Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34551) 42861 válasza aerosmith (#34550) üzenetére


42861
senior tag

Én a Beluga szárnyaival voltam így. Kétszer próbálkoztam azzal a hajóval, mindkétszer eladás lett a vége.

(#34552) csigi válasza pcnet (#34534) üzenetére


csigi
addikt

Akkor bocsi, minap egy másik fórumon valakinek újdonság volt a zöldlámpás közlekedés...

nofene

(#34554) Nosam válasza grHawk (#34553) üzenetére


Nosam
aktív tag

"Premium Content for Lifetime Pass owners is planned in 2018"

Erről kéne kicsit többet megtudni... :DDD

(#34555) anatron válasza Nosam (#34554) üzenetére


anatron
aktív tag

Cobra Mk V hupilila festéssel és egy ajándék Hello Kittys bőrkabát a kapitánynak. :P

(#34556) aerosmith válasza grHawk (#34553) üzenetére


aerosmith
őstag

Börtönintézmény az jó nagy szivatás lesz a kalozoknak. :)

(#34557) Nosam válasza anatron (#34555) üzenetére


Nosam
aktív tag

Izé. :DDD Szerintem az kicsit kevéske lesz, mert hát ugye úgy vették anno ezt a cuccot, hogy lesz három fizetős addon amiért nekik majd nem kell perkálni. :U

(#34558) Vesa válasza Nosam (#34557) üzenetére


Vesa
veterán

Bejárható hajókkal, FPS móddal, légkörös bolygókkal stb. Jó nagyot koppantak szegények a 250euro-s árért nem kaptak az ég világon semmit. Ez a Braben is megéri a pénzét....

Szerencsére tervben van a törvényi szabályozása a területnek, akkor talán kivédhetők lesznek az ilyen nyilvánvaló átverések és az etikátlan fejlesztők lehúzhatják a rolót.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#34559) aerosmith válasza anatron (#34555) üzenetére


aerosmith
őstag

:C

(#34560) duvi


duvi
nagyúr

Vagy nagyon ráért valaki, vagy kiadják az első, gyárilag spoilerezett hajójukat :)

(#34561) 42861 válasza duvi (#34560) üzenetére


42861
senior tag

Type 10 RS :DD

(#34562) wollnerd


wollnerd
aktív tag

Sziasztok!
Érdekelni kezdett a fejvadászat a RES zónákban. bár van mit még begyakorolnom egy kicsit a cobrával. De gondolkodom a következő hajón, ami nem túl drága és jó a fejvadászatra.
3 hajó között hezitálok amikről olvastam hogy jók lehetnek így összeállítva, az általam eddig megismert modulokból és fegyverek alapján: Vulture, FAS, Python.
A Vulture elég jó manőverezhető ahogy olvasom és a legolcsóbb biztosítású, viszont a legnagyobb PP is csak overcharged mod-dal használható. FAS-ről nem tudom hogy az irányíthatósága milyen, van 2 large és 2 medium. több mint 2x-es a biztosítás. A Python-ről annyit olvastam az egyik steam topicban hogy sokáig bír a RES zónákban. több slotja is van, de ez a legdrágább.

A pénz az van bőven, csak mégis melyik éri meg a legjobban? :)

[ Szerkesztve ]

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#34563) 42861 válasza wollnerd (#34562) üzenetére


42861
senior tag

Én a FAS-t választanám ezek közül. A Vulture nagyon agyalós, ott állandó energiagondok vannak, nagyon ki kell centizni, mérnökölni mindent. Python komoly mindenes hajó, de elég lomha dög. FAS egy nagyon jól manőverezhető gép, igazi élményhajó.

(#34564) aerosmith válasza 42861 (#34563) üzenetére


aerosmith
őstag

FAS a legbiztosabb, Vulture a legpoénosabb, Python a legfelejtősebb.

