Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12951) M_o_g_y_i válasza ronati (#12949) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

flashlightwiki.com szerint ~130lm minimum az előnye az XM-L2-nek T6 bin esetén. Az U3-as XM-L-t is hajszállal megelőzi egy "sima" T6-os XM-L2. :C

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#12952) ronati válasza M_o_g_y_i (#12951) üzenetére


ronati
tag

A ledekkel kapcsolatban, ez rendben van. Csak nehezen tudom eldönteni, milyen irányba induljak a lámpákkal.Másnak lennének adva, és szeretném, ha minél kisebb összegből kihozhatnék ennél jobbat belőlük. A legnagyobb gáz az, hogy minden bekapcsolásnál átvált a következő állásra. Ha ezeken a drivereken lehetne ezen változtatni, talán még a Q5-tel is maradhatna. De, ha driver csere kell, akkor már lehet,hogy jobban járok leddel együtt cserélni.

(#12953) M_o_g_y_i válasza ronati (#12952) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Nem feltétlenül, drivert olcsón kaphatsz, az nem nagy tétel. :N
Mekkora helyre is kell a driver? :F
Ja rájöttem közben, a CX-5117-03b a 17mm-es, a lámpáidban 20mm-es van. :U

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#12954) Magnat válasza ronati (#12952) üzenetére


Magnat
veterán

Pontosan nem tudom, h mennyi a legolcsóbb T6-os led + driver, de sztem simán van 8 usd, szóval csak arra akarok kilyukadni, h én megpróbálnám visszahúzni a lámpák árát, mert ha neked erre van szükséged, akkor gyakorlatilag még egyszer ki kell fizetni a lámpa árát. Főleg ha igaz, h ez 8.88 USD-ért tényleg T6.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#12955) M_o_g_y_i válasza M_o_g_y_i (#12953) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Olcsó 20mm-es driver XR-E Q5-höz. ;)

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#12956) ronati válasza Magnat (#12954) üzenetére


ronati
tag

Az eladóval még nincs lefutva a dolog. Az eladáskor azt írták,ha bármi gondom van,írjam meg mielőtt értékelném őket. Azt gondolom,hogy vissza nem küldöm, az bukás lenne anyagilag, inkább megpróbálok valahogy egyezkedni velük. A Q5 érezhetően kisebb fényt ad,még azt találgatom van-e hozzá olcsóbb driver, ami jobban kihajtja,és legalább nem lépteti tovább a fényerő állását minden bekapcsolásnál.

(#12957) jozsi252


jozsi252
veterán

Egy Convoy C8 Cree XM-L U2 lámpa fénye távolságra mennyibe különbözik egy Ultrafire XM-L T6-os leddel szerelt lámpától? A távolság, fényerősség kb azonos lehet nem?

A Convoy-ból a 2800mA-ről van szó.

Ultrafire-ből pedig erről van szó katt

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#12958) ronati válasza jozsi252 (#12957) üzenetére


ronati
tag

A Convoy valamivel erősebben világít, talán egy picivel hidegebb is a fénye. A távolabbi megvilágításnál azonban a szórás miatt túl nagy különbséget nem látok. Nekem a T6 egy TrF X8-ből vetít nem C8-ból, ezért egy kicsit összébb tartja a fénycsóvát, és kisebb pontot világít meg. Attól függően, hogy neked mi a nagyobb távolság, lehet némi különbség. Én kb 80 - 120m távolságnál házak közt,éjjeli szórt utcafénynél, nem túl sok különbséget látok. Ez gyakorlati megfigyelés általam,mérve van különbség a két led között, az U2 javára.Persze a Convoy drivere az egyik legjobb (2800mA), az egy kérdés,hogy mi az Uf T6 tipusa.De azokban lehet bármilyen driver. Uf C8-am is van,de abba U3 ledes amit az aliexpress-en vettem, de az, az volt aminek árulták. A fénye picivel erősebb, és még hidegebb a convoy U2-nél,tehát ebben megfelelő driver is van, de az UltreFie-nél erre nincs 100% garancia.

(#12959) ronati válasza jozsi252 (#12957) üzenetére


ronati
tag

Most látom,hogy melyik Uf-et nézed.Én a Convoy mellet döntenék, a Fasttech-től. A convoy C8-nál már csak egy jobb C8 van,azt már többen linkelték itt a fórumon.

(#12960) dances


dances
tag

Sziasztok!

Az alábbi C8 -asok közül melyiknek jobb az ár/érték aránya szerintetek:
UltraFire C8 XM-L U3
XinTD C8 V4 XM-L2 T6 ?

Only the Good die young.

