Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12551) Aspecter


Aspecter
csendes tag

Eladó egy Maglite ml100-as elemlámpa (2 C), új, csak kipróbálva volt, számláját adom hozzá (garancia miatt).
Akit érdekel írjon privit vagy emailt, emailt előbb észreveszem!!! :)

(#12552) sanzi89


sanzi89
addikt

Olight S20 mért áramerősség (lemértem, gondoltam megosztom, hátha érdekel valakit:

Moonlight: 0,007A
Low: 0,019A
Medium: 0,23A
High: 1,4A

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#12553) Magnat válasza Aspecter (#12551) üzenetére


Magnat
veterán

Szakmai fórumban tilos hirdetni, seggberúgás jár érte.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12554) jada00 válasza korn (#12547) üzenetére


jada00
tag

Köszi, lehet megpróbálom én is! :R

(#12555) Dongatto01


Dongatto01
tag

Sziasztok.
Úgy döntöttem hogy eladom a [Convoy L2]-ömet meg a [SkyRay STL V2] lámpáimat mert venni akarik vagy egy [Nitecore TM26] vagy pedig egy [JetBeam DDR30 at] csak még nem tudom hogy melyiket vegyem.Ti melyiket ajánlanátok?

[ Szerkesztve ]

(#12556) Dongatto01


Dongatto01
tag

A lámpákat kettő darab [Panasonic] akuval adom.
Akit esetleg érdekelnek az priviben érdeklődhet :K

(#12557) Dongatto01


Dongatto01
tag

(#12558) Cyborg válasza Dongatto01 (#12555) üzenetére


Cyborg
őstag

Én a DDR30-at venném, a TM26-nak eléggé fura fénye van, meg az áruk is eléggé különbözik.

[ Szerkesztve ]

(#12559) zoli03 válasza Cyborg (#12558) üzenetére


zoli03
őstag

Én is a DDR30-at venném. Bár a kijelzője jobb a TM26-nak (de a DDR30-é is hasznos), de tényleg érdekes a fénye. Nem igazán értem, hogy hogyan lehet ilyen gyűrű a vetítési képében egy ilyen drága lámpának.
A kettő közötti árból meg lehet még venni egy olcsóbb throwert (T08 vagy T13) meg egy halom akkut.

[ Szerkesztve ]

(#12560) Zsolt74


Zsolt74
senior tag

A maglite 2D lámpámba pont belefér 3db 25500-as akku, így már elég sokáig tud világítani.
Viszont nem tetszik a vetitési képe a lámpának , ezért rendeltem hozzá 50mm-es alumínium foncsort,( az eredeti műanyag foncsor nem vált be) és egy új 20mm-es ledet.

Zsolt

(#12561) M_o_g_y_i


M_o_g_y_i
őstag

Megjöttek a SinkPAD MCPCB-k Ámerikábul! :C

Mehet rájuk az XM-L2 és akár az 5A-es drivert is ki lehetne próbálni az L2-ben. ;]
És akkor 1600lm lenne... :U

(#12555) Dongatto01: ha nem kellene másra a lóvé, megvenném fateromnak :))

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#12562) jozsi252 válasza Dongatto01 (#12555) üzenetére


jozsi252
veterán

DDR30 -ra +1.

Elemlámpa blogon nagyon meggyőző teszt van róla. Ha ilyen áron meglehetne kapni MO-n mint fasttech-en akkor gondolkodás nélkül meg is venném, eladnám a többi lámpám. Ha jól számolom 40k -ra jön ki kb. Ha fent akad a vámon akkor plussz 10k minimum :((( .

iPhone 13 Pro Max

(#12563) korn válasza M_o_g_y_i (#12561) üzenetére


korn
aktív tag

:C
Jó anyag, de én sokallom a 600ft/db árát.
Rendeltem egy ilyet, majd meglátjuk milyen lesz: http://dx.com/p/cree-xm-l-18mm-aluminum-base-10-piece-pack-126722

