Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33651) Micsurin válasza wollnerd (#33650) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Sima Discovery Scann a dudálás. :)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#33652) D4M13N válasza wollnerd (#33650) üzenetére


D4M13N
aktív tag

Sajna dolgozok meg lejárt az idő. Röviden. Nrm kell scarab, engine is legyek könnyű. Javítómodul kettő, ha anacondával csapatod. Sose fogsz leszállni. A scannelés se fog sokáig menni. Én amit szerintem fontos. Légy könnyű, ne vigyél feleslegesen semmmit,fuel scoop legjobb, tank közepes legyen, heatsink egy jól jön, meg döntsd el majd a festést. Minden printscreenen ez lesz. Ja és amit tudsz töltsd fel az edsm.com oldalra. Meg olvass utána a beagle point space madnessnek. Ok hogy ott vagy, de haza is kell jönni. Az a szar. Az odaút a cél miatt fűt. A hazaút max a leadott adat, az elize exploration rank miatt. De az már édeskevés. De én azt mondom hogy aki teheti menjen el. Mert nagyon szép dolgokat lehet látni.

(#33653) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Exploration mennyire kifizetődő? Ha már ennyien nyomjátok most! :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#33654) wollnerd


wollnerd
aktív tag

Kipróbáltam az ontopreplica-t és nagyon tetszik. Köszi. fogom használni. :) Nézni fogom vele TheVR és Nessaj kedvenc yt videókat. :D
Csak azt nem értem hogy lehet ilyen térhatásos módon kirakni az ablakot, ami ezen a videóban látható....

[ Szerkesztve ]

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#33655) duvi válasza Micsurin (#33653) üzenetére


duvi
nagyúr

2.3 óta sokkal jobban fizet az explo mint régen :K Persze időarányosan nem tudja felvenni a versenyt, a többi pénztermelő megoldással (pl. utasszállítás), de akkor is érdemes kipróbálni! Menj el a közeli nebulákhoz és meglátod, hogy bírod a monotonítást ;)

(#33656) anatron válasza Micsurin (#33653) üzenetére


anatron
aktív tag

Bubi->Colonia->SagA->Bubi háromszög csak scannelésekkel 116 millát hozott legutóbb nekem.

(#33657) anatron


anatron
aktív tag

Na ilyen rendszert se láttam még.

(#33658) anatron


anatron
aktív tag

A csillag is eléggé lol.

(#33659) 4580693 válasza anatron (#33658) üzenetére


4580693
senior tag

Ez inkább barna törpe. Az meg nem csillag. :)

(#33660) anatron válasza 4580693 (#33659) üzenetére


anatron
aktív tag

Érdekes,0,37 Ls-re állok a barna törpétől és 62% - a heat.

(#33661) nubreed


nubreed
veterán

A Galnet Audio már benne van a játékban? Vagy az majd csak lesz valamikor?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#33662) duvi válasza nubreed (#33661) üzenetére


duvi
nagyúr

Még nincs. Lehet, hogy csak jövőre jön, de még nem tudok pontos dátumot.
Szerk: 2018 első negyedévére várható.

[ Szerkesztve ]

(#33663) D4M13N válasza anatron (#33657) üzenetére


D4M13N
aktív tag

Durva. Közel van az az ötszáz ls. És a dwarf meg kéne hogy főzzön. Lesd meg a rekordokat.

(#33664) anatron válasza D4M13N (#33663) üzenetére


anatron
aktív tag

Azt hol találom?

(#33665) anatron


anatron
aktív tag

Na asszem közben megtaláltam:

[link]

WISE 0855-0714: Coolest known dwarf star; about -13 degrees C.(260K)

Az enyém az "csak" 357K így nem döntöttem rekordot. :O

(#33666) 42861 válasza wollnerd (#33644) üzenetére


42861
senior tag

Hello! A felfedezésben az a jó, hogy nem igényel nagy odafigyelést. Az uccsó 10k Ly-en már kezdett előjönni a space madness, de megoldottam. Filmet néztem közben a másik monitoron. Érkezés, Kong és a Doctor Strange segített túllendülni rajta. De mivel te neutron boost-al tervezed, így ezt nem ajánlanám. Ott azért észnél kell lenni, könnyű odaégni.

Ezt az útvonalat javasolnám, ez elkerüli az Abyss-t.

[ Szerkesztve ]

(#33667) anatron válasza 42861 (#33666) üzenetére


anatron
aktív tag

Ez a space madness rajtam is előjött anno,amikor olyan területre értem ,ahol alig volt csillag.Csak a nagy fekete semmi bámult rám vissza itt ott egy egy apró világító ponttal.

