharapott az ő kedves monopoly pénzére, hogy az lesz a következő bitcoin, és ő abból fog piszkosan meggazdagodni. A játékos kártyákat meg, hamm, bekapták. :K

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#113344) TheProb válasza cskamacska (#113343) üzenetére


TheProb
veterán

Tudom nagyon off, meg lehet vasutas kérdés is, de valaki mondja már el nekem, hogy mit számolnak ezek a kártyák, hogy ez úgymond pénzt ér? Ez valami elosztott rendszer, ahol valakinek a valamilyen projektjéhez kell segíteni számolni vagy mi?

Valamint emberi keretek között, házilag milyen pénzeket lehet ezzel termelni? Nem kívánok beszállni, csak érdekel, hogy mennyire érheti ez meg.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#113345) micafighter válasza TheProb (#113344) üzenetére


micafighter
nagyúr

A bitcoin egyik lényege hogy "anonim", ehhez az is tartozik hogy a tranzakciók titkositottak. Amennyire én értem a témát, ezt a titkositást végzik a bányászok, tehát a tranzakciókhoz kvázi nélkülözhetetlenek amiért cserébe bitcoint kapnak.

(#113346) szami777


szami777
addikt

Kár a Péntek 13 játékért, kijöttek az értékelések és hát... még játékos viszonylatban is nagyon ergyák.[link]
Pedig vártam nagyon :(

A jó hír, hogy tuti hamar le fog menni az ára, egy éven belül bundleszökevény lesz.

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#113347) FollowTheORI válasza TheProb (#113344) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Röviden az amit (#113345) micafighter írt a lényeg. Két része van a dolognak.

Egyrészt egy pénzügyi tranzakciós rendszer (valódi pénz be -> kriptocoin -> másik oldalon valódi pénz ki, ami lenyomozhatatlan, ezért jó bizonyos köröknek :D )... ie mintha pl Paypal lenne, csak egy tranzakció végrehajtásához (hogy biztonságos legyen és ne lehessen visszaélni vele) egy bonyolult számítást kell végrehajtani a klienseknek.
Ezt a számítási kapacitást egy-egy tranzakcióhoz kölcsön veszik az egész hálózattól, ezt számolja az összes kliens.

A másik rész maga a hálózat és a számítási kapacitás... ezt biztosíthatja bárki a kriptocoin hálózatok felé (azis aki maga nem hajt végre pénzügyi tranzakciókat), amiért a kriptocoin hálózat cserébe ad x mennyiségű kriptocoint/pénzt. A többség most erre ment rá (mint előtte is). És ezt nyivlán a kriptocoin -> valódi pénz ki vonalon ki lehet szedni.
Röviden tehát nem rákkutatásra, meg setire ajánlod fel ingyen a kapacitásod, hanem amolyan vitruális "bank" felé aki cserébe fizet neked. Ebből van a pénz.

Csak nyilván ahogy egyre nagyobb a számítási kapacitás egyre bonyolultabb feladatokat kell megoldani, különben a rendszer biztonsága felborulna. Ezért egy adott számítási kapacitás idővel egyre kevesebbet ér.
Tehát egy idő után átfordul nem kifizetődővé a kapacitásod felajánlása, hacsak nem követed le te is hatékonyságban, pl kevesebbet fogyasztó és többszörösét számoló megoldással.

Itt olvashatsz pl a Bitcoinról, de a többi is nagyon hasonlóan megy.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#113348) ayo


ayo
addikt

10K achi

igazából csoda, hogy azért nem ad achit, hogy linkelem vagy ha megnézed :D

"1st of all I have to mention that you receive 10300 achievements for EVERY single second the game was opened SO, 171 minutes, 2.85 hours. You need to keep the game open for 3 hours, to obtain 10k achievements and that's it."

[ Szerkesztve ]

http://jateknaplo.blog.hu

(#113349) TheProb


TheProb
veterán

Titan Quest-tel kapcsolatban tudna valaki segíteni picit? Topicja halott, így inkább "beszólok" ide.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#113350) arty válasza #57527808 (#113342) üzenetére


arty
veterán

mi az a dualozás?

és mi a ráció, hogy dualozással kinyírod a kártyád és utána mivel raktáron sincs, kiesik 1 hónapod a garizásban? ;) bocs, de ez nem logikus.... plusz az h megy egy kártya "maxon" (?) pár hónapot, az nem hiszem h ennyire lerövidítené az életét... haver pár hónappal ezelőttig használta az egykoron ~fél évig
7x24 bányászó 7950-ét, amiben a mai védelemhez (->throttling) képest "semmi" nem volt (és nem kis tuningal!)

de ha anno te is vissza mertél venni egy 290x-et (ami azért jobban széthajtható (fogyasztás!!!)), mint egy mai 1060/1070, akkor nemtom mi a para?

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Eredeti játékok OFF topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.