Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12851) ReMek(k)Elek válasza jada00 (#12850) üzenetére


ReMek(k)Elek
csendes tag

Köszi a választ!

Én sem szeretem, ha visszaveszi a fényerőt.
Csak ahogy néztem, a márkásabb lámpák vagy visszaveszik, és csak pár percig világítanak erősen, vagy pedig eleve kisebb áramot adnak a LED-nek és akkor marad konstans a fényerő - de persze így gyengébb a világítás, kisebb a max fényerő. Ilyenkor szoktak rajta nagyobb reflektorral javítani.

Ha megérkezik a XinTD, kérhetünk majd beszámolót? (Különösen az érdekel, hogy van-e pwm, illetve mennyire szabályos a vetítési kép.)

(#12852) korn válasza ReMek(k)Elek (#12848) üzenetére


korn
aktív tag

A LED-en lévő félgömb alakú üvegszerű (nem tudom milyen anyag valójában) lesz eltávolítva?
Igen.

Ha igen és anélkül is működik, akkor miért úgy gyártják, pláne, ha dedomolva megnő a fényteljesítmény?

Bizonyos tulajdonságai kedvezőbbek lesznek, egyes tulajdonságai meg rosszabbak. Az összfényereje csökken kb 10-20%-al sajnos.
A dóm eltávolításával -ami egy kis lencsének felel meg- kvázi csökken a led fényemittáló felülete, ugyanakkor jóval fényesebb, erősebb lesz. Ezt kihasználva sokkal jobb távolra világító lámpákat lehet így fabrikálni. Jóval erősebb lesz így a spot, a "központi fénysugár", mint egy gyári dómos leddel. Az összfényerő csökken egy kicsit, de sokkal koncentráltabb lesz a spot.

(#12853) jada00 válasza ReMek(k)Elek (#12851) üzenetére


jada00
tag

Ennél szerintem nem veszi vissza a fényerőt, ami jó! Én nem 20évre akarok vásárolni elemlámpát, nekem elég ha elmegy egy pár évet, utána(meg közben is :D ) veszek egy párat!

Ha meg lesz, leírom a véleményemet, és ha sikerül addig vennem egy jó fényképezőt, még fotókat is fogok csinálni! :U

(#12854) Zsolt74


Zsolt74
senior tag

Nincs valakinek eladó 3A-es drivere?
Sikerült rövidre zárnom az enyémet és sajnos elhalálozott, pont mikor elkészült a lámpa.

