Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34301) duvi válasza Mister_X (#34300) üzenetére


duvi
nagyúr

- Csak addig/akkor kapsz Navy/Naval küldiket, amíg az aktuális rankod 100%-on áll. Ezek teljesítésével tudsz rankot lépni.
- A játéknak van egy komoly háttér szimulációja (Background Simulation), ami folyamatosan mozgásban tartja a rendszerek katonai, politikai és gazdasági helyzetét. A legtöbb játékos nem is tud (vagy nem érdekli) erről, mivel nem nagyon érinti őket. A controlling frakciók is változnak, az influence értékek változásával arányosan. Ha tartósan alacsony egy vezető frakció influence értéke, akkor elveszti az controlling szerepét és háttérbe szorul. Ez a folyamat nem egyik pillanatról a másikra történik, hanem napok(néha hetek) kérdése.

(#34302) duvi


duvi
nagyúr

A Frontier optikai tuningműhely eheti remekei:
T6 és Imperial Cutter kitek

(#34303) anatron válasza duvi (#34302) üzenetére


anatron
aktív tag

A Cutterre ráis fért már egy optikai tuning.
Bár én a szárnyaknál merészebben változtattam volna a helyükben.

(#34304) Ice_Man22 válasza duvi (#34302) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Vegre :)

(#34305) Mortel


Mortel
senior tag

Így nem akad fenn a levélbedobón? ;)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#34306) duvi válasza Mortel (#34305) üzenetére


duvi
nagyúr

A kiteknek nincs hitboxuk.

(#34307) wollnerd


wollnerd
aktív tag

Srácok!
Most hallottam erről az új hírről. [link]
Ez alapján érkezni fog egy új hajó?! Nov. 13-tól elérhető lesz, tényleg jól olvastam?
De ez gondolom egy kisebb update-vel fog bekerülni a játékba? NAGYON remélem hogy ettől az esetleges frissítéssel NEM fognak elveszni a felfedezési adataim!!! :((

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#34308) Vesa válasza wollnerd (#34307) üzenetére


Vesa
veterán

Nem fognak!

A tudomány a valóság költészete!

(#34309) anatron válasza wollnerd (#34307) üzenetére


anatron
aktív tag

Már azt hittem tényleg új hajó jön.Ez csak egy Taipan anti thargoid felszereléssel.

(#34310) duvi


duvi
nagyúr

(#34311) Azumi?


Azumi?
csendes tag

Ne máááááár!

Elvesztette a gamer egerem a játékprofilokat. :F
Az elmentett fájl importálása pedig nem lehetséges, mert szerinte az elavult. :W
Mi a manót csináljak most?
Ha még egyszer végig kell bogarásznom és beállítanom az egészet megzanzulok!
Nincs kedvem az egészhez!

:( :(((

(#34312) duvi válasza Azumi? (#34311) üzenetére


duvi
nagyúr

Az ED configban minden alapértelmezett beállításon maradt és az egér saját profiljában tároltad a saját configodat?

(#34313) anatron


anatron
aktív tag

Brainstorming a Frontierrel:

[link]

(#34314) Azumi? válasza duvi (#34312) üzenetére


Azumi?
csendes tag

ÖÖÖÖ....

Az egérnél az volt kiválasztva, hogy a PC-n örizze meg a beállításokat.
És volt ED profil, amit az egér szoftverében lehett átkapcsolni.
Na, ez most eltünt, csak az alapértelmezett maradt meg.
Az ED configjában nem tudom pontosan változott-e valami.
Nézegettem, de olyan sok ez nekem, nem szeretek foglalkozni vele.

(#34315) Azumi?


Azumi?
csendes tag

Nem nagyon emlékszem, hogy milyen módon állítgattam be a profilt anno, de szerintem az egér szotverében történt. Hétfőn ráérek, majd akkor elkezdem bogarászni előről a dolgot.
Csak azt nem értem, hogy az elmentett profilt miért nem tudom visszatölteni. Pont ezért vannak az elmentett profilok, nem?

