Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34501) duvi válasza wollnerd (#34499) üzenetére


duvi
nagyúr

Itt egy szükségmegoldás, hogy meg tudd védeni magad. Persze nem igazi combat fitt, de próbáltam egyensúlyozni az energia / ugrótáv / tűzerő / védelem között. A turret fegyverekhez állítsd be a jobboldali panelen a tüzelési módot. Vagy "target only", vagy "fire at will" módra, ahogy neked szimpatikus (előbbi jobb, az összpontosított tűz miatt). Előbbi csak a kijelölt célpontodat lövi, utóbbi minden támadó hajót körülötted. A "forward fire" felejtős.

(#34502) wollnerd válasza duvi (#34500) üzenetére


wollnerd
aktív tag

Köszi, majd a begyakorlás után alkalmazom. :)

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#34503) Mortel


Mortel
senior tag

Inara-ról valami hír?

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#34504) duvi válasza Mortel (#34503) üzenetére


duvi
nagyúr

(#34505) Mortel válasza duvi (#34504) üzenetére


Mortel
senior tag

Köszönöm!

Bízzunk benne...

M

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#34506) to.ca válasza Mortel (#34505) üzenetére


to.ca
tag

Inara vsszatért közénk. :C

load"elite",8,1

(#34507) Mortel válasza duvi (#34504) üzenetére


Mortel
senior tag

Csak meg kellett kérdeznem.. :)

Már jó is... :)

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#34509) D4M13N válasza duvi (#34508) üzenetére


D4M13N
aktív tag

Konzolos update nagyon kellett ahogy olvastam. Sokan beraktán a bug reportba.

(#34510) wollnerd válasza duvi (#34508) üzenetére


wollnerd
aktív tag

Gondolom a PC-n is?
Nálam is meg jelent megint gyakrabban ez a hiba a "transmision serverrel", v. vmi ilyesmi. Volt hogy az állomásból ki fele menet is megjelent párszor, idegesített.
Érdekes hogy a távoli rendszerek között (amikor mentem/jöttem BP-ba/ből) EGYÁLTALÁN NEM VOLT a szerverrel megszakítás... Most megint lett...
A lakott rendszerek nagyobb adatforgalmat igényelnek?

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#34511) duvi válasza wollnerd (#34510) üzenetére


duvi
nagyúr

Vannak bizonyos helyek, amik nagyon népszerűek. Pl. ilyenek a jól fizető utasszállító állomások. Itt naponta több ezer hajó megfordul és folyamatosan megy a szerverlekérdezés a küldetésekhez. ilyenkor szokott előfordulni a fent említett átviteli hiba.

(#34512) wollnerd válasza duvi (#34511) üzenetére


wollnerd
aktív tag

Értem. thx.

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#34513) aerosmith válasza Azumi? (#34406) üzenetére


aerosmith
őstag

NA ez igy tényleg ugy néz ki mint egy relülő koporsó vagy a monolit abból az űrmoziból.

(#34514) Vesporigo


Vesporigo
aktív tag

Van valakinek tapasztalata a Thrustmaster Weapon Control System gázkarral? T16000M joystickem van, ehhez szeretnék venni megfelelő gázkart. Először X52 gázkarával szemezgettem, de most rátaláltam erre. Mit gondoltok, megéri az árát? Van valakinek tapasztalata vele? Ha tényleg jó, megvárom a karácsonyt, hátha akciózzák picit. :)

Hogy ne legyen teljesen off, pár hónapja megvan az Elite (Horizons még nincs), de pár training mission után, csak a napokban vettem elő a játékot. Első sikeres küldetésen túl vagyok, eddig bejövős játék. Ami tuti, hogy nekem a harcolós küldetések nem jönnek be, ezért maradnék a kereskedős/utasszállítós misszióknál. Olvasgatom a fórumot is, ha valami nem tiszta, akkor rákeresek, de később valószínűleg kérdezni is fogok. :) Eddig nagyon tetszik, hogy többnyire magamtól jövök rá dolgokra.

(#34515) wollnerd


wollnerd
aktív tag

A "basic combat" traininget megcsináltam, 3x is. Oké, Allen Hub-on vettem egy Eagle-t, tettem rá fragment cammon-ot, ugyanilyet a turretesből is és egy torpedo-t majd megkerestem a legközelebbi háborús rendszert, elmentem a leközelebbi Conflict Zone-hez. ami high intensity volt. oké kiválasztottam a jó oldalt, kijelöltem az egyik ellenséget 2km-en belül elkezdem lőni rá, a turret is kezdett lőni 1 km-en belül, de hamar "elvesztettem" és ő kezdett lőni engem... 3 lövéséből ki is lőtt engem.... (Soloban voltam)
Hát oké....