Zsolt

(#12855) mzsf


mzsf
csendes tag

Sziasztok!
Gondoltam megosztom tapasztalataimat veletek. kb egy éve vettem egy Ultrafire C8 XM-L T6 lámpát. Nagyon kínai cucc. Kicsit görbén metszett, sorjás menetek, helyenként kopott felület kezelés. O gyűrű kimaradt a csomagból (ebay vásárlás, valamennyi pénzt visszautaltak). Egy Sanyo védett aksit használtam vele. 5 fokozatos. sose próbáltam, hogy , hogyan csökken a fényerő, de szerintem fokozatosra van megcsinálva. A legerősebb fokozat a leírás ellenére kb. 600 lumen, a középső 200 körül, a kicsi 100 alatt egy kicsivel. Van még villogás, kb. 10hz, és SOS. Elég messzire világít, szerintem 150 m-t tudja. A csóva keskeny, körülötte gyűrűs udvar, de nem nagyon széles. Időnként finoman vibrál a fénye, de némi ütögetésre, ki-be kapcsolásra gyógyul. A külön vásárolt O gyűrűkkel kádban próbálva vízálló. A fenti számok becslések, e legújabb szerzeménnyel vetettem össze. Vettem egy Armytek Vikong Pro XM-L2 U2 lámpát közvetlenül a gyártó honlapjáról. A lámpa 82 dollár volt, vettem még hozzá egy plussz zsírt és egy 3100-s Panasonic aksit. Igénybe vettem a candlepowerforum 8 %-s kedvezmény kódját és így 95,09 dollár lett a vége, melyet Paypal segítségével fizettem. 95 dollártól ingyenes a fuvar. Kb 2 munkanap múlva postázták a DHL segítségével éjjfélkor, 30 óra múlva Budapesetn volt. Itt egy napot pihent, mert sajnos ráírták a valós árat, így vámkezeltetni kellett. A DHL pár adatot kért, majd a másnap 12 órás miskolci érkezésekor fizettem 27% Áfát vámnak. Az Armytek, majd a DHL honlapján folyamatosan követhető volt. A kenőzsírt a csomagon belül habszivacs alá ragasztották, erről külön emailt írtak, hogy véletlenül ki ne dobjam a csomagolással együtt. A lámpa minősége nagyon jó, főleg a másikhoz képeset. A gyári programok 1-s vonalon 850-100-5 lumen, 2-s vonalon 1,5 lumenes firefly mód és 15 Hz-s strobe. Este lakásban bóklászni még a 1,5 lumen is elég. A fénycsóva a C8-hoz képest kissé szélesebb, nagyobb, de homogén udvarral. A nagyobb fényerő miatt még így szélesebb csóvával is jobban megvilágítja a területet. A fényerőt végig tartja, de lehet állítani lépésenként és fokozatosan csökkenőre. Lényegében mindent lehet programozni rajta, de még nem mertem. Csak tegnap jött meg, még a leírásokat tanulmányozom, de az aksi töltést, melyet villogással jelez, már kipróbáltam.
Összefoglalva a C8 is jó mindennapos ütés vágásra, maximum vesz az ember másikat. Ha viszont minőséget akar az ember, vagy egy kicsit lámpa perverz :D , esetleg nem akarja, hogy a lámpa cserbenhagyja, akkor arra áldozni kell. Egyébként az asszonynak még nem mertem elmondani a teljes árát. :B

Még annyit, hogy nem tűnik hidegebbneka fénye, mint a T6-é.

[ Szerkesztve ]

(#12856) Zozzant válasza mzsf (#12855) üzenetére


Zozzant
addikt

Még énse mertem megmondani ennek az árát. :)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#12857) jada00 válasza Zozzant (#12856) üzenetére


jada00
tag

Ez mekkora!!!!!!!!!!!!! :Y Király! :C El ne mondjátok, nehogy baj legyen!!!!!!!!4 :DD ;]

(#12858) M_o_g_y_i válasza ReMek(k)Elek (#12849) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Végülis nem "történt" a dolog, bevittem a munkahelyre és belevilágítottunk az íccakába. :DDD

(#12856) Zozzant: félsz, hogy "legagyizza" ??? ;]

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#12859) dokiki válasza kicsiPistike (#12844) üzenetére


dokiki
csendes tag

Helló,

keress rá a kaidomain.con-on.Ott van Q5,R2,XM-L ledes is.Vadászni szerintem a szűk csóva lesz a jó,én az R2-est ajánlom.

(#12860) buresz88


buresz88
csendes tag

Hali!

Szeretnék kérni egy kis segítséget. 14500-as akksiból melyiket ajánljátok?

Köszönöm előre is!

(#12861) M_o_g_y_i


M_o_g_y_i
őstag

Bluetooth-os "ZY-T08" :Y

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#12862) Ádyka válasza Zozzant (#12856) üzenetére


Ádyka
őstag

Ez egy helyes KIS lámpa. Szó szerint kicsi. Gondoltam rá, hogy lenne rá kereslet, de inkább kihagytam.

Ugyanis túl pici az egész. Kizárt, hogy 3A-en elég ez a hűtés neki. 10 perc után nem lehet megfogni a lámpát, és ha valaki így használja az a LED korai elhalálozásához vezethet.
Valamint a belsejében sincs tökéletesen megoldva a hőátadó felülfet. A csillagnak csak a szélei érintkeznek a kasznival, a kaszni mögött légüres tér van, alatta ugye pedig az elektronika.
Első körben találtam bele egy akksit ami csak 2,5 A-rel hajtja. Ez is valami. :F