[ Szerkesztve ]

(#34316) -Solt-


-Solt-
veterán

Urak,

Találtam egy hajót amit megtámadták a kalózok, mozgásképtelen, 32%-n áll és vadul segítséget kér... tudok valahogy segíteni neki?

www.smart-bus.hu

(#34317) to.ca válasza -Solt- (#34316) üzenetére


to.ca
tag

Üzemanyagot szoktak kérni. Akkor tudsz segíteni, ha van fuel limpeted.

load"elite",8,1

(#34318) -Solt- válasza to.ca (#34317) üzenetére


-Solt-
veterán

Köszi...

www.smart-bus.hu

(#34319) wollnerd


wollnerd
aktív tag

Coloniából 26 nap alatt 3003 november 11.-én 22:04 után megérkeztem a Beagle Point-ba. :)

Viszont nem igazán értem hogy mit szeretitek annyira a BP-ban? :F :D Csak egy közönséges csillag van és többnyire ice world-ok, ha jól láttam...

Akárhogyis, már nagyon erős honvágyam van... :U :DD
Irány 65.200 Ly-es visszaút! :K
Csak kb. max 2400 javítóanyagom van a AMFU-mban. Gondolom inkább tényleg kerülnöm kell most a neutron csillagokat?

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#34320) pcnet válasza wollnerd (#34319) üzenetére


pcnet
addikt

Grat! :R

Mi a jó Beagle pointban? Az embert próbáló út. Testi, szellemi, lelki, pszihés próbatétel. Ezt az utat kötelezővé tenném minden birodalmi pilótának. Megedződnének és nem a Flipper... izé... Clipper műszerfalán virító hatalmas piros gombot, - Eject Escape Pod felirattal - nyomnák meg pánikszerűen egy fed Corvette láttán. ;) :P

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#34321) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Miket meg nem teszek egy Dropshipért... :( El is keresztelem majd Tímeának az biztos...

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#34322) Mister_X válasza Mister_X (#34321) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Tehát, Cadet 100%-on vagyok, két frakciónál is friendly vagyok a környéken és két állomáson (mindkettőnél ott vannak) kilőttem a Navy mission lehetőséget, két rendszerben nem adták be. Eddb felcsap, rendszer kinéz (persze a szomszédban van), arrival pointtól 180.000ls az állomás. És itt beadta a küldetést. Az még hagyján, ha kész, le is kell adni, aztán egy helyet tudok, ahol adnak dropshipet, de ott is 19.000ls az arrivartól az állomás :C Jóféle lesz.

Játék közben be is bugolt, hangok fele van csak. De most már érzem a küldetéseken, hogy meg vagyok becsülve: power grid lekapcsolás 1.5M, assassination 1.1M, 9 18 kalóz (Navy) 1.3M, 9 skimmer védetlen állomásról 2.9M, 30 kalóz 4.3M, dől a lé.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#34323) anatron válasza wollnerd (#34319) üzenetére


anatron
aktív tag

Anno én is kicsit csalódott voltam ,amikor odaértem.Azt vártam,hogy találunk ott valami különlegeset,de semmi.Igazából az egész út nem más mint egy próbatétel.
Egy dolog tette anno különlegessé.Még az engineeres időszak előtt ez volt a legtávolabbi csillag,amit maxra húzott anacondával ellehetett érni.
Azóta már biztos találtak távolabbi rendszereket is,valószínűleg erről fog szólni a Distant Worlds 2 küldetés jövőre.

Amúgy gz,kitartást a haza útra!Ja és üdv a klubban! :C :)

(#34324) 42861 válasza wollnerd (#34319) üzenetére


42861
senior tag

Gratula! Bitangos teljesítmény. Most pedig go home CMDR! :)

(#34325) to.ca válasza wollnerd (#34319) üzenetére


to.ca
tag

Respect!
Azt hiszem, AFMU töltetet lehet szintetizálni 2.4 óta. Van srv-d?

load"elite",8,1

(#34326) raymi16 válasza to.ca (#34325) üzenetére


raymi16
tag

Szerintem az már előtte is elérhető volt, ami újdonság a 2.4-ben a repair limpetek ha jól emlékszem de javítsatok ki ha tévedek! :U

Senki se nem csinál semmit se nem, senkinek se nem!

