Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34451) duvi


duvi
nagyúr

Ritka és különleges alkalomhoz gratulálhatunk! Cmdr Phoebia megtalálta a tizedik INRA bázist :C Ha valaki nem tudná, hogy mi ez, az itt olvashat az Elite történetéről.

[ Szerkesztve ]

(#34452) spank0309


spank0309
tag

Outpostokon még mindig csak közepes a legnagyobb leszállóhely? Köszi

Z170-A - i7 6700 - 2x8GB 2400Mhz DDR4 - GTX 1080 Strix - EVGA GS550W - 2x525GB SSD - NZXT S340 Elite - Samsung C32H711

(#34453) -Solt-


-Solt-
veterán

Pici off: [link]

www.smart-bus.hu

(#34454) pcnet válasza spank0309 (#34452) üzenetére


pcnet
addikt

Igen.

Kamionozásra fitteltt Cutterrrel nyomom a köröket, tegnap egy hostile elite player Python rángatott ki SC-ból. Simán leboostoltam, másodikra már kilőtt rám valamit, amitől meghibásodott az FSD-m. 47%ra sikerült lelőnie a hullom. Elsőre még megpróbáltam kivédeni az ID-t, gondoltam a Cutter mégiscsak nagyobb hajó mint a Python, hátha... Másodikra már elengedtem. Csak IDzet, pár Ls távolságokat tudtam megtenni és nagyon messze volt még az állomás. Tudom, nem szép dolog, de meguntam, nem akartam bukni a kb 5 milla rabszolgát + 14 milla biztosítást fizetni. Ma már privat groupba léptem be. Vacsora előtt nyomtam kb 5 kört. ~3,7 milla / kör. Utolsó dokkolásom lett volna mára, a pad fölött voltam kiengedett landoló talpakkal. Egyszer csak elvágódtam jobbra, mintha valaki balról belém jött volna. Shild leesett, hull 14%. Vissza pattantam az "irányító toronynak" és felrobbantam. kb 19 milla bukta. A mai estém ingyen kör volt. Kiléptem Eliteből, a gépem elkezdte az ablakokat váltogatni. Ránéztem Voice Attackra és tele volt a "parancs ablak" boostokkal. Lehet a landing pad felett is nyomott egy boostot. Bár nem hinném, mert mint írtam a landoló talpak már kint voltak és akkor hatástalan a boost. Úgy látszik a sors elől nem lehet meglépni. Tegnap sikerült meglógni a player Python elől, ma törlesztettem. :(((

[ Szerkesztve ]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#34455) pcnet


pcnet
addikt

Úgy érzem mára abba kellene fejezni a tradeet. :D 3% hull.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#34456) duvi válasza pcnet (#34455) üzenetére


duvi
nagyúr

Nagyon rád jár a rúd :(

(#34457) Mister_X válasza pcnet (#34455) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Hát ezt hogy sikerült összehozni? :F

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#34458) pcnet válasza Mister_X (#34457) üzenetére


pcnet
addikt

T9 jött kifelé, én mentem befelé. Kitolt vissza. Még a rácsba ia sikerült beakadnom.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#34459) Mister_X válasza pcnet (#34458) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Igazából most mondhatnám azt, hogy te vagy a hülye :D Én mindig “süllyedek” a légzsiliphez, hogy szembe legyek vele, utána ha szabad, landing pad alapján boostolok vagy sebességet adok (small landing padek helyeit már megszoktam). Eszembe nem jutna egy akár egymilliárdos hajóval csak úgy besprintelni, de még a Vulture-t is féltem :)

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#34460) pcnet válasza Mister_X (#34459) üzenetére


pcnet
addikt

Ha süllyedsz, akkor is simán besüllyedhetsz a T9 elé. Cutter nem úgy mozog mint egy Vulture. Felszálásnál pl nyomod a felemelkedést, alig akar megmoccanni, aztán csak azt veszed észre, hogy túlemelkedtél. Én pl "pöcögtetve" emelkedek. Befelé pedig mindig ráállok a levélbedobóra és ha nem jön senki szembe, akkor megyek be. Cuttert "túl boostolni" sem érdemes, mert nagyon driftel ha úgy kanyarodsz rá a levélbedobóra. Szóval itt nem úgy működik a megközelítés mint egy közepes méretű hajónál vagy egy Vulturenél. :)

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#34461) spank0309


spank0309
tag

Rosszul emlékszek hogy a clipper le tudott szállni mediumra? :D Úgy néz ki akkor a python lesz a legjobb multi hajó mediumra?!

