Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13201) Zsolt74


Zsolt74
senior tag

Találtam egy oldalt elég jó áraik vannak.

[link]

Zsolt

(#13202) jada00 válasza BigBlackDog (#13197) üzenetére


jada00
tag

Ez nagyon kemény, hogy ilyet meglehet tenni, csak egy kicsit arrébb toljuk a második betűt azt kész! :Y
Elképesztő mit meg nem engednek maguknak ezek a kínaiak! :((

(#13203) jozsi252


jozsi252
veterán

Mostmár itthon is kapható vape42-nél a VP1-es töltő.

Vape42 VP1 katt És még az ára is "elfogadható"

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#13204) Zsolt74 válasza jozsi252 (#13203) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Most néztem hogy milyen durva ára van a VP-1 es töltőnek 50-55 $ egy 2 akkus töltőért szerintem kicsit sok. Biztos nagyon jó, de ennyit max egy 4 akkus töltőért adnék ,ebből a töltőből kettőt kéne venni (ami így már 100$ lenne) mert egyre több 3-4 akkus lámpa van már a piacon. Itt a kijelzőt kell megfizetni.
Olcsóbban lehetne kijönni akkor ha 4db Imax B6 töltővel oldja meg valaki, az ráadásul jóval többet tud , minden tekintetben.

Zsolt

(#13205) d4d válasza Zsolt74 (#13204) üzenetére


d4d
tag

hát.. nekem eszembe nem jutna elcserélni a három VP1-est pár hobbitöltőre, már csak kényelmi szempontok miatt sem.

[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#13206) Zsolt74 válasza d4d (#13205) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Az biztos hogy ez a leg kényelmesebb.
Nekem a töltőmmel az az egy problémám van hogy a 25500-as akkukat elég körülményesen tudok tölteni vele ,32650-es akkut meg csak mágneses barkácsolással lehetne tölteni.
Csinálhatnának már egy olyan töltőt amivel mindent lehetne tölteni, a 16350- től a 32650-ig.

Zsolt

(#13207) d4d válasza Zsolt74 (#13206) üzenetére


d4d
tag

Nekem az "ultimate" töltő valami ilyesmi lenne,

Egyszerre tölthető akkuk száma: 6 (vagy min. 4)
Töltőáram: 0.25A, 0.5A, 1A, 2A (akár minden rekeszhez külön beállítható töltőáram)
Támogatott akksik: 10440-26650
Választható lenne meddig töltsön: 4.2V, 4.3V vagy max. 4.35V (minden akkuhoz külön beállítható)
A VP1-hez hasonló kijelző(k), mutassa a feszültséget, eltelt időt, kapacitást
Spájzoló funkció, előre beállított értékre meríti vagy tölti az akksit, tehát ha raktározni akarok hosszabb távra akkor be tudjam állítani hogy pl 3.62V-ra vagy 3.79V-ra lőjje be mindet (0.01es lépésekben állítható legyen)
Kapacitás teszt, előre beállított értékre meríti az akkut, méri a kapacitást beállított min. értékek pl 2.5V, 2.75V 3.0V.

Szerintem egy ilyenért sokan megadnának még 20-25ezer ftot is, ha tuti minőség és minden pontos, precízen működik.

elemlampa.blog.hu

(#13208) Zsolt74 válasza d4d (#13207) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Igen ez egy korrekt töltő lenne.
Nem értem hogy miért nem gyártanak ilyet.
Én azon gondolkozom hogy a régi Ansmann Nicd akkutöltőmet átalakítom, mert abba 4db AAA-tól a D celláig minden belefér.
A Soshine töltőmet szétszedném és beleépíteném, plusz vennék 4db digitális mini voltmérőt, és azokat rákötném egyenként , így egy jó kis töltőt építenék amivel mindent méretű akkut tudok tölteni.

