Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33051) wollnerd válasza Mortel (#33050) üzenetére


wollnerd
aktív tag

Köszi! Már kezdtem kibékülni a Beluga-val. :D

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#33052) Mortel válasza wollnerd (#33051) üzenetére


Mortel
senior tag

Nem csak hajókat, minden egyéb "alkatrészt" is kereshetsz ami kell.

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#33053) duvi


duvi
nagyúr

Máris kezdődik az élő közvetítés!
Thargoid Lore Run Through (and more) with Sandro Sammarco

(#33054) duvi


duvi
nagyúr

(#33055) D4M13N válasza duvi (#33053) üzenetére


D4M13N
aktív tag

Én berosáltam.

(#33056) anatron


anatron
aktív tag

Felháborító ez az agresszív viselkedés amit ezek a lények művelnek.Meg kell védenünk magunkat!

Csatlakozz hozzánk!Éljenek a thargák! :))

[ Szerkesztve ]

(#33057) kiskuplung


kiskuplung
őstag

Juhúú :) :C :C :C :C

Leporolom a HOTASt :WAR!

(#33058) duvi válasza anatron (#33056) üzenetére


duvi
nagyúr

Hát igen. Miért mindig fegyverekkel kell beköszönnünk az idegeneknek :F Sebaj! Legalább új értelmet nyer a biztosítás ;]

(#33059) duvi


duvi
nagyúr

Aki lemaradt a ma esti műsorról, az itt megnézheti felvételről.

(#33060) baphomet válasza duvi (#33058) üzenetére


baphomet
senior tag

Ejj, pacifista lyukból bolond szél fúj. :P
Halhattuk, hogy az AEGIS-t a három nagyhatalom tudósaiból verbuválták össze, és a kisfilmből is egyértelműen kiderült, hogy pusztán tudományos céllal lőtt az emberiség először. ;]

(#33061) grHawk válasza baphomet (#33060) üzenetére


grHawk
aktív tag

Öhm, ugyan már, tisztán kivehető, hogy ez egy békés tudományos és gazdasági felmérés volt. A Thargonok emberi fegyverzetére való reakciókat és károkat számolták, hogy ha esetleg összefutnak az SDC gonosz bandájával, akkor megfelelő mennyiségű alapanyag álljon rendelkezésre a thargonok helyreállításához. A hölgy is azért volt meglepődve, hogy a Thargon regenerálódik, mert már berendeltek 400 milliárd tonnát egy garnitúra Thargon alkatrészből és most hívhatja az eladókat, hogy hátha visszamondhatja a már leadott rendelést. A parancsnok arcán pedig látszik, hogy ismeri az eladókat és tudja, hogy azt a pénzt már bukhatják. A Thargonok meg teljesen félreértették az egészet, tehát egyértelmű, hogy Ők lőttek először.

Egy föderációs pilóta vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#33062) orientcx válasza duvi (#33058) üzenetére


orientcx
őstag

"Miért mindig fegyverekkel kell beköszönnünk az idegeneknek :F"

Hááá meee aztat úgy kőőő!
Ha egy magamfajta Fed bugris nem ért valamit, vagy nem tudja mi az, akkóóó belelőő! Meee az úgy dukál! Hááá ennyitmáán ezeknek a izéknek is meg kőő hogy érccséék, nem? Igazam van? Háá nem? De!
Háá nóóórmáális?

Lassan nyugi lesz, és megint nekilátok az ED-nek, de ne gondolja ez a jött-ment kódis thargoid népség, hogy a kedvükért majd telekóriszálom utánuk a galaxist! Én ugyan ki nem teszem a lábam a bubiból, nekem az a Palin féle 5k Ly-es túra pont 5k Ly-el volt több a bőven elégnél. Ha akarnak valamit, akkor majd idejönnek! :K

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#33063) Vesa válasza duvi (#33058) üzenetére


Vesa
veterán

Mert előbb lövünk, aztán kérdezünk! :D Ez egy ilyen human genetikai dolog...

A tudomány a valóság költészete!

(#33064) haxiboy válasza duvi (#33054) üzenetére


haxiboy
veterán

Ez egy új kiegészítő lesz?

