Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45701) Snoke


Snoke
tag

Csak hogy a remény ne haljon meg. Itt egy kis biztatás mindenkinek.

Mondjuk érdekes lesz, ha beindul a kliens frissítés és egyszerre kezdi a fél világnak letölteni a 75GB-ot. Lehet ma is lehal a teljes internet hálózat. :D Más játékoknál van ilyen előtöltés lehetőség, hogy ne egyszerre töltse le mindenki.

[ Szerkesztve ]

(#45702) [HUN]NIMROD válasza Snoke (#45701) üzenetére


[HUN]NIMROD
aktív tag

Most nézem hogy szó szerint azt írják, hogy leállnak a szerverek karbantartás miatt, tehát egy szóval sem ígérték, hogy a letöltés is beindul :N

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#45703) Snoke válasza [HUN]NIMROD (#45702) üzenetére


Snoke
tag

Support Notice : Servers are now down for the upcoming Odyssey release
We're hoping to be back between 18:00 and 19:00 BST

(szerk: we are hoping too :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#45704) duvi válasza [HUN]NIMROD (#45702) üzenetére


duvi
nagyúr

Szerintem letöltés legjobb esetben is csak 6 után várható.

(#45705) Snoke válasza duvi (#45704) üzenetére


Snoke
tag

Ha már így ráérünk, megragadnám az alkalmat, hogy megköszönjem neked duvi az ED-vel kapcsolatos oktató jellegű írásaidat. Azok alapján kezdtem bele és nagy segítség volt. :R

(#45706) duvi válasza Snoke (#45705) üzenetére


duvi
nagyúr

Örülök, hogy segíthettem, de ez nem csak az én érdemem. A Téma Összefoglaló összeállításában sok fórumtárs is segített.

(#45707) [HUN]NIMROD válasza duvi (#45706) üzenetére


[HUN]NIMROD
aktív tag

Fun fact: ha nem csalnak meg az emlékeim akkor az általam elkezdett rövidítés magyarázattal indult az egész 7 éve az azóta megboldogult elitedangerousponthu fórumon (mármint csak a fórum szűnt meg ott). De az biztos hogy ott tettem egy ilyen javaslatot, mert láttam hogy az újak csak lesnek amikor röpködnek a RES, USS, PP stb betűcsoportok :D

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#45708) oke


oke
senior tag

Sziasztok,

Én még nem vettem meg az Odyssey-t, vélelmezem nekem nem lesz letöltve a 75 giga, de a későbbiekre vonatkozóan kérdezném, hogy hogy tudom átrakni a játékot másik meghajtóra?
Jelenleg SSD-n van, de azon nincs ennyi hely, így át kellene raknom HDD-re.

(#45709) duvi válasza oke (#45708) üzenetére


duvi
nagyúr

Szia,
Attól függ, hogy milyen kliensed van. Ha Frontieres, akkor simán átmásolhatod a telepített könyvtárat és onnan indíthatod. Ha steames, akkor a beépített funkcióval át kell mozgatni az új helyre.

(#45710) duvi válasza [HUN]NIMROD (#45707) üzenetére


duvi
nagyúr

A Ph-s fórum az EDHU-tól függetlenül indult és az itteni tagokkal raktuk össze az összefoglalót. Minden résztvevő neve fel van tüntetve a bevezető alján.

(#45711) Snoke válasza duvi (#45706) üzenetére


Snoke
tag

Akkor köszi mindenkinek, aki részt vett az összefoglalók készítésében! :R
Ezen a fórumon kívül van valami magyar és aktív, témákra bontott fórum, ahol élet is van? elitdangerous.hu halott, ahogy nézem, pedig kár érte.

(#45712) duvi válasza Snoke (#45711) üzenetére


duvi
nagyúr

Tudtommal nincs másik ennyire aktív fórum. Leginkább az EDHU Discordon és FB csoportokban zajlik az élet. Ezen a két helyen koncentrálódik a hazai ED játékosok zöme.

(#45713) [HUN]NIMROD válasza duvi (#45710) üzenetére


[HUN]NIMROD
aktív tag

Semennyire sem akarok olyan babérokkal ékeskedni ami nem jár, de az szinte biztos, hogy '16-ban amikor ide felkerült a rövidítések szekció, Te már inspirálva lehettél az ed.hu fórum által, még ha nem is emlékeztél rá. De az is lehet hogy nem, és újra kitaláltátok az egészet elölről. Eddig azt hittem, hogy az ott általad összeállított tartalmat mentetted át ide egy az egyben hogy ne vesszen el a fórum megszűnésével, és azóta itt bővült tovább az itteni tagokkal. Végülis teljesen mindegy, csak sztorizgatás.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#45714) oke válasza duvi (#45709) üzenetére


oke
senior tag

Steames, köszi.