(#34565) Pissti válasza wollnerd (#34562) üzenetére


Pissti
csendes tag

A három közül a FAS talán a legjobb választás (ehhez már megfelelő fed rang is kell, hogy meg tudd venni). Az összeállításodat nézve én legalább military páncélt azért tennék ár. Illetve egy point defence elég lehet, inkább cheff a másik helyére. Továbbá némi páncél és modul védelmet pakolnék bele, hogy ha le is szedik a pajzsot, ne kelljen egyből menekülni.
Amúgy meg a Pythont se rossz hajó, csak jóval drágább.

(#34566) wollnerd


wollnerd
aktív tag

Köszi a válaszokat!
A pajzsvédelemre az a Shield Cell Bank modulok (vagy a Shield booster?!) használatosak?
Nem tudom hogy a Chaff Launcher mire jó? A Point Deference se nagyon tiszta, csak annyi hogy ez egy kisebb turret. Lövedékek ellen vagy maga az ellenséges hajó ellen is?

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#34567) Íjász001 válasza wollnerd (#34566) üzenetére


Íjász001
tag

Hali!

A SCB a pajzsodat tölti vissza a SB erősíti a pajzsod. A Chaff lézer illetve scan zavarásra való. A Point D rakétát hatástalanít, hajó ellen nem jó.

Íjász

(#34568) Vesporigo


Vesporigo
aktív tag

Látom, vannak/voltak olyanok, akik a felfedezős játékmenetet részesítik előnyben. Érdemes még felfedezgetni? Úgy értem, jó hosszú idő telt el a játék indulása óta. Van még esély új rendszerek felfedezésére, ha kezdőként vágok bele? Ha igen, milyen hajóra érdemes gyűjteni? (Eddig 400ezer CR gyűlt össze transport küldetésekkel, de még csak az alap hajó van meg.)

(#34569) grHawk


grHawk
aktív tag

Figyelem, figyelem asszonyok! Ez itt a tollfelvásárló! Libatollat, kacsatollat... na jó nem.
EZ ITT A BROMELLITE FELVÁSÁRLÓ!
Bányászok figyeljetek! Fölösleges a Bromellite a rakteredben? Netán nem tetszik a szaga? Megszabadulnál tőle, de nem tudod, hova dobjad? Itt az alkalom! A Bromellite felvásárló megérkezett! A Bromellite piaci értéke 7062 kredit. Megéri? Lósz*rt! Ellenben a Bromellite felvásárló 400.000 kredited fizet darabjáért! Jól hallotta! olvasta! Négyszázezer kredit! Mire vár még? Irány a pristine jégmezők galaxis szerte és gazdagodjon meg!

A 400.000 kreditet 10 tonna 40.000 kredit értékű holmival tervezem megfizetni, amelyből így 500 tonnát tudok kiperkálni, lévén 50 Bromellite-re van szükségem. Ha kevesebb van az sem gond, mert, mint mondtam, darabjáért 400.000 kreditet adok. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#34570) Vesa válasza Vesporigo (#34568) üzenetére


Vesa
veterán

Rendszer bőven van, 4milliárdnyit nem fognak egyhamar kimaxolni a játékosok. Bubin kívül tiéd a világ. :) Más kérdés a felfedezés élményfaktora, mert sajnos egy idő után minden csak ismétlődik már, érdekes, változatos, izgalmas felfedezések nincsenek.

Hajónak egy ASP Explorert ajánlanék, engizve jó nagyot tud ugrani.

A tudomány a valóság költészete!

(#34571) 42861 válasza Vesa (#34570) üzenetére


42861
senior tag

400 milliárd, akarod mondani.. :)
Amúgy nemrég volt talán pont az FD-től egy hír, hogy a játékosok eddig csak 0.00valamennyi százalékát fedezték fel a rendszereknek.

(#34572) totila válasza duvi (#34560) üzenetére


totila
tag

ez valami poén videó, vagy ennyire le vagyok maradva, és tényleg megjött a t10?

(#34573) duvi válasza totila (#34572) üzenetére


duvi
nagyúr

Egyelőre nincs hivatalos infó a T10 érkezéséről. Ebben a videóban bugra hivatkozik a készítője, hogy így sikerült előhoznia a T10 adatlapját. Szerintem ez inkább egy profin elkészített, kamu videó.

