Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34751) Mortel válasza duvi (#34736) üzenetére


Mortel
senior tag

Duvi, Vesa:

Köszönöm! :)

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#34752) Felhőtakaró


Felhőtakaró
tag

Kicsit forró :DD

huhh

(#34753) Raymond válasza Felhőtakaró (#34752) üzenetére


Raymond
félisten

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#34754) orientcx


orientcx
őstag

Na ez maga volt a horror.
Békésen úszkálok a terminál felé, bőven belül a no fire zónában, mint clean ally. Egyszer csak azt hallom a nénitől, hogy "shield generator attack"(Hogy mi van??? :Y Ilyet még sosem hallottam, azt sem tudtam, hogy ilyen egyáltalán létezik, pedig 3 éve gyűröm az ED-t), és abban a tizedmásodpercben a makulátlan pajzsom illa berek, nád a kerek, huss a semmibe. :U
Azonnal a hull állapotát mutató számra pillantottam, és addigra az 100-ról már 44%-ra soványodott. Szégyen ide, szégyen oda, én bizony rávetődtem az elosztó kapcsolójára, de mivel addig olyan ütemben fogyott a hullom, biztos voltam benne, hogy a visszatöltésnél már az ED biztosítós képernyője fog fogadni. Ehelyett 100%-os hullal, és full pajzzsal úszkáltam a terminál környékén, ahogy egy SC-ből való sikertelen kilépésnél az lenni szokott. Videó sajnos nincs a dologról, mert az action, amit használok, ha nem tudja lezárni a videót, akkor elveszik. Márpedig én egyszerűen lekapcsoltam a gépet, és máris indultam fehérneműt váltani.
Egyszerűen nem értem, mi történt, nem tudom ki lőtt rám, hajó a közelemben sem volt, a terminál sem tüzelt, csak kaptam a találatokat a semmiből.
Utoljára még 15' tavaszán biztosítóztam szinte egymás után 2x a Pythonnal való "aszti kocc" okán, de nem csak a statisztika miatt nem szerettem volna elveszteni a hajóm, hanem mert ilyen virág árak mellett nem lett volna jó ibolyát vinni szegény Milford barátom földi maradványaira. Nem tudom, mióta a másodpilótám, de most megnéztem, már több mint 152 millát keresett nálam, és mivel 10% a jutaléka(ráadásul az elite címe előtt még kevesebb volt), ebből következően én több mint másfél milliárdot fejvadászkodtam vele össze. Néha ugyan azt gondolom, hogy a fejébe agy helyett használt zoknikat gyömöszölt a teremtő, de azért a legtöbbször nagyon komoly segítség, jól lehet vele taktikázni, összedolgozni.
Valaki tud erről a "shield generator attack" dologról valamit? Mert ha ilyen van, akkor nem ér a nevem! A Fed szájhősnek csak a shield-je mögött lapítva nagy az arca, ilyen események után inkább megy SC-t játszani. Vagy tetriszt, az legalább készen van. :U

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#34755) to.ca válasza orientcx (#34754) üzenetére


to.ca
tag

Amikor valamelyik modult targeteled az ellen hajóján,ugyanezt csinálod. Én olyan npc-vel még nem találkoztam, aki direkt valamelyik modulomat lőtte volna, player viszont már ment rá a pajzsomra, és le is verte a Cutteremről a Barbi(!) pajzsot seperc alatt, utána meg jött a rakétákkal.
Nem kicsit volt paraszt, mert fegyvertelenül mentem mérnökölni, ő meg ott lesett az ilyen kósza agyalágyultakra, akik openben császkálnak tűzerő nélkül. (Biztosítási esemény végül nem lett a dologból, el tudtam ugrani, de a szervizben örültek nekem.)
Szóval: igen, van ilyen. :K

load"elite",8,1

(#34756) abéla válasza Vesa (#34734) üzenetére


abéla
senior tag

nono, én most SC-ben egészen sikeresen alkalmazom a kormány pedálokat, mint forw/back thruster (strafe forw./back) vezérlő :K

hootka!

