Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45751) Novver válasza gabranek (#45748) üzenetére


Novver
senior tag

Boardhoppolni próbáltál? :DDD

Life is a game... The game is my life!

(#45752) gabranek válasza Novver (#45751) üzenetére


gabranek
aktív tag

A boardhop a játékmódok közötti váltást jelenti? Mert azt próbáltam, de semmi eredmény. Próbaképpen visszatöltöttem a horizonst és ott vannak küldik, de hiába veszek fel egyet, az odyssey-be visszalépve már a felvett küldit nem látom (viszont cserébe hazavágta az irányításomat...szerencsére volt mentésem a launch előttről).

Ice_Man22: írtam nekik, de ahogy olvasgattam, nem csak nálam jött elő ilyen hiba.

田中れいな

(#45753) Ice_Man22


Ice_Man22
senior tag

Talaltam a reddit en egy "segitseget" teljesitmeny kapcsan [link], en kiprobaltam es Jameson Memorial ban 15 fps plussz kaptam ugyanazon grafikai beallitasok mellett. Bar az is lehet, hogy csak a placebo hatas ervenyesult :)).

(#45754) duvi válasza Novver (#45747) üzenetére


duvi
nagyúr

"Ez az FPS része full egér+bill irányításos?"
Igen, az, de természetesen bármilyen kontrollert használhatunk.
"Vagy lehet ki-be ugrálni a hajókba már?"
A saját hajóknál bármikor ki-be szállhatunk, de ha taxit rendelünk (bérelhető, npc által irányított személyszállító hajók), akkor azok csak egy fuvarra szólnak.
"Várhatunk valami összefoglalót az új ficsőrökről? "
Sorry, de már rég lemondtam a Topicgazdai pozíciómról, mivel nem tudtam kellő mértékben foglalkozni a csoporttal. Mint tag igyekszem hozni a híreket, de összefoglalót már nem írok (nincs is jogom szerkeszteni) :( Ha bárki úgy érzi a topicban, hogy szívesen elvállalná a Topicgazda szerepkört, annak szívesen írok ajánlólevelet!

(#45755) Novver válasza duvi (#45754) üzenetére


Novver
senior tag

Tudom, ez csak egy kollektív kérdés volt a többiek felé :R

Life is a game... The game is my life!

(#45756) gentlelynx válasza gentlelynx (#45740) üzenetére


gentlelynx
tag

Nos, bocsi, hogy a saját hsz-re válaszolok, de úgy néz ki megvan a megoldás és hátha segít másnak is!
https://customersupport.frontier.co.uk/hc/en-us/articles/360021729800?input_string=odyssey+install+no

[ Szerkesztve ]

(#45757) Peppo válasza buke (#45745) üzenetére


Peppo
őstag

Engem sem enged ugrani. Ugyanez az üzenet.

Most látom, elvileg letiltották az ugrálást.

[ Szerkesztve ]

(#45758) anatron


anatron
aktív tag

Hát ez az új térkép elég fura lett (ikonok).
Vissza sírom a régit, gondolom ez is a konzolosítás miatt van.

(#45759) anatron


anatron
aktív tag


Elvira Clonegineers :DD

[ Szerkesztve ]

(#45760) oke


oke
senior tag

Bakker, belenyúltak a kereskedés árakba is? Cobalt-ot vettem eddig, hogy az FC fenntartásra meglegyen a keret. 2500-6000 között vettem és 12000 -19000 között adtam el két ugrással arrébb, 720 tonnát. Így egy-két kanyarban megvolt a heti penzum. Most meg 920-ért tudom ugyan ott venni és 3000-ért eladni...Így 6-8 milla helyett 1,5.... Fong Wang volt a kiindulás,

[ Szerkesztve ]

(#45761) csigi


csigi
addikt

Ti itt játszotok rendesen?
Én egész nap csak a töltőképernyőn forgó hajóm látom, majd szerver hibával leáll. :W

nofene

(#45762) anatron


anatron
aktív tag

Valaki mondja már meg legyen szíves hol tudok páncélt,meg fegyvert venni az avatáromnak.
Eddíg bárhova mentem azt írta 0 az elérhető.

