Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34601) aerosmith válasza spank0309 (#34592) üzenetére


aerosmith
őstag

Stílusosan csak:

https://www.di.fm/spacemusic

(#34602) wollnerd válasza spank0309 (#34592) üzenetére


wollnerd
aktív tag

Én Radio Sidewinder-t. https://www.radiosidewinder.com/

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#34603) D4M13N válasza wollnerd (#34602) üzenetére


D4M13N
aktív tag

Lave radio, radio sidewinder, valami podcsst, hangoskönyvek, meg synthwave/outrun ha zene

(#34604) duvi


duvi
nagyúr

Kaptunk egy újabb frissítést. Már tölthető is. Update 2.4.09

(#34605) Balcsix


Balcsix
senior tag

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy most valahol akciós-e a Horizons DLC, vagy karácsonykor várható-e leárazás a Steamen?
Illetve, ha az alapjátékot Steamen vettem meg, és veszek egy nem Steames Horizons kulcsot, akkor azt tudni fogom használni?
Előre is köszönöm! :)

(#34606) Vesporigo válasza Balcsix (#34605) üzenetére


Vesporigo
aktív tag

"...vagy karácsonykor várható-e leárazás a Steamen?"

Nagyon remélem, hogy igen! :))

[ Szerkesztve ]

(#34607) duvi válasza Balcsix (#34605) üzenetére


duvi
nagyúr

Szia!
Épp most ért véget a Black Friday akció. Legközelebb karácsonykor lesz (99%, hogy lesz) akciózás. Tudtommal fordítva működik a kompatibilitás. Minden Frontier Store-ban vásárolt játékhoz, ingyen lehet generálni Steames kulcsot is. Ha jól tudom a Steamen vásárolt alapjátékhoz, Steames Horizos kell. Ez nem 100%, mert a fent említett Steam kulcs generálással akár működhet is Steamen, de ez elég speciális eset. Egyébként a Steamen és a Frontier Storeban ugyan akkora akciók szoktak lenni. Másik lehetőség a Humble store, mivel itt is szokták akciózni az ED-t és ők is Steames kulcsot árusítanak.

(#34608) Vesporigo válasza duvi (#34607) üzenetére


Vesporigo
aktív tag

Nekem is Black Friday után jutott eszembe az Elite, mivel épp a BF apropóján vettem egy új monitort (régi: 19"-os Samsung, új: 27"-os DELL), aztán gondoltam, kipróbálok rajta pár játékot, mégis milyen élmény. Fene se gondolta, hogy az Elite ennyire megtetszik... :DD De akkor már vége volt a BF-nek.

(#34609) spank0309


spank0309
tag

Mi volt ebben az 5GB-s frissitésben?

Nem láttam az előző hsz.-eket valamitért :DDD

[ Szerkesztve ]

Z170-A - i7 6700 - 2x8GB 2400Mhz DDR4 - GTX 1080 Strix - EVGA GS550W - 2x525GB SSD - NZXT S340 Elite - Samsung C32H711

(#34610) duvi válasza spank0309 (#34609) üzenetére


duvi
nagyúr

Szándékosan nincs patch notes:

(#34611) aerosmith válasza spank0309 (#34609) üzenetére


aerosmith
őstag

Óriás idegen anyahajó!

(#34612) -Solt- válasza spank0309 (#34609) üzenetére


-Solt-
veterán

Milyen 5 GB? Nekem cirka 5 mb volt... :)

www.smart-bus.hu

(#34613) Felhőtakaró válasza duvi (#34610) üzenetére


Felhőtakaró
tag

hogy kell frisíteni? :(((

huhh

(#34614) duvi válasza Felhőtakaró (#34613) üzenetére


duvi
nagyúr

Ahogy eddig is. Elindítod a launchert és rányomsz az Install feliratra, ami a Play gombon látszik ilyenkor.

(#34615) Azumi?