Zsolt

(#13209) jada00 válasza d4d (#13207) üzenetére


jada00
tag

Amint van ilyen, szóljatok nekem is!!! :D

(#13210) jozsi252 válasza d4d (#13207) üzenetére


jozsi252
veterán

Nekem elég lenne egy IPC-1L töltő li ion akksikra kifejlesztve. Annak a tudása bőven elegendő lenne.

iPhone 13 Pro Max

(#13211) Zsolt74


Zsolt74
senior tag

Ilyet nem rendelt már valaki?
Kíváncsi lennék hogy ami drivert ajánlanak hozzá az mennyire hajtaná meg.

http://intl-outdoor.com/noctigon-mtg20-mcpcb-cree-mtg2-p0-5000k-6v-led-p-727.html?zenid=566650412074489f558f41e372810c89

Zsolt

(#13212) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Létezik valami legjobb vétel fejlámpa 2000 lumentől felfelé?

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#13213) Cyborg válasza Bici (#13212) üzenetére


Cyborg
őstag

80 Dollár egy TR-J18, ha azt fel bírod gumizni a fejedre, akkor nyerő vagy:)

Viccet félretéve max 1 ledes fejlámpákról van tudomásom, tehát elméletileg max 1000 lumen az elérhető, de már az is rengeteg hőt termel, amit egy pici fejlámpa nem bír el.
szóval inkább írj egy összeghatárt, és az elvárásaidat(kivéve a 2000lument), és próbálunk javasolni valamit.

[ Szerkesztve ]

(#13214) Bici válasza Cyborg (#13213) üzenetére


Bici
félisten

Okés, akkor egy 5000Ft-ból kihozható fejlámpát javasoljatok legyetek szívesek! :R
Az akksi+töltő jó lenne, ha benne lenne, de nem ragaszkodom hozzá.
Eddig ez a legjobb, amit találtam: [link]

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#13215) Cyborg válasza Bici (#13214) üzenetére


Cyborg
őstag

Nem fog zavarni az a 320gramm?
Igazából mire szeretnéd használni, pl. munkához kellene közelre, futáshoz, vagy bringázáshoz nagy távolságra világítani?

Az 5000 nem lesz elég töltőre is, meg akksira is, meg lámpára is, az szinte biztos.

[ Szerkesztve ]

(#13216) Bici válasza Cyborg (#13215) üzenetére


Bici
félisten

Bringázáshoz kellene.
Város, vidék, enyhe terep.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#13217) Cyborg válasza Bici (#13216) üzenetére


Cyborg
őstag

Akkor inkább vmi kézilámpát nézz, és vegyél hozzá bringa adaptert, jobban jársz, legalább is Nekem sokkal jobb úgy bringázni, mint fejlámpával.
Pl egy 501b szett mondjuk belefér a keretbe, de a tartó se a legjobb, meg az akksi se.

[ Szerkesztve ]

(#13218) Bici válasza Cyborg (#13217) üzenetére


Bici
félisten

Igen, ezzel már számoltam. Igazából egy ilyen lámpa mellé lenne.
Ezek szerint nem is érdemes fejlámpát vennem?
Azért gondoltam, mert úgy nem csak az út felé látnék.
Esetleg valami könnyű fajta nem létezik, kisebb fénnyel, olcsóbban?

Köszi! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#13219) jada00 válasza Bici (#13218) üzenetére


jada00
tag

Esetleg innen szemezgess! :)

(#13220) Bici válasza jada00 (#13219) üzenetére


Bici
félisten

kössz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#13221) Ádyka válasza Bici (#13214) üzenetére


Ádyka
őstag

1400 lument természetesen nem tud. De jó nagy fénye van. Bringára és főleg fejre szerintem elég gáz. Simán belenézel az autósok szemébe, és ezzel az 1000 lumen alatti irányított fénnyel elég gyilkos.
Ja, és egy kézihez képes nem is olyan olcsó. Én is 5 K körül tudnám. Ennyiért már inkább kézit.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#13222) korn


korn
aktív tag

Ez a rézcsillag+xm-l2 azért okozott 1-2 meglepetést.
Felforrasztottam 2db xm-l2-t fasttech-es réz csillagra (kivágott hővezető réteggel), után vettem észre, hogy fordítva forrasztottam fel őket, plusz minusz felcserélődött. :Y Nem véletlenül, ugyanis a régi xm-l-nél, amelyik oldalon a 3 vezeték van az a negatív, xm-l2-nél meg a pozitív. Jó, hogy megvariálták. Ez már így marad, ezért nem fogom még egyszer leforrasztani a ledet.