(#45763) Peppo válasza csigi (#45761) üzenetére


Peppo
őstag

Reggel volt karbantartás, akkor kidobott, de délután nem volt vele gond. Leszámítva, hogy itt vagyok az isten háta mögött, és nem engedi ugrani a FC-t, így kb. semmit nem tudok csinálni. :D

(#45764) buke válasza oke (#45760) üzenetére


buke
tag

oke: viszont én úgy látom, hogy a nemesfémek több nagy állomáson, nagy mennyiségben iszonyat olcsóak lettek, azaz nagy az árrés. Plusz a vásárolható ásványok pl. bertrandite szintén.
A bányászatban az LTD és VO eladási árakat feltornázták a tavaly szeptemberi szintre, kb. oda ahova a mostani többi "meta" ásvány van.
Nekem ez (lopott LTD) a kalózkodásnál kicsivel többet hoz mostantól a konyhára. Eddig 1 tonnáért kaptam legjobb esetben 350 ezret. Most felmegy ez kb. 500e-re.
Ha azt nézem hogy a loop trading-nél kifogsz egy ilyen nemesfémet, akkor óránként 140 millió az nem rossz. De ha netán több fiókod van és mellé legalább 1 carrier és valahol "allied" vagy, (pl.CEOS) akkor leírni sem merem mennyit lehet kaszálni a szállítós küldikkel + a bányászós, de mégis valójában megvásárolható ásványos csúcs küldikkel. Nem nehéz kitalálni mit jelent az előbb leírt áruk olcsósága a küldik teljesítésénél: alig lesz önköltség. Van egy friss videó erről azt még majd szimulálom, mert ott először növelni kell a reputációt.

[ Szerkesztve ]

(#45765) gentlelynx


gentlelynx
tag

Valószínűleg volt már korábban, de lehet, hogy érdemes a felszínre hozni a Controlls-ok témában.
Bizonyára tapasztaltátok páran, hogy ha Controlls-nál az on foot controlls-t "piszkáljátok" esetleg felülvágjátok a korábban a ship-hez beállított dolgokat.
Ennek egy oka van, mégpedig az, hogy ha bármilyen preset-hez hozzányúltok, akkor abból "Custom" lesz.
Ezt elkerülendő, lehetséges megoldásként szóba jöhet, hogy mielőtt ezekbe belekezdenétek, a korábbi Custom beállítást, úgymond, "véglegesítitek". Ezt én úgy csináltam, hogy custom.binds állományból cisnáltam egy másolatot "ship_srv.binds" néven, majd a file-ban a
<Root PresetName="ship_srv" MajorVersion="1" MinorVersion="0">
sorban is megadtam ezt a nevet.
Ezután bátran nyúltam hozzá az onfoot beállításhoz, majd amikor ezzel végeztem, akkor ennek mintájára készítettem egy másolatot onfoot.binds néven és átszerkesztettem a sort benne:
<Root PresetName="Onfoot" MajorVersion="1" MinorVersion="0">

Ami még esetleg figyelmet érdemelhet, hogy ezekben bármi módosítás újra Custom-ot csinál belőle, így ennek "véglegesítéséről" minden esetben gondoskodni kellhet.

Remélem másnak is segít!

o7

(#45766) duvi


duvi
nagyúr

(#45767) duvi válasza anatron (#45762) üzenetére


duvi
nagyúr

10 perce vettem meg az összes páncélt és fegyvert Jameson Memorialon.

(#45768) duvi


duvi
nagyúr

(#45769) anatron válasza duvi (#45767) üzenetére


anatron
aktív tag

Thx, bár nálam valami bug lehetett mert a hotfix után már látom a cuccokat az árusnál.

(#45770) csigi


csigi
addikt

A hotfixtől csodát reméltem... nincs változás. :(
Szerver hibával el sem indul a játék. Ez összefügghet az FC ugrás tiltásával?
Aki játszik és van carrierje, az tud ugrani?

nofene

(#45771) oke válasza buke (#45764) üzenetére


oke
senior tag

e ha netán több fiókod van és mellé legalább 1 carrier és valahol "allied" vagy, (pl.CEOS) akkor leírni sem merem mennyit lehet kaszálni a szállítós küldikkel + a bányászós, de mégis valójában megvásárolható ásványos csúcs küldikkel.