(#12961) M_o_g_y_i válasza dances (#12960) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

ENNEK ;] (de komolyan :K)

A Manafontos felejtős, a XinTD pedig ugyan a legjobb C8, de ár/érték arányt kérdeztél.
Aminek mondjuk lámpa esetén elég kicsi a jelentősége... :o
A Convoy-t pedig dícsértük eleget. :))

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#12962) dances válasza M_o_g_y_i (#12961) üzenetére


dances
tag

Ezek a Convoy -ok mind OP refisek? (Nekem SMO -s kellene.)
Illetve lehet választani, hogy 3 vagy 5 módosat kérek? (Vagy mit jelent a group1, group 2?)
A Manafont -ossal amúgy mi a baj?

Only the Good die young.

(#12963) M_o_g_y_i válasza dances (#12962) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Alu "pill", bizonytalan driver. Kérdéses, hogy "eredeti" Ultrafire-e egyáltalán, de árából ítélve nem. :(
A felületkezelés a kép alapján gyengébb, mint a kívánt.
Ha van pénzed a XinTD-re, azt vedd! :K
Van SMO-reflektoros Convoy C8 is. :K
A két csoport között tudsz váltani, hogy használod-e a villogó üzemmódokat vagy sem.

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#12964) dokiki válasza dances (#12960) üzenetére


dokiki
csendes tag

Hi,

nekem a 2. van,meg vagyok vele elégedve,jó kidolgozású,és erős fénye van.Én 3 módosan kérte,és memóriás.

(#12965) d4d


d4d
tag

[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#12966) csibe1 válasza d4d (#12965) üzenetére


csibe1
addikt

Bespájzoltál akksiból? :D
Mi az egymiaz a harmadik képen?

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#12967) mzsf válasza csibe1 (#12966) üzenetére


mzsf
csendes tag

Armytek Predator

(#12968) csibe1 válasza mzsf (#12967) üzenetére


csibe1
addikt

Köszi!

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#12969) d4d válasza csibe1 (#12966) üzenetére


d4d
tag

ja, nagy rajongója vagyok a védelem nélküli akksiknak :) ezek tegnap jöttek, a Sanyok 2012-esek a Panasonicok 2013 január végi gyártásúak.

elemlampa.blog.hu

(#12970) csibe1 válasza d4d (#12969) üzenetére


csibe1
addikt

A piros az nem védett akksi?

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#12971) M_o_g_y_i válasza csibe1 (#12970) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

:N

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#12972) dances válasza M_o_g_y_i (#12963) üzenetére


dances
tag

Az az igazság, hogy van már egy XinTD -m (kb. 1 éve), T6 -os neutral leddel, és elég gyűrűs a vetítési képe.
Ennyi pénzért én jobbat vártam.
Most szeretnék venni egy másik C8 -at, de lehetőleg valami "fiatalabb" LED -del.
(A Convoy -nál amúgy hogyan lehet váltani a 3 és 5 módos működés között?)

Only the Good die young.

(#12973) korn válasza dances (#12972) üzenetére


korn
aktív tag

Blf-en láttam az XinTD vetítését, csodálkoztam is, hogy senki meg sem említi, mint negatívum.

(#12974) M_o_g_y_i válasza dances (#12972) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Ha csak ez a gond vele (már ha a gyakorlati felhasználás során is zavaró, nem csak a "falat világítva"), akkor vegyél inkább egy OP-s Convoy-t, annak 100% nem gyűrűs a vetítési képe. :N
Kis módon villog (azt hiszem kettőt) a driver, utána ha akkor váltasz üzemmódot, akkor a másik csoportba "ugrik át", tehát a 3/5 mód között váltasz.

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#12975) d4d


d4d
tag

elemlampa.blog.hu

(#12976) dances válasza M_o_g_y_i (#12974) üzenetére


dances
tag

Értem. Köszi az infókat.
Akkor azt hiszem a Convoy lesz.
Az ebben levő AMC7135*8 tényleg tudja azt, hogy nem meríti túl a cellát?
Vagyis ebbe védelem nélküli akksi is használható (egy normális töltővel)?

Konkrétan ezeket néztem ki:
lámpa
akksi
töltő

Szerinted ez az összeállítás így rendben van?

[ Szerkesztve ]

Only the Good die young.

(#12977) jozsi252 válasza dances (#12976) üzenetére


jozsi252
veterán

C8-as lámpa illetve a töltő első osztályú lesz. Viszont lehet hogy más akksit kellene választani nehogy túl hosszú legyen, és ne tudjad a lámpa végét teljesen rátekerni. Bár akkor sincs gond ha nem tudod teljesen rátekerni..

Helyette én ezt választanám a C8-hoz. katt Vagy ha mindenképp jó minőségű akksit szeretnél vásárolni, és nem sajnálod rá a pénzt akkor Keeppower 3400mAh Hosszra kb annyi mint a Trustfire.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#12978) dances válasza jozsi252 (#12977) üzenetére


dances
tag

Van ebből az akksiból rövidebb verzió is. link
Kérdés, hogy kell-e a rövidebb?