Low intensity-t kellett volna keresnem, vagy még azt sem? :U

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#34516) totila válasza wollnerd (#34515) üzenetére


totila
tag

ne cz-be menj, hanem hi vagy low res-be, ott vannak biztonsági hajók, akik segítenek, és az ellenfelek is gyengébbek
de az eagle helyett legalább egy viperre érdemes beruházni

(#34517) Vesa válasza Vesporigo (#34514) üzenetére


Vesa
veterán

Ez gyárilag is a T16000M gázkarja, amennyiben eleve HOTAS-ként vennéd. Csúszósínes, szenzoros kialakítás.

A tudomány a valóság költészete!

(#34518) duvi válasza wollnerd (#34515) üzenetére


duvi
nagyúr

High Intensity CZ még a komolyabb hajókkal is kihívás. Maradj a Low-nál, de még jobb amit totila kolléga ajánlott, a RES vadászat. Ott is figyelj arra, hogy kezdéskor nem menj neki a winges csoportoknak, mert gyorsan szétkapják az Eaglet. Azt a torpedót kapásból kukázhatod is a fegyverek közül. Tegyél fel helyette valamilyen lézert, vagy akár még egy fragment cannont.

(#34514) sgtzoli
Szia! Üdv a csapatban! A THRUSTMASTER T.16000M FCS Hotasról itt (görgess le) olvashatsz egy személyes véleményt.

[ Szerkesztve ]

(#34519) Mortel válasza aerosmith (#34513) üzenetére


Mortel
senior tag

"monolit abból az űrmoziból."

2001 Űrodüsszeiára teccik gondóni? :)

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#34520) aerosmith válasza Mortel (#34519) üzenetére


aerosmith
őstag

:B

(#34521) Mortel válasza aerosmith (#34520) üzenetére


Mortel
senior tag

;)

Meg kell nézni újra, felnőtt fejjel is... :)

Én nemrég néztem meg mindkettőt, és nagyon jó!

Bár, azt nem mondanám, hogy felnőtt lettem... :)

Üdv:

M

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#34522) D4M13N válasza Mortel (#34521) üzenetére


D4M13N
aktív tag

Én most az éjszakás műszakok alatt néztem meg.Nekem még mindig tetszik.

(#34523) Mortel


Mortel
senior tag

Mennék Dweller mérnökhöz még mindig...

Már egy (azaz egy) black markettel sikerült kereskednem, kb. egy hét alatt... :)

Kiszedek egy Scout-ot, aminek van x tonna biowaste-ja, meg néhány tonna indium...

De, amikor kilövöm nincs semmi, csak a szokásos: salvaged alloy, stb...

Ez miért?

M

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#34524) Mortel válasza D4M13N (#34522) üzenetére


Mortel
senior tag

Én is ezt mondtam. :)

De, miért nincs meg a kilőtt hajók rakománya? :)

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#34525) duvi válasza Mortel (#34523) üzenetére


duvi
nagyúr

Mert kilövésnél megsemmisül a rakomány nagy része vagy mind. Használj Hatch Breaker Limpet Controllert, amivel feltörheted a cargot.

(#34526) Mortel


Mortel
senior tag

Hiába lövök ki értékes rakománnyal rendelkező hajót, csak hulladék marad utána...

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#34527) Mortel válasza duvi (#34525) üzenetére


Mortel
senior tag

Köszi! :)

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#34528) pcnet


pcnet
addikt

Miért hülyék az NPC-k? Múlt héten egy T9 tört 3%ra, ma meg egy Beluga zúzott le 23%ra. Emelkedtem padról, látom a bejárat előtt forog egy hajó. Gondoltam beengedem. Láttam, hogy nekem fog jönni, elkezdtem tolatni, de nekem jött, leverte a pajzsomat, majd elkezdett nyomni vissza le a padra. De ma már 2x fizettem büntit, egy ASP utána pedig egy Cobra szorult be mellém a levélbedobóba. Boostal tudtam csak kiszabadulni és kaptam is a büntit. Ne már, hogy egy Cutter mellett nem fér el egy Cobra? És már a levélbedobóban volt az orrom mikor láttam, hogy jön szembe.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#34529) duvi


duvi
nagyúr

NEWSLETTER #203

[ Szerkesztve ]

(#34530) aerosmith válasza duvi (#34529) üzenetére


aerosmith
őstag

Istenem azok a ruhák... :U

(#34531) Nosam válasza aerosmith (#34530) üzenetére


Nosam
aktív tag

Mondjuk akkor lenne értelme a ruháknak is, ha ki lehetne szállni vagy jönne hamarosan a mászkálás fps mod. Tényleg szerintetek lesz abból valaha valami?! :U

Mert ugye 2018-ban jön valami fizetős addon, és mi más lehetne ha nem a mászkálás?

