Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34351) Mister_X válasza 42861 (#34349) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Valami nem kell, amivel vész esetén tudom javítani magam? Vagy békés utam lesz?

Várjunk, SRV minek kell?

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#34352) pcnet válasza Mister_X (#34351) üzenetére


pcnet
addikt

SRV szerintem sem kell. Ha utasokat viszel időre, úgysem fogsz bolygófelszínen rohangálni. Heat sinket vigyél szerintem. Bár most már nem dob két csillag közé, de ha elnézel egy tankolást vagy korán izzítod az FSD-t, jól tud jönni.

Egy kisebb internalra tehetsz AFMU-t, de ha nem neutron highwayen mész, akkor az sem kell. Ha Colonia felé mész (kb azt a távolságot írtad) akkor ott tudsz javíttatni vész esetén.

[ Szerkesztve ]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#34353) Íjász001 válasza campernoob (#34350) üzenetére


Íjász001
tag

Hali !!!!

A Quince-i küldetések egy picit nehezedtek. Jelenlegi realitás, hogy küldiket dob bőven 2-3 milla egy, viszont minden küldinek külön helyszíne van. Már nem elég egy scannelés.

[ Szerkesztve ]

Íjász

(#34354) CMD 87


CMD 87
tag

Ritkább material-ok csak SRV "bányászattal" szerezhetők be hatékonyan ? Normális bányászáskor is esik hébe hóba,de nagyon kevés. Nincs más mód,csak ha megerőszakolom magam és a számomra leggagyibb részét csinálom a játéknak ?

(#34355) to.ca válasza CMD 87 (#34354) üzenetére


to.ca
tag

Ha mérnökölni szeretnél, vagy jobb lőszert, üzemanyagot, stb. szintetizálni, akkor kénytelen leszel a földet túrni. Olyan mennyiségben, ami ezekhez kell, nem tudsz aszteroidából bányászni.

load"elite",8,1

(#34356) 42861


42861
senior tag

Amikor a pankráció biznisz befuccsol, de dezertőrnek még jó vagy! :D

(#34357) Mister_X válasza pcnet (#34352) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Great Annihilator a célpont, aztán "ha már ott vagyok", szerintem Sagittarius A-t is meglesem.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#34358) Mister_X


Mister_X
nagyúr

CR-A94 Charlotte ready to take off.

Jump range: 32.72ly
Weaponry: 2B Railgun* (x2), 1G Multi-cannon* (x4)
Optinal: Bussiness class cabins, Advanced Planetary and surface Scanners*, 2G Vehicle Hangar, 3A Fuel Scoop
Mindenből a (majdnem) legjobb: 5B Power Plant,*, 5A Thrusters*, 5A Frameshift Drive*, 4C Power Distributor, 4D Life Support, 5D Sensors*

Csillag a mérnöki beavatkozást jelenti. FSD-n hármas szintű beavatkozás van, mert a 4-esekhez nem volt elég material.

Célpont megváltozott, kicsit ki is vert a víz, hogy felszereltem 25 millióból fullosra a hajót és megtettem 800 fényévet mérnökért, de az utasnak Luxury kabin kell :C Sebaj, van másik ügyfél, aki Coloniára akar elmenni Economy kabinban, 22 millióért.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#34359) wollnerd válasza Mister_X (#34357) üzenetére


wollnerd
aktív tag

"Great Annihilator a célpont"
Köszi a "tippet". :D Én akkor hazafelé (a BP-ből jövök) azt is meglátogatom. :D

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#34360) ergepard


ergepard
tag

Sziasztok!
Elnézést, hogy ilyen kérdést teszek fel, viszont utoljára nagyjából egy éve játszottam ezzel a játékkal, és érdeklődnék, hogy bejött már az a dlc, vagy frissítés amelyikben egy hajón belül akár ketten is lehetünk?
Köszönöm szépen!

(#34361) pcnet válasza ergepard (#34360) üzenetére


pcnet
addikt

Igen. Multicrewről az összefoglalóban olvashatsz.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#34362) ergepard válasza pcnet (#34361) üzenetére


ergepard
tag

Köszönöm szépen!