(#34327) CMD 87 válasza Mister_X (#34322) üzenetére


CMD 87
tag

Azért van dropship jóval 19k ls nél közelebbi űrállomáson is. Bár lehet oda többet kellene ugranod :) /A linken a sol-tól való távolságban rendezett csak diszkontos dropship-ek vannak)

(#34328) wollnerd válasza to.ca (#34325) üzenetére


wollnerd
aktív tag

Nincs. A SRV helyére a 2. (kisebb) AMFU került.

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#34329) wollnerd


wollnerd
aktív tag

Köszi a gratulációkat.:)
Asszem rögtön térkép szerinti egyenesen déli irányba próbálok elmenni. (ha lehetséges) Pont abban az irányban van szemben a Colonia is. De valahol mellette fogok elhaladni (Bár elgondolkodtam azon hogy leadjam-e az adatok felét és a többi otthon, de ennek nem sok értelmet látom, főleg ha én egyszerre szeretném látni az eredményt és a rang lépéseket) és tovább a SOL-ra.

[ Szerkesztve ]

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#34330) D4M13N válasza wollnerd (#34329) üzenetére


D4M13N
aktív tag

Gratula! Nem volt space madness?

(#34331) pcnet válasza wollnerd (#34329) üzenetére


pcnet
addikt

Egyenesen ne indulj el Colonia felé! Anno én is így gondoltam és ~10.000 ly után egy lezárt (permites) részbe ütköztem. Nem tudtam útvonalat tervezni, vissza kellett fordulnom. Nem tudom pontosan honnét lehet már egyenes vonalban haladni, de ugyan azokkal a waypontokkal indulj vissza, amin mentél.

Anno nekem Anatron segített, talán még megvan privátban, hogy honnét lehet már egyenes vonalban menni Sol felé...

Szerk: Megtaláltam. Ha Distant Worlds keretében megadott waypontokat követted, akkor QAUTHEIA BA-A E0 rendszereig kövesd hazafelé is. Onnan már lehet nyíl egyenesen lehet jönni a bubi felé.

[ Szerkesztve ]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#34332) wollnerd válasza pcnet (#34331) üzenetére


wollnerd
aktív tag

Oh Időben szóltál! :D Akkor mégis ez fórumposzt alapján megyek vissza. On Sidewinder to Beagle Point - There and Back Again (Le akartam vágni, de akkor így már mindegy...)
Szerk: Ja már én is olvastam a szerkesztésedet. :)
Az a rendszer csak kb 13.000 fényév. megtudja tervezni... onnan már teljesen szabad az út?

[ Szerkesztve ]

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#34333) wollnerd válasza D4M13N (#34330) üzenetére


wollnerd
aktív tag

Nem annyira, de ahol volt, néztem a Star Wars részeket. :D Egyébként hallgattam a Sidewinder Radio-t. :)

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#34334) pcnet válasza wollnerd (#34332) üzenetére


pcnet
addikt

Igen, onnan már szabad. :)

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#34335) duvi válasza wollnerd (#34319) üzenetére


duvi
nagyúr

Gratulálok és fogadd őszinte elismerésem! Én a mai napig nem tudtam rávenni magam ekkora útra. Pedig többször is nekivágtam, de mindig visszafordultam. Na majd legközelebb! :)

(#34321) Mister_X
És mennyire fogod utálni, amikor végre beleülsz! Én azt javasolnám, hogy húzd még tovább azt a Fed rangot Chief Petty Officerig és vegyél inkább egy Federal Assault Shipet ;)

[ Szerkesztve ]

(#34336) wollnerd válasza pcnet (#34334) üzenetére


wollnerd
aktív tag

Már el is indultam arrafelé. :)
Duvi: Köszi neked is. Hát az biztos hogy amikor megcsináltam azt az adatszállítós küldit a Coloniára (és csak kb 12 órával a határidő alatt értem oda, pedig akkor még fogalmam sem volt az ADS pontos használatáról) Érdekelni kezdett a Sagittarianus A*, láttam hogy nem is volt olyan messze tőle, az úttervező tudott tervezni oda. Oké, és akkor később arra gondoltam hogy ha már elmegyek a középpontba, akkor BP-ba is elmennék, mert innen már így is sokkal közelebb volt, mint ha csak valamikor a jövőben a SOL környékén tartózkodásomkor határoztam volna el magam a "csak oda túra" gondolatával. :) :)

