Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13701) zoli03 válasza Auratech (#13692) üzenetére


zoli03
őstag

Sokkal olcsóbban is van normális akku: [link] [link]

(#13702) ludsimon


ludsimon
veterán

Nah ma hozta a postás LEDDNA.com-ról rendelt XM-L2 U2 Star copper sinkpad-ot. :C

2 perccel később már a lámpában csücsült.

Pár kép, örülök, mert király lett ez a legjobb bringás lámpa most ami van. :C

undefined

(#13703) Auratech válasza zoli03 (#13701) üzenetére


Auratech
őstag

Köszönöm! Mindenképpen megfontolom. A most meglévő vacakok tartaléknak jók, de 4 rendes akksi mindenképp kinéz. Gondolom a 2600mAh az közel a valós max. kapacitás ezen az árszinten. Szerintem ami nekem van, azok olyan 1000 körüliek...(600 ft-os glitter...izé meg kettő kék akármilyen...)
A Sanyo bejövős...
Láttam 3400 körüli panát. Panasonic NCR18650B Az 15-16 dolcsiért nem olyan jó? A tesztek alapján nem fake a ráírt érték...
Vagy miért nem tanácsos a legnagyobb kapacitásút megvenni? Azok nem lehetnek védettek?

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#13704) Zsolt74 válasza ludsimon (#13699) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Úgy emlékszem mintha láttam volna hasonlót ,de az ha jól emlékszem 26 vagy 27 mm-es méretű volt és kerékpár lámpába való, mert azokon van hátul a kapcsoló.
Nem tudom pontosan hogy melyik oldalon volt .
Fast...h, Kaidom..n, Dx, nézd meg ezeken.

Zsolt

(#13705) ludsimon válasza Zsolt74 (#13704) üzenetére


ludsimon
veterán

Szia!

Kerestem, de sehol nem láttam ilyet, pedig én is emlékszek hasonlóra régebbről.

undefined

(#13706) Zsolt74 válasza ludsimon (#13705) üzenetére


Zsolt74
senior tag

A kaidom..n- on találtam hasonlót de sajnos azon nincs kapcsoló, viszont azt szerintem tudnál rá tenni . Ja és 26mm-es

Zsolt

(#13707) Zsolt74 válasza ludsimon (#13705) üzenetére


Zsolt74
senior tag

3A és 5A-es is van belőle.
A hátsó oldalára középre beragasztassz egy kapcsolót és az érintkezőkhöz hozzáforrasztod.

Zsolt

(#13708) ludsimon válasza Zsolt74 (#13707) üzenetére


ludsimon
veterán

ugyanerre gondoltam én is.

Én egy ilyen 8x 7135 IC-s driverre gondoltam.

Valami tipp milyen kapcsolót szerezzek ehhez?

Ha nem a mínuszt, hanem a pluszt kapcsolgatja, az is jó? Nem lesz baj?

Valahol egy kapcsolási rajzon 7135 építésénél olvastam, hogy a negatív irányban kell lennie a kapcsolónak.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#13709) Zsolt74 válasza ludsimon (#13708) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Ha sima on-of kapcsolóval csinálod akkor a módváltás úgy működik hogy kétszer gyorsan ki -be kapcsolod és akkor módot vált.

Zsolt

(#13710) zoli03 válasza Auratech (#13703) üzenetére


zoli03
őstag

Márkás akkuknál mindig valós a ráírt érték. De ezeknél megadják a minimumot is, ami alig kevesebb, mint valós. Ha nagy üzemidőt akarsz, akkor megéri a 3400-as Panasonic, de ár/kapacitás arányban vannak jobbak is (pl a 2600-as Sanyo). Egy akkus lámpába meg felesleges a védett.

(#13711) ludsimon válasza Zsolt74 (#13709) üzenetére


ludsimon
veterán

ilyen kapcsoló van most is a lámpán, ilyet szeretnék. :)

Volt már buzera a kétállásos kínai sz@r kapcsolókkal rengeteg. Már ez a 5. (!) lámpám és ez eddig a legtartósabb. 2010-óta szuperül működik.