Azumi?
csendes tag

250 Cr egy elsőként felfedezett égitestre?
Mondjuk hármat is felfedeztem, az 750 Cr. (asszem....)

Mire költsem ezt a regiment pénzt? :F

De tényleg, nagyszerű ez a játék szerintem, rengeteg lehetőséget ad a játékra!
Csak egy kicsit gondolkodnia kellene a készítőknek, de ez nem az erősségük, úgy tűnik. :N

(egyébként UPGRADE nem install......, hogy pontosak legyünk)
:)

(#34616) Azumi?


Azumi?
csendes tag

Annak ellenére, hogy a játék kezdete óta a harci cselekményekre koncentrálok, és van/volt néhány kitűnő harcra termett hajóm, mégis az ASP explorer a kedvenc hajóm egyértelműen.
Miért!
Mert annyira sokoldalúan lehet felszerelni és használni, és ezekre a feladatokra ráadásul a legjobbak között van. Imádom elővenni, amikor ezt kell használni valamire, pedig a játék elején kissé riasztott a formája, pont olyan, mint egy poloska. :O

Nektek mi az abszolút kedvenc hajótok?

A

(#34617) pcnet válasza Azumi? (#34616) üzenetére


pcnet
addikt

Anaconda forever!!! :)

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#34618) Mister_X válasza Azumi? (#34616) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Federal Dropship Imperial Courier :P De Vulture-t is szeressük. AspX nekem nem jött be annyira, sajnos.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#34619) duvi válasza Azumi? (#34615) üzenetére


duvi
nagyúr

Jogos az Upgrade :K
Kedvenc hajóm a Python :)

[ Szerkesztve ]

(#34620) wollnerd válasza pcnet (#34617) üzenetére


wollnerd
aktív tag

Nekem is az Anaconda. Mert szép csőrös. :D Hosszú orra van. Tervezek majd valami kék színű skint neki. :DD

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#34621) Vesporigo


Vesporigo
aktív tag

Megvettem az első hajómat az alap Sidewinder után, egy Cobra MKIII-at. Említettétek, hogy biztosítással együtt érdemes venni. Viszont a vásárlás során semmi olyasmit nem láttam, ahol ki lehetett volna választani, hogy biztosítással vagy anélkül venném. Vagy ez csak akkor jön elő, ha kilőnek és vissza akarom vásárolni?

(#34622) Cyone válasza Azumi? (#34616) üzenetére


Cyone
tag

Nekem a Federal Corvette a kedvencem. :K
De, az eddigi játékos pályafutásom során a legtöbb időt a Pythonnal töltöttem. :B

Cyone

(#34623) duvi válasza Vesporigo (#34621) üzenetére


duvi
nagyúr

Igen, csak akkor kell kifizetni a biztosítási díjat, ha megsemmisül a hajód és szeretnéd visszakapni. A biztosítási összeg mindig a hajó értékével arányosan növekszik. Ez a pénz mindig legyen félretéve, hogy baj esetén ki tudd fizetni. Itt láthatod az éppen aktuális hajód biztosítási díját. Ajánlott olvasmány a fenti Téma összefoglaló.

[ Szerkesztve ]

(#34624) Vesporigo válasza duvi (#34623) üzenetére


Vesporigo
aktív tag

Az összefoglalót már átolvastam, de nem találkoztam ezzel, vagy csak figyelmetlen voltam.
Mindenesetre köszönöm a választ! :)

(#34625) duvi válasza Vesporigo (#34624) üzenetére


duvi
nagyúr

Az összefoglalóból linkeltem a fenti képet ;)

(#34626) Vesporigo válasza duvi (#34625) üzenetére


Vesporigo
aktív tag

Jaah, értem! :) Én mindig valami insurance szöveget vártam / kerestem... :DD
Ismét nagyon köszi a segítséget!

(#34627) Cooper911 válasza Vesporigo (#34626) üzenetére


Cooper911
senior tag

Fontos, hogy legyen mindig annyi pénzed mint a biztositás. Ha cseréled a felszereléseket a hajón, nő a hajód értéke és ezzel a biztositási összeg is. A jobb oldali panelen meg tudod nézni az aktuális értékét.
Az MKIII jó kis hajó szeretni fogod.

----

Nekem a kedvenc hajóm a Clipper Python. Bele is kéne már ülnöm megint.

