Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58401) SunMount3r válasza mandju (#58400) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az ilyen Windows kigyepáló/optimalizáló megoldásoknak manapság van még bármi értelme HTPC-khez? Ma már egy újabb Pentium procin is pörög a Windows és a 4K / HDR-hez is elég az IGP, akkor meg miben mutatkozik meg ezeknek az előnye?

(#58402) mandju válasza SunMount3r (#58401) üzenetére


mandju
senior tag

Én azt gondolom, hogy igen.
Az ltsc-nek is az volt a lényege számomra, hogy nincsenek feleslegesen futó folyamatok a háttérben és nem jönnek kéretlen update-ek… az 5 év alatt gondozásmentes volt a pc. Csak a kodi-madvr-mpchc frissítésekkel kellett foglalkoznom.

Sokszor olvastam, hogy egy update után nem ment eqapo, a hang, vagy megkeveredett a gpu driver… én ezt próbálom/próbáltam elkerülni. Eddig sikerrel.

Nem kötelező ezt követni, csak mutattam egy lehetőséget.

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#58403) zsolt_64 válasza mandju (#58400) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Én tartok 1 kicsit ezektől a windows módosítóktól, az LTSC eredeti ISO-ból installva eddig semmi gondom nem volt. De ha valaki vállalkozó kedvű, hát legyen, én biztonsági koctkázatot látok benne.

(#58404) zsolt_64 válasza mandju (#58402) üzenetére


zsolt_64
senior tag

csak annyit még hogy N3700 Asrock alaplap 8GB RAM + 120 GB SSD + ltsc mindenféle mókolás nélkül évek óta problémamentesen fut htpc-ként (1920x1080) a filmeket másik windows megosztásról szedi (MPC-be), és megy rajta a browsolgatás is (facbúk,jutúb.stb)

[ Szerkesztve ]

(#58405) devil-k válasza mandju (#58400) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ez leginkább a játékosoknak van. :) Egyébként a ReviOS ugyanez. :)

- mozi bolondéria -

(#58406) SunMount3r válasza mandju (#58402) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ok, de úgy értem, hogy attól még a hang/kép nem lesz jobb tőle. Esetleg a kadenciában tudom elképzelni, hogy pl. kevesebb lesz a frame drop, vagy ilyesmi (mint a Hi-Fi-stáknak a Latency méregetés), de mint írtam a mai procik/IGP-k/VGA-k korában azok ereje már bőven elég ahhoz, hogy alapból is simán menjen minden.

A Win update gondokat elhiszem, bár én még nem futottam bele ilyenbe.

(#58407) mandju válasza SunMount3r (#58406) üzenetére


mandju
senior tag

Nem is írtam ilyet, hogy hang, kép jobb lesz tőle.
Ha lenne win11 ltsc, akkor az ment volna fel.

Nekem sem volt problémám vele soha. Bár nekem csak forrás szerepet tölt be a mozimban. Nincs webböngészés, facebook és társai

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#58408) devil-k válasza SunMount3r (#58406) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szemléletes egy Win11 tiszta telepítés, azután pedig rá egy Atlas/ReviOS.

- mozi bolondéria -

(#58409) SunMount3r válasza devil-k (#58408) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Szemléletes?! :F

(#58410) devil-k válasza SunMount3r (#58409) üzenetére


devil-k
nagyúr

Igen. A sok szemétből mennyi minden tűnik el.

- mozi bolondéria -

(#58411) Valkűr


Valkűr
őstag

Sziasztok! Lenne felszámolás alatt egy gyönyörű hifihez illeszthető HTPC gépem, tudnátok segiteni a beárazásban? Igazábol akár játszani is alkalmas, noha nyilván nem a legújabb és legjobb hardverekkel van ellátva mivel alapvetően filmeztem, zenéltem vele.

itt vannak a hardverek, es a képek a termékről. Természetesen nem minden van a képen, mert kapott a ház jobb hütéseket, normális processzorhűtő is van rajta. A többi nagyjából megtalálható a fotón.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#58412) Valkűr


Valkűr
őstag

Vagy érdemesebb lenne részenként eladni?