(#45715) NomadND1


NomadND1
senior tag

Átlag 22MB/s a frissítés, de legalább csorog :)
Potom egy óra és lenn is van.

(#45716) Peppo válasza nubreed (#45699) üzenetére


Peppo
őstag

Ha az ED egyszer bugmentes lenne, azonnal törölném, mert úgy gondolnám, véletlenül valami másik játékot telepítettem fel.

(#45717) NomadND1 válasza Peppo (#45716) üzenetére


NomadND1
senior tag

Arra figyelj, hogy a játék kezdőbetűi ne S.C. legyen, mert eret vágsz magadon :D ;]

(#45718) Snoke válasza Peppo (#45716) üzenetére


Snoke
tag

Nem is létezik bug mentes játék. Kínomban, hogy nincs ED, kipróbáltam VR-ben a No Man's Sky-t. Egy grafikai hibahalmaz, pedig ennek is most volt frissítése a napokban.

(#45719) [HUN]NIMROD válasza NomadND1 (#45715) üzenetére


[HUN]NIMROD
aktív tag

Nekem lejött egy 1.7(?) gigás csomag, most meg semmi, és persze ez nem a lényeg volt.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#45720) Snoke válasza [HUN]NIMROD (#45719) üzenetére


Snoke
tag

47.17GB-os jön nekem most. Rövidesen ideér.

[ Szerkesztve ]

(#45721) [HUN]NIMROD válasza Snoke (#45720) üzenetére


[HUN]NIMROD
aktív tag

Nem éééééééér!.... Nálam ráadásul a Steam indítóból eltűnt a Horizons is, már csak ED és ED VR van. Utána a launcherben ott az Odyssey, de az install le van tiltva... :F
Ha Steam nélkül indítom, akkor megy az install...

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#45722) Snoke


Snoke
tag

(#45723) NomadND1 válasza Snoke (#45722) üzenetére


NomadND1
senior tag

Sajnos még server upgrade van.

(#45724) Peppo


Peppo
őstag

Nekem először lerántotta a 47GB-os patchet, aztán a launcher kiírta, hogy patchelni kellene a játékot, és azzal a lendülettel ki is lépett. Párszor még csinálta ezt, aztán most már nem. De az Odyssey nem jelent még meg a lehetőségek közt, és persze a szerverekre még írja, hogy upgrading.

(#45725) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Nagyon kíváncsian várom a beszámolókat. Jó ideje letettem a játékot, és még nem vettem meg az Odyssey-t, de tervben van.

(#45726) anatron


anatron
aktív tag

Azért az elég gáz,hogy a release napon még mindig a servert frissítik.

(#45727) NomadND1 válasza anatron (#45726) üzenetére


NomadND1
senior tag

Nem gáz. Írták, hogy 11 óra legalább a frissítés.

(#45728) Ice_Man22 válasza NomadND1 (#45727) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

En mar a training missziot tolom.

(#45729) anatron


anatron
aktív tag

Már müxik.Viszont a parancsnokom régi ruhája eltűnt. :W

(#45730) Ice_Man22 válasza anatron (#45729) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

En viszont egy missziot se tudok felvenni. Nincs egy darab misszio.

(#45731) macy


macy
addikt

Srácok, a steamen vásárolt Odyssey-t hozzá tudom csapni valahogy a Frontier oldalán lévő accountomhoz? Össze van kapcsolva a két acc.

(#45732) anatron válasza Ice_Man22 (#45730) üzenetére


anatron
aktív tag

Meglett a ruhám!
Kivették a holo alól és Liveryként lehet beállítani az egyik árusnál a bázison.
Fegyvert még nem sikerült vennem.

Grafika elég fura lett, valamit vissza kell állítanom.

Nálam átlag 60 FPS-el megy de azért az állomáson a bárban lement 47-re 2060S 1440P-n.

[ Szerkesztve ]

(#45733) macy válasza macy (#45731) üzenetére


macy
addikt

Oké, már hozzáadta magától, azt hittem variálni kell valamit.

(#45734) Peppo


Peppo
őstag

Nagy nehezen elindult.