Nincs több fiókom, az nem játszik, viszont Én úgy emlékszem, hogy a bányászos küldiket csak bányászattal lehet teljesíteni, megvásárolttal nem. Vagy tévedek?

(#45772) NomadND1


NomadND1
senior tag

Tegnap gondoltam kipróbálom a shuttle szolgáltatást 40 fényév távolságra.
Az út valós időben picivel több mint két órát tartott. Bevallom ekkora élményre azért nem számítottam :D

(#45773) Peppo válasza csigi (#45770) üzenetére


Peppo
őstag

Továbbra sem tud a FC ugrani. És most már kezd egy kicsit idegesítő lenni a dolog. Nem is nagyon értem a dolgot. Eddig sem az ugrálásukkal volt baj, hanem ha túl sok volt egy rendszerben, az akasztotta ki a játékot.
Tegyenek rá ideiglenesen nagyobb cooldownt, de ez, hogy egyáltalán nem lehet ugrani vele, vicc.

#45771oke

Nekem úgy rémlik, mindegy, honnan van a cucc. De azért meg nem esküdnék rá, rég csináltam ilyet, és nem sokszor.

[ Szerkesztve ]

(#45774) gentlelynx válasza oke (#45771) üzenetére


gentlelynx
tag

Piacon egyébként megvásárolható nyersanyagok leadhatók bányászatos küldetésekben.
Egyébként sok FC is szakosodott ilyenekre, hogy drágán ugyan, de a küldetésekben előforduló, de állomásokon nem kapható anyagokat árulják, így beszerezhetők azok is kereskedés útján.

(#45775) Rakamaz válasza anatron (#45758) üzenetére


Rakamaz
tag

Páran már sírtak miatta az ED fórumán, remélem rápillantanak a fejlesztők, hogy így picit gázos a galmap. Minek nyúlnak ahhoz, ami működik?! :((

[ Szerkesztve ]

(#45776) nubreed


nubreed
veterán

Van ez a gameplay video: [link]
Mindegyik küldetés ilyen amit felveszel, hogy közben valakivel kommunikálsz meg ilyenek ahogy itt látható a videoban? Mert ha igen akkor az elég hangulatos, sokat hozzá ad az egészhez.

A másik, hogy van valamiféle karakter fejlődős vagy skill fejlődés vagy ilyesmi?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#45777) Raymond


Raymond
félisten

Alakulnak a dolgok:

Forras: [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#45778) anatron válasza Rakamaz (#45775) üzenetére


anatron
aktív tag

Nem tudom én sem, gyanítom így akarják konzolosítani.

Én is anno anniyra megszoktam már a térképet,hogy pl percegig kerestem,hol van a system map ikon.

(#45779) anatron


anatron
aktív tag

[link]

:DD

[ Szerkesztve ]

(#45780) oke


oke
senior tag

Szerver leállás van?

(#45781) Rakamaz válasza oke (#45780) üzenetére


Rakamaz
tag

aha

https://forums.frontier.co.uk/threads/odyssey-progress.576490

(#45782) Mortel


Mortel
senior tag

Sziasztok!

Nem Steam-es ED horizons esetén, működni fog, ha az Odyssey-t a Steam-en veszem meg az Eneba-n?

Köszönettel:

M

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#45783) duvi válasza Mortel (#45782) üzenetére


duvi
nagyúr

Én tuti nem próbálnám ki! :( Annyi steames sz*pás volt az Odyssey életre keltésével, hogy örülnék a helyedben hogy Frontieres verziód van. Az elmúlt két napban csak én 4 steames játékosnak segítettem végigverekedni magát a steam+Frontier reaktíválási útvesztőn. Plusz volt egy srác, akinek nem is sikerült megoldani.

(#45784) Peppo


Peppo
őstag

Ha már Steam. Most a patchelést sikerült valahogy elcseszni. Letölti a komoly, majdnem 2MB-os patchet, de mikor a hitelesítésnél tart, kiakad lemezírási hibával (edlaunch.exe nem tetszik neki) Mondhatnánk, hogy biztosan rossz a vinyó. Hát nem, mert ha átrakom a másikra, akkor is ugyanúgy nem tudja patchelni. Persze nem átmozgatással, az túl egyszerű lenne, hanem újratelepítéssel, mert a mozgatást a telepítési könyvtárak között nem engedi, ha a játék frissítésre vár.

