Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33851) Vesa válasza duvi (#33849) üzenetére


Vesa
veterán

Én is szeretnék venni egy ilyen full fittelt Corvette-t! :D

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#33852) duvi válasza Vesa (#33851) üzenetére


duvi
nagyúr

Mi az akadálya? Megvan a rankod hozzá? :D

(#33853) Mortel


Mortel
senior tag

A "data link scanner" mire való? :U

Megvan a Corvette, de valahogy nem az igazi...

A Python lesz az én kis kedvencem asszem'... :)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#33854) duvi válasza Mortel (#33853) üzenetére


duvi
nagyúr

2.3 óta alapértelmezett modul, nincs tömegük, és nem távolíthatók el. A hajókon nem sok szerepük van. Az űrben található speciális objektumokat és a Megashipeket lehet vele szkennelni. SRV-ken ezzel lehet szkennelni a data pointokat.

A Corvette is az a hajó, ami alapmodulokkal nem sokat ér. Fullra fittelted már, vagy csak alapfelszereléssel teszteled? Engi tuninggal jön elő az igazi ereje. Nekem sincs még fullra engizve, de minden modulja maxos. Így elég jól teljesít :K Kínainál vagy Founders Worldon vetted?

[ Szerkesztve ]

(#33855) Mortel


Mortel
senior tag

Az IPSZ tagjaként szerintem sikerült felkerülnöm a halhatatlanok csarnokába, a következő tettemmel:

Gondoltam, miután 3 hétig grindeltem a Corvette-re, és végre meglett, (még festéseket is vettem hozzá :K ) majd kb 10 perc játék után rájöttem, hogy ez nem az én világom, marad a Python. :C

Le is szereltem annak rendje, s módja szerint.
A thrusterseket is lecseréltem kettes osztályúra majd, valamilyen odavetett szót a voice attack félreértett, mire beindult a felszállási procedúra, amit sajnos képtelen voltam leállítani.
Viszont a kettes modulú thrustersek sajnos semmire sem voltak elegendők, ezért ott dekkoltam a landing padon mint egy partra vetett bálna... :W

Amíg az állomás ki nem végzett. :)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#33856) duvi válasza Mortel (#33855) üzenetére


duvi
nagyúr

Uhh! Ez tényleg nem mindennapi produkció :( Ezzel bekerültél az IPSZ VIP tagjai közé. Mennyibe fájt ez a kis móka?

[ Szerkesztve ]

(#33857) Mortel válasza duvi (#33854) üzenetére


Mortel
senior tag

Kínainál, de nem tetszik.

Egyszerűen túl nagy... :)

Jó lesz az én kis Rozikám, akarom mondani Pythonom... :)

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#33858) Mortel válasza duvi (#33856) üzenetére


Mortel
senior tag

Azt inkább nem mondom meg. :) :W :W :W

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#33859) Mortel


Mortel
senior tag

Nem is a thrusterseket, a power plantot cseréltem 8-ról 2-re. :)

Azt hiszem kb. 15 millió körül volt a rebuy... :)

Más:

Outpostokon csak medium pad van, de azt lehet, hogy egy nagy hajóból fighterrel leszállni az outpostokra?

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#33860) duvi válasza Mortel (#33859) üzenetére


duvi
nagyúr

"azt lehet, hogy egy nagy hajóból fighterrel leszállni az outpostokra" Nem :(

(#33861) Mortel


Mortel
senior tag

Nem gyönyörű? :)

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#33862) Felhőtakaró válasza Mortel (#33861) üzenetére


Felhőtakaró
tag

LOLL :DD egyszerűen csodás. (GPU-d ??? :D )

To All: - naszóval hova tüntek a hazresekböl a kommanderek??? nem találni egyetsem :F pedig pár hónapja nyüzsögtek mint a kamrában a patkányok :P különvették az ázsiai, európai, amerikai szervereket??? nincsenek kapcsolatban?

[ Szerkesztve ]

huhh

(#33863) to.ca válasza Mortel (#33861) üzenetére


to.ca
tag

De.
Azért gondold át ezt a Python vs. Corvette dolgot ;) ! Nekem is a kedvencem volt a Python. Amíg meg nem vettem a Corvette-et. Persze csak akkor ültem bele, amikor fullra volt fittelve, és egyenesen a mérnökökhöz rohantam vele. Mindkettő finom, de ne hasonlítsd már össze a vajaskenyeret a harcsapaprikással :N !

Úgy emlékeztem, hogy nem lehet feltenni túl kicsi modulokat a hajókra. Vagy csal az emlékezetem?
Ha ez mégis valahogy megtörtént, játékmegszakítás után (persze pukkantás előtt még) esetleg írhattál volna a supportnak, szerintem segítettek volna. Általában elég hamar reagálnak.

