Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33601) grHawk válasza aerosmith (#33600) üzenetére


grHawk
aktív tag

Ja, csak mi értelme is lenne?

Az EDHU a magyar Elite játékosok közössége. Nem egy elszigetelt csoport. Egy kifejezetten PH-s Eliteseknek létrehozott discord csak fölöslegesen osztaná meg a játékosokat. Gyertek az EDHU discordra, van több szoba, ha zsúfolt a társalgó, segítőkész játékosok, sok hasznos infó.

(#33602) cintula187 válasza duvi (#33599) üzenetére


cintula187
addikt

Köszi az EDHU-s tökéletes.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#33603) duvi


duvi
nagyúr

Itt a következő minor patch, apró javításokkal: 2.4 The Return - Update 2.4.03

(#33604) 42861


42861
senior tag

Végre!

És most irány haza! :)

(#33605) haverkulum válasza 42861 (#33604) üzenetére


haverkulum
aktív tag

:R

Szabad megkérdezni mennyi idő volt az út oda? A játékban töltött idő is és a valós idő (amíg ez tartott) is érdekelne :DDD

(#33606) wollnerd válasza 42861 (#33604) üzenetére


wollnerd
aktív tag

65 ezer fényév....

Atyaisten! :Y Ez a galaxis másik/túleső szélén volt? A galaxis középpontja 26 ezer fényévre van a Földtől. (arra gondoltam hogy egyszer ellátogatok oda, de még nem döntöttem el, jelenleg Coloniára tartok.)

Amúgy mik azok a Beagle Point-ok? Amit sikerült megtudnom hogy a legfényesebb pontok a galaxisban. de többet még nem. Úgy tudom hogy van valami gyűjtőhely hogy kik látogatták el(?) Milyen előny származik az ellátogatásból?
Tárgyatlan. Pont a Wikire nem gondoltam. :W Csak egy van. egy rendszer ami 65.000 Ly-re van...

[ Szerkesztve ]

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#33607) 42861 válasza haverkulum (#33605) üzenetére


42861
senior tag

Huhh, a nettó gameplay időt megsaccolni se tudnám, nem jegyeztem. Holnap lesz napra pontosan 2 hónapja, hogy elindultam Coloniaról. Nem siettem, szkenneltem is rengeteget, még a 6-800 ezer Ls távolságra lévő water world-ért is elmentem. Az eredeti tervekben benne se volt Beagle Point. A Colonia alatti neutron mezőre indultam SOL-ból fekete lyuk vadászatra. Meglepően sokat is találtam, aminek én voltam az első felfedezője. (Tudom, hogy ez a két mondat magaslabda volt, de ne, ne vegye le senki.. :D ) Aztán betértem Coloniara és akkor kezdtem el kacérkodni a gondolattal..

De most jön az újabb kihívás. Haza is kell jönni. Lehetőleg egyben. Brutális mennyiségű earth-like és water world adata van nálam, és bár anyagi gondom nincs a játékban... de azért na.. :)

(#33608) pcnet válasza 42861 (#33607) üzenetére


pcnet
addikt

Grat! :R Egy jótanács a haza úttal kapcsolatban: visszafelé is azon az útvonalon gyere, amin mentél. Én elkövettem azt a hibát, hogy rövidíteni akartam és egyenesen indultam SOL felé. 10.000 Ly után egy lezárt területbe botlottam. +15.000 Ly potya út, + kb 2-3 nap játékodő bánta.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#33609) wollnerd válasza pcnet (#33608) üzenetére


wollnerd
aktív tag

Lezárt terület? (Dead end?) :F
Akkora ugrótávra volt a köv. rendszer, hogy nem volt elég ugróképesség/üzemanyag? Vagy hogy érted azt?

[ Szerkesztve ]

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#33610) Vesa válasza 42861 (#33604) üzenetére


Vesa
veterán

Gratulálok! :C Van türelmed! :D

A tudomány a valóság költészete!