(#34757) orientcx válasza to.ca (#34755) üzenetére


orientcx
őstag

Amiről te írsz, az teljesen más. A subsystem-ekről természetesen tudok, magam is rendszeresen szoktam beállítani, és célba venni őket. De itt egy makulátlan shield, múlt el nem gyorsan, hanem egy tized mp alatt, úgy, hogy még csak a közelemben sem volt senki, és utána kaptam a fantom lövéseket a semmiből. És a visszatöltésnél vajon mi adta vissza a pajzsot, és a hull-t?
Ez az egész dolog nekem továbbra sem magyarázható.

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#34758) Vesa válasza orientcx (#34757) üzenetére


Vesa
veterán

Bug

A tudomány a valóság költészete!

(#34759) orientcx válasza Vesa (#34758) üzenetére


orientcx
őstag

Aranyos egy kis bug!
Mindenesetre én már küldöm is a számlát a Frontier-nek

- 1 db új alsónadrág
- 1 db nadrág tisztítása
- 1 db a nadrágba begyűrt ing tisztítása
- 1 db Drifting DXR Acer szék újrakárpitozása
- 1 hét magán idegszanatóriumi ellátás
- 50 magán óra logopédusnál, az esemény következtében előálló dadogás leküzdésére
- 1 életen át tartó pszichológusi kezelés
(lehet, hogy emiatt nem lesz pénzük az FPS részt megcsinálni)

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#34760) wollnerd válasza orientcx (#34759) üzenetére


wollnerd
aktív tag

:D Ez jó! ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#34761) raymi16 válasza orientcx (#34759) üzenetére


raymi16
tag

Ezt a HSZ-t olvasva tudatosult csak bennem hogy mennyire komoly szituációval is kerültél szembe! :DDD

Senki se nem csinál semmit se nem, senkinek se nem!

(#34762) 42861


42861
senior tag

Xbox One-ra most akciós a játék Goldosoknak:

Standard
Commander Deluxe
Horizon Season Pass

[ Szerkesztve ]

(#34763) Mister_X válasza 42861 (#34762) üzenetére


Mister_X
nagyúr

10500 volt boltból a lemezes Legendary Edition (Core, Horizons, Arena, 1000FP, stb.) úgy két hónappal ezelőtt, nem fogok könnycseppet hullajtani :N

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#34764) duvi


duvi
nagyúr

(#34765) baphomet válasza duvi (#34740) üzenetére


baphomet
senior tag

Máskor is szóba került már ez. A jó válasz szerintem nem a türelmes "-Tudtommal nincs ...", hanem "-Egyes fiam, leülhetsz!" ;]
A világért se tűnjön úgy, hogy ne okoskodni akarnék. Mégis mi a nyavalyás ffb infót köphetne ki magából a játék vákuumban közlekedő, fúvókákkal irányított űrhajók esetében?

Akinek mindenképp kell valamiféle a tactile feedback (biztos van rá jó magyar szó is, elnézést :B ) annak javaslom a Buttkickert, és társait.

[ Szerkesztve ]

(#34766) Cyone válasza baphomet (#34765) üzenetére


Cyone
tag

Az ffb visszajelzést adhat harc esetén a kapott találatokról, a dokkoláskor, srv használatakor a bolygók felszínén, stb. :B

Cyone

(#34767) Mortel válasza baphomet (#34765) üzenetére


Mortel
senior tag

:)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#34768) Gilthanas


Gilthanas
aktív tag

A heten jon a type 10 elvileg (csutortok)? Ez most csatahajo vagy szallitohajo lesz? Vagy kombinalt?

[ Szerkesztve ]

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#34769) duvi válasza Gilthanas (#34768) üzenetére


duvi
nagyúr

Igen, a héten érkezik a T10. Az eddigi infók alapján repülő erődnek szánják. Erős fegyverzet és páncélzat. Cserébe nagyon lomha lesz. 124.755.342 CR lesz az alapára.

[ Szerkesztve ]

(#34770) Gilthanas válasza duvi (#34769) üzenetére


Gilthanas
aktív tag

Koszonom!

Veszel?:)

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#34771) 42861 válasza duvi (#34769) üzenetére


42861
senior tag

Vulture nagyban. Ezen is rémálom lesz az energiagazdálkodás. A 6-os PP nagyon karcsú ennyi utility-hez és hardpoint-hoz.