[ Szerkesztve ]

load"elite",8,1

(#33864) orientcx válasza Mortel (#33855) üzenetére


orientcx
őstag

Olvastam, hogyan lettél az IPSZ igazgatósági tanácsának tagja. Részvétem, de sztem valami más miatt nem tudtál kidokkolni, tudomásom szerint a rendszer nem enged olyan modulokat felpakolni, ami az adott hajón nem elég a működéshez. Mindenesetre túl korán adtad fel a Corvettes álmaidat. Amikor anno feltűnt az ED-ben, azonnal rácsaptam, és enyém lett a 00003-as sorszámú darab(csak azért nem a 00001-es, mert a bejáratnál előreengedtem egy mentőst meg egy terhes anyát :) )
Aztán egy-két óra múlva szépen le is parkoltam vele a sarokba, és visszaültem az Assault ship-be, és ez így is maradt az engi project eljöveteléig. Hiába volt rajta minden létező cukiság, amit csak meg lehetett venni hozzá, nem volt az igazi. Viszont a tuningokkal minden létező hátrányát el lehetett tüntetni, és bátran ki merem jelenteni, hogy ma nincs nála jobb hajó. A legeslegeslegeslegeslegfontosabb upgrade a thrustereké. A sebesség miatt is fontos, de az agilitás a lényeg. Esküszöm, jobban fordul, mint a Python(sajnos a Pythonnak megvan az a hátránya, hogy egy-egy boost-os forduló vége felé van egy pár mp-es időintervallum, amikor gyak egyáltalán nem fordul)
Amúgy a Python még ma sem egy rossz hajó, de nem mérhető a Corvette-hez. Ha kisebb, igazán erős vadászt szeretnél, akkor próbáld ki az FDL-t(szintén csak engivel!!!)

"Nem gyönyörű?"

de, az, nekem mindig is a szívem csücske marad, a játék hőskorában ő volt a csúcs :K:C:K

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#33865) Mortel válasza orientcx (#33864) üzenetére


Mortel
senior tag

:R

Javaslatom így szól: Cseréld le a power plant-ot class 8-ról 2-re, és kérj felszállási engedélyt. :)

Más:

Sajnos a Corvettel nem lehet outpostokra leszállni...

Pedig az a finom... :)

Ott legalább látszik valami Sci-Fi-s élmény, nekem legalábbis nagyon hangulatosak, körös-körül repkedni, néha perceket töltök el csak állva melletük..
Meg ilyesmi... :)

De, nem adtam fel a Corvettet, csak még nem értem meg rá.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#33866) pcnet


pcnet
addikt

Úgy hiányzik a DRÁGAszágom! :U

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#33867) Mortel válasza orientcx (#33864) üzenetére


Mortel
senior tag

"Nem gyönyörű?"

"de, az, nekem mindig is a szívem csücske marad, a játék hőskorában ő volt a csúcs :K:C:K "

:R

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#33868) Mortel válasza Felhőtakaró (#33862) üzenetére


Mortel
senior tag

GPU-m: GIGABYTE GeForce GTX 1060 WINDFORCE OC 6GB

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#33869) to.ca válasza pcnet (#33866) üzenetére


to.ca
tag

Na ezért tervezem, hogy ha majd lesz nélkülözhető pár milliárdom, akkor fullra fittelek még egy-egy Corvettet és Cuttert, és átvitetem Coloniába. Utána csak átugrálok az explorer Kondával, vagy az ASP X-szel, és ott rontom a levegőt, ha kedvem tartja.

load"elite",8,1

(#33870) Felhőtakaró válasza Mortel (#33868) üzenetére


Felhőtakaró
tag

az pöpec!

(#33866) 290 millió transzferdíjj az nem pénz..... 2 nap alatt össze lehet talicskázni annyi kreditet :DDD

huhh

(#33871) Micsurin válasza orientcx (#33864) üzenetére


Micsurin
nagyúr

"Amikor anno feltűnt az ED-ben, azonnal rácsaptam, és enyém lett a 00003-as sorszámú darab(csak azért nem a 00001-es, mert a bejáratnál előreengedtem egy mentőst meg egy terhes anyát :) )"

Nem sikerült betenni a vasat a bedobom mi? Ismerd be! :DDD ;] :P

Hajaj a fedesek meghalnak docking computer nélkül.... Semmi más dolga nem lenne a Birodalomnak, csak vírust rejteni a navigációs rendszeretekbe, magatok csapnátok szét a flottátok! ;]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#33872) orientcx válasza Mortel (#33865) üzenetére


orientcx
őstag

"Javaslatom így szól: Cseréld le a power plant-ot class 8-ról 2-re, és kérj felszállási engedélyt."