Szóval egyet megtartottam, ha sok időm lesz rá valahogy megmoddolom legalább a csillag alatti részt, de így nem merném árulgatni az biztos.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#12863) kowik válasza mzsf (#12855) üzenetére


kowik
tag

Ezért kell jó minőségű C8-at venni. E-bay lutri.
Már régebben írtam, hogy mindennapi kézi lámpának Police :B lámpát használok.
Olyan 7-8 éve vettem(1000Ft-ért, vagy 20db-ot), nem sajnálom, zsákba simán bedobom egymás mellé a többi lámpával, mégis ennyi használat után is hibátlan a bevonat. Naponta többször is lecsavarom a kapcsolót és így sem kopott még le a menetről a bevonat sem.
Cserélhető benne a led modul. :C Nagyon bejött. :))

(#12864) csmat


csmat
senior tag

Sziasztok!

De jó, hogy ráakadtam erre a fórumra :DD nem is tudtam, hogy ennyen szeretik a lámpákat.. :C

Vettem korábban egy
ZOOMABLE CREE XM-L T6 1600 LUMEN TORCH FLASHLIGHT LAMP X1 18650 SOS 7 MODES lámpát az ebeyről, amit eddig egy a lámpához adott AAA-s adapterrel (3 db AAA akku kell bele) használtam. Szintén az ebayről szerzett eneloop aksikkal. De arra gondoltam hogy a CREE lámpába veszek egy jó 18650-es aksit és a AAA-akat beleteszem a Pezl fejlámpámba.
Kérdésem az, hogy milyen akksit ajánlotok a lámpába? valószínű kéne valami normális töltő is, mert gondolom azilyen nem a legjobb fajta.
Eddig ezt és ezt néztem ki.

(#12865) sato77


sato77
csendes tag

Sziasztok!
Nincs véletlen valakinek egy felesleges c8 drop in-je(lehetőleg led és driver nélkül)?Ha igen vevő lennék rá.Részleteket priviben.
köszi.

(#12866) attaking válasza kowik (#12811) üzenetére


attaking
csendes tag

Kösz.
Elméletben 1,4 Amperen (mid) az általad megjelölt Sanyo UR18650F akksi közel 2 órán át húzná. Ez a gyakorlatban is ilyen kedvezően alakulna?

(#12867) kowik válasza attaking (#12866) üzenetére


kowik
tag

Két órát biztosan fog menni.

(#12868) attaking válasza kowik (#12867) üzenetére


attaking
csendes tag

1-2 hete a Sanyo UR18650F hosszára még 68mm-t írt a fasttech, most viszont 69.8 mm szerepel. Be fog az férni a Convoy M1-be ? Ha nem, próbálkozzak a nem védett verziókkal (UR18650FM)? Mondjuk azokból a fasttech-en 2 van, még az áruk is uaz. Vajon a hosszukon kívül vmi egyéb különbség is lehet köztük?

[ Szerkesztve ]

(#12869) kowik válasza attaking (#12868) üzenetére


kowik
tag

Ebbe a lámpába mehet a védetlen cella is, mivel az elektronika lekapcsol.
Már csak egy jó töltő kell hozzá.

(#12870) jada00 válasza csmat (#12864) üzenetére


jada00
tag

(#12871) csmat válasza jada00 (#12870) üzenetére


csmat
senior tag

Köszi a tippeket, esetleg ebayes linket is tudnál küldeni, ahol biztosan ezek az aksik és töltők vannak?
nehogy valami gagyi xart vegyek..

(#12872) zolikaDB válasza csmat (#12871) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ezért nem adott ebay-es linket...

(#12873) vadasz30.06


vadasz30.06
csendes tag

Üdv!
Szeretnék rendelni egy Olight m3x xml2 lámpát a hkequipmentől.Szerintetek van rá esély, hogy átcsúszik vámolás nélkül?Illetve mennyire megbízható ez a cég?
Köszi.