(#34532) csigi válasza pcnet (#34528) üzenetére


csigi
addikt

Az megvan, hogy a levélbedobóba a zöld lámpás oldalán hajtunk be?
Nekem még soha senki nem jött szembe, vagy belém...

nofene

(#34533) 42861 válasza csigi (#34532) üzenetére


42861
senior tag

Az megvan, hogy a Cutter majdnem olyan széles mint az egész levélbedobó? Szinte lehetetlenség kiszámolni, hogy meddig érnek a "szárnyai". Én is akadtam már össze Haulerrel a bejáratban, de megúsztam, csak a pajzsom halványodott egy kicsit.

(#34534) pcnet válasza csigi (#34532) üzenetére


pcnet
addikt

Igen. Lassan 3 éve Elitezek. :)

42861: Igen, az Cutter hatalmas jószág, elfoglalja az egész levélbedobót és nem épp egy fürge jószág még G3as Dirty drive tuninggal sem az A8as thrustersen.

Csak azért írtam, mert régen nem zúztak le még akkor sem a befelé jövő hajók, ha közvetlen a levélbedobó előtt álltam. Emelkedtem szépen és elrepültek alattam. Most meg inkább lenyomnak a landing padra. :/ Meg régebben olyan sem volt, hogy a levélbedobóban megjelent egy ASP vagy Cobra. Lehetett előre látni, hogy jön valaki és beengedtem. Meg kint is a No fire zoneban nintha direkt repülnének nekem. Már kint vagyok, sehol senki, nyomok egy boostot, látom radaron jön felém, hallom a hangját, felvillan a shildem és már kapom is a bírságot. Ő meg repül tovább 90 fokkal. Nem is kereszteztem az útját. Akkor vagy ugyan arra menne tovább, vagy 180 fokkal fordulna ha visszapattant rólam. Kezd vicc kategória lenni ez a trade. Pedig régen az tetszett a legjobban. Flynth még meg is jegyezte, hogy én vagyok az egyetlen aki trade elite után kereskedik tovább. Sokat kereskedtünk Vele wingben. Több havernak segítettem Cutterrel elérni a T7-et vagy a Pythont.

[ Szerkesztve ]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#34535) duvi válasza Nosam (#34531) üzenetére


duvi
nagyúr

"Mert ugye 2018-ban jön valami fizetős addon"

Az idei Frontier Expon azt nyilatkozták, hogy akinek megvan a Horizons, az ingyen megkapja a 2018-as tartalmi frissítéseket. Vagy lemaradtam valamiről?

(#34536) Nosam válasza duvi (#34535) üzenetére


Nosam
aktív tag

Én tévedtem. :DDD Fizetnék is érte, de tényleg volt ígérve fps-mod, mászkálás stbstb. Ezekkel mi lesz, meg ugye sokan úgy vették anno, hogy két vagy három addon fog jönni fizetős formában, kivéve annak, aki lifetime pass-al rendelkezik.

(#34537) baphomet válasza duvi (#34535) üzenetére


baphomet
senior tag

Volt egy kisebb hőbörgés, hogy aki 2015-ben vett Lifetime Pass-t az 2018-ra éppen annyit kap a pénzéért, mint a Horizons tulajok, negyedannyiért. Erre válaszolta a Frontier, hogy jaj hát izé, eddig csak az ingyenes tartalomról beszéltünk (Beyond), de lesz további, fizetős prémium kontent is. Osztán majd meglátjuk...

[ Szerkesztve ]

(#34538) Vesporigo válasza duvi (#34518) üzenetére


Vesporigo
aktív tag

Szia duvi!

Köszönöm a véleményt, elolvastam, még alszom rá egyet. :)

Túl vagyok pár küldetésen, de felmerült pár kérdés:

1. Amikor repülök be egy űrállomásra, kérek dokkolásra engedélyt, ki is írja, hanyasra kaptam, majd eltűnik az infó. Ezt az infót elő lehet varázsolni utána is valahogy? Ma jártam úgy vele, hogy pont berepülés közben jött közbe valami és mire visszaértem, elfelejtettem, hanyasra kaptam engedélyt. Köröztem is az állomásban, de csak nem találtam a helyemet.

2. Majd végül lejárt az időm, kiírta, hogy húzzak ki nagyon gyorsan, de a scannernél kiírta, hogy 400 CR fine. Ezt azért kaptam, mert mikor lejárt a 10 perc, még mindig nem dokkoltam és még mindig az állomásban voltam? Transactionsnél is azt írja: 400 CR fine in Adle's Armada. 6D 23H 50 min. Ez azt jelenti, hogy ennyi időm van befizetni? Vagy már levonta tőlem? Dokkoltam sikeresen, de nem látok olyan funkciót, ahol be lehetne fizetni...