(#34574) grHawk válasza duvi (#34573) üzenetére


grHawk
aktív tag

Sajnos hiába keresem, nem találom, de Brett C egy reddit poszt alatt megerősítette, hogy ez egy bug folytán volt látható. A hibát nagyon gyorsan orvosolták, de most már eléggé egyértelmű, benn van a játékban, csak az unlock még nem történt meg, ami valószínű egy újabb CG-t követően esedékes.

Egyébként volt már ilyen AX fegyverrel is, arról csak kép készült.

(#34575) duvi válasza grHawk (#34574) üzenetére


duvi
nagyúr

Ebben az esetben elég brutál fegyvereket kapott, plusz az a 8db utility mounts is durván hangzik. Majdnem egy Anaconda, csak a 6-os PP és PD rontja el az összképet. A 7-es thruster sem fog örülni a T9-hez képest megnövekedett többletsúlynak. Ettől függetlenül tuti, hogy sokan nekiugranak az engi tuningnak és megpróbálnak majd összelegózni egy repülő erődöt belőle. Lehet, hogy én is :D

(#34576) grHawk válasza duvi (#34575) üzenetére


grHawk
aktív tag

Én már kezdem sejteni, hol lesz lowon ez a szerkezet; ugrótávban. Azzal jól tönkre lehet rakni egy jó combat összképet :D

(#34577) duvi válasza grHawk (#34576) üzenetére


duvi
nagyúr

Ez valóban egy jó kérdés, mivel az Anacondának és a T9-nek is 6-os FSD-je van. Ugyanakkor a T9-nek borzalmas, az Anacondának nagyszerű az ugrótávja. Sanszos, hogy a T9 tömegét fogja örökölni(sőt!) a T10, ergo csak bolhaugrásokra lesz képes a T10.

(#34578) Vesa válasza 42861 (#34571) üzenetére


Vesa
veterán

Igen? Én kezdetektől 4-re emlékszem.. :)

A tudomány a valóság költészete!

(#34580) pcnet


pcnet
addikt

Kicsit félre tenném a kamionozást és a Cuttert, befejezném empire rang húzást vagy folytatnám a fed rang húzást. Van egy ASPm, kb 420at boostol és egy Pythonom. Thrusterest és FSDt cserélgetem a két hajó közt. Mindkét modul mérnökölt. Adatszállítós küldik jobbam húzzák a rangot, így arra gondoltam, összedobnék egy "gőzkieresztős" fittet. Bár ASP boost speedje elég jó, de kipróbálnék mondjuk egy Eaglet, Imerial Eaglet, Imperial Courierr vagy esetleg egy Vulturet. A boost speed és a manöverezhetőség lenne a fő szempont. Mit ajánlanátok? Érdemes belevágni, vagy ASPnél nagyobb feeling úgysem lesz? A kiszemeltet elvinném G3 dirty drive és G5 FSD tuningra. Kizárólag adatszállítós küldire kellene, így nem szempont a cargo, csakis a boost speed és a manöverezhetőség.

Köszi a véleményeket, segítséget! :R

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#34581) Mister_X válasza pcnet (#34580) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Én most Imperial Eagle társaságában eresztek ki gőzt :B Tanulgatok vele (adatszállítás és blackbox salvage-en túl), pl. a chaff és a scb helyes használatát, de sikeresen elpofozgattam egy Pythont vele (persze jött a segítség idővel).

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#34582) wollnerd


wollnerd
aktív tag

Szerintetek így összeállítva az Anacondát biztonságos használni az adventure (nem a collect data) szerű utasküldetésekhez? :D A maga kb. 60 Ly-es távolságával. igaz így nincs boost, de utána olvastam hogy így is próbálják kihozni a max. távot. :)

Viszont a 70 fényéves távot itt a linkben (a reddit hozzászólásnak a végén) még mindig nem értem. :DD

Az egyes modulok menet közbeni kikapcsolásával is lehet tovább csavarni súlyon és az ugró távon?