(#34363) Vesa


Vesa
veterán

Csak nekem csinálja újabban a program, hogy az állomásokon az UI felületén nem jelennek meg a képek? Volt már ilyen máskor is, de csak néha-néha, ritkán. Most viszont 10-ből maximum egyszer jelennek meg a képek, nagyobbrészt csak a "háromszögesen pixelesedő" katyvaszt látom.
Minden más jól működik, tehát nem lehet pl. hálózatos probléma.

A tudomány a valóság költészete!

(#34364) scyllafren válasza Vesa (#34363) üzenetére


scyllafren
senior tag

Ido kell neki, mire lehuzza a szerverekrol, gondolom elegge terheltek. Foleg estefele szokott ez elojonni, akkor minden, amit letolt, lassabb, pl a quest-lista betoltese is.

(#34365) Gilthanas


Gilthanas
aktív tag

Sziasztok!

Gyors kérdés. Rankot húznánk (imperial cutterért) és vannak olyan küldetést adó emberek akiknek bal oldalt a neve mellett nincs ott az empire vagy federation szimbólum. Azoktól is érdemes questet felhúzni vagy csak olyanoktól akiknek a neve mellett ott van az imperial?

üdv:
Tomi

[ Szerkesztve ]

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#34366) duvi válasza Gilthanas (#34365) üzenetére


duvi
nagyúr

Csak a birodalmi vagy föderációs frakciójellel rendelkező npc-től vedd fel a questeket, ha rankot szeretnél húzni. Jelenesetben neked csak a birodalmi jelzés a fontos.

[ Szerkesztve ]

(#34367) Gilthanas válasza duvi (#34366) üzenetére


Gilthanas
aktív tag

Rendben, haverom nevében is köszönöm! :)

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#34368) WhiteHawk24 válasza Gilthanas (#34367) üzenetére


WhiteHawk24
tag

HIP 8444 - Hip 8758
Én a helyetekben itt kezdeném! :))

(#34369) 42861 válasza WhiteHawk24 (#34368) üzenetére


42861
senior tag

Én is itt farmoltam ki nemrég a Cutter rangot pár nap alatt. Rengeteg a +++-os donate küldi is, csak vastag buksza kell hozzájuk. :)

(#34370) Gilthanas válasza WhiteHawk24 (#34368) üzenetére


Gilthanas
aktív tag

Köszönjük!

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#34371) Gilthanas


Gilthanas
aktív tag

Sziasztok!

Empire: Allied 100%-os és 100% "none" rankos vagyok. Csináltam empire questeket jó sokat már, de még naval missiont nem adott. Mennyit kell erre várni?

[ Szerkesztve ]

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#34372) duvi válasza Gilthanas (#34371) üzenetére


duvi
nagyúr

100% után tovább kell tolni a birodalmi küldiket, amíg be nem adja a Naval/Navy questeket. Ilyenkor nem veszik el az időközben megszerzett rank pont, hanem a háttérben tovább gyűlik a következő szintedhez. Csak olyan Naval/Navy questet fogadj el, amit biztonsággal megcsinálhatsz!

(#34373) to.ca válasza Gilthanas (#34371) üzenetére


to.ca
tag

Változó ;]
De nem kell elkeseredni, a 100 % után is nő a reputációd, a rang ugrás után nem 0-ról indulsz majd.
Ha szeretnél gyorsítani a folyamaton, akkor olyan állomáson questelj, ahol sok birodalmi frakció van jelen, és jóban is vagy velük. Segíthet még a játékmódok közötti váltogatás.

Duvi: villámkéz. :R

[ Szerkesztve ]

load"elite",8,1

(#34374) Gilthanas válasza to.ca (#34373) üzenetére


Gilthanas
aktív tag

Köszönöm a hipertérben érkező gyors választ Duvi és to.ca :)

Duvi játszol még amúgy? Vagy már kimaxoltad az univerzumot?

[ Szerkesztve ]

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#34375) duvi válasza Gilthanas (#34374) üzenetére


duvi
nagyúr

Játszom, de néha ritkábban ha haverokkal más játékot tolunk. Nálam nincs kiaxolva az ED (6 hajó félig engizve), de én addig itt leszek, amíg nem kapcsolják le a szervereket :)

(#34376) Vesa válasza duvi (#34375) üzenetére


Vesa
veterán

Reméljük a szervereket soha nem kapcsolják le, vagy ha mégis, akkor kiadnak egy patch-et, amivel legalább SP-ben tovább lehet tolni.