Csak az a baj amiket találok a max current az nagyon apró amit kibírnak nem bír egy se 3A-t.
Ezt találtam. De ez nem jó.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#13712) Zsolt74 válasza ludsimon (#13711) üzenetére


Zsolt74
senior tag

A kapcsolót amit linkeltél az clicky kapcsoló aminél úgy váltod a módot hogy a lámpa bekapcsolt állapotában félig lenyomod a gombot, és ekkor vált, míg az on-off kapcsolónál csak úgy tudsz váltani ha gyorsan ki-be kapcsolod.
És a driver se mindegy hogy milyen , mert van a memóriás ami megjegyzi az utolsó kikapcsolási módot, míg a sima mindig egy előre meghatározott módról indul.

Zsolt

(#13713) Zsolt74 válasza ludsimon (#13711) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Ezekban a lámpákban használt kapcsolóknak ki kell bírniuk akár 10A-t is. mert pl egy SST-90 es ledet akár 11A-el is meg lehet hajtani.

Zsolt

(#13714) ludsimon válasza Zsolt74 (#13713) üzenetére


ludsimon
veterán

Egy ilyenen gondolkodok, csak gőzöm sincs hogy a fingba kötöm össze? :F

undefined

(#13715) ludsimon


ludsimon
veterán

Természetesen a zöld biszbaszt leforrasztanám és csak maga a kapcsoló jönne rá, így működne?

Illusztráltam:

undefined

(#13716) Zsolt74 válasza ludsimon (#13715) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Ez így tökéletes.

Zsolt

(#13717) Auratech válasza zoli03 (#13710) üzenetére


Auratech
őstag

Kösz! Az utolsó mondat a lényeg. Evvel nem voltam teljesen tisztában. A normálisan működő legnagyobb kapacitású akkut szeretném megrendelni. A 3400 már elég combosnak tűnik a mostaniakhoz képest. Szerintem a Pana lesz a nyerő... Úgy látom, hogy a leadható energia függ a felvett áramtó. Tehát a pana görbéjét a 3A-es terheléssel vettem figyelembe. Meg az is lényegesnek tűnik, hogy meddig mehet le a feszülteség...
Kipróbáltam ételfotózáshoz a lámpákat. Nagyon profi lett a végeredmény. Mostmár berendezek egy ételfotós sarkot. A lényeg, hogy mindig pontosan ugyanúgy legyen levéve a dolog. Sokat számít, hogy nincs függés a termeszetes világítástól.

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#13718) KMT válasza Auratech (#13717) üzenetére


KMT
addikt

Azért van, aki mást mond a védelemről:
[link]

Plusz még az akku kiválasztásról:
[link]

(#13719) M_o_g_y_i válasza ludsimon (#13715) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Mekkora driver fér a lámpádba? :F
A napokban találtam egy oldalon bicajlámpába való elektronikákat. :K

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#13720) Auratech válasza KMT (#13718) üzenetére


Auratech
őstag

Csak kialakul. Kezdem érteni. Akkor a sanyo nekem jobb. Meg elég is. Rendelem, 'oszt lezárhatjuk. Köszönöm az iránymutatást!

Auratech Field Recording

(#13721) ludsimon válasza M_o_g_y_i (#13719) üzenetére


ludsimon
veterán

Az jó lenne. :Y

Elég nagy. Nem tudom pontosan, nem szedtem szét, de

ott

a kép amit linkeltem. :)

Nagyobb mint 20 mm-es is belefér.

Ha tudod akkor linkeld be és megnézem.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#13722) DigitXT válasza jozsi252 (#13685) üzenetére


DigitXT
félisten

Elég meggyőző kép...:Y Ez a C8 hány fokozatban kapcsolható?:B
Megmondom őszintén, hogy inkább a nagyobb terület bevilágítása
tetszene, mint a koncentrált fény - de természetesen nincs semmi
tapasztalatom (még) ezekkel a LED-es csodalámpákkal.:N Erősen
hajlok afelé, hogy veszek egy ilyen C8-at elsőre, aztán később egy
TR-J12-t, ha nagyon belejövök a "lámpázásba".:D (Azt látom, hogy
sokaknak több lámpája is van itt a topikban, gondolom ez is hobbi,
meg nyilván más célúak a különböző lámpák.) A 60 métert Google
térkép alapján saccoltam, hogy kb. annyi látható be értelmesen.:K

Amúgy meg a fák lombjaitól néha annyi sem, de mondjuk az egyik
irányban - ha le akarok nézni a közútig - akár 100 méter is lehet.:DDD
(Már ha ez sokat számít...)