[ Szerkesztve ]

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#34583) 42861 válasza wollnerd (#34582) üzenetére


42861
senior tag

Shield Cell Bank minek ha nincs Shield Generator? Fuel Scoop mehet 7A, súlya nincs, de jóval gyorsabban teleszívja a tankot.

(#34584) duvi válasza 42861 (#34583) üzenetére


duvi
nagyúr

+1 :K

(#34585) wollnerd válasza 42861 (#34583) üzenetére


wollnerd
aktív tag

Mert vak vagyok. :DDD generátort akartam oda. :D
Igen, tudom hogy 7A-s sokkal gyorsabb. igazából azt akarom/nám. Csak kb. 100 millába kerül. :) és nemrég eladtam azt hogy 7A thrustert, PP 8-as PD és minden majd' slotra economy cabint tegyek és legyen biz. pénz és aztán egy menetben szállítottam +160 utast, Allen Hub-ból, Smeaton Orbital-ba, több mint 230 milláért. :)

[ Szerkesztve ]

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#34586) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Meglett az Imperial Courier. Tök büszke vagyok magamra :C Pofás kis hajócska, olcsón csináltam A-classt belőle, 1vs1 dogfightra is nagyon szemét. Most viszem Farseer asszonyhoz, hogy adjon kakaót a reaktorra.

Fegyverzeten még gondolkodok, egyelőre 2 burst laser és 1 fragment cannon van rajta.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#34587) Vesa válasza duvi (#34579) üzenetére


Vesa
veterán

Hiába, a memóriám már nem a régi! :)
Gyakorlatilag mondjuk lényegtelen is, már a 4 milliárd is felfoghatatlanul sok lenne. Csak kár, hogy így 1000+ óra játék után már semmi nem motivál a felfedezésre, pedig egy ekkora térben mást sem csinálnék, ha nem lenne ilyen üres minden. Ezt a részét 4 éve nem fejlesztik. Egyszer legenerálták a galaxist, azóta jóformán semmi egetrengető újdonság nem volt a felfedezőknek.

A tudomány a valóság költészete!

(#34588) 42861 válasza Vesa (#34587) üzenetére


42861
senior tag

Jövőre jönnek kifejezetten explorer missziók. Kíváncsi leszek mit találnak ki. Változatosabbak lesznek a bolygófelszínek is. Ezért lenne jó a légkörös bolygókon való landolás végre, kitolná kicsit a változatosságot. Minden vágyam végtelen zöldellő mezőkön csapatni az SRV-vel. De szerintem ez álom is marad.. :(

(#34589) Azumi?


Azumi?
csendes tag

Elmentem keresgélni unknown fragmentet. Hát azt nem találtam, viszont belefutottam néhány thargoidba. Addig nézegettem őket, amíg hirtelen ki nem lőttek. Érdekes élmény volt. Akkor most háború van velük, vagy mi a szösz?

(#34590) Felhőtakaró


Felhőtakaró
tag

nahhh.. egyedi paint-es SideWinderem fullra fittelve :C készen áll a bevetésre :K

Te Duvi mikor jössz DISCORD-ra? már írtam neked vagy egy hete !

[ Szerkesztve ]