(#34772) raymi16


raymi16
tag

Srácok, nálam egy olyan ütötte fel a fejét, hogy a Fighter Hangar-t üresnek írja, hiába javítok mindent, hiába veszek bele másik vadászt! A legénység is aktiválva van! Lehet láma kérdés de eddig nincs tippem, egyedül arra tudok gondolni, hogy a T10 miatt most talán módosítanak rajta valamit de ez eléggé valószínűtlen. :F

[ Szerkesztve ]

Senki se nem csinál semmit se nem, senkinek se nem!

(#34773) duvi válasza raymi16 (#34772) üzenetére


duvi
nagyúr

Tuti aktiválva van az npc pilótád? Állomáson is megnézted?

#34770) Gilthanas
Egyrészt most nincs 600+ millám fullosan megvenni (ugye az alaphajó semmire nem jó), másrészt kivárok, hogy mire képes ...

[ Szerkesztve ]

(#34774) raymi16 válasza duvi (#34773) üzenetére


raymi16
tag

Közben sikerült megtalálom a probléma forrását én lökött (aktiválva volt amúgy)! :W

Senki se nem csinál semmit se nem, senkinek se nem!

(#34775) duvi válasza raymi16 (#34774) üzenetére


duvi
nagyúr

Mi volt a gond? Hátha másnak is jól jön az infó...

(#34776) raymi16 válasza duvi (#34775) üzenetére


raymi16
tag

Szerintem a figyelmetlenségem lehetett, csak nem tudom pontosan hogy hol, mert per pillanat működik, igaz vettem még egy pilótát hogy biztos legyek a dologban! :)
Mindenesetre IPSZ tag vagyok tehát ez sokat megmagyaráz.. :U

Mindenesetre az érdekes volt hogy RESben nem tudtam indítani a járművet, holott ehhez sok szaktudás nem szükséges!

[ Szerkesztve ]

Senki se nem csinál semmit se nem, senkinek se nem!

(#34777) to.ca válasza raymi16 (#34776) üzenetére


to.ca
tag

Talán ki volt kapcsolva a fighter bay a power management-ben.

load"elite",8,1

(#34778) duvi


duvi
nagyúr

Lehet menni vásárolni! :D

"The Alliance & Lakon Spaceways proudly present their newest ship; The Type-10 Defender. Designed to withstand the rising Thargoid threat, the Type-10 Defender won't let you down! Available now from most Alliance-controlled, High-Tech systems."

(#34779) Gilthanas válasza duvi (#34778) üzenetére


Gilthanas
aktív tag

Ha frissitek belepek mar vehetem? :) 300 millios composit hull pancelt ra!:)

[ Szerkesztve ]

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#34780) duvi válasza Gilthanas (#34779) üzenetére


duvi
nagyúr

Igen, már kapható :K Ha van Founders World permited, akkor ott tuti megveheted és fel is szerelheted. Full combat fitt kb. 650 millió CR. :D

(#34781) duvi


duvi
nagyúr

Ha valaki tervezgetni szeretne a T10-el, akkor itt már megteheti.

(#34782) mrgreen


mrgreen
csendes tag

@Gilthanas cmdr-el megvettük, eddig csak az érződik rajta hogy hatalmasan nagy de majd csak kialakul a felhasználása, cargo-ban nincs akkora előnye egy Cutter-hez képest.

[ Szerkesztve ]

(#34783) Gilthanas válasza mrgreen (#34782) üzenetére


Gilthanas
aktív tag

Szemből a két hajó.

Nem tudom minek ekkora lomha szörny, ha cargoban kb semmivel nem tud többet, mint a Type 9. Nem értem miért nem lehetett legalább 1000-re felhúzni a cargot, ha egy cutter 792-t tud..

[ Szerkesztve ]

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#34784) anatron


anatron
aktív tag

:)

(#34785) duvi válasza mrgreen (#34782) üzenetére


duvi
nagyúr

Gratula az új szerzeményhez! :) Mire fitteltétek?

(#34783) Gilthanas
Nem szállításra tervezték. Thargoidok elleni combathajó.

[ Szerkesztve ]

(#34786) Gilthanas válasza duvi (#34785) üzenetére


Gilthanas
aktív tag

Tudom, de ha már ekkora, reménykedtem, hogy jól meg is lehet pakolni áruval :)

De majd harcolunk akkor vele. Egyelőre nem fitteltük csak megvettük, hogy megnézzük.