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#58413) VoidXs


VoidXs
nagyúr

Most frissítettem Windows 11-re, és azon túl, hogy az oprendszer egy hatalmas downgrade, a lejátszási sebesség siralmas. Egy egyszerű Netflix 4K filmet nem képes az MPC-HC alapállapotban (se MadVR, se shaderek, se egyéb filter) lejátszani. CPU/GPU terhelés 25% körül, hardveres dekódolás be, de így is 15 FPS körül fut, néha kihagy a hang, hogy utolérje a kép. Ez ismert probléma? Van rá megoldás?

Never mind, 2.2-re frissítve jó.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#58414) molnarg


molnarg
csendes tag

Sziasztok, kicsit segítsetek légyszi Sógoromnak kellene összerakni egy htpc + NAS-t természetesen 'mennyit engedsz' a feléből típusúan :D

Mivel egyszerűen ezekben az új celeron procikban nem vagyok jártas nem tudom hogy mit bír el és mit nem egy ilyen gépecske.

Nem kell túl nagy dologra gondolni linuxban mozgok, kap egy ubuntu mate desktopot, hdmi-vel összekötve a tv-vel, gyroscope-os távirányítóval. (5.1-es hang legyen, full hd-t vigye, tehát a 30-40 gigás filmekkel ne gyűljön meg a baja)

Lenne benne egy ssd vagy nvme (alaplaptól függően) plusz 1vagy 2 db 3.5-es red disk, részben szoftveres raid 1-ben a fontos adatoknak, és többi pedig a filmeknek raid 0-ban vagy raid nélkül (ha az egiyk lemez kisebb a másik nagyobb)

Mennyi a minimális memória igény? Gondolom az integrált cpu-s gépek (pl intel 600-as széria) ebből veszi el ami neki kell. Kell 16 Gb? vagy elég 8Gb?

Mekkora az a benchmark ami már jónak számít? Egy ilyen mondjuk elegendő, vagy áldozni kell rá és egy ryzen 2200g/3400g kell neki?

https://www.arukereso.hu/alaplap-c3128/asrock/j4125-itx-p605961606/#termek-leiras

Köszi a tippeket előre is!

[ Szerkesztve ]

(#58415) Patice válasza molnarg (#58414) üzenetére


Patice
Topikgazda

Én egy ilyen lapot vennék. Proci 6W TDP-vel, de erősebb, mint az általad linkelt.
Egy RAM slot, 1 HDD mehet rá, rendszernek NVMe. RAM-ból 8GB elég, ha szűkös a költségvetés.
RAID-et felejtsd el, felesleges. Külső meghajtón, off-line legyen másolatban a fontos adat.
Ha csak sima file-megosztás kell, akkor rendszernek akár egy Libre/CoreELEC elég.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#58416) zsolt_64 válasza molnarg (#58414) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Ez az Intel N100 as proci most a legjobb, van Asrockban is alaplap, mást nemigen lehet ajánlani, de ha a Sógorod ilyen fill...ó hozáállású neki se fogjál. Ellenben ha igen a 16GB ram az kell, és az ssd is , továbbá 1 merevlemez ház+táp, vezetéknélüli klav + egér. Ezekkel viszont egy írtó jó kis htpc rakható össze , abszolút csöndes,kis fogyasztás, mehet nonstop, rajta a torrent, mellette filmézés vagy internet browsolgatás kompromisszum mentesen 4K ban is.
Ja oprendszer lehet win10/11 vagy tetszőleges/megfelelő linux

[ Szerkesztve ]

(#58417) zsolt_64 válasza zsolt_64 (#58416) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Amit idelinkeltél ASROCK J4125-ITX az talán még jó HD ig , de nagyon régi konstrukció, teljesen kifutott , és csak valami elfekvő készlet lehet, ráadásul aránytalanul drága, de ha a sógorod alaposan le tud alkudni a feléből... :DDD
A többi régebbi Celeronos , Atom sorozatos alaplapok amikből dunát lehet rekeszteni az apróhirdetésekben, szóba se kerüljenek...