Z170-A - i7 6700 - 2x8GB 2400Mhz DDR4 - GTX 1080 Strix - EVGA GS550W - 2x525GB SSD - NZXT S340 Elite - Samsung C32H711

(#34462) Mister_X válasza pcnet (#34460) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Igen, ezt elfelejtettem, a Dropship is “szépen” driftelt (beleakadtam egy Coriolis Station élei közé kintről, egyszer meg földhöz vágtam, de nagyon csúnyán). AspX is driftel kicsit, de ott hamar visszatöltött a boost teljes engine kiosztáson, szóval ott lehetett korrigálni. Vulture meg egy kezesbárány. Süllyedni még Dropship is tudott úgy-ahogy (planet landingnál azért óvatosan kellett), de nem lehetett esztelenül manőverezni, mint Vulture esetén (hot launch: felemelkedés, döntés harminc fokkal, boost, emelkedés a levélbedobó szintjére 350m/s alatt, nagy forgalom esetén emelkedés középre, majd boost).

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#34463) duvi válasza spank0309 (#34461) üzenetére


duvi
nagyúr

Clippernek L-es leszállópad kell, ezért nem tud leszállni outpostra. Ez a kezdetektől így volt. A Python a legnagyobb hajó, ami outpost "kompatibilis".

[ Szerkesztve ]

(#34464) wollnerd


wollnerd
aktív tag

Úgy döntöttem hogy lecserélem a Beluga Liner-t az Anaconda-ra.... (A BL egyszerűen túl magas is..., mostanában kapom ezeket a bírságokat mi a kifelé haladás miatt gondolom és mindig Prox impact jelenik meg az info panellen...-.-) Tudom hogy az Anaconda-hoz nem jár Luxus cabin, de nem baj... arra majd talán az orca...
A kérdésem: Le tudom szedni a modulokat a Core Interval-ből is (moddigolt 6A FSD, 6A truster, 6A PP, stb.) az eladás/beszámítás előtt hogy az anacondához tudjam adni, így még olcsóbb lesz?

[ Szerkesztve ]

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#34465) duvi válasza wollnerd (#34464) üzenetére


duvi
nagyúr

Igen, leszerelheted és berakod a tárolóba (storage), majd onnan átrakhatod az Anacondára. Persze figyelj a modulméretekre, mert nem mindegyik kompatibilis az Anacondával! (Beluga FSD 7-es, Anaconda csak 6-os)

(#34466) wollnerd válasza duvi (#34465) üzenetére


wollnerd
aktív tag

Oh. Rosszul emlékeztem.... Remek...asszem megint gyűjthetem a materialokat a fsd tuninghoz... :(((

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#34467) duvi válasza wollnerd (#34466) üzenetére


duvi
nagyúr

Fent azt írtad, hogy tuningolt 6-os FSD. Az pont jó az Anacondára ;)

(#34468) to.ca válasza wollnerd (#34464) üzenetére


to.ca
tag

A bírságot csak gyorshajtás esetén kapod. Ha 100 alatt mész, akkor nincs bírság akkor sem, ha ütközöl.
Egy esetben mégis kaphatsz: ha blokkolod a bejáratot. Mondjuk, Belugával ez azért könnyebben előfordul. Ha pont ott jön szembe egy nagyobb hajó (Cutter, T9 pl.), akkor beszorulhattok, és ilyenkor vigyázni kell, mert a bírság után szét is lőhetnek. Nekem is volt már ilyen, amikor láttam, hogy nem tudok szabadulni, ki kellett lőni a taskot.

load"elite",8,1

(#34469) wollnerd válasza duvi (#34467) üzenetére


wollnerd
aktív tag

Igen, de a legmagasabb szintű fsd-t tuningoltam a BL-hez és én azt hittem hogy a 6A-os az. de majd megnézem még 1x mert nem tisztán emlékszem már... :)

[ Szerkesztve ]

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#34470) Azumi?