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#34787) pcnet válasza duvi (#34778) üzenetére


pcnet
addikt

Juppy! Mekkora a max cargo? Most szortam el a pénzt Sirius permitre.

Apropo: Modular terminalst hol lehet most találni? Régen jött küldetésekből, most egy darabot nem találok.

Szerk: Közben látom a linket, lehet fittelni. :R

[ Szerkesztve ]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#34788) duvi


duvi
nagyúr

(#34789) 42861 válasza duvi (#34781) üzenetére


42861
senior tag

Itt valami egész más hajót lehet tervezni T10 név alatt.. :) 8-as PP, 7-es FSD? De szép is lenne..

(#34790) duvi válasza 42861 (#34789) üzenetére


duvi
nagyúr

Pedig ez a valóság :K
Forrás: Type-10 anti-Thargoid build guide

(#34791) 42861 válasza duvi (#34790) üzenetére


42861
senior tag

Pfff... ez csúnya volt még tőlem is. :D
Alapból 6-os PP meg FSD van benne, nem is néztem, hogy mi a max osztály ami belerakható..

Csóri hajót már el is temettem ezek miatt.. Bocsi, epic fail..

(#34792) duvi válasza 42861 (#34791) üzenetére


duvi
nagyúr

Ugyan! Sokan vagyunk itt VIP IPSZ tagok ;) Ennél nagyobbat is tévedtünk vagy hibáztunk már :)

(#34793) Mortel válasza duvi (#34792) üzenetére


Mortel
senior tag

IPSZ elnökségi tag :)

"Az IPSZ tagjaként szerintem sikerült felkerülnöm a halhatatlanok csarnokába, a következő tettemmel:

Gondoltam, miután 3 hétig grindeltem a Corvette-re, és végre meglett, (még festéseket is vettem hozzá :K ) majd kb 10 perc játék után rájöttem, hogy ez nem az én világom, marad a Python. :C

Le is szereltem annak rendje, s módja szerint.
A thrusterseket is lecseréltem kettes osztályúra majd, valamilyen odavetett szót a voice attack félreértett, mire beindult a felszállási procedúra, amit sajnos képtelen voltam leállítani.
Viszont a kettes modulú thrustersek sajnos semmire sem voltak elegendők, ezért ott dekkoltam a landing padon mint egy partra vetett bálna... :W

Amíg az állomás ki nem végzett. :"

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#34794) Mortel


Mortel
senior tag

Eurybian is van.

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#34795) to.ca válasza pcnet (#34787) üzenetére


to.ca
tag

Moduláris terminalst az utasszállítót küldetések adnak most.

load"elite",8,1

(#34797) nubreed válasza duvi (#34796) üzenetére


nubreed
veterán

Én már a Chieftant várom. Lehet nem így kell írni, de tudjátok miről beszélek. Ez a Type10 az a "jó, jó, de minek" kategória.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#34798) duvi válasza nubreed (#34797) üzenetére


duvi
nagyúr

A tegnapi tapasztalatok alapján a T10, engineers tuning nélkül nem igazán váltotta be a hozzá fűzött reményeket. Várjuk meg, hogy mit produkál full Grade5 tuninggal...

(#34799) 42861 válasza duvi (#34798) üzenetére


42861
senior tag

Számomra az ultimate bányászhajó megszületett vele úgy érzem. G5 FSD-vel üresen, bányászcuccal majdnem 30 Ly az ugrótáv. Ez elég korrekt. Harcolni még nem volt szerencsém, a kövek közt még nem kötött belém senki. De tele van az összes hardpoint. Egy medium bányászlézer, a többi G3-as overcharged multi-cannon. Itt kapirgálok Delkar 7-nél, lassan eltűnik a nap és sötét lesz az asztimezőn. Ilyenkor mindig átmegyek a napsütötte részre, olyankor mindig betalál valaki. Várom szeretettel. :)

(#34800) Mister_X válasza duvi (#34798) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Én még mindig azon gondolkodok, hogy mitől is lehet alkalmasabb egy Type-10 thargoid vadászatra, mint mondjuk egy Anaconda, Cutter vagy Corvette. AX fegyverek felmennek mindegyikre.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.