(#33611) Felhőtakaró válasza 42861 (#33604) üzenetére


Felhőtakaró
tag

Én is grat... nekem mostanában nem nagyon megy az ED ... :( felrobban az agyam mint a hajóm amikor eltávolodok15 vagy 25 ezer fényévre azt beszippant egy erős gamma sugarú neutron.... (tudom az én hibám...) vagy amikor máson jár az agyam és már hulla fáradt vagyok mert aznap már levezettem 12 ezer fényévet, és egymásutáni vörös törpéknél kifogy a nafta.... na az a frankó, amikor hajnali egykor várhatom a patkányokat azt meg kell őket dicsérnem hajnali háromkor hogy milyen gyorsan odaértek hozzám 6500 ly távolságra a SOL-tol... :R

[ Szerkesztve ]

huhh

(#33612) pcnet válasza wollnerd (#33609) üzenetére


pcnet
addikt

Elértem egy olyan területet, ahonnan nem tudtam tovább tervezni, mert permites rendszerek voltak. Vissza kellett fordulnom.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#33613) duvi válasza 42861 (#33604) üzenetére


duvi
nagyúr

Gratula! Mostantól ne kockáztass, csak sima dudálás, azt ugrás hazáig :)

(#33614) 42861 válasza pcnet (#33608) üzenetére


42861
senior tag

Köszi mindenkinek!

Azt az utat inkább mellőzném. Elég lazán vettem a dolgot, amikor elindultam Coloniaról. Annyit tudtam az egészről, hogy BP-ig minimum 34-et ugró hajó kell. Az megvolt, akkor hajrá. Gondoltam, hogy majd nyíl egyenesen beszörfözök odáig. Aha, persze... :)
Közben megjött a 2.4 és vele együtt a 20000 Ly-es útvonaltervezés. Akkor voltam 13-14k Ly-re BP-tól. Az istenért se akarta betervezni a hátralévő utat, állandóan failedet dobott, gondoltam ez is bugos még. Ja, csakhogy a bug bennem volt. A neten rákeresve egyből előjött a bibi: THE ABYSS
Ez egy 40-50k Ly hosszú és 2-3k Ly széles karéj a galaxis peremén, ahol minimális a csillagsűrűség és csak eléggé kimaxolt felfedezőhajókkal lehet átmenni. Mivel az enyém nem az, így maradt a kerülés. Ez kb. 15-20k Ly plusz utat jelentett. Közben belefutottam egy nagyobb permites zónába is, az is rádobott pár ezer fényévet még.. :)

(#33615) grHawk


grHawk
aktív tag

Lifetime Expansion Pass-osok figyelem! (meg úgy amúgy mások is)

El ne kezdjetek sírni, hogy pénzéhes a Frontier, mert a falnak rohanok.

[ Szerkesztve ]

(#33616) D4M13N válasza 42861 (#33604) üzenetére


D4M13N
aktív tag

Gratula!

Én meg most értem vissza Beagle-ből Coloniára. Azért egy év után állomást látni,nem kis öröm volt :D

(#33617) duvi válasza D4M13N (#33616) üzenetére


duvi
nagyúr

Neked is kijár a gratula! Nem részletezted, de az a 11 hónapos út is megérdemli az elismerést! :K

(#33618) D4M13N válasza duvi (#33617) üzenetére


D4M13N
aktív tag

Igen, read only szoktam itt lenni minden nap kb. Inkább a fb csoport meg redditen posztolgatok :) kalandos egy út volt annyi szent. Még CCC communityvel indultunk el vinni a cuccot Jaques felépüléséhez.