Only the Good die young.

(#12979) jada00 válasza dances (#12978) üzenetére


jada00
tag

Vedd ezt, egy aksis lámpába nem kell védett aksi, amúgy meg tényleg nem lehet teljesen rátekerni a végét!

A többi az jó választás!

[ Szerkesztve ]

(#12980) jada00 válasza d4d (#12975) üzenetére


jada00
tag

Hali!

Nagyon jók a fotók, meg persze a lámpák!!! :)

(#12981) d4d válasza jada00 (#12980) üzenetére


d4d
tag

Köszi, majd lesznek beamshot képek is, de egyelőre most ezekkel vagyok elfoglalva.

A Predator / Predator Pro XP-G2 R5 ledesek, a Vikingek XM-L2 U2-vel jöttek.

elemlampa.blog.hu

(#12982) jada00 válasza d4d (#12981) üzenetére


jada00
tag

:C

(#12983) jozsi252


jozsi252
veterán

Több ledes lámpába 60-70$-ig fasttech-en pl még mindig a Trustfire TR-J12 - 16 - 18 lámpa ajánlott? Vagy más ajánlott márka, típus?

iPhone 13 Pro Max

(#12984) M_o_g_y_i


M_o_g_y_i
őstag

Lámpaépítőknek: XM-L U2 2C (emitter, nem csillagra forrasztott) jó áron :K

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#12985) Laci4 válasza dances (#12976) üzenetére


Laci4
senior tag

Nekem van egy ilyen convoy c8-am. Igaz, nekem az első ilyen komolyabb lámpám, egy police "50w" zoomos után, de azt mondom, nagyon pöpec egy lámpa. Nem túl nagy, meglepően erős fénnyel.. távolra is visz, közelre is lehet használni, bár van hogy max. fény közelre sok, mert vakít!
Szobában pl. gyertyába rakva (mennyezetre világít majdhogynem elég szoba világításnak :D)
Ugyan csak a police-hoz tudom hasonlítani, de jó a kidolgozása, öröm kézbe venni..

a drivert imádom benne a legjobban!
Memóriás: ahol kikapcsolod, ha nem egyből kapcsolod vissza(akkor vált a következőre) hanem x másodperc múlva, akkor megjegyzi a kikapcsolt fokozatot.

3 és 5 módos csoport közötti váltás. bekapcsolod odaváltasz a low fokozatba, vársz kb. 5másodpercet, villant egyet, ekkor kell "kapcsolni egyet" nem vált fokozatot, de innen kezdve másik modban megy.
Visszaváltás ugyanez.

Ugyanakkor saját magad is tudod variálni fixen a drivert, bár nem próbáltam..
Nyákon vannak kis forrasztható csillagok, és azok ill. a testpont (körgyűrű) összekötésével tudsz még egyedi módokat beállítani.

Lemerülés jelzés: ez is nagyon jó funkció benne!
Ahogy lemerül az akku 2,9-3V környékére, lekapcsol low fokozatba, és kb. másodpercenként villog egyet-egyet...
Ha ilyenkor módot váltasz, engedi felkapcsolni, de ahogy újra leesik a fesz, újra low+villogás.. (jobb akkor lowba bekapcsolni, úgy még valószínűleg ki lehet húzni kicsit, akku károsodás nélkül...)

Jah.. és szinte végig próbálja, tudja tartani a fényerőt.. a vége felé lehet látni, hogy max. és mid között már nincs akkora különbség, de még úgy is király a fénye!
Nagyon nem bántam meg, hogy rászántam magam, és megvettem!
Igaz, mondom mindezt úgy, hogy csak a police volt eddig...

Videó

Egyetlen "hibája" akad, nagyon ritkán közepes fokozaton lehet hallani a drivert (zúgni)
Bár bevallom, mostanában nem hallottam. (mintha bizonyos akkukkal csinálta volna, másikkal nem....lehet az akku belső ellenállása is közrejátszik)
Amikor hallani lehetett, azt is csak úgy, ha közel van a füledhez.

Bevallom, a fent linkelt bang akármi oldali majd 9 dodos c8-ason elgondolkodtam, vajon milyen lehet.
Viszont a drivere valószínűleg nincs ilyen szuper mint a convoy-é, és az hiányozna..
Tudom, 4 dollárból megvan, ki lehet cserélni, de akkor már lehet inkább egy újabb convoy, aminek biztos(abb) a minősége...