Azumi?
csendes tag

Hahaha!
Hát ez frenomenális!!!!!

Nos, tehát...

Aki a jövőben a Frontiert szidja, annak velem gyűlik meg a baja! Világos?? :(((

Neeem, nem arról akarok beszélni itt, és most, hogy ismét a controll beállításokkal kellett kezdenem a játékot, mert ismét elvesztek(?,).

Neeeeem!

Tegnap, amikor kiléptem a játékból, a készpénzem 577 millió volt. Amikor ma beléptem 650 millió.
????????????????????????????????????????????????????????
Na!!! Erről van szó! Csak így tovább Frontier. Ez már döfi. A VILÁG legjobb játéka!

(Gyorsan ki is lépek, és várok holnapig.....)

:DD

A

(besz@rás ezek a brittek!)

[ Szerkesztve ]

(#34471) Tyler Durden

Nahh én is beszereztem a hétvégén a játékot, azt kell mondjam fenomenális. Eleinte aggódtam, hogy mennyire fog kézreállni a bill + egér kombó, de mivel támogatja a játék az xbox kontrollert én ezt választottam. Teljesen meg vagyok elégedve vele, minden ment is mint a karikacsapás. Még csak a kezdeti lépéseket teszem a galaxisban, /training mode megcsinálása után/, de úgy érzem teljesen beszippantott a játék (: Dokkolást még szokni kell, meglepő módon a tranining mode-ban simán ment a dokkolás, de az első élesben való leszállással megszenvedtem /20 mp maradt a 10 percből, annyit bénáztam :U/.
Most eleinte a simá szállítgatós küldetéseket kezdtem el csinálni, annyi kérdés lenne, mi az a hajó, amire a kezdeti szakaszban érdemes gyűjteni a pénzt?

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#34472) duvi válasza Tyler Durden (#34471) üzenetére


duvi
nagyúr

Szia! Üdv a csapatban! :)
A kezdő Sidewinder után a Haulert ajánlom következő lépcsőfoknak, majd jöhet a nagy tesója, az Adder. Ezután kötelező típusként a Cobra MK III. Utána majd folytatjuk az ajánlást, annak függvényében, hogy melyik játékmód jött be a legjobban :) Jó játékot kívánunk az ED univerzumában!

(#34470) Azumi?
Kárpótoltak a bosszúságért, hogy elvesztek a config beállításaid :D

[ Szerkesztve ]

(#34473) Tyler Durden válasza duvi (#34472) üzenetére

Köszi a jótanácsokat! Egyelőre egy fórumtárssal tervezgetek repülni private grp-ban, aztán meglássuk. Ő már tapasztaltabb pilóta, így kicsit könnyebb lesz talán a kezdeti lépéseket megtenni (:

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#34474) Mortel válasza duvi (#34403) üzenetére


Mortel
senior tag

Duvi: "Nem. Csak az illegálisnak minősített árut lehet eladni a BM-en."

De, hogyan lesz illegálissá minősítve? :)

M

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#34475) duvi válasza Mortel (#34474) üzenetére


duvi
nagyúr

Pl. megtámadsz egy hajót és ellopod a rakományát (HBLC). Elvállalsz egy szállító fuvart és eladod a rakományát egy másik állomáson. Bolygó felszínen találsz lezuhant roncsokat és körülötte pár konténer árut. Sokszor ezek is illegális rakománynak minősülnek. Főleg ha drónok védik a lezuhant rakományt.

(#34476) Mortel válasza Tyler Durden (#34440) üzenetére


Mortel
senior tag

Semmi...

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#34477) Mortel válasza duvi (#34475) üzenetére


Mortel
senior tag

:R

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#34478) anatron válasza Azumi? (#34470) üzenetére


anatron
aktív tag

Én a helyedben jelszót cserélnék amíg még lehet ...