huhh

(#34591) Vesa válasza 42861 (#34588) üzenetére


Vesa
veterán

Az a baj, hogy a Frontiernél teljes a képzelőerő hiánya. Itt nem elsősorban az a baj a felfedezéssel, hogy minimális a változatosság -persze ez sem tesz jót neki-, hanem az, hogy az ég világon semmi motivációt nem ad a játékosnak ez a rész. Pl. ha lennének random elszórt hajóroncsok, amiket elsőként megtalálva a birtokunkba kerül, majd különböző anyagok összehordásával meg lehetne javítani és onnantól akár megtarthatjuk, akár eladhatjuk valahol, akkor kicsivel izgalmasabb lenne kutatni, szekennelni a felszínt, és legalább akkora örömmel formolnék hozzá anyagokat, mint az engi-hez, mert látnám értelmét, előnyöm származna belőle stb.
Extrém érdekes, ritka stellar objektumokat is el lehetne szórni itt-ott, melyeket fel kellene deríteni, és az adatokat eladni, extrém összegekért. A bolygókon lehetne találni furcsa élőlényeket vagy növényeket, akár csak vírus szintűeket is, mondjuk egy barlang belsejében, melyekről adatbázis készülhetne és értékes összetevőket lehetne kinyerni belőlük, amivel mittomén x ideig kétszer akkorát tudna ugrani a hajó vagy ilyesmi.
De ugyanígy a külső rendszerekben lehetnének értékes tárgyak, melyeket nem lenne elég megtalálni, hanem meg is kéne tudni szerezni őket, ezt sokféleképpen meg lehetne oldani, néhol harc árán, máshol logikai feladatok megoldásával stb. stb.

De most azon mi motiváljon, hogy elmegyek a tök üres sárga textúrás bolygóra, aztán meg a pirosasra, ahol ugyanúgy nincs az ég világon semmi?

A tudomány a valóság költészete!

(#34592) spank0309


spank0309
tag

Ti szoktatok utazás közben zenét hallgatni Elite alatt? Ha igen mit?

Nálam most ez a csatorna megy nagyon:
https://soundcloud.com/weareallastronauts

Z170-A - i7 6700 - 2x8GB 2400Mhz DDR4 - GTX 1080 Strix - EVGA GS550W - 2x525GB SSD - NZXT S340 Elite - Samsung C32H711

(#34593) anatron válasza spank0309 (#34592) üzenetére


anatron
aktív tag

http://myonlineradio.hu/radio-rock

(#34594) anatron válasza Vesa (#34591) üzenetére


anatron
aktív tag

Én szerintem a felfedezés röviden:

Jelenleg: [link]

Amilyennek kéne lennie: [link]

:)

(#34595) ZSoros válasza Azumi? (#34589) üzenetére


ZSoros
csendes tag

Igen, háború van, de ha nem nagyon piszkálod őket (=meglátod és elhúzol), akkor nem fog kapásból megtámadni az én tapasztalatom szerint. Megnéz, aztán megy a dolgára.
Az Unknown fragment új neve Sensor fragment, merthogy már tudjuk, hogy az unknown artefact az valójában egy tharg probe. A beszerzése ugyanúgy megy.

(#34596) Azumi? válasza ZSoros (#34595) üzenetére


Azumi?
csendes tag

Ja, koszi! Ilyet találtm egy csomót. Akkor ez kell Palin papának is ugye? Szuperszkij. Palin még nincs az ugyfeleim kozott. Pedig jó lehet egy 5-os thruster!
:)

[ Szerkesztve ]

(#34597) Felhőtakaró válasza spank0309 (#34592) üzenetére


Felhőtakaró
tag

A MARTIAN betétdalait szoktam bömböltetni ! :C nagyon feelinges ! Csak ha hirtelen nem figyel az ember kifogyhat az üzemanyag.....

huhh

(#34598) Mortel válasza Vesa (#34591) üzenetére


Mortel
senior tag

"Az a baj, hogy a Frontiernél teljes a képzelőerő hiánya. "

Ezt teljesen eltaláltad!

Sajnos... :(

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#34599) Mortel válasza spank0309 (#34592) üzenetére


Mortel
senior tag

A teljesség igénye nélkül:

(Viszonylag)Józanul:

J. M. Jarre
Tangerine Dream
Kamelot
Foreigner
Motörhead
Metallica

Pár pohár Rozé után:

Santana
Loreena McKennitt
Kari Bremnes

Stb...

:)

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#34600) pcnet válasza Mortel (#34599) üzenetére


pcnet
addikt

Ejnye, iszol és vezetsz? :) Na jó, nálam is le-le csúszik egy sör. Kell, hogy kitáguljanak a hajszálerek a szemfenéken és ne vétsem el a landing padet.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.