(#33619) Vesa válasza duvi (#33617) üzenetére


Vesa
veterán

Igen, ez mindenkinek kijár aki megtesz ekkora utakat! Nem kevés kitartás szükséges hozzá. :)

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#33620) to.ca válasza D4M13N (#33618) üzenetére


to.ca
tag

Wow, Te a CCC óta úton vagy?!
Én onnan még felkanyarodtam a SgrA* felé, át a két nagy neutronmezőn (odafelé W, vissza E), de olyan régóta itthon vagyok, hogy szinte már el is felejtettem.
De most tervezem Beagle Point-ot. Mivel a Kondám 50+k-ra képes, bepróbálkozom az Abyss-en keresztül, hátha én találom meg a legrövidebb utat. Success or Die. :D

[ Szerkesztve ]

load"elite",8,1

(#33621) D4M13N válasza to.ca (#33620) üzenetére


D4M13N
aktív tag

Jaja.De mondjuk voltak kihagyások.kb két hónap amikor hozzá se nyúltam szinte. Itt volt egy kis Ghost Recon Wildlands, meg ilyesmi.

Viszont aki teljesen elmebeteg de vállalkozó szellemű, annak indul egy community challenge a héten.
Ez egy 330.000 ly karika :D

The Dead End's Circumnavigation Expedition

(#33622) -ZeeZee- válasza D4M13N (#33621) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

The roster is closed and no new entries is accepted.

"Sajnos" már nem lehet jelentkezni... ;]

(#33623) anatron válasza 42861 (#33604) üzenetére


anatron
aktív tag

42861 , D4M13N GZ!Üdv a klubban srácok!Kitartás hazafelé! :C :C :C

(#33624) duvi


duvi
nagyúr

Folyamatosan érkeznek az új, thargoid elleni fegyverek.
Legújabb szerzeményünk egy Flak Cannon:

[ Szerkesztve ]

(#33625) warcat


warcat
veterán

Imperial rang húzás akit érint/érdekel, én magam nem teszteltem:

If you need to grind Empire Rank, I have found the perfect system for you. Hurry Up!

EA: It's in the crate!

(#33626) Mortel


Mortel
senior tag

A büntetést csak annál a frakciónál tudom kifizetni akinél elkövettem?

Van egy claims-som, és sehogyan sem tudom befizetni...

Ebből lesz 7 nap után vérdíj? :)

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#33627) duvi válasza Mortel (#33626) üzenetére


duvi
nagyúr

Ha be lehet fizetni, akkor vagy annál a frakciónál ahol kirótták, vagy keresel egy anarchy rendszert és ott egy behajtóügynökséget. Egyébként attól függ, hogy milyen vétséget követtél el.

Fentiek mellett egy jó tanács. Ha továbbra is abban a rendszerben, vagy a környékén akarsz játszani, akkor érdemes átülni egy Sidewinderbe és kilövetni magad az állomás körüli security hajókkal. Ha így se esne le a büntetés, akkor meg kell kérni egy havert, hogy menjen el az adott rendszerbe/állmáshoz és hozzon magával egy KWS-t. A tűzszüneti zónán kívül belelősz a haverodba, hogy wanted legyél. Ezután ő leszkennel és kilő. Így tuti, hogy újra tiszta leszel mint a ma született bárány :)

[ Szerkesztve ]

(#33628) kiskuplung válasza Mortel (#33626) üzenetére


kiskuplung
őstag

Valamit félreértesz szerintem, mert a claims azt jelenti, hogy neked tartozik valaki... és nem neked kell büntit befizetned.
Ez lehet combat bond, vagy bounty voucher, talán még más is.
Ha nincs kedved elmenni az adott rendszerbe akkor fel tudod venni brókeren keresztül is a jutalmat.

(#33629) Mortel válasza kiskuplung (#33628) üzenetére


Mortel
senior tag

Biztos ez? :F

Az nem reward?

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#33630) Mortel válasza duvi (#33627) üzenetére


Mortel
senior tag

:R

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#33631) Felhőtakaró


Felhőtakaró
tag

nektek nem ugrott még elő a fogaskerekek közül , a fejetekben, olyan extrém ötlet hogy esetleg a bolygókon lévő thargoid bázisban található szerkezet féreglyukat nyithat? :Y

huhh

(#33632) duvi válasza Felhőtakaró (#33631) üzenetére


duvi
nagyúr

Féreglyukat nyitni egy bolygó felszínén? Nem hiszem, hogy túl egészséges dolog lenne.