A tudomány a valóság költészete!

(#34378) duvi válasza grHawk (#34377) üzenetére


duvi
nagyúr

Ez jó hír :K

(#34379) grHawk válasza duvi (#34378) üzenetére


grHawk
aktív tag

Őszintén? Én feladtam. Az Elite: Dangerous soha nem lesz az a játék, aminek sokan szerettük volna. A legelején még nem volt tiszta a cél, de most már, lassan három év távlatából kikövetkezthetőek a játék jövőbeli határai. Abban is biztos vagyok, hogy ha a közeljövőben érkezik egy korrekt alternatíva, a reményvesztettek azonnal ráugranak majd és hátrahagyják a belépő kategóriás Elitet. A kevésbé, de szintén a határ peremén gondolkodó játékosok, meg majd akkor ugranak, ha biztos a következő játék, mert nem hagyják majd magukat kétszer bepalizni. Le a kalappal az Elite előtt, és nem azért mert nagyot alkotott, hanem mert kitaposta az útat azoknak, akik majd nagyot alkotnak. Az elmúlt hetekben egy rakás olyan információ jött ki, ami korábban azonnal visszarántott az Elite elé, de mostanra még csak meg sem mozgat. A rettenetes kommunikáció (beleértve az overhypeot és a kevés infót), a harmatgyenge kontentek multicrew, powerplay, cqc, wings és a többi címszó alatt... ezek okozták nálam ezt a depresszív végszót. Manapság havonta vagy két alkalommal megyek fel 10-20 percekre. Nem kiégtem, hanem feladtam a folytonos reménykedést, hogy jó irányba haladnak. Szóval nekem ez nem jó hír, mert kénytelen vagyok rögtön a rosszra gondolni, hogy nem azért vesznek fel új embert, mert növekednek, hanem mert a korábbi, már bevált kulcsembereket átcsoportosítják a marketing menyországnak számító Jurrasic Parkos projektre.

(#34380) duvi válasza grHawk (#34379) üzenetére


duvi
nagyúr

"nem azért vesznek fel új embert, mert növekednek, hanem mert a korábbi, már bevált kulcsembereket átcsoportosítják a marketing menyországnak számító Jurrasic Parkos projektre."
Szerintem ez téves koncepció, mivel eddig is volt párhuzamos címük, amin az ED mellett dolgoztak (Planet Coaster). Én inkább a Kínai tőkeinjekciónak tulajdonítom a létszámbővítést. Persze ezek mind feltételezések és csak az idő fogja eldönteni, hogy kinek lett igaza :)

[ Szerkesztve ]

(#34381) Mister_X válasza duvi (#34372) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Biztonsággal... úgy lettem Recruit, hogy 21 kalózt kellett likvidálnom és a leggyengébb (Eagle kísérőket leszámítva) AspS volt, de inkább Assault és lándzsahegy :N Harmadik naval mussionöm meg egy szimpla adatazállítás volt :F

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#34382) Vesa válasza duvi (#34380) üzenetére


Vesa
veterán

"Szerintem ez téves koncepció, mivel eddig is volt párhuzamos címük, amin az ED mellett dolgoztak (Planet Coaster)."

Pont kb. akkortól lassult be az Elite fejlesztése. :-(

A tudomány a valóság költészete!

(#34383) duvi válasza Vesa (#34382) üzenetére


duvi
nagyúr

Ez okés, de most felvesznek plusz embereket az ED fejlesztésére, amit anno a Planetnél nem tettek(tehettek) meg.

(#34384) CsaBully


CsaBully
aktív tag

Sziasztok..
A sokfelé látható gyönyörű külső nézetes képeket,videókat hogyan csinálják a játékban?

Referencia: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=CsaBully ..Írj privátot,ha fel akarod venni velem a kapcsolatot.

(#34385) duvi válasza CsaBully (#34384) üzenetére


duvi
nagyúr

A 2.3-ban bevezetett Camera Suite használatával.

(#34386) CsaBully válasza duvi (#34385) üzenetére


CsaBully
aktív tag

köszönöm, este meglesem :)

Referencia: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=CsaBully ..Írj privátot,ha fel akarod venni velem a kapcsolatot.