(#12565) briko77


briko77
csendes tag

Üdv Guruk!
Szeretnék egy nagy teljesítményű fegyverlámpát.Eredetileg az új Olight m3x-et néztem ki, de az most anyagilag elérhetetlen.A fórumot átolvasva felfigyeltem a Small sun zy-t13-ra.Látom, hogy sokan tuningolták már meg.A kérdésem az lenne, hogy a tuningolt verzió mennyire közelíti meg az Olight teljesítményét?Illetve megoldható-e a kivezetékelése a kapcsolónak, mert fegyverlámpának csak így használható?És mindig a legerősebb fokozaton indul?
Előre is köszi a válaszokat.

(#12566) M_o_g_y_i válasza korn (#12563) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Láttam már ill. olvastam róla, azt írták túl vékony az anyaga, az 1,2 mm állítólag kevés. :F
Ezért tettem le róla, és 1,6-1,8mm vastagság fölött keresgéltem. Ez a SinkPAD pedig iszonyat igényesnek néz ki (és az is :K).
Amit linkeltél (és van valahol még 20mm-es is hasonló) azzal az a fő baj, hogy nem közvetlen a LED hőtönkje és a réz közötti kapcsolat. :(
Így pont az az előnye vész el, ami miatt az alu lapka helyett érdemes rezet használni. :U
Ha megnézed a SinkPAD-et (direkt mindkét oldalt fényképeztem) látszik a préselt rész a hőtönknél. :C
Így:

Ha pedig egy XM-L2 árához nézem (amit ha rossz a hővezetés kinyírhatok sok A árammal) már nem is olyan sok ez a pár $-os ár. :N

(#12567) Zsolt74: igen, forrasztva vannak :K

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#12567) Zsolt74 válasza M_o_g_y_i (#12561) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Hogy lehet ezekre a csillagokra a ledet rögzíteni?(ezt is rá szokták forrasztani?).

Zsolt

(#12568) Magnat válasza briko77 (#12565) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

Milyen kaliberhez kéne, mekkora távolságra durrogtatsz vele?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12569) Aspecter


Aspecter
csendes tag

Egy kis segítséget szeretnék kérni, egy erősebb lámpát szeretnék venni, Ultrafire WF 502B-ben illetve Nitecore MH25-ben gondolkozok, ezek tetszenek formailag meg tudásilag is. Habár lenne egykét kérdésem, 502B-nek elég sokféle termékleírása van neten, valóságban hány lument tud kb? Illetve a másik, hogy az elektronika, a led és a menetek elég strapabíróak rajta? Tehát nem kap félre, vagy ilyenekben ne gondolkodjak, ennyi pénzért? :D A másik lápával kapcsolatban szintén ugyan ezek a kérdések, illetve hogy megéri-e az a 6 szoros különbözetet a másik lámpával szemben. Eddig maglite lámpákat vettem, ugyan strapabíróak, de fényerőben nem a legizmosabbak. Tippeket előre köszi! :)

(#12570) briko77 válasza Magnat (#12568) üzenetére


briko77
csendes tag

Szia!
30-06.Általában max 200 méter persze jó fény mellett.Este 100 körül.De most veszek egy 22-250-est rókára és ehhez kéne egy jó lámpa, amivel menne nyugodtan a 200 méter éjjel is.

[ Szerkesztve ]

(#12571) korn válasza M_o_g_y_i (#12566) üzenetére


korn
aktív tag

Ez szerintem egyszerűen orvosolható. Ki fogom vágni, vagy csiszolni a fóliát a csillag közepéről. Na majd csinálok én is jó kis lumen tesztet, hogy ér-e valamit ez a dx-es csillag. Mert az ára azért sokkal barátibb, és kérdés, hogy dob-e valamit a fényerőn, led terhelhetőségen.

Közben megkínáltam a zy-t13-asomat is egy dedómolt xm-l2-lel. Érdekes, ennek szinte tökéletes a színe. Úgy látszik van egy kis szórás még a gyártásban.
890OTF lumen dedómolt leddel. :B "Csak" 130e lux, de ennek a lámpának más a vetítése, kissé nagyobb a spot, mint az előző lámpánál.