Következő meglepetés, a dedómolásnál jött. Alig bírtam felmelegíteni a ledet a kívánt hőmérsékletre, mivel a réz csillag sokkal jobban elviszi a hőt. Plusz hűtés nélkül 2A-rel hajtottam a ledet, és így is kellett több mint egy perc, mire annyira megpuhult a dóm, hogy le lehetett szedni. Dupla annyi idő kellett neki, mint egy sima alu csillagos lednél.

Következő meglepi: beraktam az egyiket a zy-t08-ba, és alig nőtt a fényerő, meg a lux érték. Mi van??? A régi dedómolt xm-l-lel 110e luxot tudott, most ezzel a rézfaxú xm-l2-vel meg alig 125e lux.
Végülis rájöttem, hogy mi a probléma. Mivel réz csillagon van, ezért az emitter hőmérséklet jóval alacsonyabb, ebből következik, hogy magasabban marad a Vf-je a lednek. Régi xm-l-lel 3.5A felett ment a led, a rezes xm-l2-vel meg alig 2.8A-rel. Sajnos ez van. Réz csillagon hűvösebb és persze hatékonyabb is a led, viszont a magasabb Vf miatt 1 cellás (4.2V-os), és direct drive meghajtókkal nem fog olyan magas árammal menni, mint alu csillagon. Amc-s drivereknél a szabályzott rész lesz rövidebb, mivel a magasabb Vf miatt hamarabb eléri a küszöb feszt.

Szerencsére volt még mozgástér a zy-t08-nál. Az akksi rugókat áthidaltam, és a drivernél is a korábban betett áramkorlátozó vékony vezetéket kiiktattam, így 3.8A körül megy most a rezes xm-l2. 165e lux, és 1000 OTF lumen felett valamivel, mindez dedómolt leddel. Még kellene legalább 0.5-1A valahonnan...

(#13223) jada00 válasza korn (#13222) üzenetére


jada00
tag

:C Most akkor kilehet jelenteni, hogy réz alapon jobb a led, vagy nem?! :U Egyébként ezek után,lehet, hogy az XM-L2-öt nem is érdemes dedómolni ? :F

(#13224) korn válasza jada00 (#13223) üzenetére


korn
aktív tag

Persze, hogy jobb. Hűvösebb fényesebb stb. Csak a power ledeknek van egy olyan tulajdonsága, hogy minél jobban felmeleszik, annál alacsonyabb lesz a "forward Voltage" értéke. Ez azt jelenti leegyszerűsítve, hogy "direct drive" 1 cellás meghajtás esetén a melegebb leden nagyobb áram fog átfolyni, mint egy hidegebb leden. Tehát csak 1 cellás lámpáknál okoz ez gondot. Vagy hát nem is igazán gond ez, csak a "modderek" minél nagyobb amperrel szeretnék hajtani a ledet, főleg ha réz csillagos.

2 vagy több akkus lámpáknál ez nem tényező, mert ott az elektronika fix áramot hajt át a leden akármilyen meleg is a led.

Érdemes dedómolni, ha throwert akarsz építeni. Ez nem függ össze az előző problémával.

(#13225) kowik válasza korn (#13224) üzenetére


kowik
tag

Ebből én azt szűröm le, hogy olyan lámpába aminek kicsi a hűtőfelülete, és az alu csillagon már megsülne az XM-L2, azt réz csillagon esetleg lehetne hajtani. Így még pont jó lehetne a Vf. Vélemény?