Még majd valami jobbfajta 50x lámpát akarok megnézni, vagy annak megfelelő convoy-t barátosnémnak bicajra..
Most a police van fent... az helyett... :U

(#12986) M_o_g_y_i válasza Laci4 (#12985) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

QLITE REV.A 7135*8 MULTIPLE MODES CIRCUIT BOARD 3.04A
Ilyen driver jött legutóbb, ez a Convoy C8-ban lévőnek az egyik (jelenleg a legutolsó) variánsa.
A sípoló hangot megszüntették, és az elérhető legkisebb mód 5mA-re csökkent. :C

Bicajra egy Convoy S2 v. S3-at javaslok. :K
1,4-1,8A között meghajtva. :))

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#12987) dances válasza Laci4 (#12985) üzenetére


dances
tag

Köszi a részletes beszámolót.
Azt hiszem, én is beszerzek egyet.

Only the Good die young.

(#12988) Zsolt74 válasza M_o_g_y_i (#12984) üzenetére


Zsolt74
senior tag

A led két sarkában az két forrasztási pont?

Zsolt

(#12989) M_o_g_y_i válasza Zsolt74 (#12988) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Igen. :K

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#12990) kicsiPistike válasza kowik (#12882) üzenetére


kicsiPistike
tag

Az általad ajánlott töltővel [link] az általad ajánlott aksit [link] meddig kell tölteni első alkalommal, új korában.

A hozzávaló USB-s hálózati átalakító-csatlakozó kimenője 5V és 500mAh, bár asszem van valahol egy 700mAh-is.

[ Szerkesztve ]

(#12991) d4d


d4d
tag

elemlampa.blog.hu

(#12992) Zsolt74 válasza M_o_g_y_i (#12989) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Akkor a ledet akár egy nagy réztömb-re is fel lehetne ragasztani.
Pl 3db ledet egymás mellé lehetne rakni, és nem kéme speciális csillag hozzá.
Csak olyan ember kéne hozzá aki ilyen pici forrasztást tud készíteni.

[ Szerkesztve ]

Zsolt

(#12993) jozsi252


jozsi252
veterán

Az OEM töltő elvileg végig 1A-el tölt, és ha eléri azt a bizonyos 4.17-8-9V-ot akkor leáll egyből. Vagy pedig 4.1V fölött már csak pár száz mA-el tölt?

Valahol volt itt az oldalon egy link, erről az OEM töltőről, hogy tölt csak már nem találom a linket.

iPhone 13 Pro Max

(#12994) d4d


d4d
tag

Barracuda XM-L2 U3, Armytek szerint 1450lm, limitált kiadás, [link]

Ez se lesz gyenge, Grizzly, Cree MT-G2 leddel, 2120lm (2*18650)

[ Szerkesztve ]

elemlampa.blog.hu

(#12995) jozsi252 válasza jozsi252 (#12993) üzenetére


jozsi252
veterán

Közben találtam egy grafikont.

Akkor ezek szerint, az Xtar WP2 II töltő 3-4.1V-ig állandó árammal / fesszel tölt ahogy kellene tölteni a 18650-es akksikat pl ( CC/CV ). Majd 4.1V környékén kezdi el csökkenteni az áramerősséget, egészen addig amíg a töltés le nem áll. Ami olyan 4.16V-4.18V környékén következik be. Majd ezek után 70mA-es fenntartó töltésre vált át?

Tehát akkor lehet mondani hogy a linkelt grafikon szerint kellene tölteni a li-ionos akkumulátorokat, a töltőknek? Az állandó áramerősség alatt azt értettem hogy amíg el nem éri a 4.18V-ot, addig folyamatosan 1A-el tölt ez az Xtar, de úgy néz ki hogy nem így van.

iPhone 13 Pro Max

(#12996) jada00 válasza d4d (#12994) üzenetére


jada00
tag

Milyen ez az új led? :F Jó kis lámpák! :K

(#12997) d4d válasza jada00 (#12996) üzenetére


d4d
tag

nem tudom de elég durva méretei vannak, googlen találni ilyen leddel moddolt lámpákat kép

elemlampa.blog.hu

(#12998) d4d válasza d4d (#12997) üzenetére


d4d
tag

(#12999) jada00 válasza d4d (#12998) üzenetére


jada00
tag

Érdekes, de ennek nagyobb a felülete, mint az xm-l nek! Kíváncsi lennék mennyire fogják tudni fókuszálni a szélesebb pontból kiinduló fénysugarakat! :F

Elképzelhető, hogy a közeljövőben hozzád kerüljön egy darab tesztelésre? :D Ha igen, kíváncsian várnánk a beszámolót, képekkel illusztrálva! :U :R

[ Szerkesztve ]

(#13000) Zsolt74 válasza d4d (#12997) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Az ára 17,5 $ a CREE MT-G2 LED -nek

Zsolt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.