(#34387) duvi


duvi
nagyúr

Eheti festéseink az "ilyen is van" kategóriát képviselik.
- Federal Gunship Military Stripe Pack
- Adder Military Stripe Pack

(#34388) duvi


duvi
nagyúr

(#34389) anatron


anatron
aktív tag

Na szereztem még 1 decalt.

(#34390) 42861 válasza anatron (#34389) üzenetére


42861
senior tag

Ez mindenkinek járt aki részt vett a CG-ben?

(#34391) duvi válasza anatron (#34389) üzenetére


duvi
nagyúr

Gratula! :)

(#34392) anatron válasza 42861 (#34390) üzenetére


anatron
aktív tag

Igen!
Mostanában vannak ilyen CG-k.A múltkor a Cannon Researchnek volt valami CG-je ami után meg lehetett szerezni az ő jelüket.
Gondom lesznek még ilyenek a jövőben.

(#34393) Mortel


Mortel
senior tag

Meg szeretném Dweller barátunkat látogatni, de nem tudok a black marketekkel kereskedni...

Régebben ez is simábban ment...

Most miért nem? :W

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#34394) Mortel


Mortel
senior tag

Hogyan tudok black marketekkel kereskedni?

Az, hogy felveszek egy szállítós küldetést, majd abandon, ezért stolen lessz a cucc, és azt eladni a helyi BM-en már nem működik.

De, akkor, hogy? :)

Köszönettel:

M

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#34395) totila válasza Mortel (#34394) üzenetére


totila
tag

ez fura, mert annak működnie kell, de ha nem, akkor vagy lőjél ki egy hajót, amelyiknek van rakománya mondjuk egy anarchia rendszerben, vagy guberálj rakományt egy roncsnál.
ezek mind illegális tételek, és amúgy is csak a fekete piacon adhatóak el

(#34396) Mortel válasza totila (#34395) üzenetére


Mortel
senior tag

Köszönöm! :R

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#34397) wollnerd


wollnerd
aktív tag

Őőő... A legális piacon vásárolt tiszta termék vásárlása, majd az eladása a BM-en, az tényleg nem is müködik?

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#34398) wollnerd


wollnerd
aktív tag

Tudtátok hogy van Voyager 1 is a játékban?!

Jelenleg kb. 2.317.100 Ls-re van a Naptól.
Akit érdekel: videó

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#34399) Mister_X válasza Mortel (#34394) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Helyi BM nekem se vette vissza. Küldi felvesz, kidokkolok, abandon, majd eladom máshol.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#34400) Mister_X válasza duvi (#34335) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Igazatok volt :(

Volt egy kellemetlen ismertségem egy Dangerous FDL célponttal. Kalóz Viper/Cobra/DB/AspS célpontokkal még elpofozkodtam, de csúnyán megtépett az FDL, holott Vulture-ral én szedtem őket darabokra. FDL még hagyján, de egy Pythonnal se tudtam elbánni, pedig még az könnyebb préda. Egyszerűen hiányzott a Vulture agilitása és a benga pajzsa, tűzerő is stabilabb. Assault Shiptől is ódzkodok emiatt, mert ránézesre van olyan lomha, mint a Dropship, gondolom azt is simán földhöz tudom vágni, ha nem figyelek.

Vissza is vettem, Dropship helyett Vulture + AspX “fullosan” jobb dealnek ígérkezik. AspX-et a Vulture miatt visszább is csupaszítottam, mert azzal se ment a harcászat, mint megszoktam (gyenge fegyverzet, gyenge pajzs, hiába az agilitás, extra modulok meg raktér).

Igazából Fer-de-Lance-tól is tartózkodom, ránézésre hiányoznak majd a heavy fegyverek :F Milyen felosztásban érdemes fittelni? 2 med energiafegyver, 2 med multicannon, 1 huge multicannon? Esetleg tanuljak meg plazmával célozni és az legyen majd a huge? Python emiatt barátságosabbnak tűnik (nem tudom, hogy mekkora a differencia heavy és huge fegyverzetek között, ránézésre 2med+3heavy > 4med+1huge.

Vagy FDL esetén az a jó, hogy 6 utility mehet rá, így A-s pajzsot erősítheti több shield booster is reactor tuning után?

A hajó megvételétől kb. 20 millió választ el, persze inkább 40 kellene minimum a modulok miatt.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.