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#33065) duvi válasza haxiboy (#33064) üzenetére


duvi
nagyúr

Ez a Horizons DLC utolsó, ingyenes tartalmi frissítése.

(#33066) wollnerd válasza duvi (#33065) üzenetére


wollnerd
aktív tag

Utolsó? :Y A légkörrel rendelkező bolygókra való leszállási lehetőségből (már) nem lesz semmi?

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#33067) duvi válasza wollnerd (#33066) üzenetére


duvi
nagyúr

A Horizons DLC utolsó frissítése. Nem az ED utolsó frissítése ;) Jövőre jön a következő DLC, vagy áttérnek egy másik üzleti modellre, ahol alkalmankénti tartalmi frissítéseket kapunk és fizetünk értük, de ez még csak pletykaszinten kezelendő hír.

(#33068) baphomet válasza duvi (#33067) üzenetére


baphomet
senior tag

A tegnapi streamben azt állították, hogy az okt. 7-i Frontier Expo-n beszélni fognak az ED következő évéről is.

(#33069) duvi válasza baphomet (#33068) üzenetére


duvi
nagyúr

Igen, ezt már rég beharangozták. Kíváncsian várjuk a bejelentéseket! :)

(#33070) anatron válasza wollnerd (#33066) üzenetére


anatron
aktív tag

Azt írták a neten,hogy nem fognak vele foglalkozni mert túl sok időbe telne nekik.Épp ezért neki se álttak ...

[ Szerkesztve ]

(#33071) Mortel


Mortel
senior tag

Olyan van, hogy az örök vadászmezőkön portyázó "Egil Törner", (de mindegy kit írok ide) kb. 30 másodperc múlva újra felbukkan ugyanolyan FDL-ben, ugyanott?????

Már 2x megöltem, most várom, hátha harmadszor is reinkarnálódik... :)

Mire beírtam ezt, már újra itt van... :)

Te vadász miért is jársz ide? :)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#33072) anatron


anatron
aktív tag

Aki még nem olvasta volna:

[link]

(#33073) wollnerd válasza duvi (#33067) üzenetére


wollnerd
aktív tag

Oké, csak azért csodálkoztam mert ugye a Horizon elsősorban a bolygókról szól(t). :)
anatron: Hát ez nagy kár.. :( Hátigen... Jó munkához idő kell.... (De a szarhoz még több. :D)

[ Szerkesztve ]

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#33074) duvi


duvi
nagyúr

(#33075) ati3x


ati3x
senior tag

No, tegnap megvettem a horizons-t is. Ideje volt màr, mert magàt a jàtékot még 15 januàrjàban vettem meg. Túl sokat nem toltam, még egy cobra mk3-al nyomom. Kicsit "felpimpeltem" meg van kb 1 milla cashem. Igazàból nem sietem el. Most gondolkodom, hogy el kéne ugrani a betelgusehoz (sol környékén vagyok) tegnap tettem fel vmit a hajóra amitöl 9.5 helyett 16.7 fényévet tud ugrani.

(#33076) wollnerd válasza ati3x (#33075) üzenetére


wollnerd
aktív tag

Frame Shift Drive a neve amit feltettél. :) Abból is feltehetőleg az A osztályút. Minél magasabb osztályú (a szám), annál nagyobbat képes ugrani, ugyanakkor drágább is. A Beluga Liner 7A-s FSD-je 51 millába kerül, de kell az nekem, mert enélkül csak max. 11 fényévet tud ugrani. Sőt a ennek a utashajónak a FSD-jét is szeretném az egyik mérnökkel fejleszteni ha lehet. :)
Srácok, melyik a jobb mérnök az FSD-hez? Elvira Martuuk vagy Felicity Farseer?

[ Szerkesztve ]

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#33077) to.ca válasza wollnerd (#33076) üzenetére


to.ca
tag

FSD szempontjából mindegy, mindkettő tudja a G5 tuningot.
Hogy melyikükhöz mész, azt annak alapján döntsd el, hogy ki az a számodra fontos mérnök, akit rajta keresztül tudsz unlockolni!
Ezt pedig itt tudod megnézni:
https://inara.cz/galaxy-engineers/
(Bocs a béna linkelésért, mobilról írok.)