(#12874) M_o_g_y_i válasza vadasz30.06 (#12873) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Számolj az áfával, legföljebb kellemes meglepetés ér majd. ;)
Amúgy megbízható cég. :K

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#12875) vadasz30.06 válasza M_o_g_y_i (#12874) üzenetére


vadasz30.06
csendes tag

Ha áfásan nézem akkor sajnos majdnem annyi mint itthon:(És itthon a gari is könnyebben érvényesíthető.Úgyhogy most legyek okos:)
De ha átcsusszan királyság.Lehet kockáztatni kéne:)

(#12876) jada00 válasza csmat (#12871) üzenetére


jada00
tag

Ebay-t nem javaslom, páran már megjárták vele! Ezek a boltok amiket linkeltem, szerintem megbízhatók, én ezekről rendelek rendszeresen! :)

[vadasz30.06] Nyugodtan kockáztathatsz , nekem kb 7-8éve semmi nem akadt fel, és mindig minden megérkezett!

[ Szerkesztve ]

(#12877) cil101


cil101
tag

Sziasztok! Tudnátok ajánlani valami jó lámpát 5-10K körül? Bringára kellene éjszakára világítás nélküli külterületre, de kézi lámpa is jó a felfogatást megoldom. Ez jó valamire vagy csak macskát dobálni és kamu az egész. Gondolom a 23000 lux nem valós adat

[ Szerkesztve ]

(#12878) ReMek(k)Elek válasza jada00 (#12870) üzenetére


ReMek(k)Elek
csendes tag

Ez sem egy rossz töltő:
[lNitecore I2]

[ Szerkesztve ]

(#12879) M_o_g_y_i válasza ReMek(k)Elek (#12878) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Az i4 még jobb!!! ;]
(privátban tudok korrekt forrást ajánlani... :U)

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#12880) kowik válasza cil101 (#12877) üzenetére


kowik
tag

Fogom a hasam a röhögéstől. Ezt gyorsan felejtsd el.
Ennyi pénzért ajánlunk sokkal jobbat, tartóval.

(#12881) cil101 válasza kowik (#12880) üzenetére


cil101
tag

Köszi! Sejtettem, várom az ajánlásokat :R

(#12882) kowik válasza kowik (#12880) üzenetére


kowik
tag

Nem bicajozom, így várd meg azok véleményét akik bicajon használják a lámpát. Én ezeket gondoltam.
Lámpa
Akku
Töltő
Tartó
A töltőhöz kell mini USB kábel. Ha nincs ilyened linkelek hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#12883) jada00 válasza kowik (#12882) üzenetére


jada00
tag

cil101

Kitűnő ajánlás, de akkor már ajánlhatjuk neki a C8-t is! :U Kicsit nagyobb a feje, de külterületen még talán jobb is, ott mehet az erős fény! :)
Aksiból egy minőségibbre gondolnék, kicsit drágább, mondjuk egy ilyenre!

(#12884) Magnat válasza kowik (#12882) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

1ébként ha gyorsan kell, akkor érdemes az Asia Centerben is szétnézni, a parkoló felől menve a bal oldali épületben az üveglifttel szemben a földszinten van Wang boltja (egy másik fórumon neveztük el így, valszeg nem ez az igazi neve :) ), ahol van pár használható lámpa. Annyira nem jó áron mint ha kintről veszed, de annál ezerszer jobbak (és olcsóbbak) mint amit linkeltél ... általában a T6-os leddel szerelt lámpák töltővel meg egy akksival emlékeim szerint 4-5 között vannak... bár ha tudsz várni, inkább rendelj azok közül, amit itt alant linkeltek a kollégák.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12885) kicsiPistike válasza kowik (#12882) üzenetére


kicsiPistike
tag

Én is az általad ajánlott töltő és akkut rendeltem meg és egy UniqueFire HS-802 Cree R2-et, meg a lengőkapcsolót. Kíváncsi vagyok milyen lesz a cucc :)

Ezt most találtam, bár nem tudom hirtelen érdemes-e itt nézelődni.
[link]

A ledekről hol találok valami magyarázatot, hogy melyik milyen (fényerő, mikori stb), mert számomra olyan kavalkád van, hogy csak na. pl: Q5, XM-L, XM-L2, R2 csak pár a sokból...