(#33633) grHawk válasza Felhőtakaró (#33631) üzenetére


grHawk
aktív tag

Mint a Rick and Mortyban?

Nem, nem valószínű.

(#33634) Felhőtakaró válasza grHawk (#33633) üzenetére


Felhőtakaró
tag

Na akkor mutasd kérlek a kreatív képzelőerőd, és és legalább két lehetséges feltételezést adj nekem mi a tútó rudinak van szerkezet a targoid bázisban. expired 23 H 56 min

huhh

(#33635) aerosmith válasza Felhőtakaró (#33634) üzenetére


aerosmith
őstag

1. védőpajzs generátor
2. bázisok közötti teleport
3. káposzta szeletelő és savanyító

(#33636) duvi


duvi
nagyúr

cmdr.phoebia látványos videója, az SRV-k megfelelő használatáról :D

(#33637) cintula187 válasza duvi (#33636) üzenetére


cintula187
addikt

:))
Azt hittem menni fog neki.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#33638) duvi válasza cintula187 (#33637) üzenetére


duvi
nagyúr

Én is, de a búcsúszöveg tanulságos volt :)

(#33639) haverkulum


haverkulum
aktív tag

A hétvégére kaptam kölcsön egy HTC Vive szettet, már bele is vetettem magam az Elite VR-ba, hihetetlen élmény :DD Épp egy non-human signal source felé vettem az irányt mikor csörgött a telefon, jönnek hozzánk vendégek így sajnos el kellett szakadnom a játéktól, pedig már nagyon megnéztem volna egy thargoidot VR-ban :U

(#33640) kiskuplung válasza haverkulum (#33639) üzenetére


kiskuplung
őstag

Isten hozott a klubban :) Ha nagyon ráharapsz, akkor tudd, hogy mostantól már csak 400$ a Rift + Touch (itthon 140ezer környékére jön ki)

Rift

Trailer

(#33641) haverkulum válasza kiskuplung (#33640) üzenetére


haverkulum
aktív tag

Köszi az infót, én is olvastam, hogy jóárasítva lett a Rift, el is gondolkodtam rajta :))

Te milyen sűrűn használod a Vive-ot Elite-hez? Ilyen néha-néha felveszed vagy alapból csak így játszol vele?

[ Szerkesztve ]

(#33642) kiskuplung válasza haverkulum (#33641) üzenetére


kiskuplung
őstag

Nincsen Vive-om.
Riftet vettem még nyár elején, mikor le volt akciózva. Igen, azóta csak ezzel játszom, bár pont az Elite-t hanyagolom :)

(#33643) wollnerd


wollnerd
aktív tag

Minden bolygó High metal content world. :) (Kivéve egy holdat.)

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#33644) wollnerd


wollnerd
aktív tag

Történt egy kifagyás! A bug reportba írtam ezt a részletet:
"Crashed while route plotting from Ogmar Dervish Platform to Sagittarianus A* with only scoopable stars and jet cone boost enabled and with FSD BOOST 3X ENABLED! (I dont uderstand this function...) Game crashed at 5% route plotting."

Nem kellett volna bepipálnom az FSD boost-ot... :W Különösen nem értem ezt a funkciót, amióta megjött a jet cone boost...