(#13723) M_o_g_y_i válasza ludsimon (#13721) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

38mm, 5A, 0-100% fokozatmentes ;)

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#13724) ludsimon válasza M_o_g_y_i (#13723) üzenetére


ludsimon
veterán

Jézusom! :Y

Nem szétégetni akarom a ledet, elég nekem a 3-3,5A max.

undefined

(#13725) M_o_g_y_i válasza ludsimon (#13724) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Ezt az ellenállás cseréjével tudnád csökkenteni. :K
De egyébként réz lapkán az XM-L is simán bír 5A-t. ;] :K
Persze nyilván jobb neki a 3-4A maximum, de pont azért jó ez, mert tudod akár 50-70%-ra is állítani, és akkor a legközelebbi bekapcsolásig marad a fényerő-beállítás. :K

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#13726) ludsimon válasza M_o_g_y_i (#13725) üzenetére


ludsimon
veterán

Szétkaptam még1x és 22mm-es megy csak bele. :O
Így elég korlátozottak a lehetőségeim.

Csak a 8x 7135 IC-s lehetőség van, de nem lesz rajta akku visszajelzés, meg eléggé gány lesz a kapcsológomb is. :(

Marad akkor így sajna.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#13727) jada00 válasza ludsimon (#13726) üzenetére


jada00
tag

Ez nem lenne jó? :U

Igaz 3 ledesre írják, de szerintem 5A nál nem ad neki többet, az pedig pont elég! ;] :D

(#13728) ludsimon válasza jada00 (#13727) üzenetére


ludsimon
veterán

nincs rajta kapcsoló. :W

undefined

(#13729) M_o_g_y_i válasza jada00 (#13727) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Ennek az egy ledhez való változatát akartam én is belinkelni tegnap. ;) Ha magasságban még belefér, akkor ez jó lehet. :K Kapcsoló meg nem nagy ördöngősség... :N :o

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#13730) Magnat


Magnat
veterán

Félig off: vettem egy a lenti képen látható 18650 alapú emergency packot.

Tud esetleg vki olyat hasonló méretben, amiben cserélhető az akku? Ebben sajnos forrasztva vannak az érintkezők, szóval nem járható az az út, h az ember tart magánál több akksit és cserélgeti.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#13731) KMT válasza Magnat (#13730) üzenetére


KMT
addikt

(#13732) Magnat válasza KMT (#13731) üzenetére


Magnat
veterán

:R

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#13733) kicsiPistike


kicsiPistike
tag

Valaki keresett mostanában olyan lámpát ami önvédelemre is jó. Baseballütő lehet jó lenne neki.

[ Szerkesztve ]

(#13734) Szirtimorc


Szirtimorc
aktív tag

Sziasztok!

Normális minőségű 22650-es akkut belföldön lehet venni valahol?

M

(#13735) Auratech


Auratech
őstag

Most először használtam este a kis ulrafiret. Hát takarékon is igen rendben van, de egy erdős részén a bringaútnak kitoltam amit tud, vetítve előre. Szóval elég durva. A két lámpás megoldással bármilyen erdei utat fénybe borít. A fókuszált nyégyzet kicsit előre vetítve elnyúlik és egy világos téglalapot ken az útra, ami kábé bicikliút széles. Ilyenkor, mikor éles a kontúrja a földön, szinte egyáltalán nem vakítja a szembe jövőket.

Auratech Field Recording

(#13736) DigitXT válasza DigitXT (#13722) üzenetére


DigitXT
félisten

Végül megrendeltem a C8-at a Lightmalls-ról. Remélem beválik.:)
Köszi a tippeket mindenkinek, majd jelentkezem, ha megérkezett!

(#13737) ludsimon


ludsimon
veterán

Bringások!

Night Ride szombaton! :)

Elkészült az új XM-L2 U2 ledes lámpám réz távtartóval, illetve réz Sinkpaddal.
High-ben 2,42A-el hajtva 1178 Lumen @ 25 °c
1037 Lumen @ 85 °c

;]

[ Szerkesztve ]

undefined

(#13738) Zsolt74


Zsolt74
senior tag

Ha valakit érdekel a Bonggood-on a C8-ast. 8,88$-ért adják.