(#33668) D4M13N válasza anatron (#33665) üzenetére


D4M13N
aktív tag

Nem tudom mennyire frissítik mostanság.De itt vannak a nagyobb rekordok.

http://universalcartographics.org/records/

(#33669) wollnerd válasza 42861 (#33666) üzenetére


wollnerd
aktív tag

Köszi! :) Tulajdonképpen már nagyon elsajátítottam a Neutron csillagos túltöltést. A lényeg az, hogy ha CSAK a kék fénycsóva VÉGÉRE/SZÉLÉRE mész egyből a beugrás és álló helyzetű scannelés után, lassú sebességgel és aztán a rángatózás miatt oda-vissza mozgatod a joystick-ot. Amikor már megjelenik az "FSD Overcharged" akkor azonnal gáz és kifelé mész, közben megnyomod a következő rendszer gombot. és elindítod az fsd-t és elindul. Profit! ;)

Ami az Abyss-t illeti, én majd a Sagittarianus A*-ból indulok BP-re és ahogy nézem a képet, kb. úgy van. Másrészt utánanéztem és elvileg találtam egy doksit, ami mutatja (ha tényleg úgy láttam) hogy BP körüli csillagok milyen messze vannak. és a legnagyobb csak cirka 34 Ly, ha minden igaz és cirka 54 Ly-re képes a hajóm. :)
Link: [link]

Megpróbáltam a yt videók nézését és úgy tűnt hogy engem kicsit zavar (hol figyelmem, ide vagy oda tereljen)...
Na de majd megpróbálom azt hogy csak yt-os zenéket indítok el pici ablakban. (a képek miatt)

[ Szerkesztve ]

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#33670) Mortel válasza kiskuplung (#33642) üzenetére


Mortel
senior tag

Lesz valami olcsóbb Rift is, nem? Arról mit lehet tudni?

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#33671) duvi válasza Mortel (#33670) üzenetére


duvi
nagyúr

Erre gondolsz?
Itt a PH cikk is róla.

[ Szerkesztve ]

(#33672) anatron válasza D4M13N (#33668) üzenetére


anatron
aktív tag

Thx,amióta láttam ezt az oldalt elolvasom a csillagok adatlapját is. :D

(#33673) kiskuplung válasza Mortel (#33670) üzenetére


kiskuplung
őstag

Úgy van, ahogy duvi írja. Ha esetleg a 200 dolláros cuccal szemezel, akkor sajnos Elite-hez felejtős.
Neked a 400 dolláros kell :)

(#33674) raymi16


raymi16
tag

Nem kértem engedélyt, hát kirepítettek! :DDD

[ Szerkesztve ]

Senki se nem csinál semmit se nem, senkinek se nem!

(#33675) wollnerd válasza raymi16 (#33674) üzenetére


wollnerd
aktív tag

Ezt hogy sikerült elérni? :D Egyszerű bug? Ha nem kérsz engedélyt akkor kis türelmi idő után az állomás elkezd (ki)lőni téged. hogy sikerült kikerülni a markából? :DD

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#33676) raymi16 válasza wollnerd (#33675) üzenetére


raymi16
tag

Egész pontosan úgy volt, mikor jött a jelzés hogy "Haver, tünés, nincs leszállóhelyed" reflexből el akartam a bejárattól navigálni, aminek köszönhetően bele akadtam a levélbedobó fémhálójába, majd valószínűleg valami bug miatt pár másodperc után száguldottam is! :DDD

Senki se nem csinál semmit se nem, senkinek se nem!

(#33677) duvi válasza raymi16 (#33676) üzenetére


duvi
nagyúr

Beraktak egy katapultba :D De rég nem láttam már játékost, T9-el röpködni! :)

(#33678) Mortel válasza duvi (#33671) üzenetére


Mortel
senior tag

Szia! Igen, erre. De azt írja kiskuplung, hogy azt írod, hogy nem lesz jó. :)
Bár, lehet kiszerkesztetted... :)

M

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#33679) raymi16 válasza duvi (#33677) üzenetére


raymi16
tag

Mazochista játékmódot űzök most! ;]

Hát igen, egy űrállomás alapfelszereltségéhez tartozik a katapult az IPSZ tagoknak! :DDD

Senki se nem csinál semmit se nem, senkinek se nem!

(#33680) duvi válasza Mortel (#33678) üzenetére


duvi
nagyúr

Nem szerkesztettem ki szöveget, csak utólag megtaláltam a PH-s cikket is. Nem vagyok otthon VR témában, de ha jól olvastam, akkor ez a lightos Oculus Go csak 3 DoF-ra képes, míg az Oculus Rift 6 DoF-ra, ami lényeges különbség.