Ez fura, mert nekem a 3B a legkisebb, amit engedne feltenni, de ha te fel is pakoltad, valószínű, hogy nem a PP volt alkalmatlan a kidokkra, hanem feltehetőleg nem jutott szufla a thrusternek, és üzemen kívül volt. Tán ha lekapcsoltál volna minden mást(a PD-től a life supportig), akkor maradt volna annyi erő a gépben, hogy visszamásszál a dokkba.

Micsurin - "Nem sikerült betenni a vasat a bedobom mi? Ismerd be!"

Én ezen a problémán már rég túl voltam, mire a Corvette kijött, még 15 késő tavaszán átestem a tréningen a kondával. Na ott 2x-3x tényleg fennakadtam a szúnyoghálón. De aztán valaki elárulta a titkot, boost-al kel kireppenni, és akkor nincs gond. Azóta össz egyszer akadtam fenn egy kellemes tüsszentő roham okán (hiába, ez az allergia a rusnya birodalmi bádogbödönöktől :D)

[ Szerkesztve ]

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#33873) Vesa válasza duvi (#33852) üzenetére


Vesa
veterán

Csak némi credit hiányzik még... :D

A tudomány a valóság költészete!

(#33874) Felhőtakaró


Felhőtakaró
tag

szóval hova tüntek a kommanderek a hazresekböl? :F valaki valami infómorzsa?

[ Szerkesztve ]

huhh

(#33875) Felhőtakaró


Felhőtakaró
tag

aztamindenit harc közben nem lehet használni az AFM -et

[ Szerkesztve ]

huhh

(#33876) Sanyaaa26


Sanyaaa26
senior tag

Üdv!

Arra van megoldás hogy alt+tab után ne dögöljön meg a játék?

(#33877) Mortel válasza Sanyaaa26 (#33876) üzenetére


Mortel
senior tag

Én rendszeresen kitaszkolok, még sosem döglött meg.

Más lesz ott a gond szvsz.

Olyan volt nemegyszer, hogy "a képernyőillesztő működése helyreállt", vagy valami hasonló hibaüzenetet kaptam, de utána lehetett játszani tovább...

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#33878) kiskuplung válasza Mortel (#33877) üzenetére


kiskuplung
őstag

"Olyan volt nemegyszer, hogy "a képernyőillesztő működése helyreállt", vagy valami hasonló hibaüzenetet kaptam, de utána lehetett játszani tovább..."

Ebből a hibaüzenetből meg lehet mondani, hogy OC-s a videókártyád :)
Ha picit visszaveszed, akkor ez a hibaüzenet is el fog tűnni. Nekem a GTX660 OC-mmel csinálta ugyanezt (meg mindenki másnak, akinek OC)

(#33879) Sanyaaa26 válasza Mortel (#33877) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Közben megoldódott, display porton, és hdmi-n is csatlakoztatva volt a monitor, múltkor valamit teszteltem úgy maradt.

(#33880) Sanyaaa26


Sanyaaa26
senior tag

Solo-ban gyakoroltam lett pár ősz hajszál mire meg lett az első küldetés dokkolás stb :DDD
Viszont nem bírtam megállni megvettem a horizons-t is mellé.

(#33881) Sanyaaa26


Sanyaaa26
senior tag

Egy apróság, solo-ban gyakoroltam, kiléptem és multiban folytattam ugyanazon az állomáson vagyok, azzal a hajóval, minden ugyanaz, ez normális?

(#33882) Denzo válasza Mortel (#33855) üzenetére


Denzo
tag

Szép produkció! :R Azonban. ha kilogoltál volna, majd vissza, nem az állomáson belül találtad volna magad, hanem azon kívül, így elkerülhető lett volna a baleset. De hát kinek ne érne meg 15M kreditet, ha cserébe egy ilyen exkluzív klub tagja lehet. ;]

(#33883) pcnet válasza Sanyaaa26 (#33881) üzenetére


pcnet
addikt

Igen, normális.

Denzo: állomáson kívűl is csak a self distruct maradt volna, mivel nem tudott volna bedokkolni.

[ Szerkesztve ]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#33884) duvi


duvi
nagyúr

Megkérek mindenkit, hogy a szerkesztési időn belül ne nyisson új kommentet és használjátok az off kapcsolót ha nem a témához tartozik a hozzászólásotok! Utóbbi időben kezdünk kicsit szétcsúszni...