Zsolt

(#13739) ludsimon


ludsimon
veterán

Tudtok olyan helyet ahol MT-G2 P0 Cree LED-et 20mm réz csillag sinkpad-en lehet kapni?

undefined

(#13740) zoli03 válasza ludsimon (#13739) üzenetére


zoli03
őstag

Ez Noctigon csillagon van, de ugyanúgy réz.

(#13741) ludsimon válasza zoli03 (#13740) üzenetére


ludsimon
veterán

köszi!

undefined

(#13742) ludsimon


ludsimon
veterán

MT-G2 P0. :C

Alig várom, hogy megérkezzen, azt hiszem ez lesz az igazi ultimate LED megoldás bringalámpába és nem kell foglalkozzak driverrel, 2,42A-el is 2000 lumen! :C :C

Nem beszélve arról, hogy ha drivert kellene vennem az is összeg és + kapcsoló és gányolni is kell és elveszítem a lényegét a led visszajelzést az akku aktuális állapotáról. Szóval inkább úgy döntöttem megveszem ezt a ledet és beleteszem a Magicshine-ba.

Viszont lesz akkor 2 db XM-L2 U2 ledem eladó. :D
Egyik réz Sinkpaden, másik alu DX-es!

[ Szerkesztve ]

undefined

(#13743) DrDante666


DrDante666
tag

Sziasztok!

Nálam is eljött a lámpavásárlás ideje (eddig valami Policenál is gagyibb noname lámpával szórakoztam, így ideje fejlődni). Egyaránt kellene biciklire, ház körül, kertben (jó nagy), ill. néha szereléshez (most csak 1-et vállalnék be először, ezért ilyen sok az 1-ben megoldásra).
Amit tudjon:
- memória;
- OP foncsor;
- legalább 3 fokozat lentről fölfelé;
- jelezze, ha merül az akku (de ne úgy, hogy halványodik a fénye);
- ne zoom-os legyen, hanem aminek van egy kis spotja távolra célozva, ugyanakkor jól terít közelre.
Eredetileg nem akartam túl komolyat (árban sem), mivel nem tudom hogy bírják majd a notikból bontott Samsung celláim ill. nem kell túl erős reflektor és nagyon nagy távolságra lőni sem, de azt hiszem mégis beleválasztottam (végül is van azokon kisebb fokozat). Ezek közül próbálok választani:

1. Convoy C8 Cree XM-L U2-1B 2-Group 3/5-Mode LED Flashlight
2. UltraFire WF504B XM-LT6 5-Mode 510-Lumen White LED Flashlight with Strap - Silver (1 x 18650)
3. Convoy Sx sorozat

1. Leginkább ezzel szimpatizálok a fenti igények miatt, tetszik, hogy ismerjük a benne lévő jóféle, okos drivert (na meg villogni is tud, de mégsem kell mindig végigzongoráznom), szinte végig állandó fényereje, jól meg van hajtva. Először tartottam tőle, hogy sok lesz biciklire (vagy hogy nagy lesz, de legalább van fogása és már tokot is találtam hozzá), viszont kisebb fokozaton még bőven jó lehet ilyesmire (főleg ha kicsit az úttest felé fordítom), úgy alkalmas lesz szereléshez közelre szereléshez, ill. a kertbe is, sőt még a végéig is elérne akár.

2. Mellette szól, hogy többen is használják biciklire és közelre, amire jók is, mivel nem lenne olyan erős fényű, mint a C8. Ellene, hogy nem tudom mennyire lesz jól meghajtva, amit kinéztem, mindig végig kell zongorázni a villogós módokat, dropines és jobban melegszik.

3. Kb. mint az 50x, csak ezeket minőségibbnek és megbízhatóbbnak érzem, de a C8-at valahogy tekintélyesebbnek tartom külsőre és még olcsóbb is, pedig biztos jó fényt produkálnak ezek is, de mivel kicsik, ha jól sejtem, ezek méginkább melegszenek.

Győzzetek meg, hogy jó választás a céljaimra a C8 és beszéljetek le a többiről. Bár lehet mire válaszol valaki, már meg is rendelem, mert mire megírtam ezt a hozzászólást, sikerült végre meggyőznöm magam. :D 50x-eket inkább kihagyom és később, ha megint lesz rá, legfeljebb kipróbálok egyet a kis zsebbe való Convoy Sx-ek közül, azokból úgyse tudnék most választani, meg egyébként is kellhet majd még néhány jóféle akku. (Ajánlhattok is akár valamit a C8-ba, mi vált be leginkább, Sanyo, Panas, akármilyenFire?)
Esetleg más típus is jöhet, de árban nem nagyon szeretnék feljebb menni, és valamelyest minőségibbnek tekinthető kellene (mint a Convoy), amiről már van némi tapasztalat.