(#34479) wollnerd


wollnerd
aktív tag

Nem értem az Anacondát!
Így állítottam össze a hajót. Pontosan úgy. Mégis az oldal és a játék más fényévtávot mond!!! Az oldal még a fsd tuning nélkül is max. 28 Ly-t mond, de Farseer-nél már (természetesen az 5. grade-ről van szó) a 3x-ra tuningolom, és amikor az optimal mass csúszka a végére röppent, ami csak 17%-t hozott csak kb. 19 Ly-t hozott ki!! (tuning nélkül pedig csak 12 ly volt...
De az h az oldal és a játék a TÖK UGYANAZZAL A MODUL FELÉPÍTÉSEKKEL mást-mást mond, az nagyon frusztrál engem! :(( MIT rontok el???
A Beluga Liner ennél jobban teljesített! Ő 37 Ly-t is tudott. (jó még szerencsére még nem adtam el.......)

Egyre jobban kétlem hogy bíznom kéne ebben a nőszemélyben? :D Pedig nála tuningoltam a BL-t bakker... (és csak 1x kellett!)

[ Szerkesztve ]

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#34480) wollnerd válasza wollnerd (#34479) üzenetére


wollnerd
aktív tag

Jajj istenem.... A 6A-s FSD helyett a 6E-s van a hajóban.... Azt hittem hogy lecseréltem még a AL-ban!! Utálom magamat. :D :W :W

Szerk: Ja, nem. eszembe jutott hogy AL-ban NEM IS VOLT 6A-s... máshol akartam megvenni de rohadtul felejtettem.... -.-
Bocsi srácok, a feleslegért. Emiatt Off-ba rakom a hsz-m.

[ Szerkesztve ]

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#34481) Nosam válasza wollnerd (#34479) üzenetére


Nosam
aktív tag

Én eladtam ezt a beluga linert és visszavásároltam az orcát, egy fuvarom nem volt belugával, ahol ki lehetett volna használni a több ülést, cserébe kétszer nagyobb a biztosítás ha valami van. Nekem nem jött be, vagy van valami hely ahol annyi fuvar van egy helyre, hogy mindig meg lehet tölteni a belugát?

(#34482) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Gyors kerdesem lenne (ekeyeteket most nem tudok irni, fix eng kiosztas).

Joban vagyok tobb frakcioval is es egyre tobb a Spec Ops contract es Wetwork. Elobbieket nem eroltetem, mert olyanokat akar, hogy oljek meg 21 civilt (ez kb egyenlo a hostile besorolasra az adott frakciotol), utobbi viszont altalaban egy celpontos, de jo penzert. A gond a celpontokkal az, hogy a segguk is ki van parnazva zsarukkal es Vulture nem eppen alkalmas kiszedni oket ilyen korulmenyek kozott. Az egyik delikvens egy Dropshipben ult, talan 80% kornyekere vittem le, a masik celpont pedig Anacondaban ult. Itt rohogtem egyet kinomban, mert condat meg 1v1 alatt se tudok megkarcolni hat meg 6 zsaruval mellette...

A kerdes az, hogy melyik hajo lesz majd az, amivel az ilyeneknek neki lehet latni? FAS esetleg? Elkepzeleseim alapjan az lenne a legtisztabb, hogy mire elszall a pajzsom, addigra halott es hull tankkal menekulok el.

*

Tovabba, este kiprobaltam a multicrew dolgot. Szepen elrepkedtem Condorral a vezer Corvette arnyekaban, meg ki is nevetett a parancsnok amikor mondta, hogy uljek at a Taipanba, nem tudtam leszallni :D

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#34483) szjoci


szjoci
őstag

Sziasztok!

Tegnap megvettem az alapjátékot (C=64-en nagy kedvenc volt :B ) frontierstore-ban, letöltöttem a klienst, de nem enged belépni... Beírom az emailcímemet, jelszavamat, küld egy ellenőrzőkódot, bepötyögöm, majd ismét visszadob az emailcím/jelszó beírásához...
Még mielőtt írok a supportnak gondoltam megkérdezlek titeket hogy még valamit kell csinálni vásárlás után, vagy pedig ennek így működnie kellene?

Köszönettel,
Joci

(#34484) Mortel válasza Azumi? (#34470) üzenetére


Mortel
senior tag

Írj a frontier support-nak, nekem eddig mindig viszaadták a pénzt...

Volt, hogy többet is, mint amire emlékeztem... :)

Egy próbát megér szvsz.

Üdv:

M

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#34485) Mortel válasza szjoci (#34483) üzenetére


Mortel
senior tag

Copy - paste -tel próbáld, nekem is csinált ilyet amíg kézzel írtam...