(#33679) raymi16
Így van! Csak VIP IPSZ tagoknak jár a katapult :K

[ Szerkesztve ]

(#33681) Mortel válasza duvi (#33680) üzenetére


Mortel
senior tag

Köszönöm, így már érthető! :R

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#33682) kiskuplung válasza Mortel (#33678) üzenetére


kiskuplung
őstag

Az Oculus Go-t úgy képzeld el, mint a Samsung Gear VR-t. Lényegében egy mobil VR headset, a mobiltelefonos képességek nélkül. Csak míg ott a telefont Te raktad bele a Gear-be, itt már egybe van szerelve. Tartalmat az Oculus store-ból lehet majd letölteni rá. Itt vannak a jelenleg elérhető anyagok : [link]

És mivel nincs hozzá külső szenzor, ezért úgy képzeld el, mintha a fejed egy fix pontban lenne rögzítve, és csak balra-jobbra, fel-le tudnál nézni + az orrod körül forgatni. (ez a 3 DoF, vagyis szabadságfok)

A Rift ennél sokkal több, mert ahhoz van külső szenzor is, így, a fejed térben való mozgását is érzékeli, vagyis (ha már Eliteről beszélünk) közelebb tudsz hajolni a műszerekhez, vagy fel tudsz emelkedni az ülésből, hogy jobban kiláss, vagy félrehajolni. (6 DoF)

További különbség, hogy bár állítólag jobb lencséket tesznek a Go-ba, és a felbontása is nagyobb, de kijelző nem OLED, és (szerintem) 90Hz-es frissítésre sem képes, mint a Rift.

De ugye a fő probléma, hogy a Go egy önálló headset, maximum úgy lehetne összekötni az Elite-et futató PC-vel, hogy kihoznák rá ilyen streamelős appot. De a WiFi-s VR minősége véleményem szerint elég szerény.

További érv a Rift mellett a hozzácsomagol Touch kontroller, ami nélkül a VR szerintem nem is VR :)

Amúgy ha érdekel a téma, javaslom, hogy a VR topik-ban tedd fel a kérdéseidet.

(#33683) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Sziasztok!

Gondban kennék egy küldetéssel.

Clean out the Surya PLC Sentry Skimmer
* We need you to eliminate 2 Sentry Skimmer of the Surya PLC
* We have intelligence to say they'll be in the GD 319 system.
* Find your targets at Ordway Laboratory +++.
* Collect your reward from me at Schirra Port
* Good luck, Commander CrazyHussarHU

Destination
Target Settlement: Ordway Laboratory +++.
System: GD 319

[link]

Nos, a gondom az, hogy nem találom ezt a helyet. Az egy dolog, hogy a System Map hiányos nekem, mint a bűn, de még online se találtam semmi információt Ordway Labról. :( [link]

-

A rendszer érdekessége, hogy a net szerint fehér törpe, egyébként egy elég kemény heat damage-et kiárasztó... pulzár?

Ja igen, egy Cobra MKIII-at vezetek már, Eagle és Hauler "nem jött be" - előbbivel cicaharcon kívül nem tudtam mást csinálni, utóbbival meg halálra voltam ítélve, ha harcolni akartam.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#33684) duvi válasza Mister_X (#33683) üzenetére


duvi
nagyúr

Itt találod a célrendszer részletes adatait. Ha még nem jártál ott és nem fedezted fel (vagy vetted meg a rendszertérképet), akkor nem fogod látni az ott található égitesteket és állomásokat.

(#33685) Mister_X válasza duvi (#33684) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Egy isten vagy :Y :R

Egyébként itt a rendszer fehér törpéje, ami hipertérből való kilépés után kb. rögtön megsüti a hajót, ha nem rántom félre a kormányt. Gondoltam leszkennelem, hogy mi is (tényleg fehér törpe), erre kivágott supercruise-ból is biztonsági okokból 0.94Ls-nál.

szerk.: a linkelt weboldal alapján se tudok kiigazodni, nem kéne kiírnia, hogy melyik bolygón található? :F

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#33686) duvi válasza Mister_X (#33685) üzenetére


duvi
nagyúr

Ha nem lehet megvenni a rendszertérképet, akkor ugorj be a rendszerbe és szkenneld le a Nav Beacont. Ezután már látni fogod a teljes systemet és könnyen megtalálod, hogy pontosan melyik bolygón található Ordway Laboratory. Ha ez a megoldás se működne, akkor marad a Discovery Scanner használata (az Advanced Discovery Scanner minden bolygót megmutat, csak nem nevesít azokat).
A Neutron csillagok és a Fehér törpék jól fizetnek felfedezéskor, de ne akarjál közel menni hozzájuk, mert pillanatok alatt megsütnek! Ezeket kellő távolságból kell leszkennelni SC-ben. A Neutron csillag tankolásról a Horizons tartalmakban olvashatsz részletesen, de ezt még nem javasolnám neked!