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#34628) aerosmith válasza Vesporigo (#34621) üzenetére


aerosmith
őstag

Ahogy a többiek is mondták a takaród feléig szabad csak nyújtózkodni, mert ha nem marad annyi pénzed hogy halál után visszavásárold a hajódat akkor buktad az egészet és mehetsz ujra sideyvel.

(#34631) wollnerd


wollnerd
aktív tag

Kissé meglepetten olvastam ezt a hírt: Community Goal: The Colonia Exodus Itt az áll hogy (amennyire jól értelmezem az angolommal) a Thargoid-ok fenyegetetsége miatt rengetegen Coloniára menekülnének.
És a cél az hogy legyen elegendő áru a 22.000 Ly-re lévő lakható zónában. Emiatt játékosoknak teherhajójukkal van lehetőségük nagy mennyiségű árút vinni a megadott állomásra. Deee! 1 hétig? Sztem nem is lehet megtenni ezt az utat 1 hét alatt, különösen ha teherhajó, amik csak kisebb ugrásokra képesek?! Én a DBX-rel tettem meg potom 1 hét mínusz 12 óra alatt! :U
Nem gondoljátok hogy kicsit már uncsi lenne az h összes CG 1 hétig tart? Nem kéne változatosság? MINDIG ugyanezt a szöveget írják: "... and will run for one week. If the final target is
met earlier than planned, the campaign will end immediately
."
Amúgyis ha ennek a hír lesz későbbi hatása és az emberiség nagy része tényleg Coloniára menekül, akkor a Colonia rendszernek a Security szintjének is emelkednie kellene, nem? Amikor okt. 14-én ott voltam, csak "low security" volt.

Utolsó kérdésem: A Hyades Sector DR-V c2-23 (ahol van a Dav Hopes) mióta lett low secturity-s? Emlékeim szerint amikor még augusztus közepén ott jártam először, még csak anarchy volt. Gondolom a sok játékos látogatás miatt lett jelentősebb ez a rendszer. (van erről hír a GalNet-ben?)

[ Szerkesztve ]

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#34633) Vesporigo válasza aerosmith (#34628) üzenetére


Vesporigo
aktív tag

Tegnap este sikeresen ki is nyírtam a Cobrát. :D
Sztori röviden: gondoltam, teszek rá fuel scope-ot és kipróbálom a csillagból tankolást. Pont volt is egy alkalmas jelölt a rendszerben. (Összefoglalóból megnéztem az alkalmas csillagokat.) Elindultam az űrállomásról, megjelent valami célkereszt, gondoltam, kipróbálom, mi ez. Bal egérgomb katt, erre tüzet nyitottam az állomásra. Akkor már láttam, hogy ez hiba volt, mire kijutottam volna, szétlőttek. :D
Sebaj, Cobrát visszavettem, felszálltam, elrepültem a csillagig, majd elégedetten láttam, hogy tölt. :)
Ez jól fog jönni hosszabb utasszállítós küldetésen, úgy hiszem. Nagyon tetszik, hogy apránként fedezem fel a lehetőségeket, amikkel tele van ez a játék. (És még a Horizonst meg se vettem.)

(#34634) duvi válasza wollnerd (#34631) üzenetére


duvi
nagyúr

"A Hyades Sector DR-V c2-23 (ahol van a Dav Hopes) mióta lett low secturity-s? Emlékeim szerint amikor még augusztus közepén ott jártam először, még csak anarchy volt."

A legtöbb játékos nem tudja, de az ED-ben nagyon komoly Background Simulation (Háttér szimuláció) működik. Minden cselekedetnek következménye van. Legyen az NPC vagy játékos, hatással van a rendszerek politikai, gazdasági és katonai működésére. Esetedben elkezdett erősödni a rendszer biztonsága, ezért lett low sec anarchy-ból. Amennyiben folytatódik ez a tendencia, tovább javulhat a rendszer közbiztonsága és még feljebb lép a biztonsági besorolása.

[ Szerkesztve ]

(#34635) duvi


duvi
nagyúr

(#34637) anatron válasza wollnerd (#34631) üzenetére


anatron
aktív tag

Fel engizett Anacondával meglehet járni 1 hét alatt.
Csak napi 3-4 órát tolni kell hozzá ...