(#12572) Magnat válasza briko77 (#12570) üzenetére


Magnat
veterán

Sztem oda elég egy erősebb C8 is. Sorry de tabról írok, macerás linkelni, de ha visszakeresel, látni fogod mire gondolok. A mérete miatt sokkal kezelhetőbb lesz puskán és 200m egy 3A-s driverrel gyerekjáték neki.. 338lm-hez már nem javasolnám azért egy Remington MSR-re :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12573) M_o_g_y_i válasza korn (#12571) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Nekem is kellene már vennem egy lux-métert, mert ez a "saccperkábézás" nem az igazi. :(
Csak nem tudom milyen legyen. :N

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#12574) jada00 válasza korn (#12571) üzenetére


jada00
tag

ITT lehet kapni XM-L2-t réz csillaggal is! ( a lap alján külön opcióként lehet választani plusz egy dollárért!) :U

Azt a dedómolást mindenképpen ki kell próbálnom, már nézegettem a videót amit készítettél! Hol lehet kapni olyan kütyüt, amin szabályozhatom mennyi áramot adok a lednek, és azt amivel mérem a hőmérsékletét? :F

Ha tudod kérlek linkeld be nekem! köszi :R

(#12575) korn válasza M_o_g_y_i (#12573) üzenetére


korn
aktív tag

nekem egy ilyen meg egy ilyen van.
Az első kb 10% többet mért gyárilag, a második meg kb 15% kevesebbet, mint a valós. Mindkettő tökéletesen használható. Én beállítottam őket a BC40-esem alapján -vagyis amit selfbuilt mért rá cpf-en- , most mindkettő egyformán mér (max pár % eltérés különböző lámpáknál).

(#12576) korn válasza jada00 (#12574) üzenetére


korn
aktív tag

Az egy labortáp, csak azért, hogy dedómoljál, azért nem érdemes venni. Vagy hát te tudod. :)
A másik meg egy kis infrahőmérő, Basetech Mini 1.
Egyébként BLF-en benzinben, meg minden kutyafülében áztatják a ledet, és többnyire sikeresen dedómolnak.

(#12577) briko77 válasza Magnat (#12572) üzenetére


briko77
csendes tag

Köszönöm a választ.Akkor egy c8-ba ruházok be.

(#12578) M_o_g_y_i válasza korn (#12575) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Fasttech-től rendelném elsősorban, de ezeket nem találtam. :(
Csak ILYET találtam.

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#12579) tjano8


tjano8
csendes tag

Végre megjött a driver :) egy kis rézgyűrű segítségével (sima rézdrótból lett hajlítva egy karika) és bele is tudtam építeni a 17mm-es drivert a 19mm es helyére. Egyedül csak annyi volt vele a gond, hogy a rugó nagyon kicsike volt rajta, de pluszba ráforrasztottam még a régi driver rugóját, és így már jó lett :P
Mondjuk a módváltás is kicsit nehézkesebben megy rajt, vagy csak hozzá kell szoknom a régi után, mert van amikor nem sikerül elkapni a ritmust, és csak 2-3.-ra sikerül módot váltani...

(#12580) Cyborg


Cyborg
őstag

Ha esetleg érdekel valakit, eladnám a XENO F42-met.

(#12581) korn válasza M_o_g_y_i (#12578) üzenetére


korn
aktív tag

Akár ez is jó lehet. Kellene egy referencia lámpa (mondjuk egy C8 xm-l SMO 3A-en kb 25e lux), amit sok helyen lemértek, és annak alapján meghatározni a pontosságát.

(#12582) M_o_g_y_i válasza korn (#12581) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Van egy JetBeam BA20, annak az értéke elvileg rajta van a dobozán.