[ Szerkesztve ]

load"elite",8,1

(#33078) wollnerd válasza to.ca (#33077) üzenetére


wollnerd
aktív tag

Ó igen... tényleg, tudtam is, csak megfelejtkeztem erről. de tulajdonképpen már unlockoltam vele Palint a Thurster upgrade-lésével

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#33079) duvi


duvi
nagyúr

Ha valakinek tetszik, akkor itt egy háttérkép az érkező The Return kiegészítőhöz:

(#33080) pcnet


pcnet
addikt

Egy szemtelen Orca foglalja a dokkomat. Ez a bug még mindig megvan? :)

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#33081) Micsurin válasza duvi (#33067) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Ha ezt így meglépik abba is fogom hagyni... a ló....nak a megfelelő végét megtalálhatnék már a fejlesztők..... :U

Ha így folytatják van még egy talán két évük is kihal a játék közössége....

Kíváncsi leszek az idegenekre... jó, hogy a Kondát szépen felhúztam! ;] :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#33082) duvi válasza Micsurin (#33081) üzenetére


duvi
nagyúr

Ezért is írtam, hogy csak pletyka és kéretik fenntartásokkal kezelni a hírt. Egyébként ha 3-6 havonta kiadnának egy olcsóbb tartalmi frissítést, az lehetséges, hogy kevésbé lenne megterhelő, mint egy teljes szezon megvétele. Reméljük, hogy a Frontier Expon (október 7-én) erről is lesz szó!

(#33083) Micsurin válasza duvi (#33082) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Hmm, ha évente kell kiadjak ~15 ezret, vagy fél évente / 4 havonta 5-7 ezret az jobban zavarna. Mint tudjuk mire valami elér az éles fázisba mindig meghízik a cetli a borítón.
Sok játékot tolok egyszerre, többet hagytam már abba... Ph!-n is elég sok topikba be-be mézek / írok.
Eddig nem volt példa olyan online / közösségi játékra ahol a "DLC"-s rendszer bevált volna, mindig szépen lassan vesztett az állományból miatta. És a probléma... az ED nem havidíjas, hogy a kritikus tömeg eltarthassa.... egy, kettő, aztán talán még egy kiugróan rossz negyedév és szépen be is kerülünk a "konyhamalacba". :(

De ez persze csak a károgásom.... :R ..jaja maradi vagyok telefont is akkor cserélek ha megmakkan az aktuális. :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#33084) grHawk


grHawk
aktív tag

Én szerintem egy customization focused rendserzt kéne kiépíteniük, mint pénzforrás. És mielőtt leharapják a fejemet kifejtem:
Elképzelésem szerint (mely sok más játék gazdasági felépítésén és marketing húzásain alapszik), az alap játék ára mindig változatlan fix összeg lenne, mondjuk egy kerek 9.000ft (átszámolva). Akármilyen új feature vagy kiegészítő érkezik, az alapár változatlan maradna.
A pénzt a kinézeti holmik eladásaiból szednék, de nem a mostani rendszerrel. A mostani rendszerben nem, vagy csak rettentően ritka esetekben lehet ingyenesen hozzájutni kinézeti elemekhez. Gondolok itt katonai ruhákra, decalokra, festésekre, melyeket mind a rang progress részeként kellene elérjük, nem pedig fizetve érte. Ellenben ott a lehetőség tonnaszámra való ruha, festés, bólogatós figura, engine detailing, fizurák (megfelelő ingyenes választék mellett persze), egyéb külsőségbeli kiegészítők gyártására, hogy az ember egy nap alatt se érjen a választék végére. És akkor itt most nem említem meg a shit-quality shipkiteket, mert a poén az, hogy még a rettenetes vizuális megjelenés ellenére is eladnak belőlük annyit, hogy bőszen készítgetik a következő utáni következőt is.