Fura a látvány, a színek valahogy mások lettek. Egyébként egész jól fut, rosszabbra számítottam.
A gyaloglást még szokni kell, az irányításra is ki kell találni valamit, mert joyról kicsit nehézkesnek tűnik. :D

Ha már kint voltam az Anaconda temetőnél, kiléptem a felszínre, és úgy tűnik, elsőként. Legalább valami híresebb helyen is ott lesz végre a nevem. :D

Laggol még nagyon, kell majd pár nap, mire ténylegesen játszható lesz. De legalább elindul. A FC update után egy ideig belépni sem tudtam.

#45731 macy Nekem is csak nagy sokára hozta össze. Elvileg már össze volt kapcsolva a Steam és a Frontier acc, de most összekötöttem újra mindent mindennel, és végül ott lett.

[ Szerkesztve ]

(#45735) Peppo


Peppo
őstag

Na, megjött a narancs Sidewinder is. Azt hiszem, ma már nem erőltetem. Holnap délelőtt ránézek, hátha akkor kevesebben lesznek.

(#45736) duvi


duvi
nagyúr

(#45737) duvi


duvi
nagyúr

Végigcsináltam a tutorialt és kimondottan szórakoztató volt. Szépen végigvezet az új dolgokon, részletes utasításokkal segít eligazodni a feladatok között. Ahogy az várható volt, komoly ára van a grafikai fejlődésnek. Az adatlapomon lévő config is megizzadt párszor, pedig nem mondanám gyenge gépnek. Állomásokon durván bezuhanhat az FPS (volt, hogy 43-ig is beesett), de az űrben megvan a 144+. Bolygófelszíneken változó, de összességében megvan a minimum 60. Ezek az értékek 1440-es felbontáson és max. grafikával értendők. Összességében jók az első benyomásaim, nem bántam meg a preordert.

(#45738) [HUN]NIMROD válasza [HUN]NIMROD (#45721) üzenetére


[HUN]NIMROD
aktív tag

Miután a launcher egyedül leszenvedte az egészet, már a steam alatt is Play-re váltott az Odyssey menü, de bárhonnan indítom, a főmenüben nem működik SEMMI, mintha elvesztettem volna még a bal egérgomb és a szóköz kiválasztó funkcióját is, egyik menüre sem tudok kattintani, még az exitre sem, feladatkezelővel kell lelőni. CTRL+F-en van az FPS ki/be kapcsolása, az sem működik. Ha Horizons-t indítok, akkor minden jó, tehát a bindings ott megvan... Akinek van erről tapasztalata, megoldása, ne tartsa vissza...

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#45739) gabranek


gabranek
aktív tag

Nekem rendesen bezuhant az fps a bolygók felszínén :( Ultrát elfelejthetem, de a high egy részét is sajna.
A menüben melyik az az opció amelyik a leginkább csökkentheti az fps-t?

Az edmarket connector nálatok működik? Mert nálam semmit nem csinál.

[ Szerkesztve ]

田中れいな

(#45740) gentlelynx válasza [HUN]NIMROD (#45721) üzenetére


gentlelynx
tag

Nekem is pont ez a bajom, nem él az install gomb a Steam luncherben, pedig a listában benne van az Odyssey... A frontier luncherből feltettem, de ott meg a Horizonst kéne újra raktni, mert nem érzékeli... Hihetetlen béna... Össze van kapcsolva a Steam és a Frontier acc, de nem akar menni... így, ha Horizonst akarok indítani az steam-es luncher, ha meg Ody-t, akkor frontier-es... ez így nem valami jó :(
Az lehet a probléma alapja, hogy míg az alapjátékot és a Horizonst a steam-en vettem, az Odyssey-t a frontiernél. Hogy lehetne ezt konszolidálni? Van valakinek tippje?

(#45741) csigi


csigi
addikt

Én 1-2 percnél tovább nem bírok játszani vele. Crash mindig, mindenhol, felszínen és hagyományos röpködés közben ugyanúgy. :(((
Várni kell még javításokra...

nofene

(#45742) csigi válasza csigi (#45741) üzenetére


csigi
addikt

No, közben már a szerverhez sem tudok csatlakozni.
Support kitette, hogy sokan vagyunk így, dolgoznak rajta.

nofene

(#45743) Ice_Man22 válasza csigi (#45742) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Ahogy az varhato volt kaosz... Tegnap lattam egy power restore missziot ami Coloniaba szolt. Es 7 ora alatt kellet megcsinalni 170 ezer kreditert. Szegyen amit muvel a frontier. Betazunk rendesen.