(#34539) Mortel válasza Vesporigo (#34538) üzenetére


Mortel
senior tag

Ott marad a pad info. Figyeld meg, a HUD-on középen alul. ;)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#34540) duvi válasza Vesporigo (#34538) üzenetére


duvi
nagyúr

Ha megkaptad a leszállási engedélyt, akkor a radarképernyő fölött láthatod a leszállási adatokat. A fenti Téma összefoglalóban olvashatsz erről (is) bővebben. Büntetések befizetését az állomások Contact menüjében találod meg.

(#34536) Nosam
Sajnos nagyon lelassult a fejlesztés, de én még bizakodom, hogy egyszer ezeket is megkapjuk...

(#34537) baphomet
Köszi az infót! Ez egy kicsit ködösítésnek hangzik. A cég kommunikációja egyre borzalmasabb. Szinte semmit nem mondanak a hosszútávú terveikről :(((

[ Szerkesztve ]

(#34541) Felhőtakaró válasza duvi (#34535) üzenetére


Felhőtakaró
tag

A legelső adag programfrissítésre vonatkozóan nincs valami információ; mármint dátum?

huhh

(#34542) duvi válasza Felhőtakaró (#34541) üzenetére


duvi
nagyúr

Sajnos ennél többet én se tudok :( Pont ezt kifogásolom, hogy alig kommunikálnak a fejlesztési tervekről és azt a keveset is próbálják lebegtetni. Gondolom a Horizons hatalmas csúszása miatt, nem akarnak részletes megjelenési dátumokat és tartalmi infókat kiadni. Így nem lehet számonkérni rajtuk a csúszásokat.

(#34543) D4M13N válasza duvi (#34542) üzenetére


D4M13N
aktív tag

Idénre hajó is volt ígérve. És nem maradt sok idő. Remélem azért nem zárják el az infó csapokat, mondván már mindent elárultunk a pax-on meg az frontier show alatt

(#34544) Vesporigo válasza duvi (#34540) üzenetére


Vesporigo
aktív tag

Nagyon köszönöm! :) Az összefoglalót átolvasom mégegyszer, eddig úgy tűnik átsiklottam pár dolog felett.
Egyébként ha büntetésem van függőben, azt minden állomás Contact menüjében látom, vagy csak az adott állomáson, ahol megbüntettek?

(34539) Mortel
Végig ott volt a szemem előtt, de nem láttam. :D Nagyon köszi, hogy felhívtad rá a figyelmemet! :)

(#34545) duvi válasza Vesporigo (#34544) üzenetére


duvi
nagyúr

Két lehetőséged van. Vagy abban a rendszerben ahol megbüntettek és jelen van az adott frakció, vagy anarchy rendszerben keresel egy behajtó brókerügynökséget (Interstellar Factors), akik +25% díjért elintézik a bírságodat. Fentiek csak a befizethető büntetésekre vonatkoznak.

(#34546) Mortel


Mortel
senior tag

Feltettem az Nvidia 388.43 drivert. Megint eltűnnek a gyűrűk a bolygók körül sc.-ből kilépve.

Nem hiszem, hogy évek óta, ezt a problémát nem lehetne javítani...

Katasztrófa...

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#34547) 42861


42861
senior tag

Sziasztok. Beagle Point ugye a legtávolabbi elérhető naprendszer. Legalábbis akkor az volt, amikor még nem volt engineer tuning. Van hasonló elnevezett pont a galaxis másik 3 "végén"? Mondjuk BP az északi. Van déli, keleti, nyugati? Nem igazán tudom hogy keressek rá erre..

(#34548) Nosam válasza baphomet (#34537) üzenetére


Nosam
aktív tag

Akkor csak jól rémlett valami, hogy lesz valami fizetős dolog is. :U

(#34549) Nosam


Nosam
aktív tag

Képzeljétek hogy jártam, leszálltam az enginer bolygóján, gondoltam megy egy pár kört a scarabbal a környéken, véletlen lekoccoltam az épületet és jött a bünti, aztán amikor hívtam vissza a hajót hogy beszállnék szétlőtték. :DDD Kellett nyomni egy self destruction-t, hogy vissza tudjam venni a hajómat...

De legalább nem volt olcsó!

(#34550) aerosmith válasza 42861 (#34533) üzenetére


aerosmith
őstag

hát én mit szivtam a corvettel az elején, nem birtam kirepülni a levelbedobon mindig beakadt a pilotafülke teteje...

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.