Köszönöm!

Felhőtakaró kolléga!
Kérlek ne írd be minden nap, hogy
"hova tüntek a kommanderek a hazresekböl?"
Már mindenki olvasta és erre a kérdésedre nincs válasz.

(#33885) Felhőtakaró válasza duvi (#33884) üzenetére


Felhőtakaró
tag

Rendben köszi. Tegnap sikerült találnom egy személyt akivel coop wing-ben missionokat csináltunk utána meg egy picurkát pévépéztünk ( P v. P ) az a nagy kérdésem miért nem lehet az AFM unitot használni harc közben??? én a youtubén azt láttam hogy lehet !!!! HA erre nem vagytok képesek segítség képp kielégítő magyarázatot adni esküszöm írok egy tiketet a frontier-nak !!!

huhh

(#33886) duvi válasza Felhőtakaró (#33885) üzenetére


duvi
nagyúr

Belinkelnéd azt a YT videót, ahol harc közben használták?

(#33887) Felhőtakaró válasza duvi (#33886) üzenetére


Felhőtakaró
tag

minek?

huhh

(#33888) Micsurin válasza Felhőtakaró (#33887) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Jó úton haladsz, de vannak még tőled sokkal komolyabb Trollok a Ph!-n de azért ne add fel! :) :D

Bár.... neduddki-t sose fogod utol érni! :N

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#33892) duvi válasza Felhőtakaró (#33891) üzenetére


duvi
nagyúr

Hagyd abba az állandó offolást! Mostantól a modiké a terep.

(#33893) Sanyaaa26


Sanyaaa26
senior tag

Üdv, van egy olyan gondom hogy ugrani szeretnék de ezt az üzenetet kapom "Align with target destination"
agyam eldobom már nem tudom mi lehet a baj.
Eddig ment, most nem tudom mi lett vele....

(#33894) duvi válasza Sanyaaa26 (#33893) üzenetére


duvi
nagyúr

A kijelölt cél felé kell fordítani a hajódat. Ezen a képen a Nav-Compass mutatja a kijelölt célpontodat. Ha üres kék karika látszik benne, akkor a hátad mögött, ha teli kék pont, akkor előtted van a célpontod.

(#33895) Sanyaaa26 válasza duvi (#33894) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Kellős közepén van, eddig is így ugrottam de most elindítom megint megnézem

(#33896) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Kiváncsi lennék, ha nem lenne ilyen jól szotuált a birodalmi robotpilóta, mennyi maradt volna belőlem egy ilyen találkozás során, nem tudom, hogy jöhetett össze, álltam, és vártam a hajó érkezését. :D


Ezek a napkitörés szerű jelenségek mióta vannak jelen? Még sose tűntek fel, későn akartam nekiállni fotózni. :(

@Sanyaaa26: Ha valaminek a vonzás mezejében vagy, teszem azt, holdról szeretnél közvetlen elugrani akkor is szokott ilyet kérni. De bolygó, aszteroida öv stb is tudja ezt okozni. :)

@to.ca: Másfél rang a Cutter, ha meg van kihívlak egy Drag versenyre! Megnézzük ki a lomha! :DDD

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#33897) to.ca válasza Sanyaaa26 (#33895) üzenetére


to.ca
tag

Szerintem Te most vettél egy Cuttert. :D
Lomha egy dög, ugráskor először be kell célozni a a célrendszert (target trajectory), majd - ha elég nagyot fordultál, és sodródik a bárka, mint az állat - jön az "Align with ship trajectory", azaz igazítsd a hajó sebességvektorához. Magyarul: arra menjen a hajó (orral), amerre ugrani akarsz. Vagy vársz egykicsit, és magától beigazodik, vagy nyomsz 1-2 boost-ot, úgy gyorsabban megy.

load"elite",8,1

(#33898) duvi válasza Micsurin (#33896) üzenetére


duvi
nagyúr

Már nagyon régóta benne vannak a napkitörések koszorúi.
Amikor bolygófelszínről indulva akarunk elugrani, akkor "forduljon az Escape Vector" irányába üzentet kapunk.

(#33899) Micsurin válasza duvi (#33898) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Jogos, benéztem! :R

Először találkoztam napkitöréssel. Üres poligon vagy sikerülhet úgy megközelíteni, hogy "hatása" is legyen? Vagy ott kidobna SC-ből?

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#33900) duvi válasza Micsurin (#33899) üzenetére


duvi
nagyúr

Csak díszlet, de elég közel van a csillag felszínéhez, hogy kidobjon SC-ből. Közben ropira is sülhetsz.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.