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#34486) szjoci válasza Mortel (#34485) üzenetére


szjoci
őstag

Köszönöm, megpróbáltam de ugyanaz a jelenség :(

(#34487) wollnerd válasza Nosam (#34481) üzenetére


wollnerd
aktív tag

Hát lehet egy hely ahol igen sokat lehet keresni, nem vip utasokkal is, akár 10-15 millát is, kb. 11 fényévnyire van a célrendszer, VISZONT a célállomás az kb. 1.800.000 fénymásodpercre van, kb. 35-40 perc a supercruise utazás! Lehet h megkönnyíti az ilyen küldik kiválogatását (A solo-open módváltás is segít.) ha az állomásokon a fraciókkal (különösen a controlling faction-nal) alied-be legyünk velük.
A hely: Upsilon Aquarii --> Allen Hub.
Down to Earth Astronomy videója ahonnan vettem az infót.

[ Szerkesztve ]

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#34488) wollnerd válasza szjoci (#34486) üzenetére


wollnerd
aktív tag

Nekem is volt problémám az aktiválással. Előtte a ED webshop oldalán kellett aktiválnom magát a játékot, (az alapjátékot és a Horizont is)
Megoldás: https://steamcommunity.com/app/359320/discussions/0/611702631217898900/

[ Szerkesztve ]

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#34489) Azumi?


Azumi?
csendes tag

Szerintetek van különbség repu csökkenés tekintetében aközött, hogy elutasítok egy már felvett küldetést, vagy lejár az idő és nem csináltam meg?
:F

A

(#34490) Retro76hun


Retro76hun
újonc

Sziasztok!

Itt még új vagyok, de a játékba beletettem már 53039 percet. Most sikerült megszereznem a Federal Corvette-t.
Megvan még "A" Sidewinder, egy Eagle, Adder, Hauler, Minden Cobra és Viper, "A" Vulture. Diamondback...na most vagy a Scout, vagy az Explorer..., de a másik még hiányzik, egy ASP Scout, ASP Explorer, Federal Assault Ship, Federal Dropship, Keelback, Type-6 Transporter, Type-7 Transporter, "A" Fer-de-Lance, Beluga Liner, Dolphin, Python, Anaconda....szóval semmit nem adtam el.

Örülök, hogy találtam egy oldalt, ahol MAGYAR játékosok vannak. Remélhetőleg van aki X Boxon-játszik, mert nekem sajna nincs PC-re meg a játék. 35 nap ide, vagy oda, rengeteg kérdésem van a játékkal kapcsolatban.
Az elejétől elolvastam a topikot, (Szinte minden hozzászólást) hogy ne tegyek fel olyan kérdést, ami már meg lett válaszolva.

Akkor itt gratulálok a topikhoz és a hozzászólóknak is, mert a legegyszerűbbnek tűnő kérdést is alaposan, érthetően megválaszolta valaki

Az FSD-met szeretném felhúzni, amihez az Enginerek lennének a segítségemre. De aki az FSD-t hegeszti, csak akkor áll velem szóba, ha leszállítok neki Meta Alloys-t.
Honnan tudok a legegyszerűbben szerezni? Van némi infóm, amit külföldi oldalakon olvastam, de valami koordinátát kell egy bolygón megkeresni. Megpróbáltam. Nem volt egy óránál egy perccel sem több, mire megtaláltam a pontos helyet. Ott SRV-ztem vagy fél órát, de semmi... Lehet, hogy régi infó volt és az adott koordinátán már eltűnt a cucc.
Másik kérdésem, hogy A Föderáció rangjai megvannak, ezért irány a Birodalom. Most hol lehet, a leggyorsabban rangot húzni? Erre vonatkozóan is van vagy 7 Csillagrendszer, amire külföldi játékosok esküsznek, HIP ez-az és a Cubeo, de nem akarom mindet kipróbálni, mert úgy látom ezek a helyszínek is változnak.
Egyelőre nem kérdezek többet. :N

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

"Csak meg kell skrejbolni a dűznit és blézicerrel abcigolni a skitbleifreit"