[ Szerkesztve ]

(#58418) Necronom válasza zsolt_64 (#58417) üzenetére


Necronom
senior tag

Nekem ilyen procko volt Asus mITX lapba, 1080p tokeletes, de egyben a max is
Bar van benne 1slot video kartyanak, igy tukepp majdnem tetszolegesen fel lehet hasznalni.
Annak idejen valami 16k-ert arultak...

uppsz: ma mar egyet sem latok amibe van video slot.... :(

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#58419) SunMount3r válasza zsolt_64 (#58416) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

vezetéknélüli klav + egér-> + Egy légegér, ami már volt említve szintén alap egy HTPC-hez, meg ezen kívül még valami AnyDesk szerű program a telóra is jól tud jönni. Bár pl. Linux-ra nem tudom van e ilyen. Ha meg csak sima Kodi-s LibreElec lesz belőle, akkor meg ott a Yatse. (Bár, ha én most építenék HTPC-t és lenne a gépben hozzá elég erőforrás (az N100-as esetén van), akkor tuti Win 11-et raknék rá).

(#58420) zsolt_64 válasza SunMount3r (#58419) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Én is windowst tennék(teszek) tá, de majd jönnek a linuxdockerhuszárok :D
A kiegészítők meg majdnem mindegy, itt az alapcuccért kell jó mélyen zsebbe nyúlni.
Bár ha egyszer rászánod a pénzt utána nem kell akár 8-10 évig hozzányúlni...

[ Szerkesztve ]

(#58421) molnarg


molnarg
csendes tag

Köszi mindenkinek! Megnézem ezt az n100-at. 100bol kellene kihozzam.

(#58422) SunMount3r válasza molnarg (#58421) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az alaplapnál vigyázz és csekkold le a hivatalos oldalon, hogy HDMI-n tudja e a 4K/60Hz-et. Tudom, azt írtad csak FHD-ig kellene, de szerintem biztos jobb a jövőre is gondolni...

(#58423) zsolt_64 válasza SunMount3r (#58422) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Az Asrock tuggya
- 1 x HDMI 2.1 TMDS Compatible, supports HDCP 2.2 and max. felbontás up to 4K 60Hz
- 1 x D-Sub, supports max. felbontás up to Full HD (1920x1080) 60Hz
én inkább Asrockot vennék, mert nem laptop memória kell bele, és Jack es 19V táp kell csak hozzá ami szintén zajtalan. Persze az Asus is ugyanolyan teljesítményű lehet.

[ Szerkesztve ]

(#58424) zsolt_64 válasza molnarg (#58421) üzenetére


zsolt_64
senior tag

[link] Az nagyon nem fog menni...

(#58425) SunMount3r válasza zsolt_64 (#58424) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Miért, azt írta, hogy kb. pont 100K-ból jött ki neki is...?

Amúgy akkor már ez lehet inkább bibi: "- Aktív hűtés nélkül nagyon melegszik."

(#58426) zsolt_64 válasza SunMount3r (#58425) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Hát akkor hozd ki 100k ból 16G rammal és + legalább 4TB merevlemezzel...

(#58427) SunMount3r válasza zsolt_64 (#58426) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ok, a RAM az max kb. 15K. De ki beszélt itt 4TB-nyi merevlemezről?

(#58428) zsolt_64 válasza SunMount3r (#58427) üzenetére


zsolt_64
senior tag

az eredeti hozzászólásban volt , pláne raid-ben szóval legalább 2 darab...