Tehát vázlatba foglalva:
Alapjátékért fizetnél kb. 9000ft-ot.
Kiegészítőkért, új verziószámú frissítésekért, featureökért nem fizetnél.
A játékbeli frakciók/engineerek/világhatalmak/powerek előremenetele során megszerezhető kosztümizációért nem fizetnél.
Egyéb csilivili holmikért, ruházatokért, shipkitekért, festésekért, engine/weapon detailingért, műszerfaldíszekért ellenben igen, fizetnél, és az áruk a mostanihoz hasonló lenne, de sokkal nagyobb mennyiségben.

Más játékokban ez egy bevált módszer, és most paytoplay játékokról beszélek, azaz az egyszermegvevős fajtáról.

(#33085) Micsurin válasza grHawk (#33084) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Tudod ki a halál venné meg az alap ED-t most már..... :DDD :N

Ettől nagyobb mennyiség? Lassan a hírlevelek is csak a paintjobokról szólnak.... :U

A "Pulse" festések meg szerintem egyszerűen fenomenálisak, igazi "hoolywodyblockbusterscifi" stílust adnak. A Fed szájhősök azonnal visszafordulnak elvégre egy Konda egy Birodalmi Akadémiát Gyémánt eredménnyel végzett pilóta kezében lehengerlő eszköz. ;] :DDD

És nem, nincs bajom a rendszerrel... a Kondámon még a fegyverzet színe is cián színű. :D

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#33086) duvi


duvi
nagyúr

33%-os kedvezmény az ED címekre a Humble Storeban!

(#33087) Secundus


Secundus
tag

Egy furcsa jelenséggel (bug?) találkoztam. HIP 105368 High Tech rendszerben kereskedek, amikor NPC kalózok rendszeresen kiszednek. Mivel Anarchy rendszer, ezért KWS leszkennelem mindet, mielőtt leölöm őket. És itt van a furcsaság: mindig kiírja a kilövés pillanatában, hogy megkaptam a bountyt, de kb. minden második alkalommal írja jóvá valójában és jelenik meg a Transactions/Contacts alatt. A flight logban visszanéztem a legutóbbi pár alkalmat:

2017-09-15 T 16:09:53 Z
Target: Anaconda, Total Reward: 729268 (Nem kaptam meg)
Burn Hill Syndicate: 364634
Alliance: 364634
Victim Faction: HIP 105368 Corp.

2017-09-16 T 09:28:33 Z
Target: Fer-de-lance, Total Reward: 237194 (Megkaptam)
Faction:Burn Hill Syndicate: 118597
Marquis du Brata: 118597
Victim Faction: HIP 105368 Jet Hand Gang

2017-09-16 T 15:36:46 Z
Target: Fer-de-lance, Total Reward: 471600 (Megkaptam)
Progressive Party of HIP 105368: 235800
Burn Hill Syndicate: 235800
Victim Faction: Burn Hill Syndicate

2017-09-17 T 04:22:34 Z
Target: Anaconda, Total Reward: 820800 (Nem kaptam meg)
Burn Hill Syndicate: 410400
Alliance: 410400
Victim Faction: HIP 105368 Jet Hand Gang

Mivel így egy szép mellékestől esek el, ezért ez nem igazán OK. Valakinek van valami ötlete, mi lehet a megoldás?

Gigabyte B760M DS3H, Intel Core i5-12400F, 32 GB DDR4, M.2 SSD Kingston 1 TB, Gigabyte RTX 3070 GAMING OC 8GB

(#33088) pcnet válasza Secundus (#33087) üzenetére


pcnet
addikt

Anarchy rendszerben nem kapsz pénzt a kilövésért. Amit néha kapsz, azt KWS miatt, mert a kapott pénz másik rendszerbe szól, ahol szintén wanted volt az áldozatod.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#33089) Vesa válasza grHawk (#33084) üzenetére


Vesa
veterán

Hát nem tudom...szerintem a legtöbb embert nem érdekli annyira a kozmetika, hogy azert pénzt adjon. En mar csak elvből sem vennék pénzért sima textúrákat. Ellenben bármennyi pénzt megadok egy olyan DLC-ért, amiben a játékmenetre alapvető befolyással bíró, komoly tartalmat kapok. Szerintem a kozmetikai kiegészítőkbol nem jön annyi bevétel, amiből a fejlesztés szinten tartható. Bar azt hozza kell tenni, hogy a Horizons-ban 2ev alatt villantott tartalomhoz bőven elég lenne...csak az meg a közösség jelentős részének édes kevés.