(#34491) duvi válasza Retro76hun (#34490) üzenetére


duvi
nagyúr

Szia!
Az 1db Meta-Alloyst egyszerű beszerezni. Elmész Maia rendszerbe és az A2-es bolygón található Darnielle's Progress állomásra. Itt legálisan árulnak Meta-Alloyst. Birodalmi rankhúzásra nemrégiben ajánlottak a kollégák egy rendszerpárt: HIP 8444 - Hip 8758

(#34492) Retro76hun válasza duvi (#34491) üzenetére


Retro76hun
újonc

Nagyon köszönöm!
Így valóban egyszerű lesz már. Vagy három hónapja kutatom. És ezt a két rendszert ajánlották máshol is. Akkor munka után indulok is. Maia --> Darnielle's Progress-->Enginer--->HIPP 8444

Most látom, hogy az infó fent volt az oldalon amit többször megnéztem. :W

[ Szerkesztve ]

"Csak meg kell skrejbolni a dűznit és blézicerrel abcigolni a skitbleifreit"

(#34493) szjoci válasza wollnerd (#34488) üzenetére


szjoci
őstag

Ez sem segített, de most megnézve az account-omat már tudtam steam kulcsot kérni, szóval kellett egy nap mire aktív lett a fiókom... Este bele is csapok picit a lecsóba :))

[ Szerkesztve ]

(#34494) Mister_X válasza Retro76hun (#34490) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Üdv,

szintén Xbox játékos vagyok.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#34495) Nosam válasza wollnerd (#34487) üzenetére


Nosam
aktív tag

Thx, pénzt azt tudok keresni, csak felesleges ahhoz egy beluga, minek legyen annyi ülés, ha egyszerre úgy sem lehet megtömni annyi utassal? Még az Orcát is csak alig párszor sikerült megtölteni emberkékkel... :DDD

Az nagyon ritka, hogy ugyan arra a helyre menjenek sokan sok pénzért, szóval ilyen értelemben arra felesleges egy belugát fenntartani. :U

(#34496) wollnerd


wollnerd
aktív tag

Asszem meg kéne ismerkednem a fegyverekkel...
Ma este amikor több utasaimat vittem a Smeaton Orbitalba, millákért, az út közepén kaptam mission update-t hogy támadás alatt vagyok. (máskor is találkoztam ezzel régebben) De csak az állomás közelében kezdek kiszedni sc-ből. kimenekültem onnan, de ez után még 2x-3x megpróbált az illető.. még ott az állomás no fire zone közelében is zaklatni kezdett... Na akkor ezzel tele lett a hócipőm... :(((
Ezért eldöntöttem hogy az Anaconda huge (és nagy helyeire) raknék egy v. több biztos fegyvert, amitől akár 1-2 lövéstől is elküldhetem a p*csába... :(( Csak egyáltalán nem vagyok tisztában a fegyverekkel. (azt se tudom melyik hogy viselkedik. (jól jöhetne vmi automata)
Szóval milyen erős fegyvereket ajánlotok hogy ha egy zaklató előjön, akkor kilőjem és utána tovább szállítsam utána az utasaimat? :)
Tényleg igaz, az hogy a Confict Zone-okban bármilyen következmény nélkül ki lőhetem az ott lévő hajókat? tehát ott nyugodtan mélyvízben is kipróbálhatom a kiszemelt fegyókat?

Tippeket és segítséget előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#34497) Retro76hun


Retro76hun
újonc

duvi még egyszer köszönöm!

Megvan a Meta alloys, 39Ly-ről 47Ly-re növeltem az Explorer ugrását és még nincs vége.
A None "rangomat" 1-1,5 óra alatt felvittem Squire szintig. :DD

Mister X!

X boxon ugyanez a nevem. Ha gondolod küldj FR-et. Kipróbálnám már, hogy nem egyedül vagyok a Galaxis (és a Troll játékosok ellen) Ismerőseim nem értékelik sajnos az Elite Dangerous-t. :(

wollnerd

Én az Anacondámra a Small és Médium helyekre Turret-es pulse lézereket tettem, A Large-okra Gimballed pulse lézert, a huge-ra Gimballed Beam lézert. A kicsik folyamatosan lövik a hajót, és ha ráfordulok akkor mindent beleadva nagyon hamar leszedi a pajzsot. A HULL-sebzése nem a legjobb mondjuk a pulse-oknak, de ez vált be addig a legjobban.Eszi az energiát.. Multi-cannons is volt a közepesek helyett. Az is jó, de a mostanit hatékonyabbnak érzem. Érdemes próbálgatni, azért, mert én szerintem a fegyverek terén még csak a felszínt kapargatom.