Ezt rövid idő alatt már a harmadik játéknál csinálja, és még az elsőnél valahogy ide-oda pakolgatás után jó lett, a másodiknál már feladtam, csak napokkal később (valószínűleg egy újabb patch után) javult meg.
Még szerencse, hogy úgyis kint vagyunk a világ végén, nem tudnánk csinálni semmit, míg a FC ugrást nem engedélyezik végre.

Egyébként haver is szívott ma az Odyssey előcsalogatásával, nem jelent meg neki a launcherben, de végül is aránylag gyorsan sikerült megoldanunk. Hogy pontosan mivel, azt nem tudjuk, de valószínűleg a Steam-Frontier kapcsolat nem volt megfelelően beállítva.

(#45785) duvi válasza Peppo (#45784) üzenetére


duvi
nagyúr

"Hogy pontosan mivel, azt nem tudjuk, de valószínűleg a Steam-Frontier kapcsolat nem volt megfelelően beállítva."
Általában ez segíteni szokott:
1. Elindítani a launchert, de a játékot nem!
Launcherben kell nyomni egy Log Out Machinet (options menüben van) és ezután kijelentkezve becsukni a launcher és a steam klienst.
2. Be kell lépni a Frontier fiókunkba és itt meg kell nyitni a Partner Key menüt. Ha itt aktív a Log into Steam to Claim Steam keys funkció ( egy zöld színű steam gomb lesz), akkor arra kell rányomni. Ezután itt meg fog jelenni 3 v. 4 narancssárga hátteres Claim Key ED sor. Ezzel ki is léphetünk a fiókból.
3. Indíthatjuk a steames ED klienset és bejelentkezés után már látszódni fog az Odyssey is a launcher listájában.

(#45786) gabranek


gabranek
aktív tag

Az organikus anyagok keresése hogyan történik? Honnan látom azt, hogy melyik bolygóra kellene leszállnom, ha ilyeneket keresek? Jól gondolom, hogy biological signalt kellene keresnem?

田中れいな

(#45787) Peppo válasza duvi (#45785) üzenetére


Peppo
őstag

Simán lehetséges, hogy véletlenül ugyanezeket csináltam én is. Bár a kettes lépésben nem vagyok biztos. Jártam abban a menüben, csak nem tudom, mit csináltam. :D
De így egyben leírva hasznos lesz ez még. Haver is hamarosan telepíti, és nyilván neki is lesz vele baja. Hozzám hasonlóan ő is beleszalad mindenféle hibába.

Köszi!

Na, közben továbbra is lemezírási hiba.

[ Szerkesztve ]

(#45788) csigi


csigi
addikt

Eltelt három nap, és még mindig nem tudok belépni a játékba. :(
Szerintetetk dolgozik a support hétvégén, vagy hétfőig már nem várható semmi?

nofene

(#45789) gabranek válasza csigi (#45788) üzenetére


gabranek
aktív tag

Azért enyhén nevetséges, hogy elővételben megveszed a teljes árú játékot és jó esetben kapsz egy bétatesztet (én játszani úgy-ahogy tudok. Küldetést is tudok néha felvenni...és ha szerencsém van nem is fog eltűnni az összes küldi, még leadás előtt. De nálam is rendszeresek a connect error-ok). Viszont ahogy itt olvasgatom, sokaknál inkább egy bughalmaz az egész program :( Minél többet hotfixelik, annál rosszabb. Vicc az egész.
Ja és azt még vegyük hozzá, hogy ha ennyi az egész dlc, és nem fog jönni hozzá tartalom, akkor az további rossz pont a frontiernek.