A tudomány a valóság költészete!

(#33090) Secundus válasza pcnet (#33088) üzenetére


Secundus
tag

Én is erre gondoltam először, ezért írtam be az adatokat a Flight Log-ból. Mindegyik kilövésnél a HIP 105368-ban létezőre frakcióra kaptam meg a bounty-t, de csak az esetek felében írta ténylegesen jóvá.

Gigabyte B760M DS3H, Intel Core i5-12400F, 32 GB DDR4, M.2 SSD Kingston 1 TB, Gigabyte RTX 3070 GAMING OC 8GB

(#33091) Terrorista


Terrorista
senior tag

A közelgő patch miatt nem húzhattam tovább és hazajöttem az 5k tripről. A visszaúton a Lagoon Nebula felé még kitértem és utána folytatódó úton beugrottam egy bináris naprendszerbe ahol ez a látvány fogadott:

Érkezéskor kicsit betojtam, hogy na most tuti belerongyolok valamelyikbe és szlalomozhatok közöttük, hogy el tudjak ugorni a rendszerből.

Egyébként elég jól haladtam, mert ~50 LY ugrótávval kb. 1.5-2 óra volt a visszaút és közben volt 1-2 rendszer amit teljesen lescanneltem (surface scan).

Összesen kb. 10M credit jött össze a bónuszokkal és volt több 5-6-700k credites rendszer is. Egy nagyobbat ugró hajóval meg sok-sok idővel szépen lehetne keresni a galaxis közepe körül. :)

Viszont most a Sirius-ba kell "benyalnom" magam, kell a permit Marcos mérnök úrhoz.

[ Szerkesztve ]

(#33092) Secundus válasza duvi (#33054) üzenetére


Secundus
tag

Hmm.. Ilyen Federal Corvette nekem is kell !! Engine 2 pip, hőterhelés 28%, és a sebessége 300m/sec ! :D Máris veszek egy ilyet, csak mondja meg valaki, hogy hol árulják.. :)

Gigabyte B760M DS3H, Intel Core i5-12400F, 32 GB DDR4, M.2 SSD Kingston 1 TB, Gigabyte RTX 3070 GAMING OC 8GB

(#33093) Micsurin válasza Secundus (#33092) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Áááá ilyent a Föderációban nem gyártanak.... csak hamisított adatok.... majd lesz ebből is egy botrány! ;] :D

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#33094) orientcx


orientcx
őstag

Mivel egyre több helyről hallottam, hogy az efficient fejlesztés majdnem tökéletesen kiküszöböli a lézerek manapság valóban meglévő súlyos hátrányait(no meg azért, mert ehhez a tuninghoz nem kell modified embedded firmware ;)), ezért ma kipróbáltam a dolgot a Corvetten. Megmondom őszintén, kétkedve fogadtam az erről szóló az állításokat, és azt kell hogy mondjam, nem is tévedtem. A fejlesztéshez szükséges egyetlen nehezen beszerezhető alapanyaggal, a hosszas RES múltam okán lassanként amúgy is összegyűlt extra adag Unexpected Emission Data -val a hónom alatt állítottam be Broo bácsihoz, és kikevertettem vele azt a 6 db efficient beam-et, ami a hajóra kellett. Nem állítanám, hogy a folyamatról a közismert karikacsapásos népi szólásmondás idéződött volna fel bennem, mert Broo bácsi vagy nagyon aljas volt, és direkt szemétkedett velem, vagy már nullára itta az agyát, de 83(!) kísérlet kellett ahhoz, hogy nemhogy nem csillagos ötössel, de legalább egy erős 4-es osztályzattal abszolválja a feladatot úgy, hogy a kisebb lézereknél a kísérletek számát tekintve még spórolósra is vettem a figurát :W . Úgy a harmincadik próbálkozás után már tényleg szívesen orrba vertem volna, mert iszonyú dühítő volt, hogy amikor sokadszorra végre kipörgetett egy ötös alá-t, akkor az utólagos reszelgetésnél mindig durván visszavett a jóból vagy innen, vagy onnan :W :W. Na mindegy, felpakoltam a cuccot, és felkerestem a legközelebbi HazRES klubot, és bizony a sejtésem hamar beigazolódott:

Efficient beam lézer - multi cannon 1:4
(mintha csak kupacsapataink eredménytáblázatát látnám az előselejtezők előselejtezőinek a hazai pályán játszott selejtezőjén). Akkor nézzük mi szól mellette, és mi ellene:

pro:
1., - Nem kell időnként vasat, nikkelt, meg sulphurt kapirgálni, hogy legyen lőszer utánpótlás
2., - Na itt elakadtam, ha valakinek van ötlete, hogy milyen pozitívummal lehetne feltölteni a lézerek jó tulajdonságait soroló kettes pontot, akkor írja ide, mert nekem nincs ötletem. :F:N:F

kontra:
1., - A tűzerő. Ebben bizony az MC látványosan durvább
2., - PD terhelés - Az MC szett két weapon-ra pakolt pöttyel beéri, a lézerek viszont a 4 pöttyöt is hamar leszívják, és emiatt gyakran pihentetni kell őket, oda a folyamatos tűz
3., - PD terhelés - A pajzsra harcközben is csak 2 pötty jut(MC-kkel négy), és ez bizony komoly hátrány
4., - PD terhelés - a gépházra legtöbbször nem jut pötty, és tán ez a legnagyobb gond, mert amíg MC fittel az engine töltöttsége általában maxon tartható, és emiatt azzal gyak mindig lehet boost-al fordulni, addig a lézerekkel ez tüzelés közben nem megoldható, emiatt oda a mozgékonyság, és agilitás.

Lényeg a lényeg, én mindenképp maradok a fix frag cannon+MC összeállításnál, inkább néha kapirgálok egy-egy órát.(bár már van egy pár jól bevált módszerem arra vonatkozólag, hogy mi módon spóroljak a lőszerrel, amivel drasztikusan lehet csökkenteni a kényszerű utántöltések számát)

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#33095) Secundus válasza pcnet (#33088) üzenetére


Secundus
tag

Elküldtem a Flight Log file-okat és a Screenshot-okat a Support-nak. Most válaszoltak, hogy egyértelműen bug-ról van szó, mert KWS használatakor Anarchy rendszerben is jár a bounty. Ezt a bug-ot következő patch-ben tervezik javítani. Az elmaradt bounty-t jóváírták az egyenlegemen. :) Jófejek.

Gigabyte B760M DS3H, Intel Core i5-12400F, 32 GB DDR4, M.2 SSD Kingston 1 TB, Gigabyte RTX 3070 GAMING OC 8GB

(#33096) Secundus válasza Micsurin (#33093) üzenetére


Secundus
tag

Én is erre gondolta. :) Mármint, hogy Fed propaganda ez csoda Corvette. :) Sőt, az egész Thargoid mizéria is csak Fedes hazugság, hogy legyen mivel indokolniuk a fegyverkezésüket. :)

Gigabyte B760M DS3H, Intel Core i5-12400F, 32 GB DDR4, M.2 SSD Kingston 1 TB, Gigabyte RTX 3070 GAMING OC 8GB

(#33097) baphomet válasza orientcx (#33094) üzenetére


baphomet
senior tag

Az volt a baj, hogy beam lézerekkel próbáltad. A sebzés/PD terhelés aránya jelenleg a burst lézereknek a legjobb a három fajta közül. Én FdL-en próbáltam egy full efficient burst laser setup-ot. Persze még mindig többet esznek az MC-knél, de 2 pippel nagyon sokáig (ez aztán a pontos tudományos definíció :B ) 3-4 pippel meg szinte folyamatosan lehet velük tüzelni, miközben a hőmérséklet nem megy a kritikus szint fölé. Nyers dps-ben az MC egyértelműen jobb, de ha beleszámoljuk a munícó vásárlással, vagy bányászattal járó macerát, akkor már kábé egálban van a két megoldás.