(#13226) kowik válasza Cyborg (#13213) üzenetére


kowik
tag

(#13227) jada00 válasza korn (#13224) üzenetére


jada00
tag

Ááá, most már értem! Köszönöm a felvilágosítást! :R Mindig tanul az ember valamit... :)

(#13228) Cyborg válasza kowik (#13226) üzenetére


Cyborg
őstag

Sehol nem írja, hány kiló a cucc, nem véletlenül, ezt még háton is nehéz lehet cipelni, nemhogy fejen:)

(#13229) Dongatto01


Dongatto01
tag

Ajánlom azok [figyelmébe] akik lámpavásárlás elött álnak :K

(#13230) BigBlackDog válasza Dongatto01 (#13229) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Kettő közül melyik visz messzebb, melyik terít jobban? STL-V2-öt ismerem, a másikkal nincs személyes tapasztalat.

(#13231) Dongatto01 válasza BigBlackDog (#13230) üzenetére


Dongatto01
tag

Az L2 messzebb világit az STL-V2 pedig jobban terít én azt tapasztaltam

(#13232) korn


korn
aktív tag

Pár összehasonlító kép a dedómolt xml2-ről:
(A probléma csak annyi, hogy alig van már gyári állapotú lámpa, amivel össze tudom hasonlítani a moddolt lámpákat. Most egy wf-501 hideg fehér xm-l a referencia :D )

1.
UF wf-501 xm-l
hidegfehér 2.5A körül mehet

2.
lumapower klón, igazából ez egy C8-as
dedómolt régi xm-l T6 réz csillagon, 3amper, 61kcd, 720OTF

3.
small sun zy-t08
dedómolt xm-l2 T6 réz csillagon, kb 3.8amper, 165kcd, 1050OTF

Az is érdekes, hogy a moddolt C8-as régi dedómolt xm-l is -igaz réz csillagon- simán hozza a 60-65cm fejátmérőjű lámpák teljesítményét. Xm-l2-vel 80kcd körül tudna. Összehasonlításképp egy stl-v2 50kcd körül tud. :P

(#13233) TESCO-Zsömle válasza korn (#13232) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Utolsó cucc bekerülési költsége mennyi volt, mert nagyon tetszik. ;]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#13234) korn válasza TESCO-Zsömle (#13233) üzenetére


korn
aktív tag

$25 a zy-t08,
$5.3 egy xm-l2 T6 1B emitter,
$1.25 egy réz csillag,
+ egy adag kézi munka. :)

(#13235) zoli03


zoli03
őstag

Rendeltem egy ilyen 3W-osnak írt elemlámpát kíváncsiságból (meg volt itthon AA-s akkum feleslegesen, legalább bele tudom rakni valamibe). Láttam róla pár képet meg rövid leírást, ott egész használhatónak tűnt. Jó lett volna hátizsákba vésztartaléknak, kicsi meg könnyű is.
Nem egészen hozta azt, amit elvártam. A kicsi meg a könnyű stimmel, a többi nemigen. Elég nagy lehet a szórás köztük, mert amiről láttam képet, annak egészen meleg fehér fénye volt, erősségre is hozta, amit elvárnék tőle. Az enyémnek lilás fénye van, olyan 10-12000K lehet a LED színhőmérséklete. Na már ez használhatatlanná teszi, de ráadásul a fényereje is kevésnek tűnik. Minőségre amúgy elfogadható, szilikonzsír után egész jó rajta a menet, a kapcsolót biztos, ami biztos alapon már most befújtam kontaktsprayvel. Sokat nem vesztettem, mert alig több mint 300 Ft volt, de legalább lett egy ultramagas színhőmérsékletű lámpám :) . Haverom rendelt 3-at másik eladótól, ő talált olcsóbban, így csak 220 Ft/db lett. Kíváncsi vagyok, hogy neki milyenek lesznek.

(#13236) TESCO-Zsömle válasza korn (#13234) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

PÜ!