(#34638) duvi válasza anatron (#34637) üzenetére


duvi
nagyúr

Rakománnyal is?

(#34639) anatron válasza duvi (#34638) üzenetére


anatron
aktív tag

Igen,csak le kell szedni a fegyvereket,meg max nem 452 tonnát viszel hanem mondjuk 200 - 300 tonnát.

(#34640) Felhőtakaró


Felhőtakaró
tag

Én pont társakat keresek WING-ben elkövetett Coloniára való szálítmányozás CG-vel kapcsolatban.
Az én rakományom 100 tonna. Sol -tol a távolságom 1500 ly, aki akar csatlakozni még megteheti.

[ Szerkesztve ]

huhh

(#34641) duvi


duvi
nagyúr

(#34642) Azumi? válasza spank0309 (#34592) üzenetére


Azumi?
csendes tag

Atomik rock

Francia internetes rádió, VLC-n keresztül hallgatom.
Mindennap ez megy a gépen, és szinte sohasem dumálnak benne.

Ajánlom!

A

(#34643) Vesporigo válasza Azumi? (#34642) üzenetére


Vesporigo
aktív tag

Wow, ez tényleg jó, vagy 2 órája szól nálam, és tetszik!

(#34644) Vesporigo


Vesporigo
aktív tag

Van egy utasszállítós küldetésem, New America a célpont Zeesszee systemben. El is értem a bolygót, mikor már túl közel vagyok, kilép a supercruise módból, de még mindig baromi messze vagyok a megjelölt céltól. (6,76Mm) Ha csak simán nyomom neki a gázt, akkor is nagyon sok a hátralévő idő. (8:54:07)
Nem pipálja ki a küldetést a megbízó, nem ad meg új koordinátát sem.
Van ötletetek, mit kellene itt csinálni?

(#34645) pcnet


pcnet
addikt

Ma összedobtam pár kis hajó konfigot az említett "gőzkieresztős" küldizős projektemhez.

Imperial Courier és Imperial Eagle közt vacillálok.

Imperial Courier mellett szól a nagyobb ugrótáv és erősebb pajzs, Imperial Eagle mellett a jobb boost speed. Melyik a jobban manőverezhető hajó? Ti melyiket választanátok? A választott kapna G3as dirty drive és G5 FSD tuningot.

Ismét köszi a segítséget! :R

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#34646) aerosmith válasza pcnet (#34645) üzenetére


aerosmith
őstag

Eagle az nem papírkutya?

(#34647) pcnet válasza aerosmith (#34646) üzenetére


pcnet
addikt

Courier pajzsa 2,5x-ese az Imperial Eagle pajzsának. :K

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#34648) duvi válasza Vesporigo (#34644) üzenetére


duvi
nagyúr

Nem biztos, de szerintem egy visitor beacont kell lescannelned a megadott helyen.

(#34645) pcnet
4 pipes gyári adatok alapján, az Imperial Eagle (40.9 °/sec) kicsivel fordulékonyabb az Imperial Couriernál (37.5 °/sec). Szerintem ez akkor is kevés a Courier többi előnyével szemben (pajzs, internal slot). Én a Couriert választanám.

[ Szerkesztve ]

(#34649) wollnerd


wollnerd
aktív tag

Én kíváncsiságból, kísérletezésből vettem egy Viper mkIII-at. Majd nagyon lekönnyítettem (csak 2A FD-ot tettem rá) és kisajtoltam akkora sebességet hogy a boost-tal eléri a 831 m/s-et! Igen, annyit. :K
Az optinal slot-okban szinte nincs semmi, csak a 2D-s pajzs, ezt a hajót (egyelőre) "fast datatraveller"-nek neveztem el. :D adatszállítós küldiket csináltam/ok vele. de kipróbálom egy-két utascabinnal.
Kérdés: A (csak) Sol rendszerben lévő állomások (melyik leginkább?) adják az adatszállítós küldiket a Hutton Orbitalba? :D

[ Szerkesztve ]

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#34650) duvi válasza wollnerd (#34649) üzenetére


duvi
nagyúr

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.