Más:
Korábban említettéket az IMAX B6 töltőket, de abból sok a hamis és a silány, főleg eBayen (és a balancerük sem elég pontos). Aki még mindig ilyen intelligens töltőt keres, én egy korrekt klónt ajánlanék (a töltőt és az oldalt is), ami árban, minőségben és tudásban kezdő modellezőknél és nálam is jól bevált:
Turnigy Accucel-6 50W 6A Balancer/Charger w/ accessories
Szinte minden kínai oldalon vagy helyben is lehet rendelni hozzá néhány dollárért 18650 akkutartókat és kész is a komplett, balanceres töltőállomás, akár packokhoz és többféle akkuhoz (bár tudják kezelni, de úgy vettem észre a NiMH-kat ezek nem annyira szeretik, azokhoz a jó öreg Voltcraft IPC-1L való igazán)).

[ Szerkesztve ]

(#13744) zoli03 válasza DrDante666 (#13743) üzenetére


zoli03
őstag

Én Convoy S2-t vennék a helyedben.

(#13745) Magnat válasza Zsolt74 (#13738) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

Én vettem, picit gyengébb kidolgozású az átlagosnál, T6 led, 2.2-2.4A körüli driverrel. Anyukámnak tökéletes :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#13746) DrDante666 válasza zoli03 (#13744) üzenetére


DrDante666
tag

Akkor lehet teszek még a C8 mellé egy ilyen S2-t, aztán majd utólag, élőben eldöntöm melyik kell nekem. Ha az S2 nyer, a C8-at továbbadom, ha a C8, akkor meg az S2 jó lesz ajándéknak a családban. (Csak nehogy ne tudjak akkor sem választani és mindkettővel saját magam lepjem meg. :D )

[ Szerkesztve ]

(#13747) zoli03 válasza DrDante666 (#13746) üzenetére


zoli03
őstag

Szerintem az általad felsorolt tevékenységekre jobb az S2. De igaz, úgy jársz a legjobban, ha megveszed mind a kettőt, és kipróbálod őket :) .

(#13748) jozsi252 válasza DrDante666 (#13743) üzenetére


jozsi252
veterán

Szia

Szerintem legjobban a C8-al fogsz járni. Inkább méretezd túl a lámpát, minthogy az S2-őt kicsinek találjad. Főleg ha kertbe is szeretnéd használni néha néha, akkor mindenképp C8 lenne a legjobb választás.

Illetve itt van 1 kis segítség. Nyilván a kép nem elég ahhoz hogy véleményt mondj hogy így melyiket választod, de egy kis támpontot adhat.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#13749) Zsolt74


Zsolt74
senior tag

Találtam egy jól kinéző lámpát.

Zsolt

(#13750) DrDante666 válasza jozsi252 (#13748) üzenetére


DrDante666
tag

Köszi mindkettőtöknek, azt hiszem meggyőztetek a dupla rendelésről. :K
Mindkettőtökkel egyetértek, ugyanezek miatt nem tudtam én sem választani. A mellékelt képek alapján távolra egyértelmúen a C8 tetszik jobban (szebb a spotja, a vetítés nagyobb, élesebb a széle és inkább tudjon többet, úgyis van kisebb fokozat, és csak alig drágább), ami kertben jobban bejönne, de csak ott, mert még mindig tartok tőle kicsit, hogy közelre sok lesz és kényelmesebb lenne egy S2. Szóval mindenképp alszom rá egyet, de:
- Most arra gondoltam, hogy először veszek egy C8-at (mivel külsőre az jobban bejön), és csak akkor rendelek be egy S2-t, ha a C8 túl erős és zavaró lesz nekem közelre (a kis 5%-os fokozatban reménykedek, hogy pont jó lesz a célra, mert ugye kinek-mi számít soknak ill. kevésnek).
- Vagy nem taktikázok, veszem rögtön mindkettőt ahogy fentebb írtam, mert sosem jutok dűlőre és később csak azon agyalnék, hogy mi lett volna, ha a másikat veszem. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.