[ Szerkesztve ]

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#34337) to.ca válasza Mister_X (#34321) üzenetére


to.ca
tag

Dropshipet inkább ne, hacsak nem szeretnéd megutálni még a játékot is ;] !
Onnan már nincs olyan messze a FAS, hajts inkább arra!

szerk.: Látom, Duvi már megelőzött a Dropship-fikázásban. De mennyire igaza van!

[ Szerkesztve ]

load"elite",8,1

(#34338) nubreed


nubreed
veterán

Nem figyelem napi szinten a játék történéseit, nem is játszom mostanában, de azt lehet tudni, hogy az új Alliance féle hajó mikor kerül be a játékba?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#34339) duvi válasza nubreed (#34338) üzenetére


duvi
nagyúr

A Frontier Expon bemutatott hajók jövőre várhatóak. Elvileg a T10 idén, de még nem láttam konkrét dátumot hozzá :(

[ Szerkesztve ]

(#34340) Mister_X válasza duvi (#34335) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Meglepődtem én is, de leszámítva, hogy baromi lomha, "nem rossz". Kisebb hajókat ugyan úgy megeszi, mint a Vulture, nagyobbakkal meg ugyan úgy izmozni kell. Még szoknom kell a fegyverzet elrendezését is az új vakfoltok miatt.

Amint "hazaérek", hozzá is férhetek majd vele zsírosabb küldetésekhez is.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#34341) WhiteHawk24


WhiteHawk24
tag

Üdv!
25 Modular Terminals-t kellene összegyűjtenem. Jól olvastam, hogy a legegyszerűbben személyszállítós küldetésekből lehet összeszedni? Ha igen milyen hajóval érdemes? Érdemes egy Beluga-t hadrendbe állítani? Vagy a luxury kabin nem fog kelleni, elég lesz az Anaconda is?
Válaszokat előre is köszönöm!

(#34342) garfield545


garfield545
tag

Szevasztok szeretnék érdeklődni hogy lehet sok pénzt csinálni a játékba szeretnék egy Anacondát de még marha sok lóvé kellene hozzá. Lenne ötleteket. Mert már mindent meg néztem de ellég lassan jőn asztán íutobon meg látom 200-300 milliokat csinálgatnak 1 óra allat még egy fos allap hajóval is SRY helyesírás

Mama mindig azt mondta, hogy az embernek csak annyi vagyon kell, amiből megél, a többi csak felvágásra meg fennhéjazásra való.Az embernek előbb maga mögött kell hagynia a múltat, csak akkor mehet tovább.Az élet olyan, mint egy doboz bonbon: az ember nem tudhatja, mit vesz belőle.

(#34343) duvi válasza WhiteHawk24 (#34341) üzenetére


duvi
nagyúr

Elég az Anaconda is, economy kabinokkal :K

(#34342) garfield545
Több lehetőség is van. Attól függ, hogy jelenleg milyen hajód van és mióta játszol az ED-vel (mennyire ismered)? Pl. utasszállítás, fuvarozás A-B-A-B loop, vagy felfedezés.

[ Szerkesztve ]

(#34344) to.ca válasza garfield545 (#34342) üzenetére


to.ca
tag

Ha el szeretnéd cseszni a játékélményt, és pár hét múlva itt sírni a fórumon, hogy mennyire nincs tartalom a játékban, akkor csak rajta, túrd fel a netet, jobbnál jobb ötleteket találsz a gyors meggazdagodásra. :U
Ha viszont élvezni szeretnéd, akkor haladj folyamatosan. Nem árt "felnőni" egy komolyabb hajóhoz. Tele van a youtube olyan videókkal, ahol mostly harmless kondásokat mészárolnak erre specializálódott vérpistikék.
De a Te döntésed, tényleg vannak olyan módszerek, amikkel 100 milla körül lehet keresni óránként, bár ahhoz már hajó is kell.
Nem mondom, hogy soha nem lehet indokolt kicsit felturbózni a cashflow-t, de az elején szerintem nem érdemes.
Jó játékot!

load"elite",8,1

(#34345) Vesa válasza to.ca (#34344) üzenetére


Vesa
veterán

+1

A tudomány a valóság költészete!