"Csak meg kell skrejbolni a dűznit és blézicerrel abcigolni a skitbleifreit"

(#34498) duvi válasza wollnerd (#34496) üzenetére


duvi
nagyúr

Ha még nem ismered a fegyvereket és hatékonyságukat, akkor ajánlom, hogy először szerezz tapasztalatot mielőtt éles helyzetben használod egy Anacondán. Először is nincs olyan fegyver ami magától "1-2 lövéstől is elküldhetem a p*csába... ". Igaz, hogy a turret fegyverek automata lövegek, de ezekhez is szükség van a pilóta tudására. Meg kell tanulni a harci manőverezést (thrusterek, boost, hátramenet és fao együttes használata), ami legalább annyira fontos, mint a jól kiválasztott és tuningolt fegyverzet.

"Tényleg igaz, az hogy a Confict Zone-okban bármilyen következmény nélkül ki lőhetem az ott lévő hajókat?" Igen, igaz :K Beugrasz egy CZ-be és kiválasztod a két harcoló fél közül a támogatni kívánt frakciót. Innentől tele lesz piros és zöld célpontokkal a radarod, ami mutatja, hogy ki az ellenség és ki a barát. Az itt összelőtt boundot kifizetik a rendszer állomásain, már ha időközben nem lövik ki a hajódat. Tuning és főleg tapasztalat nélkül nem ajánlom, hogy beugorj egy Anacondával, mert nagyon sokba kerül a biztosítás!

Vegyél egy olcsóbb hajót, szereld fel combatra (akár egy Cobrát) és azzal gyakoroljál. Másik lehetőség a kissé kihalt CQC Arena. Ott mindenféle kockázat és veszteség nélkül gyakorolhatod a harcot.

Küld el a szállítós Anaconda fittedet fegyverek nélkül és összeállítjuk neked a szükséges fegyverzetet, hogy meg tudd védeni magadat. Persze lehet full turret fegyverzet, de ezeknek mindig kisebb a sebzésük, mint a gimball és fix társainak. Másrészt ezek a legdrágábbak, ezért növelik a biztosítási díjadat is. Harmadrészt huge hp-ra (4-es modulméret), nem létezik turret weapon. Max 3-as modulok vannak.

(#34499) wollnerd válasza duvi (#34498) üzenetére


wollnerd
aktív tag

Köszi a válaszokat!
Igen, tudom nincs tapasztalatom ezért valóban olcsó hajóval fogom kipróbálni. (na meg a training misiont is,
eddig nem bírtam megcsinálni....)

Itt az Anacondám amit linkeltem korábban is, kicsit módosítottam azóta: [link]

Amúgy azt is eldöntöttem hogy tényleg eladom a Beluga Linert és veszek egy Orcát. (vagy Dolphin-t? Szerk: Dolphin túl kicsi, megnéztem a tervezővel, nem éri meg sztem.) Megtudtam hogy az Orca hihetetlen gyors is tud lenni a normál space-ben a max módolt engine-vel: Boost-tal elérheti a 573 m/s sebességet is! :) Na ezzel a sebességgel tényleg lehagyhatom a zaklatókat. :DD

[ Szerkesztve ]

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#34500) duvi válasza wollnerd (#34499) üzenetére


duvi
nagyúr

Itt egy szükségmegoldás, hogy meg tudd védeni magad. Persze nem igazi combat fitt, de próbáltam egyensúlyozni az energia / ugrótáv / tűzerő / védelem között. A turret fegyverekhez állítsd be a jobboldali panelen a tüzelési módot. Vagy "target only", vagy "fire at will" módra, ahogy neked szimpatikus (előbbi jobb, az összpontosított tűz miatt). Előbbi csak a kijelölt célpontodat lövi, utóbbi minden támadó hajót körülötted. A "forward fire" felejtős.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.