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#12583) korn válasza M_o_g_y_i (#12561) üzenetére


korn
aktív tag

nohát, most találtam, rendeltem párat belőle: https://www.fasttech.com/products/1315314

meg rendeltem pár ilyen olcsó drivert: https://www.fasttech.com/products/1114500

Meg pár xp-g2 meg xm-l2-t. Brutál thrower átalakítások lesznek. :)

(#12584) M_o_g_y_i válasza korn (#12583) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Most jöttem haza "lámpázásból", lőttünk párat mindenféle piláccsal. :))
Fotók is lettek, viszont sajnos nagyon nagy a belvíz, így párás volt a levegő. :W
Így a Convoy L2 most nem tudott villantani, mert csak olyan 200-250m körül tudtunk elvilágítani.
XP-G2-t nekem is kellene rendelnem, meleg-fehéret.
A réz LED-nyák egyébként azóta van Fasttech-en, mióta megkérdeztem forgalmaznák-e esetleg. :U ;)

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#12585) jada00 válasza M_o_g_y_i (#12584) üzenetére


jada00
tag

Azért azt a pár képet is felrakhatnád!!! :K :C

(#12586) M_o_g_y_i válasza jada00 (#12585) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Csak holnap-holnapután tudom valószínűleg. :o

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#12587) jozsi252


jozsi252
veterán

Végre megjöttek doingoutdoor-ról a Keeppower 3400mAh-es akksik. 10 munkanap alatt ért ide SG-vel. Megbízható az eladó nagyon, szóval ha valaki nagy kapacitású akksit akar vásárolni, akkor doingoutdoor ajánlott bolt.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#12588) redhunter


redhunter
senior tag

Sziasztok tud abban v.ki segiteni hogy pár hónappal ezelőtt árult itt az aprón v.ki 18650.es akksikat.De sajna elfelejtettem a nevét,.Már 2 napja keresem itt a hirdetésekben de nem találom..

PSN - RedFoxHun

(#12589) magedla válasza redhunter (#12588) üzenetére


magedla
tag

Szerintem Ádyka hirdetésére gondolsz.

Más: Urak, meg tudnátok mondani, hogy a biciklimre tavaly beszerzett OP reflektoros 501B U2 mellett van-e más megfontolandó alternatíva? Páromnak is vennék egyet, hogy lásson is, ne csak látszódjon. :) Köszi előre is.

True victory is victory over oneself

(#12590) hzsolee


hzsolee
őstag

Nem lámpa, de az akku miatt hátha tud valaki valami okosat..... Van egy nagyon gyenge laptopakkum (Li-ion, 6cella 10,8V 5,2AH) Nem szedtem szét még ilyet, fogalmam sincs milyen akku lehet benne. Ki lehet ezeket cserélni újra? Gondolom valamilyen az itt említettek közül lehet benne csak forrfüllel. Valakinek van tapasztalata, vagy tudomása olyan fórumról ahol ilyennel foglalkoznak? Elnézést az off-ért.

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#12591) arnyekxxx válasza hzsolee (#12590) üzenetére


arnyekxxx
veterán

A váci úton van egy aksi-szakbolt ahol mindenféle akkupakkok felujitását is vállalják. gp.hu

(#12592) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Sziasztok!

Zsebben hordható elemlámpát keresek.
Max 12cm körülit, minél erősebb fénnyel és persze praktikus,ha nem gombelemmel hanem pl ceruzával működik.
Árban 5e körülig mennék max.
Tudnátok ajánlani?

Alias: Júzer error

(#12593) peter889 válasza Magnat (#12380) üzenetére


peter889
őstag

Szia Magnat, köszi a választ, azt hiszem, akkor lápás oldalakról vásárolnék.
Csak azt hiányolom bennük, hogy lényeges infókat nem közölnek: pl. mennyi az akksi kapacitása, mennyi ideig világít egy feltöltéssel, stb.

(#12594) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Gondolkodom ezen a lámpán gyalogtúrához:[link]
Szerintetek jó?
Viszont nem tudom milyen méretű akkuk valók bele? Védettek is rakhatók bele?
(Ha jól tudom, a védettek picit nagyobbak.)
És milyen, hány voltos töltő kell hozzá?