(#34346) kiskuplung válasza to.ca (#34344) üzenetére


kiskuplung
őstag

Igazad van :)

Szerencsére a 2.1-es bejött engineer-es vonal garantálja, hogy ha bucira is grindeli magát a milliókkal, tuning nélküli hajókkal nem sokra megy, és az engineer-ek jóindulatát nem lehet csak úgy pénzzel megvásárolni :)

Engem mondjuk már lassan 1 éve egy harmadik előfeltétel, a rear admiral tart vissza a Corvette-től, azt meg szintén nem lehet csak így összelopkodni.

(#34347) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Fú, na megvan, hogy mi nem fog tetszeni a Dropshipben. Boost akkora löketet ad az 1000 tonnának, hogy a thrusterek kevesek ahhoz, hogy egyből irányba tegyék a vasat. Tehát ja, siekresen földhözvágtam felszíni landoláskor, túlságosan hozzá voltam szokva a small shipek agilitásához - mínusz 1.4M :O Aztán erre először akkor jöttem rá, amikor szokásos "türelmetlen dokkolást" akartam eljátszani egy Coriolis állomással (disengage - boost - request - boost - thrusterekkel való igazgatás - boost be a levélbedobón), erre csak azt vettem észre, hogy függőlegesen száguld az űrkosz, nem középpontosan. Aztán beragadtam az állomás sarkai közé, pajzs szépen párolgott,gyorsan le is kapcsoltam a gépet meg vissza, szerencsére kirakott 20km-re. Most nem úsztam meg. De "belefér", sentry-kért akartam visszamenni, 6M lesz a második kör után és legalább a robotpilóta nem a védelmi tornyok mellé fog visszaparkolni :U

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#34348) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Tegyük fel elméleti síkon, hogy Űrbereznék nagyon hosszú távon (23.000ly), közben meg scannelném a dolgokat, amik útba esnek. Az utas ráér, három hetet ad a mókára. A fontos kérdés, hogy mire lesz szükségem? Fuel scoop az alap, de gondolom azon kívül is kellenek dolgok.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#34349) 42861 válasza Mister_X (#34348) üzenetére


42861
senior tag

- Fuel Scoop (A legnagyobb internal slotra azt tegyél)
- Advanced Discovery Scanner
- Detailed Surface Scanner
- SRV
- Pár film vagy sorozat space madness ellen :D

(#34350) campernoob válasza garfield545 (#34342) üzenetére


campernoob
csendes újonc

Amit a youtube-n látsz gyors pénzszerzős videókat, azok egy része már nem aktuális, vagy nerfelték, szóval inkább 10-50 millió a reális, ezért kell a "fast money" után írni a patch számot is, ami jelenleg 2.4. Ami most is működik: Rhea-LQ Hydrae, Hip 118321-Damona útvonal. Jó pénzt hoz még a road 2 riches, vagy a turista körutazások. A HazRes-ekben is jó pénz van pláne ha kombinálod öld meg az XY pirate frakció z mennyiségű tagját típusú küldetésekkel, ilyenek military bázisokon szoktak elsősorban lenni. Amiben még sok pénz van az a háború/polgárháború, de a CZ-kben való tevékenykedéshez már egy komolyabb vas kell. Ott van még a Ram Tah's Guardian Mission, Maia Obsidian orbitalos idegen cuccos küldetés is, ja és ne felejtsük el a jó öreg Quince bázis scannelgetést is.
Egyébként teljes mértékben egyet értek a többiekkel nem feltétlenül érdemes egyből ráhajtani a nagyvadra, egyrészt sok játékélménytől fosztod meg magad, másrészről az Anaconda egy nagyon jó hajó, de igényli a mérnöki beavatkozást.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.