(#58429) zsolt_64 válasza zsolt_64 (#58428) üzenetére


zsolt_64
senior tag

A legszebb az egészben hogy nem találok alaplapot... nem rendelhető

(#58430) SunMount3r válasza zsolt_64 (#58428) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Abban pedig sehol sincs, hogy hány TB kellene. (A Raid-ről meg már azt hiszem le lett beszélve).

(#58431) molnarg válasza SunMount3r (#58430) üzenetére


molnarg
csendes tag

Értem, köszi a még több infót, sztem akkor szétnézek Amd irányba is.
Ryzen GE széria, mert ebből a pénzből amit elkérnek, ezért már komoly cpu-val is kapok, de kezdésnek sztem bőven viszi a 2200GE vagy 3400GE is. (és persze benne van a bővítés lehetősége)

Itthon nem nagyon van GE, de ahogy látom ebay-n lehet kapni 10-20e között szállítással 3200GE-t ami 7 ezer+ pontos benchmark szerint. Az alaplap a húzós tétel, nem is értem miért. Max alaplap ügyben azt tudom hogy egy nézek standard itx am4-est + egy külső olcsó 5.1-es hangkari. Nekem is ilyen 4 ezer ft-os van https://www.aliexpress.com/item/32815685327.html tökéletesen ellátja a feladatát.

(#58432) molnarg válasza SunMount3r (#58430) üzenetére


molnarg
csendes tag

A vinyóról meg annyit nyilván minél nagyobb annál jobb. Ami belefér neki a keretbe. Max törölget többször :D

(#58433) SunMount3r válasza molnarg (#58431) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A 3200GE már bőven elég lesz 4K-ra is.
Hát igen, ez az olcsó hangkari tényleg a "legalja" (már bocs, de tény), de ha nincsenek nagy igények a hangra, akkor biztos elég. Akkor amúgy csak analóg bemenetes az erősítője?

Winyóban meg úgy is lehet gondolkodni, hogy olyan lapot, meg házat veszel, ami több winyóval is elbír egyszerre és ha majd elfogy hely, akkor lehet bele rakni egy másikat.

(#58434) molnarg válasza SunMount3r (#58433) üzenetére


molnarg
csendes tag

nem gond, nem vagyok egy vájtfülű, lehet hogy ha nagyon figyelném lenne alapzaj, de 50-70%-os hangerőn sem hallok zajt ki belőle. (Logitech Z906)

(#58435) Necronom válasza molnarg (#58434) üzenetére


Necronom
senior tag

dehat ezen van optika / coax bement is, ugyhogy 5.1-ig tokeletes :) (mar a maga nemeben) nem kell a sok analog drot

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#58436) bnorci71 válasza molnarg (#58431) üzenetére


bnorci71
addikt

Alaplap: Gigabyte B450M DS3H
Proci: Ryzen 3 2200G
Ram: 4x4Gb Corsair Vengeance LPX CMK8GX4M2B3000C15
Hűtő: Be Quiet! Shadow Rock LP

42e adtam el ezt a konfigot egy hónapja 4K nem emlékszem próbáltam-e de szerintem igen mert egy idő után a Tv-n lévő Kodi a lejátszó a HTPC csak kiszolgálta mint egy médiatár. Hoppp most jut eszembe volt benne egy Rx580, na akkor arról ment a 4K a franc se emlékszik. De ha a 2200G az Asseto Corsával elbírt FHD-be akkor egy 4K film nem fog gondot okozni.

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#58437) zsolt_64 válasza molnarg (#58432) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Arra figyelj hogy nehogy belefuss egy SMR-es változatba. Általábban ócsóóbak, nem véletlenül akar mindenki szabadulni tőlük...