(#33098) orientcx válasza baphomet (#33097) üzenetére


orientcx
őstag

Sajnos a pulse vagy burst lézereknek már a puszta gondolatától is kiráz a hideg, ráadásul ezek még annál a beam-nél is gyengébbek, ami már eleve csúnyán elmarad az MC tűzerejéhez képest. Márpedig amikor egy csalirakományos HazRES bulin egyszerre 6-8-12 ügyfél vakargatja a shield-emet, akkor létkérdés a tűzerő, mert nagyon nem mindegy, mennyi idő alatt lehet kiiktatni a nagyobb darabokat a csörtéből. Szerintem inkább az optimális lőszerfelhasználásra érdemes rámenni. És mivel a huge MC-k a lassabb tűzgyorsaságuk folytán csak nagyon ritkán ürülnek ki(bár egy párszor már ezt a bravúrt is sikerült elkövetnem :B ), ezért utántölteni csak és kizárólag a kisebb tárkapacitás okán hamarabb elapadó corrosive effektes MC-t szoktam, a többi kisebb MC nélkül simán elvan az ember. Ha ügyes vagyok(márpedig egy Fed szájhuszár naná hogy az ... vagy legalábbis naná, hogy annak füllenti magát :K), akkor forgalomtól függően 1, vagy max 2 utántöltéssel olyan 40-50 percet simán kihúzok, márpedig ennyi idő nekem bőven elég egy körre. És amikor lemerül a material tároló, akkor kb egy óra alatt szerencsétől függően 20-30 töltésre valót simán össze lehet gereblyézni a szükséges cuccokból.
Összefoglalva sztem az MC-k elsöprő tűzereje megéri, hogy lőszertakarékos praktikákat alkalmazzunk, és néha kurkásszuk kicsit a felszínt(persze kinek a papné, kinek a pap nagylánya ;))

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#33099) to.ca válasza orientcx (#33098) üzenetére


to.ca
tag

Gondolom, egyéni harcmodor kérdése, kinek mi jön be. Pont tegnap cseréltem le a korvetten a két kicsi overcharged burstot efficient beamekre, heat shock effektekkel, ezeken kívül a két medium HP-n is ugyanilyenek vannak, a large és huge helyeken pedig overcharged multik. Az eddigi körönkénti ~1,5 millás CZ-ből 2,5 millió lett. Ennyit számít az efficient kisebb PD és hőterhelése. És a hősokk is jól jön az ellenfélen.
Nekem jobban fekszik CZ-ben és RES-ben is ez a fitt, a gyengébb ellenfeleknek sokszor elég a lézer is, nem fogy a lőszer.
Egyébként nekem általában úgy jön ki, hogy mire elfogy a golyóbis, addigra kiürül az SCB is, meg - szerencsétlenségtől függően - megfogyatkoznak a vadászok is, úgyhogy épp ideje a restocknak.
Az általad említett MC - Frag Cannon fittet azért lehet, hogy egyszer kipróbálom, de akkor már azzal a spéci pacifier, vagy milyen puskával, amit valamelyik Power Play-kiskirálynál lehet beszerezni. Az már pvp-ben is harapós lehet, sőt, szerintem inkább odavaló. De az nem az én terepem, ritkán űzöm.
Ja, a jelenlegi kiépítésben nálam a pip-kiosztás harc közben: 3-1-2.

Még valami: Van arra tapasztalat, hogy előnyös-e, ha több lézeren is van hősokk-effekt, vagy olyan, mint a multiknál a corrosive, amiből elég, ha csak egy (persze a legkisebb) köpködi a trutyit?

[ Szerkesztve ]

load"elite",8,1

(#33100) totila válasza orientcx (#33098) üzenetére


totila
tag

többször írtad már, hogy vannak módszereid a lőszer takarékosságra, leírhatnád konkrétabban, vagy még jobb lenne ha csinálnál megint videókat, mert nekem is a multicannon vált be a legjobban, de sajnos nagyon fogy a lőszer

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.