田中れいな

(#45790) csigi válasza gabranek (#45789) üzenetére


csigi
addikt

Én türelmes vagyok, elég sokrétű a játék, természetesnek veszem, hogy egy nagyobb pakk után vannak gondok. Meg fogják majd oldani őket. De legalább látnám már azokat problémákat, mert így csak a pörgő hajóm látom. :DDD

szerk:
Nekem (meg másoknak) ez a gondom: [link]

[ Szerkesztve ]

nofene

(#45791) gabranek válasza csigi (#45790) üzenetére


gabranek
aktív tag

Tiszta sor, előbb-utóbb ki fogják javítani. Csak éppen ebben a formában ez a program még nem volt kész a kiadásra, hiányzik belőle 2 hónap béta tesztelés. Ha annyira kellett a zsozsó, csináltak volna korai hozzáférésű verziót, és nagyon sokan úgy is megvették volna (köztük én is). Ott egy szavam nem lehetne a mostani hiba orgiára :)

Próbáltatok már egy nagy hajóval, mondjuk corvette-el leszállni bolygóra auto landing-ot használva? Rendesen megizzad az autopilot mire sikerül letenni a gépet. Le-fel, le-fel...már majdnem megvan, és megint unsatble terrain, na akkor előlröl. Esküszöm alig hallható k*a anyázások szűrődtek ki a műszerfal alól :DDD

田中れいな

(#45792) Peppo válasza gabranek (#45791) üzenetére


Peppo
őstag

Az ED már csak ilyen. Minden komolyabb patch után elözönlik a bogarak. És ha ehhez hozzáadjuk, hogy ilyenkor az érdeklődés is nagyobb, hát ez elég rossz kombináció.

#45788csigi

Dolgoznak, abban biztos vagyok. :D Ki sem látnak a melóból. Szerintem a Frontier support minden ilyen alkalom előtt már hetekkel nyugtatón él.

Orange Sidewinder nekem akkor szokott előjönni, mikor olyan rendszerben próbálok ugrálni, ahol nagyon sokan vannak. Nevezetesebb rendszerek, mint a mérnökök lakhelyei vagy a nagy bányászláz idején a tripla hotspotos rendszer. Volt, hogy 1-2 napig is eltartott, mire végre működni kezdett. És az még nem is nagy patch idején volt, egyszerűen csak nagy tömeg gyűlt össze egy adott helyen.
Te hol vagy?

(#45793) oke


oke
senior tag

Érdekes, az egyik állomáson 0 volt a kereslet Agronomic Treatment-re, mégis el tudtam adni, megkaptam a teljes összeget. Ennek így kell működnie? Mondjuk nem bánom, ha már elmentem oda :)

(#45794) csigi válasza oke (#45793) üzenetére


csigi
addikt

A naprendszerben vagyok, közel a merkúrhoz.
És mindig solo módban játszom, nincs tömeg.

gabranek:
Na, akkor ez itt most a 2 hónap béta tesztelés! :Y
De cserében megkaptuk. Most jobb lenne még hónapokat várni?

nofene

(#45795) buke


buke
tag

Már engedi kijelölni az ugrást FC-nél, de majd kiderül ugrik-e 15 perc múlva :C

[ Szerkesztve ]

(#45796) buke


buke
tag

Ugrik az FC ! :K

(#45797) 4580693


4580693
senior tag

Még tavaj megvettem az odysseyt, mert ez a játék adott annyi élményt, hogy simán megérte. Viszont az előbb próbáltam ezt a dlc-t és hát, azt hiszem, ennél tovább nem is fogok jutni vele. Egyes helyeken 16-17 fps-em van. Nem bírja az öregecske 970-es
+ i5 3570k. Több százezer forintot meg nem szívesen ruházok be, hogy játszani rudjak ezzel a játékkal. Marad a Horizons.

(#45798) Peppo válasza csigi (#45794) üzenetére


Peppo
őstag

A mód mindegy. Én is legtöbbel szólóban nyomom, de a hiba ettől még jött. A lényeg, hogy a rendszerben sokan legyenek. A Sol nem a legsűrűbb, de azért arrafelé mindig van mozgás. Viszont elvileg FC oda nem mehet, szóval valami kapcsolódási probléma lehet.

(#45799) anatron


anatron
aktív tag

Úgy látom kissé toxikus lett a közösség Openben.
Chemical Manipulatorért mentem a Dav's Hope-ba egy player figyelmeztetés nélkül leszedett csakúgy.

Valami "Explorers of Nabubis."-os

[ Szerkesztve ]

(#45800) Peppo válasza anatron (#45799) üzenetére


Peppo
őstag

Open már csak ilyen. A népszerűbb helyeken sok a ganker. Agyontuningolt hajókkal támadnak a legkezdőbb kezdőkre is. Lehet, ettől érzik magukat keménynek.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.