[ Szerkesztve ]

(#58438) molnarg válasza Necronom (#58435) üzenetére


molnarg
csendes tag

igen ám csakhogy az alaplapomon nincs optika :) (asus Pro H610T itx + i5-12400 + 64Gb ram - nekem ilyen mix- htpc-m van, arról dolgozok remoteba de a tv-alatt van) A régi kisebb tv-m megoldotta a hdmi-ről jövő jelet 5.1-be ki tudta adni optikán, mostani jó nagy képernyős, de legalább buta.

[ Szerkesztve ]

(#58439) Necronom válasza molnarg (#58438) üzenetére


Necronom
senior tag

de ezen egy nem is drga hangkartya megoldast jelentene
akar egy USB-s SB Live! is, persze ha erdemesnek talalod es a koltsevetesbe meg belefer
bar idealisabb lenne mondjuk kozvetlen a HDMI portrol meghajtani es a DP porton meg bemesz a TV-re...bar ez csak a tipp es megneheziti a dolgod, de kesobb is jol jon
HDMI 2 optika meg 10-15 dodo korul siman beszerezheto
de a hang igy is csak max 5.1 lehet

soot itt egy meg aranyosabb megoldas
anyival jobb hogy van egy HDMI kimenete is :)

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#58440) molnarg válasza Necronom (#58439) üzenetére


molnarg
csendes tag

Ezt próbáltad? Mert a mostani olcsó 10 dolláros hangkártyán is van spdif de csak szeteró jön ki belőle ezért nem kísérleteztem tovább.

(#58441) Necronom válasza molnarg (#58440) üzenetére


Necronom
senior tag

nem probaltam de lattam rajta egy 5.1/2.0 kapcsolot is
es hat ez csak 10 dodo...

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#58442) SunMount3r válasza molnarg (#58440) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

5.1-ből nem biztos, hogy a DD-t és DTS-t is tudja. Az ilyen olcsó, kínai kis extractor-oknál ez gyakran előfordul. Általában a DTS-t nem szokták tudni. Bár ki tudja, rá kellene kérdezni ott...

(#58443) Necronom válasza SunMount3r (#58442) üzenetére


Necronom
senior tag

hat addig nem is fogjuk megtudni a tutit amig valaki ki nem probalja...
vagy mondjuk megkerdezi..
de piszok szimpatikusnak talaltam az eszkozt, ezert tettem ide

egyebkent 100-bol kb hany magyar szinkron van DTS-ben? ;)
de itt egy masik es itt mar szerepel az, hogy miket tamogat
5.1CH for SPDIF Output (support compressed audio audio such as DTS, Dolby Digital)

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#58444) mpierre válasza Necronom (#58443) üzenetére


mpierre
veterán

DVD-k esetén elég sok, főleg azok, amik eredeti nyelven is dts-ben voltak. Csak a megfelelő hangsávot cserélték ki.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#58445) SunMount3r válasza Necronom (#58443) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

És miből gondolod, hogy csak magyar szinkronnal akarják nézni a filmeket?

[ Szerkesztve ]

(#58446) Necronom válasza SunMount3r (#58445) üzenetére


Necronom
senior tag

en ilyet nem irtam...kerdeztem, kicsit eltertunk a targytol
egyebirant ajanlottam egy masik iyent is, amihez mar oda van irva a DTS tamogatas senkinek nem nyomok fegyvert a fejehez, segiteni probaltam, mert sztem jobb megoldas ez mintsem kabelkoteggel bemenni egy hangszoro rendszerbe

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#58447) Necronom válasza mpierre (#58444) üzenetére


Necronom
senior tag

Ertem, rendben van
Ha erre is felhetenek egy ugyanolyan kerdest, akkor valaszolsz ra?
Szerinted ma 100 emberbol hanyan hasznalnak meg DVD-t barmilyen filmezesre?

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#58448) SunMount3r válasza Necronom (#58447) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Pl. épp a magyar filmek közül nagyon sok még mindig csak DVD verzióban elérhető (mármint az eredeti legjobb minőségben, az azokból készült átkódolt DVD Rip-ekről inkább ne is beszéljünk).