[ Szerkesztve ]

(#33687) Mister_X válasza duvi (#33686) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Fission Mailed, Nav Beacont leolvastam, Ordway Lab meg is lett, de sentry-k nem voltak körülötte. Hiába lőttem őket, semmi. Erre leállítottam a hajót a tresspass zone közepén, hogy majd csak rám küldik, erre lelőtt valami védelmi fegyver. Hát, oké :( Korai még ez nekem.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#33688) brd válasza Mister_X (#33687) üzenetére


brd
nagyúr

Ez a nincsenek Sentry-k ezer éves javítatlan bug, menübe lépés, visszalépés (esetleg másik játékmódba) meg szokta oldani.

The only real valuable thing is intuition.

(#33689) anatron


anatron
aktív tag

Na hosszú Fényévek gyömülcse beérett végre:

(#33690) pcnet válasza anatron (#33689) üzenetére


pcnet
addikt

Gratulálok! :R :C De "mi tartott eddig"? Most jól visszavágtam! ;]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#33691) anatron válasza pcnet (#33690) üzenetére


anatron
aktív tag

Köcce!Hogy mi tartott eddíg?Hát a kontent hiány. :D

(#33692) duvi válasza anatron (#33689) üzenetére


duvi
nagyúr

Részemről is megy a gratula :C

(#33693) Vesa válasza anatron (#33689) üzenetére


Vesa
veterán

:C

A tudomány a valóság költészete!

(#33694) Felhőtakaró


Felhőtakaró
tag

Hogy lehet azt megcsinálni hogyha online vagyok, a friend listemen lévő barátaim ezt ne lássák? tehát nem solo, vagy privátgroupra gondolok, hanem hogy egyáltalán ne lássanak hogy én játszom? mert arra gondoltam rajtaütés szerűen megtámadom őket :B

huhh

(#33695) duvi válasza Felhőtakaró (#33694) üzenetére


duvi
nagyúr

Sehogy. Azért a barátaid, mert megbíznak benned :((( Miért nem idegeneket támadsz meg orvul? Miért a barátaidat akarod kilőni? :(

(#33696) orientcx válasza anatron (#33689) üzenetére


orientcx
őstag

Jó, jó, taps, meg minden(:C), de üres gratuláció helyett nekem inkább egy üzleti ajánlatom lenne: Két combat Elite címet adok ezért az egy explorer elite címért :)

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#33697) Denzo válasza Felhőtakaró (#33694) üzenetére


Denzo
tag

Megkéred szépen őket, hogy csukott szemmel játsszanak. ;-)

(#33698) pcnet válasza orientcx (#33696) üzenetére


pcnet
addikt

Én felajánlok egy explorer elitet, ha kimaxolod a Corvettemet mérnököknél. ;) :P (Nyilván viccelek!)

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#33699) Mister_X válasza brd (#33688) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Na én meg azt hittem, hogy én vagyok a helikopter. Sebaj, leadtam a küldetést és azóta eltettem három "pirate lord"-ot láb alól. Kettőt keresni se kellett, célrendszerben bolyongtam mikor ki akartak vágni supercruise-ból: padlófék, kivágódunk, 180 fokos fordulat és mielőtt még be tudott volna scannelni, megkóstolta mindkettő a kinetikus ágyúk tartalmát. A harmadikat keresni se kellett, gondoltam még intel szerinti célidő előtt beugrok egy állomásra, erre elkezdett egy Distress Call kéken világítani, hogy mission objective.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#33700) orientcx válasza pcnet (#33698) üzenetére


orientcx
őstag

Erősen az a gyanúm, hogy picivel hamarabb végeznék a tuninggal, mint az elite explorer cím megszerzésével. Úgy kb olyan 35 év 11 hónappal hamarabb

(már ha a jó magaviseletem miatt megkapnám a harmadolást). :D

Viszont ha már a felfedezésnél tartunk, felfedeztem a Frontier fórumon

egy újabb földbe fúródott félelmetes tharg hajót

:DD :DD :DD

Ha a Spenót interceptor is feltűnik a színen, én másik galaxisba költözöm! :DD

[ Szerkesztve ]

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.