(#45744) Peppo


Peppo
őstag

Űrben nem érzek változást, de bolygófelszínen tényleg csökkent az fps. Nem drámai, de vissza kell majd venni egy kicsit.

#45738[HUN]NIMROD

Emlékeztet egy problémára, amivel kb. két éve találkoztam. Eleinte nálam kb. minden hiba kijött, ami másoknál nem. :D Nekem is egy nagyobb patch (3.3) után kezdte le ezt csinálni. Nem működött a menüben semmi, se egér, se joy, semmi. Ill. mozogni lehetett a menüben, csak klikkelni nem. Kétszer volt ilyen, elsőre még a vga driver cseréje megoldotta. (Mondjuk nem tudom azóta sem, mi köze volt hozzá.)
Másodszor ez már nem segített. Nekem akkor úgy tűnt, hogy az a baj, hogy mikor egy (nagyobb) patch után először indítod a játékot, nem nézi, hogy mi van a bindings könyvtárban, az csak az első normális kilépés után válik aktívvá, de mivel normálisan nem tudsz kilépni, csak feladatkezelővel, ezért hiába vannak ott a fájlok, nem használja őket.
Ettől persze még a menüben mennie kellene, de valami miatt mégsem.

Végül ticket lett belőle, és valahogy aztán megoldották, de sajnos már nem emlékszem, mi volt a megoldás. Próbáltam megnyitni a ticketet, de úgy tűnik, ennyi idő után már nem lehet.

Találtam viszont egy mailt, ami tőlük jött, és az erre adott válaszomból úgy látom, ez lehetett a megoldás. Bemásolom egyben.

"Thanks for contacting Frontier Customer Support, sorry to hear that but I am happy to assist you today.

As a test, could you try playing the game in a clean boot environment, here is a guide on how to perform a clean boot:

https://support.microsoft.com/en-gb/help/929135/how-to-perform-a-clean-boot-in-windows

This will help reduce any other software that may be interfering and possibly causing your issue. It’s the easiest way for us to reduce software that may be interfering as Windows automatically starts without third-party software starting up. This will only happen the next time that you start up, then the computer will revert back to normal, so don’t worry about this affecting your computer long term.

From what you describe I believe that the clicks are not registering due to Windows focus being shifted away from the game when you start it.

The change of mouse cursor may still appear when you roll over the game, however, clicks and button presses may not be registered.

In an attempt to address this, when the game has started up, please use Alt & Tab to select the game and this should shift Windows focus back to the game.

If there is anything else that we can do to help, please let us know! :)"

(#45745) buke


buke
tag

Sziasztok ! Szerettem volna ugrani Horizons-ban FC-vel, de a target kijelölésnél azt írja ki hogy "no time slots" ? Több célpontot is kipróbáltam kb. félórán keresztül. Az az én mohóságom,hogy rögtön küldetéseket is felvettem. FC nélkül kb. 5-6 óra minimum. :DD

(#45746) Snoke válasza buke (#45745) üzenetére


Snoke
tag

""no time slots""
Ilyen kiírással még nem is találkoztam. :DDD

(#45747) Novver válasza duvi (#45737) üzenetére


Novver
senior tag

Egy időre pihentetem az elitet.
Az odyssey bejelentése előtt raktam félre, így a néha elolvasott híreken meg videókon semmit nem tudok róla.

Ez az FPS része full egér+bill irányításos? Vagy lehet ki-be ugrálni a hajókba már?

Várhatunk valami összefoglalót az új ficsőrökről? :R

Life is a game... The game is my life!

(#45748) gabranek


gabranek
aktív tag

Az bug vagy én csinálok valamit rosszul, hogy nincs semmilyen küldetés? A missions alatt minden szürke és üres :F

田中れいな

(#45749) Ice_Man22 válasza gabranek (#45748) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Ez uj fiiicsor.....viccelek... Ticket et nekik... En is twlalkoztam ezzel tegnap.

(#45750) macy


macy
addikt

Én is pislogtam tegnap, hogy nem tudok mozogni a játékban, de a menüben volt kurzor, át kellett állítani az irányítást egér+bill kombóra. A tutorial részt megcsináltam, ahol be kellett kapcsolni a cuccokat, meg kinyírni pár rossz arcot. 1440-ben full grafon 50-60 fps volt.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.