(#12886) cil101


cil101
tag

Szerintetek ez jó lehet? Akkor nem kell külön vennem semmit mert benne van a csomagban. Találtam videót is róla, csak sajnos szobában készült.

[ Szerkesztve ]

(#12887) cil101


cil101
tag

Bár itt solarstorm a neve

(#12888) Magnat válasza kicsiPistike (#12885) üzenetére


Magnat
veterán

Led táblázat

Szerk: Az U3, illetve az XM-L2 ledek nincsenek még rajta, azok még egy picivel jobb hatásfokkal dolgoznak, mint az U2

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12889) zoli03 válasza cil101 (#12886) üzenetére


zoli03
őstag

Nekem volt ilyen SolarStorm néven. Szemre eléggé alul van hajtva, a módkiosztása elég rossz, alig van különbség a módok között és az alacsony módban lehetne sokkal kisebb a fényereje. Eléggé kicsi, nagyon gyorsan felforrósodik álló helyzetben. Minőségre jónak tűnt, a vetítési képe is jó volt. Összességében nekem használhatatlan volt a módkiosztása és a fényereje miatt.

(#12890) gepeszgyerek válasza kicsiPistike (#12885) üzenetére


gepeszgyerek
csendes tag

Szia!

Ami oldalt linkeltél van rajta egy tétel, ami best of vétel lehet.

(#12891) Magnat válasza gepeszgyerek (#12890) üzenetére


Magnat
veterán

Uhh, ez tényleg az ha igaz ... 8.88 USD egy C8-ért?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12892) gepeszgyerek válasza Magnat (#12891) üzenetére


gepeszgyerek
csendes tag

Útban is van kettő már. :)

(#12893) Magnat válasza gepeszgyerek (#12892) üzenetére


Magnat
veterán

Egy nekem is :D
Rákerestem erre a Banggoodra, nem írnak rosszat róluk.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12894) csibe1


csibe1
addikt

Láttam,hogy van C8 az Ultrafire és a Convoy termékei között is.
Melyiket érdemesebb megvenni?

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#12895) gepeszgyerek válasza csibe1 (#12894) üzenetére


gepeszgyerek
csendes tag

A Convoy egy kicsit jóval minőségibb, mint az Ultrafire.

(#12896) csibe1 válasza gepeszgyerek (#12895) üzenetére


csibe1
addikt

Köszi!
Árban nincs túl nagy különbség köztük , azért kérdeztem rá.
Viszont ha nem annyira mnőségi akkor miért ajánlottad best of vételnek?
Találtam az oldalon egy Ultrafire WF-502B CREE XM-L T6 1000 lumens lámpát töltővel,akksival 15,58$-ért.Akkor azt sem éri meg megvenni,mert nem túl jó a minősége?
Láttam NITECORE I4 töltőt is 23$-ért.Megérné ennyiért megvenni?

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#12897) Magnat válasza csibe1 (#12896) üzenetére


Magnat
veterán

Nekem ugyan Convoy még nem volt a kezemben, de van egy U3-as Ultrafire C8-am meg 2 501b-m, azokkal sincsen semmi gond.
Akksis lámpát azért nem annyira javallott venni, mert amit hozzá adnak akksi, az azért nem világbajnok... bár starter csomagnak végül is elmegy. (Úgy értem olyat, amihez adnak akksit is)

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12898) gepeszgyerek válasza Magnat (#12897) üzenetére


gepeszgyerek
csendes tag

Nem is azért mondtam, nekem is csak Ultrafire van, teljesen megfelel bármilyen célra, és kisebb szívfájdalommal jár, ha elejted :)

(#12899) kicsiPistike


kicsiPistike
tag

Akkor nem bánjátok az új linket? :D
C8at azt tettem be én is.
Valami kuponokat is adtak a regisztrációhoz, de csak belekukkantottam.

A táblázatot azt láttam már a ledekről, annál még újabbat, részletesebbet szerettem volna nézegetni picit.

[ Szerkesztve ]

(#12900) Magnat válasza kicsiPistike (#12899) üzenetére


Magnat
veterán

Flashlight wiki, itt is van pár infó.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.