Amúgy arra gondoltam hogy elmennék Ogmar-ból (Coloniát meglátogattam már, elég szegényesen fogadott engem) a Galaxis középpontjába, aztán onnan Beagle Point-ba. A középpontból "nyílegyenesen fog odavinni" az úttervező a BP-ba? 50+ Ly-es hajó.
Onnan pedig vissza a Sol-ba. Csak nem tudom hogy tényleg belevágjak ebbe... Van-e nekem egyáltalán türelmem? mert hát amikor colonia felé, volt hogy azt gondoltam hogy "Milyen hosszú ez még!" "Úristen, ez nagyon hosszú még mindig " "Sokáig van még a vége" De ugyebár célkitűzést tűzök ki, tehát végig csinálnám.. (út közben nem mintha lenne választásom. :D)

42861 fórumtársunkat is megkérdezném hogy az Ő fejében is átmentek-e ezek az "Jajj messze van még" szerű idézetek. :)

[ Szerkesztve ]

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#33645) Felhőtakaró


Felhőtakaró
tag

TAKONYPÓC lett a type-9 -esem neve elfogadható?! :C

HOFI GÉZA a birodalmi elfogó vadászom neve.

Ganajtúró pedig a bányagépem :B

(#33644) wollnerd 4-5 nap alatt sol-ban vagy reggel 7 kor felkelsz, azt vezetsz este 9-ig.... sima ügy

[ Szerkesztve ]

huhh

(#33646) duvi


duvi
nagyúr

(#33647) Micsurin válasza Felhőtakaró (#33645) üzenetére


Micsurin
nagyúr

A nevet mindenki maga választja, én eredetileg Föderáció Sanyargatót akartam, de hosszú is volt... meg még jobban futnának a Fed vitézek, így lett a conda Amazon. ;]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#33648) wollnerd válasza Felhőtakaró (#33645) üzenetére


wollnerd
aktív tag

:D
Nem nyári szünet van már. :) Úgy számolom hogy amennyiben csak este tudok ED-zni akkor az átlag 3-4 óra.
14 óra szorozva 5-tel aztán elosztva 4-gyel 17 és fél nap. de úgy tervezem hogy mindent lescannelnék, mivel nem küldiként fogom csinálni, így akkor inkább cirka 1 hónap, max. 2. :)
Egy érdekességet vettem észre! ugye kipróbáltam az előbb elmondott helyről és helyre jet cone boost-os úttervezést. 144 ugrást mondott (majdnem a fele mint a nem boost). majd aztán kicseréltem az üa. tankot 16 tonnásról 32-re. az újratervezéssel már csak 126 ugrást mond.... Érdekes hiszen nagyobb tankkal kicsit kevesebb fényévre lesz képest a hajó mégis nem oly kevés ugrással lett kevesebb... WTF? :F
De akkor ezek szerint már eleve is a 32 tonnással kellett volna indulnom!? :Y

[ Szerkesztve ]

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#33649) D4M13N válasza wollnerd (#33644) üzenetére


D4M13N
aktív tag

Az fsd boost azt jelenti ha van hozzá material akkor synthesisben létrehozhatsz 25%,100% ugrótávnövelést. Egyszer! Aztán megint le kell gyártwni, tehán annyira nem hasznos, kivéve ha beragadsz valahova, pl permites rendszer, ilyenkor lehet ki tudsz ugrani onnan. Kalandozók nagy barátja az OnTopReplica program. Tudsz filmezni közben. Ja és gondolj abba bele hogy. Colonia 20k ly. A túrád meg több mint 65k ly oda meg vissza. Egy ugrás ha sietsz és dudálsz akkpr kb egy perc. Ez meg lesz vagy 2000 ugrás. De nagyon magy buli amúgy. Olyan mint amikor letolsz egy félmaratont. A vége nagy öröm.

(#33650) wollnerd válasza D4M13N (#33649) üzenetére


wollnerd
aktív tag

FSD Injection. Igen pár napja hallottam erről, a mudulok-->FSD-nél lehet megcsinálni. (Vajon, a neutron fsd túltöltés után is működne a injekciózás? Azaz a túltöltés után 215 fényévből tudnék csinálni a 100%-ossal 430 fényévet? :U )

Őőő... Dudálás? :F

Félmaraton? :D Akkor milyen a maraton? Vagy az ultramaraton? (a futók 100km-es versenye) :DDD

[ Szerkesztve ]

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.