(És ezt most SEM kötekedés akar lenni, az előbb is túllihegtet picit.)

[ Szerkesztve ]

(#58449) molnarg válasza Necronom (#58443) üzenetére


molnarg
csendes tag

Köszi! Ilyet lehet hogy brendelek, az enyémet meg sógor megkapja :D

(#58450) mpierre válasza Necronom (#58447) üzenetére


mpierre
veterán

Saccra 50-60-an (ennek kb 70-75%-a nyugdíjas). A DVD-t itt értheted magára arra, hogy korong. Sokaknak nem mond semmit, hogy BD, az ugyanúgy DVD számukra.
(Sajnos a MAHASZ csak a hanghordozókat statisztikázza, ott pedig a fiatalabb korosztály az aki fogyaszt. Főként digitális elérésben.)
A legutolsó értelmes statisztika 2009-es. Akkoriban durván a dvd vezetett, pedig már kongatták a vészharangot, hogy ajjaj...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#58451) SunMount3r válasza mpierre (#58450) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Pedig a DVD-nek nem csak "korong" formátuma létezik. És bizony az az amit manapság többen "fogyasztanak" (jobb híján).

(#58452) mpierre válasza SunMount3r (#58451) üzenetére


mpierre
veterán

Nos igen. A 20-50GB-os csodákhoz kell tárhely, meg virágbót is. Elég csak azt megnézni, hogy melyik méretű fájlt hányan töltik le...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#58453) Valkűr válasza mpierre (#58452) üzenetére


Valkűr
őstag

Valamit valamiért vagy tárhelyet intéz az ember vagy vegyen gyári lemezeket!

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#58454) Necronom válasza molnarg (#58449) üzenetére


Necronom
senior tag

szivesen :)

mpierre
Koszi, kb en is erre gondoltam, de nem csak korongra, hanem DVD mint minosegre
de ugye vannak a stream szolgaltatasok, mellette a TV-zes - ezt valahogy egy halmazba lehet pakolni, ill a vasarolt es letoltott tartalamkra, mint masik halmaz es ugye az atfedesek..bar ez itt off, de ha van valakinek kedve ebbe belegondolni, erdekes szamokat lehetne kapni kis utanajaras utan :)

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#58455) Várvédő


Várvédő
csendes tag

Sziasztok!
Próbálkozok ebben a topikban is,hátha valaki tanácsot tudna adni, van egy WIN11-es nini pc n100 procival, amin megy a netflix,2.0 hdmi-vel egy régebbi philips tv 1.4 hdmi bemenetére,onnan hdmi arc-on keresztül egy bose soundbar-ba. De csak stereóban,néztem a beálitásokat de semmi,előre is köszönöm.

(#58456) Borisz76 válasza Várvédő (#58455) üzenetére


Borisz76
veterán

PC-n , hangbeállításnál 5.1 legyen.
Tv-n beállításnál azt hiszem PCM kell.
Soundbart nem ismerem....lehet ott is kell állítani valamit.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#58457) SunMount3r válasza Várvédő (#58455) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Melyik Mini-PC-ez pontosan? (Vannak olyan olcsó, kínai Mini-PC-k, amikből néha kispórolják azt a fajta HDCP védelmet, ami a Streaming szolgáltatásokhoz kellenek, hogy teljes minőségben működjenek.)

[ Szerkesztve ]

(#58458) Várvédő


Várvédő
csendes tag

Igen, ez is egy T6-N100-as csoda, 8 Gb ddr5 ,256ssd, és hang beállításnál, windowsnál csak a philips tv lehetőség van,a tv térhatásúra állítottam.

(#58459) SunMount3r válasza Várvédő (#58458) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ha pl. MPC-HC-val játszol le valami filmet, amiben DD 5.1-es hang van, akkor is csak sztereó jön ki a Soundbar-ból?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.