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#13237) M_o_g_y_i válasza zoli03 (#13235) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Ilyen lilás? :U

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#13238) korn


korn
aktív tag

Kapott az egyik ebayes WC pumpa is egy dedómolt xm-l2-t réz csillaggal. FULL direct drive, nem tudom pontosan mennyi, de 5A körül/felett kap a led. 1250OTF lumen, 160e lux az első 10-20mp-ben, utána se csökken nagyon, hála a réz csillagnak. Egy pöcs kis lámpa ilyet is tudhat. Alig nagyobb, mint egy C8.
1 éve el sem hittem volna, hogy ilyet is lehet. Dómmal 1400 lumen körül lenne.
Az más kérdés, 1 perc után már 45 fokos a lámpa, és hogy az akksi fél óra alatt lenullázódik. :B

(#13239) jada00 válasza korn (#13238) üzenetére


jada00
tag

:C Hát TE aztán nem vagy semmi, hallod é!!! :D

(#13240) M_o_g_y_i válasza jada00 (#13239) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Ezt a "WC-pumpa" lámpát kihagytam a szórásból, pedig régebben akartam venni... :(((
Jó méretes foncsora van! :K :C

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#13241) kowik válasza korn (#13238) üzenetére


kowik
tag

Korn kolléga, erre valami? Főleg a véleményed érdekelne.
http://prohardver.hu/tema/elemlampa_zseblampa/hsz_13225-13225.html

[ Szerkesztve ]

(#13242) jada00 válasza M_o_g_y_i (#13240) üzenetére


jada00
tag

Ja , ilyet én is akartam! :) De aztán valahogy elmaradt nekem is! :U

(#13243) zoli03 válasza M_o_g_y_i (#13237) üzenetére


zoli03
őstag

Igen, csak ennél sokkal lilább. Tegnap írtam az eladónak, visszaadja az egész árat.

(#13244) korn válasza kowik (#13241) üzenetére


korn
aktív tag

Az első 1-2mp-ben amikor megkapja az áramot az emitter ,hirtelen felmelegszik, és ilyenkor változik a legnagyobb mértékben a Vf. Utána pedig lassan változik csak. Ahogy az egész lámpatest melegszik, úgy követi le a Vf a hőmérséklet növekedést, de ez már egy lassabb folyamat. Persze ha lokális problémák vannak a hőátvitellel -pl a led alatt nincs paszta, vagy pl a p60 dropinnál- , akkor gyorsabb lesz a hőmérséklet növekedés az emitterben, és ezzzel együtt a Vf csökkenés is. De ez ugye kerülendő.
Szóval a Vf mértéke már az első 1-2 mp-ben kódolva van, és a legnagyobb mértékben az emitter-csillag hőátvitel befolyásolja. A lámpatest mérete is befolyásolja valamennyire, de annak mértéke kisebb és sokkal lassabban jelenik meg.
Persze a réz csillag szinte mindenhol jobban jön, így a kisebb lámpákban is. Szerintem.

(#13245) zoli03 válasza korn (#13232) üzenetére


zoli03
őstag

Ebben a formában kb hány méterig használható a ZY-T08? És kb mekkora az a táv, ahol még látszik a fénye valamilyen tereptárgyon?

(#13246) korn válasza zoli03 (#13245) üzenetére


korn
aktív tag

nem volt még tiszta idő, hogy kipróbáljam

(#13247) M_o_g_y_i válasza korn (#13246) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

A ZY-T13 kb. 3,2-3,4A-en tudott dedómolás nélkül ~600m-t, ennek azért illene legalább a másfélszeresét tudnia. :U

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#13248) korn válasza M_o_g_y_i (#13247) üzenetére


korn
aktív tag

gondolom úgy érted, hogy 600m-ig éppen elért a fénye a zy-t13-nak, mert használható fénye jó, ha fele távolságra van

(#13249) M_o_g_y_i válasza korn (#13248) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Nyilván nem addig volt "fotonágyú", de addig látszott a torony tetején az antenna... :U

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#13250) korn válasza M_o_g_y_i (#13249) üzenetére


korn
aktív tag

Templomtorony 380 méterre nem tétel, 700 méterre lévő glóbuszt is megvilágítja, annak ellenére hogy elég koszos szürke színű, és csak íves, vagy gömbölyű felülete van. Valószínű meg lehet az 1km világosabb épületen. Majd a templomtornyot becélzom valahonnan távolabbról. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.