Jó árban szeretnék valami viszonylag megbízhatót.
Az ebay-en azok a fejlámpák, amiknél van fejpántra rögzített hátsó piros lámpa (ez is olyan), azokhoz 4.5 voltos, a többi fejlámpához 4.2 voltos töltőt hirdettek. Nem tudom, mi volt a különbség oka.

Köszönöm, előre is.

[ Szerkesztve ]

(#12595) PHM válasza peter889 (#12594) üzenetére


PHM
addikt

A rugó méretéből ítélve van rá esély, hogy a védett akku is beférjen.
Töltő értelemszerűen olyan kell, ami 4,2V-os és belefér a 18650-es akku.
A 4,5V-os töltő szerintem olyan lámpához lehetett, ami 3db valamilyen
ceruza elemmel/akkuval működik.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#12596) peter889 válasza PHM (#12595) üzenetére


peter889
őstag

Nem lehetne a méretét valahonnan megtudni?
Nem értem, ilyen infókat miért nem közölnek. (Nem csak dx.com nem írja, hanem egyik sem.)
Különben ilyesféle fejlámpákba védett vagy nem védett akksit szokás tenni?

4.5 voltos töltőkkel fényképzeték le azokat 2*18650-es fejlámpákat, amiknél volt hátsó piros lámpa. Nem lehet, hogy a piros lámpás lámpáknál a töltést vezérlő elektronika az akksitartó dobozkába épített és azért kell nagyobb fesz.?
(Persze lehet, hogy nem hozzá való töltővel adták.)

[ Szerkesztve ]

(#12597) PHM válasza peter889 (#12596) üzenetére


PHM
addikt

A védelem 2-3 mm-rel növeli meg az akku hosszát.
Védett akkumulátort főleg akkor érdemes használni, ha az akkuk
sorba vannak kötve. (A fejlámpánál szerintem párhuzamosak.)
Ilyenkor ugyanis előfordulhat, hogy az egyik akkuban még van töltés,
a másik viszont már mélykisütés elszenvedője.
A védelem egy másik funkciója a túltöltés megakadályozása,
ez a veszély viszont annyira nem fenyeget, hiszen a töltőnek
amúgy is kötelessége 4,2V-nál leállítani a töltést.
Az elektronika véd még a túláramtól is, ez hol hasznos, hol nem.
Száz szónak is egy a vége:
Lehet védetlen akkut is használni, ha nem sorosan vannak kötve,
de a lítium akkuk töltésére és kisütésére is jobban oda kell figyelni.
Cserébe ezeknek nagyobb az energia sűrűsége,
valamint nem kell tartani a memória effektustól.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#12598) peter889 válasza PHM (#12597) üzenetére


peter889
őstag

Köszönöm a tájékoztatást. Ezek párhuzamosan vannak kötve.
Úgy sejtem, akkor eleve úgy tervezik, hogy védett és nem védett akkuk is használhatóak.(Vagy legföljebb kiműtöm belőle a rugót.)

Úgy tudom, ezek a lámpák nem kapcsolnak le merülés esetén. Ha védetlen akkut használnék és bekapcsolva felejteném a lámpát, túlmerülés lenne és ezzel az akku károsodása?

Tudnátok töltőt és akkut ajánlani hozzá?
Ez vajon jó lenne bele?
[link]
Gondolom ez védetlen.

A védett akkukban van rövidzár védelem?

[ Szerkesztve ]

(#12599) Dongatto01


Dongatto01
tag

Üdv.Lenne egy olyan kérdésem hogy tudnátok ajánlani valami megbízható oldalt ahol minőségi 18350 védett aksikat tudnák rendelni?? Belinkelnétek? (Keeppower,Panasonic,Samsung,Sanyo stb..)

Más kettő darab 18350 aksit lehet helyettesíteni egy db 18650 akuval??

[ Szerkesztve ]

(#12600) Dongatto01 válasza jozsi252 (#12587) üzenetére


Dongatto01
tag

Elküldenéd a linket ahonnan rendelted?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.